Kúpiť tekuté sklo v leurua merlen

Tekuté sklo Petrolit 15 kg

Priemyselné 70 ks.

Planernaya 70 ks.

Софийская 45 kusov

Tallinn 37 ks.

Určené na ochranu základov pred podzemnými vodami, na hydroizolačné studne, hydroizolačné steny, podlahy a stropy pivníc, bazény zariadení, impregnácia drevených výrobkov, aby im poskytla vyššiu hustotu a požiarnu odolnosť.

Zloženie: vodný alkalický roztok kremičitanov sodných.

Spotreba: na ochranu základov pred podzemnými vodami, na cementové malty (8-10% objemu roztoku) sa pridáva hydroizolácia stien a podláh v suteréne, inštalácia bazénov.

Na urýchlenie spevnenia betónu sa pridá 3-5% cementovej hmoty.

na vyplnenie trhlín a dutín v stenách a priečkach premiešajte tekuté sklo, cement, piesok v pomere 1: 1: 3.

1

Na impregnáciu drevených povrchov niekoľkokrát navlhčite na obidve strany stredným sušiacim roztokom 400 gr. tekutého skla v 1 litri. voda.

na ošetrenie plochých povrchov je spotreba 200-300 g / m².

Plná verzia stránky

© 2003-2018 STD Petrovich

Pri úplnom alebo čiastočnom použití materiálov z lokality je povinný odkaz na zdroj.

Pokračovať v práci s týmto webom, súhlasíte s používaním webových stránok sušienky a spracovaním osobných údajov pre prevádzku v mieste zacielenie na skoršie návštevníkov, štatistický výskum, zlepšenie služieb a poskytnúť relevantné informácie z reklamy na základe vašich preferencií a záujmov.

Tekuté sklo

V tomto videu sa hovorí, že vedci vynašli tekuté sklo. K dnešnému dňu je táto technológia už v plnom rozsahu, ale vidieť, ako to všetko začalo, stále stojí za to.

Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Dmitrovská diaľnica, 163a, budova 1, -1 poschodie

Tekuté sklo v betóne na hydroizoláciu: rozmery, výhody a nevýhody

Konštrukcia akejkoľvek budovy alebo konštrukcie nemôže robiť bez jej hydroizolácie. Tento postup je potrebný na ochranu domu pred predčasným zničením pod vplyvom vlhkosti. Tekuté sklo pre betón je jedným z najpoužívanejších prostriedkov, ktoré pomáha pri efektívnej a dostatočne silnej izolácii. Avšak jeho vlastnosti, výhody a nevýhody by sa mali zvážiť podrobnejšie.

Aký je produkt?

Tekuté sklo je vodný roztok kremičitanu sodného alebo draselného, ​​ktorý sa pridáva do betónu počas výstavby základov alebo stien konštrukcie, na žehlenie a spracovanie rôznych povrchov (okrem tehál). Má viskóznu konzistenciu, takže sa môže použiť na hydroizoláciu betónu (dobre preniká do rôznych trhlín).

Zloženie produktu zahŕňa kryštály, ktoré sa môžu po aplikácii roztoku na povrch zväčšiť a rýchlo uzatvoria dutinu trhliny. Preto sa pridávanie tekutého skla do betónu veľmi často robí.

Vo vzhľade sa táto sklo podobá gumovému, roztavenému až tekutému stavu. V každom prípade, pred zakúpením výrobku na lepenie betónu alebo na iný účel, musíte zvážiť jeho vlastnosti, ako aj zistiť, koľko to stojí.

Napriek tomu, aké kroky sa vykonajú so sklom: impregnácia, hydroizolácia alebo ochrana povrchu pred negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia, tekuté sklo má rovnaké vlastnosti:

 1. Odpudzujúce vodu. Pridanie takéhoto skla do betónu umožňuje získať pevnú konštrukciu, ktorá sa nebojí škodlivých účinkov vlhkosti.
 2. Antiseptikum. Použitie kvapalného skla umožňuje vyhnúť sa výskytu huby a plesne v priestoroch, ktoré sa vyznačujú zvýšenou vlhkosťou.
 3. Antistatická. Napríklad betónová podlaha, do ktorej bolo pridané takéto sklo, nehromadí statickú elektrinu.
 4. Ochranný účinok. Sklo sa môže použiť na impregnáciu podlahy v tých miestnostiach, kde sa pracuje s kyselinami a agresívnymi látkami.
 5. Povrchová úprava s takouto látkou robí to odolnejší a pevnejší.
 6. Žiaruvzdorný. Maliarske steny alebo podlahy z betónu alebo dreva s kvapalným sklom spôsobujú, že sú ohnivzdorné.

Ako môžete vidieť, tento materiál má skutočne potrebné vlastnosti, ktoré pomáhajú posilniť a zabezpečiť konštrukciu betónu.

Výhody a nevýhody materiálu

Tekuté sklo, ktoré sa pridáva do betónu alebo je pripravené na samostatné použitie, má nasledujúce výhody:

 • Sklo môže rýchlo preniknúť aj mikroskopické trhliny a rýchlo ich naplniť.
 • Priľnavosť na povrch tohto skla je veľmi silná, napriek tomu, že je vyrobená z dreva alebo betónu.
 • Toto kvapalné sklo vám umožňuje vytvoriť vodotesný film na povrchu.
 • Ak používate látku na hydroizoláciu podlahy alebo steny, potom jej spotreba bude malá. Napríklad iba 5-6 kg môže stačiť na impregnáciu miestnosti.
 • Cena výrobku je relatívne nízka. K dispozícii je tekutý pohár 40 rubľov. na kilogram.
 • Ošetrenie akéhokoľvek povrchu sa robí bez problémov a samotný povlak suší veľmi rýchlo.
 • Impregnácia sa vykonáva aj za ťažkých podmienok. Napríklad sa môže aplikovať na povrch aj pri vysokej vlhkosti.

Nástroj má však určité nevýhody:

 1. Obmedzenie rozsahu: neodporúča sa pracovať na stenách.
 2. Hydroizolácia je pomerne krehká, takže nie je vždy vítané nanášať tekuté sklo na podlahu. Hoci je možné kombinovať niekoľko hydroizolačných materiálov.
 3. Životnosť výrobku nepresahuje 5 rokov. Môže sa však predĺžiť ďalším použitím ochrannej farby.
 4. Ak sa kvapalné sklo používa na glazovanie štruktúry s nováčikom, bude ťažké sa s ním vyrovnať kvôli rýchlemu vysychaniu látky.

Oblasti použitia materiálu a vlastnosti jeho použitia

Tekuté sklo v betóne sa môže použiť v takýchto prípadoch:

 • Na priesvitné povrchy.
 • Na účely utesnenia trhlín v stenách alebo podlahe.
 • Na nalievanie základov betónu.
 • Na lepenie niektorých stavebných materiálov.
 • Na účely hydroizolácie bazénov alebo umelých nádrží.
 • Na prípravu roztokov, ktoré budú mať kyslé vlastnosti.
 • Impregnovať pôdu, aby ju posilnila.
 • Na účely utesnenia neaktívnych švov.

Vlastnosti používania materiálu

Materiál môže byť použitý na lepenie, spracovanie stien, na ktorých zmizla omietka, a tiež steny z betónu, ktoré mám nejaké nepravidelnosti a malé trhliny.

Ak sa materiál priamo nanáša na stenu, technológia umožňuje zriedenie skla s vodou v pomere 0,1 kg tekutého materiálu na 200 g vody. Na 1 m2 plochy môžete potrebovať približne 0,3 kg materiálu.

Pred vykonaním postupu pre prasknutie trhlín alebo povrchov steny musia byť predtým odmastené. Okrem toho by mal byť povrch čo najviac vyrovnaný. Ak je nutné impregnovať betón na 3 mm, stačí ho raz spracovať. Ak sa vyžaduje hlboká impregnácia, musí sa použiť aspoň 3 vrstvy.

Na prípravu izolačného roztoku je potrebné zmiešať liter kvapalnej zmesi s 10 litrami betónu. Nezakryjte fasádu budovy tekutým sklom, ak sa plánuje jeho následné lakovanie. Technológia používania prezentovaného tekutého materiálu umožňuje použitie kombinézy.

Samotný proces aplikácie zmesi je dosť jednoduchý (začiatočníci môžu nájsť a pozrieť video):

 • Povrch je vopred pripravený, po čom sa naň nanáša prostriedok so štetcom alebo valčekom.
 • Technológia zahŕňa čakanie na určitý časový interval (30 minút) pred aplikáciou ďalšej vrstvy. Je potrebné pokúsiť sa rýchlo a rovnomerne rozdeliť kvapalnú zmes. Faktom je, že to rýchlo zamrzne.
 • Teraz môžete miešať cementovo-pieskovú maltu s kvapalným sklom a potom nanášať veľmi rýchlo na ošetrovaný povrch. Kompozíciu môžete použiť iba raz.

Ako pripraviť roztok tekutého skla?

Na rôzne účely môže byť potrebné úplne iné riešenie. Môžete si ho pripraviť sami, v extrémnych prípadoch môžete sledovať video na varenie. Pokyny na prípravu roztokov sú nasledovné:

 1. Primer. Je potrebné miešať kvapalné sklo, cement v rovnakých pomeroch. Môžete si vziať trochu viac vody. Najprv sa musí do cementu naliat 'voda a potom sa do tejto zmesi pridá sklo. Použite základný náter za pol hodiny.
 2. Antiseptikum. V rovnakom pomere sa voda a kvapalné sklo zmiešajú.
 3. Impregnácia. V tomto prípade sa zmieša liter vody s 400 g skla.
 4. Hydroizolácie. Tu sa v rovnakých množstvách miešajú cement, voda, kvapalné sklo a piesok. Nalejte vodu opatrne, aby ste nepreháňali.

To sú všetky vlastnosti použitia prezentovaného skla. Prečo je to potrebné a aké je jeho využitie, je už známe. Veľa šťastia!

Montáž polymérnych valcovaných materiálov na hydroizoláciu

Membrány s bariérou proti vodnej pary

1 KOMENTÁR

Vodné sklo v betóne - to je iste kontroverzná záležitosť v rôznych zdrojoch písať rôzne veci, ale som pridal viac ako raz, a to najmä v garáži na kravatu, rovnako tak, aby nedošlo k zhromažďovať prachu podlahu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

40 − 37 =