Konferenčný stolík pre obývaciu izbu

Kvalita a funkčnosť: konferenčný stolík pre obývaciu izbu

Konferenčný stolík-transformátor - ideálne pre malé obývačke, vám umožní ušetriť cenné miesto priestory konferenčný stolík pre obývaciu izbu-transformátor je veľmi vhodný pre malé byty, ktoré sú bolestne chýba voľného miesta. Ak plánované rozsiahle oslavy, stôl môže byť umiestnený v strede miestnosti, potom kompaktne zložiť a schovať sa za skrini, alebo dať na balkón. Rôzne tvary, veľkosti a farebné riešenia vám umožňujú vybrať si najlepšiu možnosť pre akúkoľvek požiadavku.

Konferenčný stolík pre obývaciu izbu: výhody sklápacieho nábytku

Konferenčný stolík v obývacej izbe by mal byť. Toto pravidlo platí od začiatku sovietskeho obdobia. Roky idú a štýl miestnosti je stále založený na štandardnej sade nábytku. Zmena môže navrhnúť samotný byt, ale nie tradičné atribúty.

Ide o ideálne a všestranné riešenie pre udalosti. Malý konferenčný stolík môže hrať úlohu stánku. Počas slávnosti slúži ako kompletný povrch na jedlo. Multifunkčnosť moderných atribútov vám umožňuje vytvoriť skutočné umelecké diela.

Univerzálny stôl má nasledujúce výhody:

 • multifunkčnosť;
 • sila;
 • spoľahlivosť;
 • pohodlia;
 • Cenovo dostupné náklady;
 • Ukladanie priestoru;
 • Možnosť umiestnenia v akejkoľvek miestnosti.

Skladací stôl má moderný vzhľad a ľahko sa hodí do štýlu akéhokoľvek interiéru

V obývacej izbe, dostupnosť skladacieho nábytku, veľmi vhodné. Moderné byty sa nemôžu pochváliť pôsobivými rozmermi. Pre šetrenie miesta v tomto prípade pomáhajú špeciálne navrhnuté modely nábytku.

Skryté možnosti transformátora

Transformátorová tabuľka sa vyznačuje prítomnosťou skrytých možností. Vyzerá to ako štandardná plocha na jedlo, ale môže sa zložiť.

Funkčné funkcie zahŕňajú:

 • Doplnkový povrch;
 • Prítomnosť záložiek na rozšírenie;
 • Vloženie dielov.

Ďalšie funkcie vám umožňujú výrazne zvýšiť veľkosť tabuľky bez veľkého úsilia. V tomto prípade je ľahké skladať a čistiť. Mnoho modelov možno znížiť na veľkosť štandardného atribútu denníka. Vo vnútri každej miestnosti to bude vhodné. Najmenší priestor sa ľahko umiestni do malého transformátora.

Čo môžem nahradiť konferenčným stolíkom v hale

K dnešnému dňu sa mnohé atribúty nábytku vyrábajú podľa rôznych dizajnov. Môžu byť založené na určitých formách a mechanizmoch transformácie. Osobitná pozornosť by sa mala venovať usporiadaniu. Nábytok by mal mať zásuvku a prídavnú kartu. To umožní, aby sa tabuľka rozložila na veľké veľkosti.

1

Vzhľadom k rýchlemu transformáciu kompaktným a elegantným stolom, môže byť použitý pre rôzne účely: uložiť do vstavaných zásuviek sú malé veci, ktoré by mali byť vždy po ruke, alebo organizovať spoločné raňajky celú rodinu

Schopnosť transformácie je hlavnou črtou moderných návrhov. Vďaka tomu môžu byť štandardné atribúty nahradené najnovšími vynálezmi.

K dispozícii sú stoly z rôznych materiálov vrátane:

Vyberte materiál, je potrebné na základe atribútu nábytku. Rám musí byť spoľahlivý, čo mu umožní vydržať akékoľvek cykly rozloženia. Zvýšená pevnosť je charakterizovaná kovovými konštrukciami. Drevené a plastové stoly nie sú najlepšou možnosťou trvalého použitia. Ide o lacný atribút nábytku, ktorého nízke náklady sú spôsobené minimálnymi výkonnostnými charakteristikami.

Ako si vybrať univerzálnu konštrukciu

Výber dizajnu nábytku v hale nebude robiť špeciálnu prácu. Rozmery miestnosti nezáleží, ak je nábytok ľahko rozložený a zložený. Tým sa uvoľní ďalší priestor. Transformátor nikdy nebude vyzerať.

Pri výbere dizajnu je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim kritériám:

Elegantný a vzdušný konferenčný stolík zo skla nepreťažuje priestor a stáva sa hlavným prízvukom akéhokoľvek interiéru

Oválny stôl dokonale zapadá do interiéru obývačky. V normálnych časoch môže hrať úlohu pohodlného stojanu pod kvetinami. Ak je plánovaná dovolenka, atribút nábytku sa dá ľahko rozložiť. Tak je možné získať okrúhly stôl, pre ktorý bude ubytovaných 6-8 ľudí.

Moderné interiérové ​​objekty sa môžu obrátiť nielen na povrch na jedlo, ale aj na plnohodnotné pracovisko. Je to ideálna voľba pre ľudí pracujúcich v domácom prostredí.

Transformátory pre obývaciu izbu: ako ju zhromažďovať

Krásne dosky pre malý byt - to nie je luxus. Ak priťahovaný atribút nezodpovedá jeho dimenziam, môžete vždy nájsť alternatívu. Uprednostňujú sa univerzálne subjekty s funkciou transformátora. Môžete ju vyzdvihnúť v obchode a zozbierať ju v domácnosti.

Pre prácu je potrebné pripraviť:

 • Všetky prvky konštrukcie;
 • Šesťhranný kľúč;
 • Súbor potvrdzovateľov.

Skladací stôl môže byť ľahko zostavený doma bez toho, aby sa uchýlil k pomoci majstra, ktorý prvýkrát študoval inštrukciu

Ak je tabuľka biela, všetky ochranné fóliové prvky sa po práci odstránia. Montáž sa vykonáva podľa pripojených pokynov. V dôsledku toho by sa mal získať návrh, ktorého mechanizmus bude koordinovaný. Nemali by existovať žiadne tesné pohyby.

Ak máte v procese práce ťažkosti, môžete sa obrátiť na obchod, kde sa uskutočnil nákup. Skúsení odborníci pomôžu nájsť zdroj nepríjemného zvuku a zaoberať sa samotným dizajnom.

Pravidlá výberu: konferenčný stolík na obývaciu izbu (video)

Nábytkové predmety, ktoré majú funkciu transformácie, zaujímajú vedúcu pozíciu. Oni sú v dopyte, pretože ich funkcie a dostupné náklady. Je to ideálne riešenie pre malé byty, v ktorých jedna miestnosť vykonáva dve funkcie naraz.

Stolový transformátor pre obývaciu izbu

Malý jedálenský stôl v obývacej izbe, vyrobený vlastnými rukami alebo zakúpený v obchode s nábytkom, sa stane jeho hlavným centrom. Vzhľadom na to, že konferenčný stolík pre obývaciu izbu je obzvlášť dôležitý, je potrebné zodpovedne a vedome zvoliť tento prvok nábytku.

Záznamová tabuľka transformátora pre obývaciu izbu musí zodpovedať všeobecnému štýlu interiéru zvolenému v miestnosti. Nový konferenčný stolík pre obývaciu izbu by mal byť vhodný pre farebnú schému, takže premýšľajte nad jeho možnosťou najlepšie vo fáze, kedy bude zakúpený základný nábytok v tejto miestnosti.

Atraktívnosť a funkčnosť

Stôl v obývacej izbe je spojený so štyrmi nohami a plochým povrchom. Ak budete postupovať podľa tejto logiky, potom v malej miestnosti sa objaví objemná a často úplne zbytočná tabuľka.

Hlavným funkčným účelom stola v obývacej izbe je organizácia jedál. Než si kúpite stôl pre haly, musíte sa rozhodnúť pre svoj zamýšľaný účel.

Žltý stolový transformátor pre obývaciu izbu je lepšie vybrať kvalitným posuvným mechanizmom. V tomto prípade môžete ušetriť drahocenné štvorcových metrov v miestnosti a ak je to potrebné, vezmite dostatočný počet hostí.

Umiestnenie rôznych modelov do haly

Profesionáli konferenčného stolíka odporúčajú inštalovať buď na gauči, alebo v blízkosti kresla. Môže byť použitý na ukladanie novín, časopisov, drobného príslušenstva.

Obkladový stôl umiestnený v obývacej izbe iba v miestnosti s rozkladacím gaučom.

Možnosť počítača je ako majitelia nehnuteľností, ktorí chcú používať obývaciu izbu nielen na príjem hostí, ale aj na prácu.

Transformované modely sú považované za univerzálne druhy, pretože môžu meniť svoje základné výkonnostné charakteristiky. Takéto modely harmonicky zapadajú aj do obývačky s malými rozmermi.

V závislosti od hlavného funkčného účelu sú transformátory rozdelené na časopisy, stolovanie, posuvné modifikácie.

Profesionálni dizajnéri odporúčajú objednať stôl, aby hala zohľadnila všetky nuansy konkrétnej miestnosti.

Optimálna voľba pre malý obývacia izba je nákup tabuľky vo forme knihy. Užitočné tipy na výber tohto prvku nábytku, ako aj hotové interiérové ​​možnosti nájdete vo videu

Ak zoberiete do úvahy niekoľko dôležitých parametrov, pri výbere tabuľky, môžete si kúpiť kvalitnú transformačnú tabuľu za prijateľnú cenu.

Po prvé, musíte analyzovať veľkosť miestnosti. Čím menšia je plocha miestnosti, tým viac by mala mať funkčnosť zakúpeného nábytku. Stôl, ktorý bude centrom obývacej izby, má okrem vlastných vonkajších estetických charakteristík vynikajúce výkonnostné charakteristiky. Je potrebné vybrať si modely, ktoré sú vyrobené z odolného materiálu. Nohy by mali držať hmotnosť, na ktorú je stôl navrhnutý.

Odborníci neposkytujú poradenstvo pri kúpe kresiel, šatníka a stola zvlášť. Medzi nimi musí existovať kombinácia, ktorá prinesie hale zmysel pre jednotu a harmóniu.

Okrem výberu farebného nábytku, dizajnu, musia zodpovedať celkovým štýlom miestnosti. Najjednoduchšou voľbou by bolo umiestniť do haly jednej pohovky a hrudníka. Ale takáto minimalistická možnosť nebude apelovať na všetkých majiteľov mestských bytov.

Aby majitelia domov, ktorí sa rozhodli kúpiť novú transformačnú tabuľku pre svoju sálu, bolo jednoduchšie si vybrať, odborníci v oblasti dizajnu interiérov ponúkajú niekoľko užitočných tipov.

Napríklad, ako univerzálnu možnosť, môžete zvážiť nákup konzolovej tabuľky. Vzhľadom na malú veľkosť, bude vhodné v malej obývacej izbe. Navyše, konzola môže byť presunutá do priestoru, berúc do úvahy individuálne želanie vlastníka bývania.

Jemné jedálenský a konferenčné stolíky vyznačuje radom dekoratívnych prvkov a vzorov, takže je dôležité premýšľať o vhodnosti takéhoto nábytku v celkovom interiéri miestnosti.

Pre malú miestnosť je najlepšie vybrať vstavaný nábytok. Fotografia zobrazuje usporiadanie obývacej izby.

Drevený stôl so spoľahlivým výrobcom lakového náteru ponúka za dosť vysokú cenu toľko majiteľov mestských bytov si vyberá ako vhodnú alternatívu k modelu s umelými krytmi.

Ak je apartmán zariadený v klasickom štýle, môžete si vybrať stolík vyrobený z inovatívnych náterov.

Profesionálom sa pripomína dôležitosť výberu tvaru tohto dôležitého produktu. Napríklad oválna tabuľka by bola vhodná pre malé spoločnosti.

Ak chcete prijať veľké množstvo hostí, budú vyhovovať knižným stolom. Ich schopnosť transformácie im umožňuje minimalizovať priestor, ktorý tento prvok nábytku obsadí v zostavenej polohe.

Medzi praktickými odporúčaniami, ktoré odborníci ponúkajú, spozorujeme usporiadanie nábytku v obývacej izbe podľa určitých pravidiel. Napríklad je žiaduce umiestniť veľkú komoru zásuviek v blízkosti pohovky. Môžete použiť čerstvé kvety pre ďalší dekor.

Keď premýšľate nad dizajnovým projektom pre obývaciu izbu, musíte venovať pozornosť výberu optimálneho modelu stola. Odborníci odporúčajú výber modelov, ktoré majú schopnosť transformácie.

Krásny skladací stôl môže byť vyrobený vlastnými rukami. Materiály a dizajnové varianty sa vyberajú pri zohľadnení funkcií, ktoré tento prvok nábytku vykoná. Ak sa rozhodnete vytvoriť vlastný stôl, vyberte len kvalitné materiály. Aby ste dosiahli celistvosť a spoľahlivosť produktu, pokúste sa pripevňovať balustrámy k priečnikom. Povrch stola, vyrobený z prírodného dreva, je potrebné zakryť vrstvou ochranného laku.

Stôl je multifunkčný prvok nábytku, preto jeho výber je zodpovednou etapou interiérového dizajnu. Nebude to len miesto pre zhromažďovanie hostí, ale môže byť použité na usporiadanie pracoviska. Pri správnom výbere bude mať majiteľ obývačky pohodlné a funkčné prostredie v hale.

Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Dmitrovská diaľnica, 163a, budova 1, -1 poschodie

Ako si vybrať stolný transformátor pre obývaciu izbu

Obývacia izba je miestnosť na oddych, stretnutia, rodinné stretnutia a slávnostné sviatky. Všetky tieto udalosti sa konajú pri stole, ktorý v bežnom každodennom živote pokrýva veľa priestoru. Skvelé riešenie pre malé byty bude stolový transformátor pre obývaciu izbu. Takéto nábytkové prvky sú praktické a pohodlné na použitie.

Pohodlný a štýlový stolový transformátor pre príjem hostí

Zvyčajne obyvatelia skromných bytov čelia problémom pri nákupe nábytku malých rozmerov. Nemalo by zaberať veľa voľného miesta a súčasne by malo vykonávať poskytované funkcie. moderný transformačná tabuľka ušetrí priestor a harmonicky sa spojí obývacia izba a jedáleň v jednej miestnosti. Pohodlný transformačný mechanizmus umožňuje v priebehu niekoľkých sekúnd nastaviť potrebnú formu tabuľky.

Tabuľka - transformátor pre návrh malého obývacej izby

Mimochodom, stolový transformátor pre obývaciu izbu je skvelý variant vybavenia pre drobné bývanie.

Moderný transformátorový stôl ušetrí priestor apartmánu a harmonicky spojí obývaciu izbu a jedáleň do jednej miestnosti

Dostal svoje meno kvôli svojmu jedinečnému dizajnu. Modifikácia umožňuje zapnúť kompaktný konferenčný stolík na plnohodnotný obed. K rôznym transformátorom patria tabuľky, ktoré môžu zmeniť jeden z týchto parametrov:

Útulná obývacia izba so stolným transformátorom a mäkkým kobercom

Trh s nábytkom ponúka aj také modely transformačných stolov, ktoré kombinujú niekoľko mechanizmov súčasne. Vďaka tomu sú stoly multifunkčné a univerzálne pre každý interiér.

Predtým pre hostí jednoducho presunul stôl z kuchyne do obývacej izby. Po ňom sa každý mohol voľne ubytovať. Vďaka modernému vývoju vytvoriť priestorový stôl z malého časopisu sa dá pohybovať jednou rukou. Obývacia izba transformátor pre obývaciu izbu, vďaka rôznym funkciám bude nevyhnutné pre akýkoľvek interiér.

Modifikácia umožňuje zapnúť kompaktný konferenčný stolík na plnohodnotný obed

Okrem formulárov sa tabuľky líšia aj v možnostiach zmeny parametrov. Tabuľky-transformátory pre obývaciu izbu môžu byť skladacie a posuvné. Špeciálne vstavané mechanizmy umožňujú čiastočne zmeniť dosku alebo úplne upraviť kus nábytku.

Vyzdobte obývaciu izbu s funkčným stolom - transformátorom

Posuvné stoly sú transformované s vstavanými doplnkovými panelmi. Jednoducho rozširujú a zdvojnásobujú kapacitu nábytkového objektu. V sklápacích stoloch sú na zvýšenie parametrov aj pomocné panely. Avšak "krídla" sú umiestnené pod hlavnou plochou alebo bočné.

Na základe návrhu môžu byť tabuľky transformované nasledovne:

Sklenený stolík - transformátor vo vnútri obývacej izby

 1. Pomocou inštalovaného zdvíhacieho mechanizmu sa výška zväčšuje a stolová doska sa otvára ako kniha.
 2. Po stlačení vrchnej dosky stola sa sprístupnia ďalšie podrobnosti o štruktúre, ktoré nástroje používajú. Súčasne na hlavnej časti sú jedlá.
 3. Tradičný štvorcový posuvný model. Pracovná doska sa rozprestiera a tvorí obdĺžnikový tvar. Zmena výšky v tomto modeli nie je poskytnutá.

Tabuľky-transformátory pre obývaciu izbu môžu byť skladacie a posuvné.

Modul posuvného stola obsahuje dve polovice krytu akéhokoľvek druhu. V najpopulárnejších modeloch stolov s rozšírením polovičného veka sú pomocné komponenty. Zostavená konštrukcia umiestňuje "vložky" do seba.

Dôležité upozornenie: Modernizácia stola sa vykonáva pomocou takých mechanizmov, ako sú: slučky na zdvíhanie plynu, špeciálne príslušenstvo a posuvné povrchy.

Sklenený stolík - transformátor vo vnútri obývacej izby

Okrem zmeny rozmerov stolový transformátor pre obývaciu izbu by sa mali ľahko pohybovať. V súvislosti s tým hraje osobitnú úlohu materiál jeho výroby, ktorý sa navrhuje pre tieto typy:

 1. Drievotrieska (drevotrieska je lacný analóg masívneho dreva, je oveľa ľahší a pohodlnejší v dekorácii.) Materiál môže byť laminovaný, takže sa mu podarí maľovať).
 2. MDF (odlišuje sa od EAF len vo výrobnej metóde, v ktorej sa používa živica ako upevňovacia súčasť.) Tento materiál je omnoho šetrnejší k životnému prostrediu ako drevotrieska.

Funkčné usporiadanie obytného priestoru pomocou stolového transformátora

Vnútorná výzdoba obývacej izby pomocou stolového transformátora

Pre miniatúrne apartmány je veľký výber obývacia izba-transformátorová miestnosť, ktoré môžu kombinovať iné kusy nábytku. Môžu to byť stoly - skrine, stoly - obrubníky, stoly - postele a dokonca aj stoličky - pohovky. Nábytok-transformátor určite vyzerá veľkolepe a zaberá minimálny priestor v obývacej izbe.

V prípade miniatúrnych apartmánov je k dispozícii veľký výber stoličiek na obývacie izby, ktoré môžu kombinovať iné kusy nábytku

V zloženom tvare má kávovar-transformátor zaberajú minimálny priestor, dá sa pohodlne presunúť na pohovku alebo umiestniť vedľa stoličiek v blízkosti televízora. V prípade príchodu hostí sa takýto stôl ľahko zmení na priestranný večerný stôl, ktorý môže ľahko ubytovať 8 ľudí.

Obývacia izba so štýlovým stolom - transformátorom z ušľachtilého tmavého dreva

Stolový transformátor obývacej izby je:

 • voľba v prospech šetrenia miesta;
 • kombinácia toho, o čom by ste mohli len snívať predtým - obývacia izba a jedáleň;
 • neobvyklé riešenie, otvorenie pre majiteľov malého obytného priestoru s malou obývacou izbou.

Vo všeobecnosti je niekoľko jednoduchých manipulácií, pár automatických pohybov a ... tu je to! Vytvorila možnosť, ktorá je relevantná v tomto mieste av danom čase.

Stôl - transformátor z ľahkého dreva pre malý obývacia izba

Výber transformovateľných stolov pre obývaciu izbu je možné vykonávať nielen z hľadiska rozmerov, materiálov a možností farieb. Nábytkové obchody ponúkajú zaujímavé typy konštrukcie takýchto výrobkov.

V zloženom tvare má kávovar-transformátor zaberajú minimálny priestor, môže byť pohodlne tlačený na pohovku alebo umiestnený vedľa sedadiel v blízkosti televízora

Modulový stolový transformátor. Konštrukcia obsahuje niekoľko samostatných modelov, ktoré sú kombinované do jednej jednotky, alebo v spojení, vytvárajú samostatné police a zásuvky.

Tabuľka transformátora je kubická forma. Produkt bude neoddeliteľnou súčasťou akéhokoľvek interiéru a vnútorné kancelárie hladko skryjú časopisy a noviny.

Dekorácia obývacej izby štýlovým stolom - transformátorom

Časopis stolového transformátora zaujíma dôležité miesto medzi zariadeniami obývacej izby. Malý malý systém sa môže premeniť na plný stôl s hosťami. V zostavenej forme vyzerá ako pohodlný a malý stôl na ukladanie písmen, vzdialený od televízora a mnoho ďalších užitočných detailov. Objem takejto tabuľky v rozvinutej forme tvorí pevný povrch pre bufet s ľahkým občerstvením.

Časopis stolového transformátora zaujíma dôležité miesto medzi zariadeniami obývacej izby.

Názov nábytku skrýva svoj účel. Tieto prvky interiéru majú bohatý zoznam manipulácií, čo im dáva veľa pozitívnych stránok v porovnaní so štandardným nábytkom. Takéto zariadenie poskytuje bežným obyvateľom obrovský počet plusov.

Tabuľka - transformátor ako funkčný dekor pre obývaciu izbu

 • Funkčnosť. Zmeňte požadované vlastnosti: tvar alebo výšku. Parametre je možné meniť individuálne alebo niekoľko súčasne.
 • Kompaktnosť. Malý kus nábytku sa ľahko premení na plnohodnotný obed. Minimálne obsadený priestor s maximálnou kapacitou.
 • Pomocné funkcie. Prípady prítomnosti vstavaných krabičiek v tabuľkových transformátoroch sú rozšírené. Skladujú domáce predmety alebo iné pomôcky. Prístup k takýmto oknám je vždy otvorený bez ohľadu na stav tabuľky - zostavený alebo rozložený.

Obývacia izba v modernom štýle s stolným transformátorom

Veľký masívny stolový transformátor v interiéri obývacej izby

Pôvodný dizajn obývacej izby so štýlovým transformačným stolom

Pohodlný a pohodlný stolový transformátor pre obývaciu izbu

V skutočnosti koncepcia vytvárania tabuliek-transformátorov je ďaleko od nových. V apartmánoch sovietskej éry bol umiestnený podobný nábytok. Ale potom boli parametre príliš ťažkopádne. Kompaktné modely moderných typov nábytku sú vyrobené z ľahkých materiálov a zahŕňajú niekoľko spôsobov transformácie.

Kompaktné modely moderných typov nábytku sú vyrobené z ľahkých materiálov a zahŕňajú niekoľko spôsobov transformácie

Hlavným kritériom pre výber nábytku do obývacej izby je vzhľad. Na základe vzhľadu interiérových prvkov vytvárame dojem, ako stojí v tomto či tom rohu, či sú kombinácie tvarov a farieb, ktoré prevažujú v miestnosti, harmonické.

Návrh obývacej izby s kombináciou tmavého stola - transformátor a ľahký koberec

Stolový transformátor v obývacej izbe je vhodný pre každý apartmán. Bude to nevyhnutné pre príjemnú rodinnú večeru a podujatia s hosťami. V zloženej podobe slúži táto tabuľka ako štylistická výzdoba. Okrem toho, populárna výzdoba vázy s živými alebo sušenými prvkami floristika, sošky. Správne zvolený konferenčný stolík, okrem estetiky, tiež vykonáva pohostinnú funkciu. V tabuľke sa podávajú ľahké občerstvenie na čajové alebo koktailové večierky.

Multifunkčný stôl - transformátor tmavej farby

Tabuľka transformátorov bude vhodný pre tých, ktorí šetria voľný priestor v obývacia izba, a dáva prednosť minimalizmu v dizajne interiéru. Takáto tabuľka je vybavená pokročilým zariadením, ktoré mení výšku nohy a parametre dosky stola jednoduchou manipuláciou s rukou. Štýlové a praktické transformačná tabuľka zapadnúť v obývacej izbe akejkoľvek veľkosti.

Tabuľkový transformátor pre obývaciu izbu 58 nápadov na fotografie:

© Copyright 2015-2018 Moderné nápady interiérového dizajnu a dekorácie

Opätovné vytlačenie materiálov je povolené iba s uvedením zdroja

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 30 = 32