Konferenčné stolíky na kolieskach

Konferenčné stolíky na kolieskach

Konferenčný stolík na kolieskach: praktickosť, mobilita a krása v jednom produkte

Konferenčný stolík je harmonickým doplnkom absolútne žiadny priestor. A nie len obývacia izba. Tento kompaktný, ale napriek tomu neuveriteľne praktický kus nábytku, je vhodné v každej izbe, pretože môžu byť použité na riešenie mnohých každodenných úloh - organizovať občerstvenie pri sledovaní televízie, dať malé predmety, dal krásnu vázu s kvetmi, skladané noviny a podobne

Najpraktickejšie je konferenčný stolík na kolesách, ktorý sa voľne pohybuje nielen v tej istej miestnosti, ale aj v celom byte. Takýto stôl na kolieskach môže byť použitý ako servírovací stôl a ako stojan na notebook a jednoducho ako originálny nábytok.

K konferenčnému stolu, vybaveného kolesami, sa stal váš najvernejší asistent, "House of Dreams" ponúka, aby zvážili hlavné črty tohto nábytku a pravidlá pre jeho výber.

Konferenčný stolík na kolesách

Aké sú konferenčné stolíky na kolieskach

Konferenčné stolíky sa stali prvými predmetmi nábytku, ktoré boli doplnené kolesami. To sa stalo vo Francúzsku, okolo XVII-XVIII storočia. Na začiatku však boli kolesá vybavené iba servírovacími stolmi, ktoré počas večierka slúžili na raňajky a občerstvenie. Avšak, keď videli, že kolesá robia nábytok neuveriteľne praktický a mobilný, majstri začali vybavovať tieto prvky absolútne všetkými modelmi konferenčných stolíkov.

Okrúhly konferenčný stolík na kolieskach

1

Konferenčný stolík s nastaviteľnou výškou na kolesách

Časopis na drevený stôl na kolieskach

Dnes takmer všetci výrobcovia nábytku vyrábajú konferenčné stolíky na kolieskach. V procese výroby týchto výrobkov sa používa široká škála materiálov, takže ich dizajn nepodlieha žiadnej klasifikácii. Napríklad v predaji nájdete klasické drevené stolíky a stoly v secesnom štýle s hladkými líniami, ohybmi a komplexnými konfiguráciami.

Konferenčný stolík s policou na kolesách

Konferenčný stolík na kolách fotka

Konferenčný stolík zo skla na kolesách fotka

Konferenčný stolík zo skla na kolesách fotka

Zvyčajne sú kolesá namontované na nohách výrobku. Avšak, ak dizajn tabuľky nezaručuje prítomnosť nohy, sú kolesá vybavené základňou.

Výber dizajnu a dizajnu konferenčného stolíka závisí od vašich preferencií, vnútorného smeru domu a tiež od účelu použitia nábytku. Napríklad, ak chcete použiť stôl ako mini-hrudník a stojan pre interiérové ​​doplnky, vyberte model vybavený zásuvkami, policami a skrytými predmetmi. Ak sa stolík často používa na servírovanie nápojov a občerstvenia, vyberte si model s pohodlnou a robustnou doskou.

Konferenčný stolík na sklo sklo s drevom a kovom

Konferenčný stolík s policami a kolesami na kolesách

Jedáleň-konferenčný stolík na kolesách transformátor

Kávové stoly na kolách fotka

Pôvodný stôl na kolách fotka

Sila a pohodlie použitia tabuľky do veľkej miery závisí od charakteristík kolies. Spravidla sú valce na nábytok vyrobené z kovu, polyamidu a polyuretánu. Samozrejme, že kovové výrobky sú najodolnejšie a odolnejšie, ale majte na pamäti, že počas pohybu kov môže zanechať škrabance na podlahe. Na udržanie rovnováhy medzi silou a bezpečnosťou odporúčajú odborníci uprednostňovať kolesá, ktoré sú vyrobené z kovu, ale sú pokryté polyuretánovými ložiskami.

Okrem toho je veľmi dôležité, aby dizajn vodiacich prvkov konferenčného stolíka bol vybavený blokovacími mechanizmami, v dôsledku ktorých sa výrobok sám nezačne pohybovať.

Konferenčné stolíky na kolieskach fotka

Konferenčné stolíky s policami na kolesách

Moderný konferenčný stolík vybavený kolieskami

Nápady na výrobu konferenčných stolíkov na kolieskach

Takéto krásne a praktické prvky nábytku môžete urobiť vlastnými rukami. Celkovo môžu byť kolesá vybavené akoukoľvek kávou alebo konferenčným stolíkom, najdôležitejšie je nájsť vhodné vodiace valčeky. Odporúčame vám však zoznámiť sa s niekoľkými alternatívnymi verziami produktov, ktoré určite prinesú nové farby do vášho interiéru.

Stavebné palety sú výborným materiálom na vytváranie neobvyklých konferenčných stolíkov. Môžete použiť jednu paletu alebo zložiť niekoľko položiek takým spôsobom, aby predstavovali jeden prvok. Keďže takýto stôl neposkytuje prítomnosť nohavíc, kolesá sú namontované na spodnú časť spodnej palety. Okrem toho môže byť stôl paliet pokrytý lakom alebo náterom.

Domáci konferenčný stolík z palety na kolesách

Originálny konferenčný stolík z palety na kolesách

Konferenčný stolík z palety na kolesách fotka

Konferenčný stolík z palety na kolesách fotka

Sklenené konferenčné stolíky vyzerajú veľmi pekne, originálne a štýlové. Bohužiaľ, takéto výrobky sa v demokratických cenách nelíšia, ale to neznamená, že nemôžu byť vyrobené sami.

Ak chcete vytvoriť sklenený stôl na kolesách, budete potrebovať samotné sklo, ktoré sa bude používať ako doska a vhodné kolesá. Upozorňujeme, že okraj skla by mal byť leštený a leštený, pretože toto je kľúčom k vašej bezpečnosti.

Vzhľadom k tomu, že konštrukcia takejto tabuľky je v skutočnosti iba stola, je lepšie uprednostniť vysoké a masívne kolesá. Napríklad na fotografii nižšie sa kolesá z detského vozíka a vodítka z ozdobného vozíka používajú v sklenenom stole.

Konferenčný stolík so sklenenou doskou a kolesami s vlastnými rukami

Konferenčný stolík na kolesách s vlastnými rukami

Konferenčný stolík s vlastnými rukami

Tabuľka z krabičiek, kufrov a kufrov

Ak máte radi originálnosť, určite sa vám bude páčiť myšlienka vytvoriť stôl na kolieskach s doskou vo forme debien, kufrov a truhlice. V závislosti od veľkosti a výšky pôvodného predmetu môže byť takáto tabuľka vybavená nohami alebo inak môžete namontovať kolesá priamo na domácu dosku.

Nemožno pochybovať, že takýto neštandardný a jasný stôl bude hlavným prízvukom vášho interiéru.

Konferenčný stolík z kufra na kolesách

Stôl na gauči zo starého foto kufra

Originálne nápady na konferenčné stolíky na kolieskach

Kufrík tabuľka fotografie

Konferenčný stolík s kolesami môže byť vyrobený z takmer všetkých dosiek a paliet. Drevené výrobky vždy vyzerajú štýlovo a expresívne, harmonicky kombinované s akýmkoľvek interiérovým štýlom. Ale ak chcete dať svojmu stolu originálnosť, zamerať sa na veľké a viditeľné kolesá. Nižšie sú napríklad produkty, ktoré používajú kolesá z invalidných vozíkov, vozíkov, kolobežiek atď.

Konferenčný stolík s kolieskami z košíka fotografie

Konferenčný stolík s kolesami s vlastnými rukami

Konferenčný stolík s kolesami s vlastnými rukami

Napriek svojej malej veľkosti, konferenčný stolík na kolesách bude chrániť poriadok vo vašom dome a stane sa jeho svetlou výzdobou interiéru.

Možnosť mobilného nábytku - konferenčný stolík na kolesách

Obmedzená plocha bytu je, samozrejme, nepríjemná. Nemôžete si vybrať nábytok, ktorý sa vám páči: najprv sa musíte uistiť, že sa hodí do rozmerov. Nemôžete si vybrať takú koncovú úpravu: musíte zistiť, či sa zmenší jasný dizajn už malého miestnosti. Áno, musí sa k vám priblížiť aj výber vysávača, ako si kúpiť auto: kde stojí, či je potrebné ho rozobrať a či sa zariadenie prepne medzi kreslo a pohovku.

Ale tieto nepríjemnosti sú zdrojom inšpirácie pre vytváranie komfortných, kompaktných a multifunkčných vecí.

Akú úlohu zohráva konferenčná stolička na kolesách vo vnútri obývacej izby

Konferenčný stolík je však ťažké priradiť k praktickým a funkčným veciam, pretože jeho hlavným účelom je zdobiť interiér. Keďže však priestor miest v mestských apartmánoch je často prísne obmedzený, musí buď opustiť čisto dekoratívne kusy nábytku, alebo vyberať modely, ktoré sú vhodnejšie pre definíciu "multifunkčného".

Skladanie konferenčných stolíkov na kolesách je jednou z najlepších možností.

 • Objekt na kolesách sa dá vždy presunúť do iného miesta alebo miestnosti, keď zmizne potreba, napríklad ak sa rozhodne začať tancovať po čaji.
 • Konferenčný stolík, najmä ak do určitej miery nahradí jedálenský stôl, nie vždy má malé rozmery. Model na valcoch sa ľahko pohybuje bez ohľadu na veľkosť.
 • Konštrukcia stola nie je obmedzená na nič, pretože kolesá môžu byť úplne neviditeľné.
 • Avšak rovnaké kolesá môžu pôsobiť ako originálny dekoratívny prvok.

Foto oválneho konferenčného stolíka na kolieskach v obývacej izbe

Inštalácia valcov neobmedzuje výrobný materiál akýmkoľvek spôsobom: drevené, sklené, kovové a kombinované modely sa vyrábajú v rôznych variantoch. Väčšina výrobkov môže byť vybavená vlastnými kolesami.

Valce sú namontované ako na nosné ramená, tak aj na základňoch akéhokoľvek druhu. Takmer vždy je takéto zariadenie inštalované na transformátoroch. Používajú sa kovové a plastové valčeky, v každom prípade je vhodná prvá možnosť.

 • Rozmery - výška konferenčný stolík je stále nízka - 40-50 cm Najbežnejšia veľkosti 800 * 600 mm alebo 800 * 800 mm, ale sú tu aj oveľa väčšiu dĺžku. - 1600 mm. Mobilita takýchto modelov je veľmi cenným doplnkom ich vlastností.
 • Každá forma. A to nie je len o pult, ale aj o tvare nohy alebo podstolya. Najoriginálnejšie modely roku 2015 zahŕňajú napríklad konferenčný stolík, ktorý najviac pripomína skladaný sklo. Valce sú na spodku "zvlnenia" naskrutkované a nielen nezkazujú vzhľad výrobku, ale tiež zdôrazňujú jeho nezvyčajné a vzdušné.

Materiál - opäť neexistujú žiadne obmedzenia. Valce sa vyberajú podľa hmotnosti výrobku a tak zohľadňujú materiál dosky:

 • Drevo - častejšie dyhované MDF. Na rozdiel od podkladovej konštrukcie dochádza k zníženiu zaťaženia pultom, preto sa stoly často vyrábajú v kombinácii: nohy a ostatné nosné prvky sú vyrobené z masívneho dreva a stolová doska a prípadne police a zásuvky z MDF.
 • Sklenené modely, v ktorých je sklo kombinované s kovom, sú valce nielen funkčným zariadením, ale aj dizajnovým prvkom. V minimalizme a súvisiacich štýloch je takéto rozhodnutie najpopulárnejším.
 • Kov - ale táto možnosť je menej pravdepodobné, že sa stanú mobilnými. Stôl zdobený kovaním alebo odlievanými časťami s takými "technickými" detailmi ako valce sa nezhoduje. Moderný model v štýle techno - skla a kovu ochotne umožňuje inštaláciu kolies. Originálne dizajnové tabuľky z cínu, s etnografickým štítom, opäť trpia "väzbou" s valcami: sú príliš odlišné esteticky.
 • Plast - z tohto materiálu sú vyrábané iba v moderných štýloch. V dôsledku toho nič nebráni tomu, aby bol výrobok mobilný.
 • Stojí za zmienku ešte jeden nedávno objavený trend: použitie valčekov zámerne veľkých a dokonca aj malých kolies s lúčmi. Takéto modely - druh symbiózy retro a autenticity, sú najčastejšie vyrobené z hrubého spracovaného dreva a majú špecifický tvar - napríklad vo forme vozíka.
 • Medzi konferenčnými stolíkmi majú transformátory osobitnú kategóriu. Často zahŕňajú skladacie modely, teda tie s pokročilým pultom. Avšak skutočný transformátor má zmysel nazývať výrobky, ktoré sú výškovo nastaviteľné: tak sa konferenčný stolík môže premeniť na plnohodnotný obed alebo písanie, ktoré je pre obývačku veľmi pohodlným riešením. Inštalácia transformátora na valčeky nepochybne robí model ešte praktickejší.

Fotografie typov konferenčných stolíkov na kolieskach

Konferenčný stolík na kolieskach sa líši od svojho blízkeho kolegu, ktorý slúži. Druhý je oveľa vyšší a okrem zariadení na pohyb je vybavený ovládacou rukoväťou. Ale ako ďalšia tabuľka mobilná verzia urobí to najlepšie.

Cena takejto položky interiéru

Pokiaľ ide o všetky ostatné možnosti, cena konferenčného stolíka na kolesách je určená materiálom a dizajnom. A posledný faktor je výraznejší.

 • Model vyrobený z drevotrieskovej dosky v štýle konštruktivizmu a pomerne zložitý dizajn bude stáť vo výške 1500 až 1800 rubľov. Produkt dyhovaného MDF - od 3300 do 8500 r. MDF sa spravidla používa pre stoly v barokovom, klasickom, modernom štýle. Je možné inštalovať sklenenú dosku, ktorá vysvetľuje tento rozsah cien.
 • Čím pôvodnejší je dizajn, tým vyššie náklady, takže obyčajné stoly s prvkami nite alebo fiktívnym skosením stojí najmenej 7000 rubľov.
 • Transformátorová tabuľka, dokonca aj z drevotriesky, stojí viac: v závislosti od zložitosti mechanizmu sa cena pohybuje od 5500 do 12800 rubľov.
 • Sklenený konferenčný stolík na kolieskach s kovovým rámom, môžete si kúpiť lacno, ak nepatrí do jednotlivých projektov za dokonale rozumnú cenu - od 3500 do 9000 rubľov. A pretože sklo - materiál je veľmi dekoratívne, dizajn týchto výrobkov je veľmi rozmanitý.
 • Neobvyklé tabuľky sú ocenené podľa dojmu, ktorý majú. Z tohto dôvodu je veľmi primitívne v dizajne od stola LOFT ART, vzhľadom pripomínajúce drevenou DVD kazetový vozík stojí 28.000 p Model trolejbus, nejasne pripomínajúce kamiónu na mohutných železných kolies - 38 000 rub. Viac ako 40000 r je konferenčný stolík Garry vo forme krabice s kovovými krabicami.

Tieto modely stolíkov na kolieskach

Mini bar Z drevotriesky transformátor

Z MDF Sklo s kovovým rámom Návrhár s vláknom

Sériovo pripravené modely majú od výrobcu najmenšiu hodnotu v špecializovaných predajniach.

Designové stolové modely sú na výstave najlacnejšie, ak nejde o oslávené značky. Avšak originálne nápady prichádzajú do úvahy nielen pre ctihodných dekoratérov, ale aj pre začiatočníkov. A ako dnes pre realizáciu tejto myšlienky nevyžaduje drahý materiál, možnosť získať zaujímavú možnosť za prijateľnú cenu je veľmi veľká.

Myslíte si, že výrobcovia požadujú pre svoje výrobky príliš vysokú cenu? Potom sa pozrite na ďalšie video - a urobte si stolík na kolesách vlastnými rukami:

Konferenčné stolíky na kolieskach priťahujú svoju mobilitu. V miestnosti s malým priestorom táto možnosť úspešne nahradí jedálenský stôl, zmizne za skriňou, keď to nie je potrebné, a zvyšok času zdobí obývacia izba.

Páčia sa vám článok? Prihláste sa na aktualizácie na stránkach v kontakte, spolužiakoch, Facebooku, Google Plus alebo Twitter.

Prihlásiť sa k aktualizáciám e-mailom:

Povedzte o tomto článku svojim priateľom vo vašej obľúbenej sociálnej sieti pomocou tlačidiel nižšie.

Zanechajte komentár

Obývacia izba

navigácia

Spálňa

Obývacia izba

Čalúnený nábytok

kúpeľňa

kontakty:

Nedávne diskusie

Cool! To je police na posteli pre okuliare, smartphone, prehrávač.

A videl som iný takýto variant: posteľ s pódiom, veľmi veľa.

Ďakujeme za cenné a podrobné informácie! Veľmi užitočné ako napr.

Sklenené konferenčné stolíky na kolesách

V každom štýle obývacej izby bol zdobený, konferenčný stolík vždy zostáva dôležitou súčasťou interiéru. V širšom zmysle, tento druh nábytku dávno stratil svoj skutočný účel a teraz sa často používa ako čaj, servírovanie a dokonca aj večere.

Výrobcovia ponúkajú obrovský sortiment konferenčných stolíkov, ktoré sa líšia dizajnom a exteriérovým dizajnom. Preto si vybrať tento interiér je absolútne jednoduchý pre každý štýl interiéru. Ale sklenený stôl je univerzálny, najmä ak sú nohy vybavené kolieskami - taký kus nábytku sa dá ľahko posunúť z miestnosti do miestnosti alebo sa jednoducho odoberie v prípade potreby.

Konferenčné stolíky zo skla sa môžu líšiť v nasledujúcich parametroch:

Môžu byť vyrobené úplne zo skla alebo v kombinácii s inými materiálmi:

Sklo je zvyčajne vyrobené len z stolovej dosky a pod ňou polica a nohy sú zvyčajne z chrómovaného kovu alebo lakovaného dreva.

V dizajnoch výrobkov vyrobených v secesnom štýle, často chýbajú nohy a jedinou časťou z plastu alebo kovu sú kolesá. Pri výrobe stolových dosiek nie je možné použiť iba priehľadné sklo, modely s povrchom tónovaného skla s rytým vzorom vyzerajú skvele. Pri výbere tabuľky s tónovaným, farebným alebo rytým sklom môžete tento predmet vytvoriť ako hlavný prvok interiéru a zvýrazniť ho na pozadí zvyšku situácie.

Spočiatku bola výška konferenčného stolíka 40 až 50 cm, ale výrobcovia nábytku už dávno opustili tento štandard. Pri moderných izbách, zariadených v orientálnom štýle, môžete si kúpiť malú výšku stola iba 15 cm. V miestnosti s klasickým interiérom, kde často majú hostia, môžete nastaviť vysokú skladacie kabriolet tabuľku, ktorá sa premení na niekoľko minút, počas obeda.

Tu vidíte fotografiu rôznych typov konferenčných stolov: Sklenené konferenčné stolíky: foto

Pri výbere konferenčného stolíka by mali byť vedené:

 • Veľkosť izby;
 • Všeobecný štýl zdobenia miestnosti;
 • Účel nábytku.

Veľmi miniatúrne výrobky s veľkosťou stolov 50 × 50 alebo 40 × 40 sa odporúčajú používať v malej miestnosti. Netrvajú veľa priestoru a ak je to potrebné, také konferenčné stolíky sa môžu použiť na raňajky alebo večere. Nižšie na fotografii je stôl tohto typu, kompletne vyrobený zo skla, s dvoma spodnými policami. Cena výrobku je asi 4000 rubľov.

Pre samostatnú obývaciu izbu je vhodný priestrannejší stôl s oválnou alebo obdĺžnikovou doskou. Výrobky s obdĺžnikovým tvarom sú vhodné na použitie a inštalujú sa v blízkosti pohovky.

Hoci sklenené konferenčné stolíky na kolieskach sú vyrobené z tvrdeného tvrdeného skla, niektorí sa obávajú svojej bezpečnosti počas prevádzky. V prípade, že dom má deti, je lepšie vybrať produkt, v ktorom je sklenená vrchná časť zabudovaná do rámu z kovu alebo dreva. Príkladom takejto tabuľky na fotografii nižšie je jej cena 10.500 rubľov.

Pre použitie vo veľkej miestnosti si môžete kúpiť okrúhly stôl, ktorého výška je nad obvyklým konferenčným stolíkom o rozmeroch 10 až 15 cm, okolo ktorých je možné usporiadať malé stoličky alebo tabuľky a v určitých situáciách ho použiť ako jedálenský stôl.

Tabuľka produkcie MiS zobrazená na hornej fotke má tri úrovne regálov pôvodnej formy z matného skla. Cena výrobku je 5250 rubľov. Výrobky tohto výrobcu vystupujú na širokom pozadí širokého spektra a rôznorodých štýlov, zatiaľ čo ceny pre túto úroveň kvality sú pomerne liberálne. Nižšie nájdete niekoľko modelov konferenčných stolíkov s kolesami z MiS, vyrobených v rôznych štýloch:

 • Tabuľka z farebného skla a pochrómovaného kovu, cena je 5600 rubľov.

 • Pôvodná tabuľka so skleneným vrcholom vo forme plášťa a kovových podpery na kolesách, cena 3900 rubľov.

 • Konferenčný stolík z MiS z tónovaného skla v ráme lakovaného dreva, cena je 5750 rubľov.

V miestnosti zdobenej v modernom štýle nábytok bude vyzerať dobre v štýle minimalizmu, neobvyklý, odvážny dizajn, napríklad ako na fotografii nižšie:

Jeho jednoduché tvary nespôsobujú zmätok a hladké línie sa zosúladia s každou situáciou a prinášajú do celkového dizajnu dych modernosti. Náklady na tento typ tabuľky sú oveľa nižšie ako výrobky, pri ktorých sa používajú ďalšie dokončovacie materiály, zatiaľ čo nie menej zaujímavé.

Exkluzívne konferenčné stolíky zo skla, ktoré sa môžu stať skutočnou výzdobou interiéru, sú prezentované na videu:

Keď vstúpite do spoločnej miestnosti, kde nie je tento nábytok, vždy existuje pocit neúplnosti jeho dizajnu. Konferenčný stolík v obývacej izbe, ktorý sa nachádza v rekreačnej oblasti, zdokonaľuje štýl miestnosti a vytvára ďalšie pohodlie.

 • Vstavaná skrinka s vlastnými rukami
 • Kúpeľne omietané plastovými panelmi: Foto
 • Možnosti pre dokončenie balkónov - Foto

Ak chcete zverejniť komentár, musíte sa prihlásiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

85 − 78 =