Konferenčný stolík zo skla

Sklenené konferenčné stolíky - 55 fotiek

Nedávno interiéry majú módny trend - v interiéroch sa objavil relatívne nový predmet - sklenené konferenčné stolíky. Aké sú výhody takýchto tabuliek a prečo si zaslúžia takú popularitu?

Po prvé, dávajte pozor na skutočnosť, že konferenčný stolík môže byť vyrobený z rôznych materiálov, ako v skutočnosti akýkoľvek iný nábytok. Ale teraz, v súlade s požiadavkami, všetky stavby sú oveľa jednoduchšie, aby nedošlo k vytvoreniu pocitu preťaženého priestoru. Konferenčný stolík z dreva vyzerá ťažko. Preto dnes dizajnéri uprednostňujú sklenené výrobky. Koniec koncov, sila nie je rozhodujúcim faktorom pri výbere konferenčného stolíka.

Nie tak dávno bolo možné snívať o sklenenom nábytku, pretože sklo je veľmi krehký materiál. A vzniká logicky otázka o bezpečnosti použitia takého prvku interiéru. Odpoveď je jednoznačná - je to bezpečné. Takže nábytok je vyrobený len s jedným typom skla - temperované. Hrúbka takéhoto skla použitého na výrobu konferenčných stolov nie je menšia ako 8 milimetrov.

Tvrdené sklo má veľmi vysokú odolnosť voči nárazom. Toto sklo sa nerozbije a môže vydržať značnú váhu. Moderné spôsoby spracovania umožňujú výrobu skla s mimoriadne hladkými okrajmi a samotný doskový stôl môže byť buď priehľadný alebo matný as rôznymi vzormi.

1

Týmto spôsobom, sklenené konferenčné stolíky sa môžu zapadnúť do akéhokoľvek interiéru a stanú sa nielen praktickým objektom, ale aj skutočnou dekoráciou.

Docela logická otázka "prečo potrebujem konferenčný stolík?"

Ako môžete hádať z názvu, je navrhnutý tak, aby sa na ňom šírili noviny a časopisy. Na tento účel sú konferenčné stolíky inštalované v kanceláriách na miestach, kde čakajú návštevníci. Na tejto tabuľke môžete piť kávu alebo čaj. Domáca konferenčná stolička má rovnaké funkcie. Nie sú však kľúčové.

Hlavná funkcia sklenených konferenčných stolíkov je dekoratívna, a keďže sú dostatočne malé, budú vyzerajúce dobre aj vo veľkej miestnosti. A pretože sklo dokonale kombinuje s prakticky všetkými materiálmi, môže byť v každej situácii harmonicky "napísané". Stôl vyzerá originálne, nie len zo skla, ale s použitím lesklého kovu.

Sklenené konferenčné stolíky v interiéri rôznych miestností

Konferenčné stolíky zo skla s drevom sú vhodnejšie pre klasický interiér.

Nehmotné stoly neznižujú priestor, ale vďaka výnimočne ľahkej konštrukcii to robia viac "zadarmo", nie preplnené.

A v niektorých interiéroch sa stolíky stali súčasťou štylistického zloženia. Vo všeobecnosti je to typické pre izby v štýle minimalizmu. vykonalo toto tabuľku s minimálnymi podrobnosťami. Má funkčnosť a praktickosť. Zvyčajne je to o niečo viac ako zvyčajne.

Niekoľko kusov nábytku môže byť "hrdý", že pritiahol toľko pozornosti dizajnu. Začína to tým, že stolová doska na konferenčných stoloch môže byť úplne iná - od bežného okrúhleho a štvorcového po rôzne nepravidelné tvary.

Sklenená vrstva nemá sémantické zaťaženie a často sa stáva akýmkoľvek "pozadím" toho, čo je umiestnené pod ním. Jedným z originálnych dizajnových riešení - akvárium na sklenenom konferenčnom stole. Nemenej elegantný bude vyzerať miestnosť, v ktorej sklenený konferenčný stolík ukladá fotografie rôznych tvarov a veľkostí.

Sklenené konferenčné stolíky: všetky možnosti

Dizajnéri experimentovali nielen s materiálmi dosiek, ale aj s materiálmi nohy. Môžu byť vyrobené z dreva, ratanu, mramoru alebo iných materiálov. Nohy môžu mať rôzne bizarné tvary a môžu byť tiež vytvorené vo forme sochárskeho obrazu.

Nepochybne môže konferenčný stolík priniesť určitú užitočnú záťaž do interiéru. Okrem časopisov a novín, pre ktoré je táto tabuľka v skutočnosti určená, môžete na nej položiť vázu s cukrovinkami alebo vázou kvetov. Pre takýto je vhodné piť čaj alebo kávu, počas pokojného rozhovoru. Je zaujímavé, že to, čo nazývame konferenčným stolíkom v zahraničí, sa nazýva konferenčný stolík.

V poslednej dobe sa ich funkčnosť výrazne zvýšila. Na niektorých sklenené konferenčné stolíky K dispozícii sú regály, na ktorých môžete uložiť rôzne drobné predmety.

Často dizajn konferenčných stolíkov zahŕňa kolesá alebo valčeky. To je veľmi výhodné, pretože ak je to žiaduce, môžu sa ľahko presunúť z miesta na miesto.

To však nie je limit funkčnosti. Skutoční majstri sú sklenené tabuľky-transformátory. Môžu ľahko zmeniť výšku. Takéto stoly sú veľmi výhodné - v zloženom stave zaberajú veľmi málo priestoru a v rozvinutých sú plnohodnotné jedálenské stoly.

Ďalšou veľmi zaujímavou zmenou je sklenené konferenčné stolíky pod notebookom.

Sklenené konferenčné stolíky - foto

Takéto tabuľky môžu byť vynikajúcim doplnkom interiéru, ktorý je okrem estetickej funkcie tiež funkčný.

Sklenené stoly v interiéri v záložkách 19

Sklársky nábytok vstúpil do zoznamu módnych interiérových trendov v roku 2015. Tento materiál si zaslúžil dizajnovú lásku vďaka svojej ľahkosti, lakonizmu a nenápadnosti. V rade svetoznámych značiek, ktoré vyrábajú pokročilé kusy nábytku, nájdete sklenené stolíky, stoličky, skrine a dokonca aj skrinky. Zvláštna pozornosť si však zaslúži sklenený konferenčný stolík, ktorý sa bez problémov zapadá do akýchkoľvek interiérových smerov, takže dizajn izby je štýlový a funkčný.

Ponúkame vám zvážiť najzaujímavejšie modely konferenčných stolov zo skla, ich dizajnové prvky, ako aj spôsoby použitia týchto nábytku v interiéri.

Sklenený konferenčný stolík

Návrh a konštrukcia sklenených konferenčných stolíkov

Konferenčné stolíky patria do kategórie dekoračného a funkčného nábytku. Ako môžete vidieť z názvu, hlavným účelom týchto položiek je uloženie tlačových a malých položiek. Stolová doska tradičných konferenčných stolíkov sa často vyrába formou kruhu alebo obdĺžnika. Často je dizajn stolov doplnený o statické alebo posuvné regály, ktoré robia výrobky funkčnejšími a pohodlnejšími. Je zaujímavé, že kus nábytku, ktorý sme v Európe nazývali "konferenčný stolík", sa nazýva "káva".

Sklenené konferenčné stolíky fotka

Pôvodný konferenčný stolík zo skla v obývacej izbe

Sklenené tabuľové sklo a drevo

Pred niekoľkými desiatkami rokov, nikto by si dokonca myslí, že stolíky sú vyrobené zo skla, pretože táto látka sa považuje za neuskutočniteľné, neisté a dokonca aj nebezpečné. Bežné sklo je skutočne neuveriteľne krehký materiál, ktorý sa ľahko deformuje v dôsledku mechanického nárazu. Rozvoj modernej výroby nám však umožňuje vyrábať špeciálny druh skla, ktorého pevnosť nie je nižšia ako sila kovu. Hovoríme o tvrdenom skle, ktoré využíva špeciálnu metódu spracovania, ktorá robí tento materiál veľmi trvanlivým a bezpečným. Poškodené tvrdené sklo môže padnúť len z vysokej nadmorskej výšky, ťažkého objektu. Ale aj keby ste narazili na mnoho malých úlomkov, tvrdené sklo vám neublíži, pretože Prítomnosť špeciálnych zliatin robí jeho hrany absolútne hladkou a nenápadnou.

Konferenčné stolíky so sklenenou doskou

Kávový oválny stôl z dreva a skla

Konferenčný stolík v obývacej izbe so sklenenou doskou

Ďalšou unikátnou vlastnosťou tvrdeného skla sa prejavuje jeho dobrá flexibilita, ktorá umožňuje realizovať akékoľvek dizajnové nápady. Vzhľadom na ťažnosť tohto materiálu môže byť tvar moderného konferenčného stolíka vytvorený v rôznych variantoch. Napríklad, sklenený konferenčný stolík je často viacúrovňový dizajn, produkt s hladkými čiarami, objekt s neštandardným geometrickým tvarom atď.

Trojstupňový sklenený konferenčný stolík

Plne sklenená stolová fotka

Sklenený konferenčný stolík pôvodného formulára

Konferenčný stolík na sklenených kolesách

Konferenčný stolík je zaujímavý nielen svojou dekoratívnou hodnotou, ale aj vysokou funkčnosťou. Napriek pomerne malým rozmerom môže tento predmet riešiť mnohé naliehavé problémy:

 • Po prvé, je nevyhnutné pre umiestnenie drobných predmetov a dekorácií interiérov;
 • po druhé, vďaka vstavaným policám je vhodné v stôl na stolíky ukladať tie veci, ktoré by mali byť vždy k dispozícii - knihy, adresáre, konzoly z domácich spotrebičov atď.
 • Po tretie, konferenčné stolíky nám dávajú vynikajúcu príležitosť usporiadať čajové pitie alebo obed v každej miestnosti v dome.

Okrem toho nohy moderného konferenčného stolíka sú často vybavené kolesami, ktoré vám umožňujú ľahko a rýchlo presunúť tento objekt z jednej miestnosti do druhej.

Konferenčné stolíky zo sklenenej fotografie

Stolové akvárium zo sklenenej fotografie

Sklenený konferenčný stolík v interiéri

Malý sklenený konferenčný stolík

Vnútorné prvky skleneného konferenčného stolíka

Nápad vytvoriť kusy nábytku z tvrdeného skla vznikol v dôsledku šírenia módy pre interiéry v štýle minimalizmu, ktoré vyžadujú maximálny priestor a slobodu. Nábytok zo skla, najmä konferenčné stolíky, vôbec nepreťažuje priestor. Z dôvodu priehľadnosti materiálu sa zdá, že sklo nemá jasné obrysy, takže vyzerá veľmi ľahko a bez váh.

Foto sklenený konferenčný stolík na kolesách

Sklenené konferenčné stolíky fotka

Sklenené tabuľky

Sklenený konferenčný stolík sa môže stať harmonickým prvkom takmer akéhokoľvek interiéru. Keďže sklo perfektne vyhovuje všetkým materiálom a farbám, nie je potrebné tento výrobok vyberať pre iné položky nábytku. Ak však chcete, aby sa stôl stal súčasťou nábytku, dávajte pozor na výrobky vyrobené z niekoľkých materiálov. Napríklad horná časť konferenčného stolíka môže byť vyrobená zo skla a jeho nohy alebo bočné steny sú vyrobené z dreva, drevotriesky alebo kovu. Okrem toho je povrch tvrdeného skla často zdobený rôznymi rozprašovačmi a povlakom, čím sa dizajn výrobku stáva živšou a výraznejšou.

Okrúhly sklenený konferenčný stolík vo vnútri

Moderný konferenčný stolík so sklom

Konferenčný stolík so skleneným okrúhlym stolovým stolom

Kávové stolíky so sklenenou stolovou fotkou

Sklenený stolík vyzerá veľmi štýlovo a originálne, takže ho môžete použiť ako hlavný interiérový prízvuk, najmä pokiaľ ide o výrobky s neštandardnými tvarmi. Polokruhové, zaoblené, zakrivené a hladké stoly dokonale zapadajú do najjemnejších a najnáročnejších interiérov zdobených podľa pravidiel štýlovej bioniky, minimalizmu, high-tech, techno atď.

Foto konferenčného stolíka zo skla

Krásne konferenčné stolíky so sklom

Stôl s loptou a sklom

Okrúhly konferenčný stolík

Starostlivosť o konferenčný stolík zo skla

Zdá sa, že starostlivosť o sklenený konferenčný stolík je veľmi namáhavé a komplikované. V skutočnosti sa prakticky neodlišuje od starostlivosti o výrobok vyrobený z akéhokoľvek iného materiálu. Všetko, čo potrebujete, je kúpiť špeciálne čistiace prostriedky, ktoré umožňujú jednoduché, bezpečné a účinné čistenie povrchu skla. Navyše, pri stieraní a čistení skla nepoužívajte špongie s kovovými alebo časticovými vláknami, pretože môžu ponechať mikročipky na svojom povrchu.

Konferenčné stolíky s drevenými nohami a sklenenou doskou

Konferenčné stolíky s kovovými nohami a sklenenou doskou

Sklenený konferenčný stolík vyplní interiér miestnosti s ľahkosťou a exkluzivitou. Aby však produkt mohol čo najdlhšie obdivovať krásu a funkčnosť, venujte veľkú pozornosť sile a hrúbke skla pri jej výbere.

výborné stoly, veľká rozmanitosť. Niektoré modely a spýtajte sa v mojom byte)

Farebné sklo je skvelé. Všimol som si akvária. Ale ja som dlho sníval o dvojúrovňovom okrúhlom sklenom stole v kuchyni. Prototyp bol čínsky otočný stôl.

Mám dve tónované sklenené stolíky - som veľmi rád. Ale potom som videl akvárium a naozaj som chorý! Je potrebné podrobnejšie sa naučiť.

Natalia, náhodou niekto udeľuje stoličku a vyberiete ryby na podlahe ...

Nina, A robia opravy pre susedov! Áno, a váš laminát sa bude musieť zmeniť! Ha-ha-ha! Po 5 minútach nie je myseľ dosť ... Tu sú - prvé dojmy.

Natalia, no, krása je mocná vec!

Sklenené konferenčné stolíky - vynikajúci prízvuk vo vnútri obývacej izby

Transparentné a lesklé materiály priťahujú pozornosť vždy a v akejkoľvek forme. Jedlá a rošty, sošky a podložky a samozrejme aj nábytok. A to nie je len o dverách skrinky so sklenenou vložkou, ale o sklenených konferenčných stolíkov, stoličkách, regáloch a dokonca aj o regáloch.

Prečo sú sklenené konferenčné stolíky tak populárne

Konferenčný stolík je voliteľná položka, ktorá sa objavuje v obývacej izbe alebo v spálni v druhej alebo dokonca v treťom kroku, a preto je viac ozdobou. Správnejšie, najprv zdobenie a potom predmet nábytku. Sklo je skvelý materiál pre dekoratívne interiérové ​​prvky.

 • Krása - sklenený výrobok môže dostať tie úžasné tvary a najjednoduchšie, jeho atraktívnosť z toho sa nezmení. Bod je v samotnom materiáli, v kombinácii transparentnosti a lesku.
 • Transparentnosť je špeciálna kvalita pre dizajn. Akýkoľvek návrh, nehovoriac o skromné ​​veľkosti konferenčný stolík, ale zaťahovacia jedáleň, a dokonca aj viac rack, ak sa vyrába zo skla, bude zdať ľahké a bez tiaže. Akýkoľvek iný materiál - drevo, plast, kov, bude robiť objekt objemný. Priehľadný objekt nie je oko vnímaná ako prekážka. Vizuálne je plocha obývačky, kde sa nachádza stôl, vnímaná ako prázdna. Izba zachováva perspektívu a vyzerá to viac ako je.
 • Modernosť - sklenený objekt vnútri najjednoduchší spôsob, ako využiť ako štylistický prízvuk, najmä stolíka: je malý, význačný elegancie a dizajn odroda je lepšia ako všetky ostatné časti nábytku dohromady.

Foto konferenčného stolíka so sklenenou doskou

Rozmanitosť modelov nie je vhodná na výpočet alebo opis. Je ľahšie povedať, čo nie sú - škaredé. Najjednoduchší plochý povrch skla v kovovom ráme s nohami sa stáva pôvodným detailom interiéru.

Nasledujúce video vám pomôže pri výbere modelu skleneného stolíka v obývacej izbe:

Povinným prvkom modelu je ploché sklo. Podstavec, nohy, prídavné úseky a podobne môžu byť vyrobené z rovnakého skla a iného materiálu.

 • Na výrobu konferenčného stolíka sa používa temperované silikátové sklo s hrúbkou najmenej 8 mm. Materiál má veľmi vysokú rázovú húževnatosť, je naozaj ťažké ho zlomiť. Ale aj keby bol stôl poškodený, na rozdiel od bežného, ​​tvrdeného skla sa rozpadá na úlomky s tupými zaoblenými okrajmi, čo je oveľa bezpečnejšie.
 • Kov - najčastejšie používaná oceľ a hliník ako rám výrobku. Menej často sa používa mosadz a bronz - tieto materiály sú ozdobnejšie a nezodpovedajú žiadnemu interiéru. Povrch kovu môže zachovať prirodzenú farbu a textúru - napríklad matnú oceľ alebo spracované - chrómovanie, farebné lakovanie, zlacenie, striebrenie atď.
 • Drevo - sklo sa kombinuje s akýmkoľvek druhom dreva: od umelo starého až po leštené. Závit, vložka alebo naopak úmyselné uchovanie drsnej plochy - akýkoľvek tvar so sklom vyzerá originálne.
 • Plast - kombinácia inherentná v mestských štýloch - techno, futurizmus, ale používa sa napríklad v modernej oblasti. Plast - ešte väčší plastový materiál, konferenčný stolík vyrobený z plastu a skla môže mať najneuveriteľnejšie abstraktné tvary, pričom zostane plne funkčný.
 • Veľmi zriedkavé kvôli vysokým nákladom, ale existujú modely, v ktorých je kameň a sklo kombinované. Najčastejšie hovoríme o odlievanom mramoru, ale existujú tabuľky, v ktorých je základňa z prírodného kameňa - ten istý mramor, žula alebo onyx.

Konferenčné stolíky zo skla a iných materiálov

Sklo - materiál je dostatočne ohybný. To znamená, že na rezanie a zdobenie je potrebné použiť špeciálne nástroje, ale spracovanie nevyžaduje špeciálne podmienky - tlak, teplota a ďalšie.

 • Priehľadné sklo - tradičná možnosť, ktorej popularita sa časom neznižuje. Minimalistické štýly a prísne klasické, napríklad, uprednostňujú presne takéto modely.
 • Farebné priehľadné sklo je zriedkavé. Tieto modely majú zvyčajne zakrivené kontúry a sú vyvinuté pre štýly moderného, ​​pop art, fusion.
 • Matný - úplne matný povrch sa používa zriedka. Kde sú najpopulárnejšie možnosti, v ktorých je transparentné pozadie tvorené matným vzorom alebo naopak. Zložitosť a tvar ozdoby alebo dokonca obraz obmedzenia nie je.
 • Na okraje sa spravidla uplatňuje tvárnenie - spracovanie, no moderné dizajnéri úspešne používajú tvár na dekoráciu celej stolovej dosky.
 • Maľovanie - nanášanie atramentu obrazy môžu rôzne spôsoby vlastnoručný maľované akrylovými farbami a kombinácie farbenia alebo potlače rohože. Aby ste nestratili hlavnú výhodu skleneného tabuľky - priehľadnosť, odporúčame zvoliť mäkkú priesvitnú farbu.
 • Farebné sklo - alebo skôr jeho napodobenina. Kovový stolík s povrchom z farebného skla vyzerá ako šperk, takže je to svetlý a skvelý kus nábytku.
 • Účinok rozbitého skla je relatívne nová metóda dizajnu. Pracovná doska pozostáva z troch vrstiev skla: dve priehľadné vrstvy, medzi ktorými je umiestnená vrstva zlomeného tvrdeného skla. To je možnosť pre odvážne interiéry v štýle fusion, podkrovie, art deco.

Konferenčné stolíky zo skla s ďalšími účinkami

Tvar stolnej dosky môže byť čokoľvek: okrúhly, štvorcový, oválny a ľubovoľne zakrivený.

Usporiadaný stôl môže byť veľmi rôznorodý.

 • Najjednoduchšou klasickou variantou je stolová doska so štyrmi nožovými podperami. Na zdôraznenie svojho užitočného účelu je model vybavený stojanmi na časopisy, regály pre nich, vertikálne noviny atď. V tabuľkách dreva v klasickom štýle sú nastavené a zásuvky. Variáciou tejto možnosti je vitrína. Pod pultom má priehľadné oddelenie, v ktorom sú umiestnené rôzne krásne drobnosti.
 • Tabuľka na základni - namiesto nohy sa používa jedna nosná konštrukcia. Pohľad sa líši od zhruba spracovaného kmene stromu až po sochársku skupinu v štýle rocaille.
 • Zostupná tabuľka je ako obrátené písmeno P s doskou stola rôznych tvarov. Táto základňa vám umožňuje stlačiť stôl pod pohovkou.
 • Tabuľka na valčekoch - mobilná verzia, ktorá sa často používa ako tabuľka kávy alebo ako alternatíva k jedlu. Valce môžu byť dodávané ako nosné ramená samotného modelu a napríklad mobilný stojan.
 • Transformátor - najčastejšie sú výrobky, ktoré možno upraviť vo výške. Štandard pre konferenčný stolík je výška 40-50 cm, ktorá je vhodná na čaj. Transformátor je možné zdvihnúť do bežnej výšky jedálneho stola alebo stola. Do tej istej kategórie patria výrobky s posuvným stolovým stolom alebo kombinácie oboch možností.
 • Osvetlený stôl nie je samostatným typom konštrukcie, ale táto metóda návrhu si vyžaduje určité zmeny. Možnosť je, samozrejme, neobvykle dekoratívna, najmä ak sklo obsahuje matný alebo priesvitný vzor.

Foto rôznych typov konferenčných stolov zo skla

S podsvietením Pridivanny Na valčekoch

A teraz je čas zistiť, kde kúpiť sklenený konferenčný stolík lacné.

Konferenčný stolík zo skla môže vstúpiť do hotového nábytku, ale oveľa častejšie je to nezávislý prvok. Jeho dekorativita a transparentnosť materiálu umožňuje zanedbávať štylistickú príslušnosť v oveľa širších rozsahoch. Tu obmedzenie je len rám materiál: chrómovaná oceľ, napríklad v klasickom interiéri vyzerá mimoriadne cudzinec.

 • Kolekcie nábytkových salónov zvyčajne zahŕňajú 2-3 modely sklenených konferenčných stolíkov. Ak sa obchod špecializuje na nábytok v moderných štýloch, výber bude väčší.
 • Sklenené stolíky sa často nazývajú dizajnové modely. Takéto produkty je lepšie hľadať na výstavách, kde sa preukazuje a predáva neštandardný nábytok.
 • Online obchody ponúkajú aj sklenené konferenčné stolíky v širokom sortimente. Zvyčajne ide o štandardnejšie produkty, ale nájdete veľmi originálne modely.

Oválne sklenené konferenčné stolíky

Fotografie a ceny konferenčných stolov zo skla

Náklady na takýto objekt určuje jeho krása a originalita. Materiál je samozrejme dôležitý, ale v menšom rozsahu.

Takže klasický drevený stôl so skleneným stolom stojí od 7750 r. Stôl s rámom ozdobený prvkami kovania bude stáť 14500 rubľov. nie menej. Najdrahšie sú výrobky, pri ktorých sa používa kameň, napríklad model vyrobený z mramoru a skla stojí 90 000 r.

Dizajn tohto výrobku je hlavným cenovým faktorom. Takže jednoduchý nábytok v štýle minimalizmu v priemere stojí od 4000 r. Ak chcete piť konferenčný stolík zo skla v talianskom salóne, nemôže to byť menej ako 29000 rubľov.

A na konci príbehu o sklenených konferenčných stoloch odporúčame pozrieť sa na inú verziu produktu.

Sklenený konferenčný stolík na kolesách

Páčia sa vám článok? Prihláste sa na aktualizácie na stránkach v kontakte, spolužiakoch, Facebooku, Google Plus alebo Twitter.

Prihlásiť sa k aktualizáciám e-mailom:

Povedzte o tomto článku svojim priateľom vo vašej obľúbenej sociálnej sieti pomocou tlačidiel nižšie.

Zanechajte komentár

Obývacia izba

navigácia

Spálňa

Obývacia izba

Čalúnený nábytok

kúpeľňa

kontakty:

Nedávne diskusie

Cool! To je police na posteli pre okuliare, smartphone, prehrávač.

A videl som iný takýto variant: posteľ s pódiom, veľmi veľa.

Ďakujeme za cenné a podrobné informácie! Veľmi užitočné ako napr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 56 = 58