Aplikácia kvapalného skla

Tekuté sklo: aplikácie a charakteristiky

Tekuté sklo je správne uznané ako unikátny materiál, ktorý sa používa v rôznych oblastiach. Široké použitie tekutého skla sa nachádza v stavebníctve.

Čo je tekuté sklo? Z vedeckého hľadiska ide o roztok kremičitanu sodného a kremičitanu draselného, ​​to znamená, že zloženie posudzovaného stavebného materiálu zahŕňa rovnaké zložky ako v obyčajnom skle. Ďalším názvom tohto materiálu je silikátové lepidlo, ktoré robí jeho aplikáciu okamžite zrozumiteľným.

Tekuté sklo má veľmi vysoké adhezívne vlastnosti a odlišuje tepelnú vodivosť - tento materiál sa často používa pri vykonávaní tepelnoizolačných prác. Izolácia, pri ktorej bola použitá tekuté sklo, dokáže odolávať teplotám až do 1200 stupňov Celzia!

Tekuté sklo našlo uplatnenie v rôznych sférach ľudskej činnosti, takže nie je možné rýchlo a kompaktne uvádzať všetky momenty aplikácie. Existujú však tie oblasti, ktoré treba spomenúť:

 1. Tekuté sklo sa používa na hydroizoláciu. Tento materiál impregnuje ako steny, tak základy - kvapalné sklo premení takéto povrchy na vlhkosť a zmeny teploty vzduchu, ktoré nie sú vystavené vlhkosti. Odporúča sa použiť tento materiál pri zahrievaní stien domu zvnútra.
 2. Tekuté sklo je vynikajúcim antiseptickým prostriedkom. Na stenách a stropoch obytných priestorov, a všeobecne na rôznych povrchoch, môžete často vidieť huby a plesne - to sú účinky vlhkosti. Aby ste sa zbavili tohto nepríjemného a nezdravého fenoménu, musíte použiť rôzne prostriedky na zničenie hubových kolónií. Ak však na povrch kvapalného skla, ktorý už bol poškodený plesňou / hubou, jednoducho zmiznú. Na tento účel sa kvapalné sklo používa pri príprave stien na tapetovanie.
 3. Tekuté sklo sa vyznačuje vynikajúcou priľnavosťou. To znamená, že dokonale padne s akýmkoľvek povrchom. S týmto materiálom môžete lepiť úplne odlišné materiály - od lepenky po porcelán.
 4. Tekuté sklo v čase zvyšuje odolnosť proti vlhkosti a protipožiarnu bezpečnosť dreva, papiera a keramiky - sú špeciálne pokryté týmto nástrojom.

Ak vezmeme do úvahy kvapalné sklo výhradne zo strany konštrukcie, potom s týmto materiálom je možné vyrobiť veľa zmesí. Materiál našiel uplatnenie v nasledujúcich procesoch:

 1. Primer s kvapalným sklom. Používa sa na povrchovú úpravu pred lakovaním, použitím tapiet. Prirodzene, vo svojej čistej forme nemožno použiť uvedenú možnosť - jednoducho sa zmieša s cementom v nasledujúcom pomere: odoberie sa 10 kg cementu s rovnakým množstvom tekutého skla. Najprv musíte zmiešať cement s vodou a výsledný roztok sa naleje do kvapalného skla.
 2. Malta na hydroizolačné práce. Je potrebné miešať cement, piesok a materiál v rovnakých pomeroch. Výsledná zmes sa môže použiť na hydroizolačné práce akejkoľvek náročnosti.
 3. Žiaruvzdorná malta. Po prvé sa pripraví zmes cementu a piesku - 1 diel cementu sa odoberie 3 diely piesku preosievaného. Potom sa k výslednej zmesi pridá malé množstvo kvapalného skla (asi 20% celkového objemu suchej zmesi). Použite žiaruvzdornú maltu s tekutým sklom na kladenie krbov a kachlí.
 4. Ochranný prostriedok proti hubám a plesniam. Je potrebné riediť príslušný materiál vo vode (pomery 1: 1). Výsledný roztok sa používa ako antiseptikum na ošetrenie drevených, kamenných, omietnutých a iných povrchov.
 5. Impregnácia spracovateľských materiálov počas prípravných prác. Bude potrebné zriediť 400 g kvapalného skla v litri vody a povrch mastať dvakrát alebo trikrát. Majte však na pamäti: každá vrstva by mala úplne vyschnúť a až potom je možné začať nanášať ďalšiu vrstvu.

Tekuté sklo pre betón predstavuje zlepšenie kvalitatívnych charakteristík posledného materiálu. Odporúča sa, aby sa uvažovalo s betónom pre tie konštrukcie, ktoré budú vystavené konštantnej vlhkosti - táto technika predĺži životnosť betónového výrobku a zabráni jeho zničeniu. Nezabudnite, že kvapalné sklo má antiseptické vlastnosti a pri pridávaní do betónu ho odolávajú škodlivým účinkom húb a plesní.

Je dôležité, aby sa: kvapalné sklo veľmi rýchlo zamrzne (takmer okamžite), tak skúsení stavitelia naznačujú, že ho nepridajú do betónového riešenia, ale na impregnáciu už dokončených konštrukcií.

1

Ak je betónová konštrukcia určená na lakovanie, nie je možné použiť tekuté sklo na zlepšenie vlastností základného materiálu. Pri sušení tvorí predmetný materiál tenký ochranný film na povrchu akéhokoľvek predmetu / výrobku - nebude možné použiť finišný materiál.

Použitie kvapalného skla mimo konštrukcie

Použitie kvapalného skla na hydroizoláciu, zlepšovanie kvalitatívnych charakteristík komplexných / ťažkých materiálov a považuje sa za nepostrádateľné v stavebníctve. Ale tento jedinečný materiál našiel svoju aplikáciu v iných smeroch:

 • na pokládku linolea, dlaždice z PVC;
 • na výrobu tmelov určených na kovové rúry;
 • na impregnovanie textílií a iných materiálov s cieľom znížiť nebezpečenstvo požiaru;
 • na očkovanie so stromami - kvapalné sklo, ošetrujte povrch rany na kmeň stromu;
 • na leštenie - kvapalné sklo vytvára takmer akýkoľvek povrch absolútne hladký a lesklý.

Použitie kvapalného skla je zvýšenie kvalitatívnych charakteristík mnohých materiálov, ktoré zabezpečujú hydroizoláciu, tepelnú izoláciu, automatické antiseptické práce.

 • Štukované lišty z polyuretánu a expandovaného polystyrénu: vlastnosti a vlastnosti montáže vlastnými rukami

 • Ako urobiť zástera v kuchyni: typy dokončovacích materiálov a odporúčania špecialistov

 • Aký lak má parkety vybrať a ako ju používať
  • Zlepšenie krajiny (24)
  • Dom a chalupa, mimo budovy (26)
  • Inžinierske systémy (14)
  • Zariadenie a pohodlie (25)
  • Usporiadanie územia (1)
  • Oprava, dekorácia, inštalácia (56)
  • Stavebné a dokončovacie stavebné materiály (26)

  Portál Okeymaster.ru je internetový zdroj určený na poskytovanie všetkých druhov informácií o opravách, konštrukcii, ako aj o technológiách, vybavení, nástrojoch a materiáloch, ktoré vám umožňujú vykonávať opravy sami.

  Neoprávnené používanie materiálov uverejnených na webe je zakázané zákonom o autorských právach. Pri používaní materiálov sa vyžaduje odkaz na stránku.

  Čo je tekuté sklo? Kde a ako sa používa pri stavbe a opravách

  "Tekuté sklo je alkalické riešenie kremičitany sodíka, menej často draslík a ešte menej často lítium. Bežným názvom v každodennom živote je silikátové lepidlo "(výňatok z Wikipédie).

  Dobrý deň, milí čitatelia blogu!

  Dnes hovoríme o užitočnom nástroji (nie, nie o uhorku) - o kvapalnom skle. Jedná sa o jedinečný materiál, ktorý má veľa užitočných vlastností. Dozvieme sa, čo môžete urobiť? Tak - tekuté použitie skla v stavebníctve a opravách.

  Na začiatku je hlavnou vlastnosťou účinná priľnavosť, teda adhézia. Vniká do materiálu, kvapalné (rozpustné) sklo "dodáva" vlhkosť, čím zvyšuje jeho viskozitu a pevnosť. Inými slovami, existuje čiastočná výmena s povrchom, ktorý sa má potiahnuť na molekulárnej úrovni.

  Tekuté sklo sa vyrába zváraním piesku a uhličitanu draselného (potaše) v peciach s teplotou približne 1300 ° C. Produkt tečie nadol na pohyblivý dopravný pás pozostávajúci z kovových dosiek, kde sa ochladzuje, tuhne a rozbije sa na kusy (silikátové bloky). Výsledné tekuté sklo sa odlišuje od tradičného skla tým, že sa za určitých podmienok rozpúšťa a stáva sa kvapalným.

  Preto väčšina oblastí jeho použitia znamená kvapalnú kompozíciu vo forme špeciálnych vodných roztokov. Proces rozpúšťania sa vyskytuje v autokláve za určitého tlaku. Výsledný roztok sa odfiltruje, potom sa upraví pomer alkalického kovu k kyseline kremičitej. Potom sa roztok prevedie na požadovanú hustotu a prepravuje sa v skladovacích nádobách. Dúfam, že sa dá ľahko vydať?

  Základné aspekty a metódy aplikácie

  • Používa sa ako prísada v stavebných zmesiach na zlepšenie odolnosti proti vlhkosti, odolnosti proti ohňu a pevnosti. Zápustky v stenách a stropoch sú utesnené maltou, povrchy poteru sú základom. Napríklad: pre nepriepustné omietky premiešajte piesok a cement v pomere 1: 2,5 a zrieďte roztokom 15% silikátového lepidla;

  Dôležitou schopnosťou lepidla je schopnosť vyplniť a odstrániť malé trhliny, hranolky a nepravidelnosti. Existuje teda prekážka pre zničenie betónu, tehál, kovu a iných konštrukcií vzduchom a vodou. Dôležitý bod. Hoci povlečený materiál získava vodoodpudivé vlastnosti, zostáva priepustný pre pary (pozri vyššie).

  Pred impregnovaním musí byť povrch vyčistený a odmastený. Na aplikáciu použite kefu, valček alebo rozprašovač. Zmes preniká do betónovej konštrukcie o 1-3 mm. Pri viacvrstvovej impregnácii sa táto hĺbka zvyšuje.

  Na impregnáciu povrchu používajte kvapalné sklo na báze draslíka, zriedeného vodou 1: 5, ako aj kremičitanu fluoridu v pomere 1: 1. Takáto impregnácia je vhodná pre betón (kalenie jeho zvetraných povrchov), prírodný a umelý kameň, omietka. Výrazne zvýšená odolnosť voči vode, dymovým plynom, rôznym roztokom kyselín a solí. Okrem toho, kvôli vysokej alkalizácii, impregnácia pôsobí ako antiseptická látka.

  • Ako základný náter. Cement a voda sa zmiešajú s požadovanou konzistenciou. Do cementu je pridávané kremičité lepidlo 1: 1. Používa sa na hydroizoláciu bazénov a niektorých iných nepotravinových kontajnerov;
  • Ako tepelne odolná malta pri konštrukcii pecí, krbov a vonkajšieho povrchu komínov. Príklady kompozície: 15% roztok kvapalného skla sa pridá do pieskovocementovej zmesi (pomer 1: 3).
  • Ako vodovzdorné riešenie pre stavbu studní a budov s vysokou vnútornou vlhkosťou. Práce sa vykonávajú v dvoch etapách. Najskôr sa kvapalné sklo nanáša na steny studne a druhá vrstva je roztok pozostávajúci z tekutého skla, cementu a preosievaného piesku v rovnakých častiach 1: 1: 1. Na ošetrenie stavebných konštrukcií použite zmes 1 dielu kvapalného skla a 10 dielov pieskovcementovej malty.
  • Lepidlo kvapalné sklo sa používa pre keramické dlaždice a linoleum, z výpočtu, približne 0,2-0,4 kg / m²;
  • Nízka tepelná vodivosť vodné sklo, nech sa nachádza uplatnenie v stavebných izolačných materiálov (rôzne typy kamennej vlny), ktoré sú schopné odolávať teplotám až do 1000 ° C, a množstvo cyklov zmrazovania a rozmrazovania;
  • Ako súčasť fasádnych farieb na báze kremíka. Prítomnosť takejto zložky v laku umožňuje zvýšiť stabilitu lakovaných povrchov na vysokú teplotu a vzhľad korózie.

  Farba, ktorá dodáva kvapalné sklo, vďaka pridaniu kremičitanu sodného sa stáva odolnejšie voči opotrebovaniu a nehorí. Okrem toho sa kvapalné sklo používa na odstránenie chátrajúceho náteru;

  Aplikácia kompozície obsahujúcej kvapalné sklo na povrchu na omietanie alebo lakovanie - neodporúča sa. Výsledná fólia bude prekážkou ďalšieho spracovania.

  • Ako protikorózna ochrana kovových povrchov. Za týmto účelom sa tekuté sklo a cement zmiešajú s vodou až do požadovanej konzistencie. Tekuté sklo tvorí základ nejakého tmelu (ako tmelu), ktorý sa používa na pokrytie liatinových vodných a kanalizačných potrubí;
  • Ako lepidlo, pre materiály všetkého druhu. Vrátane porcelánu, skla, celulózy, PVC, himalájskej soli v parnej miestnosti atď .;
  • Ako prídavná látka posilňuje vodu odpudzujúci a antiseptický účinok materiálov z prírodného dreva. Napríklad 0,4 kg kvapalného skla sa zriedi 1 litrom vody a nanesie sa na povrch. Po vyschnutí zakryte 1-2 vrstvami.
  • V posledných rokoch niektorí výrobcovia automobilovej chémie používajú kvapalné sklenené súčasti na výrobu leštidiel na auto.

  Tekuté sklo sa nemôže pridávať do pripravenej pieskovcementovej malty. Zriedi sa vodou a pridá sa k zmiešanej suché zmesi. Ak sa kompozícia v priebehu práce rýchlo vytvrdzuje, môže sa zriediť malým množstvom vody a pridávať ju do malých častí.

  Rozdiely v chemickom zložení kvapalného skla sodného a draselného tvoria oblasť ich použitia. Prvý (sodík) môže zlepšiť kvalitu lepidla. Produktívne interaguje s zložkami na minerálnej báze. Jej aplikácia je účinná pri posilňovaní základov a hydroizolácií, ako aj súčasti antiseptických a protipožiarnych zmesí. Druhé (draselné sklo) je odolné voči atmosférickým a niektorým chemickým účinkom. Častejšie sa používa na výrobu ochranných farieb.

  Oba tieto výrobky nevyžarujú látky, ktoré sú nebezpečné pre zdravie. Pri práci je však potrebné nosiť ochranné rukavice na ochranu pokožky pred tekutým sklom vstupujúcim do chemického zloženia, alkalické. Ak sa dostane na pokožku, mali by ste ju opláchnuť vodou rýchlejšie.

  Tekuté sklo, sušené na povrchu obyčajného (skla), sa nezvratne stáva nepriehľadným (nepriehľadným). Ak je potrebné urobiť sklo nepriehľadné, potom ho môžete zmiešať v pomere 10: 1 s kriedou a naniesť na povrch. Po vysušení získate matné sklo.

  Spomínam si, že v detstve, na Silvestra, vyrezal a vložil papierové snehové vločky na silikátové lepidlo. Cieľom dekorácie boli dvere s dekoratívnym sklom. Výsledok bol poľutovaniahodný: rozmaznaný vzhľad dverí a samozrejme aj "učebné oddeľujúce slová" od rodičov. Spomínam na lekciu na zvyšok môjho života ...

  V nedávnej sovietskej minulosti bolo používanie tekutého skla rozšírené v rôznych stavebných technológiách. Teraz je trh nasýtený veľkým sortimentom hotových adhezívnych zmesí (protipožiarne, odolné voči vlhkosti, antiseptickým atď.). Avšak, ako zložka, v mnohých z nich ešte kvapalné sklo.

  V súčasnosti skúsení špecialisti používajú starostlivo kalibrované časti a bez pokynov na použitie silikátového lepidla v rôznych stavebných procesoch a nielen. Na tomto konci, dúfam, som sa naučila niečo nové a užitočné pre seba.

  Anecdote v téme: V predajni: Drahé ženy, nie veľmi vzdychajte - sklenené hmly. Správa obchodu "Fur".

  Úspech a pokoj v domácnosti! Nezabudnite sa prihlásiť na odber aktualizácií. Uvidíme sa čoskoro!

  Tiež by vás mohlo zaujímať:

  Aké je pokušenie budovania domu z lepených trámov? Študujeme niektoré projekty a približné ceny

  Ako vyrobiť originálne žľaby s vlastnými rukami z improvizovaných materiálov

  Konštrukcia rámu: hrubé chyby povolené počas výstavby

  Plastové rúry pre kanalizáciu považujeme za. Aké sú typy, veľkosti a konfigurácie?

  kvapalné sklo na hydroizoláciu, tepelnú izoláciu

  Oblasť použitia tekutého skla

  Moderný stavebný trh je doplnený o nový high-tech produkt - ochranný náter založený na kvapalnom skle. Výrobcovia tohto "čarovného" produktu sa odvolávajú na nanotechnológiu, aj keď ľudia o ňom vedia viac ako sto rokov a pol. Aplikovať kvapalné sklo a uskutočňovať experimenty s ním na odhalení jeho jedinečných vlastností začalo pomerne nedávno. K dnešnému dňu sa urobilo mnoho objavov týkajúcich sa použitia kvapalného skla na hydroizoláciu a nielen.

  Táto novátorská novinka je komplex vodných alkalických roztokov kremičitanu sodného a draselného s oxidom kremičitým, ktorý tvorí základ pre rozdelenie kvapalného skla na typy: sodík, draslík, lítium a kvartérny amónny. Kombinácia týchto zložiek pri kombinácii s vodou alebo alkoholom prispieva k tvorbe tenkého ochranného filmu na povrchu, ktorý je potrebné spracovať. Film chráni povrch pred kontamináciou, neumožňuje reprodukciu škodlivých baktérií, má vodoodpudivý účinok, chráni pred účinkami ultrafialového žiarenia, teplotnými výkyvmi a čo je najdôležitejšie - nezasahuje do prieniku vzduchu a umožňuje "ošetriť" ošetrený povrch.

  V spojení s roztokom kaseínu sodného, ​​lepidlo keramika, sklo, porcelán, preglejka a drevené dosky. Zloženie alkalického roztoku sa používa pri výrobe bielidiel. Impregnácia vodným kremičitanom tkaniny, kartónu a papiera z kremičitanu sodného poskytuje ošetreným materiálom kvalitu pevnosti a požiarnej odolnosti.

  Tieto jedinečné vlastnosti kvapalného sodíka sa používajú v kultúrnych domoch hasenie požiaru kostýmy, obrazovky a závesy na schodoch a oknách. Roztok kremičitanu sodného čistí kanalizačné systémy, opravy a hydroizoláciu studní.

  Sklo draselné má tiež konfrontáciu s ohľadom na atmosférické vplyvy a kyseliny, líši sa od roztoku sodíka tým, že na ošetrovanom povrchu nedochádza k zábleskom, ktorý si získal uznanie pri vedení maľby. Kremičitan draselný sa používa pri výrobe silikátových farieb, elektród používaných v zváracích strojoch a pri inštalácii hydroizolácie.

  Náš priemysel sa špecializuje na výrobu sodné kvapalné sklá, v menšom množstve sa vyrábajú draselné a pilotné dávky produkujú lítiové kvapalné sklo a kvartérny amónny.

  Tekuté sklo sa získa jemným brúsením kremenného piesku s prídavkom sódy a dobrým pražením v špeciálnej peci. Výsledné sklo sa rozdrví a rozpustí vo vode. Moderný trh ho ponúka v hotovej podobe a vo forme suchého prášku, ktorý zodpovedá GOST.

  Použitie kvapalného skla

  Tekuté sklo sa používa v rôznych oblastiach činnosti:

  • Pri výrobe cementu a betónových zmesí odolných voči kyselinám.
  • V textilnom priemysle na impregnovanie textílií.
  • Pri výrobe lepenky.
  • pre posilnenie nestabilných pôd.
  • Pri čistení rastlinných a strojových olejov.
  • S pomocou lepidla ZhS celulóza, papier, drevo a kov.
  • Pripravte farby a povlaky na zabránenie horenia pre drevené povrchy.
  • V chemickom priemysle (vo výrobe bielych sadzí, zeopitov, olovnatých silikátov).
  • Na základe vodného skla pripravenej doplnkov, prísad a lepidiel na stavebné účely, sa pridáva do omietky a tmel, vložiť na ochranu povrchov proti korózii, húb a plesní.
  • V prostriedkoch na čistenie a umývanie kuchynského riadu.
  • Pri výrobe mydla.
  • Pri výrobe kancelárskeho a univerzálneho lepidla.
  • V bazénoch, vani, saunách.
  • Pre hydroizoláciu s tekutým sklom v jednotlivých budovách.
  • Pri zarovnávaní kĺbov rúr pre vodu, odstraňovanie náterov starých farieb a lakov.
  • Na impregnáciu podláh, stien, soklí a základov.
  • ZS sa používajú pri výrobe lekárske implantáty a obväzy.
  • V poľnohospodárstve (semená ošetrené ZS získavajú dobrú imunitu, odolávajú mikróbom a škodlivým baktériám, umožňujú rýchle klíčenie a dobré výnosy).

  Tekuté sklo. Aplikácia v stavebníctve

  Dnes nie je možné predstaviť stavbu bez účasti tekutého skla v nej. Hydroizolácia, podkladová vrstva - tieto práce sa vykonávajú všade. Riešenie s plnivom je vyplnené trhlinami a dutinami v stenách, vytvára vonkajšie práce, vodotesné studne, kryty podkrovia a suteréne, vyrába elektródy pre zváracie stroje.

  Práca s JS by mala byť opatrná, aby sa nedostali do očí, inak sa musia dôkladne opláchnuť tečúcou vodou a v prípade potreby sa obrátiť na oči.

  Aká je jedinečnosť vlastností kvapalného skla?

  • V ekologickej čistote.
  • Nie je toxicita.
  • V úlohe prírodného antioxidantu.
  • Sú tu zložky spojovníka.
  • Pri ochrane pred ultrafialovým žiarením.
  • V efekte odpudzujúceho nečistoty.
  • Vo vlastnostiach hydroizolácie.

  V každodennom živote sa ZHC používa na bielenie tkanív a odstraňovanie mastných škvŕn, lepenie rozbitých vaní a okuliarov, na lepenie kryštálov, perličiek, na vytvorenie dekupáže. Tekuté sklo aplikované s valcom, kefky alebo kefy na lepený povrch, časti predmetu sú jemne stlačené a čas na úplné vysušenie.

  Výsledkom je kvalitná položka. Tekuté sklo lepidlá akvária a krištáľ, rámčeky pre fotografie, dekoračné prvky na zdobenie interiéru. Vodný roztok skla používajú ženy v domácnosti na čistenie hrncov a panvíc. na výstavba nestačí rozložiť steny a omietnuť ich. Takáto budova bude vystavená úniku. Vďaka kvapalinovému sklu je potrebné vytvoriť vodotesnosť.

  Skvelá možnosť pre interiérové ​​dokončovacie práce je dlaždice pokryté kryštalickou glazúrou, inej farby a rôznej formy. Na získanie glazúry je potrebná veľká hmotnosť frity (horúce kvapalné sklo). Ak chcete získať krásny vzhľad, glazúra sa používa spolu s rôznymi obrázkami, potom je vyzdobená a vypálená, pre ktorú sa používajú štrbinové valčekové pece.

  Žiarovka je sklovitý povlak povrchu keramiky. Je vyrobená z priehľadného, ​​nepriehľadného, ​​farebného a bezfarebného, ​​lesklého alebo matného. Dlaždice s glazúrou zdobia stĺpy vidieckych domov a domov. Používa sa samostatnými vložkami, je položený na obrubníkoch. Dlaždice zdobia steny, dávajú im elegantný drahý vzhľad, vybavia steny kúpeľne, kuchyne a chodby. Na vonkajšie použitie použite plastovú glazúru.

  Výhody a nevýhody kvapalného skla

  Všetky tieto vlastnosti kvapalného skla ju charakterizujú z pozitívnej strany. Preplusy možno pripísať dlhá životnosť, vynikajúce spojenie s povrchom, vysoká hustota, jednoduchosť použitia, jednoduchosť použitia, cenová dostupnosť, schopnosť chrániť povrch pred chemickými a mechanickými vplyvmi a hydroizolácia.

  Nevýhoda JS je veľká prítomnosť zásad, škodlivá pre pokožku rúk. Práca s ním vyžaduje prítomnosť rukavíc, ochranného odevu a obuvi. Veľkou nevýhodou je rýchle nastavenie roztoku, ktorý sa po 20 minútach vytvrdzuje a stáva sa nevhodným na spotrebu.

  Tekuté sklo dnes vyrába mnoho chemických podnikov v Rusku, takže to nebude ťažké získať. dosť nízke ceny pre tento produkt (menej ako 20 rubľov za kilogram) umožňujú, aby ho používal široký okruh kupujúcich s rôznymi príjmami. Na regáloch stavebných trhov nájdete základný náter na báze ZS, rôzne lepidlá, materiál na hydroizoláciu, hotové žiaruvzdorné riešenie. V čistej forme sa zriedkavo používa roztok kvapalného skla. Zvyčajne ich používajú stavitelia na prípravu zmesí podľa svojich receptov a pomerov, najčastejšie na hydroizoláciu základov a stien.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  58 − 53 =