Konferenčné stolíky so sklenenou doskou

Konferenčné stolíky so sklenenou doskou

Sklenený konferenčný stolík: ľahkosť a originalita vo vašom interiéri

Sklársky nábytok vstúpil do zoznamu módnych interiérových trendov v roku 2015. Tento materiál si zaslúžil dizajnovú lásku vďaka svojej ľahkosti, lakonizmu a nenápadnosti. V rade svetoznámych značiek, ktoré vyrábajú moderné kusy nábytku, nájdete sklenené stolíky, stoličky, skrine a dokonca aj skrinky. Zvláštna pozornosť si však zaslúži sklenený konferenčný stolík, ktorý sa bez problémov zapadá do akýchkoľvek interiérových smerov, takže dizajn izby je štýlový a funkčný.

"House of Dreams" ponúka zvážiť najzaujímavejšie modely konferenčných stolov zo skla, ich dizajnové prvky, ako aj spôsoby použitia týchto nábytku v interiéri.

Sklenený konferenčný stolík

Návrh a konštrukcia sklenených konferenčných stolíkov

Konferenčné stolíky patria do kategórie dekoračného a funkčného nábytku. Ako môžete vidieť z názvu, hlavným účelom týchto položiek je uloženie tlačových a malých položiek. Stolová doska tradičných konferenčných stolíkov sa často vyrába formou kruhu alebo obdĺžnika. Často je dizajn stolov doplnený o statické alebo posuvné regály, ktoré robia výrobky funkčnejšími a pohodlnejšími. Je zaujímavé, že kus nábytku, ktorý sme v Európe nazývali "konferenčný stolík", sa nazýva "káva".

Sklenené konferenčné stolíky fotka

Pôvodný konferenčný stolík zo skla v obývacej izbe

1

Sklenené tabuľové sklo a drevo

Pred pár desiatkami rokov nikto nemohol ani myslieť, že konferenčné stolíky budú vyrobené zo skla, pretože tento materiál bol považovaný za nepraktický, krehký a dokonca aj nebezpečný. Bežné sklo je skutočne neuveriteľne krehký materiál, ktorý sa ľahko deformuje v dôsledku mechanického nárazu. Rozvoj modernej výroby nám však umožňuje vyrábať špeciálny druh skla, ktorého pevnosť nie je nižšia ako sila kovu. Hovoríme o tvrdenom skle, ktoré využíva špeciálnu metódu spracovania, ktorá robí tento materiál veľmi trvanlivým a bezpečným. Poškodené tvrdené sklo môže padnúť len z vysokej nadmorskej výšky, ťažkého objektu. Ale aj keby ste narazili na mnoho malých úlomkov, tvrdené sklo vám neublíži, pretože Prítomnosť špeciálnych zliatin spôsobuje, že ich hrany sú úplne hladké a nie ostré.

Konferenčné stolíky so sklenenou doskou

Kávový oválny stôl z dreva a skla

Konferenčný stolík v obývacej izbe so sklenenou doskou

Ďalšou unikátnou vlastnosťou tvrdeného skla sa prejavuje jeho dobrá flexibilita, ktorá umožňuje realizovať akékoľvek dizajnové nápady. Vzhľadom na ťažnosť tohto materiálu môže byť tvar moderného konferenčného stolíka vytvorený v rôznych variantoch. Napríklad, sklenený konferenčný stolík je často viacúrovňový dizajn, produkt s hladkými čiarami, objekt s neštandardným geometrickým tvarom atď.

Trojstupňový sklenený konferenčný stolík

Plne sklenená stolová fotka

Sklenený konferenčný stolík pôvodného formulára

Konferenčný stolík na sklenených kolesách

Konferenčný stolík je zaujímavý nielen svojou dekoratívnou hodnotou, ale aj vysokou funkčnosťou. Napriek pomerne malým rozmerom môže tento predmet riešiť mnohé naliehavé problémy:

 • Po prvé, je nevyhnutné pre umiestnenie drobných predmetov a dekorácií interiérov;
 • Po druhé, vďaka zabudovaným regálom je vhodné v stôl na stolovanie ukladať tie veci, ktoré by mali byť vždy k dispozícii - knihy, adresáre, konzoly z domácich spotrebičov atď.
 • Po tretie, konferenčné stolíky nám dávajú vynikajúcu príležitosť usporiadať čajové pitie alebo obed v každej miestnosti v dome.

Navyše, nožičky moderného konferenčného stolíka sú často vybavené kolesami, ktoré vám umožňujú ľahko a rýchlo presunúť tento objekt z jednej miestnosti do druhej.

Konferenčné stolíky zo sklenenej fotografie

Stolové akvárium zo sklenenej fotografie

Sklenený konferenčný stolík v interiéri

Malý sklenený konferenčný stolík

Vnútorné prvky skleneného konferenčného stolíka

Nápad vytvoriť kusy nábytku z tvrdeného skla vznikol v dôsledku šírenia módy pre interiéry v štýle minimalizmu, ktoré vyžadujú maximálny priestor a slobodu. Nábytok zo skla, najmä konferenčné stolíky, vôbec nepreťažuje priestor. Z dôvodu priehľadnosti materiálu sa zdá, že sklo nemá jasné obrysy, takže vyzerá veľmi ľahko a bez váh.

Foto sklenený konferenčný stolík na kolesách

Sklenené konferenčné stolíky fotka

Sklenené tabuľky

Sklenený konferenčný stolík sa môže stať harmonickým prvkom takmer akéhokoľvek interiéru. Keďže sklo perfektne vyhovuje všetkým materiálom a farbám, nie je potrebné tento výrobok vyberať pre iné položky nábytku. Ak však chcete, aby sa stôl stal súčasťou nábytku, dávajte pozor na výrobky vyrobené z niekoľkých materiálov. Napríklad horná časť konferenčného stolíka môže byť vyrobená zo skla a jeho nohy alebo bočné steny sú vyrobené z dreva, drevotriesky alebo kovu. Okrem toho je povrch tvrdeného skla často zdobený rôznymi rozprašovačmi a povlakom, čím sa dizajn výrobku stáva živšou a výraznejšou.

Okrúhly sklenený konferenčný stolík vo vnútri

Moderný konferenčný stolík so sklom

Konferenčný stolík so skleneným okrúhlym stolovým stolom

Kávové stolíky so sklenenou stolovou fotkou

Sklenený stolík vyzerá veľmi štýlovo a originálne, takže ho môžete použiť ako hlavný interiérový prízvuk, najmä pokiaľ ide o výrobky s neštandardnými tvarmi. Polokruhové, zaoblené, zakrivené a hladké stoly dokonale zapadajú do najjemnejších a najnáročnejších interiérov zdobených podľa pravidiel štýlovej bioniky, minimalizmu, high-tech, techno atď.

Foto konferenčného stolíka zo skla

Krásne konferenčné stolíky so sklom

Stôl s loptou a sklom

Okrúhly konferenčný stolík

Starostlivosť o konferenčný stolík zo skla

Zdá sa, že starostlivosť o sklenený konferenčný stolík je veľmi namáhavé a komplikované. V skutočnosti sa prakticky neodlišuje od starostlivosti o výrobok vyrobený z akéhokoľvek iného materiálu. Všetko, čo potrebujete, je zakúpiť špeciálne čistiace prostriedky na nábytok, ktoré umožňujú jednoduché, bezpečné a efektívne čistenie povrchu skla. Navyše, pri stieraní a čistení skla nepoužívajte špongie s kovovými alebo časticovými vláknami, pretože môžu ponechať mikročipky na svojom povrchu.

Konferenčné stolíky s drevenými nohami a sklenenou doskou

Konferenčné stolíky s kovovými nohami a sklenenou doskou

Sklenený konferenčný stolík vyplní interiér miestnosti s ľahkosťou a exkluzivitou. Aby však produkt mohol čo najdlhšie obdivovať krásu a funkčnosť, venujte veľkú pozornosť sile a hrúbke skla pri jej výbere.

Sklenený konferenčný stolík: 85 univerzálnych dizajnových možností pre každý interiér

Geometrická tabuľka vo forme nepravidelného skráteného oktaedra bude vynikajúcim prízvukom v obývacej izbe

Ak chcete dať izbe originálny vzhľad, urobiť "twist", majitelia bytov a domov kúpiť sklenený konferenčný stolík - elegantné dekorácie obývacej izby. Stoly zo skla - je to vždy krásne, je to na tomto nábytku, na ktoré dávate najprv pozor. To sa hodí do každého interiéru, aby bol dizajn štýlový a funkčný.

Drevo a sklo v autorskej tvorbe "Canyon"

Hrubé neošetrené drevo a sklenená doska

Ideálne leštené zrkadlové plochy a pevná základňa

Florárium pod pultom

Je to celkom jednoduché a zároveň neobvyklé sklo v priemyselnom interiéri

Autor tabuľky šumivých dúhových kryštálov

Výhody sklenených konferenčných stolíkov

Sklenený konferenčný stolík je veľmi funkčná vec:

 • Bezpečnosť - nebojte sa slova "sklo", musíte veľmi, veľmi ťažko vyskúšať špeciálne tvrdené sklo. Dokonca aj havaroval, toto sklo sa rozpadlo na úlomky s bezpečnými okrajmi;
 • Trvanlivosť - sklo je oveľa odolnejšie ako drevo (drevotrieska, drevovláknitá doska), mechanickým účinkom (poškriabaniu), vlhkosti a teplotným zmenám;
 • Sklenený konferenčný stolík je veľmi jednoduchý na čistenie;
 • Multifunkčnosť - sklenený konferenčný stolík môže slúžiť ako stojan pre mini-bar, ktorý slúži alebo posteľový stôl;
 • Na povrchu tabuľky môžete aplikovať absolútne akýkoľvek výkres, napríklad šachové pole alebo pole pre hranie dlhých a krátkych backgammonov;
 • Sklenený stôl nezabezpečuje miestnosť, je odolný ako drevo a plast, nevyžaduje starostlivú starostlivosť;
 • Ako doplnok k povrchu stola môže byť použitý špeciálny ochranný povlak, ktorý ho ochráni pred mechanickým poškodením.

Sklenený konferenčný stolík sa dobre hodí pri každom modernom dizajne

Loft-style vám umožňuje vybrať takmer akýkoľvek dizajn tohto akcentuálneho objektu

Tvorivé dielo s názvom "Hore!" Vyrobené zo skla a kovu s "vzduchovými" guľami, ktoré podporujú stôl

Ohýbané sklenené stoly s policou v minimalistickom interiéri

Návrh interiéru zdôrazniť detaily, dopĺňať, dávajú hĺbku, úplnosť a pôvodné odtiene. sklo konferenčné stolíky - jeden z takých prvkov, ktoré vďaka svojmu šarmu a estetike v kombinácii s praktickosťou dokonale dopĺňajú rekreačnú oblasť.

Vyrobené z sklo, priehľadné, zdá sa, že sa rozpúšťajú vo vesmíre, nie prekážajú vnútri (ako normálne nábytok), pričom zostáva úplne prístupná na preskúmanie. Povrch skla odráža svetlo, robí okolitú miestnosť ľahšou a vzdušnejšou.

Sklenená stolová doska vám umožní obdivovať krásnu základňu stola, vyrobenú z prepletených hrubých stromových konárov

Stôl so sklenenou stolovou doskou - úspešná kombinácia mnohých funkcií, estetického vzhľadu a jedinečnej elegancie. Tento originálny nábytok sa nikdy nudí.

Iná verzia skleneného konferenčného stolíka s policami vám umožní vidieť, čo je pod pultom. To pomáha udržiavať dokonalý poriadok v obývacej izbe

Malý okrúhly stôl so sklenenou stolovou doskou a masívnou základňou

Sklenený stôl s policami z umelého kameňa

Všetky veci vrátane sklenených stolov majú svoje malé nevýhody:

 • Sklo sa musí neustále čistiť, pretože prsty, špina, prach zanechávajú stopy na povrchu alebo mokré škvrny. S látkou a špeciálnymi prostriedkami na čistenie sklenených povrchov je možné dosku stola ľahko tvarovať.
 • Neklaďte na povrch skla ťažké predmety, inak hrozí riziko rozštepenia alebo poškriabania.

Sada elegantných stolov farebného skla s vrcholmi okrúhlych stolov

Sklenený stôl s kockou nohou - jednoduchý a svieži vzhľad

Tabuľka s ľahkým geometrickým základom hliníka v štúdiu s leteckou štylistikou v dekorácii

Nízky konferenčný stolík vyrobený z plexiskla na trojúhelníkovom drevenom podklade

Veľký konferenčný stolík so sklenenou doskou a nezvyčajnými nohami z guľatiny

Sklenená doska a rám z viniča: sada prúteného nábytku pre obývaciu izbu a verandu

Neobvyklý exemplár s otvoreným kovaním a spojmi vhodný pre priemyselný štýl

Krásny sklenený konferenčný stolík na kovaných nohách

Povrch stola je tvrdené sklo s hrúbkou viac ako 8 mm. Tento materiál je bezpečný pre použitie v domácich podmienkach, je prakticky nezraniteľný, tj nikdy sa nezlomí na malé kúsky. Tabuľky s okrúhlym, štvorcovým, oválnym, polygonálnym, obdĺžnikovým a symetrickým tvarom nezanechajú ľahostajný ani najnáročnejšieho kupujúceho. Nohy sú zvyčajne vyrobené z kameňa, dreva alebo kovu. Pracovná doska je namontovaná na štyri, tri podpery alebo na ozdobné štruktúry a podpery. Pre kupujúcich s vynikajúcou chuťou, dizajnéri ponúkajú modely prepracovanejšie - akvárium, ohyb zo skla, pripevnené na sochu atď. Ak je stôl vyrobený v secesnom štýle, potom nohy často chýbajú, plastová alebo kovová časť konštrukcie sú kolesá.

Konferenčný stolík s hrubým sklom a stabilnými nohami

V prípade fanúšikov Art Deco je vždy vhodná akcentová kópia

Tradičný tvar a mosadzné nohy

Epoxidová živica a drevo

Design minimalistický konferenčný stolík vyrobený zo skla so základovou krabicou naplnenou slamou

Aby bol tento kus nábytku je hlavný dôraz v interiéri, a vyberte ju od zvyšku situácie si môžete vybrať stôl s farbou alebo vyrytého vrchole. Výrobcovia sa nelepí na štandardnú veľkosť - 40-50 cm Pre návrh v orientálnom štýle dokonalé riešenie -. Ukázalo sa, že kávu v jedálni, vybrať tých, ktorí majú radi prijímať hostí je nízka výška stola 15 cm stolný transformátor, ktorý počas niekoľkých minút .. Zaujímavým doplnkom tohto kusu nábytku je ľahká, s ktorou interiér miestnosti bude mágie. Táto možnosť môže byť integrovaná alebo individuálna konštrukcia dizajnéra nábytku.

Štýlový konferenčný stolík zo skla

Azurový sklenený stôl neobvyklého tvaru - jasný farebný prízvuk v obývacej izbe

Moderný štýl v oblúkovom sklenom stole

Sklenený konferenčný stolík sa môže jednoducho stať centrom kompozície v obývacej izbe

Sklenený stolík: rady o výbere

Svetoví výrobcovia ponúkajú najširší sortiment sklenených konferenčných stolíkov pre každú chuť a peňaženku. Keď je tu niečo na výber, je veľmi ťažké zastaviť sa na niečom konkrétnom.

Geometria a tvary pripomínajúce kryštálové tváre

Čo by som mal hľadať pri kúpe tabule zo skla?

 • Posúďte svoje finančné možnosti. Tabuľka čínskych výrobcov bude stáť oveľa lacnejšie ako elegantná taliančina. K dispozícii za cenu bude produkt domácej výroby. Najdrahšie sú výhradné veci, ktoré urobil návrhár na objednávku. Než si kúpite sklenený stôl, rozhodnite sa, akú hodnotu bude mať - na použitie v domácnosti alebo na zdobenie miestnosti.
 • Zvážte štýl miestnosti. Tabuľky vo forme starovekej gréckej osobnosti alebo neštandardnej geometrickej podoby sa úspešne zapadnú do návrhového rozhodnutia etnického štýlu. Dokonalou kombináciou so všetkými prvkami v každom štýle bude sklenený stôl v klasickej verzii na štyroch nohách.
 • Pre malé a stiesnené priestory vyberte okrúhly stôl. Jeho zjednodušený tvar je bezpečný aj v obmedzených podmienkach. Pre rodiny s malými deťmi je takýto stôl ideálnym riešením, vaše dieťa nebude zranené svojimi uhlami. Pre veľké priestranné izby pre príjem hostí, skrine, knižnice, tabuľka štvorcového alebo obdĺžnikového tvaru je aktuálna.
 • Zamyslite sa nad účelom nákupu. Čo bude na stole? Presuniete to? Potrebujete regály? Takmer všetci výrobcovia ponúkajú lacný model masívnych sklenených stolov s 2 - 3 policami. V prípade nákupu na dekoráciu je predpokladom jeho kombinácia s dizajnom miestnosti.

Sklenený konferenčný stolík s vetvou vetiev

Konferenčný stolík s doskou z hrubého skla sa zapadá do interiéru podkrovia

Skladací sklenený model so zasúvateľnou policiou

Tí, ktorí chcú kúpiť elegantný malý stôl na použitie v domácnostiach a nevynakladajú veľké množstvo, zvážia návrhy ázijských výrobcov. Tieto lacné výrobky sú dosť spoľahlivé a to vysvetľuje dopyt po nich. Štandardné vzory sú jedinou nevýhodou. Pre fanúšikov originálnych európskych výrobcov. Ich výrobky stáli niekoľkokrát viac, ale získate originálny a predstaviteľný nábytok. Pohodlné a praktické je stôl s policami, pre tých, ktorí si budú na to uložiť veľa vecí. Jedná sa o elegantné, ale trvalé a praktické riešenie. Najvhodnejšia plocha dosky je až 1,5 m 2.

Zrkadlový model pre tých, ktorí milujú hollywoodskú ríšu

Pre tých, ktorí oceňujú mobilitu a praktickosť, je najlepším riešením kúpiť si stôl na kolesách. Obráťte sa na predajcu na maximálne zaťaženie. Keď prídete do obchodu, ihneď skontrolujte nákup, položte na ňu závažný predmet, ak je vec kvalitná - nohy sa neohnú. Na dekoratívne používanie nábytku nie je potrebné skontrolovať. Stôl na kolesách musí byť vrátený a zrolovaný na seba, aby sa skontrolovalo, či kolesá nie sú vŕzkaté a či okuliare nie sú vyzváňané.

Jednoduchý moderný model skla na trojrozmerných kolesách

Tí, ktorí chcú ušetriť, si môžu zakúpiť stôl so skleneným stolom v online obchode. Tu môžete vidieť fotografie, prečítať si špecifikácie produktu, prečítať recenzie. Rešpektovanie seba a vášho internetového obchodu kupujúceho ponúka bezchybnú kvalitu a funkčnosť. Prísne kontroly výroby, najlepšie materiály a komponenty vylučujú prítomnosť manželstva.

Pracovná doska založená na zrubových budovách

Neporaziteľný stolík z netradičného skla

Je dôležité, aby nábytok zodpovedal medzinárodným normám a normám. Po prečítaní katalógu produktov si môžete podľa svojich požiadaviek vybrať tvar, dizajn a veľkosť skleneného konferenčného stolíka. Nábytok zo skla bude váš dom moderný a jedinečný, bude úspešne zapadnúť do akéhokoľvek interiéru. Sklo je materiál šetrný k životnému prostrediu, okrem toho sa dá ľahko starať.

Nepotiahnutý kremeň a drôt ako neobvyklá podpora stola

Svetlá, eklektická obývacia izba s konferenčným stolíkom s policou

Neobvyklé riešenie: tónovaný vrch a tucet nôh

Pri kúpe skleneného stola, uistite sa, že hostia ocenia Vašu vynikajúcu vkus. Jedlo alebo pitie čaju na takom stole je zvláštnym potešením. Chrómované nohy dávajú tabuľke osobitnú predstavivosť a lesk. Neobvyklá kombinácia skla a dreva nenechá nikoho ľahostajným, pretože je to pocit domácnosti a tepla. Bez ohľadu na to, aký model je, stôl so skleneným vrchnákom sa stane jedinečným nádychom vášho interiéru.

Typy konferenčných stolíkov so sklenenou doskou: vlastnosti výberu a prevádzky

Ak chcete vytvoriť individuálny dizajn v miestnosti, musíte brať do úvahy všetky nuansy. Vo väčšej miere sa to týka výberu nábytku, pre ktorý neexistujú žiadne "malé veci". Špeciálne estetické a praktické vlastnosti majú konferenčné stolíky so sklenenou doskou, ktoré sa v interiéri stanú skutočným "vrcholom".

Výhody stolov so sklenenou stolovou doskou

Okrem jedinečného vzhľadu pri výbere konkrétneho modelu je potrebné brať do úvahy možné pozitívne a negatívne strany. Vzťahujú sa na vlastnosti výrobného materiálu.

Hlavnou výhodou je imitácia nárastu objemu priestoru, v ktorom je inštalovaný sklenený konferenčný stolík. Fotografie jasne ukazujú, že harmonicky zapadá do takmer každého interiéru bytu alebo domu. Okrem tohto faktora sa však berú do úvahy aj prevádzkové vlastnosti, ktoré ovplyvňujú charakteristiky vzhľadu.

Patria medzi ne nasledujúce:

 • Niekoľko typov skla. Môže to byť nielen transparentné. Na vytvorenie tonizácie sa používa technológia pieskovania, v dôsledku čoho sa povrch zmení na tónovanie. Navyše sú nainštalované farebné prvky.
 • Vysoká špecifická hmotnosť. Štandardný konferenčný stolík vyrobený zo skla má väčšiu hmotnosť ako jeho drevené náprotivky. To má pozitívny vplyv na jeho stabilitu.
 • bezpečnosť. Materiál je klasifikovaný ako krehký. Vyriešiť tento problém pri navrhovaní hrubších stien - od 8 mm a viac. Inštalácia tvrdeného skla sa neodporúča, pretože sa zlomí z bodového nárazu. Z hľadiska bezpečnosti je to však najlepšia možnosť, pretože malé kúsky nemajú ostré hrany.

Ak bol dizajn vykonaný výpočty dizajnu a materiály správne vybrali výrobok - získal by sa krásny a spoľahlivý konferenčný stolík. Sklo prispieva k vytvoreniu jedinečného vzhľadu, ktorý sa môže harmonicky kombinovať s akýmkoľvek typom interiéru.

Existuje veľa možností návrhu a možnej funkčnosti tohto typu nábytku. Pri výbere je dôležité najprv správne určiť priority - dizajn, štýl, kombinácia materiálov výroby, ďalšie prevádzkové vlastnosti.

Najprv musíte venovať pozornosť veľkosti. Ak sa v blízkosti pohovky umiestni konferenčný stolík, stolová doska by nemala byť nad úrovňou stoličky. Celková dĺžka konštrukcie je zvyčajne 2/3 dĺžky pohovky. Výnimkou sú mini-modely.

Okrem toho existujú také konštruktívne a vonkajšie prvky:

 • Tvar dosky - Okrúhle, oválne, štvorcové alebo obdĺžnikové. V niektorých modeloch môže byť trojuholníkový alebo zložitý.
 • Oblasť dosky. Klasická kolekcia je zvyčajne určená na umiestnenie časopisov, novín alebo pár šálok čaju. Jeho rozmery nepresahujú 40-50 cm. Ak je potrebná väčšia plocha, mali by ste si vybrať modely s hrúbkou skla 10 mm alebo viac.
 • Prítomnosť iných materiálov výroby. V tomto prípade sa používajú eloxované hliníkové rúry rôznych rozmerov, drevotrieskové dosky alebo drevo. Veľký konferenčný stolík v drevenom ráme má nielen spoľahlivý a bezpečný dizajn, ale aj jedinečný dizajn.
 • Krabice, ďalšie výklenky. Sú určené na zlepšenie výkonu. S ich pomocou môžete kompaktne umiestniť rôzne položky - noviny, časopisy atď.
 • pohyblivosť. Pri pohybe by ste mali kupovať sklenené stoly na kolesách. Je dôležité, aby počas pohybu nepoškodili dekoratívny materiál podlahy.
 • Farba a vzhľad povrchu skla. Na aplikáciu výkresu sa používa hore opísaná technológia pieskovania. Odporúča sa venovať pozornosť odtieňom iných materiálov použitých v dizajne. Moderný model Wenge so sklom sa hodí dobre do nábytku rovnakej farby a štruktúry. Vo väčšom rozsahu ide o klasický typ vybavenia miestnosti.

Toto je hlavná časť charakteristík pre výber optimálneho modelu interiéru. Hlavnými parametrami sú kombinácie s iným nábytkom, funkčnosťou a bezpečnosťou.

V sortimente niektorých výrobcov nájdete výrobok vyrobený z plexiskla. Napriek nízkej pevnosti tohto materiálu a schopnosti dodávať mu rôzne tvary, má jednu významnú nevýhodu - náchylnosť k vzniku škrabancov. Na ich minimalizáciu je ich povrch chránený polymérnym filmom. Ale potom všetky výhody spojené so skleneným nábytkom sú stratené.

Sklenené povrchy nie sú určené na použitie ako doska. Preto musia podstúpiť kroky predbežnej úpravy, aby sa prispôsobili špeciálnym prevádzkovým podmienkam. Najprv je to brúsenie, orezávanie okrajov a kvalita, ktoré musia byť aspoň M0.

Na povrch neklaďte predmety s ostrými okrajmi. To povedie k poškriabaniu, ktoré sa dá odstrániť iba drvením. Doma je to veľmi ťažké. Tiež sa vyhnite ťažkému zaťaženiu na doske. Napriek svojej dobrej mechanickej pevnosti má sklo vlastnosť praskania pod neustálym vplyvom vonkajších faktorov.

Základné pravidlá prevádzky:

 • Čistenie kontaminantov. Na vykonanie tejto práce by sa mali používať špeciálne čistiace prostriedky. Nepoužívajte abrazívny materiál žiadnym spôsobom. To povedie k vzniku malých škrabancov, ktorých počet sa zvýši po každom čistení.
 • Ak v konkrétnom modeli nie sú k dispozícii žiadne kolesá, nemôžete pri pohybe použiť stôl. Konštrukcia je pripevnená k základnému alebo pevnému kovovému (drevenému) rámu.
 • Premýšľajte o mieste. Je potrebné znížiť možnosť poškodenia skla pri páde nábytku. Okrem toho by tabuľka nemala zasahovať do slobody pohybu okolo miestnosti.

Počas montáže konštrukcie sa musíte najprv oboznámiť s pokynmi výrobcu. Pri lepení komponentov nesmie byť teplota v miestnosti nižšia ako + 12 ° C pri normálnej vlhkosti.

V súčasnosti sa veľa veľkých a stredných výrobných firiem zaoberá výrobou tohto druhu nábytku. Preto je ťažké vyčistiť konkrétnu značku, ktorá vyrába najlepšie stolíky z kávového skla. Fotografie a ceny vám pomôžu určiť vhodnú možnosť.

V prvej etape by sa mali analyzovať návrhy špecializovaných predajní nábytku. Najlepšie produkty sú výrobky výrobcov Glassion, B-Trade, Golmden a Mebelik. Veľkú pozornosť venujú nielen vzhľadu, ale aj kvalite všetkých komponentov dizajnu.

Okrem toho je potrebné zvážiť dostupnosť iných materiálov výroby. Najbežnejšou kombináciou je sklo-drevo. Na druhom mieste sú kovové konštrukcie s priehľadnými komponentmi. Polymérové ​​prvky sú najmenšie.

Pri výbere by ste mali venovať pozornosť nielen kvalite povrchu skla, ale aj súladu armatúr s normami. To zabezpečí dlhú životnosť konštrukcie a zníži pravdepodobnosť jej predčasného zlyhania.

Video ukazuje príklad toho, ako môžete vyrobiť konferenčné stolíky so skleneným stolom s vlastnými rukami:

Prečítajte si viac o téme:

Čo si myslíte o tejto téme Zrušiť odpoveď

Široký podstavec pre topánky so sieťovými policami

Aby som urobil túto obuv na topánky na chodbe, bol ma požiadaný môj kolega, ktorý si kúpil byt a podobne.

Inštalácia akrylových kuchynských drezov

Dnes vám poviem, ako nasadiť akrylový kuchynský drez. Škrupiny tohto typu.

Skriňa pre individuálne veľkosti a dizajn v obývacej izbe

Urobil som tento šatník mojej žene. Faktom je, že pri narodení ďalšieho dieťaťa skriniek a komôr na zásuvky.

Vytvárame kyvadlovú skrinku vlastnými rukami

Tento materiál sa venuje výrobe jednoduchých otočných skríň s vlastnými rukami. Okamžite urobte rezerváciu.

Typy posuvných vodidiel: možnosti montáže

Konštrukcia posuvných dverí posuvných dverí zahŕňa rôzne komponenty a časti, hlavné.

Typy nábytkových slučiek a ich účel: ako si vybrať spoľahlivú možnosť

V súčasnosti je trh s vysokokvalitným nábytkom k dispozícii širokú škálu kupujúcich.

Typy nábytkových spojovacích materiálov: kategórie a špeciálne verzie

Kvalita montáže nábytku a spoľahlivosť jeho prevádzky sú do značnej miery ovplyvnené spojovacími prvkami.

"MDF" alebo "drevotrieska": ako urobiť správnu voľbu?

V súčasnosti nie je trh s opravami a stavebnými materiálmi nedostatočný. Okrem toho sa niekedy navrhuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 5 = 3