Konferenčné stolíky s vlastnými rukami

Konferenčný stolík vlastnými rukami

Komfortný a často nenápadný interiérový prvok pomáha vytvárať atmosféru pohodlia. Keď je tu túžba dať individualitu, je na čase zveriť odvážne myšlienky, najjednoduchším krokom je vytvoriť konferenčný stolík na vlastnú päsť. Kto povedal, že funkčný interiérový objekt sa nemôže zmeniť na "kôru"?

Ako urobiť vlastný stôl

Proces tvorby prináša potešenie, a keď to ešte má praktickú užitočnosť, je čas reinkarnovať ako dizajnér, aby si stôl s vlastnými rukami. Nedostatok skúseností môže byť prekážkou, pretože výber dostupných materiálov (drevotrieskové dosky, sklo, drevo, pneumatiky, staré dvere, palety), je obrovský, a hotové výkresy a minimálna sada nástrojov pomôcť, aby sa stal majster. Vyberte si spotrebný materiál, vytvorte polotovary, zostavte konštrukciu - tak sa stôl s kávou ukáže vlastnými rukami.

Schémy s postupnými pokynmi na vytvorenie tabuľky s vlastnými rukami môžete ľahko nájsť na internete. Nákresy s rozmermi budú obzvlášť užitočné pre tých, ktorí sa chystajú vytvoriť konferenčný stolík z dreva alebo skla. Na základe presného výkresu môžete výrazne zjednodušiť následný proces montáže. Ak chcete vytvoriť originálny stôl neobvyklých materiálov, možnosť nájsť kresbu bude minimálna. Často sú takéto výrobky sprevádzané iba podrobným opisom, ktorý slúži ako dobrá alternatíva k náčrtom s rozmermi.

Pri premýšľaní o tom, ako si vytvoriť konferenčný stolík s vlastnými rukami, musíte začať so základmi. Jednoduchým variantom konštrukcie tohto interiéru je stolová doska (vodorovná plocha) a podstavec alebo oporné ramená (vertikálny doraz). Zložité varianty naznačujú prítomnosť dodatočných prvkov, napríklad sklápacích políc alebo krabičiek, ale aj takéto návrhy zriedka bez dosky.

Na budúci konferenčný stolík, vyrobený vlastnými rukami, úspešne zmiešaný do interiéru, musíte vybrať ten správny materiál pre dosky. Začiatočníci sú lepšie zastaviť výber drevotriesky, preglejky, používať okuliare jednoduchých tvarov. Ak neopustí túžbu vytvoriť exkluzívny kus nábytku, potom má zmysel zvládnuť techniku ​​decoupage, craquelure, maľovanie umenia. Ozdobný povrch stolovej dosky bude vyzerať zaujímavým a stolík sa stane "vrcholom" obývačky alebo akejkoľvek inej miestnosti v dome.

Ako urobiť stôl s vlastnými rukami, spájajúc predstavivosť, zručnosť a praktickosť? Prvými krokmi k vytvoreniu originálneho kusu nábytku je najlepšie začať s realizáciou hotových výkresov s podrobnými pokynmi. Keď sa ako základ tejto možnosti rozhodne, v budúcnosti nič nebráni dať ručne remeselným veciam požadovanej individuality. Na rozdiel od iných konferenčných stolíkov nielen výzdoba a materiály. Vzhľad tohto kusa nábytku je tiež schopný ovplyvniť ich rozmanitosť, medzi sebou, konferenčné stolíky sa môžu líšiť:

 • tvar (štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly, oválny);
 • materiál (drevo, sklo, kov, plast, kombinované);
 • konštrukcia (jednoduchá, skladacia, transformátorová, skladacia);
 • štýl (klasický, country, retro, high-tech, koloniálny, minimalizmus).
 • prítomnosť alebo neprítomnosť dekoračných prvkov.

Vytvorenie konferenčného stolíka naznačuje, že sa dobre zapojí do interiéru, aj keď je to malá miestnosť. Na tento účel existuje medzi mnohými variantmi modely skladacích konštrukcií. Urobte taký konferenčný stolík pre obývaciu izbu, kávu - pre spálňu, balkón alebo vilu pomáhajú kovové profily a rohy. Aby sa tento vnútorný prvok stal jednoduchším, je lepšie vybrať si hliník, ktorý sa ľahšie spracováva ako železo.

Výhodou každého skladacieho nábytku je úspora užitočného priestoru. Ak je to potrebné, konferenčný stolík sa dá rozložiť a potom sa štruktúra ľahko zmontuje, aby sa skryla na uskladnenie. Ak chcete vytvoriť skladací konferenčný stolík s vlastnými rukami, získate aj v prípade, že nie je žiaden tesársky zážitok a máte k dispozícii nasledujúce materiály:

1
 • doska (drevo, drevo, drevotrieska, preglejka);
 • Profil U - 2 kusy;
 • roh (hliník);
 • vŕtačka;
 • upevňovacie časti (skrutky, skrutky, matice).

Funkčnosť niektorých jednotlivých interiérových predmetov môže dosiahnuť dokonalosť. Káblový transformátor sa stala stelesnením myšlienky, čo znamená kombináciu pohodlia, originality a úsporu miesta. Transformačné modely vyzerajú pôsobivo nielen na fotografii: horná časť, ktorá slúži ako stolová doska, môže byť v prípade potreby rozšírená alebo skrytá pomocou mechanickej páky alebo elektrického pohonu.

Vytvorte stolový transformátor sami o sebe bude trochu komplikovanejší ako jednoduchý alebo skladací dizajn. Hlavný prvok konštrukcie - mechanizmus so systémom pákov, pričom najlepšie pracuje hladko a bez havárie. Ak sa má výroba vyrábať na výrobu dosiek z drevotriesky alebo dreva, posuvný systém by mal byť skrytý a v konferenčných stoličkách - transformátoroch vyrobených zo skla bude tento prvok vystavený a bude hrať úlohu dekorácie. Pripravený výkres pomôže rýchlejšie realizovať túto myšlienku a pre jednotlivé projekty je potrebné zvládnuť programy trojrozmerného modelovania (Google Sketch Up, PRO 100).

Vizuálne šetrí priestor bez preplnenia miestnosti, pomáha transparentnému a takmer bezvýznamnému dizajnu tabuľky skla. Podľa sily tento materiál nie je horší ako drevo alebo plast, pretože stolová doska je vyrobená z tvrdeného skla. Vytváranie skleneného stola bude stáť o niečo viac, zatiaľ čo pri rezaní dosky s hrúbkou najmenej 12 mm je lepšie objednať v dielni, kde môžu navyše brúsiť hrany. Ak to chcete robiť doma s vlastnými rukami, môžete použiť súbor, plstené koleso, brúsny papier, ale tento postup vyžaduje opatrnosť.

Na spracovanie sklenenej hrany alebo rezu doma bude ťažšie, predsa len je potrebné použiť sklenenú rezačku, ale na lepenie dvoch vrstiev alebo viacej sa to stane samostatne pomocou silikónu pre akváriá. Rovnaký materiál často používajú majstri domova na lepenie výzdoby alebo príslušenstva, napríklad kovové kolesá alebo ich pripevniť na konferenčný stolík so sklom vďaka prísavkám.

Pred sto rokmi - nepostrádateľným prvkom v každej obývacej izbe, prijímame hostí za šálku čaju. Pre moderného majstra domova, aby urobili okrúhly stôl dosiek s vlastnými rukami kompaktnej veľkosti, nebude to obzvlášť znepokojujúce, ak máte po ruke praktický materiál a súpravu nástrojov:

Ako si vyrobiť drevený stôl s vlastnými rukami? Iba tí, ktorí dokážu pracovať s tesárskymi nástrojmi, budú môcť urobiť okrúhly stôl. Kruhový stôl môže byť vystrihnutý z jedného kusa preglejky alebo z kusu dosky. Túžba vytvoriť exkluzívny kus nábytku je vytvorená vo forme interiéru, ktorý vytvorí zónu psychického pohodlia. Zhromaždením detailov a upevnením dizajnu je možné dokončiť dokončený okrúhly konferenčný stolík, zachovať štruktúru stromu alebo použiť farbu na zvýraznenie individuality.

15 absolútne jedinečných konferenčných stolíkov, ktoré môžete urobiť sami

Získajte jeden z najčítanejších článkov raz za deň. Pridajte sa k nám na Facebooku a VKontakte.

Môžete robiť veľa vecí vlastnými rukami. Je to ťažké vo väčšine prípadov len na prvý pohľad. Nový prieskum zhromaždil príklady unikátnych a úžasných konferenčných stolíkov, ktoré ľudia remeselníci vyrobili vlastnými rukami.

Staré kufre sú skutočné nálezy pre dizajnérov a nestandardných ľudí. Jednoduchou manipuláciou sa kufre stávajú unikátnym nábytkom a dekoratívnymi predmetmi. Môžete napríklad zmeniť zbytočný kufor na originálny konferenčný stolík jednoduchým priskrutkovaním nožičiek. Takýto stôl prinesie kúzlo ako bachelorský apartmán a rodinný obývací priestor zdobený v klasickom štýle.

Namiesto toho, aby ste šli do predajne nábytku a nakúpili hotový výrobok, ukážte kreativitu a choďte do budovy po drevených tyčiach a kovových nohách. Ďalej je potrebné spojiť dosky dohromady a upevniť dosky k nim. Stôl vyrobený vlastnými rukami je jedinečná a univerzálna vec, pretože drevený nábytok dokonale zapadá do každého interiéru.

Získali ste nové batérie? Napriek tomu sa ponáhľajte vyhnúť starému liatinovému radiátoru. Kúpte si sklo a otočte starú batériu do originálneho konferenčného stolíka, ktorý nie je presne viditeľný v obchode alebo priateľov.

Staré okno v ráme je nádherný materiál pre vytvorenie očarujúceho konferenčného stolíka v obývacej izbe. Skrutkujte na nohy rámov, zabalené do hrubých lán a ozdobte stôl s perličkami a škrupinami.

Nádherný nízky stôl môže byť vyrobený z malých guľatiny. Najprv musíte zbierať základňu stola z preglejky pozdĺž obvodových lepených drevených trámov a uprostred krytu s krytom preglejky. Ďalej je potrebné lepiť tenký drevený špil na kryciu dosku, aby sa zdalo, že stôl bol vyrobený výhradne z guľatiny, naskrutkovať nohy a starostlivo zakryť všetky praskliny.

Veľké drevené špily sú úžasným materiálom pre vytvorenie krásneho a originálneho stola, ktorý sa stane skutočným vrcholom obývacej izby a bude trvať mnoho rokov. Vytvorenie takejto tabuľky je jednoduché. Je potrebné opatrne pracovať s drevom a upevniť obidve pílky, lepiť širokú drevenú blokovú nohu do stredu a otvoriť povrch lakom.

Drevené palety sú vynikajúcim materiálom pre vytváranie rôznych druhov nábytku: pohovky, postele, stoličky a samozrejme stoly. Najprv musíte získať paletu, opatrne ju očistiť a farbiť v požadovanej farbe. Nezostáva nič - skrutkovať nohy a položiť sklenenú špičku na vrch.

Veľká drevená špirála pre drôty je už praktickým konfekčným stolom. Samozrejme, nie je to tak jednoduché, ale ak máte to šťastie, viete, čo s tým robiť.

Existuje veľa nápadov na vytvorenie originálneho nábytku z nepotrebných pneumatík pre osobné automobily. Môžete napríklad urobiť očarujúci stôl pneumatík, kus preglejky, niekoľko tyčí z dreva a drsné laná.

Rozpočet a veľmi originálny stôl pre moderný obývacia izba, na vytvorenie ktorého budete potrebovať štvorcové sklo a kolesá s nízkym kolíkom.

Pôvodná myšlienka nakladania s nepotrebnými knihami. Samozrejme, nehovoríme o fikcii a dielach klasikov, ale o starých učebniciach, ktoré sa prašnú okolo políc. Okrem kníh bude potrebný malý kúsok skla a rámček. Zasuňte sklo do predtvarovaného rámu a pripojte hotovú konštrukciu k stojanom kníh.

Stôl zo starého hrudníka je exkluzívny detail, ktorý sa stane skutočným vrcholom každej miestnosti. Môžete nájsť skutočné starožitné hrudník na blší trh alebo blší trh alebo kúpiť nové, dekoratívne a prácu na svojom vzhľade.

13. Drôtený kôš na bielizeň

Predfarbený drôtený kôš na bielizeň sa môže stať veľkolepým rámom pre konferenčný stolík.

Niekedy dokonca aj zlomený žľab môže robiť dobrú prácu. Napríklad je užitočné pri vytváraní konferenčného stolíka. Okrem kovovej nádoby, ktorá slúži ako noha, je potrebná aj guľatá doska z drevotriesky alebo dreva.

Skvelý materiál na vytvorenie nového stola môže byť starý konferenčný stolík. Stačí si namaľovať nohy a zakryť stôl handričkou požadovanej farby.

Páčia sa vám článok? Potom nás podporte, PUSH:

Konferenčný stolík vlastnými rukami: myšlienky a realizácia

V ére elektronických médií málo ľudí ťažko číta čítanie tlačových médií. Napriek tomu, konferenčné stolíky stále zastávajú čestné miesto v každom dome.

Okrem priameho určenia môžu byť použité aj na iné užitočné veci: slúžiace ľahké raňajky alebo večere, drobné opravy a domáca kreativita.

Jednoduchosť dizajnu, rôznorodosť tvaru a dizajnu, minimum nástrojov - všetky tieto výhody konferenčných stolov priťahujú pozornosť domácich majstrov. V tomto článku vykonáme podrobný prehľad populárnych domácich produktov a poskytneme praktické rady, ako ich vyrobiť.

Možnosti návrhu pre konferenčné stolíky

Najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je vytvoriť konferenčný stolík s vlastnými rukami pomocou dosiek z okrajových dosiek, dyhovaných drevotrieskových dosiek alebo MDF.

Na skrytie spojovacích bodov dosiek sa používa klasická metóda - montáž na guľaté drevené hroty (hmoždinky). Všetko, čo sa požaduje od domáceho majstra v tomto prípade - stačí označiť umiestnenie inštalácie hrotmi na koncoch bočníc a vyvŕtajte montážne otvory pre nich v dolnej a hornej kryt.

Najjednoduchší konferenčný stolík vyrobený z MDF

Na zvýšenie tuhosti konštrukcie medzi jej bočnými stenami je potrebné namontovať vertikálny priečnik. Malá medzera na uloženie časopisov a iných drobných predmetov tu nie je nadbytočná. Môže byť vyrobená z dosky, ktorá zostala po rezaní viečok a bočných stien.

Mobilita je užitočnou voľbou pre tabuľku. Realizuje sa nainštalovaním nábytkových kolies na dne. Kompaktné dopravné kolesá môžu byť skryté, ale môžete si ich kúpiť väčšie a zámerne ich vyzdvihnúť. Získali sme teda originálny stôl na kolesách z leštených tyčí, ktoré podporujú masívny drevený stôl.

Pre tých, ktorí nehrajú veľkú úlohu v mobilite a chcú vidieť rustikálny stôl vo svojom dome, môžete navrhnúť variant výkonných dosiek. Takýto stôl sa bezpochyby stane jednou z hlavných dekorácií v obývacej izbe nejakého vidieckeho domu.

Rozumná lenost, spojená s túžbou po kreativite, často vedie k zaujímavým objavom. Jedným z nich je tabuľka zo starých pneumatík.

Je to veľmi jednoduché:

 • Dve kruhy s priemerom o 3 - 4 cm menšie ako vonkajší rozmer pneumatiky sa rozrežú na doske z drevotriesky.
 • Do prvého kruhu sú štyri kovové nohy.
 • Dno a veko sú upevnené skrutkami na bokoch kolesa.
 • Bočnica a veko sú vyzdobené jutovým povrazom.

Domáce dizajn zo starých pneumatík vyzerá skvele

Tak sa ukázalo nezvyčajný konferenčný stolík, ktorý v prípade potreby môže byť použitý ako banket.

Myšlienka používania náhodných položiek na vytvorenie domáceho nábytku bola mimoriadne produktívna. Dala život mnohým domácim prípadom z krabičiek a paliet. Na zostavenie konferenčného stolíka zo stromu na základe štyroch štandardných políčok je potrebná trochu fantazie a minimálne náklady.

Algoritmus zostavovania vyzerá takto: boxy sa umiestnia na okraj a umiestnia sa do kruhu jeden po druhom. Spojením konštrukcie so samoreznými skrutkami sa v strede vytvorí polica. Tu môžete dať kvetinovú váhu alebo ju vyzdobiť z riečnych kamienkov alebo škrupín. Dokončuje prácu spracovania dreva pomocou brúsneho papiera, škvrny a laku.

Konferenčný stolík zostavený zo štyroch krabičiek

Prírodné drevo nepotrebuje rafinovanú výzdobu. Použite ho na dekoráciu interiéru, doplňte situáciu jednoduchou tabuľkou. Aby ste ju zostavili, budete potrebovať niekoľko hobľovaných bruskov a lamiel plota.

Základný rám bude vyzerať pevný a robustný pri použití kontrastnej farebnej kombinácie s doskou. Aby ste to dosiahli, musia byť tyče pokryté tmavou škvrnou a ponechať veko v prirodzenej farbe borovicovej guľatiny.

Drevo v nábytku nie je zlé v kombinácii s kovom. Môžete sa o to uistiť tým, že vytvoríte konferenčný stolík v podkroví na kovových nohách. Jeho veko je zostavené z troch kusov hromady dosiek "štyridsať" a je ohraničené pásom rímsy.

Drevený stôl na kovových nohách z hladkej výstužnej tyče

Pre výrobu požadovaných nôh zváračka, kus oceľového plechu 1,5-2,0 mm hrubú a niekoľkými zvyšky hladký výstuže 10-14 mm v priemere.

Ohýbaním štyri bar vzor, ​​sú zvárané štvorcové kusy dosiek (alebo tučných stolárskych rohy ako na fotografii), a je ďalej pripojený k stolu získaných od podkladovej dosky. Na konečnú úpravu je potrebné leštiť, pokaziť a odkryť viečko, boky a maľovať nohy.

Namiesto tyče na výrobu základne sa môže použiť profilová rúrka obdĺžnikového prierezu. Zváraním dvoch obdĺžnikov z neho, odstránením švíkov a pokrytím kovu striebornou farbou získame spoľahlivé podpery pre dosku, ktoré sú zhotovené z hrubých dubových dosiek.

Na zvýšenie stability sú kovové bočné steny pod vekom spojené časťou profilovej rúrky.

Veľmi pôsobivé vyzerajúce konferenčné stolíky so stolovou doskou z dreva. Nie je ťažké nájsť tento základný prvok. Na akejkoľvek píli budete dostávať "polotovar" správnej veľkosti. Aby ste ju dostali do stavu, môžete napomôcť elektro-drvičom a pásovým brúsnikom.

Stoličky stola môžu byť vyrobené z hrubých tyčí alebo pre ne používajú výstužnú tyč. Kontrast medzi masívnou doskou a ľahkou kovovou základňou prinesie dizajn dotyk exkluzívneho dizajnu.

Ďalším zaujímavým variantom kombinácie materiálov je drevo a sklo. Pracovná doska môže byť oválna alebo okrúhla, podporovaná krížovou základňou dvoch rámov.

"Bezsádzkové" sklo je perfektne kombinované s masívnym dreveným rámom základne

Pohyblivý konferenčný stolík, vyrobený z drevenej palety a pokrytý štvorcovým sklom, vyzerá štýlovo a moderne.

Sklo poskytuje bohatý pohľad na celú konštrukciu a zatvára medzery medzi paletovými lamelami, cez ktoré môžu spadnúť malé predmety na podlahu.

Tí, ktorí sa zameriavajú na funkčnosť, určite ako konferenčný stolík. Jednoduchou manipuláciou radikálne mení nielen jeho výšku, ale aj vzhľad.

V zostavovanom stave je to obyčajný stánok pre časopisy a noviny. Zdvihnúť dve bočné steny s nohami, zvyšujeme výšku stola a rozširujeme povrch stolovej dosky na "formát obeda".

Základom iného transformačného systému sú dva kovové rámy - obrubníky. Každá z nich je zavesená na stôl. V zostavenej polohe ležia horizontálne a pri zdvíhaní viečok otočte závesy a postavte ich vzpriamene.

Výška štruktúry v rozloženej podobe je 73 cm. To stačí na to, aby transformátor bol použitý ako počítačová tabuľka.

Obal sa skladá z dvoch dosiek, ktoré sa dajú posúvať horizontálne. V tomto prípade sa jedna doska otáča okolo závesu okolo svojej osi. Ak je to potrebné, takýto transformátor možno premeniť na jedálenský stôl pre 4 osoby za pár sekúnd.

Tabuľka transformátorov "tri v jednej"

Niekto vytvára skladacie adaptačné systémy a niekto úspešne experimentuje s konvenčnými odpadmi z preglejky. Výsledkom hľadania nových formulárov bol taký neobvyklý konferenčný stolík.

Môžeme len obdivovať úprimnú presnosť výpočtu a jeho talentované vyhotovenie na viditeľnom obrázku.

Teoreticky všetko vyzerá jednoducho: základňa je konzistentne lepená z troch desiatok rámov preglejky. Každý z nich má určitý uhol sklonu nohy.

V praxi je potrebné vypočítať všetky prvky stojanu z preglejky, potrebujete trojrozmerný simulačný program.

Spojený preglejkový "koláč" priťahuje vzhľad s neobvyklým futuristickým tvarom. Sklenený kryt korunuje tento model inovatívnej technológie tesárstva.

"Mali by sme niečo jednoduchšie, ale aj krásne," povedal domáci pán. Prosím, nie je ani menej elegantný, ale cenovo dostupnejší pri výrobe stola. Skladá sa z troch balíkov tenkých hobľovaných dosiek.

Početné otvory v set-top môžu byť pokryté skleneným vekom.

O spojení skla s drevom, musím povedať pár slov. Najlepším riešením je použiť transparentné "optické" lepidlo. Vyvrtávať doma hrubé sklo, ktoré mu spôsobuje nenapraviteľné škody, je dosť ťažké. Preto sa opustiť myšlienka mechanickej fixácie a dať možnosť modernej chémie ukázať svoje najlepšie vlastnosti.

Podporovatelia závitových spojov odporúčame použiť plexisklo pre stolné počítače. Je ľahko vyvŕtané obyčajným vrtákom a vyzerá skvele.

Keď už hovoríme o materiáli na pult, úplne zabudli na drevenú euro-podšívku. Ide o vynikajúci nástrojový materiál, ktorý je rovnako vhodný na výrobu veka, bokov a nohy.

Doska stola z podšívky euro je krásna a spoľahlivá

Forma dosky z obloženia môže byť ľubovoľná. Veko, zostavené z drevených lišt, je odrezané pomocou elektrickej priamočiarej píly podľa zadaného obrysu.

Ak chcete vytvoriť konferenčný stolík z obloženia, budeme potrebovať niekoľko nástrojov:

Rozmery hotového výrobku a dizajn dokovacej jednotky by sa mali predbežne premýšľať a nakresliť do výkresu náčrtu.

Stôl je dekorovaný v dvoch etapách. Pred začiatkom montáže píšte povrch podstavca, dna a nohy brúsnym papierom. Po dokončení práce je drevo pokryté tónovaním a bezfarebným lakom.

Ešte ľahšie je konferenčný stolík z drevotriesky. Tento materiál vykonáva dve funkcie naraz: tvorí pevný povrch a nesie zaťaženie. Odporúčame vám používať dyhované dosky, pretože "holá" drevotrieska a lak nemôžu zakryť štruktúru drevených triesok.

Po dokončení montáže musíte všetky hrany (dosky, dno a nohy) zavrieť plastovou nábytkovou páskou a pred lepením ju otepľovať konštrukčnou sušičkou na vlasy.

 • Robíme krásnu lavicu pre vlastnú dachu
 • Robíme krásny a pohodlný stôl pre vašu vlastnú dachu
 • Ako si vyrobiť sofa: možnosti, pokyny a montážne diagramy
 • Háčiky pre vily: čo sú? Ako si vyrobiť svoju hojdaciu sami?

Páčia sa vám článok? Pridať stránku do:

Loading.

 • Copyright © 2014-2017 | Výstavba a opravy

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  2 + 1 =