Konferenčný stolík vlastnými rukami

Konferenčný stolík vlastnými rukami

Komfortný a často nenápadný interiérový prvok pomáha vytvárať atmosféru pohodlia. Keď je tu túžba dať individualitu, je na čase zveriť odvážne myšlienky, najjednoduchším krokom je vytvoriť konferenčný stolík na vlastnú päsť. Kto povedal, že funkčný interiérový objekt sa nemôže zmeniť na "kôru"?

Ako urobiť vlastný stôl

Proces tvorby je zábavná, a keď je tam stále a praktické výhody, je na čase premeniť projektanta, aby konferenčný stolík s rukami. Nedostatok skúseností môže byť prekážkou, pretože výber dostupných materiálov (drevotrieskové dosky, sklo, drevo, pneumatiky, staré dvere, palety), je obrovský, a hotové výkresy a minimálna sada nástrojov pomôcť, aby sa stal majster. Vyberte si spotrebný materiál, vytvorte polotovary, zostavte konštrukciu - tak sa stôl s kávou ukáže vlastnými rukami.

Schémy s postupnými pokynmi na vytvorenie tabuľky s vlastnými rukami môžete ľahko nájsť na internete. Nákresy s veľkosťou budú obzvlášť užitočné pre tých, ktorí sa chystajú vytvoriť konferenčný stolík z dreva alebo skla. Na základe presného výkresu môžete výrazne zjednodušiť následný proces montáže. Ak chcete vytvoriť originálny stôl neobvyklých materiálov, možnosť nájsť kresbu bude minimálna. Často sú takéto výrobky sprevádzané iba podrobným opisom, ktorý slúži ako dobrá alternatíva k náčrtom s rozmermi.

Pri premýšľaní o tom, ako si vytvoriť konferenčný stolík s vlastnými rukami, musíte začať so základmi. Jednoduchým variantom konštrukcie tohto interiéru je stolová doska (vodorovná plocha) a podstavec alebo oporné ramená (vertikálny doraz). Zložité varianty naznačujú prítomnosť dodatočných prvkov, napríklad sklápacích políc alebo krabičiek, ale aj takéto návrhy zriedka bez dosky.

Na budúci konferenčný stolík, vyrobený vlastnými rukami, úspešne zmiešaný do interiéru, musíte vybrať ten správny materiál pre dosky. Začiatočníci sú lepšie zastaviť výber drevotriesky, preglejky, používať okuliare jednoduchých tvarov. Ak neopustí túžbu vytvoriť exkluzívny kus nábytku, potom má zmysel zvládnuť techniku ​​decoupage, craquelure, maľovanie umenia. Ozdobný povrch stolovej dosky bude vyzerať zaujímavý a stolík sa stane "vrcholom" obývacej izby alebo akejkoľvek inej miestnosti v dome.

Ako urobiť stôl s vlastnými rukami, spájajúc predstavivosť, zručnosť a praktickosť? Prvými krokmi k vytvoreniu originálneho kusu nábytku je najlepšie začať s realizáciou hotových výkresov s podrobnými pokynmi. Keď sa ako základ tejto možnosti rozhodne, v budúcnosti nič nebráni dať ručne remeselným veciam požadovanej individuality. Na rozdiel od iných konferenčných stolíkov nielen výzdoba a materiály. Vzhľad tohto kusa nábytku je tiež schopný ovplyvniť ich rozmanitosť, medzi sebou, konferenčné stolíky sa môžu líšiť:

 • tvar (štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly, oválny);
 • materiál (drevo, sklo, kov, plast, kombinované);
 • konštrukcia (jednoduchá, skladacia, transformátorová, skladacia);
 • štýl (klasický, country, retro, high-tech, koloniálny, minimalizmus).
 • prítomnosť alebo neprítomnosť dekoračných prvkov.

Vytvorenie konferenčného stolíka naznačuje, že sa dobre zapojí do interiéru, aj keď je to malá miestnosť. Na tento účel existuje medzi mnohými variantmi modely skladacích konštrukcií. Urobte taký konferenčný stolík pre obývaciu izbu, kávu - pre spálňu, balkón alebo vilu pomáhajú kovové profily a rohy. Aby sa tento vnútorný prvok stal jednoduchším, je lepšie vybrať si hliník, ktorý sa ľahšie spracováva ako železo.

Výhodou každého skladacieho nábytku je úspora užitočného priestoru. Ak je to potrebné, konferenčný stolík sa dá rozložiť a potom sa štruktúra ľahko zmontuje, aby sa skryla na uskladnenie. Ak chcete vytvoriť skladací konferenčný stolík s vlastnými rukami, získate aj v prípade, že nie je žiaden tesársky zážitok a máte k dispozícii nasledujúce materiály:

1
 • doska (drevo, drevo, drevotrieska, preglejka);
 • Profil U - 2 kusy;
 • roh (hliník);
 • vŕtačka;
 • upevňovacie časti (skrutky, skrutky, matice).

Funkčnosť niektorých jednotlivých interiérových predmetov môže dosiahnuť dokonalosť. Káblový transformátor sa stala stelesnením myšlienky, čo znamená kombináciu pohodlia, originality a úsporu miesta. Transformovanej modely vyzerajú pôsobivý nielen na fotografiu: horná časť, ktorá slúži ako pracovnú plochu, môžete nominovať alebo v prípade potreby skryť pomocou mechanickej páky alebo pohonu.

Vytvorte stolový transformátor sami o sebe bude trochu komplikovanejší ako jednoduchý alebo skladací dizajn. Hlavné konštrukčný prvok - mechanizmus s pákovým systémom, je žiaduce, aby hladko a bez tienenia. Ak budete mať listov na výrobu drevotrieskových dosiek alebo dreva, by mal byť posuvný systém skryté a stolčeky kabriolet sklo, ktoré položky budú predvádzané, hrať úlohu dekorácie. Dokončil kreslenie bude rýchlo realizovať nápady, a budú musieť zvládnuť trojrozmerný modelovací program (Sketch Up Google, PRO 100) pre jednotlivé projekty.

Vizuálne šetrí priestor bez preplnenia miestnosti, pomáha transparentnému a takmer bezvýznamnému dizajnu tabuľky skla. Podľa sily tento materiál nie je horší ako drevo alebo plast, pretože stolová doska je vyrobená z tvrdeného skla. Vytváranie skleneného stola bude stáť o niečo viac, zatiaľ čo pri rezaní dosky s hrúbkou najmenej 12 mm je lepšie objednať v dielni, kde môžu navyše brúsiť hrany. Ak to chcete robiť doma s vlastnými rukami, môžete použiť súbor, plstené koleso, brúsny papier, ale tento postup vyžaduje opatrnosť.

Spracovať sklenený okraj alebo rezané doma bude ťažšie, pretože je potrebné použiť rezák na sklo, ale zlepené z dvoch vrstiev alebo viacerých dostať sami pomocou silikónu pre akvária. Z rovnakého materiálu je často používaný domácimi majstrami držať výzdobu alebo príslušenstvo, napríklad kovovými kolesami alebo opraviť ich na konferenčný stolík so sklom cez prísavkami.

Pred sto rokmi - nepostrádateľným prvkom v každej obývacej izbe, prijímame hostí za šálku čaju. Pre moderného majstra domova, aby urobil okrúhly stôl dosiek s vlastnými rukami kompaktných rozmerov nebude obzvlášť znepokojujúce, ak máte po ruke praktický materiál a sadu nástrojov:

Ako si vyrobiť drevený stôl s vlastnými rukami? Iba tí, ktorí dokážu pracovať s tesárskymi nástrojmi, budú môcť urobiť okrúhly stôl. Kruhový stôl môže byť vystrihnutý z jedného kusa preglejky alebo z kusu dosky. Túžba vytvoriť exkluzívny kus nábytku je vytvorená vo forme interiéru, ktorý vytvorí zónu psychického pohodlia. Zhromaždením detailov a upevnením dizajnu je možné dokončiť dokončený okrúhly konferenčný stolík, zachovať štruktúru stromu alebo pomocou náteru zdôrazniť individualitu.

Konferenčný stolík vlastnými rukami: myšlienky a realizácia

V ére elektronických médií málo ľudí ťažko číta čítanie tlačových médií. Napriek tomu, konferenčné stolíky stále zastávajú čestné miesto v každom dome.

Okrem priameho určenia môžu byť použité aj na iné užitočné veci: slúžia ľahké raňajky alebo večere, drobné opravy a domáca kreativita.

Jednoduchosť dizajnu, rôznorodosť tvaru a dizajnu, minimum nástrojov - všetky tieto výhody konferenčných stolov priťahujú pozornosť domácich majstrov. V tomto článku vykonáme podrobný prehľad populárnych domácich produktov a poskytneme praktické rady, ako ich vyrobiť.

Možnosti návrhu pre konferenčné stolíky

Najjednoduchší spôsob, ako si môžete vytvoriť konferenčný stolík s rukami, s použitím od lemovanie dosky dosky, dyhované drevotrieskové dosky alebo MDF.

Aby bolo možné zakryť spojovací bod dosky používané klasické metódy - montáž na kruhové drevenej hroty (shkantah). Všetko, čo sa požaduje od domáceho majstra v tomto prípade - stačí označiť umiestnenie inštalácie hrotmi na koncoch bočníc a vyvŕtajte montážne otvory pre nich v dolnej a hornej kryt.

Najjednoduchší konferenčný stolík vyrobený z MDF

Na zvýšenie tuhosti konštrukcie medzi jej bočnými stenami je potrebné namontovať vertikálny priečnik. Malá medzera na uloženie časopisov a iných drobných predmetov tu nie je nadbytočná. Môže byť vyrobená z dosky, ktorá zostala po rezaní viečok a bočných stien.

Mobilita je užitočnou voľbou pre tabuľku. Realizuje sa nainštalovaním nábytkových kolies na dne. Kompaktné dopravné kolesá môžu byť skryté, ale môžete si ich kúpiť väčšie a zámerne ich vyzdvihnúť. Získali sme teda originálny stôl na kolesách z leštených tyčí, ktoré podporujú masívny drevený stôl.

Pre tých, ktorí nehrajú veľkú úlohu v mobilite a chcú vidieť rustikálny stôl vo svojom dome, môžete navrhnúť variant výkonných dosiek. Takýto stôl sa bezpochyby stane jednou z hlavných dekorácií v obývacej izbe nejakého vidieckeho domu.

Rozumná lenost, spojená s túžbou po kreativite, často vedie k zaujímavým objavom. Jedným z nich je tabuľka zo starých pneumatík.

Je to veľmi jednoduché:

 • Dve kruhy s priemerom o 3 - 4 cm menšie ako vonkajší rozmer pneumatiky sa rozrežú na doske z drevotriesky.
 • Do prvého kruhu sú štyri kovové nohy.
 • Dno a veko sú upevnené skrutkami na bokoch kolesa.
 • Bočnica a veko sú vyzdobené jutovým povrazom.

Domáce dizajn zo starých pneumatík vyzerá skvele

Tak sa ukázalo nezvyčajný konferenčný stolík, ktorý v prípade potreby môže byť použitý ako banket.

Myšlienka používania náhodných položiek na vytvorenie domáceho nábytku bola mimoriadne produktívna. Dala život mnohým domácim prípadom z krabičiek a paliet. Na zostavenie konferenčného stolíka zo stromu na základe štyroch štandardných políčok je potrebná trochu fantazie a minimálne náklady.

Algoritmus zostavovania vyzerá takto: boxy sa umiestnia na okraj a umiestnia ich do kruhu jeden po druhom. Spojením konštrukcie so samoreznými skrutkami sa v strede vytvorí polica. Tu môžete dať kvetinovú váhu alebo ju vyzdobiť z riečnych kamienkov alebo škrupín. Dokončuje prácu spracovania dreva pomocou brúsneho papiera, škvrny a laku.

Konferenčný stolík zostavený zo štyroch krabičiek

Prírodné drevo nepotrebuje rafinovanú výzdobu. Použite ho na dekoráciu interiéru, doplňte situáciu jednoduchou tabuľkou. Aby ste ju zostavili, budete potrebovať niekoľko hobľovaných bruskov a lamiel plota.

Základný rám bude vyzerať pevný a robustný pri použití kontrastnej farebnej kombinácie s doskou. Aby ste to dosiahli, musia byť tyče pokryté tmavou škvrnou a ponechať veko v prirodzenej farbe borovicovej guľatiny.

Drevo v nábytku nie je zlé v kombinácii s kovom. Môžete sa o to uistiť tým, že vytvoríte konferenčný stolík v podkroví na kovových nohách. Jeho veko je zostavené z troch kusov hromady dosiek "štyridsať" a je ohraničené pásom rímsy.

Drevený stôl na kovových nohách z hladkej výstužnej tyče

Pre výrobu požadovaných nôh zváračka, kus oceľového plechu 1,5-2,0 mm hrubú a niekoľkými zvyšky hladký výstuže 10-14 mm v priemere.

Ohýbaním štyri bar vzor, ​​sú zvárané štvorcové kusy dosiek (alebo tučných stolárskych rohy ako na fotografii), a je ďalej pripojený k stolu získaných od podkladovej dosky. Na konečnú úpravu je potrebné leštiť, pokaziť a odkryť viečko, boky a maľovať nohy.

Namiesto tyče na výrobu základne sa môže použiť profilová rúrka obdĺžnikového prierezu. Zvarený z jej dvoch obdĺžnikov, čistenie zvarov a umiestni sa striebornou farbou, získame spoľahlivú podporu pre dosky, zhromaždené z hrubých dubových dosiek.

Na zvýšenie stability sú kovové bočné steny pod vekom spojené časťou profilovej rúrky.

Veľmi pôsobivé vyzerajúce konferenčné stolíky so stolovou doskou z dreva. Nie je ťažké nájsť tento základný prvok. Na každom píli Vám ponúkne "polotovar" správnej veľkosti. Aby ste ju dostali do stavu, môžete napomôcť elektro-drvičom a pásovým brúsnikom.

Stoličky stola môžu byť vyrobené z hrubých tyčí alebo pre ne používajú výstužnú tyč. Kontrast medzi masívnou doskou a ľahkou kovovou základňou prinesie dizajn dotyk exkluzívneho dizajnu.

Ďalším zaujímavým variantom kombinácie materiálov je drevo a sklo. Pracovná doska môže byť oválna alebo okrúhla, podporovaná krížovou základňou dvoch rámov.

"Bezsádzkové" sklo je perfektne kombinované s masívnym dreveným rámom základne

Pohyblivý konferenčný stolík, vyrobený z drevenej palety a pokrytý štvorcovým sklom, vyzerá štýlovo a moderne.

Sklo poskytuje bohatý pohľad na celú konštrukciu a zatvára medzery medzi paletovými lamelami, cez ktoré môžu spadnúť malé predmety na podlahu.

Tí, ktorí sa zameriavajú na funkčnosť, určite ako konferenčný stolík. Jednoduchou manipuláciou radikálne mení nielen jeho výšku, ale aj vzhľad.

V zostavovanom stave je to obyčajný stánok pre časopisy a noviny. Zvyšujúc dve bočné steny s nohami, zvyšujeme výšku stola a rozširujeme povrch stolovej dosky na "formát obeda".

Základom iného transformačného systému sú dva kovové rámové obrubníky. Každá z nich je zavesená na stôl. V zostavenej polohe ležia horizontálne a pri zdvíhaní viečok otočte závesy a postavte ich vzpriamene.

Výška štruktúry v rozloženej podobe je 73 cm. To stačí na to, aby transformátor bol použitý ako počítačová tabuľka.

Obal sa skladá z dvoch dosiek, ktoré sa dajú posúvať horizontálne. V tomto prípade sa jedna doska otáča okolo závesu okolo svojej osi. Ak je to potrebné, takýto transformátor možno premeniť na jedálenský stôl pre 4 osoby za pár sekúnd.

Tabuľka transformátorov "tri v jednej"

Niekto vytvára skladacie adaptačné systémy a niekto úspešne experimentuje s konvenčnými odpadmi z preglejky. Výsledkom hľadania nových formulárov bol taký neobvyklý konferenčný stolík.

Môžeme len obdivovať úprimnú presnosť výpočtu a jeho talentované vyhotovenie na viditeľnom obrázku.

Teoreticky všetko vyzerá jednoducho: základňa je konzistentne lepená z troch tučných rámov. Každý z nich má určitý uhol sklonu nohy.

V praxi je potrebné vypočítať všetky prvky stojanu z preglejky, potrebujete trojrozmerný simulačný program.

Spojený preglejkový "koláč" priťahuje vzhľad s neobvyklým futuristickým tvarom. Sklenený kryt korunuje tento model inovatívnej technológie tesárstva.

"Mali by sme niečo jednoduchšie, ale aj krásne," povedal domáci pán. Prosím, nie je ani menej elegantný, ale cenovo dostupnejší pri výrobe stola. Skladá sa z troch balíkov tenkých hobľovaných dosiek.

Početné otvory v set-top môžu byť pokryté skleneným vekom.

O spojení skla s drevom, musím povedať pár slov. Najlepším riešením je použiť transparentné "optické" lepidlo. Vŕtať doma hrubé sklo bez toho, aby mu spôsobili nenapraviteľné škody, je dosť ťažké. Preto sa opustiť myšlienka mechanickej fixácie a dať možnosť modernej chémie ukázať svoje najlepšie vlastnosti.

Podporovatelia závitových spojov odporúčame použiť plexisklo pre stolné počítače. Je ľahko vyvŕtané obyčajným vrtákom a vyzerá skvele.

Keď už hovoríme o materiáli na pult, úplne zabudli na drevenú euro-podšívku. Ide o vynikajúci nástrojový materiál, ktorý je rovnako vhodný na výrobu veka, bokov a nohy.

Doska stola z podšívky euro je krásna a spoľahlivá

Forma dosky z obloženia môže byť ľubovoľná. Veko, zostavené z drevených lišt, je odrezané pomocou elektrickej priamočiarej píly podľa zadaného obrysu.

Ak chcete vytvoriť konferenčný stolík z obloženia, budeme potrebovať niekoľko nástrojov:

Rozmery hotového výrobku a dizajn dokovacej jednotky by sa mali predbežne premýšľať a nakresliť do výkresu náčrtu.

Stôl je dekorovaný v dvoch etapách. Pred začiatkom montáže píšte povrch podstavca, dna a nohy brúsnym papierom. Po dokončení práce je drevo pokryté tónovaním a bezfarebným lakom.

Ešte ľahšie je konferenčný stolík z drevotriesky. Tento materiál vykonáva dve funkcie naraz: tvorí pevný povrch a nesie zaťaženie. Odporúčame vám použiť dyhované dosky, pretože "holá" drevotrieska a lak nemôžu zakryť štruktúru drevených triesok.

Po dokončení montáže je potrebné zavrieť všetky hrany (dosky, dno a nohy) plastovou nábytkovou páskou a pred lepením ju otepľovať konštrukčnou sušičkou na vlasy.

 • Robíme krásnu lavicu pre vlastnú dachu
 • Robíme krásny a pohodlný stôl pre vašu vlastnú dachu
 • Ako si vyrobiť sofa: možnosti, pokyny a montážne diagramy
 • Háčiky pre vily: čo sú? Ako si vyrobiť svoju hojdaciu sami?

Páčia sa vám článok? Pridať stránku do:

Loading.

 • Copyright © 2014-2017 | Výstavba a opravy

  Ako urobiť konferenčný stolík sami?

  Alternatívnym variantom zakúpeného nábytku je možnosť vytvoriť si to z improvizovaných materiálov. Môžete si vytvoriť originálny konferenčný stolík sami za pár hodín. Proces je jednoduchý a zábavný aj pre začiatočníkov. Vyžaduje prvé zručnosti pri manipulácii s tesárskym nástrojom, dôvtipným a estetickým zmyslom.

  Konferenčný stolík existuje v nespočetných odrodách.

  Výhody vytvárania domáceho nábytku sami:

  • minimálne finančné náklady;
  • Exkluzivita modelu;
  • individuálne pohodlie.

  Uľahčite: výkresy, ak je to potrebné, nie sú vôbec komplikované.

  V obývacej izbe, v spálni alebo detskej izbe môžete vytvoriť vzorku vytvorenú vlastnou budovou. Výrobky vytvorené nezávisle, vyzerajú skvele v mestských apartmánoch a vidieckych domčekoch, potešujú hostí a hostí s ich nezvyčajným a štýlovým.

  Konferenčný stolík v interiéri je ako oblek pre muža alebo make-up pre dámu.

  Čo môže byť potrebné na prácu

  Ktorý z potrebných materiálov je užitočný, závisí od základov zozbieraného objektu. Ak chcete vytvoriť konferenčný stolík sami, potrebujete množstvo pomocných vecí.

  Pohľad na stôl je priložený predovšetkým k dekorácii, takže bude vhodné začať s koncom: s dekoráciou a dekoráciou.

  Bude ťažké zostaviť presnú a trvanlivú konštrukciu stola bez lepidla, laku a brúsneho papiera. Užitočné a pretrvávajúce farby - vyberajte pohodlné spreje, môžu rýchlo a bez rozmazania pokryť celý povrch dosky. Ak chcete zakryť základňu a podpery, možno budete potrebovať dobrý základný náter. Môžete si ju kúpiť v obchodnom dome. Nezabudnite na materiály na dekoráciu - tkaniny rôznej textúry a hustoty, čipky, farebné plasty alebo sklo atď.

  Už nie je ťažké vyberať dizajn z hotových alebo vyvíjať vlastné: zaťaženie na objekte je malé, ale náhle sa objaví vada, nie je ťažké prerobiť alebo urobiť znova.

  Nebude nadbytočné mať pomocný materiál - obyčajné noviny, veľkú lepenku, polyetylénové bielizeň, takže odpad "produkcie" nemôže byť prenesený okolo miestnosti.

  Náklady na prácu a peniaze nie sú ničím.

  Na vybudovanie modelu je potrebné pripraviť potrebné nástroje.

  Najprv to je kladivo, nožnice, kliešte. Budete potrebovať rôzne upevňovacie prvky, nábytkové klince (konvenčné a nity) alebo skrutky rôznych veľkostí.

  Ozdobte tabuľku rôznymi spôsobmi, pozri obr.

  Ak chcete rýchlo odrezať diely zo stromu, potrebujete pilovú pílu. Ak je stolík stolára a máte zručnosti takýchto prác, potom prítomnosť dláta, rezačky a hobľovača bude prínosom pre spracovanie drevenej základne s profesionálnou presnosťou. Na vyzdobenie prvkov budete potrebovať ostrú rezačku alebo súpravu nožov.

  Pomocou najbežnejších tapiet môžete rýchlo a nenákladne upraviť najstarší ošúchaný stôl, aby ste boli silní.

  Čo bude konferenčný stolík - záleží len na vás. Ďalej definujeme s návrhom a konštrukciou.

  Konferenčný stolík s vlastnými rukami z palet

  Ak chcete rýchlo urobiť krásny nábytok, často berie ako základ stromu. Môže byť vyrobená z bežnej palety. Jeden výrobok bez trhlín a štyri drevené podpery postačuje na vlastné vytvorenie krásneho stola.

  1. Značky vyrábame z originálnej tabuľky paliet.
  2. Po vymedzení rozmerov a vytvorení všetkých potrebných značiek vystrihnite stred palety: rovný povrch by mal byť na prednej strane, reliéfny povrch - so symetricky umiestnenými pruhmi - zospodu.
  3. Nohy vyberané pre prácu (lepšie vyrezané) sa ošetria základným náterom a nechajú sa vysušiť.
  4. V tejto chvíli sa zaoberať tónovaním dosky a zo strán.
  5. Keď všetky prvky vyschnú, môžete ich začať opravovať. Pri pripojení použite klince (alebo skrutky) a hardvér.

  Každá vrstva, s výnimkou povrchovej úpravy, je suchá brúsením, ale pokožka na to je potrebná zamatová, ktorá nie je vždy k dispozícii v predaji.

  Konferenčný stolík s rukami z radiátora

  Takéto modely vyzerajú dobre, ak nie sú vysoké. Zaujímavý konferenčný stolík môže byť vyrobený z už nepotrebného radiátora ústredného kúrenia. Aby to bolo možné, musí byť rovnomerne farbené. Namiesto stolovej dosky môžete mať veľkú dosku alebo veľkú dosku.

  S odpočinkom na mori môžete priniesť hromadu prázdnych škrupín a morských kamienkov.

  Pre mobilitu sa často používajú kolesá zo starého vozíka. Konštrukcia nábytku majstrovské dielo bude trvať minimálne času a peňazí.

  Konferenčný stolík s vlastnými rukami z okna a kníh

  Zastaralé okno môžete nájsť v novej aplikácii - použite ju na vytvorenie tabuľky s vlastnými rukami. Ak je to potrebné, pieskujte rámy a zakryte ich farbou. Ako podporu môžete používať nielen drevené nohy (bary), ale aj staré knihy, ktoré sa nehodia na regáloch.

  Ak ste zmenili obvyklé okná doma na kovové plastové okná, potom zo starého okna môžete vytvoriť zaujímavý konferenčný stolík.

  Konferenčný stolík bude vhodný na dachu, ak tu budete tráviť veľa času. Na pohári takejto originálnej dosky môžete použiť vzor alebo tenkú vrstvu matovacieho náteru.

  Konferenčný stolík zo vstupných dverí

  Zbytočné predné dvere môžu slúžiť ako základ pre váš stôl. Za týmto účelom vezmite jeho strednú časť a zvyšok ísť na stranu podpory, pretože konferenčný stolík nebude príliš vysoký. Pre väčšiu stabilitu môžete vytvoriť spodnú časť drevotriesky.

  Ak ste nahradili vstupné alebo vnútorné dvere, použite staré dvere ako materiál pre nový stôl.

  Povrch výrobku - stolové dosky a podpery - je pokrytý tonizáciou. Vyzerá to dobre matný lak.

  Často zastarané dvere majú územný úľavu, pomocou tabuľky je pohodlné, pretože môžete bez obáv umiestniť zásobník jedál, a to bez obáv, že bude skĺznuť.

  Stôl zo starého nábytku - skriňa alebo zásuvky zo skrine

  Niekedy je škoda vymazať dobré kusy nábytku, ktoré sú mimo módy. Môžu slúžiť ako základ pre nové produkty. Hladké dvere zo skrine, najmä ak sú lakované - ideálny obrobok. Tiež užitočné nohy - rovné alebo vyrezávané, ak je výrobok naplánovaný na zníženie. Je možné použiť dve krídla, ktoré sú spojené s odrezanými časťami z bočných panelov skrine. Táto voľba vyžaduje veľmi málo času a je prakticky zadarmo.

  Drevené krabice z ovocia, zeleniny alebo iných predmetov sú univerzálnym materiálom na výrobu nábytku.

  Krabice zo zásuviek sú vhodné pre jediný alebo integrálny stôl. Prispôsobenie sa dosiahne rezaním vyčnievajúcich častí. Zostavená stolová doska je upevnená na akýchkoľvek podperách - napríklad prvky rovnakej hrudnej kosti, tyčí, základov, kníh atď.

  Neobvyklý konferenčný stolík sa získava z jedného kusa dreva - pahýľa, zanechaného z borovice, brezy alebo topolu. Mala by byť dostatočne široká a dokonca s krásnymi krúžkami. V závislosti od výšky pahýl si môžete vybrať z nasledujúcich možností:

  • s nízkou stolovou doskou na tenkých kovových nohách;
  • stredná výška bez podpery (základňa pahýľa slúži ako podpera);
  • nízky stôl na kolesách.

  Podkladový pilier alebo guľatina môžu byť umiestnené priamo na podlahe alebo pripevnené kolesá.

  Ak je to žiaduce, ponechajte prirodzený vzhľad pahýľa - s kôrou (nechávajúc tak, ako je alebo pokryté lakom) alebo farbou v akejkoľvek farbe, po odstránení kôry. Víťazi všetkých vyzerať biele a béžové tóny.

  Kufrík pre cestujúcich

  Použite starodávne objemné kufre a môže byť použitý ako stolová doska. Tento originálny konferenčný stolík, vyrobený vlastnými rukami, sa bude páčiť romantickými prírodami, ktorí radi trávia čas často v kognitívnych cestách.

  V súčasnosti sa konferenčné stolíky konečne zbavili farizeizmu majiteľov.

  Ako základ sa starý kufor odoberá, najlepšie z tenkých drevených rovin. Zámky nechávajú na mieste, slúžia ako spojovacie prostriedky. Popruhy môžete tiež opustiť. Kufor môže byť potopený alebo ponechaný v prirodzenom stave v závislosti od stavu povrchu. Na nohách môžete použiť aj drevené tyče (alebo vyrezávané nábytkové podpery) a kolesá.

  Tento typ nábytku je vyrobený z rôznych materiálov: drevo, sklo, oceľ, hliník, plast, drevotrieska a preglejka.

  Pre väčšiu stabilitu povrchu na vlhkosť ju môžete pokryť lakom. Spojovacie prvky tu môžu pôsobiť ako skrutky a hardvér. Môžete vyvŕtať otvory pre nohy v spodnej časti kufra a upevniť ich železnými ráfikmi s tesnením.

  Okraj stolovej dosky z masívneho dreva alebo laminátového nábytku by mal byť spracovaný s routerom, aby bol krásny tvar, a potom ho pískovať brúsnym papierom.

  Tabuľka záznamov pre znalcov prírody

  Drevo je materiál, ktorý možno ľahko spracovať. Polovica širokých protokolov a tenších protokolov sa spracúvajú brúsnym papierom. Kôra na stranách a na spodku stola môže byť ponechaná alebo odstránená. Na upevnenie použite klince a rohy z kovu. Namiesto nôh z guľatiny môžete odobrať kov alebo nohy zo starého nábytku.

  Zdá sa, že tento konferenčný stolík je úplne vyrobený z brezových protokolov, ale nie je.

  Vytvorte exkluzívny stolík vyrobený z dreva je veľmi jednoduchý. Pravidelné denníky slúžia ako základ a podporujú.

  Veľmi zaujímavý je konferenčný stolík z veľkej cievky pre kábel. Po prvé, guľatý tvar vyzerá harmonicky. Po druhé, môže byť rotačné. Po tretie, bočné dutiny môžu byť použité pre mnoho rôznych vecí - časopisy, knihy, písacie potreby, CD, prídavné zariadenie riadu (v prípade, že nie sú potrebné pri stole počas čajový večierok).

  Veľké cievky z priemyselných káblov sú zriedkavé, ale ideálne pre stolíky.

  Z plochých bočných strán slúži ako stolová doska.

  Konferenčný stolík môže byť vyrobený s alebo bez podpery, jednoducho umiestnením cievky do strán. Ako otočný prvok môžete použiť jednotku "Zdravie".

  Dutiny na boku vyzerajú zaujímavejšie, ak sú symetricky zóny pomocou drevených kúskov upevnených lepidlom.

  Vytvorenie skleneného stola

  Konferenčný stolík s vlastnými rukami zo skla je veľmi jednoduchý na výrobu. Ako doska sa používa obvyklé hrubé sklo (štvorcové, obdĺžnikové, okrúhle), s výhodou temperované, pretože materiál je dostatočne krehký a môže prasknúť pri náraze alebo náraze teploty.

  Sklo - môžete použiť iba tvrdené, inak bude pochybnosť o spoľahlivosti tabuľky.

  Konferenčný stolík môže byť podopretý drevenými vyrezávanými nohami so širokou základňou, knihami, konopou a ďalšími prvkami. Je žiaduce, aby pre neho bola ústredná podpora. Prvky sú upevnené na špeciálne odolné lepidlo.

  Posledná fáza - zdobenie

  Mnoho nápadov sa vzťahuje na zdobenie vzorky vyrobenej vlastnými rukami. Hladké povrchy dobre drží vzor alebo ornament okolo obvodu, a nerovnomerné v textúre - aplikácie a ďalšie prvky.

  • Doska stola z palety, guľatiny, pahýle vyzerá dobre, ak je vyrezávaná. Z kúskov, ktoré tvoria celý obraz (napríklad šachovnicu), je možné umiestniť pohár a upevniť pomocou stabilného lepidla.
  • Konferenčný stolík, vyrobený vlastnými rukami, bude mať prospech z reliéfnych prvkov. Niť môže byť aplikovaná na bočné drevené časti, rohy, na prednú časť. Materiál, s ktorým môžete rozžiariť časť vlákna, - farbu alebo lak.
  • Na želanie je možné v plátne použiť tkaninu s malou hromadou, čalúnenie s bočnými časťami. Ideálny materiál zo starého kabáta, ktorý už nemáte. Na upevnenie použite malé klince, nity alebo lepidlá.
  • Ozdobte stôl môže byť krajka alebo stuha s okrajmi (kefy), čalúnenie s základom okolo obvodu. Táto dekorácia napodobňuje obrus. To sa dobre hodí s pletené krajkové obrúsky v pastoračnom štýle.
  • Predná strana vzorky vyzerá nezvyčajne, ak na ňu vložte hrubú tkaninu.
  • Vynikajúci konečný materiál môže slúžiť ako povraz, hrubé konopné lano. Môžete ich zdobiť oboma nohami a stôl. Ak chcete ozdobiť podložky, naneste lepidlo na ne a zabaľte ich pomocou povrazu a snažte sa, aby boli veľmi tesné na predchádzajúci lano.
  • Pomocou lepidla, farebného plastu alebo umelého skla môžete urobiť nezvyčajnú dekoráciu mozaiky. Lepidlo alebo lak s nasýtenou farbou je možné použiť na craquelure.
  • Ak existujú zbytočné kovové rohy bez dier, môžete ich použiť aj ako dizajnové prevedenie. Podšívka z rohov vhodných pre kĺby drevených výrobkov s brutálnym vzhľadom. Rohy sú fixované lepidlom.

  Konferenčný stolík je výzdobou obývacej izby a preto musí byť krásny, elegantný alebo neobvyklý, v závislosti od štýlu, ale v každom prípade - z kvalitatívneho hľadiska.

  Paleta môže byť namaľovaná alebo ponechaná v prírodnej forme, upevnená na kolesách alebo malých nohách, vrchnáky zo skla alebo preglejky.

  A niektoré ďalšie užitočné tipy

  Pri výrobe stola s vlastnými rukami môžete použiť ďalšie dekoratívne vložky. Ak budete brať ako základ cievku na kábel, potom má často stredovú dieru. V nej môžete položiť vysokú váhu so suchými rastlinami alebo kvetmi.

  Materiál, ktorý si vyberiete na dekoráciu, musí byť odolný proti oderu. Jedinou výnimkou sú prvky určené na vytvorenie dojmu o vinobraní výrobku.

  Hlavnou vecou je presné dodržanie pomerov uvedených na výkrese.

  Tónovanie farbou môže slúžiť aj ako ozdobná dekorácia. Môžete vytvárať vzorované povrchy, vytvárať prirodzené škvrny na drevených povrchoch, tieňové časti prvkov, vytvárať najvýhodnejší vzhľad vášho produktu.

  Ak je konferenčný stolík nestabilný, môžu sa od neho vysunúť predmety, takže je potrebné starostlivo upraviť výšku všetkých podpier. Ako protišmykové opatrenie môžete použiť aj reliéfny povrch.

  Hotový výrobok je ošetrený škvrnami, lakovanými, lakovanými alebo "starými" - ak je to žiaduce.

  Na výrobu takýchto modelov sa používajú úplne iné materiály - fantázia vám nedovolí obmedziť vaše nápady. Skúste premýšľať o možnostiach nábytku, z toho bude vyzerať nielen štýlovo, ale aj úplne nové.

  Drevo - materiál je najjednoduchší na spracovanie a najviac poddajný.

  VIDEO: Konferenčný stolík s vlastnými rukami

  50 fotopádov dizajnu konferenčného stolíka vyrobeného vlastnými rukami

  Všetko o interiérových predmetoch pre domácnosť a kanceláriu

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  87 − 78 =