Tekutina na odstraňovanie farby z kovu

Starú farbu umyte sami

V mnohých prípadoch, pred lakovaním povrchu, je potrebné odstrániť starú vrstvu farby. Najlacnejším spôsobom, ako to urobiť, je použiť špeciálne chemické činidlo používané na odstránenie laku a vrstvy laku. Prostriedky pre pranie obsahujú polyesterové alebo uhlíkové rozpúšťadlá.

Na predaji existuje veľa chemických umýva na odstraňovanie náterov na báze oleja (napríklad "The Constant», «Neomid», «dufam Abbeizer»). Obsahujú acetón, parafín, organické rozpúšťadlá. Akcia smyvok po 5-10 minútach už zrejmé: povlak zmäkne, deformovaný, po ktorom je ľahko odstrániť špachtľou.

Spotreba materiálu sa môže pohybovať od 150 do 400 gramov na meter štvorcový. Konkrétny indikátor spotreby je takmer nemožný vopred určiť, pretože do značnej miery závisí od hrúbky vrstvy farby. Vychádzajúc z vyššie uvedeného odporúčame kúpiť umývanie s určitou rezervou.

Ako príklad umývania zvážte zloženie ochrannej známky "Constanta" ukrajinskej výroby. "Konštantná" môže byť použitá na odstraňovanie olejových, pentaftalických a glyptových farieb, lakov, sušiaceho oleja z drevených a kovových povrchov.

"Konštantná" obsahuje organické rozpúšťadlá, rozvolňovadlá, zahusťovadlá. Vonkajšie, umývanie vyzerá ako silná sivobiela alebo hnedožltá suspenzia. Priemerná spotreba lieku "Constant" - od 150 do 170 gramov na vrstvu.

Technické parametre splachovacieho zloženia:

 1. Podiel neprchavých zložiek je od 2 do 10%.
 2. Úroveň odparovania pri teplote 20 stupňov nad nulou - až 6%.
 3. Čas potrebný na vyprázdnenie jednej vrstvy trvá až 20 minút.
 4. Žieravý účinok na kov - od 20 minút.

Venujte pozornosť! Uchovávajte drogu v uzavretej nádobe, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia alebo ohrievačov.

Kompozícia sa nemusí riediť rozpúšťadlom, pretože je už pripravená na použitie. Riešenie však musí byť pred použitím dôkladne vyhodené: je dôležité dosiahnuť jeho jednotnosť. Ak aj po trepaní dochádza k vrstvám (zvyčajne dôsledkom skladovania pri nízkych teplotách), odporúča sa ohriať nádobu vo vodnom kúpeli.

1

Nanáša sa kefou alebo valčekom pri teplote vzduchu najmenej 10 stupňov Celzia. Po asi 20 minútach sa začne mäknutie a odlupovanie náterového materiálu. Ak je vrstva príliš hrubá a nedá sa okamžite odstrániť, povrchovú úpravu môžete zopakovať splachovacou látkou.

Po odstránení povlaku sa povrch musí otrieť rozpúšťadlom, ale nie je žiadnym, ale z prchavej skupiny. To je dôležitý bod, pretože zvyškové rozpúšťadlo môže zničiť novú povrchovú úpravu.

Ak nie je čas alebo peniaze na nákup vyplachovacej zmesi, môže sa olejový náter vymývať nasledujúcimi ľudovými metódami testovanými podľa času:

 1. Zmesi terpentínu s amoniakom. Roztok sa vyrába v tomto pomere: na 2 časti amoniaku odoberáme 1 diel terpentínu. Naneste kvapalinu kefou, počkajte hodinu, kým sa náter začne napučiavať. Odstráňte ju špachtľou, opláchnite ju a vysušte vyčistený povrch.
 2. Riešenie nehaseného vápna (70%), potaše (30%). Pridá sa voda takým spôsobom, aby sa získala viskózna zmes. Hotová látka sa aplikuje na požadovanú oblasť, počkajte najmenej 12 hodín, potom odstráňte farbu a namaľte špachtľou.
 3. Paste podobná zmes kriedy a vápenateného cesta. Zmes sa pripraví nasledovne: zmieša sa 5 kilogramov kriedy s rovnakým množstvom vápenného cesta. Pridajte trochu 20% lúhu. Vložte látku s hrúbkou 2 mm na spracovávaný materiál. Po 60-90 minútach sa vrstva laku stáva ohybnou, môže sa odstrániť mechanicky.

Odstránenie farieb na báze vody

Odstrániť vrstvu vodnej farby doma môže byť niekoľko jednoduchých spôsobov, vrátane:

 1. Kombinácia mechanickej úpravy pomocou kefy s kovovými zubami a vystavením obyčajnej teplej vode. Najprv necháme hlboké škrabance na povrchu pomocou štetca. Potom navlhčime valček v teplej vode, starostlivo opracovávame povrch. Počkáme 10-15 minút, kým sa farba nenarúša a začne sa exfoliovať. Odstráňte ho kovovým škrabkou.
 2. Náterové lepidlo. Vezmeme si akýkoľvek list papiera, nanášame lepidlo, nanášame na farbu a lak. Počkajte, kým lepidlo vyschne. Potom odstráňte špachtľou.

Nástroje na odstránenie:

 1. Roztok jódu. Za týmto účelom v 10 litrovom kontajneri s vodou pridáme 200 mililitrov jódu. Roztok dobre premiešame, naneste ho na povrch. Po chvíli sa objavia praskliny.
 2. Mýdlový roztok. Recept predpokladá použitie bežného mydla pre domácnosť. Vezmeme si kúsok mydla, rozotrite ho na strúhadlo a premiešajte výslednú hmotu s vodou.
 3. Roztok amoniaku. Aby ste to dosiahli, potrebujete 250 mililitrov amoniaku, 2 kilogramy kriedy a 1 liter vody. Riešenie sa javí ako hustá konzistencia. Výsledná hmota sa nanáša na povrch. Po niekoľkých hodinách sa starý náter začne odlupovať.
 4. Pri latexových vrstvách je dobrý dichlóretán a chloroform. Každá z týchto zložiek sa môže do roztoku bezpečne pridať.
 5. Ak je povrch natretý akrylovou farbou, na zlepšenie pracovných vlastností roztoku môže byť pridaný alkohol (vodka) alebo kyselina salicylová.

Odporúča sa dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Umývanie by malo zodpovedať jeho účelu. Ak je kompozícia určená pre kov, jej nanášanie na drevený povrch je nielen neúčinné, ale aj deštruktívne pre materiál.
 2. Univerzálne zmesi sú schopné odstrániť všetky typy lakov, ale ich účinnosť je nižšia ako účinnosť špecializovaných nástrojov zameraných na konkrétne druhy.
 3. Sotva stojí za to uprednostňovať príliš aktívne riešenia. Sú toxické a niekedy môžu poškodiť povrch. Moderné umývanie od známych výrobcov má mäkší účinok, ale produkujú menej toxínov.
 4. Neodporúča sa miešať rôzne drogy navzájom, pretože dôsledky tejto skutočnosti sú nepredvídateľné.
 5. Nie vždy sa po prvom ošetrení odlupuje. Ak je materiál pokrytý viacerými vrstvami, musíte ho niekoľkokrát spracovať.
 6. Pri práci s chemickými reagenciami je potrebné zabezpečiť dobrú cirkuláciu vzduchu v miestnosti - to pomôže zbaviť sa toxínov.
 7. Ak existuje možnosť voľby, odporúča sa uprednostňovať gélovité pasty. Sú drahšie ako kvapaliny, avšak kvôli vyššej koncentrácii aktívnych zložiek je ich účinnosť vyššia. Okrem toho je výhodnejšie, aby pasty ošetrovali vertikálne povrchy, pretože gél je charakterizovaný nízkou tekutosťou.
 8. Ak je zloženie umývania parafínom (slúži ako inhibítor odparovania), povrch musí byť odmastený. Ak sa tak nestane, nebude existovať vhodná úroveň adhézie medzi novou vrstvou a substrátom.

Proces splachovania farby doma nevyžaduje vysokú kvalifikáciu a môže ho vykonávať niekto. Avšak aj taká jednoduchá práca sa najlepšie vykoná v prísnom súlade s pokynmi pri dodržaní bezpečnostných opatrení.

Vypláchnutie farby z kovu

Odstránenie farby z kovu vám pomôže odstrániť všetky vrstvy náteru aplikovaného na objekt

Ak potrebujete prekresliť nejaký kovový predmet je už upravená jedným alebo niekoľkými vrstvami laku, musíte vedieť, že v hornej časti existujúcej starých náterov aplikovaných na nové nedáva zmysel.

Možno na prvý pohľad, ísť na jednoduchý spôsob, ako (tj farba povrchu bez predchádzajúceho čistenia) Zdá sa, že optimálne správne rozhodnutie, ale nie je tomu tak! Bude to len strata času, úsilia a peňazí, pretože výsledok prinesie krátkodobý a časom, nové lakovacie hrče, začne lúpať a stane sa veľké kusy odpadávať. Aby ste tomu zabránili, musíte:

 • odstráňte úplne všetky vrstvy starého náteru;
 • Povrchové odmasťovanie;
 • ošetrite primerom.

Len po pozorovaní tejto sekvencie môžete začať používať novú vrstvu farby.

Existuje veľa možností, ale tu je niekoľko z nich:

 • žíhanie farieb;
 • povrchová úprava so špeciálnou pieskovacou jednotkou;
 • umývanie zo špeciálnych zmesí (vždy sa nachádzajú v každej stavbe).

Najlepší spôsob čistenia kovového povrchu farby je použitie špeciálnej kvapaliny.

Pri odstraňovaní starých popraskaných farieb budete potrebovať odstraňovač farieb kovu.

Nástroje, ktoré potrebujete

Vypláchnutie vyžaduje použitie niektorých nástrojov v práci:

 1. Potrebujete špeciálnu kvapalinu alebo špecifickú špecifickú kompozíciu na odstránenie farby;
 2. Ochranné rukavice;
 3. Na ochranu dýchacích ciest je potrebný respirátor;
 4. Niektoré druhy brúsneho papiera;
 5. Akákoľvek vhodná špachtľa.

Najskôr by ste si mali dôkladne prečítať pokyny uvedené na štítku kvapaliny na odstránenie náterovej hmoty. Odporúča sa zvoliť valcovacie zmesi. Sú určite drahé, ale výsledok ich používania je výrazne lepší ako pri použití lacnejších analógov.

Pred aplikáciou čistiacej kvapaliny (prísne podľa pokynov) je potrebné nosiť ochranné rukavice. Okrem toho je potrebné chrániť horné dýchacie cesty pred škodlivými výpary a toxickými toxínmi, ktoré sa uvoľňujú, keď tekutina interaguje so starou farbou.

Je dôležité mať na pamäti, že ak ste na starú farbu naniesli vrstvu špeciálnej kvapaliny, chvíľu trvá, kým začne proces odlúpnutia. Tento čas expozície je zvyčajne špecifikovaný v pokynoch.

Po uplynutí určitej doby môžete začať odstraňovať nepotrebnú farbu. Je potrebné, aby tie správne nástroje po ruke (v tomto prípade je najvhodnejšie použiť špachtle) pripojiť exfoliated kusy starých náterov a odstráňte z povrchu. To je dosť jednoduché (ak sa ako umývanie používa kvalitná kvapalina).

Malo by sa pamätať na to, že ak stará farba nie je jedna, ale niekoľko vrstiev, potom je potrebné znova pokryť.

Pre dokonalú očistu povrchu po spracovaní a odstraňovanie starých náterov z kvapaliny, sa odporúča čistiť aj s brúsnym papierom (nutné odstrániť tie najjemnejšie častice starých náterov a rovný povrch).

Poslednou etapou čistenia zo starého náteru je ošetrenie celého povrchu rozpúšťadlom (napr. Bieleho liehu).

Potom sa odporúča, aby sa povrch nanášal základnou farbou a až potom sa môže maľovať.

 • prečítajte si pozorne všetky pokyny;
 • nezabudnite chrániť ruky, oči a dýchacie cesty;
 • a samozrejme, nemusíte šetriť materiály (to vám ušetrí čas a šetrí energiu na minimum).

"DOKER CHEMICAL GMBH ENG"

Str. Magnitogorskaya, 11 A, budova 3

Obchodné oddelenie: Metalist Ave, 32 Budova 1

Režim práce v kancelárii: Po-Pi, 10.00-17.00 (bez obeda) So-Ne, 10-14.00

Tel / Fax.: (812) 438-07-23 (viackanálový)

Informácie o preprave v regiónoch v celom Rusku

kancelária B \ Ts "Yauza-Tower, 24 Radiesskaya St., Metro Baumanskaya

Režim práce v kancelárii: Po-Pi, 10.00-17.00. sub objednanie (bez obeda)

Najlepšia kvapalina na odstraňovanie laku z kovových strojov: popis, prehľad, návod na použitie a recenzie

Bohužiaľ, lak má určitú životnosť. Každý rok farba stmavne a mení svoje vlastnosti. Auto vyzerá menej atraktívne. Ak chcete obnoviť a vrátiť sa do auta nový vzhľad továrne, vzniká otázka prefarbenia. Ale neodporúča sa používať smalt pre bývalých špecialistov. Pre lepšiu priľnavosť je potrebné starostlivo pripraviť celý povrch. Najlepšie je odstrániť farbu z kovu. O tom budeme dnes hovoriť.

Existuje niekoľko populárnych výrobcov týchto nástrojov. Na ruskom trhu by sa mali rozlišovať tieto značky:

Ako odlišné od seba? A ktorá z nich je najlepšia kvapalina na odstraňovanie laku z kovových strojov? Odpoveď na túto otázku sa učíme v priebehu testovania.

Výrobok sa nazýva: "Umývajte starú farbu." Výrobca tvrdí, že tento výrobok je vhodný na odstraňovanie rôznych druhov farieb, a to:

Kompozícia tiež používa plyn propán-butánu (ako hnací plyn).

Produkt odstraňuje smaltované kovové a drevené povrchy. V návode sa uvádza, že pred použitím treba produkt dôkladne pretrepať. Potom sa činidlo aplikuje na povrch tela. Trvanie lieku je od 10 do 60 minút. Počas testov sa po 20 minútach nevyskytli žiadne chemické procesy. Smalt ani sa neroztiahol. Trvá veľmi dlho. Toto je jeho hlavná nevýhoda. Tiež recenzie zaznamenali absenciu produktov v aerosólových plechovkách. Musíme kúpiť štetec. V tomto prípade liek leží na LCP s priehľadným filmom. Z toho je ťažké určiť, koľko produktu sa rozprášilo.

Treba však poznamenať, že ide o najlacnejšiu kvapalinu na odstraňovanie farieb z kovu. Cena fľaše s objemom 500 ml je 500 rubľov.

Je to známy výrobca z USA. Spoločnosť pôsobí od 30. rokov minulého storočia a má širokú škálu produktov. Medzi ňou - kvapalina na odstraňovanie starých farieb z kovu. Predáva sa v aerosóloch. Objem plechovky je 283 gramov. Cena výrobku je 350 rubľov.

Výrobok je určený na odstraňovanie sklovinných, lakových a epoxidových kompozícií z rôznych povrchov. Ide o keramiku, kov a drevo. Prekvapujúco však kvapalina na odstraňovanie farby z kovu nie je vhodná pre plasty, aj keď má dobrý účinok.

Pokyn je veľmi jednoduchý - mali by ste plechovku potriasť a jemne ju postriekať na povrch. Výrobok obsahuje kyselinu, takže prítomnosť gumových rukavíc je nevyhnutnosťou.

Pokyn hovorí, že výrobok je platný 10-20 minút. Počas testov "Abro9raquo; sa ukázalo ako najlepšie. Po aplikácii sa farba začína vytvárať a odlupovať. Na dokončenie akcie trvalo 15 minút. Výrobok spĺňa termíny výrobcu. Aerosól sa vyrovnal s 90% laku.

Pokiaľ ide o recenzie, sú dosť pozitívne. Liečivo pôsobí rýchlo a ľahko sa aplikuje. Odborníci však varujú pred falšovaním. Pretože je to známy výrobca, môžete sa dostať do falzifikátu. Preto vždy porovnávajte cenu a pozrite sa na označenie.

Toto je už japonský nástroj. Tiež je vhodný na odstránenie lepiacich štítkov. Na rozdiel od amerického "Abro9raquo", produkt sa môže používať na plastových povrchoch. Avšak na ruskom trhu "Permatex9raquo; nie veľmi populárne. Vzhľadom na to je jeho cena 14 dolárov alebo okolo 860 rubľov pri aktuálnom výmennom kurze. Výrobca uvádza, že výrobok pracuje pri teplote +5 až 38 stupňov Celzia. Čas prevádzky rozpúšťadla je od 10 do 15 minút. Počas testov tento nástroj urobil skvelú prácu. Kvapalina je rovnomerne aplikovaná vďaka rozprašovaciemu horáku a okamžite začne odlupovať farbu. V tomto prípade látka tvorí malú vrstvu peny.

Ako "Permatex9raquo;? Odborníci tvrdia, že to nie je najlepšia kvapalina na odstraňovanie práškových farieb z kovu. Správa s nálepkami "s tresknutím." Ale s dobrou farbou nie je veľmi. Vzhľadom k tomu, že výrobok je univerzálny výrobok, odstraňuje z kovového povrchu iba 30% skloviny. Japonský nástroj preto nie je vhodný na prípravu na maliarske práce.

Je ničiteľom farieb náterov domácej výroby. Inštrukcie hovorí, že prostriedky zvláda efirotsellyuloznymi a vododisperzní emaily, rovnako ako automobilový lak a fólií. Výrobca deklaruje platnosť 20 až 30 minút. Náklady sú viac ako cenovo dostupné - 200 rubľov za 850 gramov produktu. Je pravda, že "Top B-52" sa predáva iba v banke. Z hodnotenia vyplýva, že potrebujete kúpiť kefu na použitie. Tvarovací náter má gélovitý vzorec, ktorý po nanesení vytvára na povrchu rovnomernú a silnú vrstvu. Aj pri používaní výrobku sa zabráni náhodným rozstrekom na priľahlý povrch. Tekutina je veľmi hrubá. V tomto prípade pokyny neznamenajú trasenie. Liečivo sa môže aplikovať ihneď pri teplote plus. Po 30 minútach času bolo z povrchu odstránených 7 percent farby. Produkt nebol prekvapujúco taký efektívny, ako uviedol výrobca.

Takže, aký druh kvapaliny na odstránenie farby z kovu najlepšie vyhovuje? V priebehu testov bol najlepší odhad získaný americkým prípravkom "Abro9raquo; Tento výrobok je na ruskom trhu veľmi likvidný a má prijateľnú hodnotu. Striebro medzi sebou rozdelené "Permatex9raquo; a "Top B-52". Prvý má pomerne vysoké náklady a druhé rozpúšťadlo je menej efektívne, ale cenovo dostupné. No, najhoršie je náprava pre Eltrans-H9raquo; Umývanie zlyhalo testy a nespĺňa deklarované vlastnosti.

Ako sme už povedali, na trhu automobilovej chémie existuje veľa falzifikátov. A môžu byť predávané za rovnakú cenu ako originál. Ako zistiť, či je originál kvapalinou na odstraňovanie farby z kovu, alebo nie? Mnoho ľudí hovorí o prítomnosti reliéfneho loga. Takáto ikona však môže byť nielen na origináli, ale aj na falšovaných produktoch. Moderné technológie umožňujú zvládnuť akýkoľvek spôsob označovania.

Ale to, čo nie je prítomné v falošných výrobkoch "Abro9raquo ;, tak to je zodpovedajúci nápis nižšie. Originál má nápis "Vyrobené v Číne pod kontrolou spoločnosti ABRO INDUSTRIES, INC., USA". Falošovanie je obmedzené iba na prvé tri slová. To isté platí pre iné výrobky od amerického výrobcu (napríklad tesniace hmoty). Posledné sú balené v krabiciach s 12 kusmi. Falzifikáty sú balené v krabiciach so 144 kusmi.

Preskúmali sme hlavných výrobcov automobilového chemického tovaru. Teraz viete, ako rýchlo a ľahko odstrániť starú farbu z kovu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

91 − 89 =