Konferenčný stolík

Konferenčný stolík

Dokonca aj malý byt môže byť mnohokrát pohodlnejšie ako chata, ak je to elegantne usporiadaný nábytok. V súčasnosti pokrok nie je stále a s ním sa rozvíja nábytkársky priemysel. Technológie poskytujú ľuďom pohodlné multifunkčné stoly, stoličky, postele, ktoré sú okamžite určené na niekoľko akcií.

Čo je konferenčný stolík-transformátor

Stolová doska s rôznymi zasúvateľnými mechanizmami a spoľahlivým príslušenstvom, vyrobená zo všetkých druhov materiálov - môžete opísať transformátor kábla. Vďaka svojej funkcii môže ľahko nahradiť štandardný kuchynský stôl alebo slúži ako malá skriňa v obývacej izbe, kde môžete ukladať knihy, noviny a iné veci.

Aké ďalšie výhody má moderný skladací stôl?

 • Jednoduchá montáž. Systém môže pozostávať zo zasúvateľných zariadení, samostatne uložených prvkov a môže byť čiastočne automatizovaný.
 • Rýchlosť transformácie. S jedným pohybom ruky je možné rozšíriť zložitý konferenčný stolík na dĺžku, šírku a výšku.
 • Na nohách mechanizmu sú kolesá, ktoré vám umožňujú jednoducho premiestniť stôl z jednej miestnosti do druhej.
 • Kompaktnosť. Samotný predmet malých rozmerov, ktorý vám v prípade potreby umožňuje voľnú plochu.
 • Zostava. Pri výbere správneho príslušenstva a výkresov si môžete vytvoriť svoj vlastný transformátor káblových stolov bez pomoci špecialistov.

Odrody a vlastnosti modelov

Konferenčné stolíky - transformátory na kolieskach sú rozdelené do niekoľkých typov. Čím viac je produkt aplikácií, tým šikovnejší je dizajn:

 1. Stôl s vloženou prídavnou doskou stola. Najobľúbenejšia forma časopisu - obed transformátora. Pri inštalácii sekundárna plocha zvyšuje plochu stola. Zariadenie má malú veľkosť. Kĺzavý dizajn umožňuje vytiahnuť časti pozdĺž vodiacich líšt a do stredu nainštalovať ďalší povrch.
 2. Model, ktorý sa podobá knihe. Zjednodušený mechanizmus konverzie. Môže byť oválny alebo štvorcový. Transformácia prebieha v jednom stupni: horný povrch stola je zložený o 180 stupňov. Do zásobníka stola bol oválny stôl stabilný, táto časť spočíva na úpätí rámu.
 3. Výrobok s výsuvnými podperami. Možnosť je veľmi pohodlná, pretože na ďalších plochách môžete položiť riad, keď na centrálnom základe stola bude jedlo. Princíp transformátora je veľmi jednoduchý: pod hlavnou stolovou doskou sú otáčacie základne.
 4. Konferenčný stolík na kolesách s automatickým mechanizmom. Transformátor obsahuje dva pomocné plochy, skryté pod hlavným. Akonáhle chcete rozšíriť stôl, uvedie sa do prevádzky hlavná doska a začne sa pohybový mechanizmus ďalších. To sa môže stať dvomi spôsobmi: pomocou pružiny alebo plynového výťahu.

Tabuľka transformátora, do interiéru jednotky, môžu byť vytvorené zo zdrojov, ako je nábytok buk panelu (array), drevotrieskové dosky, lisované drevené dosky (MDF), sklo, kameň, kov, masívne drevo. Ignorovať farby: biela, hnedá, červená, čierna, atď. Často najobľúbenejšie produkty z laminovanej MDF drevovláknitých alebo drevotrieskových dosiek.

Sklenený stolový transformátor je tiež módnym riešením. Môže to byť s ďalšími kamennými prvkami, celými úzkymi drevenými lamelami. V skutočnosti, rozbiť tento druh výrobku je veľmi ťažké, pretože je vyrobený z odolného skla hrúbky nie menej ako 1 cm. Je dôležité, aby bol rám nie je z umelej hmoty, pretože štruktúra musí byť silné.

Nákup stolového transformátora by ste mali venovať pozornosť viacerým kritériám:

1
 1. Ak chcete, aby sa výrobok dostal do interiéru, venujte pozornosť vzhľadu. Napríklad, okrúhly konferenčný stolík vyzerá dobre s klasickým nábytkom.
 2. Pri výbere zariadenia sa zamerajte na dizajn. Transformátor môže byť s niekoľkými šatňami, bočnými vložkami alebo vyčnievajúcimi stolovými doskami.
 3. Materiál je tiež dôležitý. Napríklad sklenený stôl s kamenným rámom vyzerá dobre v kancelárii. Vrcholom interiéru bytu bude drevený transformátor.
 4. Výška je dôležitou funkciou konferenčného stolíka. Záleží na tom, ako pohodlné bude pre neho sedieť, keď je výrobok v zloženom stave.
 5. Ak deti v dome, potom zariadenie musí spĺňať všetky pravidlá prevádzky: je ľahké premeniť, nemajú ostré hrany.

Prehľad populárnych výrobcov

Osvedčený výrobca nábytku plne zaručí kvalitu konferenčného stolíka. Podľa noriem sa pri výrobe budú dodržiavať všetky spôsoby montáže, bude sa vychádzať len z vysoko kvalitného materiálu. Možno, že cena takejto tabuľky bude vysoká, ale na opravu ušetríte peniaze. Vlajkovou loďou na trhu sú:

 1. Ikea - exkluzívne tabuľkové transformátory. Tieto jednoduché modely sa už osvedčili, pretože z celého radu si môžete vybrať vhodný konferenčný stolík pre seba.
 2. Ak chcete uviesť prísnosť do vášho interiéru, radšej sa obráťte na poľskú spoločnosť Halmar. Jej výrobky sú vyrobené výhradne z osvedčených tvaroviek s jedinečným dizajnom. Dokonca aj keď ste rozsypali kvapalinu na doske, môžete ju vyprázdniť na podlahu bez poškodenia materiálu.
 3. Voľbou univerzálneho a cenovo dostupného transformátora venujte pozornosť spoločnosti Signal. To je tiež poľský výrobca, ktorý je populárny v Rusku.
 4. Nábytkové firmy z Talianska tiež vystupujú za svoju ponuku. Napríklad, Clei, Pibiemme, Doimo Sofas. Všetky sa navzájom líšia len cenou a počtom modelov. Vo všetkých ostatných ohľadoch nie sú konferenčné stolíky - transformátory nižšie ako predchádzajúce.
 5. Ruská spoločnosť Mazetti sa tiež snaží udržať krok s rivalmi. Robí to dobre, pretože náklady na transformátory sú niekoľkonásobne nižšie ako náklady zahraničných dodávateľov.

V dnešnej dobe už nie je problém kupovať nábytok: jednoducho si ho môžete objednať cez internet a prezrieť si katalóg. Cena bude o rádovo nižšia ako v obchode s nábytkom. Nezáleží na tom, kde sa zhromaždenie uskutočnilo - v Moskve alebo v Nemecku - nábeh nákladov bude od 10 000 do 28 000 rubľov. Na webových stránkach bude konferenčný stolík Agata lacno, približne 7 000 rubľov a Acrobat 12 000 - 20 000 rubľov. v závislosti od materiálu, dizajnu.

Video: Ako vytvoriť skladací stôl s vlastnými rukami

Foto: čo vyzerá transformátorová tabuľka vo vnútri?

Okrúhle alebo oválne, leštený alebo matný, s málo alebo predajný pult, v štýle high-tech alebo moderné - niektorá z konferenčné stolíky, transformátory si zaslúži vašu pozornosť. Nie je ťažké urobiť dokonca aj malú oblasť pohodlnú. Ako mávnutím čarovného prútika trendy palička, produkt je transformovaný z malej posedenie v priestrannej kuchyni alebo tréningového stola.

Stolársky stolový transformátor: riešenie pre malú miestnosť

V malej obývačke malého bytu nie je vždy možné vytvoriť plnohodnotnú jedáleň. Ak nie je dostatok priestoru na veľký stôl, môžete si kúpiť jedálenský stolový transformátor. Zvyšuje veľkosť a skladá sa v správny čas. Tento produkt zaberá málo miesta a môže vykonávať rôzne úlohy. Viac podrobností o mechanizmoch rozvíjania a vlastnostiach voľby - v našom materiáli.

Ľahký pohyb povrchu malého stola sa mení na plnú dosku

Jedáleň stolový transformátor: výhody a nevýhody

Aká je najatraktívnejšia verzia transformátora? Stojí to za to stráviť na tomto nábytku, najmä preto, že náklady na takýto stôl budú o niečo vyššie ako obvykle?

Pôvodná podoba stolovej dosky zdobí interiér

Najprv o profesionálov:

 • Toto je multifunkčná položka. Môže byť použitý v každej situácii: pre príjem hostí, rodinnú večeru ako pracovnú plochu.
 • Schopnosť upraviť veľkosť a výšku. Niektoré produkty majú niekoľko možností rozloženia, v konkrétnej situácii si môžete zvoliť ten správny.
 • Široká škála modelov. Nie je ťažké si vybrať tento nábytok pre interiér. Takéto transformátory sú okrúhle, oválne, obdĺžnikové. Materiály výroby sú tiež rôzne - sklo, MDF, prírodné drevo, kov.

Ergonómia transformátora má veľký význam pre malý byt

 • Relatívne nízke náklady. Tieto návrhy sú dostupné pre takmer všetkých.
 • Bezpečnosť. To je dôležitý faktor, najmä ak má rodina deti. Mechanizmy transformátora sú usporiadané a usporiadané tak, že nemôžu spôsobiť škodu ani pri nepríjemnej manipulácii.

Tento dizajn ľahko mení výšku a rozmery

Pre túto tému neexistujú prakticky žiadne minusy. Jediná vec, ktorú stojí za zmienku, je krehkosť tohto mechanizmu. Akékoľvek mechanizmy zlyhajú a to nie je výnimkou. Pre posuvný jedálenský stôl transformátora je obvyklé miesto pred pohovkou.

V bežných dňoch, na pulte, môžete mať čerstvé noviny, vázu ovocia alebo kvetov

Vlastnosti mechanizmov a materiálov skladacieho stola pre zásobníky transformátorov

Sortiment takýchto konštrukcií je dosť veľký. Môžete si vybrať model, ktorý bude ideálny pre zvyšok situácie, nezachyťte zbytočný priestor a rozdeľte sa doslovne v dvoch počtoch.

Existuje pomerne málo typov skladacích mechanizmov a nie je ľahké si vybrať ten, ktorý vám vyhovuje.

Môžete ísť jednoduchým spôsobom: požiadať o zozbieranie a rozloženie zariadenia na slabú polovicu rodiny. Ak sa s touto úlohou vyrovná bez pomoci a osobitného úsilia - kúpiť

Najčastejšie sú dva hlavné typy rozvíjajúcich sa zariadení:

Prvý variant sa líši od primitívnosti a jednoduchosti pri opravách. Druhá možnosť je jednoduchšia na riadenie, avšak v prípade poruchy bude takýto mechanizmus úplne nahradený. Samostatne je potrebné zdôrazniť model stolíka transformátora na kolesách. Je vhodné nielen usporiadať, ale aj pohybovať sa v miestnosti.

Vzhľadom na zaťaženie produktu je lepšie vybrať kovové valčeky

Konferenčný stolík môže byť vyrobený zo skla, prírodného dreva, laminátového dreva a MDF. Každý materiál má svoje vlastné vlastnosti. Napríklad, v malej obývačke je trochu poľa dreva a za sklenenou stoličkou je potrebné neustále dávať pozor na to, aby na nej neboli škvrny a škvrny. Okrem toho, drevo a sklo - nie lacné materiály a tabuľky z nich majú zodpovedajúcu cenovú kategóriu.

Najobľúbenejšie modely sú dyhované MDF a drevotrieska. Vyzerajú úhľadne, trochu zvážia a sú lacné. Môžeme povedať, že sú najlepšou voľbou.

Kombinácia MDF a kovu poskytne potrebnú silu

Laminované materiály sa vonkajšie líšia od dyhovaných, ale rýchlo zlyhajú. Napriek ich nízkym nákladom odborníci nedoporučujú kupovať takéto výrobky na dlhodobé používanie.

Tip! Drevené výrobky sú vhodnejšie pre klasický štýl v interiéri. Sklo a kov - pre minimalizmus a high tech.

Zvyčajne stolový transformátor môže mať iný stolový tvar:

Námestie - najväčší zo všetkých ostatných foriem

Okrúhle - také výrobky sú veľmi estetické, navyše, okrúhly stôl môžu byť vysadené viac hostí

Oval - majú klasický tvar, dokonale zapadajú do akéhokoľvek interiéru, v usporiadaní môžete použiť semi-oválnu časť

Obdĺžnikové - praktické a priestranné, môžu byť rozložené rôznymi spôsobmi a zdvojnásobené

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa rozkladať, zvážte najobľúbenejšie:

 • Kniha - základný princíp je jasný z názvu. Knihu je možné rozložiť na jednu alebo dve strany. Jedná sa o jednoduchý a spoľahlivý dizajn.

 • Posúvač - časť stola sa posunie na stranu, prídavný stôl stúpa zo spodu. Jedinou nevýhodou tohto riešenia - nevzhľadné nohy v rozloženom stave, ale kto bude dávať pozor na to, ak je tabuľka vystavoval chutné?

 • Posuvné - stôl sa rozdeľuje na polovicu a pohybuje sa od seba. Do stredu sa vloží ďalší prvok.

Najlepšie modely transformátorov na konferenčné stolíky pre obývaciu izbu

Sortiment takýchto výrobkov je veľmi rozsiahly. Môžete si kúpiť lacný stolový stolový transformátor na kolesách alebo bez nich s akýmkoľvek vhodným skladacím mechanizmom. Vybrali sme si zo siedmich najobľúbenejších modelov podľa trhovej verzie Yandex z rozpočtovej kategórie tovaru.

Tabuľka 1. Prehľad tabuliek transformátorov pre obývaciu izbu

Odborníci odporúčajú venovať pozornosť niekoľkým nuansom pri výbere vhodného jedálenského stola pre transformátor:

 • Zladenie celkového interiéru s farbou a materiálom.
 • Jednoduchosť a praktickosť konštrukcie. Takáto tabuľka by sa mala ľahko pohybovať a rozvíjať bez námahy.
 • Pevnosť zariadenia a spoľahlivosť mechanizmov. Tabuľky sú vystavené značnej záťaži - sú inštalované ťažké jedlá, sedí pri stolíku ľudia sa spoliehajú na pultu. Toto všetko treba brať do úvahy pri nákupe.
 • Pracovná doska by mala byť vyrobená z materiálu, ktorý sa dá ľahko čistiť a čistiť.

Viacúrovňová stolová doska - originálne riešenie

A pár tipov od dekoratérov:

 • Kryt jedálenského stola konzoly transformátora môže byť osvetlený vstavanými svetlami vo vnútri alebo na okraji stola.
 • Sklenené stolové dosky môžu byť zdobené nálepkami alebo kresbami.
 • Na drevenom povrchu stola vyzerá dobre vyrezávaná rezba s lakom.

Obzvlášť originálne osvetlenie vyzerá v kombinácii so sklenenými povrchmi

Máte malú kuchyňu a neviete ako ju zariadiť? Náš článok vám pomôže vybrať si kuchynské stoličky a stoličky pre malé kuchyne. Ukážeme vám, ako si vybrať veľkosť, materiál, farebný gamut pre interiér a vybaviť priestor, aby bolo pohodlné pre všetkých členov rodiny.

Transformácia konferenčného stolíka je užitočnou akvizíciou pre majiteľov malých bytov. Nebude to trvať veľa priestoru a súčasne sa môže stať plnohodnotným jedálenským stolom v dobe prijímania hostí.

Farebne zdobená stolová doska zdobí miestnosť

Pri nákupe tohto nábytku je potrebné venovať pozornosť pevnosti konštrukcie, vlastnosti mechanizmu rozloženia. Najsilnejšie sú kovové a drevené rámy s pružinovým mechanizmom transformácie.

Video: stôl transformátor sami

Na túto otázku sme odpovedali? Zrušiť odpoveď

Rubrika pre izby

Anketa v mesiaci

Všetky práva vyhradené.

Pri úplnom alebo čiastočnom používaní materiálov na tejto stránke je potrebná aktívna priama linka.

Konferenčný stolík

Na nábytok, ktorý sa používa v obytných a kancelárskych priestoroch, sa vždy predložilo množstvo požiadaviek. Po prvé, mala by byť funkčná a štýlová, čo prispieva k vytvoreniu jediného štýlu v miestnosti. Konferenčné stolíky sú v každom dome, bez nich je ťažké predstaviť si moderný obývacia izba. V posledných rokoch sa stolové transformátory na kolesách stali veľmi obľúbenými vzhľadom na ich mobilitu a malú veľkosť.

Zvláštnosťou takéhoto nábytku je to, že z konferenčného stolíka sa ľahko mení na obed alebo detskú herňu. Okrem toho môže byť použitý ako tabuľka, kde je vykonávaná čajový obrad, a niekto chcel použiť tento nábytok ako stojan pre vodné fajky.

Táto multifunkčnosť konferenčného stolíka je veľmi obľúbená medzi modernými užívateľmi, najmä tými, ktorí majú radi secesný štýl. Napriek tomu, že transformátor môže byť samozrejme prevedený aj retro, a to podľa krajiny alebo špičkovej technológie.

V mnohých špecializovaných predajniach nábytku si môže potenciálny kupujúci vybrať pre seba model, ktorý je najvhodnejší pre interiér jeho bytu.

Pohodlie konferenčné stolíky na kolieskach možno vidieť prezeranie mnohých fotografií, v tom, že možno ľahko meniť tvar, špeciálne zručnosti používať nie je treba - len toľko, aby podrobne preštudovať pokyny, a potom ako keby vyšetrovateľ. Navyše počas prestavby konferenčného stolíka nie je potrebné odstraňovať z povrchu tie predmety, ktoré sú na ňom aktuálne. Rozdielne modely sa môžu líšiť v spôsobe montáže a demontáže.

Kolieska stola zvyšujú pohyb stolového transformátora, ľahko sa prepravujú z jednej miestnosti do druhej. Regály, ktoré sú súčasťou dizajnu, zabezpečujú mobilitu.

Napriek tomu, že stolíky na kolieskach, na prvý pohľad vyzerajú veľmi krehké, môžu vydržať pomerne ťažkých bremien, a to od starých časopisov a končiac s notebookom.

Fotografie rôznych modelov konferenčných stolíkov - transformátory na kolieskach nájdete na tematických miestach.

Hlavným materiálom na vytvorenie takýchto stolov je hliník a vysokokvalitný hardvér, ktorý prispieva k spoľahlivosti a trvanlivosti produktu. Ako vidíte z fotografií na webových stránkach venovaných nábytku, tabuľové transformátory môžu mať rôzne farby, tvar stola môže byť tiež vybraný individuálne.

Tí, ktorí sa rozhodli kúpiť tabuľky možno zvoliť jednu z hotových diel alebo pre zobrazenie fotografií špecialistu a špeciálne páčil model bude vyrábať exkluzívny model, pre neho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 61 = 67