Tekuté mydlo s rukami doma

Master-class "Ako si vyrobiť tekuté mydlo s vlastnými rukami doma"

Dnes v supermarketoch, je veľmi veľké množstvo toaletných potrieb v akejkoľvek farbe a chuti, ale aj cez to, mydlo-výroba je stále populárnejšie, a preto sme sa vám predstaviť hlavnú triedu "Ako urobiť mydlo s rukami", ktorý bude riadiť aj začiatočníkom.

Nevyhnutné zložky

Na výrobu tekutého mydla doma potrebujeme nasledujúce zložky:

 • 1 šálka na mydlo;
 • 10 šálok vody;
 • 1 polievková lyžica glycerínu;
 • Éterické oleje (voliteľné);
 • Farbivo (voliteľné).
 • strúhadlo;
 • Veľká panvica smaltu;
 • Meracie sklo;
 • Lyžica na miešanie;
 • Fľaša na mydlo s čerpadlom;
 • Zúženie.

Pozor na video:

Krok za krokom master class pre začiatočníkov

 1. Takže na zvarenie tekutého mydla doma, najprv musíte na mriežku namočiť akékoľvek zvolené mydlo. Ak uprednostňujete variť zo starých zvyškov, určite si prečítajte MK na výrobu mydla z zvyškov. Odporúča sa používať mydlo bez silného zápachu, napríklad dieťa. Vlastnosti konečného výrobku závisia od mydla, ktoré ste si vybrali. Čím vyššia je jeho kvalita, tým lepšie sa ukáže tekuté mydlo. Preto je lepšie nepoužívať mydlo na pranie.
 2. Na trenie je potrebné na veľké strúhadlo, a keď skončí, mydlá triesky budú vyzerať ako strúhaný syr.
 3. Z jedného kusu mydla sa objaví niekde 1,5 šálky čipov. Podľa receptov potrebujeme iba jeden šálok, takže môžete pred ďalším varením skryť prebytok.
 4. S jedným hrncom čipov a 10 šálkami vody v hrnci, zamiešajte do hrnca. Potom ju položte na stredný oheň a premiešajte po celú dobu. Keď je mydlo úplne rozpustené, proces varenia sa považuje za ukončenú. Stáva sa to rýchlo, za 1-2 minúty. Teraz sa môžu pridávať farby a požadované oleje. Pamätajte, že akékoľvek farby, ktoré ste pridali, budú farby stále matné.
 5. Môžete si vyrobiť tekuté mydlo s extraktmi bylín. Ak chcete urobiť to, v samostatnej miske, variť požadovanú kolekciu bylín, napätie a nalejte do mydla na samom konci.
 6. Po úplnom ochladení pridajte 1 polievkovú lyžičku. glycerol. To poskytne mydlo hydratačný účinok. Potom sa tekuté tekuté mydlo naleje do liekovky cez lievik.

Ak používate tento recept, mydlo v záverečnej fáze sa ukáže veľa, niekoľkokrát.

Teraz viete, ako zvárať tekuté mydlo s vlastnými rukami doma. Ak sa vám páči masážny efekt, prečítajte si náš článok o pridávaní loofahu a stále veľmi užitočné pre vašu pokožku bude mydlo na čistenie.

Dúfame, že naša materská trieda pre začiatočníkov uľahčila proces výroby mydla. A čo je najdôležitejšie, teraz môžete demonštrovať svoje mydlo a hrdo povedať: "Urobil som to sám!".

Nakoniec odporúčame, aby ste si pozreli video lekciu od profesionálov.

Ak chcete nielen kvapalné mydlo, ale aj kúpeľové guľôčky alebo masívne mydlo z pôvodnej formy, zistite viac o tom v našom veľmi zaujímavom a informatívnom článku.

Vykonávame výrobu tekutého mydla zo zvyškov, bežných a domácich detergentov

Zdá sa, že by mohlo byť jednoduchšie než ísť do obchodu s cieľom nákupu hotových mydiel a dokonca aj s vašou obľúbenou vôňou? Je to naozaj jednoduché, ale ak ste kreatívny človek a chcete robiť niečo vlastnými rukami, je načase, aby ste sa naučili robiť tekuté mydlo doma.

Tento proces je jednoduchý, ale zaujímavý. Pravdepodobne sa každý bude môcť vyrovnať so sebapoľovaním. Mimochodom, mnoho žien dokonca dokáže zarobiť na to, vytvárať ich vlastné, dokonca malé, ale podniky.

1

Prečo sa tekuté mydlo sami?

Okrem toho, že táto aktivita môže byť veľmi zábavná, má ďalšie výhody:

 1. Tým, že si pracíte sám, viete, aké je jeho zloženie;
 2. Pri výrobe mydla môžete pridávať k nej všetky zložky - mlieko, čokoládu, éterické oleje, kávu. Vďaka tomu bude mať váš produkt pre svoju pleť priaznivé vlastnosti;
 3. Úspory na drobných veciach sa zdajú byť pre mnohých ľudí neúčinné a toľko ľudí považuje produkciu domáceho mydla za nevhodný. V skutočnosti je v mnohých prípadoch takéto úspory, ktoré umožňujú, aby časť rodinného rozpočtu vyčlenila niektoré ďalšie užitočné veci.

Výrobky je možné pripravovať ako od nuly, tak aj z hotových surovín.

Dokonca aj keby vás táto myšlienka na začiatku nezaujímala, neponáhľajte sa zbaviť zvyškov mydla - môžete to urobiť kedykoľvek. Možno by vás náhle prišla túžba nezávisle vyrábať produkt zvyškov a suroviny pre toto už budete pripravení.

Tu je to, čo potrebujete pre tento proces:

 • Zvyšky mydla;
 • Nádoba, ktorá je odolná voči vysokým teplotám. Môžete napríklad vziať umelé jedlá s hrubými stenami;
 • Horúca voda.

Pomocou strúhadla rozdrviť zvyšky. Môžete použiť nôž a urobiť z nich holiaci strojček. Potom ju pošleme vybranému kontajneru tak, aby vyplnil asi 2/3 jeho objemu. Pri procese brúsenia si všimnite, že čím väčší je čip, tým viac času bude potrebný na jeho rozpustenie.

Teraz naplňte nádobu horúcou vodou, zakryte ju pokrievkou a potom ju dobre pretrepte.

Chlieb nechajte na chvíľu - tekuté mydlo vyrobené z vašich zvyškov bude pripravené hneď, ako sa hobliny rozpustia. Môže to trvať od jedného do niekoľkých dní. Niekedy proces trvá asi 12 hodín.

Ak chcete mať náplasť, ktorú ste použili pre svoje ruky, pridajte výživný krém.

Okrem toho môže výrobok pridávať mlieko, rastlinné a éterické oleje, ktoré mu umožnia nájsť nový zápach. Ak chcete urobiť svoje majstrovské dielo ešte užitočnejšie pre pokožku, obohatiť ju výťažkami z rôznych bylín.

Ak ste pripravovali výrobok, ktorý nie je v fľaši s dávkovačom, je potrebné ho naliať tam - preto je vhodnejšie ho použiť, okrem toho je hygienické.

Technológia výroby výrobku je veľmi jednoduchá - je to rovnaké, ako sme opísali vyššie. Moderné ženy v domácnosti sa však podieľali na výrobe multifunkčného výrobku z domáceho mydla - možno ho použiť aj na umývanie riadu.

Pre moderné prostriedky sa používajú látky, ktoré môžu spôsobiť alergiu a množstvo iných ochorení, vrátane dermatologických.

Domáce mydlo je už dlho známe svojimi vlastnosťami:

 • Perfektne čistí kontaminanty;
 • Tento produkt nemá spôsobovať alergie, pretože k jeho výrobe nie sú použité chemikálie a zlúčeniny (farbivá, vonné látky, konzervačné prostriedky, povrchovo aktívne látky, ktoré pomáhajú penenie detergenty).

Ak chcete vytvoriť tekuté mydlo, ktoré môžete umyť aj z domácnosti, prečítajte si, ako sa postupuje.

 • 1/2 l teplej vody;
 • 25 gramov mydla na pranie;
 • 1 polievková lyžica. l. vodka (môžete použiť zriedený alkohol);
 • 4 polievkové lyžice. l. glycerol.

Nôž (alebo na strúhadle) nakrájajte produkt na hobliny. Teraz ho naplňte horúcou vodou (približne polovicu celkového objemu) a pošlite ju do mikrovlnnej rúry na tavenie. Ak ho nemáte, zmes ho roztopte vo vodnom kúpeli.

Zmes sa pravidelne mieša a postupne sa pridá zvyšok vody. Keď sa čipy rozpustia, nechajte zmes na chvíľu, aby sa trochu ochladilo. Potom pridajte všetky ostatné prísady a dobre premiešajte. Konzistencia kvapaliny musí byť jednotná.

Oleje, farbivá, príchute v našom ručnom mydle nie sú vhodné na pridanie, pretože by mali byť šetrné k životnému prostrediu.

Pri miešaní sa môže objaviť pena, ktorá sa musí zhromaždiť a potom nechať zmes vychladnúť. Potom dávame kvapalinu do fľaše s dávkovačom.

Výsledný liek sa môže najprv zdajú príliš tenký, ale keď sa ochladí, zahusťuje, čo vedie k hustému mydlu, ľahko sa pranie a iné nečistoty. Glycerín chráni ruky pred suchom.

Pri používaní produktu sa získa veľa peny, ale dobre sa odmyje.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa toto domáce mydlo spotrebuje rýchlejšie ako čistiace prostriedky zakúpené v obchode. Avšak, vzhľadom k nízke náklady na mydlo a že z 1. pruhu môžu byť asi 4 l pracieho prostriedku, záver je samo o sebe - takýto postup je oveľa ekonomickejšie.

Ak máte použiť ready-made rámca pre výrobky, pri výrobe nástrojov k tomuto receptu, môžete cítiť skutočný odborník, pretože musíte robiť všetko sám od začiatku až do konca predchádzajúceho technológie.

Budeme potrebovať zásady a oleje (najlepšie bez zápachu).

Okrem toho sú nástroje užitočné:

 1. Meracie lyžice;
 2. mixér;
 3. Pružina z plastu;
 4. formy;
 5. Kvety používané na vodný kúpeľ.

Tu je postup, ako urobiť tekuté mydlo doma pomocou zložiek a nástrojov uvedených.

Voskujeme a tuhé oleje s vodným kúpeľom.

Ďalšia práca s alkáliami, takže je potrebné položiť stôl na plátno, položiť ruky na ruky a dať na zástera, aby sa táto látka nedostala na pokožku.

V kastrone so studenou vodou ponorte do nádoby kvapaliny. Postupne pridávajte alkalické látky. Je dôležité poznamenať, že jednoduché nalievanie látky vodou nie je možné - to môže viesť k explózii.

Ďalej premiešajte zásady a oleje, ktoré by mali mať rovnakú teplotu (určite túto hodnotu ručne a lepšie - pomocou teplomeru). Zmiešajte zmes cez mixér, mali by ste získať konzistenciu kyslej smotany. Teraz pridajte éterické oleje do zmesi. Aj v tejto fáze pridajte všetky ingrediencie, ktoré chcete (hlinkou, farbivami, vonnými látkami atď.).

Výroba mydlových koncov rukami zmesi foriem. Zabalíme ich teplými šatami a necháme ich vychladnúť a vytvrdnúť do 3 dní. Po uplynutí tejto doby odstránime oblečenie a posielame výrobok za mesiac na chladné tmavé miesto.

Táto technológia je tiež veľmi jednoduchá a nevyžaduje špeciálne zručnosti. Keď je výrobok pripravený zo zvyškov, tretí, varený a sušený. To isté sa robí s pruhom celého produktu.

V závislosti od účelu výrobku ako suroviny môžete použiť:

 • Ak chcete urobiť tvár, použite lištu podobného účelu;
 • Pri výrobe univerzálneho výrobku, ktorý možno použiť na umývanie rôznych povrchov, je potrebné brať suroviny s antibakteriálnymi vlastnosťami;
 • Ak chcete vytvoriť jednoduchú mydlovú kvapalinu, ktorá sa dá použiť ako sprchový gél, použite hydratačné suroviny.

Keď viete o týchto technológiách, môžete nielen ušetriť peniaze, ale aj predstaviť si predstavivosť tým, že pridáte do produktov rôzne ďalšie prísady a dáte im novú farbu a arómu.

Ako urobiť tekuté mydlo doma

V súčasnosti existuje pomerne široká škála hygienických výrobkov. Na predaj nájdete rôzne gély, šampóny, pleťové vody. Tekuté tekuté mydlo nie je výnimkou - dnes existuje pomerne málo variantov tohto lieku. Avšak jeho kvalita, samozrejme, nemožno porovnávať s vlastným vareným produktom.

Recepty na varenie tekutého mydla s vlastnými rukami

Ak pripravíte tekuté mydlo sami, môžete si vybrať tie ingrediencie, ktoré sú pre vašu pokožku najvhodnejšie. Okrem toho budete mať istotu, že získaný produkt neobsahuje žiadne chemické zložky a nepoškodzuje vaše zdravie.

Vo vašom produkte nepridáte umelé arómy a farbivá - namiesto toho je možné použiť prírodné zložky.

Ak chcete pripraviť úplne prirodzené a užitočné mydlo, musíte najprv zmiešať olivový a kokosový olej, potom pridať vodu a bambucké maslo. Vložte do taniera a zahrejte, kým sa nedosiahne jednotná konzistencia. Potom, v malých častiach, zaviesť alkalické látky. Potom draslík rozpustite do čistého stavu a dobre ho premiešajte.

Potom by mala byť zmes zložená z mixéra, takže kompozícia je čo možno najtekutšia. Vezmite hmotnosť na tri hodiny vo vodnom kúpeli a nezabúdajte, že ho stále miešate. Agent bude rýchlo získať jasnú konzistenciu. Za tri hodiny dostanete dokonalé tekuté mydlo.

Tiež existujú pomerne jednoduché recepty na prípravu mydla z hotových základov, ktoré sa dajú realizovať doslovne za niekoľko minút.

Ako sa pripraviť zo zvyškov a glycerínu

Ak chcete vyrobiť takéto mydlo, musíte akumulovať dostatočný počet zvyškov zvyčajného. Takéto produkty sa ťažko používajú na ich zamýšľaný účel a ich vyhodenie je škoda.

Takže najprv musíte zobrať 100 gramov zvyškov a rošt ich na strúhadle. Potom pridajte pohárik vriacej vody do mydlovej drviny a rozmiešajte miešačom, kým sa nedosiahne jednotná konzistencia.

Potom vložte do masla lyžicu medu a rovnakého množstva glycerínu. Mýdlo má príjemnú vôňu, môžete pridať trochu esenciálneho oleja a opäť sa potriasť. Potom nechajte hmotu úplne vychladnúť. Potom môžete naliať tretinu pohára studenej vody.

Hmota by mala byť znovu dôkladne zbitá, po ktorej môže byť hotové mydlo umiestnené do špeciálnej nádoby s dávkovačom.

Ako variť z pevné mydlá

Aby ste tento výrobok vyrobili z bežného detského mydla, potrebujete:

 • tyčinka na bábätko;
 • lyžica medu;
 • jedna tretina pohára vody;
 • lyžicu glycerínu;
 • základný olej - vynikajúce olivy alebo mandle;
 • éterický olej.

Ak chcete vyrobiť vlastné mydlo vlastnými rukami, musíte najprv pripraviť potrebnú kapacitu. Potom použite strúhadlo na brúsenie mydlá a vložte ho na parný kúpeľ.

Keď sa základňa stáva tekutou, je možné nalejte základný olej a pridajte glycerín - táto zložka má výrazné zvlhčovacie vlastnosti. Upozorňujeme, že zmes nemusíte variť. Potom môžete vstúpiť do studenej vody a medu. Samozrejme, med môže a nemal by sa používať. Odborníci však neodporúčajú túto zložku zanedbávať, pretože dokonale zvlhčuje pokožku.

Ak chcete dať mydlo príjemnú arómu, môžete použiť éterický olej - vynikajúcou možnosťou bude pomaranč.

Výsledná zmes sa musí dôkladne poraziť a umiestniť do vhodnej nádoby. Veľkou možnosťou by bola fľaša tekutého mydla.

Ako môžete vidieť, tajomstvo prípravy tohto lieku je veľmi jednoduché. V závislosti od charakteristík vašej pokožky môžete vykonať určité úpravy kompozície a pridať potrebné komponenty. Kvôli dobrému zvlhčeniu pokožky je možné použiť dodatočnú zložku šťavy z aloe. Ak ho chcete naplniť živinami, použite rôzne oleje.

Varenie od mydla od mydla na bielizeň

Ak chcete vyrobiť domáce mydlo na základe domácnosti, je potrebné trieť brusochek s hmotnosťou 150-200 g, pridajte vriacu vodu a nechajte na chvíľu.

Ako ďalšie zložky je potrebné použiť med, rakytník, rafinovaný slnečnicový olej a ricínový olej - lyžicu. V procese bude tiež potrebné zadať 100 ml vriacej vody a dezertnej lyžice jablčného octu - s tým môžete znížiť alkalické prostredie.

Keď sa zmes stala homogénnou, mali by ste pridať vitamín E, anticelulitídový olej a chlorofyllipt - všetky zložky by mali byť užívané čajovou lyžičkou. Tiež je potrebné použiť polovicu malej lyžice glycerínu alebo

Všetky zložky mydla by mali byť dôkladne zmiešané so zmiešavačom. V dôsledku toho by mala byť hmotnosť svetlejšia a vzdušnejšia. Aby ste získali príjemnú arómu, musíte pridať 10 kvapiek esenciálneho oleja levandule.

Slnečnicový olej je možné nahradiť olivovým olejom. Tiež ako ďalšie zložky používajú šampóny, sprchové gély a ďalšie zložky.

Video recept na domáce tekuté mydlo z hrudiek

Ak chcete pripraviť tekuté mydlo sami, musíte si vybrať teplú vodu, mydlo, strúhadlo, veko, pohár, lyžicu a nádobu s dávkovačom. Na začiatok by sa mäso malo brúsiť pomocou strúhadla. Potom ju treba vložiť do teplej vody, dôkladne premiešať a čakať na úplné rozpustenie. Podrobnejšie pokyny nájdete vo videu:

Ako môžete vidieť, je veľmi jednoduché urobiť si užitočné a maximálne prirodzené tekuté mydlo, hlavne ak používate hotový výrobok ako základ. Kvôli príjemnej aróme môžete pridávať éterické oleje. Ak chcete hydratovať pokožku rúk, stojí za použitie šťavy alebo výťažku z aloe. V každom prípade samoopaľované mydlo bude oveľa užitočnejšie ako ukladanie analógov.

Akékoľvek kopírovanie informácií o webových stránkach bez povolenia redakčnej rady je zakázané!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 74 = 81