Konferenčný stôl skladací

Konferenčný stolík

Dokonca aj malý byt môže byť mnohokrát pohodlnejšie ako chata, ak je to elegantne usporiadaný nábytok. V súčasnosti pokrok nie je stále a s ním sa rozvíja nábytkársky priemysel. Technológie poskytujú ľuďom pohodlné multifunkčné stoly, stoličky, postele, ktoré sú okamžite určené na niekoľko akcií.

Čo je konferenčný stolík-transformátor

Stolová doska s rôznymi zasúvateľnými mechanizmami a spoľahlivým príslušenstvom, vyrobená zo všetkých druhov materiálov - môžete opísať transformátor kábla. Vďaka svojej funkcii môže ľahko nahradiť štandardný kuchynský stôl alebo slúži ako malá skriňa v obývacej izbe, kde môžete ukladať knihy, noviny a ďalšie veci.

Aké ďalšie výhody má moderný skladací stôl?

 • Jednoduchá montáž. Systém môže pozostávať zo zasúvateľných zariadení, samostatne uložených prvkov a môže byť čiastočne automatizovaný.
 • Rýchlosť transformácie. S jedným pohybom ruky je možné rozšíriť zložitý konferenčný stolík na dĺžku, šírku a výšku.
 • Na nohách mechanizmu sú kolesá, ktoré vám umožňujú jednoducho premiestniť stôl z jednej miestnosti do druhej.
 • Kompaktnosť. Samotný predmet malých rozmerov, ktorý vám v prípade potreby umožňuje voľnú plochu.
 • Zostava. Pri výbere správneho príslušenstva a výkresov si môžete vytvoriť svoj vlastný transformátor káblových stolov bez pomoci špecialistov.

Odrody a vlastnosti modelov

Konferenčné stolíky - transformátory na kolieskach sú rozdelené do niekoľkých typov. Čím viac je produkt aplikácií, tým šikovnejšie je jeho dizajn:

 1. Stôl s vloženou prídavnou doskou stola. Najobľúbenejšia forma časopisu - obed transformátora. Pri inštalácii sekundárna plocha zvyšuje plochu stola. Zariadenie má malú veľkosť. Kĺzavý dizajn umožňuje vytiahnuť časti pozdĺž vodiacich líšt a do stredu nainštalovať ďalší povrch.
 2. Model, ktorý sa podobá knihe. Zjednodušený mechanizmus konverzie. Môže byť oválny alebo štvorcový. Transformácia prebieha v jednom stupni: horný povrch stola je zložený o 180 stupňov. Do zásobníka stola bol oválny stôl stabilný, táto časť spočíva na úpätí rámu.
 3. Výrobok s výsuvnými podperami. Možnosť je veľmi pohodlná, pretože na ďalších plochách môžete položiť riad, keď na centrálnom základe stola bude jedlo. Princíp transformátora je veľmi jednoduchý: pod hlavnou stolovou doskou sú otáčacie základne.
 4. Konferenčný stolík na kolesách s automatickým mechanizmom. Transformátor obsahuje dva pomocné plochy, skryté pod hlavným. Akonáhle chcete rozšíriť stôl, uvedie sa do prevádzky hlavná doska a začne sa pohybový mechanizmus ďalších. To sa môže stať dvomi spôsobmi: pomocou pružiny alebo plynového výťahu.

Tabuľka transformátora, do interiéru jednotky, môžu byť vytvorené zo zdrojov, ako je nábytok buk panelu (array), drevotrieskové dosky, lisované drevené dosky (MDF), sklo, kameň, kov, masívne drevo. Farba sa berie do úvahy: biela, hnedá, červená, čierna atď. Výrobky z laminovaných drevených vlákien z MDF alebo drevotriesky sú často obľúbené.

Sklenený stolový transformátor je tiež módnym riešením. Môže to byť s ďalšími kamennými prvkami, celými úzkymi drevenými lamelami. V skutočnosti, rozbiť tento druh výrobku je veľmi ťažké, pretože je vyrobený z odolného skla hrúbky nie menej ako 1 cm. Je dôležité, aby bol rám nie je z umelej hmoty, pretože štruktúra musí byť silné.

Nákup stolového transformátora by ste mali venovať pozornosť viacerým kritériám:

1
 1. Ak chcete, aby sa výrobok dostal do interiéru, venujte pozornosť vzhľadu. Napríklad, okrúhly konferenčný stolík vyzerá dobre s klasickým nábytkom.
 2. Pri výbere zariadenia sa zamerajte na dizajn. Transformátor môže byť s niekoľkými šatňami, bočnými vložkami alebo vyčnievajúcimi stolovými doskami.
 3. Materiál je tiež dôležitý. Napríklad sklenený stôl s kamenným rámom vyzerá dobre v kancelárii. Vrcholom interiéru bytu bude drevený transformátor.
 4. Výška je dôležitou funkciou konferenčného stolíka. Záleží na tom, ako pohodlné bude pre neho sedieť, keď je výrobok v zloženom stave.
 5. Ak deti v dome, potom zariadenie musí spĺňať všetky pravidlá prevádzky: je ľahké premeniť, nemajú ostré hrany.

Prehľad populárnych výrobcov

Osvedčený výrobca nábytku plne zaručí kvalitu konferenčného stolíka. Podľa noriem sa pri výrobe budú dodržiavať všetky spôsoby montáže, bude sa vychádzať len z vysoko kvalitného materiálu. Možno, že cena takejto tabuľky bude vysoká, ale na opravu ušetríte peniaze. Vlajkovou loďou na trhu sú:

 1. Ikea - exkluzívne tabuľkové transformátory. Tieto jednoduché modely sa už osvedčili, pretože z celého radu si môžete vybrať vhodný konferenčný stolík pre seba.
 2. Ak chcete uviesť prísnosť do vášho interiéru, radšej sa obráťte na poľskú spoločnosť Halmar. Jej výrobky sú vyrobené výhradne z osvedčených tvaroviek s jedinečným dizajnom. Dokonca aj keď ste rozsypali kvapalinu na doske, môžete ju vyprázdniť na podlahu bez poškodenia materiálu.
 3. Voľbou univerzálneho a cenovo dostupného transformátora venujte pozornosť spoločnosti Signal. To je tiež poľský výrobca, ktorý je populárny v Rusku.
 4. Nábytkárske spoločnosti z Talianska sa tiež vyznačujú ponukou. Napríklad, Clei, Pibiemme, Doimo Sofas. Všetky sa navzájom líšia len cenou a počtom modelov. Vo všetkých ostatných ohľadoch nie sú konferenčné stolíky - transformátory nižšie ako predchádzajúce.
 5. Ruská spoločnosť Mazetti sa tiež snaží udržať krok s rivalmi. Robí to dobre, pretože náklady na transformátory sú niekoľkonásobne nižšie ako náklady zahraničných dodávateľov.

V dnešnej dobe už nie je problém kupovať nábytok: jednoducho si ho môžete objednať cez internet a prehliadať si katalóg. Cena bude o rádovo nižšia ako v obchode s nábytkom. Nezáleží na tom, kde sa zhromaždenie uskutočnilo - v Moskve alebo v Nemecku - nábeh nákladov bude od 10 000 do 28 000 rubľov. Na webových stránkach bude konferenčný stolík Agata lacno, približne 7 000 rubľov a Acrobat 12 000 - 20 000 rubľov. v závislosti od materiálu, dizajnu.

Video: Ako vytvoriť skladací stôl s vlastnými rukami

Foto: čo vyzerá transformátorová tabuľka vo vnútri?

Okrúhle alebo oválne, leštený alebo matný, s málo alebo predajný pult, v štýle high-tech alebo moderné - niektorá z konferenčné stolíky, transformátory si zaslúži vašu pozornosť. Nie je ťažké urobiť dokonca aj malú oblasť pohodlnú. Ako mávnutím čarovného prútika trendy palička, produkt je transformovaný z malej posedenie v priestrannej kuchyni alebo tréningového stola.

Transformačné stoly - 30 modelov

Malé bývanie si vyžaduje osobitne vyvážený prístup k výberu nábytku. Nielen to by malo byť krásne a pohodlné. Mali by byť funkčné. Viac funkčný nábytok než transformačný stôl je ťažké si predstaviť. Nielenže existujú modely, ktoré sa zväčšujú, existujú tie, v ktorých je ťažké podozrenie na prítomnosť dosky.

Transformátorová stôl pre kuchyňu a obývaciu izbu

Transformovateľný nábytok je dôležitý pre malé miestnosti. Pomáha maximalizovať dostupný priestor. Často kuchyňa má malú veľkosť. Tu je potrebné skrútiť, že v obmedzenom priestore zadáte všetky potrebné komponenty.

Transformátorový stôl môže byť vyrobený v modernom štýle

Najťažšou vecou, ​​ktorá sa píše v malej kuchyni, je jedálenský stôl: trvá príliš veľa priestoru, a dokonca aj po tom čo budete musieť dať stoličku ... Dobrá cesta je posuvný alebo skladací kabriolet. Odlišujú sa v mechanizme transformácie. Skladacia časť dosky je pripojená k pántom. Ukázalo sa, že keď je zložený, časť stola "visí" na slučkách alebo položená na inej časti stola.

Okrúhly jedálenský stolový transformátor pre kuchyňu

Jednou z najznámejších možností - skladacia tabuľka (jedna z možností na fotografii vyššie). Toto je, keď je stredová časť stola pevná a bočné časti sú na ňom pripojené pomocou slučiek. Ak je to potrebné, rozširuje sa jedno z pohyblivých nožičiek a zdvíha sa pevná stolová doska.

Ďalšia možnosť - stolová doska pozostáva z niekoľkých identických častí, ktoré sú tiež upevnené pomocou slučiek. Rozdiel je v tom, že ležia navzájom. Nohy v takom nábytku sú posuvné. Natiahnite nohy do určitej vzdialenosti, odklopte dosku stola.

Doska stola je rozdelená na dva alebo tri úlomky. V závislosti od šírky možno použiť ako malý stôl v kuchyni, alebo ako konzola, ako na obrázku vyššie.

Rozdiel v tejto skupine nie je zásadný, ale princíp transformácie je iný. Tieto stoly majú posuvnú základňu a množstvo vložiek, s ktorými je stôl vytvorený. Tento dizajn sa tiež nazýva tabuľka konzoly.

Tabuľková konzola - pohodlný pohľad na skladací stôl

Tento typ stolového transformátora je vhodný. V zloženom stave zaberá veľmi málo miesta. Ak napríklad pridáte tabuľku, ktorá je zobrazená na vyššie uvedenej fotografii, šírka sa bude rovnať šírke dvoch zložených koncoviek. Ďalšie konce a vložky sú umiestnené len v týchto koncových častiach. Môžete ho rozšíriť podľa želania a inštalovať jednu, dve alebo viac vložiek. Dostali ste veľa hostí - všetko zabalili. Potrebujete ďalšie dve miesta - iba jednu.

K dispozícii sú aj posuvné modely jednoduchšie. Jednoducho sa trochu oddelia a jedálenský stôl s miernou veľkosťou sa trochu zväčší. Podobné transformačné mechanizmy sa používajú ako pre okrúhle, tak pre obdĺžnikové modely.

Ďalším spôsobom, ako zväčšiť priestor na obed alebo konferenčný stolík, je skryť časť dosky pod hlavnou časťou. Potrebujete veľkú oblasť - bola vytiahnutá. Nie všetky tieto modely však majú mechanizmus, ktorý umožňuje rozšíriť časť tabuľky na rovnakú úroveň ako "hlavná" tabuľka.

Časopis sa stáva obedom

Existuje niekoľko zaujímavých nápadov, ako zmeniť nízky konferenčný stolík na pohodlný obed. Používame veľa zaujímavých myšlienok, mechanizmov rôznych typov.

Časopis stolový transformátor / obed je populárny, pretože nie je vždy možné oddeliť jedáleň v byte. A umiestniť jedálenský stôl do obývačky nie je najlepším dizajnom. Takže sa ukáže, že stôl s jedálňou a stolom transformátora ušetrí situáciu. V zloženom tvare sa pozornosť neodvracia vôbec a v maskovaných sa môže ľahko ubytovať 6-8 ľudí.

V malom byte nie je vždy ľahké nájsť pracovisko. V takýchto prípadoch existuje sklápací počítač alebo pracovná plocha. V stacionárnej časti sú regály, na ktorých môžete umiestniť knihy, počítač, prenosný počítač a iné kancelárske zariadenia. Na boku sú modely s uzavretými policami. Jedná sa o malú skrinku so stolom v jednej fľaši.

Pracovná doska pozostáva z dvoch častí, druhá časť sa v prípade potreby rozloží. Veľmi pohodlný variant skladaciej plochy pre teenagera, študenta.

Iný nápad, ktorý umožňuje, aby sa malá skrinka premenila na pevné pracovisko - posuvný stôl. V kompaktnom stave sa skrýva pod "hlavným". Keď potrebujete zvýšiť veľkosť tabuľky, jednoducho ju vytiahnete. V podstate existuje rotačný mechanizmus, ale existujú modely s posuvným mechanizmom.

Na uľahčenie pohybu sú nohy, ktoré je potrebné presunúť, vybavené kolesami. Iba je potrebné pozrieť sa, že "v akčnej zóne" kolies sa mäkká podlahová krytina nedostala. Môžu "trample" viditeľné stopy. Tentokrát. A dve - pohybovať kolesami na mäkkom povrchu nie je vôbec jednoduché.

K dispozícii je transformačný stôl vo forme zásuviek, v ktorom je vybavená pracovná stanica. Vzhľadom k tomu, že dnešná práca je takmer vždy spojená s kancelárskymi zariadeniami, je miesto, kam umiestniť obrazovku, klávesnicu, systémovú jednotku. A iba laptopy môžu byť vložené do niekoľkých kúskov.

Počítačový stôl môže byť "ukrytý" v zásuvke

Vďaka otočnému krytu sa môže výrazne zvýšiť pracovná plocha malého stola. Na sklopnú časť jednoducho nedávajte vážne kancelárske vybavenie. Je lepšie umiestniť ho na "stacionárnu" časť.

Ďalšou možnosťou organizácie pracoviska je zásuvková skrinka so sklopnou stolovou doskou. Pre malé byty - nájsť. Je možné vložiť priechodný priechod a použiť zásuvky na ich zamýšľaný účel. Keď potrebujete sedieť s notebookom alebo notebookom, zdvihnite dosku, zatlačte nožnú zarážku. Môžete pracovať. Triedy sú skončené, noha je zatlačená na miesto, stôl je znížený. Zásuvková komora má minimálne miesto - 60-80 cm, v závislosti od hĺbky škatúľ.

Zásuvkové skrine v priebehu niekoľkých minút zmenia obývaciu izbu na jedáleň

Druhá variácia je na fotografii vpravo. Tu pokrýva veko na kovových podperách. Nevýhodou tohto dizajnu je, že debny majú menšiu veľkosť, pretože bočné steny sú obsadené skladacím mechanizmom. Dôstojnosť - nikdy nikto nevstúpi do hlavy, že sa tento stolík môže premeniť na stôl.

Transformátorový stôl s čalúneným nábytkom

Zaujímavou myšlienkou je vytvoriť pohovku, ktorá sa zmení na stôl. Skôr je stôl pripojený tak, že v zatvorenej polohe sa skrýva za zadnou časťou pohovky. V tomto stave je to obyčajná (takmer takmer) pohovka. Ak potrebujete pracovisko, hádzať chrbát dopredu.

Rovnakým princípom urobte stoličku. Má len malú šírku. Niektoré modely umožňujú presunúť stôl dopredu bez zloženia pražca. Skvelá možnosť, ak máte raňajky v posteli.

Viac spartánsky, ale nie menej originálny spôsob - na zadnú stranu pohovky od zadnej strany na pripevnenie stola. Plnohodnotné pracovisko nefunguje, ale môžete si dať notebook, notebooky a knihy. Pre školákov to nie je voľba, ale pre študentov alebo tých, ktorí chcú surfovať po sieti - je veľmi dobrá.

Zadná časť je upevnená na zadnej strane

V tejto verzii existuje jedna "ale". Pohovka by mala stáť uprostred miestnosti. V každom prípade by vzdialenosť od steny mala byť aspoň jeden meter. To je možné, ak je zadná časť pohovky - rozdeľovač zón v štúdio apartmáne.

K dispozícii je stolička-transformátor na kŕmenie dieťaťa. Má dve pozície. Prvý je nízky stôl so sedačkou. Táto možnosť je dobrá, keď dieťa už môže alebo sa pokúša jesť. V tejto polohe je pomerne veľká doska, na ktorú môžete položiť taniere. V tejto polohe stôl a stolička nie sú vysoké, môžete nechať dieťa sám.

Táto skladacia vysoká stolička bola vydaná pred 30 rokmi. Dnes to nie je menej výhodné ako predtým

Na druhom mieste je vysoká stolička vysoká - sedadlo sa nachádza na úrovni bežného jedálenského stola. Táto možnosť je vhodná na spoločné jedlo s dospelými, keď je matka blízko. Niekedy majú kolesá pre ľahký pohyb, ale niektoré továrne sa vyrábajú bez nich. Majú

Nevýhodou tohto modelu je, že stôl a stolička sú spojené. Nie je možné ich rozdeliť. Potom bude stôl a stolička nestabilné. Tento problém je vyriešený v inom modeli. Tu je stôl obrátený hore nohami, do nej je vložená stolička. Sú držané na úkor šikovného systému zachytenia noh stoličky a stola.

Tento typ je dobrý v tom, že stôl a stolička môžu stáť samostatne a keď deti vyrastú, môžu byť použité ako obyčajný detský nábytok.

Zaujímavé nápady transformácie tabuliek na fotografie

Pohovka-stolička-kreslo ... 5 použitie

Kávový a jedálenský stôl - je vhodný na inštaláciu v obývacej izbe

Transformátorový stôl môže byť vyrobený v modernom štýle

Pri miernom pohybe ruky sa skrinka zmení na pracovnú plochu

Ideálne pre krytú terasu, terasu

A pohovka a stôl, a pohovky .... Modulový nábytok

Kreslo-stolík-podstavec ... Multifunkčný nábytok

Konferenčné stolíky-transformátory

V malých apartmánoch, každý štvorcový centimeter na účte. Preto nájomníci často používajú transformujúci sa nábytok. Najpopulárnejší z nich je stolový transformátor - veľmi funkčný výrobok. Káblový stolík-transformátor môže byť umiestnený v kuchyni, tak v obývacej izbe, správne vybraný model ľahko zapadá do interiéru každého bytu alebo domu.

Stôl je multifunkčný nábytok. Na to položte šálky, taniere, knihy, konzoly, časopisy a oveľa viac. Preto je konferenčný stolík veľmi potrebnou vecou. Ale keď je v miestnosti nedostatok miesta, kúpou obyčajne sú k dispozícii malé a kompaktné konferenčné stolíky, takže je jednoducho nemožné umiestniť všetky veci na ne. Preto je tabuľka transformátora skvelým riešením.

To môže byť rozložené kedykoľvek, keď to potrebujete. Je to veľmi funkčný a všestranný prvok, ktorý plní rôzne úlohy. Tabuľkový transformátor sa môže použiť na príjem potravy a na odpočinok po prečítaní knihy a dokonca namiesto bežného obrubníka. Funkciou takéhoto nábytku je jeho mechanizmus. Zariadenie sa dekomprimuje bez problémov v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ich mechanizmus sa vyznačuje jednoduchosťou a pohodlnosťou. Výrobcovia teraz tiež predstavujú automatický stolový transformátor, ktorý nevyžaduje, aby ste vynaložili ďalšie úsilie na jeho rozloženie.

Vďaka mechanizmu transformovateľnej tabuľky môžete nezávisle vybrať výšku a dokonca aj plochu pultového pultu. Takže jeden malý kus nábytku môže vykonávať veľké množstvo funkcií a meniť sa rôznymi spôsobmi.

Funkciou tohto produktu je jeho kompaktná veľkosť. V zloženom tvare zaberá minimálny priestor a dokonale padne do interiéru aj tej najmenšej miestnosti. Tento univerzálny model vyhovuje akémukoľvek štýlu interiéru. V zostavenej podobe sa často používajú ako nočné stolíky, stojany na kvety a fotografie.

Ďalšou vlastnosťou tohto produktu je, že vykonáva mnoho funkcií. Na ňom môžete usporiadať jedáleň alebo celý skladovací systém, umiestniť a položiť potrebné veci na to. Na ukladanie kníh, novín a časopisov je potrebný akýkoľvek konferenčný stolík. Tento produkt nie je výnimkou. Je možné rozložiť všetky tlačené publikácie.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou tohto modelu je, že majú rôzne police, krabice na uloženie niektorých príslušenstva, napríklad napísané.

Ďalšou vlastnosťou je, že môžu obsahovať niektoré ďalšie prvky. To znamená, že transformátor môže byť ďalej zmontovaný a jeho konštrukcia sa zvyšuje. Takže niektoré výrobky obsahujú ďalšie pracovné dosky, police, skrinky alebo iné jednotky.

Veľkou výhodou takýchto produktov je to majú veľmi originálny dizajn. Táto tabuľka vyzerá zaujímavejšie ako štandardná klasická tabuľka. Niektoré používajú transformovateľné modely ako dekorované objekty. Preto tento výrobok vykonáva funkciu domácnosti aj dekoratívnu.

Tabuľky vyzerajú zvonka veľmi prezentovateľné, mnohé z nich majú dekoratívne vložky a ozdoby. Vyznačujú sa rôznymi tvarmi a farbami. Zvláštnosťou tejto tabuľky je, že môže ušetriť nielen miesto v miestnosti, ale aj rodinný rozpočet. Takže po zakúpení jedného takého univerzálneho transformátora môžete odmietnuť niektoré ďalšie kusy nábytku. Nemusíte si navyše kúpiť jedálenský stôl, nočný stolík alebo zásuvkové skrine, pretože všetky tieto úlohy je možné vykonať pomocou transformátora.

Ďalšou vlastnosťou je jednoduchosti používania takéhoto výrobku. Každý, dokonca aj dieťa, ho môže rozložiť a prispôsobiť výšku nohy. Preto sú inštalované aj v detských izbách. Mechanizmus tohto produktu sa vyznačuje jeho spoľahlivosťou, tieto veci slúžia roky. Väčšina výrobcov ich vyrába z materiálov odolných voči opotrebovaniu.

Všetky tabuľky-transformátory sú rozdelené na druhy podľa rôznych kritérií. V tomto prípade použite kritérium vzhľadu, typ mechanizmu transformácie, tvar a ďalšie ukazovatele. Takýto nábytok je rozdelený do niekoľkých hlavných typov:

 • modely s vložkami; Jedná sa o veľmi pohodlný transformátor, ktorý je považovaný za najobľúbenejší model tohto typu tabuľky. Má možnosť ďalšieho rozšírenia dosky vďaka tomu, že má vložku vo forme dosky. Skrýva sa v pulte a je úplne neviditeľná. V správnom čase môžete túto vložku pridať a rozložiť bočnú dosku. Ďalší prídavný panel sa položí uprostred a povrch tohto produktu sa zvýši o ďalšiu tretinu.

 • posuvné modely; Štruktúra mechanizmu má vodítka, pozdĺž ktorých sa doska stolíka od seba oddeľuje a rozdeľuje sa na dve. Vodítka sú základom, keď sa vrchol stola oddelí, v strede sa vytvorí medzera. Tam je vložená ďalšia vložka, ktorá umožňuje zväčšiť plochu jej povrchu.

V tomto prípade hráči hrajú úlohu podpory. Prídavná časť je umiestnená v strede, tento mechanizmus sa nazýva centrálne rozšírenie alebo po stranách pôvodnej dosky, jedná sa o mechanizmus s bočnými vložkami.

 • automatický model; Jedná sa o dosť drahé stoly, ktoré majú jednu alebo dve ďalšie dosky. Sú umiestnené pod hlavným. Pri rozklade sa samotná tabuľka oddeľuje, zatiaľ čo zvyšok sa používa aj ďalších dosiek. Stáva sa mierne hore, potom sa všetky prvky budúcej veľkej stolovej dosky spájajú a posúvajú sa k sebe, stohujúc sa nadol. Mechanizmus v takej automatickej tabuľke môže byť iný. Takže existujú modely s plynovým výťahom, ktoré sú charakteristické jemnosťou a plynulými pohybmi. Ale nie sú najspoľahlivejšie. K dispozícii je tiež pružinový mechanizmus, ktorý sa od seba prudko oddeľuje, ale zároveň sa vyznačuje dlhú životnosťou.

Modely jar sú kompaktnejšie, pretože samotný mechanizmus je jednoduchý, v takom nábytku je úplne neviditeľný. Výrobok s plynovým výťahom je zvyčajne trochu väčší, jeho mechanizmus môže byť viditeľný.

 • model s dvojitým rozkladom; Jedná sa o pohodlný model stola, ktorého dosky sú navzájom prekrývajúce. To znamená, že majú mechanizmy, ktoré umožňujú, aby jeden z týchto dvoch povrchov bol naklonený na jednu stranu a tým sa doska zdvojnásobila.

 • rotačný model. Jedná sa o výrobky, ktoré sú rozvrhnuté inak, v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Takže majú dve dosky, z ktorých jedna je základná a druhá je doplnková a obaja po usporiadaní sa nestali priamkou. Takže to môže vyzerať takto: od prvého povrchu sa predloží druhý typ rebríka.

Iná verzia rotačného transformátora má kĺzavú dodatočnú rovinu pod každou zo štyroch strán. To je najčastejšie zakúpené pre herné účely a je veľmi výhodné. Môžete ho použiť aj na ľahké občerstvenie, pre každého, kto sedí pri stole, môžete navyše položiť stôl pre nápoje a občerstvenie.

Okrem toho sú tabuľky rozdelené na typy v závislosti od toho, čo ich dizajn stojí. Existujú modely na nohách a modeloch na kolesách. Prvé z nich sú stabilnejšie a najčastejšie sa inštalujú s ohľadom na to, že tento výrobok sa následne nebude pohybovať. Existujú však aj modely na kolieskach, ktoré sa dajú prepravovať napríklad servírovaním raňajok v spálni.

Výhodnejšie je model s odnímateľnými kolesami, pretože toto zariadenie nie je príliš stabilné. Kola v tomto modeli je možné na chvíľu odstrániť, keď nie sú potrebné, a potom znova zaskrutkované.

Vo svojich funkciách sú konferenčné stolíky rozdelené na:

 • obedňajšiu; Tento model v zloženom tvare sa podobá na nočný stolík av rozloženom stave sa premenil na klasický jedálenský stôl, za ktorým môžete ubytovať 6-8 hostí. Takže, môže byť umiestnený v obývacej izbe namiesto nočného stolíka pri gauči av prípade potreby prestavaný do stredu miestnosti, usporiadaný tak, aby sa stretol s hosťami a slávnostnou večerou. Takýto výrobok sa niekoľkokrát zväčší v šírke, dĺžke a výške.
 • pre prácu; Jedná sa o systém, ktorý vám umožňuje organizovať pracovisko dobre a pohodlne. A stôl sa nezvýši vo všetkých modeloch. Spravidla sú takéto modely odhalené typom stola: v tomto prípade sa často rozumie len stôl. Pracovný konferenčný stolík má niekoľko zásuviek na uloženie papiera, notebookov, pera a ďalšie príslušenstvo.

To sa dá rozložiť na takú výšku, pre ktorú bude pre vás pohodlné pracovať. Takže môžete zmeniť výšku v závislosti od toho, na čom sedíte. Po usadení v kresle alebo na pohovke môžete znížiť výšku dosky, sedieť na pracovnej stoličke alebo na stoličke, môžete zvýšiť výšku dosky.

 • stôl - systém ukladania. Tento model zahŕňa stolovú dosku a veľký počet malých boxov. Predložia sa v takom rozsahu, v akom sa zaoberajú spoločnou osou. Môžete tak buď rozbaliť jedno políčko alebo ich súčasne tlačiť. Jedná sa o veľmi pohodlný systém pre ukladanie kníh, časopisov, výtlačkov a rôznych drobností. Sú to mobilné a kompaktné produkty, ktoré môžu kedykoľvek zmeniť svoj funkčný účel.

Posuvný konferenčný stolík má väčšinu neštandardných rozmerov v porovnaní s iným nábytkom. Takže môže byť veľmi malý ako nočný stolík a môže byť dokonca usporiadaný ako obyčajný jedálenský stôl. Okrem toho je jeho výška regulovaná. Môže to byť malý, 50 - 70 cm vysoký a vyšší - 100 - 120 cm. Všetky tieto vlastnosti patria k tomu istému modelu, pretože ho môžete upraviť sami.

Stolová doska môže byť tiež rôznej veľkosti. K dispozícii sú modely so stolovou doskou 80 cm, pod ktorou je dodatočná doska rovnakej veľkosti. Rozkladá sa teda až na 160 cm. Existujú vyššie a širšie modely. Na šírku sa zvyčajne nezvyšuje, ale v priebehu rozkladu sa môže zdvojnásobiť a dokonca aj ztrojnásobiť.

Jedinou výnimkou je gramofón. Na každej strane dosky sa rozširujú ďalšie časti. Takže tvar tohto výrobku sa nemení.

Skladací konferenčný stolík môže mať mnoho foriem. Takže štvorcové modely sa najčastejšie rozkladajú na obdĺžnik, ale existujú aj produkty, ktoré majú formu pravidelného štvorca aj keď sú rozložené. Sú tiež zaujímavé a nezvyčajné v podobe konferenčných stolíkov, ktoré aj pri transformácii si zachovajú svoj tvar. Modely s veľkými výsuvnými vrchmi môžu mať zaoblené okraje.

Oválny konferenčný stolík vyzerá veľmi luxusne a dokonale padne do každej miestnosti. Vyzerá to veľmi neobvyklé, nikto si ani neuvažuje, že má schopnosť transformovať sa. Kruhový konferenčný stolík možno tiež preložiť do podobného tvarovaného modelu, a to aj v oválnom. Takže keď sa doska stôl posunie do strán, do stredu sa vloží štvorcová rovina, konečná verzia už má tvar oválneho. Sú to veľmi štýlové a neobvyklé modely, ktoré môžu naraziť na niekoho.

Žurnálové modely - transformátory môžu byť vyrobené zo širokej škály materiálov. Na ich vytvorenie použite nasledujúce materiály.

Z masívu dreva sú veľmi elegantné modely. Sú v porovnaní s inými možnosťami väčšie, ale sú populárne. Majú veľmi elegantný dizajn a majú luxusný vzhľad. Okrem toho sú tieto modely najspoľahlivejšie a slúžia dlhé roky.

Sú inštalované v obývacej izbe, najmä ak je miestnosť zdobená v klasickom štýle. Sú odolné voči opotrebeniu, ale majú relatívne vysoké náklady.

Najkrajšie sú modely z duba a buku. Buk štít a drevená hmotnosť sú najspoľahlivejšie materiály.

Ide o modely, ktoré sú vyrobené z poloprirodzených materiálov, ale z hľadiska ich kvalitatívnych charakteristík nie sú horšie ako drevené modely. Jediným negatívnym faktorom je ich nízka úroveň ochrany životného prostredia. Ich kvalita je o niečo nižšia, ale na vonkajšej strane môžu úplne zopakovať vzhľad drevených stolov.

Sú tiež často pokryté dýhou, teda veľmi tenkou vrstvou dreva. Takáto tabuľka je vizuálne úplne identická s drevenou a vyzerá veľmi elegantne.

Tento materiál sa často používa na výrobu konferenčných stolov. Takéto výrobky vyzerajú veľmi ľahko a jemne, pod nimi je skrytá ďalšia sklenená špička bez povšimnutia. Sklo môže byť úplne priehľadné a môže byť tmavé. Dokážu ľahko naplniť interiér a urobiť ho elegantnejším.

Pri výrobe takýchto tabuliek sa používajú iné materiály, ale častejšie sa kombinujú s hlavnými materiálmi uvedenými vyššie. Takže pre ich konečné použitie dekoračný kameň, vložky z kovu a plastov, zrkadlové vložky. Existujú modely, ktorých náter má veľkolepý lesk, vyzerajú veľmi módne.

Sklenené konferenčné stolíky môžu byť úplne bezfarebné, priehľadné a môžu byť vyrobené z farebného skla a iných nepriehľadných materiálov. V tomto prípade sa používajú aj rôzne kombinácie farieb, ktoré sa podobajú mozaike. Pokiaľ ide o drevené modely, tak ľahké drevené odtiene a tie tmavšie, ako je wenge, sú tu populárne.

Transformátorová tabuľka je veľmi všestranná vec, preto sa materiály na prirodzené odtiene používajú na jej výrobu častejšie. Takže najpraktickejšie sa dá nazvať béžová, svetlošedá, hnedá a farba sonómu. Veľmi elegantný vzhľad bieleho a čierneho konferenčného stolíka, rovnako ako modely, ktorých dizajn je založený na kontraste týchto dvoch materiálov.

Skladací konferenčný stolík sa dá použiť na dekoráciu akéhokoľvek štýlu interiéru. Takže pre izbu v štýle klasiky je lepšie získať model s povrchom dokončeným prírodným kameňom alebo s stolovým nábytkom z prírodného dreva. Vyzerajú luxusne a elegantne. Používajú sa aj modely s kovanými prvkami a vláknom.

Ak je vaša izba zarámovaná v orientálnom štýle, je lepšie nainštalovať model, ktorý nemá nohy vôbec. Typicky sú takéto transformátory pomerne masívne. Sú vyrobené z bambusu, dreva a dokonca aj zo skla. Spravidla vyzerajú veľmi elegantne, ale na dekoráciu nepoužívajú veľké množstvo dekoratívnych prvkov. Farebné riešenia môžu byť živšie.

Pre moderné interiéry, ako sú high-tech, moderné používajú sa zaujímavé a nezvyčajné modely. Môžu to byť transformátory neštandardných foriem s matnými alebo jasnými lesklými pracovnými doskami a dokonca aj modely s niekoľkými viacfarebnými povrchmi. Veľmi elegantné v moderných interiéroch vyzerajú leštené drevené stoly vo svetlých farbách.

Pri výbere skladacieho stola v obývacej izbe by sa mala zohľadniť jeho funkčnosť. Rám musí byť veľmi spoľahlivý a schopný vydržať veľký počet transformácií. Plastické modely sa pokúšajú nekupovať, pretože sa veľmi rýchlo opotrebúvajú a nevydržia vysoké náklady. Z hodnotenia vyplýva, že drevené modely sú najspoľahlivejšie.

Pri výbere je potrebné venovať pozornosť mechanizmu transformácie. Kupujúci píšu, že konferenčný stolík je najjednoduchší a najuniverzálnejší, je vhodné ho oddeliť. Venujte tiež pozornosť na spoľahlivosť podpory, ktorej úloha často vykonáva nohy. Veľmi pohodlné mobilné modely na kolesách.

Do týchto tabuliek musíte okamžite vybrať stoličky. Takže si môžete kúpiť hotovú sadu s obláčikmi.

Skladací stolový transformátor je veľmi jednoduchý na používanie. Preto nemôžete dokonca študovať inštrukcie. Zvýšenie výšky dosky je spôsobené zdvihnutím nohy. Takýto vertikálny rozklad je veľmi jednoduchý. Modely s dvoma sekciami majú rôzne úrovne a sú posúvané jedným smerom v rôznych smeroch.

Rozloženie tabuľky je najjednoduchšie. Podľa typu nohy sa takéto predmety podobajú na žehliacu dosku. Tabuľka sa rozdelí do dvoch ako kniha, ale v zloženom tvare trvá len veľmi málo miesta.

Najjednoduchší spôsob používania automatického konferenčného stolíka. V tomto prípade stačí stlačiť tlačidlo a samotný výrobok bude mať potrebný tvar.

Tabuľky-transformátory môžu mať veľmi elegantný a krásny vzhľad. Takže veľmi elegantné v klasických interiérových vzhľadových výrobkoch s dekoráciou vo forme kameňov a minerálov. Takže dizajnéri predstavujú tabuľky s vložkami z malachitu, žuly, mramoru. Jedná sa o veľmi elegantné a luxusné modely.

Tiež veľmi populárne výrobky s reliéfnou textúrou a nerovnomerné, akoby nie dokončené hrany. Zvyčajne sú vyrobené z mitrálneho kameňa. Tieto sú odolné voči mechanickým nárazovým transformátorom.

V interiéri hrajú herné stoly krásne, ktoré sa premenia na šachovnice a dokonca aj na biliardové stoly. Pre klasický obývacia izba je doska transformátora-šachová ideálna. Takže môžete obrátiť pult na opačnej strane, ktorá ukazuje šachové pole hrať s hosťami v šachu.

V modernom interiéri vyzerá veľmi elegantné sklenené modely s vstavaným lampy, ktoré sú umiestnené na okrajoch dosky alebo na celom svojom povrchu zvnútra. Sú zdobené ozdobnými nálepkami. Veľmi elegantné vzhľadové modely z dreva s elegantnými rezbármi. Pokrývajúc taký konferenčný stolík s lakom, pridáte k nemu šarm a urobíte svoj interiér štýlovým a neobvyklým.

Nasledujúce video vám predstaví rôzne zaujímavé mechanizmy tabuliek transformátorov.

Všetky práva vyhradené, 14+

Kopírovanie materiálov stránok je možné len vtedy, ak na našich stránkach nainštalujete aktívny odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 25 = 30