Konferenčný stolík s fotografiami s vlastnými rukami

Ako urobiť konferenčný stolík: nápady, materiály, podrobné pokyny, výkresy s rozmermi, fotografie a videá

Konferenčný stolík môže byť len funkčný povrch a môže sa stať vynikajúcim dekoratívne detail interiéru.

Zvláštnym šarmom je tabuľka prírodné strom. Môžete si ju kúpiť v obchode alebo robiť nezávisle na sebe.

káva stoly, vyrobené vlastnými rukami, zdobiť rôznymi spôsobmi, občas sa obracajúci kus nábytku na majstrovské dielo dizajn myšlienky.

vyhliadka Veľkosť a výzdoba konferenčného stolíka môže byť dosť odlišné. Jediným obmedzením je vaša predstavivosť.

Najviac obyčajný a k dispozícii pri výrobe tabuliek:

 • námestie alebo obdĺžnikový drevený stôl;
 • okrúhle a ovál stolík;
 • stolový transformátor;
 • sklo stolík;
 • tabuľka z kombinovaný materiály (napríklad sklo a drevo).

materiály ktoré sa používajú na výrobu denníka stolíky:

Ale nezávisle robiť konferenčný stolík môže byť nielen tradičné materiálov. Pozrite sa na skvelé stoly improvizovaný prostriedky a staré veci, ako napríklad kufor, okenný rám, veľký cievka, palety atď.

Najkrajšie a najkrajšie odroda vo forme tabuliek sa získavajú z dreva, drevotriesky alebo drevotriesky MDF. Potom nasleduje materiál pre konferenčný stolík vypočítať vopred.

Pre jednoduchú tabuľku postačujú nasledujúce prvky:

1
 • tyče pre nohy (4 ks);
 • hrubá doska, panel alebo list preglejky pre dosku;
 • rohový montážne na pripojenie stola s nohami (4 ks);

pre kolo budete potrebovať konferenčný stolík:

 • 2 kolo podrobnosti z drevotrieskovej dosky alebo z MDF (stolová doska a podpera stolových kolies). Priemer je 60 cm;
 • obdĺžnikové časti pre nohy (2 kusy). Veľkosť 60 x 40 cm;
 • kolieska (4 ks).
 • tmel pre strom;
 • lepidlo stolárstvo (pre drevo).

Je tiež potrebné zakúpiť impregnácia a lak, Chrániť drevo pred vlhkosťou a znečistením a dodávať výrobku krásny vzhľadu.

A ako si vyrobiť vysokú stoličku, zistíte tu.

Pre-order by mala byť podrobnosti z drevovláknitých dosiek alebo MDF. Môžete to urobiť robiť ich vlastné, ale treba poznamenať, že doska stola a podpery pre kolesá by mali byť perfektný formulár. To poskytne konferenčný stolík nádherný a úhľadný vyzerať.

Krok 1. V obdĺžnikových tvaroch musíte urobiť malý rezy Zameriava sa na ich vloženie do seba. Rezy sú vyrobené v súlade s hrúbka listy drevotrieskových dosiek (MDF).

Krok 2. Spojujeme obdĺžniky pomocou rezov. Pripojte tesniace kĺby lepidlo. To je potrebné, aby sa časti stola držali tesné.

Krok 3. Zhora sme to uviedli pultu. Tenké nechty prikolachivaem to na nohách. Pre malý stôl stačí klinec v strede a na jednej nohe.

Krok 4. Otočte stôl a podoprite podperu kolesá. Používame aj lepidlo a 5 nechtov.

Krok 5. Klobúky nechty úhľadne pokrývajú tmel.

Krok 6. Spracujeme konferenčný stolík impregnácia pre strom. Kryt s lakom alebo farbou.

Krok 7. Pri poslednej vrstve lak alebo úplne suchý, môžete skrutky skrutkovať.

Konferenčný stolík môže byť v tomto stave ponechaný, a môžete navyše zdobiť.

Takýto stôl dokonale zapadá do konštrukcie každej miestnosti a ušetrí veľa priestoru, a ak je to potrebné, ľahko sa obrátiť z konferenčného stolíka na a stolovanie. Mínus transformátora je obtiažny Zostava. zvážiť making takúto tabuľku.

Najprv musíte rozhodnúť o tom mechanizmus, na ktorom celý zhromaždenia Tabuľka-transformátor. Mechanizmy domácej výroby lacnejšie zahraničné - drahšie.

Konštrukcia transformátora je plynové vôľa a s pružiny.

Krok 1. Získanie mechanizmu transformátora.

Krok 2. Pomocou modelovacieho programu vytvárame dispozície tabuľku, ktorá je pre vás to pravé. Na tento účel, programu PRO100 alebo Sketch Up od spoločnosti Google: svetlo s intuitívnou kontrolou, takže bude ľahké pochopiť ich. Vytvorenie rozloženia trvá 2-3 hodiny.

Krok 3. výstrižok diely Môžete to urobiť aj s programom. ona vypočítava všetky potrebné materiály, čo značne zjednodušuje našu prácu. Po prijatí všetkých veľkosti, rezané diely.

Krok 4. Vytvorte tabuľku. rám Náš stôl bude zostavený s pomocou skrutka (potery na spojenie dielov vyrobených z drevených materiálov). Preto je potrebné urobiť diera špeciálna vŕtačka. Označenie je pohodlnejšie, čo sa týka ceruzky alebo pomocou konvenčných samolepky.

Krok 5. Ďalej podľa transformátora pripojeného k mechanizmu inštrukcia Opravujeme ho na našom ráme. Predtým musíte vložiť na jar.

Opravujeme jednoduché priechodná vďaka váhe mechanizmu.

vŕtačka Závrtné otvory a špeciálne vrtáky pre hlavy skrutiek.

pripevniť transformátor pomocou skrutiek.

Krok 6. Podobným spôsobom prikladáme mechanizmus na druhej strane.

Krok 7. Zhromažďujeme Nohy. Hmotnosť nášho stola je asi 50 kg, preto je potrebné bežne pripevniť nohy stola k sebe nábytok väzby.

Krok 8. Budeme skrutka naše nohy do rámu tabuľky. Vykonajte značky a vyvŕtajte otvory.

Krok 9. Pripevňujeme všetky nohy k rámu. nohy skrytá všetky pracovné momenty stola.

Krok 10. making dosky. Pracovná doska je sama o sebe hlavné časť tabuľky. Vyberte silné kĺby pre pult. Veľkosť otvorov pre pánty je malá. Otočili sme závesy.

Nakoniec, po zaskrutkovaní všetkých dosiek k mechanizmu, dostaneme takýto stolík-transformátor:

A pokyny na vytvorenie skladacej vysokej stoličky pre rybárčenie nájdete tu.

ozdobiť konferenčný stolík môže byť úplne iným spôsobom. Ak chcete, aby produkt bol šarm, môžete ho zdobiť technikou decoupage, shell a ďalšie neobvyklý objektov.

 • tučný lano-lano pozdĺž okraja ako lemovanie;
 • mozaika z rôznych sklenených predmetov;
 • maľba na drevo;
 • Vkladanie drevených obuv;
 • craquelure (umelé starnutie stola);
 • Vkladanie s ozdobným zrkadlá;
 • dyhovanie (prilepenie s dekoratívnou fóliou).

Ako urobiť okrúhly konferenčný stolík z rady dreva, pozrite sa video:

Páčia sa vám článok? Prihláste sa na odber aktualizácií stránok prostredníctvom RSS alebo postupujte podľa aktualizácií na Facebooku, Twitteru alebo Google Plus.

Konferenčný stolík s vlastnými rukami: let fantázie, stelesnený v skutočnosti

Konferenčný stolík je veľmi jednoduchý - stôl a podporné nohy alebo základňu. Samozrejme, že predmet môže byť zložitejší a zahŕňa ďalšie dosky, zásuvky, police, atď., Ale pre vlastnú výrobu týchto zariadení nie je tak ťažké.

Ale vec, ktorú robia vlastné ruky, je vždy úplne jedinečná.

Tento typ nábytku je vyrobený z rôznych materiálov: drevo, sklo, oceľ, hliník, plast, drevotrieska a preglejka. A tiež z materiálov oveľa exotickejšie: drevené kufre, armatúra, kovový šrot, doslova koža, tkanina, prúty a tak ďalej. V súlade s tým budú nástroje na výrobu vyžadovať odlišné.

Hlavný zoznam vyzerá takto:

 • elektrická píla - hlavný pracovný nástroj;
 • elektrická vŕtačka a súprava zodpovedajúcich vrtákov;
 • pilová píla na drevo alebo kov;
 • kladivo - drevené alebo gumené, páska, hladina a ceruzka;
 • skrutkovače, šesťhranný kľúč, ak potrebujete pracovať s potvrdeniami, súbor;
 • Sklápač skla, ak sa má pracovať so sklom.

Materiály sa vyberajú v súlade s modelom, praktickými skúsenosťami a finančnými schopnosťami.

 • Drevené materiály - nábytková doska, dyhované MDF, laminátová drevotrieska, preglejka. Pole stromu patrí k najdrahším možnostiam, drevotrieska a preglejka sú oveľa cenovo dostupné a omnoho ľahšie spracovateľné. Vo väčšine modelov priemyselnej výroby sa pole používa na pásku a nohy a dosky sú vyrobené z MDF a drevotriesky.
 • Samostatný prístup vyžaduje nohy. Môžu byť vyrobené z dreveného nosníka zodpovedajúceho úseku. Avšak aj okrúhly tvar chodidla bude vyžadovať použitie frézky. Na druhej strane je na stroji aj produkt zložitejšej konfigurácie. Ak v domácnosti nie je takéto zariadenie, nohy je možné objednať v drevárňach.
 • Sklo - môžete použiť len tvrdené, inak bude pochybnosť o spoľahlivosti tabuľky. Hrúbka skla je 5 až 8 mm. Je celkom možné použiť akrylátové sklo, ak sa konferenčný stolík nepoužíva ako sedadlo: dizajnéri aktívne navrhujú takéto modely.
 • Kov - táto možnosť si vyžaduje vybavenie, zručnosti a špeciálne znalosti.

Upevňovacie a prídavné príslušenstvo - hrana, skrutky, klince, valčeky, prísavky sa vyberajú v súlade s materiálom výrobku.

Konferenčný stolík z automobilového motora, vyrobený vlastnými rukami

Ako urobiť konferenčný stolík sami

Bez ohľadu na to, aký jednoduchý je tento produkt, vyžaduje veľkú starostlivosť a dôkladnosť. Koniec koncov, konferenčný stolík je ozdoba obývacej izby a preto by mala byť krásna, elegantná alebo nezvyčajná v závislosti od štýlu, ale v každom prípade - z kvalitatívneho hľadiska.

Ak sa po opravách nachádzajú dosky z DSP, urobte z nich konferenčný stolík sami, ako je to uvedené v nasledujúcej triede:

Drevo - materiál je najjednoduchší na spracovanie a najviac poddajný. To znamená, že tvar a konštrukcia výrobkov z neho doslova nemá žiadne obmedzenia. Z dosiek z dreva a dreva všetkých druhov môžete urobiť úžasnú vec s minimálnymi zručnosťami a nástrojmi.

Hlavnou vecou je presné dodržanie pomerov uvedených na výkrese. Môžete si ju vytvoriť sami alebo použiť hotový projekt.

 1. Vyberte si tvar stola - štvorcový, okrúhly, oválny, zakrivený. Tá je ľahšie vyrobená z drevotriesky alebo preglejky. Materiál si prezerali pomocou elektrickej píly a pilovej píly.
 2. Okraj stolovej dosky z masívneho dreva alebo laminátového nábytku by mal byť spracovaný s routerom, aby bol krásny tvar a potom ho pieskovať brúsnym papierom. Okraj stolovej dosky z drevotriesky sa spracováva brúskou alebo vrtákom s požadovanou hubicou.
 3. Nohy sa môžu vyrábať rôznymi spôsobmi: lepiť niekoľko dosiek okrúhlym alebo štvrtým tvarom, obracať frézované drevené tyče, kúpiť hotové výrobky alebo použiť neobvyklý materiál. Je veľmi módne nainštalovať dosku na prerezávanie zakrivených konárov alebo dokonca konope. Nohy na stolovú dosku sú pripevnené k rohom, skrutkám alebo lepidlu, v závislosti od materiálu.
 4. Keď je konferenčný stolík vyrobený z drevotriesky, najmä v konštrukciách, kde sa majú vyrábať police, nie sú vyrobené nohy, ale oporné strany. Zhromažďujte takýto výrobok na hmoždinkách, pri ktorých sú otvory na koncoch bočných stien vŕtané. Montáž pomocou jazýčkov je duplikovaná lepidlom.
 5. Regály sú rezané z drevotriesky a upevnené na hmoždinkách alebo skrutkách.
 6. Je ťažšie zostaviť zásuvku. Veľmi dôležité pre tento detail je dodržanie uhlov a rovin, takže prvky a každé spojenie musia byť kontrolované na úrovni.
 7. Hotový výrobok je ošetrený škvrnami, lakovanými, lakovanými alebo "starými" - ak je to žiaduce.

Foto konferenčný stolík zo stromu s vlastnými rukami

Rovina s efektom tunela sa získa spojením dvoch paralelných zrkadiel a zdroja svetla umiestneného medzi nimi. Horné zrkadlo musí byť priesvitné, tj so svetelnou odrazivosťou 50% a svetelným prevodom 50%.

Zdrojom svetla je monochromatická páska s vyžarovaním svetla, farba žiarenia je vybraná podľa vkusu. V úlohe priesvitného zrkadla sa používa sklo so zrkadlovým poťahom alebo akrylové sklo so zrkadlovým filmom.

 1. Pracovná doska vo forme rámu je zostavená z hliníkového profilu alebo drevotriesky. V druhom prípade je prvok rámu vyrobený z dvoch kusov drevotriesky s rôznymi šírkami, takže sa vytvorí výstupok.
 2. Do rámu sa vloží zrkadlo. Potom na lište alebo priamo na profile upevnite pásik LED.
 3. Pracovná doska je pokrytá priesvitným zrkadlom. Vzdialenosť medzi dvoma zrkadlami je 75-80 mm, ale môže byť viac. Faktom je, že hĺbka "tunela" je určená vzdialenosťou medzi zrkadlami a vypočíta sa vynásobením vzdialenosti 16.
 4. Pracovná doska sa kontroluje pripojením na zdroj napájania - samozrejme cez transformátor. A potom je výrobok upevnený na nohách alebo bočniciach.

Konferenčný stolík s efektom nekonečnosti s vlastnými rukami

Vytvorte konferenčný stolík mobilný veľmi jednoducho. Aby ste to dosiahli, obchod si vyberá valce pre hmotnosť výrobku a potom upevnite pomocou skrutiek alebo skrutiek na nohy, základňu, bočné steny - čokoľvek. Valce sú sotva viditeľné a neovplyvňujú vzhľad výrobku.

Chcete urobiť stolík na kolesách vlastnými rukami? Nasledujúce video vám pomôže:

Táto možnosť sa odlišuje od dreva iba v oblastiach, ktoré sa týkajú práce so sklom.

 1. Na list z tvrdeného skla s hrúbkou 5 - 8 mm označte tvar a veľkosť budúcej dosky.
 2. Následne sa sklápač skla, predtým namazaný so slnečnicovým olejom, vykoná pozdĺž reznej línie - získa sa plytký zárez. Sklo sa presúva na okraj povrchu, na ktorý sa má pracovať, takže extra časť je na váhe a jemne sa odtrhne.
 3. Operácia sa opakuje, až kým sa nedosiahne požadovaná horná hranica.
 4. Okraj výrobku sa spracuje pomocou súboru na odstránenie veľkých triesok a následne ho brúsiť diamantovou brúskou. Potom je okraj leštený jemne zrnitým brúsnym papierom a plsteným kolieskom.
 5. Nohy na sklenený povrch konferenčného stolíka sú upevnené pomocou prísaviek. Tieto sú najskôr upevnené na nohách a potom pripevnené k povrchu skla. Pre spoľahlivosť je možné spúšťať lepidlo na oblasť skla.

Snívate o unikátnom produkte so zaujímavými účinkami? Nasledujúce video vám povie, ako urobiť sklenený stolík s osvetlením vlastnými rukami:

Neexistujú žiadne nadbytočné drevotriesky alebo sklenené zvyšky po ruke? Nezáleží na tom! Konferenčné stolíky môžu byť vyrobené z vlastných rúk az improvizovaných materiálov. A ďalej vám poviem o vlastnostiach vytvorenia takého produktu.

Doslova všetko môže slúžiť ako materiál pre konferenčný stolík, ktorý nie je v klasickom štýle.

 • Najjednoduchší spôsob, ako urobiť interiér špeciálny - vytvoriť konferenčný stolík, ale pravda, malý, vyrobený z konope. Môžete použiť pňa "celok", to znamená len s vyrezanými koreňmi v nejakej výške. Ak výrobok vyžaduje pohyblivosť, rez musí byť rovnaký v hornej a dolnej časti. Technológia je jednoduchá: vyrovnáva sa časť kmeňa alebo pahýľa, ploché povrchy sú brúsené a pokryté transparentným polyuretánovým lakom. Na dne pahorku vyvŕtajte otvory a upevnite 3 alebo 4 valčeky.
 • Nie je ani ťažšie vytvoriť variant, kde pilier s "koreňmi" slúži ako podpora pre sklenenú dosku. Ten je vystrihnutý, ako je opísané vyššie, a jednoducho sa prilepí k hornej časti pahýľa.
 • Pre štýl provence alebo retro, model vyrobený z pevného kufra urobí. V dolnej časti vrtných otvorov a upevnite na nohy pomocou skrutiek. Kufor môže byť zdobený alebo maľovaný.
 • Vo štýle v podkroví má stolík vyrobený z káblovej cievky dobrý vzhľad. Ten je natretý a nainštalovaný na valčekoch tak, aby sa mohol otáčať okolo svojej vlastnej osi, a priestor medzi základňou a stolovým povrchom rozdeľuje priečky na priehradky alebo police. Vytvorí sa multifunkčný mobilný stôl.
 • Obdiv k módnym európskym tradíciám je drevená paleta spracovaná škvrnou a inštalovaná na veľkých valcoch. Vrchná časť produktu sa prekrýva so sklom a dostanete originálnu verziu vitríny.
 • Veľmi zaujímavý model bicyklov. Je to o niečo ťažšie realizovať, pretože vyžaduje určitú schopnosť pracovať s kovom. Oblúky slúžia ako základ komplexného tvaru, ku ktorému je doska stola upevnená samoreznými skrutkami. Posledná z nich je vyrobená z kolesa pokrytého okrúhlym sklom. Pre bezpečnosť je okraj kolieska zaplombovaný plastovou hranou a konce nožičiek sú na hadici uchytené.

Nezvyčajné konferenčné stolíky pre obývaciu izbu, vyrobené vlastnými rukami

Pneumatík Z káblového navijaka kľukový hriadeľ Drevená paleta

Na stránkach venovaných opravám alebo komunitám nájdete kresby takmer akéhokoľvek dizajnu. Vo väčšine prípadov ponúkajú nielen náčrty s rozmermi, ale aj podrobnú montážnu schému. Posledná zmienka je veľmi užitočná, keď je návrh modelu skutočne komplikovaný a obsahuje rôzne prvky.

 • Najčastejšie sa výrobky vyrobené vlastnou činnosťou ponúkajú z drevotriesky alebo preglejky z jednoduchého dôvodu, že tieto materiály sú ľahko spracovateľné, cenovo dostupné a ľahké.
 • O niečo menej často existujú kresby pre sklenené tabule. Po prvé, doma je možné urobiť len jednu možnosť - so skleneným vrcholom a na druhej strane štruktúra takéhoto modelu je veľmi jednoduchá.
 • Originálne konferenčné stolíky vyrobené z neobvyklých materiálov sú zvyčajne prezentované na fórach bez výkresov a veľkostí. Montáž a fixácia sú podrobne popísané, pretože z pohľadu domáceho majstra sú tieto momenty najdôležitejšie.

Nasledujúce fotografie a výkresy s veľkosťami vám povedia, ako si z vlastného rúk vytvoriť stolík zo stromu.

Výkresy konferenčných stolíkov

So zásuvkou So skleneným vrchnákom transformátor

Ako obnoviť konferenčný stolík vlastnými rukami

Takýto postup prechádza naozaj starými výrobkami z konca 19. - začiatku 20. storočia. Nábytok sériovej výroby estetickej hodnoty zvyčajne nepredstavuje a tu sa oprava znížila nielen na obnovu konferenčného stolíka vlastnými rukami, ale skôr na zdobenie.

Táto práca je namáhavá, vyžaduje si čas a trpezlivosť. Nástroje budú vyžadovať ručné nechty, skrutkovače, kliešte, dláta a tak ďalej a elektrickú vŕtačku. Z materiálov - brúsny papier rôzneho stupňa granularity, kovové kefky, lak, škvrny, ak sa musí zmeniť farba nábytku.

 1. Ak je to možné, tabuľka je vyriešená. Po prvé, musíte starostlivo preskúmať všetky podrobnosti, pretože starnutie, niektoré z nich sú pravdepodobne deformované alebo uschnuté. Ak sa niektorý prvok stane nepoužiteľným, môže byť vždy objednaný v dielni. Po druhé, na spracovanie povrchov a odstránenie laku je oveľa pohodlnejšie s podrobnosťami namiesto s celým výrobkom.
 2. Pri demontáži skrutiek a hmoždiniek je najlepšie vŕtané.
 3. Lak a farby sú odstránené z povrchu. Ak je vrstva tenká, môžete ju odstrániť kovovou kefou a obyčajným brúsnym papierom. Ak je náter hrubý alebo plochy poškodené, najlepším efektom bude použitie elektrickej vŕtačky s prídavkom kefy. Môže sa použiť aj brúska.

Ak je stôl vyrobený z cenného dreva alebo tam sú vyrezávané detaily, potom sa odporúča čistiť lak so špeciálnou pastou, ktorú používajú profesionálni reštaurátori. Ak nemôžete nájsť nápravu, musíte vyčistiť rezbárske a ohýbané drevo pomocou brúsneho papiera na báze tkaniny.

 1. Vyčistený povrch sa odmasťuje pomocou acetónu alebo alkoholu.
 2. Ak sa škrabance a štiepky nemôžu odstrániť drvením, závady sú shpaklyuyutsya, a po suchej tmel dôkladne brúsené.
 3. Hlboké praskliny a poruchy sa odstránia nasledovne: trhlina je lepená, časť je utiahnutá a upevnená v upínacej svorke, kým úplne nevyschne - 12-15 hodín. Je možné použiť samorezné skrutky na zmršťovanie, po vyschnutí lepidla, ktoré sú odstránené.
 4. Všetky kĺby sú v prípade potreby vyčistené a lepené.
 5. Stôl je spracovaný škvrnou: starý strom zvyčajne tmavne a stráca jas, škvrna sa vracia do expresivity materiálu. Následne sa výrobok otvára lakovaním v 2-3 vrstvách.
 6. Po vysušení všetkých detailov sa výrobok zhromažďuje.

Nižšie uvádzame fotografiu o tom, ako môžete svoj konferenčný stolík aktualizovať sami.

Rekonštruované s vlastnými rukami konferenčné stolíky

Drevený stôl z dreva je klasika, ktorá nikdy nezmizne z obývacej izby. Bez ohľadu na to, aký štýl je realizovaný v interiéri, je tu vždy miesto pre elegantnú a krásnu vec vyrobenú z dreva. Originálnosť a krása - nie je majetkom drahého materiálu, ale výsledkom fantázie, zmyslu proporcie a chuti. Nie každý si môže dovoliť drahý buk alebo mramor, ale ukázať kreativitu a robiť veci nezvyčajnými vo všetkých silných stránkach.

Páčia sa vám článok? Prihláste sa na aktualizácie na stránkach v kontakte, spolužiakoch, Facebooku, Google Plus alebo Twitter.

Prihlásiť sa k aktualizáciám e-mailom:

Povedzte o tomto článku svojim priateľom vo vašej obľúbenej sociálnej sieti pomocou tlačidiel nižšie.

Zanechajte komentár

Obývacia izba

navigácia

Spálňa

Obývacia izba

Čalúnený nábytok

kúpeľňa

kontakty:

Nedávne diskusie

Cool! To je police na posteli pre okuliare, smartphone, prehrávač.

A videl som iný takýto variant: posteľ s pódiom, veľmi veľa.

Ďakujeme za cenné a podrobné informácie! Veľmi užitočné ako napr.

Konferenčný stolík vlastnými rukami: myšlienky a realizácia

Vo veku elektronických médií málo ľudí číta čítanie tlačových médií. Napriek tomu, konferenčné stolíky stále zastávajú čestné miesto v každom dome.

Okrem priameho určenia môžu byť použité aj na iné užitočné veci: slúžia ľahké raňajky alebo večere, drobné opravy a domáca kreativita.

Jednoduchosť dizajnu, rôznorodosť tvaru a dizajnu, minimálne nástroje - všetky tieto výhody konferenčných stolov priťahujú pozornosť domácich majstrov. V tomto článku urobíme podrobnú recenziu populárnych domácich produktov a poskytneme praktické rady, ako ich vyrobiť.

Možnosti návrhu pre konferenčné stolíky

Najjednoduchší spôsob je vytvoriť konferenčný stolík s vlastnými rukami pomocou dosiek z okrajových dosiek, dyhovaných drevotrieskových dosiek alebo MDF.

Na skrytie spojovacích bodov dosiek sa používa klasická metóda - montáž na guľaté drevené hroty (hmoždinky). Všetko, čo sa od domáceho majstra vyžaduje, je presne označiť umiestnenie stĺpikov na koncoch bočných stien a vyvŕtať montážne otvory pre nich v dolnom a hornom veku.

Najjednoduchší konferenčný stolík vyrobený z MDF

Na zvýšenie tuhosti konštrukcie medzi jej bočnými stenami je potrebné namontovať vertikálny priečnik. Malá medzera na uloženie časopisov a iných drobných predmetov tu nie je nadbytočná. Môže byť vyrobená z dosky, ktorá zostala po rezaní viečok a bočných stien.

Mobilita je užitočnou voľbou pre tabuľku. Realizuje sa nainštalovaním nábytkových kolies na dne. Kompaktné dopravné kolesá môžu byť skryté, ale môžete si ich kúpiť väčšie a zámerne ich vyzdvihnúť. Získali sme teda originálny stôl na kolesách z leštených tyčí, ktoré podporujú masívny drevený stôl.

Pre tých, ktorí nehrajú veľkú úlohu v mobilite a chcú vidieť rustikálny stôl vo svojom dome, môžete navrhnúť variant výkonných dosiek. Takýto stôl sa bezpochyby stane jednou z hlavných dekorácií v obývacej izbe nejakého vidieckeho domu.

Rozumná lenost, spojená s túžbou po kreativite, často vedie k zaujímavým objavom. Jedným z nich je tabuľka zo starých pneumatík.

Je to veľmi jednoduché:

 • Dve kruhy s priemerom o 3 - 4 cm menšie ako vonkajší rozmer pneumatiky sa rozrežú na doske z drevotriesky.
 • Do prvého kruhu sú štyri kovové nohy.
 • Dno a veko sú upevnené skrutkami na bokoch kolesa.
 • Bočnica a veko sú vyzdobené jutovým povrazom.

Domáce dizajn zo starých pneumatík vyzerá skvele

Tak sa ukázalo nezvyčajný konferenčný stolík, ktorý v prípade potreby môže byť použitý ako banket.

Myšlienka používania náhodných položiek na vytvorenie domáceho nábytku bola mimoriadne produktívna. Dala život mnohým domácim prípadom z krabičiek a paliet. Na zostavenie konferenčného stolíka zo stromu na základe štyroch štandardných políčok je potrebná trochu fantazie a minimálne náklady.

Algoritmus zostavovania vyzerá takto: boxy sa umiestnia na okraj a umiestnia sa do kruhu jeden po druhom. Spojením konštrukcie so samoreznými skrutkami sa v strede vytvorí polica. Tu môžete dať kvetinovú váhu alebo ju vyzdobiť z riečnych kamienkov alebo škrupín. Dokončuje prácu spracovania dreva pomocou brúsneho papiera, škvrny a laku.

Konferenčný stolík zostavený zo štyroch krabičiek

Prírodné drevo nepotrebuje rafinovanú výzdobu. Použite ho na dekoráciu interiéru, doplňte situáciu jednoduchou tabuľkou. Aby ste ju zostavili, budete potrebovať niekoľko hobľovaných bruskov a lamiel plota.

Základný rám bude vyzerať pevný a robustný pri použití kontrastnej farebnej kombinácie s doskou. Aby ste to dosiahli, musia byť tyče pokryté tmavou škvrnou a ponechať veko v prirodzenej farbe borovicovej guľatiny.

Drevo v nábytku nie je zlé v kombinácii s kovom. Môžete sa o to uistiť tým, že vytvoríte konferenčný stolík v podkroví na kovových nohách. Jeho veko je zostavené z troch kusov hromady dosiek "štyridsať" a je ohraničené pásom rímsy.

Drevený stôl na kovových nohách z hladkej výstužnej tyče

Pre výrobu požadovaných nôh zváračka, kus oceľového plechu 1,5-2,0 mm hrubú a niekoľkými zvyšky hladký výstuže 10-14 mm v priemere.

Ohýbaním štyri bar vzor, ​​sú zvárané štvorcové kusy dosiek (alebo tučných stolárskych rohy ako na fotografii), a je ďalej pripojený k stolu získaných od podkladovej dosky. Na konečnú úpravu je potrebné leštiť, pokaziť a odkryť viečko, boky a maľovať nohy.

Namiesto tyče na výrobu základne sa môže použiť profilová rúrka obdĺžnikového prierezu. Zváraním dvoch obdĺžnikov z neho, odstránením švíkov a pokrytím kovu striebornou farbou získame spoľahlivé podpery pre dosku, ktoré sú zhotovené z hrubých dubových dosiek.

Na zvýšenie stability sú kovové bočné steny pod vekom spojené časťou profilovej rúrky.

Veľmi pôsobivé vyzerajúce konferenčné stolíky so stolovou doskou z dreva. Nie je ťažké nájsť tento základný prvok. Na každom píli Vám ponúkne "polotovar" správnej veľkosti. Aby ste ju dostali do stavu, môžete napomôcť elektro-drvičom a pásovým brúsnikom.

Stoličky stola môžu byť vyrobené z hrubých tyčí alebo pre ne používajú výstužnú tyč. Kontrast medzi masívnou doskou a ľahkou kovovou základňou prinesie dizajn dotyk exkluzívneho dizajnu.

Ďalším zaujímavým variantom kombinácie materiálov je drevo a sklo. Pracovná doska môže byť oválna alebo okrúhla, podporovaná krížovou základňou dvoch rámov.

"Bezsádzkové" sklo je perfektne kombinované s masívnym dreveným rámom základne

Pohyblivý konferenčný stolík, vyrobený z drevenej palety a pokrytý štvorcovým sklom, vyzerá štýlovo a moderne.

Sklo poskytuje bohatý pohľad na celú konštrukciu a zatvára medzery medzi paletovými lamelami, cez ktoré môžu spadnúť malé predmety na podlahu.

Tí, ktorí sa zameriavajú na funkčnosť, určite ako konferenčný stolík. Jednoduchou manipuláciou radikálne mení nielen jeho výšku, ale aj vzhľad.

V zostavovanom stave je to obyčajný stánok pre časopisy a noviny. Zvyšujúc dve bočné steny s nohami, zvyšujeme výšku stola a rozširujeme povrch stolovej dosky na "formát obeda".

Základom iného transformačného systému sú dva kovové rámové obrubníky. Každá z nich je zavesená na stôl. V zostavenej polohe ležia horizontálne a pri zdvíhaní viečok otočte závesy a stojte vo vzpriamenej polohe.

Výška štruktúry v rozloženej podobe je 73 cm. To stačí na to, aby transformátor bol použitý ako počítačová tabuľka.

Obal sa skladá z dvoch dosiek, ktoré sa dajú posúvať horizontálne. V tomto prípade sa jedna doska otáča okolo závesu okolo svojej osi. Ak je to potrebné, takýto transformátor možno premeniť na jedálenský stôl pre 4 osoby za pár sekúnd.

Tabuľka transformátorov "tri v jednej"

Niekto vytvára skladacie adaptačné systémy a niekto úspešne experimentuje s konvenčnými odpadmi z preglejky. Výsledkom hľadania nových formulárov bol taký neobvyklý konferenčný stolík.

Môžeme len obdivovať úprimnú presnosť výpočtu a jeho talentované vyhotovenie na viditeľnom obrázku.

Teoreticky všetko vyzerá jednoducho: základňa je konzistentne lepená z troch desiatok rámov preglejky. Každý z nich má určitý uhol sklonu nohy.

V praxi je potrebné vypočítať všetky prvky stojanu z preglejky, potrebujete trojrozmerný simulačný program.

Spojený preglejkový "koláč" priťahuje vzhľad s neobvyklým futuristickým tvarom. Sklenený kryt korunuje tento model inovatívnej technológie tesárstva.

"Mali by sme niečo jednoduchšie, ale aj krásne," povedal domáci pán. Prosím, nie je ani menej elegantný, ale cenovo dostupnejší pri výrobe stola. Skladá sa z troch balíkov tenkých hobľovaných dosiek.

Početné otvory v set-top môžu byť pokryté skleneným vekom.

O pripojení skla s drevom musíte povedať niekoľko slov. Najlepším riešením je použiť transparentné "optické" lepidlo. Vŕtať doma hrubé sklo, nepriniesli mu nenapraviteľné škody, je dosť ťažké. Preto sa opustiť myšlienka mechanickej fixácie a dať možnosť modernej chémie ukázať svoje najlepšie vlastnosti.

Podporovatelia závitových spojov odporúčame použiť plexisklo pre stolné počítače. Je ľahko vyvŕtané obyčajným vrtákom a vyzerá skvele.

Keď už hovoríme o materiáli na pult, úplne zabudli na drevenú euro-podšívku. Ide o vynikajúci nástrojový materiál, ktorý je rovnako vhodný na výrobu veka, bokov a nohy.

Doska stola z podšívky euro je krásna a spoľahlivá

Forma dosky z obloženia môže byť ľubovoľná. Veko, zostavené z drevených lišt, je odrezané pomocou elektrickej priamočiarej píly podľa zadaného obrysu.

Ak chcete vytvoriť konferenčný stolík z obloženia, budeme potrebovať niekoľko nástrojov:

Rozmery hotového výrobku a dizajn dokovacej jednotky by sa mali predbežne premýšľať a nakresliť do výkresu náčrtu.

Stôl je dekorovaný v dvoch etapách. Pred začiatkom montáže píšte povrch podstavca, dna a nohy brúsnym papierom. Po dokončení práce je drevo pokryté tónovaním a bezfarebným lakom.

Ešte ľahšie je konferenčný stolík z drevotriesky. Tento materiál vykonáva dve funkcie naraz: tvorí pevný povrch a nesie zaťaženie. Odporúčame vám používať dyhované dosky, pretože "holá" drevotrieska a lak nemôžu zakryť štruktúru drevených triesok.

Po dokončení montáže musíte všetky hrany (dosky, dno a nohy) zavrieť plastovou nábytkovou páskou a pred lepením ju otepľovať konštrukčnou sušičkou na vlasy.

 • Robíme krásnu lavicu pre vlastnú dachu
 • Robíme krásny a pohodlný stôl pre vašu vlastnú dachu
 • Ako si vyrobiť sofa: možnosti, pokyny a montážne diagramy
 • Háčiky pre vily: čo sú? Ako si vyrobiť svoju hojdaciu sami?

Páčia sa vám článok? Pridať stránku do:

Loading.

 • Copyright © 2014-2017 | Výstavba a opravy

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  − 6 = 2