Pokyny pre aplikáciu kvapalného skla

Tekuté sklo pre hydroizoláciu

Je známe, že na ochranu pred škodlivými prírodnými faktormi sa používajú rôzne hydroizolačné materiály: zrážky, vlhkosť. Tekuté sklo má veľa výhod oproti ostatným zlúčeninám, z ktorých jedna je všestrannosť v aplikácii.

Látka obsahuje kremičitany draselné a sodné. Vodné sklo lepidlo podobné písacie potreby, rozdiel je menšie detaily (gidroizolyant obsahuje modifikátory, ktoré zlepšujú určité vlastnosti materiálu). Tekutá hydroizolácia betónu je modifikátor, ktorý zlepšuje jeho pevnostné vlastnosti, zabraňuje absorpcii vody. V modernej konštrukcii sa látka používa na:

 • ochrana proti povrchom s cementovou maltou (zatiaľ čo sa sklo nanáša v niekoľkých vrstvách a vyplní póry betónu);
 • príprava cementovej malty na úpravu bazénov, ochranu proti vlhkosti rôznych švov (zmes získava hydroizolačné vlastnosti a rýchle sady);
 • modifikácia rôznych druhov betónu (po vysušení sa tento materiál stáva veľmi trvanlivým a má vynikajúce hydroizolačné vlastnosti).

Zloženie a vlastnosti tekutého skla

Výroba látky používa tie isté prvky, ako pri výrobe obyčajného skla: kremičitany sodné a draselné. Okrem podobného zloženia, materiály preberajú približne rovnaký výrobný proces. Existujú dva spôsoby, ako vytvoriť vodotesné sklo pre hydroizoláciu:

 1. Odstraňovanie piesku a sódy z pečiva pod vplyvom vysokých teplôt.
 2. Účinok draslíka, lítia a sodíka na kremičitý materiál. V tomto prípade látka podlieha konštantnému zahrievaniu.

Ako urobiť vodotesnosť pomocou kvapalného skla

Pred vykonaním akejkoľvek hydroizolačnej práce je potrebná kvalitná príprava povrchu na aplikáciu ochranného materiálu. Akékoľvek znečistenie alebo prach neumožní, aby sa látka pevne prilepila na ošetrovaný povrch. Potom sa hydroizolácia uskutočňuje v nasledujúcom poradí:

 1. Pomocou valčeka / kefy sa impregnácia nanáša na povrch konštrukcie.
 2. Druhá doba spracovania materiálu by mala byť po pol hodine po prvom postupe. Je mimoriadne dôležité, aby sa nepoužívali medzery pri aplikácii hydroizolácie. Je potrebné pokúsiť sa pokryť cement alebo drevo čo najrovnomernejšie.
 3. Potom, čo potrebujete pripraviť ochrannú vrstvu. Na tento účel je potrebné vyrobiť bežnú cementovú maltu na omietanie a potom ju zriediť kvapalným sklom v rovnakých pomeroch. Takáto zmes sa rýchlo vysychá, zriedi a potom sa aplikuje veľmi rýchlo av malých častiach. Naneste omítku na steny alebo podlahu pomocou stierky.
 4. Posledná etapa je otepľovanie. Na tento účel použite akýkoľvek dostupný materiál: polystyrén, čadičovú vatu,

Ako používať kvapalné sklo na hydroizoláciu

Napriek objavila radom moderných izolačných materiálov, Vodné sklo je stále aktívne používa pre ochranu studní, bazénov, krbov, pecí, steny, podlahy, drevené konštrukcie. prácu s týmto materiálom je veľmi jednoduchý návod, ale mali by sme vedieť, ako sa pripraviť a bezpečné riešenia. Tekuté sklo pre hydroizoláciu je možné používať rôznymi spôsobmi v závislosti od typu práce.

Tekuté základové hydroizolácie

Jednoduchým a jednoduchým spôsobom ochrany základov pred vlhkosťou je použitie tekutého skla. Táto látka sa získa zmiešaním soľného roztoku so sódom a kremičitým pieskom. Roztok sa vypaľuje, aby sa získali vo vode rozpustné kryštály kremičitanu vápenatého a sodíka. Výsledné suroviny sa rozpúšťajú vo vode, je dôležité zohľadniť pomery na dosiahnutie požadovanej hustoty.

Vodné sklo na podlahu a suteréne sa používa v prípadoch, kedy je použitie iných riešení nepraktické. Úloha vlastného gidroizolyanta vrstvy kremičitanu sodného nemôže pôsobiť, ale reakciou s cementom vyplňuje póry a pevného materiálu formy odolné proti vlhkosti a vode tenkou ochrannou vrstvou. Často používa také riešenie pre podlahové potery. Ako pracovať s tekutým sklom:

1
 • Povrch, ktorý vyžaduje hydroizoláciu, je čistený od mastných škvŕn a nečistôt;
 • Betón je starostlivo čistený štetcom, čím sa otvoria póry materiálu;
 • Hotová kompozícia je potiahnutá vrstva vrstvou pomocou širokej kefy (sú potrebné 3 vrstvy, interval je pri aplikácii pol hodiny alebo viac);
 • Povrch podkladu je vysušený, po ktorom je možné spustiť vodotesnosť valcového tesnenia.

Krytie pivničiek a podkroví s kvapalným sklom

Spracovanie kvapalného skla v priestoroch, ako sú pivnice alebo pivnice, je podobné procesu silikifikácie betónových konštrukcií. Keďže tento materiál má vysoký stupeň ochrany proti vode, môže byť použitý ako vo vnútri budov, tak aj na ulici. V tomto prípade bude dokonca aj značná spotreba skla lacná, pretože materiál má relatívne nízku cenu. Hydroizolácia pracuje rýchlo a životnosť ochrannej vrstvy je veľmi veľká.

Tekuté sklo pre drevo a betón poskytuje ošetrenej ploche vynikajúce vodotesné vlastnosti, navyše vďaka kryštalickej štruktúre kompozície zostáva dlhodobo parotesné. Pri vnútornej práci sa sklo pridáva do roztoku cementu. Pri príprave takejto zmesi potrebujete až 10 litrov cementu a len 1 liter hydroizolácie. Externé práce vyžadujú prípravu iného materiálu: piesok, cement a vodné sklo sa odoberajú v pomere 3: 3: 8. Zároveň by voda nemala byť vyššia ako 25% celkovej hmotnosti roztoku.

Ošetrenie tekutými sklenenými miskami alebo studňami

Hydroizolácia pre studne a bazény je nevyhnutná. Tieto konštrukcie sú zvyčajne konštruované s použitím konkrétnych prvkov. V tomto prípade sa ich kĺby bez riadneho spracovania postupne rozpadnú pod pôsobením skokov vody alebo teploty. Výsledkom je, že bazén / studňa začne prúdiť vodou. Tekuté sklo pre hydroizoláciu môže spoľahlivo chrániť konštrukciu pred zničením a výrazne predĺžiť jej životnosť. Ako zaobchádzať s bazénom alebo studňou s hydroizolačným činidlom:

 • vyčistiť povrch konštrukcie z akýchkoľvek vrstiev;
 • roztok zmiešajte zmiešaním kvapalného skla s cementom a jemným pieskom (8: 3: 3);
 • Stitch švov s pripravenou zmesou pomocou špachtle alebo použiť lano impregnované touto zlúčeninou (musí sa jednoducho vtlačiť do drážok pomocou kladivka);
 • pokryte štruktúru roztokom pomocou štetca.

Ako si vybrať vodotesné sklo pre hydroizoláciu

Napriek obrovskému počtu výrobcov, ktoré ponúkajú kvapalné sklo, nie je žiadny rozdiel v jeho zložení, takže výber konkrétnej značky je súkromná záležitosť pre každého kupujúceho. Nemyslite si, že čím je materiál drahší, tým je lepšie, pretože všetky navrhované zmesi na hydroizoláciu majú podobné vlastnosti. Takže výber by mal byť založený výlučne na druhu skla, ktorým je draslík a sodík. V tomto prípade má každý druh určité ekvivalenty plusov a mín. Kedy vybrať tento alebo ten nástroj:

 • Zlúčenina sodíka je ideálne vhodná na spracovanie stavebných objektov;
 • Zmes draslíka sa používa ako základ a podlaha, pretože je viac viskózna.

Ceny za hydroizolačné služby s kvapalným sklom

Náklady na práce sa líšia v závislosti od použitých materiálov, zložitosti / rozsahu práce, prenajatej brigády. Minimálna cena služby je 200-300 rubľov na 1 km štvorcový. m ošetreného povrchu. Vodonepriepustnú kompozíciu je možné zakúpiť v internetovom obchode a objednať doručenie do domu. Okrem toho môžete požiadať o tento účel v každej stavbe. Približné ceny za hydroizoláciu sú uvedené v tabuľke.

Tekuté sklo: lacný materiál na hydroizoláciu a nielen

Na stavebnom trhu sa objavujú nové položky denne: výrobcovia zlepšujú technické vlastnosti existujúcich zmesí, farieb a ohrievačov alebo dokonca vytvárajú unikátne recepty. Niektoré materiály však nepodliehajú vplyvu všeobecnej modernizácie - ich zloženie zostáva nezmenené už desiatky rokov. Medzi týmito "mamutmi" je tekuté sklo, ktoré sa používa v mnohých domácich a priemyselných sférach.

Zloženie a typy tekutého skla (LC) ↑

Vynálezcom tekutého skla (JS) bol nemecký mineralog Jan Nepomuk von Fuchs, ktorý dostal riešenie v roku 1818. V chemickom procese sa podieľali alkalické a kremičité kyseliny.

Zloženie kvapalného skla sa odvtedy prakticky nezmenilo. Teraz sa vyrába autoklávovaním surovín obsahujúcich oxid kremičitý koncentrovaným roztokom hydroxidu sodného. Druhou možnosťou je topenie sódy a kremenného piesku. V niektorých prípadoch sa používa metóda na priame rozpustenie kremíka v alkalickom roztoku (klasická metóda).

Výsledkom je získanie dvoch typov materiálov:

 • Sodné kvapalné sklo. Má vysokú priľnavosť a priľnavosť k iným minerálnym látkam, nemá strach z teplotných zmien a atmosférického vplyvu. Kde sa používa tento typ tekutého skla? Zosilňovanie základov, odlievanie foriem, výroba chemikálií pre domácnosť, reštaurovanie a opravy výrobkov zo skla a porcelánu, žiaruvzdorné spracovanie rôznych materiálov. Je tiež vhodný na ošetrenie poškodených kríkov a stromov.
 • Vodné sklo z draslíka. Má všetky vlastnosti svojho analógu sodíka. Jediný rozdiel spočíva v tom, že kompozícia neposkytuje na ošetrovaný substrát žiadne oslnenie, kvôli čomu sa dá použiť na vonkajšie lakovanie. Je súčasťou žiaruvzdorných a silikátových farieb používaných pri výrobe elektród.

Prvá možnosť je lacnejšia, ale druhá má lepšie technické vlastnosti.

Spracovanie kvapalného skla vykonáva niekoľko funkcií. Materiál slúži ako:

 • vodu odpudzujúci - odpudzuje vodu;
 • antiseptické - zabraňuje násobeniu baktérií;
 • antistatická - zabraňuje tvorbe statickej elektriny;
 • tvrdidlo - vyplňuje póry ošetreného povrchu, zvyšuje hustotu;
 • retardant horenia - zlepšuje vlastnosti proti ohňu, chráni pred kyselinami.

Tieto charakteristiky určujú výhody tekutého skla:

 • Preniká do najmenších trhlín a pórov, dobre pokrýva betónové a drevené podklady.
 • Vytvára vodotesný film.
 • Má malé náklady a nízku cenu (v porovnaní s inými impregnáciami a vodu odpudzujúcimi látkami).
 • Rozlišuje pomerne dlhé obdobie prevádzky (asi 5 rokov). Ak je hydroizolácia pokrytá vrstvou náteru, potom bude trvať ešte dlhšie.
 • Umožňuje vykonávať prácu v podmienkach vysokej vlhkosti.

Použitie kvapalného skla je obmedzené technickými charakteristikami kompozície:

 • Nie je vhodný na hydroizoláciu murovaných povrchov (kvôli možnému poškodeniu).
 • Výsledná fólia je pomerne krehká, takže je potrebné kombinovať niekoľko typov hydroprotekcie.
 • Materiál rýchlo schne, takže profesionálne zručnosti sú potrebné na vykonanie práce.

Dôležité! Pri nákupe tekutého skla starostlivo skúmajte jeho zloženie. Materiál založený na kremičitanoch sodnom sa vyznačuje vysokou adhéziou a dobrou priľnavosťou k minerálnym látkam. V kyslom médiu sa môže použiť vodné sklo draselné.

Aplikácia kvapalného skla v stavebníctve ↑

ZhS sa najčastejšie používa na hydroizoláciu:

 • Podkrovný a podkrovný priestor. Materiál chráni betónové konštrukcie pred deštrukčným účinkom vlhkosti a poskytuje povrchové retardačné vlastnosti, vhodné pre vnútornú a vonkajšiu prácu.
 • Wells. Práce sa robia v dvoch fázach: najprv sa steny ošetria čistou kompozíciou, druhá vrstva sa nanáša na maltu pozostávajúcu z cementovo-pieskovej zmesi a ocele z tekutých kryštálov.
 • Bazény. Vnútorné spracovanie znižuje pravdepodobnosť úniku a deštrukcie nádoby, vonkajšie - šetrí škodlivé účinky podzemných vôd. Materiály sa aplikujú v hrubšej vrstve alebo v niekoľkých prístupoch.

Tekuté sklo pre hydroizoláciu sa môže používať v neriedenej forme, ako aj v zložení rôznych zmesí, impregnácií a prísad.

Kompozícia sa tiež používa na antiseptické ošetrenie rôznych povrchov. Zabraňuje nielen výskytu plesní alebo huby, ale tiež zničí existujúce "usadlosti" škodlivých mikroorganizmov. ZHS je preto pri príprave stien pre tapetovanie alebo maľovanie. Riešenie dáva drevo, keramiku a papier vlhkosť a protipožiarne vlastnosti.

Použitie tekutého skla v každodennom živote ↑

Prečo používať tekuté sklo? Vysoká schopnosť uchopenia umožňuje jeho použitie v nasledujúcich oblastiach:

 • pokladanie linolea a PVC dlaždíc;
 • výroba tmelov na utesnenie kovových rúrok;
 • impregnácia textílií za účelom poskytnutia ohnivzdorných vlastností;
 • ošetrenie povrchov rany na kmeni stromov (štepenie, prerezávanie);
 • leštiace plochy;
 • reštaurovanie poškodeného skla a porcelánu;
 • výroba samonivelačných podláh v 3D formáte;
 • spracovanie karosérie automobilov;
 • umelecký dizajn (dekorácia závesných podhľadov, keramické dlaždice a zrkadlové plochy, vytváranie vitráží a mozaikových panelov).

Je zaujímavé: silikátové lepidlo (druhé meno tekutého skla) našlo široké uplatnenie v kreativite - používa sa v rôznych druhoch šitie.

Ako používať tekuté sklo ↑

V čistej forme sa materiál používa pomerne zriedkavo, na jeho základe sa pripravili nasledujúce roztoky:

 • Primer. Používa sa na predbežnú povrchovú úpravu. Je potrebné zaobstarať rovnaké časti cementu a vodného skla, ako aj dostatočné množstvo vody (kvapalná zmes vhodná na nanášanie valčekom alebo kefou). Po prvé, cement sa zmieša s vodou, potom sa pridá tekuté sklo. Pri príprave sa odporúča použiť stavebný mixér. Zmes sa rýchlo vytvrdzuje (životnosť - asi 30 minút), v tomto prípade sa môže zriediť malým množstvom vody.
 • Vodotesné riešenie. Na vykonávanie hydroizolačných prác je pripravená zmes rovnakých častí preosievaného piesku, portlandského cementu a silikátového lepidla.
 • Žiaruvzdorná malta. Najskôr sa pripraví zmes 1 dielu cementu a 3 diely čistého piesku, potom sa pridá malé množstvo tekutého kovu (asi 20% celkovej hmotnosti). Kompozíciu je možné použiť na kladenie pecí a krbov.
 • Antiseptikum. Na ošetrenie dreva pomocou kvapalného skla sa roztok zriedi vodou v pomere 1: 1. Malta je vhodná aj na povrchy z kameňa, omietky a betónu.
 • Posilnenie dôvodov. Na dosiahnutie pevnosti použite roztok 400 gramov kvapaliny a liter vody. Spracovanie sa vykonáva v 2-3 vrstvách, takže je potrebné počkať na vysušenie každej vrstvy.

Dôležité! Po prvé, všetky suché zložky sa zmiešajú, potom sa pridávajú kvapalné zložky. Zmes musí byť mobilná a homogénna. Univerzálny recept je liter tekutého skla na 10 kg dokončenej zmesi.

Pokyny na použitie tekutého skla ↑

Ako naniesť vodné sklo pre maximálnu hydroizoláciu? Dodržujte nasledujúci postup:

 • Vyčistite povrch prachu a iných nečistôt.
 • Naneste prvý náter základného náteru na valček alebo kefu.
 • Počkajte pol hodiny a pridajte ďalšiu vrstvu. Dávajte si pozor, aby neboli žiadne povolenia.
 • Pripravte ochrannú zmes cementu, piesku a vodného skla.
 • Rozmiešajte roztok a rýchlo ho aplikujte stierkou na povrchu (nezabudnite na malú životaschopnosť).
 • Pri práci používajte ochranný odev, rukavice a ochranné okuliare.

Dôležité! Zmiešajte množstvo roztoku, ktoré môžete spracovať za 15-20 minút. Dávajte pozor, aby do kompozície nevnikla žiadna cudzia látka.

Použitie kvapalného skla v maltách vyžaduje presný súlad s pomermi. Chyby môžu spôsobiť trhliny alebo dokonca zrútenie konštrukcie. Ak pripravujete betón doma, zvážte nasledujúce nuansy:

 • V priemyselnom meradle sa do kocky betónovej zmesi pridáva 72 litrov lepidla (približne 7%), čo zaručuje optimálne technické vlastnosti hotového výrobku. V domácej produkcii použite pomer 1:10.
 • Do hotového roztoku nepridávajte silikátové lepidlo.
 • Do zmesi nevlievajte vodu. Najprv musíte rozpustiť vodné sklo a potom zmiešať cementový prášok.
 • Keďže kremičitany znižujú dobu tuhnutia betónu, roztok sa musí miesiť v malých častiach.
 • Po práci dôkladne umyte ruky a všetky nástroje, ktoré prichádzajú do styku s JS.

Dôležité! Zvýšenie dávkovania silikátového lepidla môže viesť k úplnému vysušeniu betónu.

Roztok s kvapalným sklom sa pripraví nasledovne:

 • Vezmite si kbelík s pitnou vodou (lepšie nepoužívajte technickú nádobu kvôli vysokému obsahu nečistôt), pridajte do nej sklenené kvapalné sklo a dôkladne ho premiešajte.
 • Výsledný roztok nalejte do veľkej nádoby.
 • Pokračujte v miešaní roztoku a pridajte malú dávku suchého betónu.
 • Zmiešajte zmes so stavebným mixérom, kým sa nevytvorí jednotná hmotnosť.
 • Nalejte betónový roztok do pripraveného debnenia.

Dôležité! Pripravte maltu v objeme, ktorý je potrebný na vyplnenie konštrukcie.

Video: leštenie auta tekutým sklom ↑

Lacnosť tekutého skla vám umožňuje nebuďte sa falošnými. Napriek tomu pri nákupe silikátového lepidla venujte pozornosť jeho konzistencii. Kompozícia by mala byť monotónna, bez hrudiek a inklúzií. Neuchovávajte pre budúce použitie - skladovateľnosť materiálu je 12 mesiacov a môžete ho zakúpiť v akejkoľvek stavbe. Úspešná konštrukcia a oprava!

Tekuté sklo: typy, vlastnosti, aplikácie a metódy prípravy riešení

Stavebný trh predstavuje obrovský počet praktických a účinných materiálov, ktoré sa používajú pri stavebných a opravárenských prácach. Jedným z nich je kvapalné sklo, ktoré sa vďaka jedinečnej viskóznej štruktúre a vysokým výkonom vyznačuje spoľahlivou hydroizoláciou rôznych typov povrchov.

Čo je tekuté sklo? Ide o vodný alkalický produkt, vytvorený na báze kremičitanov sodných a draselných. Pre sklo - silikátové lepidlo existuje iný názov. Technológia výroby materiálu zabezpečuje tavenie sodíkových a draselných solí pod vplyvom vysokej teploty.

Po prvýkrát tekuté sklo vynašiel nemecký minerológ na začiatku 19. storočia, odvtedy sa jeho pôvodná skladba prakticky nezmenila.

S využitím moderných technológií sa vyrábajú tieto druhy skla:

 • Sodné sklo. Viskózny roztok na báze sodných solí má zvýšenú pevnosť a adhéziu s minerálmi rôznych štruktúr. Je odolný voči ohňu, prehriatiu a deformácii.
 • Sklo draselné. Produkt, vyvinutý na báze draselných solí, má voľnú štruktúru a vysokú hygroskopickosť. Takýto povrch eliminuje oslnenie, je odolný voči prehriatiu a poškodeniu.
 • Lítiové sklo. Riešenie, ktoré sa vďaka svojej štruktúre vyrába v obmedzených množstvách, poskytuje tepelnú ochranu akémukoľvek substrátu.

Všetky odrody skla sú klasifikované ako jednokalcové produkty. Okrem toho existujú riešenia kombinovaného a komplexného typu dovážanej výroby.

Vlastnosti a výhody materiálu

Z vonkajšieho hľadiska sa kvapalné sklo podobá viskóznej gumenej hmote, ktorá po vytvrdnutí vytvára silný vodotesný podklad.

Priraďte hlavné vlastnosti kvapalného skla:

 • vodoodpudivý - zabraňuje prieniku vody;
 • antiseptikum - chráni pred tvorbou nebezpečných mikroorganizmov a húb;
 • antistatický - zabraňuje tvorbe elektrostatického výboja;
 • Žiaruvzdorná - chráni proti požiaru a negatívnym účinkom zložiek obsahujúcich kyselinu;
 • Vytvrdzovanie - poskytuje zvýšenú pevnosť a odolnosť ošetrenej základne proti opotrebeniu.

Podobné vlastnosti odhaľujú množstvo významných výhod materiálu:

 • rýchle naplnenie malých trhlín a pórov, ochrana drevených a betónových podkladov;
 • vytvorenie silného vodotesného filmu;
 • Nízka cena a nízka spotreba materiálu;
 • dlhá životnosť;
 • možnosť práce v miestnostiach s vysokou vlhkosťou.

Použitie kvapalného skla vyžaduje osobitné pravidlá:

 • Sklo sa nepoužíva na hydroprotekciu cihlových podkladov.
 • Na zvýšenie pevnosti skleneného filmu je potrebné použiť dodatočné možnosti hydroizolácie.
 • Rýchle tuhnutie materiálu vyžaduje skúsenosti a zručnosti pri práci s ním.
 • Pred začatím práce je povrch dôkladne očistený od trosiek a prachu. Potom sa spracuje hĺbkovým penetračným základným náterom. Náplň sa potom vykoná s kvapalným sklom s rovnomerným rozložením v celej pracovnej oblasti.

Oblasti použitia tekutého skla

Materiál našiel svoju aplikáciu v mnohých sférach ľudskej činnosti - v priemysle, stavebníctve, poľnohospodárstve a každodennom živote.

Použitie stavebných materiálov v stavebníctve

Vďaka vysokej priľnavosti sa sklo stále viac využíva v stavebníctve:

 • Pre hydroizoláciu pivníc, podkroví a základov. Chráni betón pred vysokou vlhkosťou, ultrafialovým žiarením a zapálením.
 • Pre hydroizolačné studne, studne a bazény. V miestach priameho kontaktu betónového povrchu s vodou poskytuje materiál spoľahlivú ochranu proti poškodeniu a deformácii. Malta sa nanáša v tenkej vrstve v niekoľkých stupňoch na vnútornú časť steny hydrokonštrukcií.
 • Na kladenie vykurovacích zariadení - krbov a sporákov. Roztok sa pripravuje pridaním žiaruvzdorného cementu a piesku.
 • Na výrobu dekoratívnych materiálov - tmel, hydrofobizátor, farbivo a lepidlá.
 • Na výrobu antiseptických zlúčenín používaných pri spracovaní betónových a drevených podkladov.
 • Na výrobu ochranných roztokov používaných pri spracovaní škár v kanalizačných a vodovodných potrubiach.
 • Na výrobu silných farieb na drevo, odolné voči vlhkosti a vysokým teplotám.

Hydroizolačné sklo sa používa ako samostatný materiál, ako aj ako prísada pri výrobe impregnácií a zmesí.

Používanie tekutého skla v každodennom živote

Prečo používať ZH v domácej sfére? Univerzálny materiál, ktorý sa používa na nasledujúce účely:

 • vykonávanie opravárenských prác - montáž PVC-dlaždíc, plastových panelov, linolea;
 • výroba tesniacich zmesí pre kovové rúry;
 • zvýšenie refraktérnych vlastností rôznych tkanív;
 • poľnohospodárske a záhradnícke práce - spracovanie poškodených stromových kmeňov;
 • rekonštrukčné práce - reštaurovanie sklenených, plastových, drevených a porcelánových povrchov;
 • výroba sypkých trojrozmerných podláh;
 • reštaurovanie karosérií;
 • dekoratívna úprava priestorov pomocou zavesených podhľadov, zrkadlových a keramických obkladov, vitráží a panelov;
 • čistiace potreby a náradie.

Príprava roztokov na báze kvapalného skla

Keď ste zistili, že takéto sklo v kvapalnej forme, môžete zvážiť možnosti na prípravu najpopulárnejších riešení založených na nej.

Z kvapalného skla je možné pripraviť primérovú zmes na ošetrenie báz rôznych typov. Z tohto dôvodu sa pozorujú tieto rozdiely:

Do cementu sa pridá požadované množstvo vody, potom sa zavádza sklo. Zložky sa zmiešajú so stavebným miešačom, kým sa nedosiahne viskózna zmes. Ako dlho sušená hotová zmes? Doba vytvrdzovania je 35 minút, takže povrchová úprava začína po príprave zmesi. Na aplikáciu použite mäkkú kefu alebo valček.

Na ochranu povrchu pred zvýšenou vlhkosťou, tvorbou plesní a hubami sa odporúča pripraviť vodotesnú zmes. Na tento účel sa používa rovnaký počet zložiek:

Zložky sa musia zriediť vodou, aby sa vytvorila hustá zmes. Hotová malta je vhodná na izoláciu hydraulických konštrukcií.

Toto riešenie chráni povrch pred požiarom. Je pripravený v nasledujúcich pomeroch:

 • 1 časť cementu;
 • 3 časti piesku;
 • 20% celkového objemu roztoku;
 • voda.

Po prvé, zmes cementu a piesku sa zmieša vo vode, potom sa zavádza sklo. Hotová malta sa používa na krbové kachle a sporáky.

Sklenené antiseptiká zabraňujú tvorbe baktérií, húb a plesní na betónových, kamenných a drevených podkladoch. Roztok sa pripraví nasledovne:

Na aplikáciu hotového výrobku na povrch sa používa mäkký valec.

Impregnácia na ošetrenie stenových, stropných a podlahových povrchov je pripravená nasledovne:

Ako používať hotové riešenie? Povrchová úprava sa vykonáva v niekoľkých vrstvách, pričom každá nasleduje po úplnom vyschnutí predchádzajúceho.

Dôležité! Na prípravu roztokov sa najprv zmiešajú suché zložky a potom sa zavádza kvapalina.

Odporúčania pre použitie tekutého skla

Ako používať tekuté sklo na vodotesné povrchy? Podrobné pokyny zahŕňajú nasledujúce kroky:

 1. Povrch je dôkladne očistený od existujúcich kontaminantov.
 2. Pomocou kefy alebo valčeka sa aplikuje zmes primeru.
 3. Po pol hodine sa pridá druhý náter primeru. Je dôležité udržiavať rovnomerné rozloženie zmesi na povrchu.
 4. Príprava ochranného roztoku založeného na zmesi cementu a piesku a vodného skla.
 5. Pomocou špachtle sa roztok nanáša na povrch tenkou vrstvou.

Dôležité! Pri vykonávaní práce sa odporúča používať osobné ochranné prostriedky - ochranné okuliare, ochranné okuliare a gumové rukavice.

Materiál má dlhú životnosť v podmienkach nízkych teplôt, preto je možné v zimnom období skladovať na čerstvom vzduchu.

Vzhľadom na vysokú účinnosť má tento materiál širokú škálu použití. Na izoláciu základov sa používa rozpustné sklo na báze draslíka, zatiaľ čo sodík sa používa na ochranu betónových konštrukcií, hydraulických konštrukcií, záhradníctva a domácej sféry.

Keď máte predstavu o tom, ako vytvoriť kvapalné sklo a ochranné zmesi, môžete vyriešiť problémy s hydroizolačnými povrchmi rôznych typov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 2 =