Tekutiny na cigarety

Fluid pre elektronické cigarety: ktorá firma je lepšia, recenzie, výrobcovia a recenzie. Hodnotenie kvapalín pre elektronické cigarety

Relatívne nedávno sa stali obľúbené elektronické cigarety. To je skvelý spôsob, ako sa zbaviť závislosti - fajčenie. Čo je najkvalitnejšia tekutina pre elektronické cigarety? Ktorá spoločnosť je lepšia? Ako urobiť správnu voľbu? Budeme analyzovať nielen výber kvapaliny, ale aj jej typy, výpočet pevnosti, množstvo vôní a veľa zaujímavých faktov.

Všeobecné informácie o kvapaline pre elektronické cigarety. štruktúra

Plnička pre elektronické cigarety sa predáva v špecializovaných veľkostiach balení od desať do tridsiatich mililitrov. Má rôzne chute: nikotín (s vôňou známych tabakových výrobkov), tonikum (chuť nápojov a cukroviniek) a ovocie a bobule. Odporúčané požiadavky na skladovanie kvapaliny sú chlad a nedostatok priameho slnečného žiarenia. Zvyčajne po otvorení fľaše sa obsah stáva zakalený. Je to spôsobené vstupom vzduchu a považuje sa za optimálne.

V podstate všetky tekutiny pre elektronické cigarety majú rovnaké zloženie bez ohľadu na pevnú a cenovú politiku výrobcu. Najčastejšie sa výrobok skladá z piatich zložiek:

 • Voda. Pokiaľ ide o kvalitu tohto prvku, nie je potrebné hovoriť dôkladne, pretože ten, kto naplní naše telo viac ako polovicu. V priemere obsah vody v cigarete obsahuje až 12%.
 • Propylénglykol je viskózna zmes s nedostatočnou farbou, so slabou vôňou a sladkou chuťou. Tiež kvapalina pre elektronické cigarety, propylén rýchlo používané v medicíne (pre účely dezinfekcie, je prítomný pri výrobe liečiv, požitého, rovnako ako v prevedení plazmového náhrada krvi). Je považovaná za prijateľnú prídavnú látku v potravinách (T1520), pretože neobsahuje úplne toxíny. Propylenglykol bol opakovane študovaný v laboratóriách. Vedci sa pokúsili zistiť, ako látka ovplyvňuje osobu. Bolo potvrdené, že tento prvok nemá absolútne žiadny negatívny vplyv na telo okrem individuálnej neznášanlivosti.
 • Glycerín sa používa častejšie ako potravinový doplnok (E422). Nedovoľuje, aby bol test, ktorý je súčasťou, spojený počas varenia. Glycerín je pre telo neškodný v miernom množstve.
 • Príchuť. Na výrobu tekutín pre elektronické cigarety v spoločnosti Joyetech, Dekang, Hangsen a mnohých ďalších sa používajú iba prípustné potravinárske arómy prírodného pôvodu alebo úplne podobné.
 • Nikotín. Nie je vždy obsiahnutá v kvapaline pre elektronické cigarety, pretože existujú aj iné ako nikotínové varianty. Samozrejme vás nebudeme ubezpečiť, že tento prvok je úplne bezpečný, ale percento nikotínu v čerpacej stanici je malé. Jeho obsah v kvapaline pre elektronické cigarety je päťkrát nižší ako u konvenčných tabakových výrobkov.

Mnoho ľudí kupuje elektronické cigarety, aby prestali fajčiť. Niekedy je ťažké rozhodnúť, akú chuť sa zastaví, ale všetci vedia, ako si vybrať silu tekutiny pre elektronické cigarety? Sme si istí, že nie. Hovorme o tom podrobnejšie.

Po prvé, pri výbere je potrebné venovať pozornosť percentuálnym obsahom nikotínu. Ak chcete zistiť, ktorá úroveň vám vyhovuje, musíte dvadsaťkrát zvýšiť silu uvedenú na obale svojich tabakových výrobkov. Napríklad, ak cigarety označujú 0,7 mg nikotínu, potom vám bude zodpovedajúca dávka 14 mg / ml. Môžete bezpečne vybrať tankovanie s takým obsahom nikotínu alebo v jeho blízkosti. Ak chcete vypočítať množstvo plniva, ktoré potrebujete, nezabudnite: 1,5 ml je približne 20-25 cigariet.

Je dosť ťažké vybrať kvapalinu pre elektronické cigarety. Tipy popísané v tomto článku vám pomôžu v tejto veci.

Nepochybne si každý chce kúpiť kvalitný a vhodný produkt. Najlepšia kvapalina na doplnenie elektronických cigariet je tá, ktorá sa vám najviac páči. Bez ohľadu na cenu, ako sme zistili predtým, takéto výrobky majú takmer totožné zloženie. Navyše sa tiež zbiehajú účinky na ľudské telo, všetky plnivá pre elektronické cigarety. Existujú známe firmy, ktoré ich vyrábajú. Vo výrobkoch populárnych výrobcov existuje vynikajúci pomer cena / kvalita, ale o nich budeme hovoriť neskôr.

Nepochybne, pochopiť, ako vybrať kvapalinu pre elektronické cigarety, nestačí len vedieť o ich obsahu. Aroma zohráva dôležitú úlohu. Najprv musíte zvážiť osobné preferencie. Ak máte alergickú reakciu na určitý zápach, potom si vyberte túto chuť nestojí za to.

1

Najčastejšie je plnenie elektronických cigariet rozdelené do troch kategórií - ovocie, káva a nikotín. Často výrobcovia propagujú svoj tovar, vytvárajú vlastné "koktaily", v ktorých kombinujú dve, a niekedy tri vonné látky, alebo uvoľňujú úplne nové. Rozmanitosť chutí je dosť veľká. Aby ste sa nemali mýliť, je lepšie, aby ste sa riadili vašimi preferenciami. Teraz už presne viete, ako si vybrať kvapalinu pre elektronické cigarety, ktoré sa vám páči.

Kvalitná kvapalina pre elektronické cigarety. Ktorá spoločnosť je lepšia?

Napriek rovnakému zloženiu existuje jeden dôležitý rozdiel - kvalita surovín. Ak porovnáte kvapaliny s cigaretami, stojí za to pripomenúť, že čím viac populárnej spoločnosti, tým viac má možnosť skontrolovať suroviny vo všetkých fázach výroby. Okrem toho významné spoločnosti často využívajú nezávislý výskum, ktorý dokazuje kvalitu a bezpečnú kompozíciu.

Obľúbenosť výrobcu a náklady nie sú zárukou kvalitných surovín. Nedávno sa objavilo veľké množstvo falzifikátov. Niektoré z nich obsahujú butándión, ktorý je pre telo nebezpečný. Zloženie nie vždy prináša pravdivé informácie. Niektorí výrobcovia úmyselne nevstupujú do nebezpečných látok. Často sa vyskytujúce horné kvapaliny pre elektronické cigarety je podmienený rating. Pri výbere lepšieho zamerania na kompozíciu, spätnú väzbu od ostatných používateľov a predovšetkým ich preferencií.

Ako sme už povedali, hodnotenie tekutín pre elektronické cigarety je len podmienené informácie. Ak ste si práve kúpili takýto produkt a ešte nie ste oboznámení s celou škálu chutí, tieto informácie vám budú užitočné. Zozbierali sme TOP-5 z najpopulárnejších produktov, ktoré zastavili veľký počet ľudí. Pomocou týchto informácií môžete ľahko vybrať kvapalinu pre elektronické cigarety. Ktorá spoločnosť je lepšia a akú je kvalita jej surovín, môžete ju ľahko určiť pomocou nášho hodnotenia.

Prvým miestom v našom hodnotení je tabak. Výrobky tejto spoločnosti získali dôveru mnohých fajčiarov kvôli ich dobrej hodnote a bezchybnej kvalite. Tento výrobca už dávno získal vynikajúce skúsenosti s výrobou elektronických cigariet a ich komponentov.

Čo hovoria recenzie? Na kvapalinu pre elektronické cigarety z tabaku sa sťažuje len veľmi málo kupujúcich. Mnohí veria, že výrobky spoločnosti sú charakterizované bezchybnými chuťovými a aromatickými vlastnosťami.

Výhody a nevýhody produktov od spoločnosti Joyetech

Druhé miesto v našom TOP-5 je naplnené tekutinami na doplnenie cigariet od firmy Joyetech. Je to jeden z najväčších výrobcov elektronických výrobkov a ich komponentov. Predpokladá sa, že táto spoločnosť má najrozmanitejší výber chutí a príchutí kvapalín, a to viac ako 40.

Predstavujeme Vám recenziu firmy kvapaliny pre elektronické cigarety Joyetech. Takéto výrobky majú ako pozitívne, tak aj negatívne strany. Konzistencia kvapaliny je dosť hustá. V dôsledku toho sa niektoré výparníky môžu vypaľovať. Nevýhodou kvapalín pre elektronické cigarety od tohto výrobcu je skutočnosť, že tento zahraničný výrobok. Jeho cena závisí od dolára. Napriek tomu je kvalita kvapaliny v nadmorskej výške.

Tretie miesto je obsadené spoločnosťou VARDEX. Jedná sa o ruskú spoločnosť, ktorá vyrába exkluzívne príchute, ako je med vápna, citrónová sherbet a mnoho ďalších neuveriteľných chutí. Táto kvapalina má rovnako ako predchádzajúca kvapalina vysokú viskozitu, ktorá má nepriaznivý vplyv na samotnú e-cigaretu. V priemere je jeho cena 15 rubles na mililiter.

Štvrté miesto v našom hodnotení je obsadené kvapaliny od ČERVENÝCH KÚPEĽOV. Je to ruská spoločnosť, ktorá je známa svojimi výrobkami a bezchybnou kvalitou. Kupujúci poznamenávajú, že tieto plnivá sú lahodné prísady. Poteší a cena v pomere k vysokej kvalite. Jediný odtieň v tekutinách pre elektronické cigarety od RED SMOKERS je, že sa výparník rýchlo stáva z nich kontaminovaný.

Na piatom mieste sa nachádzajú kvapaliny na elektronické cigarety firmy FLAVOURART. Je to talianska spoločnosť, ktorá má veľký výber chutí. Kupujúci sa však domnievajú, že cigarety nie sú ako tabak. Najlepšou možnosťou pred zakúpením takéhoto výrobku bude jeho ochutnávka.

Po kontrole nášho hodnotenia môžete ľahko vybrať kvapalinu pre elektronické cigarety. Ktorá spoločnosť je lepšia, môžete vidieť podľa nášho top-5.

Neuveriteľné príchute tekutiny pre elektronické cigarety

Už sme rozobrali, že všetky príchute sú rozdelené do troch kategórií. Každý z nich je zaujímavý vlastným spôsobom. Viete, aké neuveriteľné chute existujú dnes?

V snahe získať popularitu začali mnohé spoločnosti vytvárať chute, ktoré aspoň prekvapilo. Je neuveriteľné, že existujú kvapaliny pre elektronické cigarety s príchuťou štiepky, Coca-Cola, preso, syr, kečup, cukrovinky a dokonca aj narodeninovú tortu a tekvicový koláč.

Ak vám chýba letné a osviežujúce nápoje, potom môžete ľahko kúpiť tekutinu s vonnými látkami mojito a pinacolada. Okrem koktailov môžete tiež vyskúšať dopĺňanie paliva s vínom a šampanským. Ak sledujete svoje jedlo a obmedzujete sa na sladké, potom vám vyhovuje chuť zmrzliny, tvarohového koláča a iných lahôdok. Dokonca aj ten najnáročnejší fajčiar môže nájsť kvapalinu pre elektronické cigarety podľa vášho vkusu.

História tvorby elektronickej cigarety

Každý z nás vie, čo je elektronická cigareta. Vie každý, kto ho vytvoril, v ktorom roku? Neuveriteľne, elektronická cigareta bola navrhnutá čínskym lekárnikom pred 16 rokmi. On bol chorý s rakovinou pľúc, ale on sa nemohol vzdať závislosti a preto prišiel s alternatívou.

Prvé vydané elektronické novinky boli dosť drahé, napriek tomu sa okamžite predávali.

Pozitívna stránka elektronických cigariet

Elektronické cigarety za posledných 10 rokov sa neustále upravovali. Výrobcovia tvrdia, že ich dym neovplyvňuje fajčiarov a životné prostredie. Nepochybne pozitívnym bodom je, že veci fajčiarov absolútne nie sú nasýtené vôňou elektronických cigariet. Mimochodom, na rozdiel od bežných, takéto fajčenie je povolené na verejných miestach.

Bez akýchkoľvek pozitívnych vlastností elektronickej cigarety nemajú také kontraindikácie. Neodporúčajú sa gravidným a dojčiacim ženám, maloletým osobám, ľuďom s kardiovaskulárnymi ochoreniami a alergickými reakciami.

Je dosť ťažké vybrať vhodnú kvapalinu pre elektronické cigarety. Ktorá firma je lepšia - zistili sme v našom článku. Takže, zhrňujme. Ak si len myslíte, že si kupujete elektronickú cigaretu, prečítajte si jednotlivé kontraindikácie a výhody budúcej akvizície. Ak ste už urobili nákup a neviete, ako si vybrať kvapalinu, potom najprv vyberte vhodnú pevnosť a rozhodnite sa o požadovanej chuti.

Naše hodnotenie tekutín pre elektronické cigarety vám pomôže vybrať si najkvalitnejšie tankovanie. Starostlivo skúmajte zloženie tekutiny.

Elektronické cigarety - to je vynikajúca alternatíva pre fajčiarov so skúsenosťami. Ak sa chcete zbaviť závislostí, potom vám elektronický gadget s rôznymi príjemnými a niekedy aj neuveriteľnými chuťami a príchuťou určite pomôže.

Preskúmanie tekutín pre elektronické cigarety: Ktorý by ste si vybrali?

Elektronické cigarety sú dnes veľmi populárne. Dôvodom je predovšetkým zdravotná starostlivosť a prísne zákony proti tabaku. Hlavným rozdielom medzi elektronickým zariadením a tabakovým výrobkom je absencia spaľovacieho procesu. Z tohto dôvodu, spolu s parou, do tela nevstupuje škodlivý decht, karcinogény poškodzujú telo.

Rozmanitosť modelov elektronických cigariet niekedy zamlžuje fajčiarov, ktorí sa rozhodli opustiť konvenčné tabakové výrobky. Ale keď sa nájde vhodné zariadenie, vzniká otázka o tankovaní. Aký druh kvapaliny pre elektronické cigarety vyberiete z rôznych príchutí a značiek?

Hlavné zložky sú pre všetky kvapaliny rovnaké, bez ohľadu na výrobcov.

 • propylénglykol;
 • glycerol;
 • destilovaná voda;
 • syntetický nikotín;
 • aróma.

Propylenglykol (PG) - bezfarebná, mierne viskózna kvapalina so sladkou chuťou, ľahko rozpustná vo vode. Používa sa na uspokojenie chuti. Na základe PG sa vyrábajú všetky kulinárske kvapalné arómy.

Glycerol (VG) - olejovitá bezfarebná kvapalina, ktorá sa používa na hustotu pary. Stáva sa to ako cigaretový dym.

Destilovaná voda zriedi zmes PG a VG, dáva potrebnú tekutosť, stabilizuje odparenie.

Syntetický nikotín zvyčajne dali pevnosť. V rôznych typoch kvapalného nikotínu je obsiahnutý v rôznych množstvách (od 0 a viac)

príchuť - tento éter poskytuje vlastnosti kvapalnej chuti.

Všetky zložky sa čistia v najvyššej miere, účinne sa používajú v rôznych oblastiach: farmakológia, varenie, kozmetológia.

Každá kvalita tekutiny pre elektronické cigarety má základ pozostávajúci z glycerolu a propylénglykolu.

Štandardný pomer týchto komponentov je:

Voda, príchuť a kvapalný nikotín (nie vždy používané) zaberajú len 10% základného zloženia. Tradičný základ má priemerné ukazovatele: mierne vyparovanie, stredné hrdlo a ľahká chuť.

Okrem tradičného základu existuje aj neštandardný pomer propylénglykolu k glycerínu. Zvýšenie dávky zložky na dosiahnutie určitého účinku alebo alergie na niektorú z látok. Zvýšený obsah propylénglykolu poskytuje mierne množstvo dymu, ale silnú ranu do krku. Glycerín naopak zvyšuje objem hustého pary, ale jeho pevnosť je minimálna.

Pevnosť elektronickej cigarety je pripojená k syntetickému nikotínu obsiahnutému v kvapaline na doplnenie. Výber jednotlivých náplní závisí od predností sily a chuti.

Preskúmanie tekutín pre elektronické cigarety podľa sily:

 • Doplnenie bez nikotínu (0 mg / ml) je vhodné na ukončenie fajčenia a psychologickú závislosť od fajčenia;
 • Jednoduché doplnenie paliva (6 mg / ml) je vhodné na odvykanie od fajčenia, rovnako ako pre tých, ktorí nemajú potrebu nikotínu (fajčí pre zábavu "pre spoločnosť");
 • Ľahké (11-12 mg / ml) pre fajčiarov super ľahké cigarety;
 • Silná kvapalina (16-18 mg / ml) je vhodná pre fanúšikov ľahkých alebo bežných cigariet;
 • Super silný (24 mg / ml) pre milovníkov silných cigariet, závislých na nikotíne.

Potrebnú pevnosť možno určiť jednoduchým spôsobom: počet obsahu nikotínu na bežných cigaretách sa vynásobí 30, konečná hodnota je potrebná pevnosť.

Dodatočný pocit pevnosti je tiež ovplyvnený zariadeniami. Čím je zariadenie silnejšie, tým intenzívnejšia je odparovanie.

Výrobcovia zmesi pre čerpacie stanice sú veľa. Ale spoliehajúc sa na výber kupujúcich, môžete určiť najobľúbenejšie tekutiny pre elektronické cigarety.

 • Armango - certifikovaná ruská spoločnosť na výrobu tekutín s rôznymi vkusmi, rozumnou cenou a vynikajúcou kvalitou. Fľaštičky sú vhodné na použitie, majú dávkovač, farebné označenie obsahu nikotínu a kontrola pitvy.
 • SafeLiq - rozpočtová položka od ruských výrobcov. Existuje množstvo ovocných príchutí rôznej sýtosti, rovnako ako línia s čistou chuťou tabaku.
 • Červený fajčiar Korzár - Rozpočtový variant je plný rôznych aromatických prísad, ale kvapaliny sú veľmi nasýtené, majú vysokú koncentráciu aróm.

 • Dekang - čínsky výrobca vyrába výrobky podľa receptov krajiny. Majú 50 chuťových smerov, ktoré uspokoja akékoľvek neobvyklé chuťové predilekcie.
 • Joyetech - svetový líder v oblasti predaja prémiových tekutín pre elektronické cigarety. Každá uvoľnená dávka má konštantný prenos chute vďaka viacstupňovej výrobe zmesí pod prísnou kontrolou kvality.
 • Vardex - kvalita zmesí je kontrolovaná samotnou spoločnosťou. Sortiment je oveľa užší než sortiment svetových výrobcov, ale každá kompozícia je úplne originálna.

 • Cukor Art - talianske kvapaliny sú prezentované vo viac ako 100 tituloch. Rovnako firma vyrába súpravy na vlastnú výrobu zmesi.
 • Savourea - vyrába prémiové kvapaliny pre elektronické cigarety. Vyrába tovar vo farmaceutickej laboratóriu a je veľmi vysoká. Tabakové prípravky zmesí sú ozdobené prísadami. Kvapaliny bez tabaku sú veľmi neobvyklé a nasýtené.

Ak chcete zistiť, ktorá je najlepšia kvapalina pre elektronické cigarety pre novorodenca, je najprv potrebné, aby sa riadil jeho chuťou a obsahom nikotínu.

Chuť zmesi je možné rozdeliť do 3 kategórií:

 • Tabak je veľmi žiadaný. Tieto tekutiny vám umožňujú dostať účinok fajčenia z obyčajnej cigarety;
 • Jedlé majú chuť bobúľ, ovocia, sladkosti, bylinky;
 • Nezvyčajné kvapaliny majú odtieň nápojov: rum, absinth, cola, obľúbené koktaily.

V každej zmesi sa zvyčajne nachádza kytica vhodných chutí. Keď vdychujete, môžete cítiť jednu chuť, s výdychom druhého a príjemnou paušou.

Pri prepnutí z bežnej cigarety na elektronickú osobu je ťažké vnímať a rozlišovať chute, najmä tabak. Preto odborníci odporúčajú začať s "jedlými" tekutinami, pomôžu vám naučiť sa "počuť" vôňu a vybrať to najlepšie pre seba. Po pár týždňoch môžete ísť na tabakovú zmes.

Hoci každý má tento pojem individuálny. Ak chcete nájsť "svoju" tekutinu, je potrebné čo najskôr vyskúšať niečo nové. Tento proces prinesie veľa potešení.

Nie je ľahké, aby začiatočný stierač rozhodol, ktorý z viac ako 200 existujúcich zmesí chuti si vyberiete. Špičkové kvapaliny pre elektronické cigarety sú rozdelené do kategórií chutí.

 • Crunch Coil "Qellep" - pikantné bylinky, rum a sladké tóny dávajú kvapaline pikantnosť.
 • Päť záložiek "šesťdesiatštyri" - chuť obľúbeného "Mojita" každého. Zloženie chuti čerstvej uhorky, mäty, tekutiny a citrónovej kôry.
 • TMAX Juice "Snake Oil" - každý skúsený viper vie túto vôňu. Britský absinth s ľahkou chuťou citrusov vytvára nevysvetliteľný pocit.

 • Crunch Coil "Mishmash" - zmes kyslého sušeného ovocia a sirupu Grenadine osloví mužov a ženy.
 • Päť záložiek «Grandmaster» - spája vôňu banánu a krémového karamelu.
 • Kozmická hmla "The Shocker" - jahody, citrusové plody a tropické ovocie sa inhalujú.

 • Crunch Coil "Cavendish" je kvapalina starnúca v dubovom sude so sladkou chuťou tabaku Cavendish a ostrým dochuťou.
 • Halo «Kapitán Jack» - chuť silného tabaku so starým rumom, s koncentráciou nikotínu nie je vysoká.
 • Halo «Southern Classic» - tabakové listy sú kombinované s chuťou medu, vanilky, citrusov a klinčekov.

 • Päť pešiakov «Bowden's Mate» - zmes sladkej čokolády s čerstvou mätou, končiaca vanilkovou pauzou.
 • Kozmická hmla "Kryptonit" - kombinácia čerstvého melóna a cukríkov.
 • EVO Vapor «Coconut Mojito» - exotická kombinácia kokosu, vápna a mäty dáva tropickej poznámke k tejto nepríjemnej aróme.

 • Päť pešiakov «Absolútny pin» - najkomplexnejšia kompozícia s vôňou škorice a sladkého karamelu, ktorá dokončuje chuť absinthu.
 • Halo "Malibu Menthol" - ananás, mlieko, sladký mentol pripomínajú vkus koktailu Pina Colada.
 • Kozmická hmla «Mlieko & Med "- teplú vôňu mlieka a medu vám umožní relaxovať a získať príjemný pocit z fajčenia.

Odporúčanie určitej zmesi chuti je veľmi ťažké, pretože je to všetko individuálne. Ak je ťažké urobiť prvú voľbu, môžete sa sústrediť na najobľúbenejšie vkusy. Informácie o populárnych tekutinách je možné získať od predajcov predajní alebo sa obráťte na "odborníkov".

Premium kvapaliny sa vždy vyrábajú len z najkvalitnejších surovín, majú prísnu kontrolu, spĺňajú medzinárodné normy kvality. Obal musí byť označený číslom šarže, uzáver fľaše je zapečatený, čo naznačuje neprítomnosť cudzích nečistôt. A kvalita pary simuluje fajčenie tejto cigarety o takmer 100%.

Prečítajte si video recenzie rôznych tekutín pre elektronické cigarety.

Čo je súčasťou tekutiny pre elektronickú cigaretu

Mnohí ľudia chcú vedieť, čo je v elektronickej cigarete obsiahnuté v kvapaline. Teraz získavajú popularitu. Často tí, ktorí chcú prestať fajčiť, prechádzajú na tento typ fajčenia. Táto kvapalina je naplnená kvapalinou pre elektronické cigarety. V závislosti od jeho zloženia sa môže chuť a sila cigariet meniť. Takže, čo sa nachádza v tekutine pre elektronické cigarety?

Údaje z výskumu o zložení tekutiny pre elektronickú cigaretu hovoria, že ak tento typ fajčenia nie je úplne neškodný, potom je oveľa bezpečnejší ako bežné cigarety. Zloženie kvapaliny nespôsobuje výrazné poškodenie zdravia.

Tekutina pre elektronické cigarety obsahuje 3 základné prvky:

Propylénglykol je viskózna kvapalná látka bez farby, ktorá má sladkú chuť. Táto látka je prakticky bez zápachu, ľahko rozpustná vo vode. Propylenglykol sa používa vo výrobe kozmetiky, v chemickom, potravinárskom a farmaceutickom priemysle. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou propylénglykolu je schopnosť nahradiť krvnú plazmu, takže tento prvok je často podávaný cestou poklesu krvi. V kompozícii je to spojenie medzi zostávajúcimi zložkami kvapaliny, uľahčuje prepravu dýchacích ciest do pľúc.

Štúdie ukázali, že propylénglykol a podobné zložky sú úplne neškodné pre telo. Propylénglykol sa môže používať vo všetkých krajinách.

Glycerín je olejovitá, transparentná kompozícia. Používa sa v medicíne, potravinách, chemickom priemysle a kozmetike. Používa sa ako prísada do potravín na zlepšenie hustoty, zvýšenie objemu pečenia, pridáva sa na výrobu čaju, kávy a iných nápojov. S glycerínom narazíme každý deň, keď jedzme alebo používame kozmetiku. V zariadeniach pre elektronické cigarety táto zložka znižuje nasýtenosť a hustotu pary a dodáva sladkú chuť.

Glycerín nepredstavuje pre telo hrozbu.

Prirodzene, ak osoba opili veľké množstvo glycerínu, negatívny vplyv na pohodu nebude príliš dlho. Pri napaľovaní môže dôjsť k pocitu alebo vysušeniu hrdla pri vdýchnutí dymu, čo je spôsobené individuálnou toleranciou látky telom.

Nikotín je jediný škodlivý prvok, ktorý obsahuje tekutinu pre elektronické cigarety. Ale tu je to v čistej forme, a to je niekedy bezpečnejšie ako nikotín, ktorý sa používa v bežných výrobkoch. Prítomnosť nikotínu pomáha človeku, ktorý sa pokúša ukončiť svoj zvyk, bezbolestne prepínať na používanie elektronických látok. Úroveň nebezpečenstva elektronického zariadenia s nikotínom nie je nič iné ako nikotínová guma. Pri prepnutí na elektronické zariadenia sa odporúča postupne znižovať spotrebu nikotínu a následne ho znížiť na nulu.

Okrem vyššie uvedených troch prvkov môžu byť do zložky na fajčenie pridané aj iné zložky, v závislosti od typu zariadenia a spoločnosti, ktorá ho vyrába.

Medzi ďalšie komponenty patria:

Voda je voliteľná zložka prípravku. Do plnidla sa pridá zriedená alebo obyčajne čistená voda. V elektronických zariadeniach sa voda používa na zníženie koncentrácie iných látok a zrieďovanie zložiek. Keďže jeho podiel na kompozícii je pomerne malý, nemá vplyv na kvalitu zmesi.

Ochucovadlá - voliteľný prvok kompozície, ale je to ten, kto dáva inhalovanému páru príjemnú chuť. Arómy sú vyrobené z potravinárskych prísad prírodného pôvodu. Chemikálie sa môžu použiť na výrobu, ale také umelo syntetizované prísady sa dôkladne testujú. Pri zahrievaní by takéto prvky nemali vypúšťať toxické látky a toxíny.

V niektorých formuláciách sa nájdu rôzne iné nízko kvalitné aditíva, ako je metyl, kyseliny atď. Najčastejšie sa vyskytujú v neštandardných výrobkoch. Tento produkt nie je žiaduce kúpiť. Aby ste sa vyhli používaniu škodlivých látok, musíte si kúpiť modely osvedčených značiek.

Typy zmesí môžu byť rôzne, závisí od pomeru všetkých látok, ktoré tvoria kompozíciu. Hlavné typy sú tradičné, mäkké a silné.

Tradičný typ pozostáva zo všetkých hlavných komponentov. V závislosti od typu výrobcu, druhu zmesi a jej pevnosti môžu byť pomerné zložky látok odlišné. Väčšina tejto kompozície je propylénglykol (55 až 62%). Nikotín a príchute obsiahnuté v malých častiach (nikotínu - od 0% do 3,6%, príchute - od 2% do 4%). Takéto zmesi prispievajú k vzniku veľkého množstva pary a majú strednú chuť.

Hlavnou zložkou mäkkého typu je glycerín (asi 80%). Aroma a nikotín v tomto druhu zmesi sú v rovnakých objemoch ako v tradičnom type. Iný druh plnidla sa nazýva "zamatový oblak". Chuť je mäkká a pri napaľovaní sa vytvára veľké množstvo pary.

Hlavnou zložkou silnej kompozície je propylénglykol. Jeho podiel je od 65% do 95%. Zvyšok - voda, príchute a nikotín. Rozdiel od ostatných druhov je neprítomnosť glycerínu. Takéto formulácie významne ovplyvňujú hrdlo a uvoľňujú malú paru.

Univerzálna zmes pre elektronické zariadenia, vhodná pre všetkých, neexistuje. Výber vhodných náplní pre elektronické cigarety závisí od niekoľkých aspektov.

Ak chcete vybrať zmes pre elektronické zariadenia na stúpanie, musíte najprv určiť množstvo nikotínu. Vo väčšine prípravkov pre elektronické parné generátory je nikotín obsiahnutý v objeme od 0 mg do 24 mg na ml. Ak chce človek prejsť z bežných na elektronické prostriedky, mali by ste začať užívať 18-24 mg a postupne znižovať podiel nikotínu.

Obsah nikotínu v zmesiach pre elektronické cigarety je:

 • Prostriedky bez nikotínu (0 mg) - pre začiatočníkov a pre tých, ktorí ešte nikdy nevyskúšali na pravidelných cigariet, sa odporúča zvoliť tento typ zmesi.
 • Kompozície obsahujúce 6-12 mg nikotínu zodpovedajú zvyčajne nie silným cigaretám.
 • silné zmesi obsahujú od 18 do 24 mg.

Ak chce človek prejsť z bežných na elektronické fajčiarske prostriedky, začnite s 18-20 mg a postupne znižujte množstvo nikotínu.

Je potrebné zvoliť zloženie zmesi, t.j. podiel každej látky. Reakcia hrdla na fajčenie závisí od týchto zložiek. Pre začiatočníkov sa odporúča kúpiť zmesi s rovnakým množstvom propylénglykolu a glycerínu.

A konečne, musíte vybrať správnu chuť. Tu všetko závisí od osobných preferencií. Ochucovadlá sú obrovské - ovocie, mäta, káva, sladké. Ktorý z týchto chutí vybrať, je osobná záležitosť pre každého. Pre tých, ktorí netolerujú chuť, sú tuky, ktoré vôbec neobsahujú arómy.

Niektorí fajčiari, ktorí nenachádzajú vhodný chuť, začnú zasahovať do samotných tekutín. Treba poznamenať, že sa neodporúča nakupovať kvapaliny na cigarety z málo známych značiek. Tiež je potrebné sa obávať nákupu tovaru bez správnych štítkov, zloženia, skladovateľnosti a informácií o výrobcovi.

Rozdiely medzi elektronickými a konvenčnými cigaretami

Keď sa naučil zloženie kvapaliny pre elektronické cigarety, nie je ťažké pochopiť, ktoré druhy sú pre telo menej škodlivé. Takže, aký je rozdiel medzi elektronickými zariadeniami a konvenčnými zariadeniami?

Po prvé, majú iné zloženie. Zloženie obyčajných nie je menej ako 4000 zlúčenín, z ktorých väčšina spôsobuje poškodenie tela. Mnohé zložky konvenčných liekov sú karcinogénne a prispievajú k rozvoju rakoviny.

Elektronická cigareta je veľmi odlišný od konvenčnej - počet prvkov, ktoré tvoria kvalitu tekutín, nie viac ako 5 Okrem toho sú všetky komponenty okrem nikotínu sú neškodné pre ľudské telo.

Elektronické cigarety nie sú úplne bezpečné, ale v porovnaní s obyčajnými cigaretami spôsobujú omnoho menej škody. Okrem toho sú lahodnejšie a príjemnejšie ako obvykle.

Elektronické parné generátory pomáhajú prestať fajčiť a tiež sa zbaviť negatívnych dôsledkov fajčenia. Tekutina pre elektronické cigarety je prakticky neškodná a má príjemnú chuť. Práve preto sa čoraz viac ľudí prechádza na e-fajčenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

48 − = 47