Zloženie kvapalného skla

Tekuté sklo - čo to je? Tekuté sklo sodné

Každý vie, čo je bežné sklo. To sa objavilo v Egypte asi pred 5000 rokmi. A stále je tekuté sklo. Čo je to? Nie, nie je to nič divné. Ide o vodný roztok, ktorý je vyrobený z kremičitanu sodného.

Kremičité lepidlo alebo kvapalné sklo je roztok vody a silikátových solí. Pri príprave tejto kompozície sa používajú rovnaké zložky, ktoré sa používajú na výrobu sklenených výrobkov.

Existuje niekoľko výrobných technológií. Viac populárny je účinok roztokov na materiály, ktoré obsahujú kremeň pri konštantných teplotách. Druhou možnosťou je fúzia vody a piesku.

Pokiaľ ide o aplikáciu, nie je možné uskutočniť rôzne stavebné a dokončovacie práce bez tohto zloženia. Neexistuje žiadny lepší materiál na hydroizoláciu ako kvapalné sklo. Čo je to, dlho viete, na tieto účely niečo ešte nebolo vytvorené. Použitie tohto lepidla mnohokrát zvyšuje životnosť budov.

Kremičité lepidlo sa vyrába na báze sodíka, draslíka alebo lítia, hoci sa používa veľmi zriedkavo. Draslík sa používa v mnohých oblastiach a má výborné technické vlastnosti a vlastnosti. Ak porovnáme toto lepidlo a kvapalné sklo s sodíkom, prvá kompozícia má drobnejšiu štruktúru. Stehy vyrobené s použitím tohto lepidla nie sú stabilné.

Ako draselné, tak aj sodíkové lepidlá sa môžu použiť v mnohých oblastiach, ale zloženie na báze draslíka je oveľa menej bežné. Ide o to, že jeho cena je pomerne vysoká. Preto je často nahradený sodíkovými lepidlami.

V chemických zariadeniach sa na výrobu tohto univerzálneho činidla používajú anhydrit síry, oxid železa a hliníka, silikátový modul, oxid sodný a vápenatý a oxid kremičitý. Kvapalné sodné a draselné sklá budú mať zloženie oxidu sodného a vápnika, ale v menších kompozíciách. Tak, sklo s sodíkom má 9% sodíka, a vápnik - len 0,2%.

Toto sklo spĺňa GOST 13078-81. Rýchlosť, ktorou tento materiál vysuší, závisí od toho, ako a kde sa nanáša. Ak sa sklo používa v čistej forme, vysuší sa v priebehu 10 minút. Ako súčasť zmesi môže trvať 2 hodiny.

1

Hustota skla je až 1,45 g / cm3. Čas použiteľnosti - 2 roky. Špecifická hmotnosť je 1,45. Na roztopenie silikátového lepidla je potrebné ho ohriať až na 1088 stupňov.

Proces výroby tekutého skla je dosť komplikovaný, preto sa materiál vyrába v chemických zariadeniach. Najprv sa kremeň rozomelie na piesok a potom sa zmieša so sódou, draslíkom, síranom sodným alebo draselným.

Potom sa toto všetko roztaví do ingotov z pevnej liatiny. Pre tento účel sa používajú autoklávy. Po roztavení musí byť výsledná hmota tiež rozpustená. Teploty budú asi 170 stupňov. Tento proces je pomerne dlhý a trvá asi 7 hodín.

Po dlhú dobu sklársky priemysel pochopil a podarilo sa mu využiť stavebníctvo. Čo je to pochopiteľné, ale ako nanášať lepidlo? To je vďaka hlavnej vlastnosti, alebo skôr vysokej priľnavosti, tento materiál sa stal jednou zo zložiek pre rôzne stavebné zmesi.

Sklo sodíka a draslíka majú rovnaké zloženie a určuje ich oblasť použitia. Je odolný voči chemickým a atmosférickým vplyvom. Často sa tento materiál používa ako jedna zo zložiek na výrobu ochranných náterov.

Sodné sklo môže zlepšiť kvalitu lepidla. Materiál pracuje jemne s minerálmi. Široko používané silikátové sodné lepidlo na hydroizoláciu základov. Taktiež sa na ne pripravia antiseptické a protipožiarne zmesi. Ale existujú aj iné vlastnosti, ktoré majú tekuté sklo.

Čo to je len profesionálni stavitelia vedia. Avšak neexistujú lepšie prostriedky na výrobu tepelnoizolačných materiálov. Konštrukcie s týmto výrobkom odolávajú veľmi vysokým teplotám.

Tento materiál je takmer úplne neškodný ľuďom. Je však potrebné s ňou pracovať veľmi presne: ku všetkým chybám je jednou zo zložiek. Najlepšie je používať rukavice pri práci.

Tekuté sklo: cena je nízka, výsledok je vo výške

Nielen kvôli vysokým vlastnostiam tohto výrobku sa používa v stavebníctve. Na rozdiel od iných podobných materiálov sú náklady na sklo veľmi nízke (200 rubľov na 5 kg). Preto sa používa ako jedna zo zložiek v konkrétnych riešeniach. Na svoje náklady sa dáva výrazné zvýšenie pevnosti konštrukcie a odolnosti voči vlhkosti. Silikátové lepidlo dokáže čo najviac vyplniť aj tie najmenšie trhliny alebo nepravidelnosti.

So všetkými výhodami je aj malá nevýhoda - rýchla rýchlosť tuhnutia. Niekedy to nie je príliš praktické. Preto častejšie je silikátový lepidlový povrch jednoducho impregnovaný. A ak je potom namaľovaný alebo omietnutý, potom by sa kvapalné sklo nemalo používať.

Tento materiál je populárny nielen v tomto odvetví. Mnohí vodiči používajú kvapalné sklo pre automobily. Až donedávna bol medzi ochranným vybavením tela iba vosk a dnes je veľmi populárna špeciálna keramická zmes alebo jedinečná nanokompozitívna látka.

Keramický povlak s kvapalným sklom poskytuje telo zrkadlový lesk, vysokú odolnosť voči vode a špine, vysokú odolnosť voči slnečnému žiareniu, ochranu proti poškriabaniu a chemickému napadnutiu. Môžete si kúpiť tekuté sklo - cena je veľmi nízka.

Avšak, nanokosmetiku na jeho základe by mal byť ešte hľadal v predaji. Existujú isté ťažkosti s aplikáciou týchto zlúčenín do karosérie.

Proces spracovania automobilu sa nazýva keramické leštenie. Je to rovnaké pre všetky nanopreparáty. Po prvé, auto by malo byť dôkladne vyčistené. Potom vykonajte odmasťovanie celého povrchu tela. Na to si vyberte jemné prípravky. Ďalšie leštenie sa vykonáva s odstránením starých zvyškov leštiacich pást a rôznych impregnácií. Potom odstráňte čipy a leštiť znova, aby ste svietili. Potom sa aplikuje tekuté sklo. Čo to je, dlho vedeli, ale začali používať len pred pár rokmi. Použite ho z 3 až 10 vrstiev. Potom sa teleso suší počas 8 hodín. Ak máte určité zručnosti, môžete kompozíciu použiť sami. Ale robiť to isté v SRT bude stáť vysokú cenu.

Tekuté sklo pre automobily na základe žiadosti výrobcu sa môže uchovávať v tele až do 3 rokov. Odporúča sa to však častejšie aktualizovať. Je lepšie to robiť raz ročne, ak sa stroj používa každý deň.

Prvýkrát na umývanie auta nie je nutné, len tam je vytvorenie hi-tech ochranného krytu. Výrobcovia týchto zmesí uvádzajú v odporúčaniach abstinenciu od umývania počas 3 týždňov. Potom na telo nebude prakticky žiadna špina a bude stačiť len na opláchnutie.

Nanokeramika pre automobily naozaj funguje. Všetci tí, ktorí skúšali tekuté sklo, recenzia píšu len pozitívne.

Povlak je veľmi tvrdý, nedá sa poškriabať ani nechtom. Voda tiež nezostáva na tele. Vosk nedáva takýto účinok.

Špecialisti na stavbu sú tiež pozitívni v súvislosti s materiálom. Jedinečné vlastnosti, rozumná cena vám umožňuje veľmi rýchlo vykonať hydroizolačné práce.

Tekuté sklo pre hydroizoláciu

Je známe, že na ochranu pred škodlivými prírodnými faktormi sa používajú rôzne hydroizolačné materiály: zrážky, vlhkosť. Tekuté sklo má veľa výhod oproti ostatným zlúčeninám, z ktorých jedna je všestrannosť v aplikácii.

Látka obsahuje kremičitany draselné a sodné. Tekuté sklo je podobné administratívnemu lepidlu, pričom rozdiel je v malých detailoch (hydroizolácia obsahuje modifikátory, ktoré zlepšujú určité vlastnosti látky). Tekutá hydroizolácia betónu je modifikátor, ktorý zlepšuje jeho pevnostné vlastnosti, zabraňuje absorpcii vody. V modernej konštrukcii sa látka používa na:

 • ochrana pred vlhkosťou omietnutou povrchmi cementovej malty (zatiaľ čo sklo sa nanáša vo viacerých vrstvách a vyplní póry betónu);
 • príprava cementovej malty na úpravu bazénov, ochranu proti vlhkosti rôznych švov (zmes získava hydroizolačné vlastnosti a rýchle sady);
 • modifikácia rôznych druhov betónu (po vysušení sa tento materiál stáva veľmi trvanlivým a má vynikajúce hydroizolačné vlastnosti).

Zloženie a vlastnosti tekutého skla

Výroba látky používa tie isté prvky, ako pri výrobe obyčajného skla: kremičitany sodné a draselné. Okrem podobného zloženia, materiály preberajú približne rovnaký výrobný proces. Existujú dva spôsoby, ako vytvoriť vodotesné sklo pre hydroizoláciu:

 1. Odstraňovanie piesku a sódy z pečiva pod vplyvom vysokých teplôt.
 2. Účinok draslíka, lítia a sodíka na kremičitý materiál. V tomto prípade látka podlieha konštantnému zahrievaniu.

Ako urobiť vodotesnosť pomocou kvapalného skla

Pred vykonaním akejkoľvek hydroizolačnej práce je potrebná kvalitná príprava povrchu na aplikáciu ochranného materiálu. Akékoľvek znečistenie alebo prach neumožní, aby sa látka pevne prilepila na ošetrovaný povrch. Potom sa hydroizolácia uskutočňuje v nasledujúcom poradí:

 1. Pomocou valčeka / kefy sa impregnácia nanáša na povrch konštrukcie.
 2. Druhá doba spracovania materiálu by mala byť po pol hodine po prvej procedúre. Je mimoriadne dôležité, aby sa nepoužívali medzery pri aplikácii hydroizolácie. Je potrebné pokúsiť sa pokryť cement alebo drevo čo najrovnomernejšie.
 3. Potom, čo potrebujete pripraviť ochrannú vrstvu. Na tento účel je potrebné vyrobiť bežnú cementovú maltu na omietanie a potom ju zriediť kvapalným sklom v rovnakých pomeroch. Takáto zmes sa rýchlo vysychá, zriedi a potom sa aplikuje veľmi rýchlo av malých častiach. Naneste omítku na steny alebo podlahu stierkou.
 4. Posledná etapa je otepľovanie. Na tento účel použite akýkoľvek dostupný materiál: polystyrén, čadičovú vatu,

Ako používať kvapalné sklo na hydroizoláciu

Napriek rôznorodosti moderných hydroizolačných materiálov sa tekuté sklo stále aktívne používa na ochranu studní, bazénov, krbov, kachlí, stien, podláh, drevených konštrukcií. Pokyny na prácu s týmto materiálom sú veľmi jednoduché, ale mali by ste vedieť, ako pripraviť a bezpečne aplikovať riešenie. Tekuté sklo pre hydroizoláciu je možné používať rôznymi spôsobmi v závislosti od typu práce.

Tekuté základové hydroizolácie

Jednoduchým a jednoduchým spôsobom ochrany základov pred vlhkosťou je použitie tekutého skla. Táto látka sa získa zmiešaním soľného roztoku so sódom a kremičitým pieskom. Roztok sa vypaľuje, aby sa získali vo vode rozpustné kryštály kremičitanu vápenatého a sodíka. Výsledné suroviny sa rozpúšťajú vo vode, je dôležité zohľadniť pomery na dosiahnutie požadovanej hustoty.

Tekuté sklo pre podlahy a základy sa používa v prípadoch, keď je použitie iných riešení nepraktické. Úloha vlastného gidroizolyanta vrstvy kremičitanu sodného nemôže pôsobiť, ale reakciou s cementom vyplňuje póry a pevného materiálu formy odolné proti vlhkosti a vode tenkou ochrannou vrstvou. Často používa také riešenie pre podlahové potery. Ako pracovať s tekutým sklom:

 • Povrch, ktorý vyžaduje hydroizoláciu, je čistený od mastných škvŕn a nečistôt;
 • Betón je starostlivo čistený štetcom, čím sa otvoria póry materiálu;
 • Hotová kompozícia je potiahnutá vrstva vrstvou pomocou širokej kefy (sú potrebné 3 vrstvy, interval je pri aplikácii pol hodiny alebo viac);
 • Povrch podkladu je vysušený, po ktorom je možné spustiť vodotesnosť valcového tesnenia.

Krytie pivničiek a podkroví s kvapalným sklom

Spracovanie kvapalného skla v priestoroch, ako sú pivnice alebo pivnice, je podobné procesu silikifikácie betónových konštrukcií. Keďže tento materiál má vysoký stupeň ochrany proti vode, môže byť použitý ako vo vnútri budov, tak aj na ulici. V tomto prípade bude dokonca aj značná spotreba skla lacná, pretože materiál má relatívne nízku cenu. Hydroizolácia pracuje rýchlo a životnosť ochrannej vrstvy je veľmi veľká.

Tekuté sklo pre drevo a betón poskytuje ošetrenej ploche vynikajúce vodotesné vlastnosti, navyše vďaka kryštalickej štruktúre kompozície zostáva dlhodobo parotesné. Pri vnútornej práci sa sklo pridáva do roztoku cementu. Pri príprave takejto zmesi potrebujete až 10 litrov cementu a len 1 liter hydroizolácie. Externé práce vyžadujú prípravu iného materiálu: piesok, cement a vodné sklo sa odoberajú v pomere 3: 3: 8. Zároveň by voda nemala byť vyššia ako 25% celkovej hmotnosti roztoku.

Ošetrenie tekutými sklenenými miskami alebo studňami

Hydroizolácia pre studne a bazény je nevyhnutná. Tieto konštrukcie sú zvyčajne konštruované s použitím konkrétnych prvkov. V tomto prípade sa ich kĺby bez riadneho spracovania postupne rozpadnú pod pôsobením skokov vody alebo teploty. Výsledkom je, že bazén / studňa začne prúdiť vodou. Tekuté sklo pre hydroizoláciu môže spoľahlivo chrániť konštrukciu pred zničením a výrazne predĺžiť jej životnosť. Ako zaobchádzať s bazénom alebo studňou s hydroizolačným činidlom:

 • vyčistiť povrch konštrukcie z akýchkoľvek vrstiev;
 • roztok zmiešajte zmiešaním kvapalného skla s cementom a jemným pieskom (8: 3: 3);
 • Stitch švov s pripravenou zmesou pomocou špachtle alebo použiť lano impregnované touto zlúčeninou (musí sa jednoducho vyvlečať do drážok kladivom);
 • pokryte štruktúru roztokom pomocou štetca.

Ako si vybrať vodotesné sklo pre hydroizoláciu

Napriek obrovskému počtu výrobcov, ktoré ponúkajú tekuté sklo, nie je žiadny rozdiel v jeho zložení, takže výber konkrétnej značky je pre každého kupujúceho súkromný. Nemyslite si, že čím je materiál drahší, tým je lepšie, pretože všetky navrhované zmesi na hydroizoláciu majú podobné vlastnosti. Takže výber by mal byť založený výlučne na druhu skla, ktorým je draslík a sodík. V tomto prípade má každý druh určité ekvivalenty plusov a mín. Kedy vybrať tento alebo ten nástroj:

 • Zlúčenina sodíka je ideálne vhodná na spracovanie stavebných objektov;
 • Zmes draslíka sa používa ako základ a podlaha, pretože je viac viskózna.

Ceny za hydroizolačné služby s kvapalným sklom

Náklady na prácu sa líšia v závislosti od použitých materiálov, zložitosti / rozsahu práce, nájomnej brigády. Minimálna cena služby je 200-300 rubľov na 1 km štvorcový. m ošetreného povrchu. Vodonepriepustnú kompozíciu je možné zakúpiť v internetovom obchode a objednať doručenie do domu. Okrem toho môžete požiadať o tento účel v akejkoľvek stavbe. Približné ceny za hydroizoláciu sú uvedené v tabuľke.

Tekuté sklo - návod na použitie, vlastnosti, zloženie a čas sušenia

Tekuté sklo, ktorého aplikácia rastie ako v priemyselnej sfére, tak aj v každodennom živote, je jedným z mála materiálov, ktoré si dodnes zachovali svoje pôvodné zloženie. Táto obľúbená surovina našla svoju aplikáciu v rôznych sférach ľudského života, pretože má veľa výhod a užitočných vlastností.

Klasifikácia materiálu v závislosti od komponentov

Po prvýkrát vytvoril a používal kvapalné sklo nemecký minerológ. V ďalekom roku 1818 Jan Nepomuk von Fuchs bol prvý, kto tvoril roztokovú formu, ktorá obsahovala kyselinu kremičitú a zásady. Od svojho vzniku sa tekuté sklo prakticky nezmenilo. V dnešných dňoch sa však populárny materiál vyrába niekoľkými ďalšími metódami využívajúcimi high-tech agregáty. Umožňujú znížiť kontakt s chemikáliami a produkovať materiál vo veľmi veľkých množstvách.

Zloženie sodíka kvapalného skla

Tekuté sklo sa získa autoklávovaním suroviny obsahujúcej veľké množstvo kremíka s koncentrovaným roztokom hydroxidu sodného. Existuje iný spôsob, ako získať materiál. Skladá sa z tavenia kremičitého piesku a sódy. V určitých prípadoch sa používa metóda rozpúšťania kremíka v alkalickom roztoku. Na základe tohto princípu je však možné získať veľmi malé množstvo materiálu.

Bez ohľadu na princíp výroby sú výsledkom dva druhy materiálu. Prvým z nich je zlúčenina sodíka, vyznačujúca sa vysokou adhéziou a lepivosťou. V jeho jadre je toto lepidlo kvapalné sklo, ktoré sa úplne nebojuje náhlych teplotných zmien a iných atmosférických vplyvov. Tento druh materiálu sa používa na základovú výstuž, odlievanie rôznych foriem, pre chemikálie pre domácnosť, na opravu a obnovu porcelánu a výrobkov zo skla, na žiaruvzdorné spracovanie stavebných materiálov. Ďalšou oblasťou použitia je záhradníctvo, pretože lepidlo je vhodné na ošetrenie stromov a poškodených kríkov.

Druhým typom materiálu je draselné sklo. Má takmer všetky vlastnosti prvej kompozície. Jediný rozdiel je absencia oslnenia po spracovaní povlaku draslíkom. Z tohto dôvodu sa materiál bežne používa na lakovanie mimo domu. Tento druh je často zahrnutý v žiaruvzdorných farbách na báze kremičitanu draselného. Tento materiál sa používa aj na výrobu elektród.

Prvý variant skla je oveľa lacnejší, ale druhý má lepšie vlastnosti. Takže draselný materiál vysušuje rýchlejšie, má vynikajúcu priľnavosť a vysokú odolnosť voči extrémne vysokým teplotám.

Výhody a nevýhody kvapalného skla

Veľký dopyt po materiáli nemožno nazvať neočakávaným. Má veľa vynikajúcich vlastností, vďaka čomu sa používa v rôznych sférach ľudského života. Po spracovaní produktu materiál vykonáva niekoľko dôležitých funkcií:

 • odpudzuje tekutinu, to znamená, že hrá úlohu efektívneho vodoodpudivého prostriedku;
 • ničí baktérie a zabraňuje ich ďalšiemu vzhľadu, to znamená, že vykonáva antiseptické funkcie;
 • Zasahuje do vzhľadu statickej elektriny - v tomto prípade materiál zohráva úlohu antistatického;
 • Zvyšuje hustotu vyplnením trhlín na ošetrenom povrchu;
 • Potláča účinok kyselín a chráni produkt pred účinkami požiaru.

Všetky tieto vlastnosti majú tenkú vrstvu, ktorá sa vytvorí po aplikácii kvapalného skla. Materiál rýchlo preniká do najmenších pórov steny alebo priečok, takže jeho povrch je dokonale hladký. Prítomnosť fólie zaručuje ochranu produktu pred vodou a ohňom. Tekuté sklo má relatívne nízku cenu. Jedna banka postačuje na veľmi dlhú dobu. Po aplikácii film môže trvať 5-7 rokov, a ak je pokrytý tenkou vrstvou farby, doba používania sa zvýši na 10-12 rokov. Vzhľadom na vysokú odolnosť voči atmosférickým javom sa materiál netýka vlhkosti.

Tekuté sklo má vďaka svojim vlastnostiam širokú škálu aplikácií. Pri opravách a výstavbe obytných budov sa oblasti použitia materiálu nekončia. Je široko používaný v priemysle a konštrukcii komunikácií. Často majstri používajú tekuté sklo na dekoráciu, je to skvelé pre interiér a exteriér dekorácie stien a podláh.

Materiál však nemôže byť použitý v takých oblastiach ako je hydroizolácia murovaných povrchov - kvapalné sklo môže veľmi rýchlo zničiť prvky objektu. Treba tiež poznamenať, že výsledná fólia nemá vysokú pevnosť, a preto je potrebné zabezpečiť spoľahlivú ochranu, povrch musí byť ošetrený niekoľkými typmi hydroprotekcie. Bez ohľadu na to, koľko materiálu bolo použité na riešenie, môže rýchlo zomrieť, takže pre začiatočníkov bude s tým ťažké pracovať na začiatku.

Pri získavaní kvapalného skla je veľmi dôležité starostlivé čítanie jeho zložiek. Produkt silikátov sodných má vysokú priľnavosť a dobrú priľnavosť. Tekuté sklo založené na draslíku sa široko používa v kyslom prostredí, ale nemá rovnakú lepivosť ako prvý typ materiálu.

Oblasti využitia materiálu v stavebníctve

Vo veľkej väčšine prípadov sa tekuté sklo používa v stavebníctve. Tu materiál nemá prakticky žiadnych konkurentov v oblasti hydroizolácie rôznych typov miestností. Po prvé, je vhodná pre prácu v podkrovných a suterénnych priestoroch. Kvôli určitým vlastnostiam tekuté sklo spoľahlivo chráni betónové konštrukcie, takže ich povrchy sú protipožiarne a vodotesné. Materiál je tiež vynikajúci pre dokončovacie a interiérové ​​práce.

Hydroizolácia s kvapalným sklom

Po druhé, sklo sa často používa pri spracovaní vrtov. V takýchto prípadoch sa práca vykonáva v dvoch etapách. Najskôr sa na steny nanáša čistý materiál a potom sa pokryje roztokom zmesi cementu a piesku a tekutého skla.

Po tretie, materiál sa používa na vnútornú úpravu stien bazénov. Film pomáha chrániť dizajn pred zničením a únikom misy. Materiál mimo bazéna ho spoľahlivo chráni pred vplyvom podzemných vôd. Pri vnútornej aj vonkajšej povrchovej úprave je potrebné aplikovať tekuté sklo v 2-3 hrúbkach. Pri vykonávaní funkcií hydroizolácie môže byť materiál použitý nezriedený alebo ako súčasť rôznych prísad, zmesí a impregnácií.

Aplikácia ako antiseptický prostriedok

Tekuté sklo našlo uplatnenie v stavebníctve a ako antiseptikum. Účinne chráni povrch pred tvorbou plesní a húb a tiež zničí obrovské kolónie nebezpečných mikroorganizmov. To je dôvod, prečo je materiál veľmi obľúbený pri konečnom spracovaní stien pre tapetovanie a nanášanie farieb. V každom prípade materiál spoľahlivo chráni pred vlhkosťou a požiarnou keramikou, drevom a papierom.

Tekuté sklo v každodennom živote - verný asistent každého majiteľa

Kvapalné sodné a draselné sklo sa často používa na domáce účely. Vďaka vynikajúcemu nastaveniu povrchu sa tento materiál často používa na pokládanie PVC a linolea. V prípade, keď sa požaduje kladenie kovových rúrok, je materiál potrebný pri výrobe tmelov na utesnenie komunikácie.

Leštenie kvapalným sklom

Ďalšou oblasťou použitia materiálu v každodennom živote je impregnácia rôznych druhov tkanín, aby sa chránili pred ohňom. Taktiež sa často používa tekuté sklo na ošetrenie stromových kmeňov a vetvy stromov na ochranu pred škodcami. Mnoho vlastníkov súkromných domov a bytov často používa materiál na leštenie rôznych povrchov, ako aj na opravu poškodeného porcelánu a skla.

Často kvapalné sklo slúži ako súčasť pri výrobe sypkých podláh s účinkom 3D. Používa sa tiež v oblasti automatických mechaník na spracovanie automobilových karosérií. Ďalšie oblasti použitia materiálu - dizajn závesných podhľadov, zrkadiel, keramických obkladov, mozaikových panelov a farebného skla. Treba tiež poznamenať, že kvapalné sklo našlo svoju aplikáciu medzi bežiacimi ženami - často sa používa na tvorivosť.

Príprava riešenia - ako a s akým materiálom sa má miešať

Aby ste materiál správne aplikovali, je potrebné striktne dodržiavať pokyny na jeho použitie. Nie je možné vždy rozobrať pravidlá používania tekutého skla, najmä ak ste si zakúpili dovezené výrobky. V takýchto prípadoch zostáva naďalej uplatňovať pomoc Wikipedia.

Vo svojej čistej forme sa tekuté sklo používa pomerne zriedkavo. Najčastejšie slúži ako zložka rôznych zmesí. Jedným z takýchto riešení je základný náter, ktorý sa bežne používa na úpravu rôznych typov povrchov. Na jeho prípravu je potrebné odobrať rovnaké množstvo tekutého skla a cementu a naliať ich do nádoby s dostatočným množstvom vody. Nakoniec by ste mali dostať zmes, ktorá by bola vhodná na aplikáciu štetcom alebo valčekom.

Príprava roztoku s kvapalným sklom

Aby ste dosiahli optimálnu konzistenciu roztoku, najprv musí byť cement pokrytý vodou a potom ihneď premiešať obsah nádoby. Potom sa k zmesi pridá tekuté sklo. Na rýchle premiešanie roztoku stojí za použitie špeciálneho stavebného mixéra. Musíte byť veľmi opatrní a pracovať rýchlo, pretože zmes sa úplne stuhnú po pol hodine. Ak nemáte čas pracovať, môžete do roztoku pridať trochu vody.

Pri príprave hydroizolačnej malty budete musieť vziať jeden kus piesku, tekutého skla a portlandského cementu. Všetky zložky sa nalejú do nádoby s vodou a zmiešajú sa. Roztok so žiaruvzdornými vlastnosťami sa pripraví v dvoch fázach. Po prvé, musíte pripraviť zmes troch častí preosievaného piesku a jednej časti cementu. Potom pridajte kvapalné sklo v pomere 25% celkovej zmesi. Takéto riešenie sa často používa na výrobu krbov a kachlí.

Antiseptický roztok je pripravený na ošetrenie drevených povrchov. Na tento účel by sa mal materiál zriediť vodou rýchlosťou 1: 1. Zmes je ideálna pre betónové, omietkové a kamenné konštrukcie. Na spevnenie základne je potrebné pripraviť zmes 1 litra vody a 300 g kvapalného skla. Pre kvalitné spracovanie je potrebné aplikovať minimálne tri vrstvy zmesi, pričom prestávky na sušenie každý z nich.

Odborníci odporúčajú pripraviť roztok, zmiešať najprv suché zložky a až potom pridať kvapalinu. Výsledkom je získanie homogénnej mobilnej zmesi.

Algoritmus pre aplikáciu kvapalného skla - jednoduchý a rýchly pre začiatočníkov

Postupnosť práce s materiálom pre maximálnu hydroizoláciu by mala byť známa každému. Preto bude možné ušetriť slušné množstvo peňazí, ktoré by bolo potrebné zaplatiť za služby špecialistov.

Pred nanášaním pripravenej omietky je potrebné očistiť pracovný povrch prachu a škvŕn. Potom vezmeme valček a naneste prvú vrstvu roztoku na povlak. Počkáme, kým sa roztok vysuší, a položíme druhú vrstvu. V takomto prípade sa musíte uistiť, že nie sú kvapky a opomenutia.

Ďalej pripravte ochranný roztok cementu, kvapalného skla a piesku. Dôkladne premiešajte pridané zložky a okamžite naneste maltu špachtľou na vysušenú plochu. Počas aplikácie by sa mali používať okuliare, rukavice a ochranný odev.

Nezabúdajte, že v každej fáze práce je potrebné zmiešať také množstvo zmesi, ktoré budete mať čas na použitie počas 20-25 minút práce.

V procese používania tekutého skla na stavebné účely je potrebné prísne dodržiavať pomer miešania materiálu. Dokonca aj menšia chyba môže viesť k vzniku trhlín alebo k úplnému zrúteniu konštrukcie. Ak ste betón doma, potom musíte brať do úvahy niektoré nuansy. Pretože kremičitany skracujú obdobie, počas ktorého sa betón priľne, je roztok najlepšie pripravený na malé jednotlivé časti. Keď skončíte, budete musieť dôkladne umývať ruky a zariadenia, ktoré prišli do styku so zmesou.

Nezabudnite, že prekročenie množstva kvapalného skla v roztoku povedie k rýchlemu vysušeniu vytvrdeného betónu. Ak chcete vytvoriť roztok s kvapalným sklom, musíte naplniť nádobu pitnou vodou, naplniť 200 g materiálu a dôkladne premiešať. Výsledná zmes sa musí naliať do širokej nádoby. V tej istej nádobe pokračujte v miešaní riešenia a postupne vylejte cement do nej. Potom zmes premiešajte so stavebným mixérom a nalejte do predtým pripraveného debnenia.

Úplné alebo čiastočné kopírovanie informácií z lokality bez uvedenia aktívneho odkazu na ne je zakázané.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

51 + = 54