Tekutina na čistenie striebra

Ako čistiť striebro doma

Ak strieborný predmet alebo dekorácia stratili čas, tmavé, potom sa musíte naučiť, ako čistiť výrobok doma s improvizovanými prostriedkami alebo pomocou špeciálneho riešenia, a odvážne sa pustite do podnikania. Recepty prinášajú veľmi vysoký lesk striebra, ale sú naozaj účinné?

Ako čisté striebro v domácnosti

Väčšina strieborných predmetov po čase stane čierna, stane sa matná. Poverčiví ľudia hovoria, že dôvodom poškodenia vlastníka alebo choroby. Podľa vedcov kompozícia ľudského potu ovplyvňuje strieborné produkty: ak je v tele nadbytočná síra, potom je kov pravdepodobne tmavší a ak je veľa dusíka, striebro nebude tmavnúť. Stáva sa však, že výrobky jednoducho ležia v rakve - napríklad príbory, riad, figúrky - a stále pokryté dotykom. Je to spôsobené interakciou so vzduchom obsahujúcim sírovodík.

Ak chcete vedieť, ako čistiť strieborné šperky doma správne, musíte brať do úvahy zliatinu striebra, nečistoty, prítomnosť kameňov. Zliatina striebra môže byť:

Tak, ako čistiť striebro doma? Skôr než začnete čistiť strieborné šperky, jedlá, odmastite produkt pomocou akéhokoľvek čistiaceho prostriedku. Depresie, kučery trieť s mäkkým zubnou kefkou. Nechajte objekt niekoľko minút v mydlovej vode, potom opláchnite ozdoby a pokračujte v hlavných opatreniach. Existuje množstvo prostriedkov ako čistenie striebra, medzi ktoré patrí čistenie pomocou:

 • peroxid vodíka;
 • sóda na pečenie;
 • soľ;
 • amoniak (amoniak);
 • fólie;
 • kyselina citrónová;
 • Coca-Cola;
 • zubná pasta alebo prášok;
 • špeciálne prostriedky (kvapaliny, pasty, obrúsky);
 • mechanický spôsob čistenia gumy.

Použitie peroxidu vodíka na čistenie strieborných predmetov je veľmi nejednoznačné. Čistenie striebra peroxidom vodíka môže odstrániť čierne z ušľachtilého kovu a spustiť opačný proces. Peroxid vodíka poskytuje kyslíkové atómy na zníženie alebo oxidáciu látky v závislosti od jej zloženia, takže reakcia na striebro môže byť nepredvídateľná, ak cudzie kovy obsahujú cudzie kovy. V tomto prípade existuje riziko, že povrch dekorácie bude bodkovaný alebo úplne čierny.

Takéto znečistenie bude ťažké odstrániť doma. Budem sa musieť obrátiť na klenotníka a jeho práca sa vylieva do pevného penny. Existujú recepty, ako čistiť striebro domu pomocou kombinovaných roztokov na báze peroxidu vodíka a amoniaku. Pred umiestnením všetkých šperkov v celom rozsahu vykonajte test - skontrolujte reakciu na upevňovači reťaze alebo vnútri krúžku. Ak sa miesto dotyku rozjasnilo, odvážne aplikujte roztok na celý povrch dekorácie pomocou bavlny.

Paničky už dlho poznajú silu sódy v boji proti znečisteniu. Možno môže umyť strieborné predmety, ale musíte konať bez fanatizmu, aby ste nepoškriabali lesklý povrch. Metóda je vhodná pre malé predmety, ako na taniere a lyžice, škrabance budú príliš zrejmé. Ako čistiť striebro sóda:

 1. Mixujte sódu a kvapku vody, kým sa nevytvorí kakaa.
 2. Pomocou prstov alebo mäkkou handričkou nalepte kazetu na povrch výrobku a jemne ho rozotrite, až svieti.
 3. Ťažké miesta je potrebné čistiť zubnou kefkou.
 4. Umývajte šperky vodou.
 5. Osušte.

Ďalšou rýchlou a jednoduchou cestou je vyčistiť striebro soľou. Bude to trvať bežnú soľ, veľkú alebo malú, ktorá je k dispozícii, nezáleží na tom. V malej miske alebo džbáni, ktorého dno je obložené fóliou, vylejeme, šetríme, soľou, sódom, naliať tekutinu na pokrmy. Šperky by sa mali umiestniť do tejto látky a variť 10 minút. Potom opláchnite výrobky pod kohútikom a vysušte. Táto metóda je vhodná pre malé predmety ako krúžky, kríže, náušnice, reťaze, mince. Dosky, lyžice, svietniky, iné kuchynské náradie by sa mali čistiť inými metódami.

1

Existuje niekoľko spôsobov čistenia striebra s amoniakom. Môžete použiť čistý alkohol aj jeho kombináciu s inými látkami. Dve metódy používajúce výhradne amoniak:

 1. Vezmite jednu časť amoniaku a 10 dielov vody a pripravte roztok. Ponorte do nej produkt, aby ste ho namočili. Ak je striebro stredne znečistené, liečba trvá od pol hodiny až hodiny. Nepoužívajte príliš dlho, aby striebro v amoniaku, budete musieť sledovať bieliaci proces. Mierne nepriehľadné výrobky je možné jednoducho otrieť bavlneným kotúčom navlhčeným amoniakom.
 2. Pre príliš zčernené strieborné predmety potrebujete čistý amoniak. Doba spracovania je 15 minút. Potom sa striebro opláchne a vysuší.

Veľmi zaujímavý, efektívny a overený spôsob čistenia striebra doma s fóliou. Je to podobný spôsobu čistenia soľou, ale v tomto prípade je potrebné rozpustiť v 2 litroch vody v 0,5 litroch vody. l. sóda a zapáliť do varu. Potom do vriacej vody znížte striebro a mierne pokrčený kus fólie. Držte strieborný výrobok asi minútu, potom opláchnite vodou a vysušte. Jediné, čo môžete urobiť, je fotografický produkt, ktorý môžete zdieľať so svojimi priateľkami.

Zľahka staré predmety a šperky pomôžu čistiť striebro kyselinou citrónovou alebo ocotom:

 • Je potrebné zriediť 100 gramov kyseliny v 0,5 litroch a roztok sa umiestni na vodný kúpeľ.
 • Spustite malý kúsok medi, drôtu a striebra do nádoby. Doba varu je od 15 do 30 minút.
 • Potom zvyčajne opláchnite a vysušte predmet.

Už existujú legendy o čistiacich vlastnostiach Coca-Cola. Čo tento nápoj nevyčisti: dlaždice, sanitárna keramika, riad! Pre domáce životy je to drahá a iracionálna metóda, ale čistenie striebra Coca-Cola je dosť cenovo dostupné a nebude vám zasiahnutá. Je potrebné nalievať malé množstvo Coca-Cola v pohári a umiestniť tam strieborné výrobky. Proces je dlhý, to bude trvať asi 12 hodín, ale striebro bude svietiť ako nové.

Na mierne nepriehľadné ozdoby funguje strieborné čistenie zubnou pastou. Hladké výrobky je možné utierať utierkou a zubnou pastou a dekorácie s rôznymi reliéfnymi detailmi sa čistia pomocou zubnej kefky. Vyberte pastu bez prísad a farbív, aby nečistoty nevedú k nežiaducej reakcii s kovom. Po čistení dôkladne opláchnite výrobok, aby ste zabránili tvorbe bieleho povlaku, lešte jemnou handričkou.

V každom klenotníctve nájdete špeciálne náradie na čistenie výrobkov zo striebra. Porozprávajte sa s problémom poradcovi, alebo lepšie prineste šperky so sebou - odporúča vhodný čistiaci prostriedok: obrúsky, kvapaliny alebo pasty. Uveďte, či je možné použiť tento alebo ten čistiaci prostriedok na výrobky s kameňmi: niektoré netrpia agresívnym čistením, ľahko sa poškodia.

Špeciálny roztok na čistenie striebra pozostáva z organických rozpúšťadiel, fosfátov, povrchovo aktívnych látok, parfumov, vody. Je to silný čistiaci prostriedok, preto sa neodporúča používať na odľahčenie strieborných šperkov s perlami, jantárom, koralmi. Napríklad kvapalina Aladdin je vhodná nádoba so špeciálnym kôškom a kefkou: výrobok je umiestnený v koši, potom musí byť ponorený priamo do nádoby, vydržať 30 sekúnd. Potom striebro opláchnite vodou a leštením utierkou. Účinok je viditeľný po prvýkrát, ale existuje nevýhoda - nepríjemný zápach.

Špeciálne kvapaliny sa môžu predávať ako sprej, ako napríklad čínske slnečné svetlo. Na čistenie ťažko dostupných miest je k dispozícii malý štetec. Ako je uvedené na obale, sprej Sunlight je bezpečný pre všetky druhy drahých kovov a kameňov. Výrobok je čistý, bez ostrého zápachu, ľahko sa používa. Stačí striekať striebro, stojat 'niekoľko minút a potom opláchnuť vodou.

Odporúča sa použiť strieborné obrúsky na čistenie mierne tmavých alebo lesklých noviniek. Existujú servítky vyrobené z mikrovlákien a neobsahujúce chemikálie, aby nedošlo k poškodeniu kovov a kameňov. Okrem toho v obchodoch môžete kúpiť jednorazové obrúsky so špeciálnou impregnáciou na leštenie šperkov, samostatne s impregnáciou na leštenie ozdôb s perlami alebo inými organickými kameňmi. Jedna taká obrúska stačí na to, aby sa trieš malý stôl, ktorý by sa mal zažehnúť.

Hrubý krém alebo pasta na čistenie striebra efektívne čistí dlhý čierny povlak na dekorácie, príbory, starožitnosti. Pasta má jemnú štruktúru a nezanecháva žiadne škrabance na výrobku. Pred čistením je potrebné odmastiť striebro jej umývaním v teplej vode mydlom alebo saponátom. Potom naneste na utierku malú pastu, potiahnite výrobok a chvíľu nechajte, potom povrch vylešte suchou handričkou.

Ako čistiť striebro od čiernej

Čistenie striebra domu je nepríjemné podnikanie, môžete poškriabať produkt alebo kaziť kamene. Väčšina známych spôsobov čistenia striebra doma je popísaná vyššie. Zostáva sa zistiť, ktorá z uvedených metód sa najlepšie používa na šperky, výrobky s kameňmi a čo pre pokrmy, príbory, starožitnosti a iné položky:

 • Striebro, ktoré bude viditeľné škrabance zo sódy, je lepšie čistiť zubnú pastu. Je vhodná pre predmety, ktoré nie sú slabo postihnuté čiernom. Nepotrebujete však použiť pastu príliš často, môže spôsobiť tvorbu mikrotrhliniek na kov. Lyžice, vidličky, nože sa čistia sódom, soľou a fóliou. Pomocou tejto metódy nemusíte trieť predmety a nepríjemné listy pri varení.
 • S malými ozdobami alebo mincami sa dá gumová guma ľahko vyrovnať, ale budete musieť tvrdo pracovať. Namiesto gumy, niektorí odporúčajú používať rúž, naniesť trochu na mäkkú handričku a trieť striebro. Rúž nezanechá škrabance a ľahko sa umyje mydlovou vodou. Pre malé ozdoby je vhodná buničina kriedy a čpavku, ktorá sa aplikuje na produkt a potom sa odmyje vodou.
 • Čierne striebro vo všeobecnosti nestojí za to, aby sa čistilo na lesk, snažilo sa umyť ušľachtilú patinu, zbaviť dekoráciu šarmu a sofistikovanosti.

Ako čistiť strieborný reťazec

Mnohí ľudia si myslia, že najťažšou vecou je čistenie strieborného reťazca, pretože tam sú malé spojky alebo špirála. Použitie poznatkov získaných o metódach čistenia striebra je však s týmto problémom ľahko zvládnuteľné. Bude to trvať 13 hodín a ocot:

 • Namočte klinger do kyseliny bez toho, aby ste ho zriedili vodou, a držte stanovený čas.
 • Snáď proces bude ísť rýchlejšie, ak striebro nie je príliš beh.
 • Oceu dokonale zvládne s veľmi silným tmavnutím.

Ako čistiť striebro kamene

Ak je strašné šetriť strieborné šperky s chemikáliami pre domácnosť, je najlepšie čistiť pomocou špeciálnych kvapalín na profesionálne čistenie. Môžete si ich kúpiť v klenotníctve. Nebudú starostlivo čistiť striebro, ale pokryjú aj povrch ochranným filmom. Je dôležité poznať vlastnosti kameňov vo vašej výzdobe:

 • Tyrkysová netoleruje vlhkosť, nemôže byť kategoricky znížená do vody.
 • Perly neudržiavajú amoniak a peroxid vodíka, premyjú sa v roztoku s mydlovou vodou.
 • Ametyst a topaz ľahko tolerujú účinky alkalických látok a kyselín nízkej koncentrácie, ale nebudú prežiť vysoké teploty - budú slabnúť.
 • Fianit, kremeň nie sú kvitnúce, môžu sa umývať v mydlovej vode.

Ako čistiť striebro doma: dekorácie, kuchynské náradie. Odpovede na všetky otázky o čistení striebra doma

Strieborné výrobky nájdete vo všetkých domácnostiach.

Môžu to byť príbory, suveníry alebo šperky.

V priebehu času sú tieto veci drahé srdcu pokryté tmavou patinou (patina).

Patina pokrýva strieborné výrobky vďaka oxidácii medi, ktorá je často obsiahnutá v zliatine.

Ako čistiť striebro doma: potrebné nástroje a zariadenia

Ak chcete účinne očistiť striebro doma, musíte si kúpiť nejaké finančné prostriedky. V ideálnom prípade je lepšie používať špeciálne kozmetické výrobky na starostlivosť o šperky.

Hlavnou výhodou špeciálnych výrobkov pre drahé kovy je to, že po nanesení neustále odpudzujú nečistoty a chránia ich pred oxidáciou.

Môžu sa kúpiť na oddelení s tovarom pre domácnosť alebo v klenotníckych predajniach.

Ak nechcete utrácať peniaze, budete potrebovať bežné toalety alebo mydlo na prádlo a mäkkú handričku.

Ako čistiť striebro doma: príbory a náradie

Príbory možno najefektívnejšie čistiť pomocou špeciálnych čistiacich prostriedkov na strieborné a zlaté výrobky. Navyše, veľké objekty (podnosy, hrnce, svietniky) by mali byť spracované spreje a vidličky, lyžice a nože - pastovité látky. Zateplené plochy a sklovina musia byť chránené pred tým, ako sa na nich dostanú čistiace prostriedky.

Ak je potrebný krátky čas na odstránenie tmavého plaku a nečistôt z veľkého množstva riadu, ľudové metódy sú celkom užitočné.

Táto metóda by sa mala použiť, ak striebro nie je čierne. V hrnci, variť zemiaky, po vypálení zemiakov sa voda nalije. Hľuzy je potrebné vytiahnuť von, a na dne nádoby, položte fóliu. Potom vložíme špinavé výrobky do vývaru a privedieme k varu. Po vyvarení vývaru redukujte teplo a nechajte na sporáku ďalších 15 minút. Je potrebné nechať tekutinu vychladnúť a potom vylievať. Opláchnuť vriacou vodou studenou vodou, utrite mäkkou suchou handričkou.

Môžete tiež použiť nádherný nástroj - bežná sóda na pečenie. Vezmeme kontajner, v ktorom je umiestnené všetko domáce striebro, ktoré treba vyčistiť, a hliníková fólia je umiestnená na dne. Koľko litrov vody plánujete použiť, na fóliu je potrebné naliať toľko polievkových lyžíc sódy. Potom vylejte vriacu vodu a do teplej vody po úplnom rozpustení sódy spustíme striebro. Keď voda ochladí, odstráňte striebro z roztoku, opláchnite zariadenie mydlom, opláchnite ju v tečúcej studenej vode a utrite ju suchou.

Ako čistiť striebro doma: šperky

Najpohodlnejším a najrýchlejším spôsobom odstránenia patiny a nečistôt z dekorácií je utieranie hotovej utierky s roztokom. Sú univerzálne a niekedy sa odlišujú účelom. Niektoré sú vyrobené pre zlato, zatiaľ čo iné sú určené na čistenie striebra. Špeciálne kvapaliny a utierky môžu byť použité na čistenie striebra rôznymi druhmi kameňov.

V prípade núdze, so špinavými a nie veľmi rafinovanými ozdobami, môžete urobiť so zubnou pastou a kefou. Táto metóda je vhodná, pretože zubná pasta je spoločná pre všetkých, rovnako ako stará kefa na čistenie zubov.

Hladký krúžok alebo akýkoľvek iný jednoduchý kúsok striebra je možné čistiť bežným gumovým papierom. Neskúšal som túto metódu predtým a márne. Jeden z týchto dní sedel, sledoval seriál a paralelne zničil vymažúci malý prsteň. Čo je prekvapujúce, táto metóda funguje! Ale je ľahké uhádnuť, že dekorácia so vzormi alebo veľká masívna s kresbami nebude úplne čistá, až tri.

Ak je dekorácia pokrytá kamienkami, potom efektívne používajte 10% percenta amoniaku, ktorý si môžete kúpiť v akejkoľvek lekárni. V tomto prípade sa výrobok podrobený čisteniu zníži o štvrtinu hodiny. Vyberieme dekoráciu a určíme stupeň čistoty, ak to neuspokojuje, môžete znova odísť na namáčanie ďalších 15 minút. Potom, čo ste vybrali striebro, nezabudnite ho opláchnuť v čistej vode a utrite ju suchou. Iný typ čistiaceho striebra pomocou kvapalného amoniaku nevyžaduje ponorenie do ozdôb. Môžete si len vziať kus látky a navlhčiť ho amoniakom. Tento handrič je nutné vyčistiť strieborné predmety.

Predstavím vám recept na agresívnejší čistiaci roztok obsahujúci amoniak. Trvá asi 200 ml vody, čajová lyžička amoniaku a tiež polovica čajovej lyžičky tekutého toaletného mydla a peroxidu vodíka. Všetky tieto zložky sú dôkladne premiešané a ponorené do výsledného roztoku špinavé ozdoby. Z času na čas musíte vytiahnuť striebro a posúdiť stupeň čistoty. Ak je výsledok spokojný, opláchnite čisté veci a utrite ich.

Tabuľový ocot je tiež jedným z najobľúbenejších pre mnohé ženy v domácnosti prostriedky na čistenie striebra doma. Vo všeobecnosti sa často používa nie na svoj zamýšľaný účel a veľmi úspešne. Ak chcete odstrániť nečistoty a patinu zo strieborných šperkov, malé množstvo octu sa musí ohriať na 40 až 60 ° C na sporáku. Odstráňte misky z octu z dlaždice a zhnuste do neho tmavý produkt 15-20 minút. Ak nie je dekorácia dostatočne vyčistená, môžete ju vrátiť do octu. Nezabudnite po procedúre opláchnuť čisté veci čistou vodou a vysušte ich.

Kyselina citrónová pomáha zbaviť sa tmavého plaku na striebre. Vezmite smaltovanú misku alebo hrniec a nalejte vodu tam. Pridajte kyselinu citrónovú ako prášok. Umiestnite nádoby s roztokom na kachle a počkajte do varu. Zatiaľ čo voda sa varí, musíte si na medených drôtených prstencoch, náušniciach, príveskoch závitovať, že sa budete musieť vymyť špinu. Dekorácia spolu s drôtom musí byť spustená do vriacej kvapaliny a udržiavať ju v ňom, až kým nečistota nezmizne. Zvyčajne až do úplného vyčistenia je 20-30 minút.

V najhoršom prípade môžete požiadať o pomoc na prípravu soli. Nemôže to byť, že to nemáte. Na každých 200 ml vody nalejte lyžičku obyčajnej soli a premiešajte, až kým sa úplne nerozpustí. Položte nádoby soľovým roztokom na kachle. Keď voda vrie, vložte do nádoby strieborné šperky po dobu 15-30 minút. Po takomto postupe by striebro malo svietiť ako nové.

Sodná soľ sa môže použiť ako jedna zo zložiek na výrobu roztoku, ktorý dokonale čistí striebro doma. Ak chcete to budete potrebovať hliníkové riadu (hrniec alebo veľký hlboké misy) vodu, akýkoľvek kvapalný umývací prostriedok, sódu bikarbónu a pravidelné stolný soľ. Približne 1 liter vody, vezmite 1 lyžicu tekutého čistiaceho prostriedku, pridajte 1 lyžicu stolovej soli a sódu na pečenie. Je nutné, aby roztok do varu, pričom môže byť vytvorená bohatá pena, a potom sa zase dole silu ohňa a dať do vriacej kvapaliny je kontaminovaný striebornými ornamentami. Pri pomalom ohni musíte variť 15-30 minút. Nádobu nezakrývajte pokličkou a z času na čas skontrolujte varnú kvapalinu.

Po dlhú dobu je známy spôsob čistenia striebra doma pomocou zubného prášku alebo sódy. Najprv vezmeme prášok (viac) a vodu (oveľa menej). Konzistencia pripraveného čistiaceho prostriedku musí byť hustá. Odrežte sólovým alebo zubným práškom holými rukami alebo handrou. Ak niektoré oblasti nie sú vyčistené, vezmite si kefu.

Na internete nájdete rôzne ľudové spôsoby čistenia striebra od patiny. Napríklad s pomocou kuracích vajec. Po varení vajcia stačí znížiť striebro v zostávajúcej vode a vytiahnuť ju po chvíli. Myšlienka je, že bahno by malo byť odstránené. V skutočnosti to nebolo veľmi efektívne, ale možno som robil niečo zlé.

Ako čistiť striebro doma a nerozkladajte ho

Ak sa strieborný výrobok dostal do kontaktu s vlhkým povrchom alebo vlhkou pokožkou, ihneď ho dôkladne utierajte suchou a čistou handrou.

Keď pracujete okolo domu, záhrady a záhrady, vždy odstráňte strieborné šperky. Toto jednoduché pravidlo umožní dlhú dobu zachovanie čistoty a lesku krúžkov a náramkov.

Pred vykonaním kozmetologických procedúr alebo aplikáciou produktov na starostlivosť o pokožku nezabudnite odstrániť všetky ozdoby z drahých kovov. Krémy s obsahom síry prispievajú k oxidácii striebra a strate jej krásneho vzhľadu.

Výrobky, ktoré sa často nepoužívajú, uskladňujte na suchom mieste. Je potrebné, aby sa rôzne strieborné veci navzájom nekontaktovali. Preto vezmite akúkoľvek fóliu alebo obyčajný potravinový film a individuálne ich zabaľte do šperkov alebo príborov.

Výrobky s perlami sú kontraindikované na čistenie amoniakom.

Prax ukazuje, že zubný prášok a sóda v úplne nerozpustenom tvare škrabajú povrch striebra. Vzniknuté malé škrabance a praskliny sa nahromadia vo vnútri nečistôt, čo bude veľmi ťažké čistiť. Amoniak, zubná pasta a ocot tiež neprinášajú strieborné výrobky na použitie. Lepšie je používať tieto látky na ich zamýšľaný účel, inak môžete dosiahnuť stratu prezentácie vašich obľúbených šperkov a príborov pre rodinu.

Ľudová múdrosť - ako je známe, testované našich babičiek a prababičiek, ale dnes vieme, že vajcia obsahujú síru tak účinne čisté striebro doma pomocou škrupiny nebude fungovať.

Ak chcete byť pokojní pre vaše obľúbené strieborné šperky, drahý do srdca pokrmy a mince ešte lepšie zveriť svoje profesionálne prostriedky.

© 2012-2018 "Názory žien". Pri kopírovaní materiálov sa vyžaduje odkaz na zdroj!

Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

E-mail: [email protected]

Redakcia: +7 (965) 405 64 18

Čistenie striebra: výber najlepších prostriedkov

Šperky a strieborné príbory zo striebra majú tendenciu stmavovať v priebehu času. To je spôsobené tým, že kov reaguje so sírou, ktorá je obsiahnutá v potu, v kozmetike a vo vzduchu. Okrem toho, na šperky šperky častice rôznych kozmetiky, pot, prach sa hromadí. A stolové striebro je pravidelne pokryté hrubým povlakom.

Ak používate strieborné výrobky pravidelne, mali by vyzerať atraktívne a lesk, najlepšie raz za mesiac. Dnes, chemický priemysel ponúka všetky druhy náradia na čistenie strieborných výrobkov, rôzne v spôsobe aplikácie čistiaceho prostriedku: pasta, sprej, impregnovaný špeciálnym zložením obrúsku. Výhoda chemických čistiacich prostriedkov, striebra, pred domom v pohodlí pri aplikácii a rýchlosti vystavenia. Dokonca aj ťažká špina zmizne za pár minút.

Špeciálne prostriedky na čistenie striebra

"Aladdin". Tekutina na čistenie strieborných výrobkov sa predáva v klenotníckych predajniach. Sada nástrojov ponúkaných vo forme roztoku môže zahŕňať špeciálny kôš, ktorý je vhodný pre vynechať malé šperky (prstene, náušnice) priamo do nádoby s roztokom, a leštiace handričku. Nepoužívajte čistiaci roztok s vložkami z organického kameňa a sklovinou. Dózy s kvapalinou prichádzajú v rôznych objemoch, je tu tiež špeciálna nádoba s roztokom na čistenie príborov.

Stlačte strieborný predmet do kvapaliny "Aladdin" 10-20 sekúnd. Potom opláchnite a utrite tkanivom. Pri silnom znečistení môžete strieborný produkt udržiavať v kvapaline dlhšie, ale nie dlhšie ako 2 minúty. Práca sa odporúča v rukaviciach. Okrem kvapaliny na čistenie striebra si môžete kúpiť utierku na leštenie "Aladdin". Táto obrúska je vyrobená z čistej bavlny, impregnovaná špeciálnym roztokom, ktorý pri leštení dodáva lesk a dodáva tiež ochrannú fóliu na povrchu strieborného predmetu.

«SILBO». Nemecká spoločnosť Silbo ponúka vlastnú sadu výrobkov, ktoré čistia strieborné výrobky. Medzi nimi sú kvapaliny, peny, obrúsky. Výrobok jemne čistí povrch výrobku, vráti lesk, vytvorí ochrannú fóliu, ľahko sa odlepí.

Pred použitím penovej hmoty na čistenie odporúčame jej pretrepávať. Naneste penu na mäkkú handričku a utrite strieborný predmet. Nechajte ho pár minút a znova ho utrite. Opláchnite vodou, utrite suchou handrou a leštiť. Výrobok sa nedá použiť na výrobky s čiernym, smaltovaným, mäkkým kameňom. Pri výrobkoch z ocele môže tento výrobok ponechať škvrny.

Pomocou kvapaliny "Silbo" v nádobe položte striebro do sita, ktoré sa dodáva v súprave, a ponorte ju do kvapaliny na 4-8 minút. Opotrebované zvyšky vypláchnite čistou vodou a utrite ju suchou mäkkou handričkou.

Kozmetika šperkov "Tourman". Špeciálny nástroj "Silver Cleaner" v moskovskom podniku "Thurman" je koncentrované riešenie pripravené na použitie. Roztok obsahuje kyselinu. Nesmie sa používať na čistenie výrobkov s perlami, čiernou farbou, smaltom. Po čistení dôkladne umyte výrobok a utrite ho leštiacou handričkou.

«Talisman». Petrohrad Spoločnosť Talisman vyrába sadu výrobkov, ktoré čistia striebro - kvapaliny, peny, roztoky strieborného stolíka, čistiace a leštiace obrúsky. Čistiaci prostriedok obsahuje kyselinu, preto sa produkt po použití musí umyť vodou a mydlom a utrieť handričkou z mikrovlákien.

Pre väčší účinok, pred čistením výrobkov zo striebra akýmkoľvek spôsobom, umyte ich mydlom. Takto odstránite nečistoty a mastné povlaky a čistiaci prostriedok odstráni rýchlejšie čierne zafarbenie. Ak chcete starostlivo vyčistiť ťažko dostupné miesta šperkov, vezmite zubnú kefku s mäkkými štetinami.

 • Zubný prášok. Namočte strieborný výrobok vodou a ponorte ho do prášku zubov. Odrezať kúsok utierky alebo vrstvu gázy zloženej v niekoľkých vrstvách. Prášok je možné nahradiť sodou.
 • Amoniakálny alkohol. V roztoku amoniaku, vareného z jednej časti amoniaku a 10 dielov vody, opláchnite strieborný predmet. Ak je kontaminácia na výrobku silná, nechajte ju v roztoku, pravidelne po čistení. Ako sa rozžiariť - vytiahnite to. V žiadnom prípade nestojí za to, že striebro v amoniaku je dlhšie ako hodinu.
 • Koka-kola. Vložte do kovovej nádoby strieborný tovar, nalejte do koksu a varte 5 minút. Vypláchnite, vysušte a leštete kusom semišu.
 • Kyselina octová. Strieborný produkt umiestnite do kyslého roztoku počas 15 minút. Odstráňte a utrite, aby svieti látkou. Pamätajte si, že kyselinu nemôžete čistiť perlami.
 • Kyselina citrónová. Na čistenie striebra kyselinou citrónovou je potrebné pripraviť vodný kúpeľ. V litrovej sklenenej nádobe rozpustite 100 gramov kyseliny v polovici nádoby s vodou, umiestnite strieborné predmety a medený drôt. Varujte pol hodiny, opláchnite, vysušte, lešte.
 • Soľ, sóda a fólia. Spodok panvice je pokrytý fóliou, nalejte pohár vody a pridajte lyžicu soli a sódy. Vložte strieborné spotrebiče do roztoku a varte 10 minút, potom opláchnite, utrite mäkkou handričkou a leštiť.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  8 + 2 =