Tekuté sklo pre podlahu

Podlahy tekutého skla a hydroizolácia betónovej základne

Vlastnosti a aplikácia kvapalného skla

 • Hydrofobizér - má vodoodpudivé vlastnosti;
 • antiseptické - zabraňuje tvorbe a reprodukcii baktérií;
 • antistatický - neelektrifikuje, nepriťahuje statickú elektrinu;
 • tvrdidlo - zvyšuje hustotu roztokov, napĺňa póry materiálu, ktorý sa má aplikovať;
 • zabraňuje spaľovaniu a chráni pred kyselinami.

V dôsledku týchto vlastností sa tekuté sklo používa v konštrukcii ako prídavná prísada na výrobu retardantov horenia (tepelne odolných) a kyselinovzdorných farieb a rôznych vodoodpudivých kompozícií. Chráni základy, podlahy a steny pred vlhkosťou a vlhkosťou. Používané kvapalné sklo pre hydroizoláciu podlahy, strop - prekrývajúce sa - a steny, vnútri aj mimo miestnosti.

Hydrofobizácia s kvapalným sklom

Tekuté sklo ideálne vyplní trhliny a póry v rôznych druhoch poréznych materiálov: betón, tehla, omietka, ktorá zvyšuje pevnosť povrchu a zabraňuje nárazu na vlhkosť.

Ako prísada sa používa na cementové malty (od 1 do 5%), zvyšuje tvrdosť, odoláva abrázii a pôsobeniu korozívnych médií, ale zároveň znižuje dobu tuhnutia.

Na prípravu roztoku s použitím kvapalného skla je potrebný mixér a nasledujúce suché zložky: piesok, jemné plnivo a aktívna prísada oxidu kremičitého. K nim sa pridá podiel vody a roztok sa mieša počas 3-4 minút. Po pridaní kvapalného skla sa zmes mieša ďalších 4 až 5 minút. Výsledná zmes je homogénna, jej pohyblivosť je 2 až 4 cm.

Keď sa kvapalné sklo pridá k roztoku, čas jeho tuhnutia sa mení z časového intervalu (od začiatku do konca):

 • 1 h 40 min. - 5 hodín, až do nasledujúcich časových intervalov:
 • 1%: 1 h 15 min. - 3 hodiny a 40 minút;
 • 2%: 1 hodina - 3 hodiny 10 minút;
 • 5%: 35 min. - 2 hodiny a 30 minút.

Pre vodotesné miestnosti, ktoré sú v kontakte s vlhkosťou, sa používa kvapalné sklo. Môžu to byť kúpeľne, práčovňa a dokonca aj bazény a vodné nádrže.

Na účely hydroizolácie a prípravy pevného hydrofóbneho povlaku je možné na podlahu aplikovať kvapalné sklo.

Podlahová krytina s kvapalným sklom je nasledovná: na poter, pruhy, rovnobežné so stenou, potom sú naliate rovnaké časti roztoku, ktoré sú rovnomerne rozmiestnené po povrchu. Na to použite širokú špachtľu, špeciálny jehlový valec a stierku na dlhej rukoväti. Po prvé, malta je rozptýlená na povrchu špachtľou, potom sa valcovaním valcom vytvorí nerovnosť a bubliny vychádzajú z nej, po ktorej je stierkovaná stierkou. Poťahová vrstva by mala byť od 3 do 5 mm. Celá zmes by sa mala použiť do jednej hodiny, takže je potrebné vypočítať množstvo práce: prijať riešenie do jasne definovanej oblasti. V jednej miestnosti by sa mala vrstva betónovej podlahy s kvapalným sklom vyskytnúť v jednom priebehu.

Po úplnom vysušení povrchu povlaku je možné pokryť celú potiahnutú plochu epoxidovým alebo polyuretánovým lakom. Takže povlak dostane transparentnosť a lesk a zvýši svoje pracovné vlastnosti.

1

Chôdza na podlahe bude možná za deň, ale pripravenosť na prevádzku sa dosiahne za 5 dní. Ak je pod poterom položený systém "teplej podlahy", potom môže byť spustený nie skôr ako týždeň.

Ak nalejete tekuté sklo na betónovú podlahu, jeho povrch zostane "betónový", rovnakej farby a štruktúry. Na ozdobenie podlahy je možné pred nanesením vrstvy kvapalného skla natrieť betónovú základňu alebo ju aplikovať ornamentom pomocou farby s pridaním 5-10% kvapalného skla na zlepšenie priľnavosti. Podlaha je tiež možné zdobiť papierovým kŕdľom. Technológia je jednoduchá: kusy roztrhaného obalového (alebo iného) papiera sa nanášajú na podlahu, pokryté vrstvou kvapalného skla a potom pokryté jednou vrstvou kompozície. Potom je už možné úplne naplniť tekuté sklo, ako je opísané vyššie.

Novinkou na trhu samonivelačných podláh je transparentná takzvaná "3D podlaha". Podstata technológie je nasledovná: viditeľnosť trojrozmerného obrazu je vytvorená pomocou niekoľkých priesvitných obrázkov, ktoré sú na sebe navzájom nad sebou. Budú viditeľné z rôznych uhlov pohľadu cez vrstvu transparentného polyméru alebo epoxidovej zlúčeniny ako je sklo, ale odolnejšie. S jeho pomocou sa vytvorí priehľadná lesklá membrána, ktorú možno vidieť vizuálne ako sklo. Napríklad v spoločnosti "Masthouse" takýto náter sa nazýva: "sklenené podlahy", čo znamená: "sklenená podlaha".

Technológia výroby 3D podlahy je pomerne komplikovaná a pokladanie sa vykonáva majstrom, s použitím špeciálnych ochranných prostriedkov. Výsledný povlak však môže byť použitý v miestnostiach s 14% vlhkosťou a kontaktom so zásadami a kyselinami; je odolný, odolný voči opotrebovaniu a jeho životnosť je najmenej 10 rokov.

Hydroizolačné práce sú veľmi dôležité pre výstavbu bazénov, výstavbu nadácie, usporiadanie pivníc a podkroví. S veľkým výberom hydroizolačných materiálov je ťažké vybrať materiál, ktorý je najvhodnejší pre každú špecifickú situáciu. Stojí za to použiť kvapalné sklo na hydroizoláciu? Ako urobiť vodotesnosť kvapalným sklom? Pravidlá chovu a proporcie sú v jednom článku.

Sortiment farieb na modernom trhu je veľmi široký. Niektoré z nich vykonávajú čisto dekoratívnu funkciu, iné chránia povrch pred rôznymi vonkajšími vplyvmi. Samostatným typom je farba na tekutom skle, ktoré sa môže použiť na dokončovacie steny, fasády atď. Tieto povlaky majú niekoľko výhod, ktoré budú popísané v tomto článku.

Kedy premýšľať o hydroizolácii na zemi? V tomto článku sa budeme podrobne zaoberať nielen prípadmi takejto ochrany štruktúr pred vlhkosťou, ale aj spôsobmi ich usporiadania. Okrem toho vám povieme, aké materiály je možné použiť na hydroizoláciu podláh na pôde a pivnici.

Použitie kvapalného skla pre rôzne typy povrchov

S nástupom ochranného náteru na stavebnom trhu, ktorý je založený na tekutom skle, spotrebitelia okamžite ocenili svoje jedinečné možnosti. V súčasnosti má táto kompozícia pomerne široký rozsah použitia. Ako sa ošetruje tekutým sklom a čo to je?

Aký je materiál

Kremičité lepidlo alebo, ako sa inak nazýva, kvapalné sklo je vodný roztok kremičitanových solí. V závislosti od hlavnej zložky existujú:

 • sodné kvapalné sklo, vyznačujúce sa vysokým stupňom lepivosti, odolnosti proti ohňu, antiseptických a hydroizolačných vlastností;
 • Draslík, ktorý má odolnosť voči atmosférickým vplyvom a kyslým účinkom.

Surové sklo sa používa na urýchlenie procesu tuhnutia cementových zmesí v dôsledku prebiehajúcej chemickej reakcie.

Tekuté sklo sa vďaka svojim vlastnostiam široko používa ako stavebný a dokončovací materiál:

 1. Hydrofóbny (vodoodpudivý). Kvôli tejto vlastnosti sa kvapalné sklo používa na ošetrenie povrchov vystavených dlhodobému kontaktu s kvapalinou vrátane drevených výrobkov. V dôsledku impregnácie nebudú mať sklon k opuchu a deformácii.
 2. Antiseptikum. Táto vlastnosť umožňuje použitie silikátového lepidla na ochrannú impregnáciu stien proti takým negatívnym prejavom ako plesne a huby.
 3. Žiaruvzdorný. Pri impregnácii podláh a stien kvapalným sklom sa zvyšuje požiarna bezpečnosť miestnosti.
 4. Antistatická. Materiál vylučuje elektrifikáciu a nespôsobuje výskyt statickej elektriny.
 5. Odolnosť voči kyselinám. Impregnácia silikátovým roztokom chráni povrch pred účinkami chemických látok.
 6. Šetrné k životnému prostrediu. Tento materiál nevyžaruje látky škodlivé pre ľudské telo.

Tekuté sklo vďaka svojmu chemickému zloženiu dokonale zvládne plnenie poréznych materiálov:

Pri povrchovej úprave s kremičitanovou kompozíciou sa zvyšuje jej hydrofóbnosť a pevnosť. Preto sa špeciálne rozdelenie kvapalného skla získalo pri spracovaní základov, stien a podláh suterénnych priestorov, studní a nádrží. Pri výrobe základného náteru s hydrofóbnymi vlastnosťami je potrebné spojiť vodu, cement a JS v rovnakých pomeroch.

Povrch, ktorý sa má ošetriť, musí byť pripravený vopred: vyrovnať a očistiť od nečistôt. Pri spracovaní dreva je žiaduce zachovať jeho prirodzené nerovnosti (čo zabezpečí lepšiu priľnavosť materiálov). Ak bol povrch počas čistenia navlhčený, musí byť pred spracovaním vysušený. Hrúbka vrstvy hydroizolačnej malty musí byť minimálne 3 mm.

Kremičitanový roztok sa používa aj pri pokrytí podlahových kúpeľov v kúpeľni alebo v kúpeľni. Ak chcete vytvoriť hydrofilný povlak veľkej plochy, napríklad na zakrytie podlahy alebo stien, môžete použiť striekaciu pištoľ, valček alebo kefu.

Používa sa na zlepšenie odolnosti materiálov proti ohňu

Požiarna odolnosť tekutého skla umožňuje používanie:

 • murárske krby, komíny a kachle;
 • výroba tepelne odolného betónu a cementu, ako aj žiaruvzdorných náterových a lakových materiálov;
 • impregnácia dreva tak, aby mu poskytla vlastnosti spomaľujúce horenie;
 • náterové prvky z kovových konštrukcií.

Na prípravu žiaruvzdorného roztoku kremičitanu sa vyžadujú 3 časti piesku, 1 diel cementu a 1 diel kvapalného skla. Takáto zmes sa v dôsledku chemickej reakcie rýchlo tuhne, takže najprv môžete vytvoriť potrebnú štruktúru z bežného riešenia a potom vykonať vonkajší povlak z betónu so žiaruvzdornou vrstvou.

Na dosiahnutie povrchu žiaruvzdorných vlastností je možné z rozprašovacieho pištole naniesť drevo alebo betón s kvapalným sklom a používať ho ako základný náter. Impregnácia stien sa môže uskutočňovať buď samostatným roztokom kremičitanov, alebo vo forme cementového poteru pre podlahu.

V kúpeľniach, sprchách, kúpeľňach a vnútorných bazénoch, ktoré sú spojené s konštantnou vlhkosťou a namočením podlahy, môžete vytvoriť podlahovú krytinu s použitím tekutého skla. Pri liatí podlahy je potrebné:

 • ak sú podlahy vyrobené z dreva, potom predbežný betón;
 • na suchom povrchu v rovnakých dávkach vylejte kremičitanový roztok;
 • vyrovnajte lepiacu vrstvu širokou špachtľou;
 • vykonať konečné vyrovnanie vrstvy s hrúbkou 3-5 mm a stierkou;
 • Po vysušení za vzniku vrstvy kremičitanu vrchný poťahové lak (najlepšie hodí polyuretánové alebo epoxidové).

Treba poznamenať, že je nemožné ozdobiť podlahu, ktorá je už pokrytá tekutým sklom. Pri nalievaní betónových poterov bude mať povrch podlahy "konkrétnu" farbu a textúru. Dekorácia podlahy sa musí vykonať pred nanášaním vrstvy kvapalného skla. Alternatívne môžete betón natrieť. V tomto prípade sa odporúča pridať malé množstvo silikátu do lakovacích materiálov na zlepšenie ich priľnavosti k betónu. Po vysušení náteru je možné podlahu naplniť vyššie uvedeným algoritmom.

Mimochodom, s ohľadom na toxicitu materiálu, jeho tepelného a odolnosť proti vode, nemá jeho použitie pre liečbu parné kúpele, ktorý je často z dreva s konštantným vlhkým horúcim vzduchom bez náležitej starostlivosti môžu podstúpiť deformácii.

Tekuté sklo sa používa aj na mnohé iné účely:

 1. Silikátové lepidlo sa široko používa ako antiseptický základný náter na impregnáciu stien z plesní a húb.
 2. Tento materiál je užitočný pri pokládaní dlaždíc z PVC alebo linolea. V tomto prípade bude kremičitanový roztok slúžiť ako lepidlo.
 3. Vysoké adhezívne vlastnosti kvapalného skla umožňujú jeho použitie na utesnenie alebo spájanie rúrok, tmelových spojov. V takomto prípade už nemožno analyzovať súčiastky a v prípade potreby sa musí úplne demontovať výmena jedného z prvkov.
 4. Taktiež ako lepidlo sa toto riešenie môže použiť na opravu nábytku vyrobeného z dreva a iných materiálov.
 5. Zahradníci sa používajú na ošetrenie stromov po prerezaní. Miestne plátky sú extrémne citlivé na baktérie a poškodzujú drevo. Ich tmel s kvapalným sklom "utesňuje" rez a chráni strom pred ničením. Auto po ochrannom leštení s použitím tekutého skla
 6. Tento materiál môže prísť na pomoc a ženy v domácnosti: vodného roztoku pripraveného v pomere 1 až 25, umožňuje čistiť pokrmy silným znečistením. Na dosiahnutie čo najlepšieho účinku sa odporúča vriec riadu v pripravenom roztoku.
 7. Môže sa použiť na odstránenie starého náteru pomocou lakovacích materiálov.
 8. Kremičitanový roztok sa používa aj v poľnohospodárstve. Pokusy dokázali, že semená ošetrené takýmto prostriedkom nie sú vystavené baktériám a rýchlejšie klíčia.
 9. Použitie steny: počas poťahovacie steny steklooboyami vopred napustené vodné sklo. To vám umožní zabrániť absorpcii vlhkosti a zvýšiť odolnosť proti opotrebovaniu sklených tapiet. V niektorých prípadoch je pre zvýšenie životnosti stien potiahnutých bežným tapety, a za účelom dosiahnutia požadovanej lesklý vrchný náter pracujú roztoku kremičitanu.
 10. Pri spracovaní výrobkov z dreva. Objekt vyrobený z dreva stačí na chvíľu ponoriť do nádoby s kremičitanovým roztokom.

V stavebných predajniach je tekuté sklo zastúpené v širokom rozmedzí: ako v čistej forme, tak aj na základe hotových stavebných materiálov. Vzhľadom na nízku cenu je tento materiál k dispozícii každému spotrebiteľovi, bez ohľadu na výšku jeho príjmu. Hlavnou vecou je vybrať kompozíciu, ktorá je vhodná pre jeho charakteristiky.

Ako vyrobiť kvapalnú podlahu zo skla, gumy

Kvapalná podlaha je povlak, ktorý čoraz viac získava popularitu. Dnes sú kvapalné podlahy inštalované v rôznych miestnostiach. Okrem obytných budov - to sú kancelárie a výrobné priestory.

Kvapalná podlaha má výnimočne pozitívne recenzie. To je spôsobené tým, že tento materiál spája najlepšie vlastnosti rôznych materiálov. Toto poschodie má atraktívny a moderný vzhľad. Jeho vysoká pevnosť zachováva poťah v pôvodnej podobe už mnoho rokov.

Renovujte svoje domovy a transformujte podlahu pomocou kvapalných materiálov, ktoré dokáže každý. Aby ste úspešne naplnili kvapalnú podlahu vlastnými rukami, mali by ste byť pripravení na časovo náročný proces.

Prvá vec, ktorú potrebujete, je získať špeciálne nástroje. Ide o:

 • Valčeky. Maľovanie a prevzdušňovanie s tŕňmi;
 • Hlboká nádrž;
 • Vŕtajte s tryskou na miešanie komponentov;
 • Špachtle, ktorej dĺžka je od 1,5 metra;
 • Úroveň budovy;
 • Široký štetec;
 • Lak s polyuretánovou bázou;
 • primer;
 • Zmes pre tekuté podlahy.

Zbieraním kompletnej sady nástrojov môžete bezpečne začať pracovať. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je odstrániť starú podlahovú krytinu. Stojí za zmienku, že kvapalná podlaha nie je prostriedkom, ktorý dokáže skryť všetky chyby a nepravidelnosti sám osebe. Preto je dôležité kvalitatívne pripraviť nadáciu.

Odstránením poteru a starého povrchu musíte všetko očistiť od špiny a nečistôt. Vyčistený povrch po celej ploche musí byť ošetrený základným náterom. Ak chcete lepšie vyrovnať povrch, môžete do neho pridať kremenný piesok.

Dôležité! Zmes tohto piesku a základného náteru môže zvládnuť nepravidelnosti nie väčšie ako 0,5 mm.

Postupujte až do úplného vysušenia základného náteru. Po tomto je povrch hydroizolovaný pomocou polyetylénu alebo strešného materiálu.

Potom môžete pokračovať do ďalšej etapy, ktorou je vyrovnanie podlahy. Postup sa vykonáva pomocou betónového poteru. Alebo ju môžete nahradiť cementovou pieskovou maltou. Inštaláciou majákov, ktoré určujú lietadlo, môžete vyplniť stierku. Tieto majáky sa namontujú na sadrokartónové kužele a potom sa vyrovnajú pomocou úrovne. Riešenie je rozdelené na celú požadovanú oblasť a ponechané na jeden deň. Na konci vyhradeného času sa majáky môžu vytiahnuť. A zvyšné praskliny sa ľahko zatvárajú špachtľou. Na ochranu povrchu pred vznikom hrdze sa odstránia všetky oceľové profily.

Potom je najťažšie čakať. Koniec koncov Proces sušenia betónového poteru trvá celý mesiac. Preto by sa mali ďalšie práce pozastaviť.

Dôležité! V prvých dňoch by mal byť poter pokrytý filmom. A potom, s určitou periodicitou, je potrebné ju navlhčiť vodou.

Zatiaľ čo povrch zamrzne, môže sa s výhodou využiť voľný čas a vybrať typ budúcej podlahy. Celkovo existujú dva typy plnících plôch:

Druhé z nich sú tiež rozdelené na dva poddruhy:

 • Epoxidová. Takéto podlahy ľahko prenášajú veľké zaťaženia;
 • Epoxidový uretán. Tento typ je inštalovaný v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.

V obývačkách najčastejšie používajú minerálne plnivá.

Okrem toho by sa mala venovať osobitná pozornosť voľbe zmesi. Sú tiež rozdelené do niekoľkých skupín:

 • Základná skupina. Jeho kompozície vyrovnávajú nezrovnalosti s rozdielmi až 8 centimetrov.
 • Samonivelačné podlahy strednej skupiny úspešne eliminujú nerovnosti až do 3 cm.
 • Dokončujúci tím je schopný zvládnuť rozdiely vo výške až do 1 cm.

Keď je poter úplne suchý, nanáša sa základný náter zhora. Vytvorí sa rovnomerný povlak a skryje všetky vytvorené trhliny.

Tip! Teplota vzduchu v miestnosti zohráva dôležitú úlohu. Preto by mal byť optimálny rozsah okolo 15-259 m;

Tesniace steny okolo obvodu podlahy sú posledným krokom pred nalievaním.

Potom môžete prejsť do fázy výplne. Zmes zrieďte len podľa pokynov. Naneste ho na vrstvu 5-7 mm. Okrem toho musí byť práca rýchla, pretože po 30-40 minútach sa zmes zahusťuje. Distribúcia kvapaliny je potrebná pomocou špeciálneho nástroja - rakli. Tiež môžete chodiť po podlahe bez tvrdnutia, ale iba ak máte špeciálnu obuv s podrážkami na podrážke. Je povolené použiť niekoľko vrstiev. Každá z nich by však mala byť ošetrená ihlovým valčekom. Tým odstránite všetky vzduchové bubliny. Úplné sušenie prebieha 72 hodín. Potom je povrch pokrytý ochranným lakom.

Tekuté sklo pre podlahu sa používa pomerne často. Tento materiál má nasledujúce výhody:

 • Má antiseptické a vodoodpudivé vlastnosti;
 • Nie elektrifikované;
 • Okrem toho sa sklo nemôže spáliť a ovplyvňovať rôznymi kyselinami.

Vytvorte tekutú podlahu v garáži alebo inej miestnosti vyrobenej z tekutého skla nie je ťažké. Preto je potrebné vylievať rovnaké časti tekutého materiálu v pruhoch a rovnobežne so stenou a okamžite ich rozdeliť na povrch. Ak chcete robiť všetko kvalitatívne, okrem širokej špachtle sa používa ihlový valec a stierka s dlhou rukoväťou. Špachtľa sa rovnomerne rozširuje po celej ploche. Valček sa používa na následné úplné vyrovnanie a odstránenie vzduchových bublín.

Treba poznamenať, že podlaha s kvapalným sklom je možná len na plochom a pripravenom povrchu.

Poťahová vrstva by mala byť od 3 do 5 mm.

Varovanie! Zmes sa má aplikovať na povlak po dobu jednej hodiny. Takto sa tekutá sklenená podlaha vyschne.

Po vysušení môžete použiť vrstvu laku. Tým sa dosiahne ešte výraznejší vzhľad a posilní sa podlaha.

Prechádzka po podlažiach môže byť po dni. Ale môžete ho plne využiť len za päť dní. Zahrnúť systém "teplej podlahy" pod tekuté sklo môže byť len týždeň.

Podlahy s tekutou gumou sa často používajú v garážových priestoroch. V mnohých prípadoch je však možné tento pokryť aj na iných miestach (športové a detské ihriská a iné nebytové priestory). Gumová podlaha je vyrobená z gumových triesok. K tomu sa pridávajú rôzne farbivá a špeciálne polyuretánové lepidlo. Aplikuje sa na pripravený povlak pomocou špeciálneho rozprašovača.

Výhody objemovej gumovej podlahy sú nasledovné:

 • Povlak sa aplikuje na takmer akýkoľvek pripravený povrch (asfalt, betón, keramika, kovy a iné);
 • Okrem podlahy môže byť kvapalná guma pokrytá aj vertikálnymi konštrukciami.

Životnosť tejto plniacej podlahy so všetkými prevádzkovými pravidlami nepresahuje 10-15 rokov.

Za veľkú cenu objemná podlaha značne prekračuje iné gumové povlaky. To je však úplne kompenzované jednoduchou inštaláciou a vysokým výkonom.

Nie je také ťažké aplikovať kvapalný gumový náter nezávisle. Ale napriek tomu je pre mnohých neprístupné. Koniec koncov to vyžaduje špeciálne postrekové zariadenie.

Výhody tekutého kaučuku sú nasledujúce:

 • praktickosť;
 • flexibility;
 • Možnosť bezproblémového pokovovania;
 • Používané v studenej forme;
 • Sušenie trvá minimálne;
 • Ekologicky čistý materiál, ktorý neobsahuje žiadne škodlivé látky;
 • Bezpečne sa vyrovnáva s ostrými zmenami teploty.

Hlavným rozdielom medzi týmto povlakom a obyčajnými kvapalnými podlahami je použitie rôznych nákresov a nápisov na spodnú vrstvu. Inštalujte tento typ iba na dokonale ploché povrchy. Napokon hrúbka vrstvy so vzorom nepresahuje 400 mikrónov.

Inštalácia takejto podlahy prebieha v niekoľkých etapách. Používajú sa tri vrstvy náteru:

Okrem pôvodného vzhľadu je tento náter odolný ako materiály, ktoré nám už boli známe (laminát, parkety a iné).

Existujú dva typy dekoratívnych podláh:

 • Tekuté linoleum, ktoré sa často používa pre kuchyne a kúpele.
 • Filler 3d podlaha. Jedná sa o transparentný polymér, ktorý je naplnený veľkoplošným výkresom. Takáto podlaha rýchlo získava popularitu, pretože jej použitie môže urobiť akúkoľvek izbu atraktívnou a jedinečnou.

Moskovský kraj, Schelkovo, ul. Moskva, nákupné centrum d.70a "Mebel"

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

69 + = 71