Konferenčný stolík s vlastnými rukami

Konferenčný stolík vlastnými rukami

Komfortný a často nenápadný interiérový prvok pomáha vytvárať atmosféru pohodlia. Keď existuje túžba dodať individualitu, je čas zveriť odvážne myšlienky, najjednoduchší krok je vytvoriť si konferenčný stolík. Kto povedal, že funkčný interiérový objekt sa nemôže zmeniť na "kôru"?

Ako urobiť vlastný stôl

Proces tvorby prináša potešenie, a keď to ešte má praktickú užitočnosť, je čas reinkarnovať ako dizajnér, aby si stôl s vlastnými rukami. Nedostatok skúseností nemôže byť prekážkou, pretože výber šikovných materiálov (drevotrieska, sklo, drevo, pneumatiky, staré dvere, palety) je obrovský a pripravené kresby a minimálna sada nástrojov pomáhajú stať sa majstrom remeselníka. Vyberte si spotrebný materiál, vytvorte polotovary, zostavte konštrukciu - tak sa stôl s kávou ukáže vlastnými rukami.

Schémy s postupnými pokynmi na vytvorenie tabuľky s vlastnými rukami môžete ľahko nájsť na internete. Nákresy s rozmermi budú obzvlášť užitočné pre tých, ktorí sa chystajú vytvoriť konferenčný stolík z dreva alebo skla. Na základe presného výkresu môžete výrazne zjednodušiť následný proces montáže. Ak chcete vytvoriť originálny stôl neobvyklých materiálov, možnosť nájsť kresbu bude minimálna. Často sú takéto výrobky sprevádzané iba podrobným opisom, ktorý slúži ako dobrá alternatíva k náčrtom s rozmermi.

Pri premýšľaní o tom, ako si vytvoriť konferenčný stolík s vlastnými rukami, musíte začať so základmi. Jednoduchým variantom konštrukcie tohto interiéru je stolová doska (vodorovná plocha) a podstavec alebo oporné ramená (vertikálny doraz). Zložité varianty naznačujú prítomnosť dodatočných prvkov, napríklad sklápacích políc alebo krabičiek, ale aj takéto návrhy zriedka bez dosky.

Na budúci konferenčný stolík, vyrobený vlastnými rukami, úspešne zmiešaný do interiéru, musíte vybrať ten správny materiál pre dosky. Začiatočníci sú lepšie zastaviť výber drevotriesky, preglejky, používať okuliare jednoduchých tvarov. Ak neopustí túžbu vytvoriť exkluzívny kus nábytku, potom má zmysel zvládnuť techniku ​​decoupage, craquelure, maľovanie umenia. Ozdobný povrch stolovej dosky bude vyzerať zaujímavým a stolík sa stane "vrcholom" obývačky alebo akejkoľvek inej miestnosti v dome.

Ako urobiť stôl s vlastnými rukami, spájajúc predstavivosť, zručnosť a praktickosť? Prvými krokmi k vytvoreniu originálneho kusu nábytku je najlepšie začať s realizáciou hotových výkresov s podrobnými pokynmi. Keď sa ako základ tejto možnosti rozhodne, v budúcnosti nič nebráni dať ručne remeselným veciam požadovanej individuality. Na rozdiel od iných konferenčných stolíkov nielen výzdoba a materiály. Vzhľad tohto kusa nábytku je tiež schopný ovplyvniť ich rozmanitosť, medzi sebou, konferenčné stolíky sa môžu líšiť:

 • tvar (štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly, oválny);
 • materiál (drevo, sklo, kov, plast, kombinované);
 • konštrukcia (jednoduchá, skladacia, transformátorová, skladacia);
 • štýl (klasický, country, retro, high-tech, koloniálny, minimalizmus).
 • prítomnosť alebo neprítomnosť dekoračných prvkov.

Vytvorenie konferenčného stolíka naznačuje, že sa dobre zapojí do interiéru, aj keď je to malá miestnosť. Na tento účel existuje medzi mnohými variantmi modely skladacích konštrukcií. Urobte taký konferenčný stolík pre obývaciu izbu, kávu - pre spálňu, balkón alebo vilu pomáhajú kovové profily a rohy. Aby sa tento vnútorný prvok stal jednoduchším, je lepšie vybrať si hliník, ktorý sa ľahšie spracováva ako železo.

Výhodou každého skladacieho nábytku je úspora užitočného priestoru. Ak je to potrebné, konferenčný stolík sa dá rozložiť a potom sa štruktúra ľahko zmontuje, aby sa skryla na uskladnenie. Ak chcete vytvoriť skladací konferenčný stolík s vlastnými rukami, získate aj v prípade, že nie je žiaden tesársky zážitok a máte k dispozícii nasledujúce materiály:

1
 • doska (drevo, drevo, drevotrieska, preglejka);
 • Profil U - 2 kusy;
 • roh (hliník);
 • vŕtačka;
 • upevňovacie časti (skrutky, skrutky, matice).

Funkčnosť niektorých jednotlivých interiérových predmetov môže dosiahnuť dokonalosť. Káblový transformátor sa stala stelesnením myšlienky, čo znamená kombináciu pohodlia, originality a úsporu miesta. Transformačné modely vyzerajú pôsobivo nielen na fotografii: horná časť, ktorá slúži ako stolová doska, môže byť v prípade potreby rozšírená alebo skrytá pomocou mechanickej páky alebo elektrického pohonu.

Vytvorte stolový transformátor sami o sebe bude trochu komplikovanejší ako jednoduchý alebo skladací dizajn. Hlavný prvok konštrukcie - mechanizmus so systémom pákov, pričom najlepšie pracuje hladko a bez havárie. Ak sa má výroba vyrábať na výrobu dosiek z drevotriesky alebo dreva, posuvný systém by mal byť skrytý a v konferenčných stoličkách - transformátoroch vyrobených zo skla bude tento prvok vystavený a bude hrať úlohu dekorácie. Pripravený výkres pomôže rýchlejšie realizovať túto myšlienku a pre jednotlivé projekty je potrebné zvládnuť programy trojrozmerného modelovania (Google Sketch Up, PRO 100).

Vizuálne šetrí priestor bez preplnenia miestnosti, pomáha transparentnému a takmer bezvýznamnému dizajnu tabuľky skla. Podľa sily tento materiál nie je horší ako drevo alebo plast, pretože stolová doska je vyrobená z tvrdeného skla. Vytváranie skleneného stola bude stáť o niečo viac, zatiaľ čo pri rezaní dosky s hrúbkou najmenej 12 mm je lepšie objednať v dielni, kde môžu navyše brúsiť hrany. Ak to chcete robiť doma s vlastnými rukami, môžete použiť súbor, plstené koleso, brúsny papier, ale tento postup vyžaduje opatrnosť.

Na spracovanie sklenenej hrany alebo rezu doma bude náročnejšie, napriek tomu je potrebné použiť sklenenú frézu, ale na lepenie dvoch alebo viacerých vrstiev sa bude nezávisle používať silikón pre akváriá. Rovnaký materiál často používajú majstri domova na lepenie výzdoby alebo príslušenstva, napríklad kovové kolesá alebo ich pripevniť na konferenčný stolík so sklom vďaka prísavkám.

Pred sto rokmi - nepostrádateľným prvkom v každej obývacej izbe, prijímame hostí za šálku čaju. Pre moderného majstra domova, aby urobili okrúhly stôl dosiek s vlastnými rukami kompaktnej veľkosti, nebude to obzvlášť znepokojujúce, ak máte po ruke praktický materiál a súpravu nástrojov:

Ako si vyrobiť drevený stôl s vlastnými rukami? Iba tí, ktorí dokážu pracovať s tesárskymi nástrojmi, budú môcť urobiť okrúhly stôl. Kruhový stôl môže byť vystrihnutý z jedného kusa preglejky alebo z kusu dosky. Túžba vytvoriť exkluzívny kus nábytku je vytvorená vo forme interiéru, ktorý vytvorí zónu psychického pohodlia. Zhromaždením detailov a upevnením dizajnu môže byť hotový kruhový konferenčný stolík lakovaný, zachovať štruktúru stromu alebo pomocou náteru zdôrazniť individualitu.

Konferenčný stolík vlastnými rukami: myšlienky a realizácia

Vo veku elektronických médií málo ľudí číta čítanie tlačových médií. Napriek tomu, konferenčné stolíky stále zastávajú čestné miesto v každom dome.

Okrem priameho určenia môžu byť použité aj na iné užitočné veci: slúžia ľahké raňajky alebo večere, drobné opravy a domáca kreativita.

Jednoduchosť dizajnu, rôznorodosť tvaru a dizajnu, minimálne nástroje - všetky tieto výhody konferenčných stolov priťahujú pozornosť domácich majstrov. V tomto článku urobíme podrobnú recenziu populárnych domácich produktov a poskytneme praktické rady, ako ich vyrobiť.

Možnosti návrhu pre konferenčné stolíky

Najjednoduchší spôsob je vytvoriť konferenčný stolík s vlastnými rukami pomocou dosiek z okrajových dosiek, dyhovaných drevotrieskových dosiek alebo MDF.

Na skrytie spojovacích bodov dosiek sa používa klasická metóda - montáž na guľaté drevené hroty (hmoždinky). Všetko, čo sa od domáceho majstra vyžaduje, je presne označiť umiestnenie stĺpikov na koncoch bočných stien a vyvŕtať montážne otvory pre nich v dolnom a hornom veku.

Najjednoduchší konferenčný stolík vyrobený z MDF

Na zvýšenie tuhosti konštrukcie medzi jej bočnými stenami je potrebné namontovať vertikálny priečnik. Malá medzera na uloženie časopisov a iných drobných predmetov tu nie je nadbytočná. Môže byť vyrobená z dosky, ktorá zostala po rezaní viečok a bočných stien.

Mobilita je užitočnou voľbou pre tabuľku. Realizuje sa nainštalovaním nábytkových kolies na dne. Kompaktné dopravné kolesá môžu byť skryté, ale môžete si ich kúpiť väčšie a zámerne ich vyzdvihnúť. Získali sme teda originálny stôl na kolesách z leštených tyčí, ktoré podporujú masívny drevený stôl.

Pre tých, ktorí nehrajú veľkú úlohu v mobilite a chcú vidieť rustikálny stôl vo svojom dome, môžete navrhnúť variant výkonných dosiek. Takýto stôl sa bezpochyby stane jednou z hlavných dekorácií v obývacej izbe nejakého vidieckeho domu.

Rozumná lenost, spojená s túžbou po kreativite, často vedie k zaujímavým objavom. Jedným z nich je tabuľka zo starých pneumatík.

Je to veľmi jednoduché:

 • Dve kruhy s priemerom o 3 - 4 cm menšie ako vonkajší rozmer pneumatiky sa rozrežú na doske z drevotriesky.
 • Do prvého kruhu sú štyri kovové nohy.
 • Dno a veko sú upevnené skrutkami na bokoch kolesa.
 • Bočnica a veko sú vyzdobené jutovým povrazom.

Domáce dizajn zo starých pneumatík vyzerá skvele

Tak sa ukázalo nezvyčajný konferenčný stolík, ktorý v prípade potreby môže byť použitý ako banket.

Myšlienka používania náhodných položiek na vytvorenie domáceho nábytku bola mimoriadne produktívna. Dala život mnohým domácim prípadom z krabičiek a paliet. Na zostavenie konferenčného stolíka zo stromu na základe štyroch štandardných políčok je potrebná trochu fantazie a minimálne náklady.

Algoritmus zostavovania vyzerá takto: boxy sa umiestnia na okraj a umiestnia sa do kruhu jeden po druhom. Spojením konštrukcie so samoreznými skrutkami sa v strede vytvorí polica. Tu môžete dať kvetinovú váhu alebo ju vyzdobiť z riečnych kamienkov alebo škrupín. Dokončuje prácu spracovania dreva pomocou brúsneho papiera, škvrny a laku.

Konferenčný stolík zostavený zo štyroch krabičiek

Prírodné drevo nepotrebuje rafinovanú výzdobu. Použite ho na dekoráciu interiéru, doplňte situáciu jednoduchou tabuľkou. Aby ste ju zostavili, budete potrebovať niekoľko hobľovaných bruskov a lamiel plota.

Základný rám bude vyzerať pevný a robustný pri použití kontrastnej farebnej kombinácie s doskou. Aby ste to dosiahli, musia byť tyče pokryté tmavou škvrnou a ponechať veko v prirodzenej farbe borovicovej guľatiny.

Drevo v nábytku nie je zlé v kombinácii s kovom. Môžete sa o to uistiť tým, že vytvoríte konferenčný stolík v podkroví na kovových nohách. Jeho veko je zostavené z troch kusov hromady dosiek "štyridsať" a je ohraničené pásom rímsy.

Drevený stôl na kovových nohách z hladkej výstužnej tyče

Pre výrobu požadovaných nôh zváračka, kus oceľového plechu 1,5-2,0 mm hrubú a niekoľkými zvyšky hladký výstuže 10-14 mm v priemere.

Ohýbaním štyri bar vzor, ​​sú zvárané štvorcové kusy dosiek (alebo tučných stolárskych rohy ako na fotografii), a je ďalej pripojený k stolu získaných od podkladovej dosky. Na konečnú úpravu je potrebné leštiť, pokaziť a odkryť viečko, boky a maľovať nohy.

Namiesto tyče na výrobu základne sa môže použiť profilová rúrka obdĺžnikového prierezu. Zváraním dvoch obdĺžnikov z neho, odstránením švíkov a pokrytím kovu striebornou farbou získame spoľahlivé podpery pre dosku, ktoré sú zhotovené z hrubých dubových dosiek.

Na zvýšenie stability sú kovové bočné steny pod vekom spojené časťou profilovej rúrky.

Veľmi pôsobivé vyzerajúce konferenčné stolíky so stolovou doskou z dreva. Nie je ťažké nájsť tento základný prvok. Na každom píli Vám ponúkne "polotovar" správnej veľkosti. Aby ste ju dostali do stavu, môžete napomôcť elektro-drvičom a pásovým brúsnikom.

Stoličky stola môžu byť vyrobené z hrubých tyčí alebo pre ne používajú výstužnú tyč. Kontrast medzi masívnou doskou a ľahkou kovovou základňou prinesie dizajn dotyk exkluzívneho dizajnu.

Ďalším zaujímavým variantom kombinácie materiálov je drevo a sklo. Pracovná doska môže byť oválna alebo okrúhla, podporovaná krížovou základňou dvoch rámov.

"Bezsádzkové" sklo je perfektne kombinované s masívnym dreveným rámom základne

Pohyblivý konferenčný stolík, vyrobený z drevenej palety a pokrytý štvorcovým sklom, vyzerá štýlovo a moderne.

Sklo poskytuje bohatý pohľad na celú konštrukciu a zatvára medzery medzi paletovými lamelami, cez ktoré môžu spadnúť malé predmety na podlahu.

Tí, ktorí sa zameriavajú na funkčnosť, určite ako konferenčný stolík. Jednoduchou manipuláciou radikálne mení nielen jeho výšku, ale aj vzhľad.

V zostavovanom stave je to obyčajný stánok pre časopisy a noviny. Zvyšujúc dve bočné steny s nohami, zvyšujeme výšku stola a rozširujeme povrch stolovej dosky na "formát obeda".

Základom iného transformačného systému sú dva kovové rámové obrubníky. Každá z nich je zavesená na stôl. V zostavenej polohe ležia horizontálne a pri zdvíhaní viečok otočte závesy a stojte vo vzpriamenej polohe.

Výška štruktúry v rozloženej podobe je 73 cm. To stačí na to, aby transformátor bol použitý ako počítačová tabuľka.

Obal sa skladá z dvoch dosiek, ktoré sa dajú posúvať horizontálne. V tomto prípade sa jedna doska otáča okolo závesu okolo svojej osi. Ak je to potrebné, takýto transformátor možno premeniť na jedálenský stôl pre 4 osoby za pár sekúnd.

Tabuľka transformátorov "tri v jednej"

Niekto vytvára skladacie adaptačné systémy a niekto úspešne experimentuje s konvenčnými odpadmi z preglejky. Výsledkom hľadania nových formulárov bol taký neobvyklý konferenčný stolík.

Môžeme len obdivovať úprimnú presnosť výpočtu a jeho talentované vyhotovenie na viditeľnom obrázku.

Teoreticky všetko vyzerá jednoducho: základňa je konzistentne lepená z troch desiatok rámov preglejky. Každý z nich má určitý uhol sklonu nohy.

V praxi je potrebné vypočítať všetky prvky stojanu z preglejky, potrebujete trojrozmerný simulačný program.

Spojený preglejkový "koláč" priťahuje vzhľad s neobvyklým futuristickým tvarom. Sklenený kryt korunuje tento model inovatívnej technológie tesárstva.

"Mali by sme niečo jednoduchšie, ale aj krásne," povedal domáci pán. Prosím, nie je ani menej elegantný, ale cenovo dostupnejší pri výrobe stola. Skladá sa z troch balíkov tenkých hobľovaných dosiek.

Početné otvory v set-top môžu byť pokryté skleneným vekom.

O pripojení skla s drevom musíte povedať niekoľko slov. Najlepším riešením je použiť transparentné "optické" lepidlo. Vŕtať doma hrubé sklo, nepriniesli mu nenapraviteľné škody, je dosť ťažké. Preto sa opustiť myšlienka mechanickej fixácie a dať možnosť modernej chémie ukázať svoje najlepšie vlastnosti.

Podporovatelia závitových spojov odporúčame použiť plexisklo pre stolné počítače. Je ľahko vyvŕtané obyčajným vrtákom a vyzerá skvele.

Keď už hovoríme o materiáli na pult, úplne zabudli na drevenú euro-podšívku. Ide o vynikajúci nástrojový materiál, ktorý je rovnako vhodný na výrobu veka, bokov a nohy.

Doska stola z podšívky euro je krásna a spoľahlivá

Forma dosky z obloženia môže byť ľubovoľná. Veko, zostavené z drevených lišt, je odrezané pomocou elektrickej priamočiarej píly podľa zadaného obrysu.

Ak chcete vytvoriť konferenčný stolík z obloženia, budeme potrebovať niekoľko nástrojov:

Rozmery hotového výrobku a dizajn dokovacej jednotky by sa mali predbežne premýšľať a nakresliť do výkresu náčrtu.

Stôl je dekorovaný v dvoch etapách. Pred začiatkom montáže píšte povrch podstavca, dna a nohy brúsnym papierom. Po dokončení práce je drevo pokryté tónovaním a bezfarebným lakom.

Ešte ľahšie je konferenčný stolík z drevotriesky. Tento materiál vykonáva dve funkcie naraz: tvorí pevný povrch a nesie zaťaženie. Odporúčame vám používať dyhované dosky, pretože "holá" drevotrieska a lak nemôžu zakryť štruktúru drevených triesok.

Po dokončení montáže musíte všetky hrany (dosky, dno a nohy) zavrieť plastovou nábytkovou páskou a pred lepením ju otepľovať konštrukčnou sušičkou na vlasy.

 • Robíme krásnu lavicu pre vlastnú dachu
 • Robíme krásny a pohodlný stôl pre vašu vlastnú dachu
 • Ako si vyrobiť sofa: možnosti, pokyny a montážne diagramy
 • Háčiky pre vily: čo sú? Ako si vyrobiť svoju hojdaciu sami?

Páčia sa vám článok? Pridať stránku do:

Loading.

 • Copyright © 2014-2017 | Výstavba a opravy

  Vyrábame a zdobíme konferenčný stolík: riešenia, materiály, výkresy, príklady

  Konferenčný stolík existuje v nespočetných odrodách. Uľahčite to; Ak je to potrebné, výkresy nie sú vôbec komplikované. Je pravda, že v tabuľkových transformátoroch je mechanizmus skladania, ale môžete to robiť sami, ak chcete, bez toho, aby ste boli veľmi zručný remeselník; budeme sa dotýkať tohto bodu.

  Ale na druhej strane, konferenčný stolík v interiéri je ako oblek pre muža alebo make-up pre dámu. Rovnaký materiál, podobný strih, rovnaká kozmetická taška môže dať majiteľovi vzhľad úctyhodného gentlemana alebo nepohodlného bonivanta, elegantnej sebaistoty, hravého inžiniera alebo fake koquette.

  Preto nebudeme chodiť príliš podrobne o postupných receptoch, ako si sami urobiť konferenčný stolík (aj keď sa mu bude venovať náležitá pozornosť), ale predovšetkým sa budeme zaoberať estetickou a tvorivou stránkou veci. Potom - na spoľahlivosť a trvanlivosť v kombinácii s lacnosťou. To je tiež dôležitý bod: konferenčný stolík patrí k najintenzívnejšie používaným kusom nábytku.

  Existuje nejaká definícia toho, čo sme sa rozhodli podniknúť? Akékoľvek pravidlá, požiadavky, pravidlá? Podmienky pre ergonómiu? Len jedna: výška - od 40 do 50 cm. A všetko vytvorte, ako to Boh kladie na dušu, ale aby bol krásny a pohodlný.

  Pohľad na stôl je priložený predovšetkým k dekorácii, takže bude vhodné začať s koncom: s dekoráciou a dekoráciou. Pri riešení tohto problému už nie je ťažké vyberať dizajn z pripraveného alebo rozvíjať vlastné: zaťaženie na objekte je malé, ale zrazu vada zanechala, je ľahké prerobiť alebo znovu vykonať. Náklady na prácu a peniaze nie sú ničím.

  Typy dokončovacieho stolovania

  Ozdobte tabuľku rôznymi spôsobmi, pozri obr. Pozície sa vyriešia ako čítanie, zľava doprava a zhora nadol. V rovnakom poradí sú usporiadané podľa stupňa zložitosti diela.

  Pomocou najbežnejších tapiet môžete rýchlo a nenákladne upraviť najstarší ošúchaný stôl, aby ste boli silní. Odstraňovanie, namáčanie, nanášanie, maľovanie nemá žiadne špeciálne vlastnosti. Kúsok tapety na vrchole dosiek je tiež vhodný pre akékoľvek: je pokrytý vrstvou priehľadného číreho alebo bezfarebného laku NC alebo akrylu podľa podšívky lepidla.

  Každá vrstva, s výnimkou povrchovej úpravy, je suchá brúsením, ale pokožka na to je potrebná zamatová, ktorá nie je vždy k dispozícii v predaji. Takže to urobíme: vziať dva kusy nazhdachki číslo 240-280 a tri od seba, kým sa začne pozerať cez základňu. Toto a lešte.

  Poznámka: Je žiaduce zbierať brúsny brusný prášok. Je veľmi užitočné pre rôzne úlohy, najmä na sklo.

  Ak je tapeta vyrazená, brúsenie začína vrstvou, nad ktorou nevystupujú nepravidelnosti reliéfu. Zvyčajne ide o 2. - 4. vrstvu. Nad ním by mali byť aspoň 3-4 vrstvy laku.

  Lak sa nanáša obálkou od stredu k okrajom. Prvé vrstvy sú bohaté na to, aby boli na koncoch zakryté; V rovnakej dobe je doska kladená na podpery, podlaha je pokrytá fóliou. Vrstvy na brúsenie sa nanášajú mierne krčí, takže lakovanie povlak (hrúbka môže dosiahnuť 4 mm) k okrajom stola. Kvapkajúce kvapky na dne po úplnom vytvrdnutí celého povlaku sú odrezané a okraj spodnej dosky je pokrytý kožou.

  Elegantná tabuľka pridá nehty na tapety alebo kovové kolíky, riadené v rade za okrajmi. Najdôležitejšia podmienka pre hľadanie - plaky by mala byť umiestnená v rovnomerných riadkoch a s jednotným krokom. Najjednoduchšie zariadenie pomôže: kus kovového rohu s otvormi vyvŕtanými na jednej strane s priemerom o niečo väčším ako je hrúbka tlačidla (najčastejšie - 1,2 mm). Používa sa ako šablóna, ktorá sa pohybuje po obvode. Najvzdialenejšie otvory musia byť vzdialené od okraja o veľkosť kroku zanesenia mínus polovičný priemer krytu.

  S odpočinkom na mori môžete priniesť hromadu prázdnych škrupín a morských kamienkov. Tabuľka s takým rozptýlením pod sklom vyzerá romanticky. Ale populárny dizajn s rámom z bambusu, ako na obrázku, nie je veľmi praktické. bambusové stonky sa zužujú smerom nahor, a vybrať štyri kusy rovnakej jednotnej hrúbky nie je tak jednoduché, a v jaskyni medzi sklom a bambuchinami čoskoro ísť do prachu, ktorý sa ťažko čistí. Sklo na lepidle nie je dobre udržiavané na hladkých polkruhových detailoch. Nakoniec bambus v blízkosti slané vody jednoducho nerastie a takýto stôl nevyzerá celkom prirodzene.

  Pri výrobe rámu pre morský stôl je najvýhodnejšie začať najbežnejší sokel. Konfigurácia v strihu, veľkosti, tóne, textúre - v obrovskom rozsahu, cena je lacná. Sklo akvarijného silikónu na hornú dosku základne je pevne prilepené. Silikónové lepidlo na lepenie akvárií sa predáva v obchodoch s domácimi zvieratami, je večné, udržuje neuveriteľné zaťaženie. Je vyrobená transparentná (lepenie nie je viditeľné), biele a čierne, čo dáva ďalšie možnosti pre dizajn. Komora s náplňou sa ukáže takmer tesne, vo vnútri nič prašňuje.

  Pre dosku na dosku 400x750 mm je potrebné sklo s hrúbkou 6 mm; pre 600x900 mm - od 8 mm; pre väčšie - od 10 mm. Sklo potrebuje zrkadlo bez ihiel a vlnitosti. Ak nie ste príliš leniví a vyberáte si z vnútra základnej dosky štvrtinu hlbokého hrúbky skla, bude lepená splachovaná a stôl bude absolútne bezpečný a bezpečný.

  Poznámka: na začiatku 80-tych rokov francúzska firma na trhu exkluzívneho nábytku prerástla predajom akvarijných tabuliek. Prostredníctvom priehľadného stola bol viditeľný podvodný svet. Výrobcovia uistili, že zdroj uzavretého ekosystému v hrubom dutej doske je 40 rokov, ale došlo k úplnému rozpaku. Ryby sa začali množiť, biologická rovnováha sa dostala do tartarov a akvarijný stôl sa zmenil na pohrebnú vestu. Známy autor článku o tejto problematike poznamenal: "Najskôr by mali vytiahnuť ryby, čo vo francúzštine ..."

  Zrkadlové stoly sa hodia do akéhokoľvek interiéru. Zrkadlá, ktoré odrážajú okolie, ju automaticky zahŕňajú do štýlu dizajnu.

  Základňa je obyčajná krabica dostatočnej pevnosti s vyhladenými rohmi, starostlivo farbené. Nemôžete zanechať drevené medzery: strom je prírodný ušľachtilý materiál. Ponechanie s úzkymi prúžkami znamená úmyselné potlačenie niečoho, čo by samo osebe malo dominovať, a to je zlý vkus. Nakolené drevo môže a malo zostať pod zrkadlami, takže budú silnejšie na lepidlo - montáž nitro, stavebný alebo akvarijný silikón. Podklad musí byť najskôr primárne základom na základni, nie na vode!

  Autori odporúčajú natrieť základňu strieborným (hliníkový prášok), čo je celkom oprávnené: strieborná farba je v súlade so zrkadlami v každej situácii. Ale ak je stôl vytvorený pre určitý interiér, tón obrazu môže byť iný. Napríklad v obývacej izbe art deco - zlatá (maľovaná bronzom alebo zlatým listom), čierna alebo biela - v klasickom modernistickom štýle; v hi-tech - tiež čierna alebo modrá, fialová; v obývačke fúzie - jasne červená, v minimalistickom - v akomkoľvek všeobecnom tóne; povedzme, svetlo zelená.

  Decoupage - lepenie na základe hotových fragmentov obrazu, niečo ako modifikované obtlačky. Technika samotného decoupage je jednoduchá a všetko potrebné sa predáva v súpravách, ale príprava podkladu (horná doska) a upevnenie výkresu vyžadujú určitú prácu.

  Dekupirovannaya nábytok donedávna bolo považované za znamenie prostetskogo (ak nie - zlý) chuť, ale decoupage technika zlepšila, výber hotových kresieb sa neustále rozširuje, a teraz dokonca aj experti sú často zmätení decoupage lak ručne maľované umenia.

  Stolová doska je najskôr stiahnutá, vyrovnaná, zatiahnuté praskliny sú zatvorené, ako pri obnove nábytku. Potom sa rozomelie kriedou, zmieša sa s priehľadným náterom náterom НЦ na hustotu kyslej smotany. Nie je možné použiť primery na vodu! Po odlepení je povlak pokrytý priehľadným akrylovým lakom v dvoch vrstvách alebo nábytkovou nitrocelulózou v 3-4 vrstvách. Každá následná vrstva sa aplikuje po úplnom vysušení predchádzajúcej vrstvy, ako je opísané vyššie.

  mozaika

  Konferenčné stolíky sú zdobené mozaikou, pretože sa dokonca objavili. Ale málokto vie, že boli vyrobené pre dosky z mramoru alebo alabastru - aby báze dreva pevná classic mozaika je nemožné: je to veľmi odlišné teploty a mechanických vlastností, pevnosti a vláknitých vrstiev organických materiálov s monolitickou minerálu.

  Poznámka: Nezamieňajte alabaster - priesvitný ružový polodrahokam a okrasný kameň - s alabastrom z konštrukcie.

  Dnes je možné pevnú a krásnu mozaiku na strome prijímať z plastu. Fragmenty môžu byť vyrezané z plastových krabičiek z PVC pre elektrokomunikáciu. Vyrábajú sa väčšinou biela, príležitostne čierna alebo tmavošedá. Ale maľovanie nie je problém. V PVC s plnivom sa konzumuje farba graffiti. Jedinou podmienkou je maľovať už vystrihnuté úlomky, inak biele struny budú viditeľné na ich okrajoch na už zmontovanej kompozícii. Štípať plastový smalt na drevo s montážnym lepidlom; Základňa je predbežne vyrovnaná a základná ako pod zrkadlom.

  Tu je už potrebný umelecký vkus a ruka maliara. Používanie šablóny je nežiaduce - bez stropu alebo dokonca steny, najmenšie škvrny priamo pred vašimi očami. Základ je zakotvený, ako pod zrkadlami, pre všetky typy obrazov, s výnimkou Khokhloma, kde vstupná hlinka vstupuje do technologického procesu.

  Odporúča sa používať tradičné ruské techniky dreva: okrem Khokhloma (čo je veľmi zložité) - Polhovskaya a Gorodetsky. Sú určené na drevené náradie a kuchynské náradie; Stôl neje a nevytvára v ňom cesto, takže to bude už mnoho rokov.

  Video: dekorácia stolov s farbami z farbeného skla

  A nakoniec, technika kraku. Princíp: zatiaľ nie je úplne vysušená farba (prst je potlačený, ale bez dotyku) je pokrytý špeciálnou lakovou farbou. Sušenie, ťahá farbu za sebou, praskne oko a dokončený náter vyzerá dosť starý. Je to obzvlášť cenné v štýle krajiny alebo v tradičnom štýle - barokový, empírový, atď.

  Kreke na stôl musí byť lakovaný, inak sa praskliny čoskoro naplnia špinou a pohľad sa stratí. To vám umožní robiť bez nákladného lakového laku. Namiesto toho môžete použiť:

  • Lepidlo PVA, riedené dvakrát až trikrát - pre nátery na vodnej báze (gvaš) a nitro. Aplikujte trochu, tenkú vrstvu, po určení dávkovania pre prototyp rovnakej farby! Obrys gouache maľby trochu rozmazaný, vzdušný. Jasné farby sú veľmi nežiaduce.
  • Vaječný biely - pre olejové farby.
  • Stolový ocot - pre alkydové a akrylové smalty.
  • Nutričná želatína - pre všetky typy farieb, ale povlak trvá maximálne 5 rokov, dokonca aj pod lakom.

  Video: kompletná obnova starého stola

  Okrúhle konferenčné stolíky sú najobľúbenejšie: malý stôl je príliš malý a rohy narúšajú. Napríklad dávame tri konštrukcie. Vľavo na obr. - okrúhly stôl so sklopným stolovým stolom. Druh archaické, prejdite na akékoľvek staromódny (alebo jednoducho starý) obývacia izba.

  Okrúhle konferenčné stolíky

  Takéto stoly v starých časoch boli nazývané návštevy, na nich hostia opustili svoje vizitky pri odchode. Keď vyšiel von, návštevník videl zadné pultu (ktorý tajne sprístupnená pre služobníctvo), bolo to jasné znamenie, že jeho vzhľad v tomto dome nie je žiaduce, aby aj naďalej. Ale dôvod na volanie po súboji nedal takýto krok. V súčasnej dobe návštevník stôl možno nájsť nie tak urážlivé použitie: akrylové zrkadlo pevne drží na stôl s akváriovým silikónom.

  Vpravo sa nachádza drevený stôl s priemerom 700 mm. Návrh je jednoducho jednoduchý, ale ak je na stole niečo ťažšie ako rukavice alebo šálka, polica s doskou je lepšie pod okrajmi podoprieť rackami z leštenej kovovej rúry. Možnosť - radiálne priečky laminátu, dreva, drevotriesky. Podpery z dreva budú rozmaznávať pohľad.

  Vpravo dole - tiež 700 mm okrúhly stôl, vyžadujúci minimálnu prácu a náklady. Prečo? Na obrázku je vidieť. Pracovná doska je pripevnená k nohám zo zárezov tyčiniek, potom je úplne uzemnená a vyčistená. Trend je potrebné montovať vopred bez lepidla a nechtov; Drevený prsteň na ňom je dekoratívny. Horná časť sa rozrezáva do roviny označením domáceho pseudo-tlmiaceho materiálu z dostupných materiálov, viď časť tabuľky hrudiek.

  Idea: neobvyklý okrúhly stôl vyrobený z plastových rúr (to)

  Rozkladací konferenčný stolík nie je ani nový. Dlho boli modelované na jedálenský stôl: s posuvným stolom a doskou. Tumba spravidla dostala úlohu vínnej pivnice. Pracovníci strany sa spolu držali v fľaši a hromadách pohárov na víno v objeme Lenina alebo Karla Marxe. V závislosti od prijímaného návštevníka to alebo ono bolo spôsobené na "palube". Tekhnari, ktorý nie je náchylný k pokrytectvu, pohŕdal takýmto dvojitým obchodovaním zo spodnej časti srdca.

  V súčasnosti sa konferenčné stolíky konečne zbavili farizeizmu majiteľov. Najobľúbenejší dizajn - stôl v rovnakom čase a časopis a obed. V malom odnushke - nájde. Ako funguje takáto tabuľka transformátorov je znázornená na obr. vyššie.

  Jeho chuť, samozrejme, mechanizmus transformácie. Kúpil dosť drahý, ale môžete urobiť sami. Aby ste to dosiahli, musíte najskôr ovládať nejaký program, ktorý vám umožní vytvárať trojrozmerné modelovanie. Najjednoduchšie je služba Google Sketch Up. Nie je tak funkčný ako PRO 100, ale je oveľa jednoduchšie použiť a transformátor pre stôl stačí.

  Princíp mechanizmu je systém páčok s dvoma mŕtvymi bodmi v extrémnych polohách as bodom nestabilnej rovnováhy medzi nimi. To zaisťuje jednoduchú konverziu bez toho, aby došlo k zrúteniu a tliesknutiu. Fázy tvorby mechanizmu sú nasledovné, pozri obr.

  Etapy vývoja transformačného mechanizmu

  1. Vytvárame schematický diagram (pozícia 1), hoci ručne alebo v programe CorelDraw;
  2. Rozvíjame rozloženie v trojrozmernom a skontrolujeme interakciu častí, predstavuje 2;
  3. Z drevených kusov urobíme jednu časť v druhu (pozícia 3), kontrolujeme, ako všetko ide, upravíme rozmery,
  4. Robíme detail už pod kovom, predstavuje 4;
  5. Zbierajte sekcie, nakoniec skontrolujte v naturáliách, pos 5;
  6. Na mechanizme vyrábame obrubník, dosky a zbierame stôl, predstavuje 6.

  U takéhoto mechanizmu je potrebné asi 4 proftruby 20x20 m, 1,2 m je 50h25, 20h4 prúžok meter 6 M8h120 skrutky 2 a M8h60 M8h50 8 M4h20, M8 matice 26 a podložky 30, 30h8, 12 intersekcionální potery 6 cm kus uhla 45x25 a 4 plynové výťahy 120-140N. Drevené diely - podľa zvoleného dizajnu tabuľky. Na stole je lepšie vložiť MDF, je ľahší a silnejší ako drevotrieska. Cena je asi 1000 rubľov, čo je viac ako dvakrát lacnejšie ako značkové modely.

  Video: príklad dokončenej tabuľky transformátorov

  Poznámka: na nasledujúcom obrázku - výkresy transformačného mechanizmu bez plynových výťahov, na pružinách. To bude stáť ešte menej, ale s prameňmi bude musieť byť ponorené, zdvihnúť svoju silu.

  Transformátorový mechanizmus na pružinách

  Skutočnosť, že konferenčný stolík je lepšie mať originálny vzhľad, je tiež bežným miestom. Parafrázujúc dobre známe vyhlásenie o Indiách, možno povedať: dobrý konferenčný stolík - originálny konferenčný stolík. Po prvé, budeme analyzovať tri návrhy (pozri obrázok) v poradí rastúcej zložitosti výroby.

  Originálne konferenčné stolíky

  Konferenčný stolík zo starých novín a časopisov (vľavo na obrázku) je nielen originálny vzhľad, ale aj jemne navrhnutý. Čo je to dôkaz, hoci nie tradičný, ale rozvinutý vkus. Je pravda, a priestory pre to by mali byť navrhnuté zodpovedajúcim spôsobom. V každom interiéri populárneho dizajnu, aj keď je starý, aspoň moderný, to nebude vyzerať.

  Technológia výroby je dosť jednoduchá:

  • Vypúšťame nevyžiadanú poštu do tesných rúrok a každú z nich upravíme niekoľkými peniazmi.
  • Ponoríme ho do nádoby alebo koryty na 2-7 minút vodou-polymérnou emulziou; to nie je smrad a je lacné.
  • Zavesíme ho na drôtené háčiky na šnúre na šitie, aby sme uschli; na vysušenie je nevyhnutné v prašnom predpoklade, ktorý prešiel v spodnej časti film pod pretekajúcimi prebytkami.
  • Lepiacu rúrku PVA lepíme; suché vo vertikálnej polohe, zviazané so závitom, aby nedošlo k rozpadu.
  • Označte rovinu pomocou pseudo-tlmiaceho prvku (viď nižšie) a rozrežte pilu s jemným ozubením "čistý strih".
  • Aplikujeme akvarijnú silikónovú dosku zrkadlového skla s hrúbkou najmenej 12 mm.

  Táto tabuľka, priemer na obr. na začiatku je ťažšie pracovať, ale nepotrebujete toľko kociek, ako by ste si mohli myslieť. V srdci - to všetko rovnakej drevenej krabici, lepené na doske 20 mm preglejka na kolesách. Na všetkých stranách je lemovaná logami lepidla. Výška každého pólu je výška krabice plus hrúbka zaokrúhľovania tých istých kmeňov, ktoré obložia hornú vrstvu (20-50 mm).

  Usporiadanie lietadiel na guľatinách sa vykonáva samoprevádzkovou hoblovačkou, ktorá už bola spomenutá a bude podrobnejšie popísaná nižšie. Pri rezaní sa piliny starostlivo zhromažďujú v ľubovoľnej vhodnej palete, aby nedošlo k znečisteniu z podlahy. Kruglyashi vložte na list; potom sa piliny rozmiešajú na kvapalné nechty s hustotou plastelínu a získaná kompozícia sa trení gumovou špachtľou, pričom medzi jednotlivými okamihmi sa odtiahnu. Zostáva piesok, ako vákuum, vrchný náter - a pripravený.

  Táto tabuľka má dve odtiene. Po prvé, piliny z takmer povedať, personálne pílenie, rozhodne nie je dosť. Preto je potrebné uvoľniť časť materiálu na piliny. Po druhé, odporúčame umiestniť sklo s hrúbkou najmenej 6 mm na akvarijný silikón na celú dosku. Nielen chráni strom pred kontamináciou, ale chráni ho aj pred ultrafialovým žiarením, čo spôsobuje stmavnutie dreva. Pohľad na sklenené falošné splachovanie sa nezkazí.

  Tabuľka vpravo na obr. na začiatku úseku je stále k dispozícii pre vlastnú výrobu, ale vyžaduje si už vážne zručnosti, vetrané výrobné zariadenie a najprísnejšie bezpečnostné opatrenia pri výrobe. Jeho dizajn je založený na vlastnosti dreva, aby zmäkčovala pod suchým kúrením (nesmie sa zamieňať s vapou!) A potom udržať tvar, ktorý je daný. Rôzne typy dreva, ale to isté - v závislosti od toho, či je v poli alebo v dyne, majú iný tvar, na ktorom je založená domáca technológia.

  Najprv je potrebné vytvoriť viazanie, na nechty, blokády vo forme vnútorného priestoru stola. Materiál je z pevného tvrdého dreva: dub, jalovica, buk, orech. Blokáda bude stáť veľa, ale je to opätovne použiteľné, až 15 položiek. Skrutka je okamžite utiahnutá fluoroplastovou (teflónovou) fóliou s prekrytím na nepracujúcich povrchoch. Nepracujúci - kto nie je dychovaný. Pripevnite fóliu k malým klincom s vložkami z preglejky pre klobúky. Na zaistenie je potrebné dobre, Teflon je veľmi šmykľavý a nelepí sa vôbec.

  zmena továrne ohnutého stola

  Potom budete potrebovať dyha lipa, breza alebo (lepšie) bambus. Dĺžka pruhov je pozdĺž celej plochy stola; Pásy vo vrstvách musia byť integrálne a orientované v susedných vrstvách navzájom kolmo. Najlepší, ale pracovný a zložitý spôsob ukladania je diagonálny.

  Prvá vrstva bloku je položená na suché, vykurovanie dyhy s budovou fén; počiatočné konce pásov sa fixujú pomocou karafiátov. Musíte pracovať v plynovej maske, nie v okvetníku! Stroyfen vyvíja teplotu až do 400 stupňov a práve pri tejto teplote začína rozkladať Teflon a uvoľňuje smrteľný jedovatý fluorovodík. V skutočnosti, na zmäkčenie dýhy 300 stupňov je dostačujúce, a bambus a 160. Pri tejto teplote, musíte nastaviť sušič vlasov, ale boh chráni vás. S prchavými fluoridmi nezaujímajte.

  Pri ochladzovaní výložníka s prvou vrstvou sa odstránia upevňovacie klinčeky a druhá vrstva sa položí; konce pásov sú tiež dočasne pripevnené klincami. Druhá a ďalšie vrstvy z teplých oblastí 20-30 cm, sa aplikuje tvar oblúka, držať sa ochladiť, výťah, rozmazané PVA čakanie nastavenia, teplé a ďalej tvoril.

  Takže všetky nasledujúce vrstvy sú vytvorené až do dosiahnutia požadovanej hrúbky; minimálne - 6 vrstiev a 12 mm. Montážne čapy každej vrstvy by ste si mali pamätať, aby ste ich odstránili ešte pred položením ďalšej vrstvy. Nakoniec sa hotový tabuľka jemne odlúpne od Booby (drahé PTFE bude hodiť), napustené do 2-3 násobku prietoku vodnej polymérnej emulzie, vysuší sa a zdobenie vyrábať niektorú z vyššie popísaných spôsobov. Samozrejme, zachovanie štýlu.

  Na webe sa už dlhší čas prechádzal stolík z vínových krabičiek, pozri obr. Návrh je jednoduchý a veľmi funkčný. Je okamžite zrejmé, že ak autori používajú obsah kontajnera, potom sú mierne a vysoko kvalitné.

  Konferenčný stolík z krabičiek na víno

  Estetikou tu len odporučiť riadiť nechty dobojnika hlbších vrtov a putty rovnaké drevené piliny zapletený tekuté klince, ako bolo popísané vyššie. Toto nielenže skryje upevňovacie prvky. Teraz môžete uzatvoriť centrálnu dutinu nejakým materiálom. Okrem plnohodnotného plastu to prinesie úžasnú prispôsobivosť tabuľky podľa štýlu:

  1. Sklo - každý moderný štýl.
  2. Drevo - Krajina.
  3. Leštený kov - art deco a high-tech.
  4. Biele, čierne alebo farebné plasty - secesie, minimalizmus.

  Je možné zdôrazniť, že patríme tomuto alebo tomu smeru tým, že namontujeme svietidlo do stredu zodpovedajúceho druhu.

  Jednoduchý konferenčný stolík

  Veľmi jednoduchý a lacný konferenčný stolík s priehradkou na knihy je možné vyrobiť z laminovanej drevotriesky, pozri obr. Bez tvarových kovových stojanov môžete robiť bez toho, aby ste ich nahradili kusmi tyče, ako je to znázornené červenou bodkovanou čiarou. Jeden alebo dva na výklenok, v strede alebo od okrajov - závisí od očakávaného zaťaženia a konštrukcie. Je pravda, že v obývacej izbe takýto stôl nie je veľmi vhodný; viac do spálne alebo detskej izby.

  Rezacie dosky sú lacnejšie na objednávku v nábytkárskej spoločnosti, tam a zakromkuyut. Nemusíte ju zhromažďovať na excentrických konektoroch, môžete byť priamo na hmoždinkách alebo samorezných skrutkách. V druhom prípade - tmel na otvory a kryt samolepiaci pod stromom. Po lakovaní to bude možné odlíšiť od prírodného dreva, iba poškriabaním.

  Video: jednoduchá tabuľka s pôvodným prvkom

  A môžete si urobiť sklenený konferenčný stolík sami? Tu je ako na obrázku? Alebo jednoduchšie, ale úplne zo skla?

  Sklenený konferenčný stolík

  Áno, je to možné, len to nebude lacné: sklo potrebuje hrúbku zrkadla od 12 do 14 mm. Rezanie treba objednať na priemyselných zariadeniach s brúsnymi hranami; Domáce sklo rezačka presne vo veľkosti s kolmými okrajmi nemožno rezať. Majster jednotlivec v kôlni tiež nemôže rezať, a sklenené spoločnosti tejto úrovne nie sú vo všetkých veľkých mestách.

  Lepenie v jednej ťažkosti nepredstavuje: akvarijný silikón a to je ono. Zlyhanie spoja môže byť oddelené žiletkou; Okamžite zamiešajte, až do sušenia odstráňte handričky namočené v stolovom octe. Kovové armatúry (napríklad kolieska) na sklo s akvarijným silikónom sú taktiež lepené.

  Spájané povrchy treba dôkladne odmastiť izopropylalkoholom (výpary sú jedovaté!), Alebo prípravok na čistenie fotooptiki, a potom utrite pískacie mikrovlákna handričku na čistenie okuliarov. Potom sa pozeráme proti svetlu takmer na posuvníku: ak sú škvrny viditeľné, ubrouska je vypálená, je potrebné ju zmeniť na novú. Umývanie nie je povolené.

  Video: mobilné stoly zo skla a preglejky

  Veľmi originálny a vyhľadávaný nábytok - stôl z hrubého kameňa, pozri obr. Ale ako odstrániť pňa, potom presne z dvoch koncov? Tu je čas hovoriť o pseudo-hrúbke. Všeobecne platí, že tloušťkoměr je špeciálny nástroj na označovanie všetkých koryavínov; To sa bežne používa s vlastnou malou stavbou lodí a modelovaním. Ale spravíme to jednoduchšie.

  Potrebujete dve stoličky; s výhodou na rozvinutých kolesách. Dokonca aj hladká hladká podlaha je potrebná. Ak je to všetko k dispozícii - druhá stolica je umiestnená na prvých hore nohách. Spolu sa spájajú. O ďalšom ste pravdepodobne už uhádli: kus lamiel alebo rúrok, ceruzku, značku alebo značku, lepiacu pásku.

  Lišta s "výkresom" je zviazaná na požadovanú úroveň s nohami hornej stolice a pohybom prístroja označujeme rovinu. Pre pahýľ - najskôr na hrudku; nezabudnite dať zásobu na prerezávanie koreňov! Pred označením pod korene, pre-cut návrhy, dá klin, kým nevznikne tupý, ako by malo (v oku na estetiku, nie je inštalovaná).

  Potom odtrhnite hrudku na značkách (lepšie píly), otočte a označte lietadlo na hrebeni. Ak je guľatina na podlahe, v strede odstránime korene tak, aby sa získal zárez, takže stôl bude stabilnejší. Zostáva to urobiť stôl, pripojiť ho - a úplne jedinečný exkluzívny je pripravený!

  Alternatíva: konferenčný stolík z dreva

  V tomto článku sa hovorí len o malej časti toho, čo si zaslúžia, o konferenčných stoloch. A preto - myšlienky, myšlienky, fikcia, úspech!

  Video: vlastný konferenčný stolík v programe "Masterok"

  Koľko tabuliek som sa zmenil v mojom živote ... kto by vedel ...! Spočiatku to bolo robené kvôli nedostatku potrebného nábytku v obchode, a potom sa kvôli umenia, a v poslednej dobe stal "pripomínajú" tabuľky z IKEA - Presunutie alebo decoupage karty, lepidlo, akrylové farby a majstrovským Ukazuje sa, že už presne druhá sa nebudete stretávať! Teraz robím tabuľky pre svojich priateľov, naozaj sa mi páčil môj nápad!

  Toľko možností =)) Ale podľa môjho názoru by tabuľka odpadového papiera bola dobrá iba na dachu, ako aj na logoch. Sklenené stolíky vyzerajú dobre, ale veľmi nepraktické. Moja tchynka, moje deti sa jej podarilo prelomiť, je dobré, že nikto nebol zranený. A škvrny na povrchu sú trvalé, všetky odtlačky prstov a prach sú okamžite viditeľné. Treba navždy navlieknuť (((

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  61 − 53 =