Tekutina pre vykurovací systém

Voľba nemrznúcej tekutej tekutiny: typy a cena

Moderné technológie a materiály umožňujú zlepšenie základných prvkov, ktoré poskytujú komfort v domácnostiach, najmä vykurovacie systémy. V súčasnosti je celkom možné zlepšiť jeho funkčnosť a spoľahlivosť. Treba poznamenať, že niektoré inovácie, ktoré sa zavádzajú na zlepšenie, sú pomerne riskantné. Jednoduché veci môžu byť hrozbou pre normálny systém. Napríklad voda vo vykurovacom systéme. Niektorí vlastníci súkromných domácností ich odmietajú používať a rozhodujú sa pre iné kvapaliny.

Väčšina vykurovacích systémov cirkuluje voda. Mnoho ľudí však odmieta tento typ chladiacej kvapaliny a používa niečo iné na vykurovanie svojich domovov. Hoci sa všeobecne verí, že ich použitie povedie k veľkým nákladom pre majiteľa domu. veľa Na vykurovacie systémy nepoužívajte nemrznúcu kvapalinu, pretože veria, že nemrznúca kvapalina pre vykurovacie systémy je dosť drahá. Ale toto tvrdenie je pravda? Na zodpovedanie tejto otázky je potrebné zoznámiť sa s kladnými a nevýhodnými faktormi používania tohto alternatívneho chladiaceho média v systémoch vykurovania a porovnať ho s tradičnou vodou.

Je potrebné vedieť, že nemrznúca kvapalina použitá pre vykurovací systém sa líši v zložení od rôznych výrobcov. V súčasnosti je možné na trhu nájsť kvapalinu na základe týchto látok:

Výhody a nevýhody vody

Voda je najdostupnejšia chladiaca kvapalina. Väčšina typov zariadení, ktoré tvoria moderné vykurovacie systémy, je práve navrhnutá na ich použitie. Ak dôjde k úniku, potom nie Škody na ľudskom zdraví nebudú, pretože každý vie, že voda je bezpečná pre životné prostredie.

V prípade náhleho mrazu, ak nie je zapnutý vykurovací systém, môže to viesť k prasknutiu potrubia. Niekedy pracovná kapacita stráca kotol, čo vedie k veľkým nákladom na obnovu systému.

Ak sa voda vo vykurovacom systéme dlhodobo používa, potom dochádza k hnilobe, a ak je k dispozícii, náklady na elektrickú energiu sa zvyšujú o 20%.

Ak je vykurovací systém vyrobený z kovových rúr, trvalý kontakt s vodou vedie k korózii.

Hlavnou výhodou nemrznúcej kvapaliny vo vykurovacom systéme je to, že nie je potrebné ju vypúšťať. Aj keď na ulici sú extrémne nízke teploty, toto neovplyvňuje funkčnosť a výkon základné prvky a vykurovacie jednotky.

V zložení akejkoľvek takej kvapaliny obsahujú špeciálne prísady. Z tohto dôvodu v systéme nevedie k korózii. Navyše "mrazuvzdornosť" nepenuje. Cena za túto kvapalinu môže byť odlišná. Výrobky ponúkané za vysokú cenu, ak sa používajú ako nosič tepla, vylučujú opuch tesnenia alebo jeho rozpustenie.

Nevýhody nemrznúcej kvapaliny

Používaná ako chladiaca kvapalina, má nemrznúca kvapalina, ktorej cena môže byť odlišná, má určité nevýhody. Všetci, ktorí sa rozhodli použiť ako chladiacu kvapalinu v systéme vykurovania svojho domu, musia zohľadniť túto skutočnosť:

1
 • Nemrznúca kvapalina, vyrobená na báze propylénglykolu, obsahuje v jej zložení škodlivé látky. Preto v prípade úniku sa odparovanie, ktoré je škodlivé pre ľudské zdravie, uvoľní do ovzdušia;
 • použitie v vykurovacom systéme ako chladiacej kvapaliny nemrznúcej kvapaliny vedie k jej agresívnemu vplyvu na potrubia, armatúry a kohútiky;
 • v porovnaní s vodou je viskozita tejto kvapaliny vyššia o 20%, čo je vedie k zvýšeniu hydraulického zaťaženia na čerpacej stanici. Preto, keď majiteľ súkromného vlastníctva bytov bolo vytvorenie samostatného vykurovacieho systému, v ktorom sa chladivo byť zmrazenie kvapaliny, to je voľba čerpacej techniky by mal rozhodnúť pre modely, ktoré majú veľkú zásobu energie.

Poznamenávame jeden dôležitý bod, o ktorom je potrebné poznať tých, ktorí vo vykurovacom systéme svojho domu plánujú použiť nemrznúcu kvapalinu. Na zvýšenie rozptylu tepla a zníženie zaťaženia je možné zmraziť nemrznúcu kvapalinu, ktorej cena sa nachádza na internete, zriedená destilovanou vodou. Bežná voda obsahuje vo svojom zložení veľké množstvo vápenatých solí. Sú to sú hlavnou príčinou vkladov, ktoré počas prevádzky vykurovacieho systému sa vyskytujú na vnútorných stenách potrubí, výmenníkov tepla a čerpacích zariadení.

Ktorému nemrznúcemu prostriedku uprednostňujete?

Ak sa rozhodnete pre používanie nemrznúcej kvapaliny v systéme vykurovania, nemali by ste sa len starať o cenu, ale aj otázku, ako ju správne vybrať. Nemrznúca zmes pre vykurovacie systémy je produkt, ktorý je v súčasnosti na trhu v širokej škále. Medzi veľkým počtom kvapalín rôznych výrobcov sú aj ich vodcovia. Tekutá kvapalina pre vykurovacie systémy "Warm house", ktorú domáci výrobca ponúka spotrebiteľom, je v dopyte. Mnoho majiteľov zaplavuje túto tekutinu nie je prvý rok. Cena za to je dosť cenovo dostupná.

Jeho hlavnou výhodou je to má vysoké výkonové charakteristiky. Preto je možné bez výmeny použiť túto kvapalinu do vykurovacej sústavy počas 5 až 10 ročných období. Počas tohto obdobia použitia výrobca uviedol v odporúčaniach na prevádzku jeho nemrznúcej kvapaliny. Toto je najlepší dôkaz vysokej kvality tohto produktu.

Ceny za nemrznúce zmesi sú veľmi odlišné, preto si každý majiteľ súkromnej domácnosti môže vybrať ten správny výrobok. Treba poznamenať, že Ruský výrobcovia nemrznúcich kvapalín neustále rozširujú rozsah, ponúkajú nové produkty. Nové výrobky sú vyrobené z vysoko kvalitných surovín. Okrem toho je pre ľudské zdravie bezpečné. Často ako hlavný komponent používajú výrobcovia propylénglykol potravinárskej kvality.

Mali by ste vedieť, že nemôžete doplniť nemrznúcu kvapalinu pre vykurovacie zariadenie. Vo svojom zložení obsahuje prísady, ktorých použitie je neprijateľné pre priestory používané ako obytné.

Kedy môžem použiť nemrznúca zmes?

Cena nemrznúcej kvapaliny pre vykurovací systém je cenovo dostupná, takže veľa majiteľov domov sa rozhodne pre svoj vykurovací systém v jeho prospech. Nemali by sme však len vedieť o pozitívnych aspektoch použitia nemrznúcej zmesi, ale aj o nežiaducich dôsledkoch, ktoré sa môžu vyskytnúť pri používaní tejto zmesi ako chladiacej kvapaliny. Výrobcovia o tom nehovoria, ale to potrebujú vedieť.

 1. Ak je základom vykurovacieho systému súkromného domu dvojkotlakový kotol, potom by nemal používať nemrznúcu kvapalinu. Chladiaca kvapalina sa môže dostať do okruhu používaného na zásobovanie domu vodou. Každý vie, že nemrznúca kvapalina je jedovatá látka.
 2. V otvorených systémoch je tiež vhodné ho nepoužívať. V opačnom prípade sa chladiaca kvapalina vyparí a často ju budete musieť doplniť.
 3. Neprípustné sú situácie, kedy sa nemrznúca kvapalina používa v systéme pozostávajúcom z pozinkovaných rúr. To môže viesť k zmene chemického zloženia kvapaliny a strate jej počiatočných vlastností.
 4. Nemrznúca kvapalina v porovnaní s vodou má nižšiu tepelnú kapacitu. Preto, ak sa má táto kvapalina použiť ako chladiaca kvapalina, v tomto prípade by pri budovaní vykurovacieho systému mali byť použité väčšie radiátory.
 5. Nemrznúca zmes má vysokú viskozitu, preto je potrebné používať zariadenie s vysokým výkonom s obehovými čerpadlami.

Vplyv zloženia kvapalín pri zahrievaní

Nemrznúce kvapaliny pre vykurovacie systémy, ktoré sa v súčasnosti ponúkajú na trhu, sa vyrábajú na základe dvoch látok.

Táto súčasť má nasledujúce funkcie:

 • ak vykurovací systém používa taký "bezľadovkový", potom na začiatku systému by jeho prevádzka mala začať s minimálnym výkonom. potom tento parameter sa môže postupne zvyšovať na požadované hodnoty, dočasne prekračuje požadovanú kapacitu;
 • nemrznúca zmes, ktorej hlavnou zložkou je monoetylénglykol, je pomerne toxický produkt. Preto by sa mal používať v systémoch s jedným okruhom.

Ak to porovnáme v zmysle pracovného postupu, potom neexistujú rozdiely. Existuje však jeden pozitívny bod. Je to bezpečnosť tejto nemraziacej kvapaliny. Jeho použitie v tepelnom systéme súkromného domu nezhorší ľudské zdravie.

Aký druh nemrznúcej kvapaliny si vyberiete, rozhodne sa pre seba. Treba však poznamenať, že nie je možné jednoznačne odpovedať, aký tepelný nosič je najvhodnejší pre súkromný domový systém - vodu alebo nemrznúcu kvapalinu. Ak je cena nemrznúcej kvapaliny pre vás príliš vysoká, potom je v tomto prípade voda správnou voľbou. Aby nedošlo k zameneniu s voľbou chladiacej kvapaliny, je potrebné venovať pozornosť viacerým parametrom. všetko nebudú nadbytočné konzultovať špecialistov. Podľa jeho odporúčaní bude výber chladiaceho média úspešný.

"Teplý dom" - kvapalina na vykurovanie

"Teplá dom" je tekutina, ktorá je moderným nemraziacim prostriedkom vyrobeným z vysoko kvalitného etylénglykolu. Táto zmes je určená na použitie v rôznych vykurovacích alebo chladiacich systémoch, ako aj na priemyselnú klimatizáciu.

Používajte nemrznúcu zmes pri teplote v rozmedzí -65 až +122 ° C. Balíček aditívum sa skladá z 10 zlúčenín, ktoré dávajú odpěňovadla chladiacej kvapaliny, korózii a stabilizačné vlastnosti v rozsahu pracovných teplôt.

"Teplá dom" - kvapalina, ktorá sa koncentruje nemrznúcej vyrába za použitia kombinovaného paketov antiscaling a ďalšie prísady. Všetky tieto zložky sa používajú na výrobu teplonosného média, ktoré majú nižšiu kryštalizačnú teplotu, to znamená zmrazenie.

Zníženie množstva etylénglykolu umožňuje zvýšiť tepelnú vodivosť a tepelnú kapacitu, čo znižuje bod mrazu. Viskozita roztoku sa zníži a toto umožnilo zlepšiť cirkuláciu chladiacej kvapaliny v systéme, čím sa zvýšil prenos tepla.

"Teplý dom" je kvapalina, ktorá najlepšie vyhovuje svojim termofyzikálnym vlastnostiam pre klimatickú zónu stredného Ruska. Najlepšie sú tie nemrznúce prostriedky, ktoré začnú kryštalizovať pri teplote -25 ° C. Ak hovoríme o popísanom riešení, potom zmrazí pri nižších teplotách.

Prečo si vybrať nemrznúcu značku "Warm House"

kúrenie proti zamrznutiu "Teplá dom" môžu chrániť vykurovacieho systému z ničenia, ktoré je opatrené zložením tepelných vlastností, a to aj v prípade, že systém čelí problému núdzového zastavenia. Rúry nie sú zničené, pretože zloženie pri nižších teplotách sa mení na želatinu.

Ak sa používajú nosiče tepla, v ktorých je obsah etylénglykolu vysoký, môžu to spôsobiť usadeniny na povrchu vykurovacích telies alebo v oblasti horáka. Okrem iného sa môžete stretnúť s problémom tvorby živicových sedimentov, ako aj s prehriatím vykurovacích prvkov.

Za účelom získania vodného roztoku požadovanej pracovnej teploty potrebné pre tekuté batérie "teplom domov", alebo sa zriedi destilovanou vodou odobratého z vodného systému.

Recept na prípravu 100 litrov roztoku koncentrovanej chladiacej kvapaliny

"Teplá dom" je kvapalina, ktorá sa môže použiť na prípravu hotového roztoku, ktorý sa naleje do vykurovacieho systému. Podiel zložiek bude mať vplyv na teplotu začiatku zmrazovania alebo kryštalizácie. Pokiaľ sa do 23 litrov vody pridá 77 litrov chladiacej kvapaliny, teplota mrazenia sa udržiava na -40 ° C.

Pridaním 65 litrov chladiacej kvapaliny na 35 litrov vody dosiahnete vytvorenie roztoku, ktorý zmrazí pri -30 ° C.

Štyridsať litrov vody a 60 litrov chladiva umožní získať roztok, ktorý začne kryštalizáciu pri 25 ° C pod nulou. Ak teplomer vo vašom dome neklesne pod -20 ° C, potom bude na 46 litrov vody postačovať 54 litrov chladiacej kvapaliny.

Tekuté "Teplá dom" je možné zriediť vodou zo studne, alebo tiež, ale je potrebné poznamenať, že v tomto prípade sa možno stretnúť so zvýšeným obsahom kovov a soli. Aby sa zabránilo problémom pri prevádzke vykurovacieho systému, najprv sa musí zmiešať malé množstvo chladiacej kvapaliny s vodou. Na to potrebujete transparentný kontajner. V dôsledku toho by ste mali dostať jasné riešenie, aby ste videli, že nie je sediment. Takéto miešanie môže prebiehať pred závalom v systéme, obzvlášť pri okruhoch s prirodzenou cirkuláciou.

Popísaný teplonosné médium sa vyznačuje vysokou stabilitou termofyzikálnych vlastností, aby zabezpečili nepretržitú prevádzku systému, bude schopný do 5 rokov. Cez toto obdobie vykurovacie médium je low-mraziace kvapaliny, ale možno už považovať za riešenie, ktoré vyčerpali zdroje aditív, vďaka čomu sa môžete stretnúť s nárastom rozsahu a korózii. Preto sa chladiaca kvapalina odvádza a zlikviduje. Pred naplnením novej dávky sa systém premyje vodou alebo špeciálnou kvapalinou.

Závislosť životnosti chladiva na prevádzkových podmienkach

Tekutina Tepelný dom bude trvať dlhšie, ak mu poskytnete príslušné prevádzkové podmienky. Odborníci preto neodporúčajú nalievať kvapalinu do systému, ktorý je vybavený pozinkovanými rúrami. To spôsobí možnú pravdepodobnosť zinkovania, navyše môže vypadnúť zrazenina. Navyše opísaný tepelný nosič sa nemôže použiť na vykurovanie, kde je elektrolýzny kotol typu "Galan".

pre ohrev kvapaliny by nemal byť zmiešaný s iným nemrznúcou zmesou, pretože to môže spôsobiť zníženie výkonu, ako aj možného poškodenia zariadenia. Chladiaca kvapalina by nemala byť uvedená do stavu varu počas prevádzky, takže je napríklad etylénglykol a prísady sú rozložené v rovnakom čase, a ich tepelné vlastnosti určite dochádza k negatívnemu ovplyvneniu chladiva, ktorý trvá menej vzhľadom.

"Teplo domu" je teplá tekutina, ktorá môže byť použitá výlučne na technické účely, pretože etylénglykol je toxický. Aby sa predišlo otravám, je potrebné dbať na to, aby nemrznúca zmes nedostala do pitnej vody a potravinárskych výrobkov. Ak bol na oblečení alebo na odkrytých častiach tela, umyte ich vodou a mydlom. Nosič tepla je výbušný a protipožiarny, má osvedčenia o zhode a stanovisko k sanitárnym a epidemiologickým normám.

Ďalšie vlastnosti vykurovacieho média pre vykurovací systém

Aby sa zabezpečil potrebný obeh nemrznúcej kvapaliny v systéme, je potrebné ho doplniť silnejším obehovým čerpadlom v porovnaní s čerpadlom používaným na prácu s vodou. Výkonnosť a výkon by sa mali zvýšiť o 15% a hlavne o 50%.

Pri negatívnych teplotách v systéme by sa malo ohrievanie chladiacej kvapaliny postupne vykonávať, zatiaľ čo výkon by sa mal postupne zvyšovať. Zariadenie by sa malo vypočítať a navrhnúť s prihliadnutím na také termofyzikálne charakteristiky, ktoré sa líšia od tých, ktoré sú vhodné pre vodu. Toto sa týka klimatizačných systémov atď.

"Teplá dom" je vykurovacia tekutina, ktorá má vyšší koeficient objemovej rozťažnosti v porovnaní s vodou. Preto musíte zásobovať expanznú nádobu s pôsobivším objemom. Predtým, ako začnete naliať novú chladiacu kvapalinu do systému, je potrebné skontrolovať všetky prípojky a zostavy, najmä ak používate nemrznúce činidlá na propylénglykole.

Mraziaca kvapalina "Teplý dom" sa predáva v tare. Ak je to potrebné, môžete si kúpiť nemrznúcu zmes a v plastových obaloch, ktorých objem je obmedzený na 10, 20 a 50 litrov. Podľa objednávky si môžete kúpiť sud s objemom 216 litrov.

Niekedy sa zmes dodáva hromadne, v tomto prípade sa spravidla používajú nákladné autá a kocky na benzín. Ak je objednávka od 2 ton, nosič tepla môže byť vyrobený ako zmes vody a glykolu s kryštalizačnou teplotou na akejkoľvek úrovni, ktorú si spotrebiteľ zvolí.

Tekutá kvapalina pre vykurovacie systémy "Warm House" je veľmi vhodná zmes pre individuálne použitie. Pred nákupom je však potrebné vypočítať, či budete môcť úplne nahradiť túto zlúčeninu po 5 rokoch, pretože počas tohto obdobia prevádzky prídavné látky stratia svoje antikorózne vlastnosti a vyčerpajú zdroj.

Prečo potrebujeme nemrznúcu kvapalinu pre vykurovací systém

Všetci, ktorí používajú rôzne vykurovacie zariadenia v dedinských domoch, aspoň raz museli riešiť problém nákupu nemraziacej kvapaliny. Väčšina ľudí ju kúpi na radu susedov, špecialistov, bez toho, aby sa dostali do detailov. Avšak, stojí za to trochu ponoriť sa do podstaty problému, pretože ovplyvňuje nielen kvalitu vykurovania, ale aj bezpečnosť vášho domova.

Vykurovací systém v dedine je jedným z najťažších úloh pre majiteľov

Nemrznúca zmes (mrazuvzdornosť) - to je tá istá kvapalina, ktorá nahrádza vodu. Vyrába sa na báze vody zmesou monoetylénglykolu alebo propylénglykolu, ako aj prísad rôznych inhibítorov. Tieto hrajú dôležitú úlohu, pretože umožňujú nemrznúcemu prostriedku zlepšiť svoje vlastnosti a zvýšiť jeho účinnosť.

Teplá podlaha môže byť pre vás bolesťou hlavy, ak používate nesprávnu nemrznúcu zmes

Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú musíte venovať, je, aký druh vykurovacieho zariadenia ste nainštalovali. Práve výber a kompatibilita zariadení a kvapalín závisia od výkonu zariadenia.

POZOR! Hlavnou výhodou nemraziacej kvapaliny na ohrev v porovnaní s obyčajnou vodou je zachovanie agregátneho stavu za akýchkoľvek podmienok. To je veľmi dôležité v tých regiónoch Ruska, kde teplota v zime môže klesnúť na -45 stupňov.

Použitie kvapaliny nie je na zamýšľaný účel

Nesprávne zvolená nemrznúca zmes alebo nesprávna príprava vykurovacieho systému k nemrznúcej kvapaline môže viesť k nasledujúcim výsledkom:

 • Zanesenie čerpadiel a filtrov. Tento bod, samozrejme, možno odstrániť ďalším čistením systému, avšak táto služba trvá veľa času. Navyše, cena sa môže zdať niektorým majiteľom súkromných domov výrazne nafúknutá.

Pre informáciu! Čistenie čerpadiel vlastnými rukami sa neodporúča, je to dosť namáhavý proces, pre ktorý budete potrebovať špeciálny nástroj.

 • Zníženie prenosu tepla zariadenia. Nemrznúce kvapaliny pre vykurovacie systémy môžu nielen znížiť množstvo vyrobeného tepla, ale tiež znížiť teplotný režim.

Tieto dva problémy budú ľahko navštíviť váš dom, ak neberiete do úvahy vlastnosti nemrznúcej zmesi.

Tip! Keď je voda nahradená "nezmrazenou", mala by sa mierne zvýšiť výkon čerpadla zapojeného do systému. Je tiež žiadúce zvýšiť tlak - to všetko je potrebné kvôli hrubšiemu zloženiu nemraziacej kvapaliny.

Ako sme už povedali, inhibítory sa pridávajú do tekutiny pre vykurovacie systémy, ktoré môžu ovplyvniť nasledujúce vlastnosti:

 • Korózia.
 • Vlastnosti kyslej bázy.
 • Tvorba nánosov na stenách.
 • Penivý.

Všetky tieto parametre sú veľmi dôležité pre váš systém vykurovania, ktorý slúži na jeden alebo dva roky. Preto pri výbere nemrznúcich látok berte do úvahy údaje o kvalite, musia byť v súlade s normami GOST.

Napríklad, keď sa takáto kvapalina používa v zariadeniach s vysokou teplotou a vysokým tlakom, je dôležité vziať do úvahy rýchlosť peniace a faktor stupnice. Samozrejme, ak nechcete v blízkej budúcnosti začať opravovať svoj dom a revidovať vykurovací systém ako celok.

Fotografia ukazuje príklad toho, čo sa môže stať, ak zanedbáte riešenie tohto problému.

Takéto usadeniny na stenách potrubia povedú k nákladným opravám celého systému

 • "Bez mrazu" ľahko preniká do najmenších trhlín, preto je jednoducho potrebné profesionálne utesnenie spojov v takýchto vykurovacích systémoch. Na tento účel použite rôzne špeciálne náradie - tmely, ktoré zabraňujú možnosti úniku.
 • Nemrznúca kvapalina pre vykurovacie systémy s elektrochemickým povlakom nie je možná. Je to spôsobené agresívnou reakciou nemrznúcej zmesi s inými prostriedkami v zariadení.

Dôležité! Ak je vo vašom zariadení prítomný zinok, nesmiete používať "nezmrazené".

 • Životnosť kvapaliny nepresiahne päť rokov. Keď sa však nemrznúci prostriedok zriedi vodou alebo ak sa systém neúmyselne prehrieva, vlastnosti nemrznúcej zmesi sa znižujú.

Nakreslite záver - je nevyhnutne potrebné preskúmať pokyny, ktoré sa vzťahujú na látku pre váš vykurovací systém. To prinajmenšom zníži výšku nákladov na opravy neúmyselných zariadení.

Je potrebné monitorovať nielen vhodnosť nemrznúcej zmesi, ale aj funkčnosť zariadenia

Vplyv zloženia kvapalín pri zahrievaní

Teraz sa pozrime na rozdiel medzi antifreezmi, ktoré sa vyrábajú na dvoch rôznych základoch:

 • Pri spustení zariadenia s týmto nemrznúcim prostriedkom je žiaduce spustiť systém s minimálnym výkonom. Potom môžete postupne zvyšovať a prinášať ju na požadovanú hodnotu, pričom dočasne prekročíte o niekoľko stupňov. Umožňuje vám nastaviť "prevádzkový rozsah" zariadenia.
 • Nemrznúca kvapalina na báze monoetylénglykolu je celkom toxická, preto je žiadúce ju používať iba v systémoch s jedným okruhom.

Pokiaľ ide o začiatok pracovného procesu, v tomto prípade nie sú rozdiely. Ale je to pozitívny rozdiel v bezpečnosti tohto "bezolovnatého" - nie je škodlivé antiprisis založené na propylénglykole nie je.

Vybavenie vykurovacieho systému s dvojitým okruhom

Pre informáciu! Používa sa ako doplnok stravy.

Získajte iba kvalitných výrobcov a na miestach, kde môžete požiadať o certifikát

Je veľmi dôležité, aby nádoby s nemrznúcou zmesou boli uzavreté v oblastiach, kde slnečné svetlo nedosahuje. Tiež výrobcovia neodporúčajú skladovať v ohrievaných domoch, je najlepšie umiestniť ich do garáže alebo pivnice, kde teplota kolíše okolo 5-15 stupňov.

Viac informácií o "nezmrazenom" nájdete na konci článku, na videu: nemrznúce kvapaliny pre systémy na ohrev vody. To pomôže pochopiť vlastnosti použitia nemrznúcej zmesi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 6 =