Konferenčný stolík z dreva

Konferenčné stolíky sú veľmi pekné - 70 fotiek

V mnohých domácnostiach je prevládajúcou tradíciou je prítomnosť konferenčný stolík, univerzálny kus nábytku pre každého interiéru, ktorý po mnoho rokov sa stal neoddeliteľnou súčasťou interiéru.

Kávové stolíky z dreva - čo?

Univerzálny kus nábytku sa používa nielen na uverejňovanie novín a časopisov. Je vhodné umiestniť šálky s kávou alebo čajom. Mnoho detí ako sedí u malého stola na kreslenie alebo skladanie hádaniek, je vhodné umiestniť diaľkové ovládače z televízora atď. Z vyššie uvedeného môžeme konštatovať, že takýto nábytok je pre nás jednoducho potrebný!

Takže ste sa rozhodli zdobiť interiér vášho domu s konferenčným stolíkom. Veľkosť, tvar, výška a materiál výrobku závisí na tom, aké funkcie bude vykonávať. Zamyslite sa, za akým účelom budete potrebovať - ​​to bude len možné umiestniť akúkoľvek vec, že ​​bude slúžiť ako miesto pre hranie svoje deti, rozhodnúť, či budete potrebovať prenosný alebo stacionárne model?

Na modernom trhu s nábytkom sú konferenčné stolíky reprezentované širokou škálou modelov vyrobených z rôznych materiálov: drevo, sklo, plast. Ako ukazuje prax, drevené konferenčné stolíky zostávajú populárne a v dopyte medzi kupujúcimi.

Materiál konferenčného stolíka zo stromu

Ako materiál pre konferenčné stolíky používajte:

Hotové výrobky dyhované dýhou drevo rôznych odtieňov, obal z laku alebo prírodný včelí vosk.

Kupujúci ponúkajú stolíky, v ktorých sú stolové dosky z tvrdeného skla, lešteného niklu alebo patinovanej mosadze. Ozdobou klasického interiéru bude model s rezbami.

1

Výhody konferenčných stolíkov z dreva

 • Nové technológie používané na spracovanie dreva z nej vyrobili materiál, ktorý má praktickosť, spoľahlivosť, životnosť, dlhá životnosť.
 • Vďaka svojej ekologickej čistote, bezpečnosť, prírodné krásy materiálu, drevené konferenčné stolíky z dreva udržujú dlaň nadradenosti medzi nimi "sobratev9quot; z iných materiálov.
 • Okrem prírodných krás, drevo má užitočné vlastnosti, prispieva k udržaniu čistoty vzduchu v miestnosti.
 • Hygroskopickosť dreveného nábytku vám umožňuje vytvoriť správne "počasie v dome",
 • Konferenčné stolíky, vyrobené z rôznych druhov dreva, sú univerzálne, pretože sa hodia organicky do akéhokoľvek interiéru miestnosti. Stane sa harmonickou súčasťou klasického, romantického, minimalistického interiéru alebo moderného štýlu.
 • Široká škála produktov prezentovaných na spotrebiteľskom trhu vám umožňuje ľahko vybrať správnu voľbu pre váš domov.

Druhy konferenčných stolíkov z dreva

Drevené konferenčné stolíky môžu mať rôzne formy - od klasických až po extravagantné a bizarné.

Môžu byť vyrobené vo forme neobvyklej lavičky, funkčný modul s ďalšími sekciami, kde môžete ukladať záznamy, konzoly, drobné predmety.

Fanúšikovia extravagantných výrobkov si môžu vybrať tabuľu vo forme veľkého paličky alebo sekačky z doby kamennej. Tradičné modely majú oválny alebo obdĺžnikový tvar dosky. Základom stola môžu byť nohy, sokl alebo podstavec.

Pre fanúšikov funkčného nábytku, ktorý zaberá malý priestor, ale prináša maximálny úžitok, Drevené stoly, ktorých dizajn zahŕňa zásuvky, policové nohavice, kolieska, sklápacie dosky, pod ktorými sú krabice na skladovanie vecí.

Často na konferenčnom stole je nainštalovaný telefón alebo váza s kvetmi. Môžu byť umiestnené vedľa pohovky alebo lôžka. Modely vybavené kolesami sa dajú ľahko posunúť na správne miesto.

Konferenčný stolík z dreva v interiéri

Môžete si kúpiť drevený konferenčný stolík v obchode alebo ho môžete objednať na individuálny projekt. Široká škála výrobkov a iný cenový rozsah umožňuje každému kupujúcemu zakúpiť tento nábytok, ktorý spĺňa všetky jeho požiadavky, požiadavky a finančné možnosti.

Nové nápady na výrobu konferenčného stolíka

Nábytok nielen zdobí miestnosť, ale plní aj svoje funkčné povinnosti. Ak chcete urobiť nejakú rozmanitosť v interiéri, môžete si vytvoriť konferenčný stolík s vlastnými rukami. Existujú rôzne nápady na výrobu tejto položky nábytku.

Samostatný konferenčný stolík: výpočet výšky, výkres výber materiálu

Konferenčný stolík môže byť vyrobený z akéhokoľvek materiálu so spoločným štýlom. Interiér vyzerá luxusne, ak je zdobený kamenným dreveným stolom. Môže mať klasickú podobu. Dodatočné dekorácie tu nie sú potrebné. Môže sa použiť dekoratívna rezbárska a dekorácia.

Štandardná verzia tabuľky je vyrobená z dreva. Veko a dve horizontálne poličky spájajú štyri vertikálne steny s komplexným profilom a štyri dekorované detaily, ktoré majú aj komplexný profil. Vďaka guľkovému ložisku sa výrobok ľahko pohybuje. Stôl je pokrytý priehľadným alebo nepriehľadným ochranným a dekoratívnym povlakom.

 • Drevo GOST pre výrobok - 19414-90. Na pripojenie stola a zvislej steny použite poter 2.16 D.
 • Spodná horizontálna polica je pripevnená guľkovými ložiskami 9,2 A.
 • Skrutky 2-4 sa používajú na upevnenie guľových kĺbov.
 • Každý panelový člen je vyrobený z lepených regálov. Sú lepené lepidlom PVA Lux, ktoré má nízku toxicitu a rýchle nastavenie.
 • Každá časť sa musí brúsiť brúsnou podložkou.
 • Povrchová úprava sa vykonáva samonasávacím lakom a brúsnou špongiou.

Interiér vyzerá luxusne, ak je zdobený kamenným dreveným stolom

Lacnejšia možnosť je vyrobená z kovu a skla. Interiér vyzerá s týmto riešením rafinovanejšie a ľahšie v porovnaní s výrobkom vyrobeným z kameňa. Stolová doska je vyrobená z vysoko pevného skla, nohy sú vyrobené z kovu. Ukazuje sa pevný a odolný dizajn, za ktorým nemusíte venovať zvláštnu pozornosť.

Výrobok z korkového dreva má ľahkosť, pevnosť a trvanlivosť. Nehne sa a nezapáli. Rozhodnutie o štýle môže byť iné.

Ak je tabuľka potrebná na jednu sezónu, môže byť vyrobená z plastu. Jedná sa o lacnú a krátkodobú možnosť.

Ako urobiť konferenčný stolík sami (video)

Pre každý štýl interiéru - váš stôl

Je tiež dôležité dodržiavať jeden štýl v každom predmetu používanom v interiéri. Pred výberom konkrétneho dizajnu tabuľky je potrebné určiť celkové zloženie objektov v miestnosti. Po prvé, je určený štýl, potom výber materiálu s rôznymi detailmi pre zdobenie.

 • Pri výbere klasického štýlu je potrebné zachovať rovnováhu luxusu a jednoduchosti. Tento cieľ sa dosahuje použitím jednoduchých materiálov. Na ozdobenie dreveného stola je možné použiť vzácne sklenené korálky a umelecké maľovanie.
 • Luxus s ekologickou kompatibilitou je kombinovaný v ekologickom štýle, na ktorého výzdobu sa používajú prírodné materiály. Je možné použiť ratan, ktorý sa vyznačuje silou a flexibilitou.
 • Najnovšia moderné technológie používané v high-tech štýlu. Formulár tabuľka pre rozhodnutie tohto štýlu by mal vyzerať priestor. Výrobok je zdobený svetelnými prvkami. Môže to byť neón alebo malé žiarovky. Nábytok by mal vyzerať fantasticky.
 • V miestnosti zdobenej v rustikálnom štýle použite viac prírodných materiálov. Môže to byť pevná guľatina, tyče. Zbytočné veci sa stanú nezvyčajnými objektmi.

Najnovšie moderné technológie sa používajú v štýle high-tech

Galéria: nápady na výrobu konferenčného stolíka (25 fotek)

Nápady pre sebaobslužný konferenčný stolík

Podľa všeobecného štýlu miestnosti môžete určiť, akú formu bude tabuľka. Tento nábytok sa používa nielen na ukladanie časopisov a novín. Môže byť zdobený lampou. Môžete piť čaj na to. Okrem toho môže byť použitý ako stojan pre akvárium.

V tejto súvislosti, je dôležité takže štandardná forma tohto nábytkového objektu spĺňa všetky požiadavky. Pre klasický interiér môžete zostať v geometrickom tvare. Často sa v apartmánoch nachádzajú tabuľky štvorcových, obdĺžnikových, oválnych a okrúhlych tvarov.

Pre klasický interiér môžete zostať v geometrickom tvare

Ako urobiť stolík-transformátor z dreva

Majitelia malého bytu toto riešenie pomôže vyriešiť problém s priestorom. Takéto skladacie modely majú špeciálny mechanizmus pruženia alebo plynového výťahu. Môžete vytvoriť transformátor z výkresov na veľkosti. Existujú špeciálne počítačové programy, ktoré môžete použiť na vizualizáciu produktu, ale tiež z papiera a ceruzky môžu byť tiež dobré.

Pre spoľahlivý vysokokvalitný transformátor je potrebné mať preglejku (hrúbku 2,2), ktorá dokáže odolávať mechanickému prvku. Podrobnosti sú rezané s maximálnou starostlivosťou v súlade so stanovenými rozmermi.

Každý detail je pripevnený bez spomalenia. Pokiaľ je to potrebné, je vytvorený zasúvateľný a rotačný mechanizmus. Výsledkom je, že produkt môže kombinovať dve tabuľky a vykonávať dve funkcie. V priebehu dňa môžete s ním rokovať a večer môžete mať večeru so spoločnosťou. Je vhodné používať výrobok s kolesami. Môžete to urobiť sami. Kola by mala byť mäkká, aby sa podlaha z nich nepoškodila.

Galéria: konferenčný stolík (25 fotek)

Ako vytvoriť tabuľku s efektom nekonečno (video)

Vytvorenie malého konferenčného stolíka na kolesách

Bez skúseností v oblasti nábytkárskeho priemyslu môžete začať s prípravou konferenčného stolíka. Na tento účel sú pripravené potrebné materiály a nástroje:

 • Bary 9 / 3,5 cm, dĺžka 12 m;
 • svorky;
 • Drevené lepidlo;
 • šmirgľový papier;
 • Dláto a pílové píly;
 • Rulety, ceruzky;
 • Lak.

Rezanie častí by malo byť vykonané s prihliadnutím na kvóty a konečné spracovanie. Dĺžka príspevku je 2,5, šírka 0,6 a hrúbka 0,15 cm v stolárstve môžu ihneď rezať diely na požadované rozmery.

Ak nemáte skúsenosti s nábytkárstvom, môžete začať s prípravou konferenčného stolíka

Práce sa vykonávajú v nasledujúcom poradí:

 1. Príprava kreslenia sa vykonáva. Môže byť prezentovaný vo forme plánu kreslenia, na ktorom sú aplikované všetky potrebné rozmery.
 2. Pomocou pilovej píly vyrežte lištu. 14 kusov detailov o dĺžke 70 cm na doske stola a 4 kusy na 35 cm na nohách.
 3. Potom na dvoch dlhých kúskoch urobte odsadenie od okraja na každej strane (5 cm). Na toto použitie používajte pílku.
 4. Na vyhladenie drsnosti tyčí sa používa brúsny papier. Vytvárajte husté spojenie dielov. Môže byť upravená pomocou dláta alebo šmirgľového listu.
 5. Každá susediaca strana tyče je ošetrená lepidlom a lepená. Musíte sa uistiť, že doska stola je plochá. Nesmie dochádzať k posunutiu dielov.
 6. Po čakaní na sucho lepidla sa svorky odstránia.
 7. Povrch je brúsený zariadením.
 8. Naneste lepidlo na konce každej nohy a do drážok.
 9. Každá noha je vložená do drážky. Potom sa brúsia, kým lepidlo úplne nevyschne.
 10. Potom zakryjte lakmi, suchými a skrutkovými kolesami.

Pre lepšiu penetráciu laku do dreveného materiálu je potrebné k nemu pridať rozpúšťadlo. Táto metóda je príliš jednoduchá. Dokonca aj začiatočník sa s tým vyrovná. Materiál, ktorý sa používa pri výrobe, môže byť najviac neštandardný, v závislosti od toho, akú predstavu chce majster realizovať.

Prekvapivo vyzerá v interiéri leštené, pokryté škvrnou a lakmi

Originálne nezvyčajné nápady domácich konferenčných stolov

 • Drevené palety môžu pomôcť pri realizácii myšlienky vytvárania unikátneho nábytku. Mletie palety sa vykonáva. Ak chcete dať jas, použite lak. Produkt bude praktickejší, ak bude doplnený kolesami.
 • S hotovými dekoračnými krabicami môžete získať originálny dizajn. Samonavíjanie, nechty sa používajú na pripojenie krabičiek. Hotový výrobok je leštený a rozjasnený škvrnou alebo lakom. Takýto stôl môže byť doplnený kostrou a kolesami.
 • Na palete, paličku alebo krabici, plastové alebo kovové rúry môžete položiť dosku z dosky. Na upevnenie používajte priehľadné lepidlo, špeciálne prísavky alebo skrutky.
 • Litinová batéria sa môže stať spoľahlivým a mobilným vynálezom, ak umiestnite sklenenú koncovku na leštené radiátory a inštalujete kolieska zospodu. Pri pohľade, aký radiátor.

Konferenčný stolík: odrody (video)

Pri dekorácii interiéru nie je nutné používať hotové nábytkové predmety. Je lepšie si sami uvedomiť svoje tvorivé schopnosti a módne myšlienky a vytvoriť nové majstrovské dielo z prírodného alebo umelého materiálu. Hlavná vec, že ​​výrobok bol nielen funkčný, ale aj zodpovedal štýlu miestnosti, harmonicky prispôsobil svoj tvar do situácie. Na to môžete použiť pripravené nápady alebo urobiť svoje fantázie pravdivé.

Ručne vyrobené: urobte si stolík z dreva so svojimi vlastnými rukami

Konferenčný stolík je výzdobou a vrcholom interiéru. A objekt, vykonaný vlastnými rukami, sa hodnotí dvakrát. Môžete to vyrobiť z dreva, skla, plastu a iných materiálov. Je to dosť jednoduché. Budete potrebovať kresby a trochu trpezlivosti. Krásny stôl sa stane miestom, kde si môžete oddýchnuť a prečítať si tlač alebo sedieť s priateľmi cez šálku čaju. Pokyny krok za krokom s fotografiou zjednodušia výrobný proces.

Na vytvorenie konferenčného stolíka budete potrebovať nielen kresby, ale aj materiály s nástrojmi. Sklad s nasledujúcimi stavebnými zariadeniami:

 • drevo (pole);
 • lak na nátery na vodnej báze;
 • rozpúšťadlá;
 • akrylová farba;
 • s kefami;
 • samorezné skrutky;
 • elektrické sklápačky;

 • skrutkovač;
 • brúska;
 • fréza;
 • drill.

Pokiaľ ide o drevo, najlepšou voľbou bude borovica s hrúbkou 2,5 cm. Podľa výkresu sa parametre konferenčného stolíka, ktoré sa plánujú vyrábať ručne, rovnajú 1,5 mx 0,5 m.

Pozor prosím! Tabuľka nepotrebuje samostatné nohy.

Lak je potrebný na pokrytie dokončenej konštrukcie, všetko to bude vyžadovať asi 0,3 litra. Akrylová farba je lepšie získať lesk. S jeho pomocou, môžete poskytnúť nezvyčajný vzhľad do interiéru. Stôl bude zostavený pomocou samorezných skrutiek. Ich veľkosť by mala byť 4 x 60 a 4 x 40 mm. Pokiaľ ide o zostávajúce nástroje a materiály, neexistujú pre ne osobitné požiadavky.

Prvou etapou tvorby konferenčného stolíka je výber výkresov a vyrezávanie príslušných častí. Vhodné schémy je možné nájsť na internete alebo zostaviť samostatne.

Takže, keď sú všetky detaily pripravené, môžete začať zostavovať budúcu interiérovú výzdobu.

 • Všetky kĺby a drsnosť drevených častí musia byť primárne nanesené. To sa dá dosiahnuť tesniacim lepidlom alebo PVA. Potom nechajte úplne vysušiť všetky komponenty.

 • Dosky a nohy by mali byť upevnené pomocou skrutiek uvedených v zozname potrebných materiálov.
 • Živicnosť konferenčného stolíka sa dá ľahko odstrániť rozpúšťadlom. Najobľúbenejším liekom je biely alkohol. Suchá handrička by mala byť navlhčená malými prostriedkami a trieť povrch stola.

Rada. Vykonávajte tieto manipulácie na otvorenom priestranstve, pretože v byte čoskoro dôjde k erózii.

 • Tabuľka je takmer pripravená. Musí to byť zdobené. Aby ste to dosiahli, musíte zmiešať lak a akrylovú farbu lesklými škvrnami. Zakryť celý povrch stola.
 • Po vysušení laku a laku môže byť konferenčný stolík umiestnený vo vnútri a používa sa na jeho zamýšľaný účel.

To je najjednoduchší a najoriginálnejší spôsob, ako vytvoriť dekoratívny stôl. Ručne navrhnutá položka bude správne obsadiť miesto v obývacej izbe alebo spálni. Na výrobu stola potrebujete drevené debny. Je to drevená, nie preglejka. Drevo má dobrý výkon, čo sa nedá povedať pre preglejku.

Ale tento materiál bude potrebný aj pre konferenčný stolík z krabičiek. Vezmite si niekoľko minút pokynov a budete určite uspieť!

 • Pripravte list preglejky. To sa robí tak, aby nedošlo k zaťaženiu štruktúry. Drevené debny nie sú ideálnym geometrickým predmetom.
 • Z tohto hľadiska by mali byť krabice položené na vodorovný rovný povrch. Pred rezaním preglejkového listu nakreslite obrysy. List preglejky na pokrytie lakom alebo škvrny.
 • Kolečka by mali byť upevnené v rohoch a krabice pripevnené k dolnej doske stola.
 • Zostáva zakryť konferenčný stolík lakom. Po nanesení laku je potrebné ho nechať vyschnúť a až potom zakryť novou vrstvou. Tento postup sa niekoľkokrát opakuje.

Výhody a nevýhody stolov vyrobených z dreva

Drevené stoly - obľúbená možnosť, ktorá ľahko zapadá do akéhokoľvek interiéru. Je dôležité len vybrať vhodný odtieň, ktorý bude v súlade s inými nábytkami. Rovnako ako všetky predmety takéto návrhy majú svoje pozitívne a negatívne strany. Medzi plusy patria:

 • veľký výber dreva (mäkký, tvrdé skaly);
 • rôzne odtiene a textúry;
 • ľahkosť výroby a súlad materiálu;
 • prirodzenosť a šetrnosť voči životnému prostrediu;
 • univerzálnosť.

Okrem pozitívnych aspektov je potrebné poznamenať nedostatky. Sú to málo alebo skôr len dva: vysoké náklady na materiál a náchylnosť k mechanickému pôsobeniu (poškriabaniu, škrabaniu atď.).

Populárne nápady na výrobu konferenčných stolov z dreva

Kópie z dreva boli vždy šetrné k životnému prostrediu a krásne. A koľko zaujímavých myšlienok sa dá preložiť do reality! Zdá sa, že jednoduchý stôl vyrobený z dreva, ako môže byť v ňom originálny? Ponúkame niekoľko obľúbených možností na výrobu konferenčného stolíka.

 1. Tabuľka z palet. Pre svoju výrobu sú potrebné bežné palety, na ktoré sú kolesá fixované. Charakteristickým znakom tohto dizajnu je malá výška. Postačuje utiahnuť kolesá a stôl je pripravený. Niektorí idú ďalej a ozdobia ich stolom a rôznymi policami.
 2. Stôl zo starých dverí. Ak ste nedávno zmenili dvere, staré môžu byť použité ako materiál na výrobu konferenčného stolíka. Dvere musia byť rozrezané na tri časti: stôl a dve nohy. Medzi nimi sú pripevnené pomocou rohov.
 3. Tabuľka drevených kmeňov. Je to veľmi jednoduché. Musíte vyzdvihnúť alebo vystrihnúť tie isté drevené tyče. Nadstavba preglejky je odobratá. Do svojej spodnej časti sú pripojené pojazdné kolesá a nad guľatiny stromov. Použitým materiálom je breza, osika alebo buk.
 4. Tabuľka stoličiek. Stačí nalepiť kolesá, lak a ozdobný stôl je pripravený.

Konferenčný stolík vyrobený vlastnými rukami je originálny spôsob, ako ozdobiť miestnosť. Konštrukcia, rozmery a iné vlastnosti objektu sú úplne závislé od zvoleného výkresu a vašich preferencií. Stojí za zmienku, že pri výrobe tabuľky potrebujete minimálne množstvo materiálov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

67 − 65 =