Chrobáky na obilní fotografii

Odporúčania na odstránenie chýb v múke a obilninách

Čierne chyby a iný hmyz v múke a obilninách sú bežným problémom. Zdá sa, že všetko rýchlo prehĺtajú a niekoľko dní omeškania môže viesť k tomu, že odstránenie škodcov bude trvať dlho. Nielen pokazujú potraviny, ale môžu tiež spôsobiť otravu a alergické reakcie. Škodcovia sa môžu dostať zo skladu s nekvalitnými výrobkami a vysadia sa na miestach nesprávneho skladovania potravín. Spôsoby boja proti chybám budú diskutované neskôr.

K dnešnému dňu sú známe nasledujúce druhy domácich škodcov:

Nachádzajú sa v pekárňach, kde zabúdajú na základné hygienické a dezinfekčné metódy a dokonale sa prispôsobujú takmer v akomkoľvek prostredí, dostávajú s výrobkami v dome. Veľkosť hmyzu je 3 milimetre na dĺžku, letí dokonale, čo mu umožňuje rýchlo sa pohybovať z miesta na miesto a preto je ťažšie ho odstrániť. Zvyčajne jedí chlieb, ale môže tiež jesť ryžu, pohánka, čaj, krmivo pre zvieratá a dokonca aj starú knihu.

Uprednostňuje múku, obilniny a obilniny. Je veľmi lačný, aj napriek jeho malým rozmerom - dĺžke 2 milimetre. Larva je ešte menšia, takže je ťažké si všimnúť ihneď: čierne škvrny, ktoré sa nachádzajú v múke, sú znakom prítomnosti lariev mukoidov v nej. Chrobák je veľmi plodný, potomstvo prináša až 7 krát ročne vo veľkom množstve. Preto sa v priebehu niekoľkých mesiacov môže múka premeniť na ohnisko tohto hmyzu. Ideálne prostredie pre mukoyodu - zvýšená vlhkosť a teplo.

Tento malý hmyz je dlhý až 4 milimetre, červenohnedý odtieň. Rýchlo sa rozmnožuje a usadzuje nielen v múku a krupici, ale aj v nábytku, pokrmy. Je veľmi ťažké vyviesť hrušku, pretože je nenáročný k podmienkam svojho bývania a trvá.

1

Vyzerá to ako jednoduchý mol. Dĺžka jeho tela nepresahuje 1 cm. Je charakterizovaná vysokou plodnosťou (viac ako päťsto vajec za dva týždne, z ktorých sa vylučujú húsenice). Mole čerpá zásoby obilnín veľkou rýchlosťou. Jej schopnosť skrývať sa, lietať a skrývať sa pod tmavými predmetmi spôsobuje, že je takmer nezraniteľná.

Môžu sa objaviť doslova vo všetkých výrobkoch: obilniny, múka, chlieb, sušené ovocie, ovocie a zelenina. Vyzerajú ako malé chyby, veľkosti asi 5 milimetrov s dlhým proboscisom. Weevils, môžu lietať, meniť umiestnenie dislokácie v závislosti na meniacich sa podmienkach prostredia, a tiež ľahko stúpajú na steny. Potomkoví škodcovia prinášajú až šesťkrát ročne. Žijú všade: vzdialené rohy kuchynskej skrinky, nádoba s krúpy, posteľná bielizeň, sokly, trhliny.

Čo robiť, ak sú chyby v múke a obilninách?

Hlavnou metódou boja proti chybe je likvidácia postihnutých dodávok. Samozrejme, je to škoda na rozmaznanú múku alebo obilniny, ale ak sa do nej dostal hmyz, znamená to, že ešte uplynie pár dní a rozšíria sa po celom dome. Je preto naliehavo potrebné, aby ste balík uzavreli na pevnom uzle a dal iný balík a odneste ho do odpadu.

Po likvidácii je potrebné opláchnuť kuchynské police a akumulačné nádrže (ak nejaké sú) bieliacim náterom, sódom alebo ocotom. Po ošetrení vždy opláchnite povrchy vodou.

Všetky druhy hmyzu zahynú pri teplote nad +50 stupňov. Môže to byť buď vriaca voda alebo v pare. Táto metóda je dobrá na odstránenie hniezda chrobáka v podstavcoch a štrbinách, kde nie je možné získať chemikáliami a sanitáciou.

Keď sú larvy a dospelí zničené, je potrebné dôkladne opláchnuť zrná (fazuľa, fazuľa, orechy) vodou a počkať, kým sa škodcovia nevrátia. Potom vypustite vodu a znova opláchnite produkt tak, aby v ňom nezostali žiadne larvy. Múka a malé zrná po tepelnom spracovaní sa najlepšie preosievajú sitom 2-3 krát.

Na otvorených kuchynských plochách je lepšie používať špeciálne chemikálie, ktoré sa hojne predávajú v obchodoch s potravinami. Jednoducho nekupujte jednoduché chyby od švábov a mravcov, aby ste mohli bojovať proti chybe. V tomto prípade budete potrebovať špeciálne nástroje, napríklad "Antizhuk" alebo "Carbophos".

"Antizhuk" pomáha v boji proti akémukoľvek chrobákovi, či už ide o obilie alebo drevo, poškodzuje okná a nábytok. Liečivo je dosť účinné, ale pred použitím si určite prečítajte pokyny, pretože je to toxické.

Ak chcete odstrániť hmyz, môžete použiť "Rogneda" - najsilnejšiu antiseptickú látku, ktorá dokáže zničiť obe huby, mukoidy, mravce a šváby.

Ďalším efektívnym nástrojom je "Lovin Fire Protection". Liečivo zabije chrobáka v čo najkratšom čase, ale musí byť rozptýlené na miestach, ktoré sú pre zvieratá neprístupné, pretože je to najsilnejší jed.

Dobrá pomáha pri boji proti parazitom stolový ocot: musíte opláchnuť roztok octu s riadami a utrieť kuchynské police. Ostrý, žieravý acetický vôň nielenže vydesí škodcu, ale tiež ho zničí.

Rovnako pomiešajte kyselinu boritú, múku a práškový cukor, ktorý slúži ako vynikajúca návnada. Zmiešajte zmes v prostredí chrobákov.

Hmyz sa obáva vône vavrínových listov, cesnaku, korenia a síry. Stačí stačiť v kuchynskej skrini vetvičku bobkového listu alebo položiť jednoduché zápalky a vytvoriť spoľahlivú ochranu pred škodcami.

V boji proti hmyzu sú účinné aj antiseptiká, ako je harmanček a nechtík. Majú silný antiseptický, antimikrobiálny účinok, tieto suché byliny tiež môžu vydesiť parazity, pretože obsahujú obrovské množstvo esenciálnych olejov.

Jednoduché preventívne pravidlá pomôžu vyhnúť sa takému nepríjemnému problému, akým sú kuchynské škodcovia.

 1. Aby sa nepoškodili múky a krupice, mali by sa skladovať pri strednej vlhkosti v dobre vetranej miestnosti;
 2. Malo by sa zabezpečiť, aby v kuchynských skrinkách neboli žiadne surové alebo nespotrebované výrobky (sušené ovocie, zelenina, mokré obilniny). Ak sú nejaké, potom určite budú žiť v roji;
 3. Je povinné vykonávať pravidelnú kontrolu výrobkov a regálov. Uistite sa, že obilniny nie sú dlhší čas skladované, predĺženie skladovania je hlavným dôvodom vzniku hmyzu.
 4. Uchovávajte v kuchynskej skrini klinčeky, bobkový list a zápalky, aby sa zabránilo škodcom.
 5. Obilniny a obilniny by mali byť skladované v plastových alebo sklenených nádobách s uzatvoreným vekom.
 6. Ak sa objavia prvé známky poškodenia výrobkov, okamžite ich zlikvidujte alebo ich umyte alebo preosiate cez sito.
 7. Vykonajte všeobecné čistenie aspoň raz za mesiac pomocou dezinfekčných prostriedkov.

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Pre každú rodinu, ktorá plánuje mať dieťa, je to dôležité.

Trichomoniáza (trichomoniáza) je ochorenie urogenitálneho traktu.

Pyelonefritída je infekčné zápalové ochorenie obličiek.

Synovitída je deformácia synoviálnej membrány kĺbu.

Jóga je úžasná duchovná, psychická a.

Čo robiť, ak sú chyby v krupici alebo múke a ako sa ich zbaviť

Prečo sa vyskytujú chyby v chumáči, ako sa zbaviť škodcov a aké zrná sú najviac postihnuté týmito škodcami? Po prvé, je potrebné pochopiť, že chyby sa vysádzajú iba vtedy, keď je stály prístup k jedlu. Hmyz priťahuje voľne tečúce nielen do otvorených kontajnerov a vakov, ale aj v rozptýlenej podobe na regáloch av skrinkách.

Obilniny, cestoviny - obľúbené nielen chyby, ale aj jedlá. Hmyz tiež aktívne jesť obilniny, rusk, sušené ovocie, chlieb, môžu byť nájdené v koreniach a potravinových koncentrátoch.

Čo sa chrobákov nachádza v kuchyni a ako sa tam dostanú?

Nie je ľahké zistiť, že boli nájdené chyby v múke a obilninách, čo poškodilo produkty s rýchlosťou blesku. Aby ste si vybrali účinné prostriedky na kontrolu škodcov, musíte jasne vedieť, ktoré druhy patria. Existuje niekoľko hlavných typov chrobákov, ktoré poškodzujú hromadné produkty:

Drogérie chrobáka - hmyz miniatúrne svetlo hnedá schopných letu, často usadiť v obilninách, s veľkým potešením hody pekárske výrobky, staré korenie a čaj a kávu. Vstupujú do bytu s kontaminovanými obchodnými výrobkami, ako aj s krmivom pre zvieratá.

Brúsni brouci v múke sa usadzujú častejšie ako v iných produktoch, nie zriedkavo sa nachádzajú v baleniach so škrobom. Hmyz jednoducho preniká do škatúľ v kuchyni s voľnými, vrátane balení s ražou, ryžou múka, ovsené vločky a manga. Často, ale môžete vidieť škodcov v sušenom ovocí, ryži alebo pohánky.

Zvláštnosťou hmyzu je ich schopnosť reprodukovať sa rýchlo. Ženské chrobáky Oviposition maskujú v štrbinách nábytku v kuchyni, v obilninách, múke, na policiach skriniek. Nová generácia škodcov sa rýchlo rozširuje okolo domu pri hľadaní zdrojov potravy.

Červeno-bežné obyčajné mušky v dĺžke nie viac ako 2,5 mm. Miestnosť často preniká do nekvalitného krmiva pre zvieratá. Obľúbené potraviny pre hlodavce - obilniny, kukurica, múka s vypršanou skladovateľnosťou a vlhkosťou najviac 15%. Na červenkasté ruffian prestali poškodzovať jedlo a ovocie v kuchyni, stačí zablokovať prístup k zdrojom energie.

Potraviny mol je vložená do pohánky, Hercules, krupica, ryža, múka, dospelých jedincov vizuálne podobá strieborný motýľ dosahuje dĺžku 10 cm. Jeho výskyt v kuchyni je spojená s skladu produktu porušenie, okrem hmyzích preniká do budovy cez otvory a otvorené okná.

Nehľadiac na skutočnosť, že hmyz odhaliť jeho prítomnosť v krupica, proso a ostatné obilniny, v niektorých prípadoch sú predmetom kontaminácie, pretože čaju a kakaa, sušené ovocie, cestoviny.

Identifikácia škodcov vo výrobkoch nie je ťažké - nechávajú za sebou tenkú pavučinu tkaná z malých žltých červov.

Preventívne opatrenia: ako zabrániť infekcii?

K hmyzu v obilninách nekomplikujete život, vyžadujúc rad operácií na ich zničenie, môžete sledovať jednoduché odporúčania na zabránenie ich výskytu. Patria medzi ne:

 • Zahrejte nakúpené obilie v rúre pri nízkej teplote počas pol hodiny.
 • Zmrazenie voľne tečúce v mrazničke po dobu 24 hodín (použitím suchého, vetraného balenia).
 • Sušené ovocie sa spracuje s vriacou vodou, po ktorej nasleduje umývanie a skladovanie iba v chladničke.
 • Dôkladná kontrola zakúpených výrobkov (vrátane vákuových balení) s likvidáciou obilnín a múky s príznakmi infekcie.

Pevné látky držte v uzavretých nádobách z perforovaného polyetylénu alebo skla. Ako alternatíva sú vhodné krabice z kovu, ekologické vrecia vyrobené z prírodného ľanu.

Jedným z dôvodov, prečo sú chyby vysadené v múke a obilninách, je nedodržanie trvanlivosti produktov. Aby sa zabránilo vytváraniu podmienok šetrných voči škodcom, stojí za to nákup obilnín a iných výrobkov, ako aj sušeného ovocia, kávy a čaju s minimálnou rezervou.

Predpokladá sa, že ryža, krupica, múka a pohánka nemôžu byť skladované viac ako šesť mesiacov, ovsené vločky a proso sa skladujú nie viac ako 4 mesiace z dôvodu vysokého obsahu tuku.

Držiteľom záznamu o trvanlivosti je leštená ryža. Mnoho odrôd po niekoľkých rokoch skladovania je ešte lepšie, získanie ďalších chuťových vlastností.

Ak sa stále nemôžete vyhnúť znečisteniu jedla v kuchyni, môžete sa zbaviť chrobákov v obilninách, múke a korenia viacerými spôsobmi.

Recyklácia je jednoduchá a spoľahlivá metóda

Keď neexistuje ani vôľa, ani príležitosť vyrovnať sa s narastajúcou populáciou škodlivého hmyzu vo voľných výrobkoch v kuchyni, stojí za to prejsť radikálnou metódou likvidácie poškodených obilnín.

Balíky, tašky, kontajnery s chybou sú starostlivo zabalené do zapečateného celofánu a vyberané z domu.

Miesto, kde boli kontaminované výrobky (police, obrubníky, medziposchodia) uložené, starostlivo ošetrené roztokom sódy, octom alebo chlórom, nasledované umývaním čistou vodou.

Boj s termálnym spôsobom - aký účinok prináša?

Ak sú chyby v krute, môžete sa pokúsiť ich vyviesť zvyšovaním teploty na +50 stupňov Celzia. Týka sa to spracovania nádob s škodcami vriacou vodou alebo parou. Spôsob odstraňovania škodcov v ťažko dostupných miestach je obzvlášť účinný.

Na uvoľnenie obilnín a iných rastlín z hmyzu môžu byť sušené v rúre pri teplote až 70 stupňov po dobu pol hodiny, alebo dosiahnuť výsledok umiestnením kontaminovaných výrobkov do mrazničky. Väčšina chrobákov zomrie pri teplote -15 stupňov Celzia.

Po zničení lariev a chrobákov z kuchynskej skrine, regálov, je dôležité nezabudnúť na povrchy, ako aj na všetky dostupné obilniny, orechy, fazuľa. V dôsledku takéhoto spracovania bude možné zbaviť sa zvyšného hmyzu, ktorý sa jednoducho vznáša na povrch. Vzhľadom na to, že produkty napadnuté hmyzom sú nevhodné na spotrebu, je ľahšie ich zbaviť aktualizáciou zásob s čerstvými obilninami a múkou.

Chemické látky v boji proti škodcom

Ak sú chyby v krute, čo robiť, keď predchádzajúce metódy neposkytujú správny účinok? V takýchto prípadoch je rozumné používať chemické prípravky. Súčasné drogy sú "Carbophos" a "Antizhuk." Druhá má univerzálny efekt, pomáha zvládnuť nielen kuchynské chyby, ale aj drevo, poškodzovanie nábytku, okien, laminátov a parkiet. Liečte drogu veľmi opatrne, postupujte podľa pokynov.

Ďalším nástrojom proti škodcom "Rogneda" je silný antiseptický prostriedok, ktorý nám umožňuje zbaviť sa mnohých domácich hmyzu, vrátane mukoidov, močiarov, švábov a mravcov.

Tiež si môžete chytiť v kuchyni pomocou "Lovin Fire Protection", čo umožňuje dosiahnuť rýchly účinok. Výrobok má vysokú toxicitu, používa sa pri absencii zvierat a detí doma.

Pracovné ľudové metódy: aké si vybrať?

Pre tých, ktorí si myslia, že chemické prípravky sú príliš nebezpečné, odstraňovanie a ničenie hmyzu znížením alebo zvyšovaním teplôt nie sú tak účinné, stojí za to vyriešiť problém pomocou ľudových prostriedkov. Recepty niektorých z nich sú nižšie:

 • Stolový ocot. Vodné roztoky založené na octe ošetrujú všetky plochy kontaminované chrobmi, s tým spojené využitie obilnín a múky poškodené škodcami.
 • Záhradný list, korenie, cesnak, síra. To všetko sú výrobky, ktorých zápach sa obáva nielen bugov (fotografia nižšie neumožňuje zameniť sa s identifikáciou škodcov), ale aj iné druhy hmyzu.
 • Antiseptiká prírodného pôvodu - harmanček alebo nechtík sú tiež schopní vydesiť škodcov.

Zaujímavá možnosť, ktorá dovoľuje, ak nie navždy, potom na dlhú dobu zabudnúť na to, čo chyby v krupié (foto pomôže správne určiť formu každého) - pasca na báze kyseliny boritej.

Návnada pracuje na jednoduchom princípe: návnada priťahuje hmyz. Hladový hmyz sa pokúša otráviť pochúťku, nakaziť sa toxínmi a otráviť ostatných členov kolónie.

Na prípravu návnady v nádrži zmiešajte kyselinu boritú s cukrom, mangom, medom, sirupom. Potešenie bude priťahovať škodcov len v čerstvej forme. Odporúča sa používať pasce pri absencii detí a domácich miláčikov doma, umiestňovať ich do biotopu hmyzu.

Kopírovanie materiálov stránok je povolené len vtedy, ak je aktívny odkaz na stránku.

Ako odstrániť chyby z obilnín? Bugs in the rump: Ako sa zbaviť

Kashi je výborným zdrojom komplexných sacharidov, ktoré saturujú telo potrebnou energiou. V časoch nedostatku potravín, keď "dostať 9raquo; obilniny boli pomerne zložité, mnoho domácich žien si radšej kúpilo ihneď niekoľko kilogramov, aby dalo domácemu jedlu plné jedlo. Je zrejmé, že tieto zásoby museli skladovať niekoľko mesiacov a po chvíli sa v produktoch objavil nepríjemný hmyz. Je potrebné vyriešiť problém, ako odstrániť chyby z obilnín, aby sa nerozšírili ďalej. Samozrejme, je oveľa jednoduchšie predvídať ich vzhľad ako neskôr bojovať proti invázii.

V článku sa pokúsime zvážiť hlavné body, pomocou ktorých sa naučíte, ako správne ukladať obilniny a bojovať s nezvanými "hosťami".

Aké chyby sa nachádzajú v produktoch?

V kuchyni, častejšie ako ostatné, existujú surinamské mušoky a močiare (ryža a sýpka). Hmyz nepoškodzuje ľudí, ale poškodzuje obilniny a výrobky z múky. Weevils - tmavé chrobáky s predĺženým proboscis. V suchých a teplých podmienkach dávajú potomkovi 5-6-krát za rok. Často jedia pohánka, ryža, starú múku a cestoviny, rovnako ako fazuľa.

V prípade chyby v zadku, tmavo hnedé alebo čierne, a našli ste ich v Perlovka, krupice alebo ovsené vločky, potom s najväčšou pravdepodobnosťou ste skončil mukoed Surinam. Tento hmyz žije v oblasti skladovania obilia (v skladoch, v obchodoch), ako aj v bytoch a obchodoch. V závislosti na životných podmienkach môže dať potomkom 2-6 krát za rok.

Mali podobné chyby v kruhoch (foto)? Okamžite konať, aby sa zabránilo ďalšiemu násobeniu.

Ako preniká hmyz do obilnín?

Zdroj penetrácie chýb je najčastejšie suché hromadné výrobky, ktoré kupujete v obchode alebo na trhu. Riziko infekcie je vyššie, ak sa krupica predáva v hmotnosti alebo výrobca nie je príliš znepokojený zachovaním kvality. Spravidla kvalitný výrobok prechádza počas balenia nevyhnutným spracovaním. Ak uprednostňujete produkty známych výrobcov, potom by nemali vzniknúť problémy, ako napríklad získať chyby z obilnín.

Hmyz môže byť tiež vložený do vrecka sušeného ovocia. Najmä riziko je vysoké pri nákupe lahôdok na spontánnych trhoch od návštevníkov z Uzbekistanu alebo Kirgizska. Podobná situácia sa vyskytuje aj pri korení, ak ich kupujete váhou alebo po uložení obalu, uložte ich príliš dlho (viac ako 6 mesiacov).

Preventívne spracovanie hromadných potravinových výrobkov

Je zrejmé, že chyby v krupici a múke sa reprodukujú za priaznivých podmienok. Ale ako každý živý organizmus, samotný hmyz a jeho larvy sú citlivé na zmeny teploty. Napríklad, keď sa zvýši na +50 ° C alebo keď klesne na -16 ° C, príde k smrti necitlivosť. Toto sú hlavné preventívne metódy.

 1. Okamžite po zakúpení rozložte hrudku na plech a vložte do predhriatej rúry na 20 až 30 minút.
 2. Vložte vrecko krúpov do mrazničky na 24 hodín a potom ich uložte do suchého, vetraného balenia.
 3. Akékoľvek sušené ovocie zakúpené na budúce použitie je nutné opaľovať vriacou vodou, dôkladne sa opláchnuť a skladovať iba v chladničke. Tak zabránite kontaminácii potravín a reprodukcii hmyzu.
 4. Ak spozorujete chyby v koreniach, ihneď ich zlikvidujte.

Pred nákupom starostlivo skontrolujte produkty, obilniny (dokonca aj balené). Ak spozorujete príznaky infekcie - odmietnite ich kúpiť!

Najlepšou možnosťou je kúpiť rôzne krúpy s hmotnosťou 1 kg. Ak potrebujete rýchlo uvariť pohánkovú kašu alebo ryžovú kašu, vždy po ruke je malá zásoba. Avšak v systéme hromadného balenia obsahuje určité množstvo tuku, ktoré sa rozpadá pred inými látkami. Na základe tejto skutočnosti je dôležité jasne dodržiavať termíny a chyby v krute sa nezobrazia.

 • 6 mesiacov skladovať mango, ryža, pohánka a múku - odolné voči tukom tuku.
 • 4 mesiace - optimálny čas v komorách na skladovanie ovsených vločiek, proso a ovocie. Obsahuje viac tuku.

Predpokladá sa, že vynikajúce skladovanie toleruje leštenú ryžu. Napríklad milovaný mnohými basmati v priebehu rokov len zlepšuje kvalitu.

Na skladovanie krúpov vyberte perforovaný polyetylén, sklenené poháre alebo kovové krabice, bielizeňové vrecká.

Perforovaný polyetylén - vynikajúca možnosť skladovania obilnín v prípade, že obal je vyrobený v súlade s požiadavkami. Hlavnou podmienkou je, že obal by mal "dýchať", potom problém s tým, ako získať chyby z obilnín, nevzniká. " Je však ťažké určiť kvalitu polyetylénu, takže bezprostredne po nákupe je lepšie nahradiť obal spoľahlivejším.

Sklenené alebo kovové plechovky sú ideálne pri pevnom zatváraní. Škodcovia môžu preniknúť cez zle zatvorené veko. Ľanové vrecká sa varejú vo fyziologickom roztoku (asi 5 lyžičiek na 1 liter vody).

V kuchyni av spížni, kde je vždy čistá, je riziko chovných chýb minimálne. Vždy utrite povrch vlhkou handričkou alebo špongiou. Riadky, v ktorých sa skladujú obilniny, sú oparené vriacou vodou a suché.

Ale ako to byť, ak už máte chybu v rumpu? Najskôr starostlivo preskúmajte zostávajúce nádoby s jedlom a nezabudnite nahliadnuť do korenín a sušeného ovocia. Hmyz spravidla nežije sám osebe. Ak sú v iných pohároch zaznamenané čierne chyby v krupici, korenie, sušené ovocie, múka, potom z dodávok treba okamžite zlikvidovať. Odhodte ho, neváhajte.

Čisté obilniny je možné sušiť v rúre. Alebo - aby sa zabránilo - za deň vložiť do mrazničky. Všetky police v komore a v kuchynských skrinkách sa umyjú teplou vodou a mydlom. Pripravte si slabý roztok octu (1 lyžicu na liter vody) a znova ho utrite. Vysávajte a sušte skrinky dobre.

Ak máte záujem o otázku, ako odstrániť chyby z obilnín, zabudnite na používanie chemikálií. Zachráňte len plnú kontrolu kuchyne, nádrží a všeobecné čistenie. Populárny prostriedok v boji proti škodcom je suchá zmes každej múky, obilia, kyseliny boritej a práškového cukru. Tieto diely miešajte v rovnakých častiach. Prítomnosť obilnín a prášku bude priťahovať hmyz a kyselina boritá šetrí chyby dlhú dobu.

Zrazu sa objavili chyby? Ako sa zbaviť škodlivého hmyzu? Nemenej účinný je nasledujúci recept. Zmiešajte cukor, sušené droždie a bórax v rovnakých častiach, jemne mleté ​​a položte na police v kuchyni alebo komore. Chrobáka zmiznú časom.

Môžem jesť postihnuté obilniny, múku?

Niektoré milenky sa mylne domnievajú, že oplachovanie vodou zachráni parazity. V skutočnosti chyby v krupié sa aktívne rozvíjajú a znásobujú, takže produkty svojej životnej činnosti. Ak existuje niekoľko hmyzu, môžete sa pokúsiť vypláchnuť voľný produkt, vysušiť ho a použiť ho ako jedlo. Používanie tohto druhu krúpov alebo nie je súkromná záležitosť pre každého.

Keď je výrobok silne kontaminovaný, chuť sa stráca. Chyby jesú cennú základňu zŕn a zvyšky sú horké. Prítomnosť prázdnych kokónov, exkrementov a chitínových koží naznačuje, že hmyz sa dlho zhoršil a krupica sa dôkladne konzumovala. Výhody takéhoto neporiadku nebudú. Okrem toho môžete vyvolať vážne otravy.

Nakazenú múku je možné vyskúšať. Ale tu je iný problém. Keď chyby konzumujú cenné bielkoviny, múka stráca schopnosť miesiť. V dôsledku toho nebude možné ho použiť na jeho zamýšľaný účel.

Od pradávna sa naše babičky a matky snažili zachovať kvalitu nakúpených výrobkov. V minulosti boli obilniny uložené v taškách, čo znamená, že je potrebné ich dôkladnejšie postarať. Upozorňujeme vás na niektoré rady, ktorých platnosť bola overená časom.

 • V nádobe s obilninami položte 1 zub surového cesnaku. Iba rezanie nie je potrebné - môže spôsobiť hnilobu a zničenie produktu. Cesnak je tiež umiestnený na policiach v kuchynských skriniach alebo v komorách.
 • Miska horúcej papriky bude udržiavať hrubú srsť z zápachu a chráni pred škodcami.
 • Zaliať niekoľko čajových lyžičiek soľ v plátno a položiť na dno nádoby s krupicou, múkou alebo škrobom. Vrchol s bobkový list. Môžete tiež použiť suchú citrónovú kôru alebo obyčajný gaštan, ktorý sa dokonale vyrovná s jedlom a domácou molom.
 • Ukazuje sa, že škodcovia v potravinách netolerujú kovové predmety. Môžete dať železné lyžice do pohára alebo obmedziť na kus obyčajnej potravinovej fólie.

Sledujte svoje zásoby potravín, skontrolujte ich včas, bez lítosti sa zbavte infikovaných produktov. Nekupujte veľa obilnín, múky, doplňte zásoby podľa potreby. Udržujte čisté a nenechávajte šancu na škodcov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

27 − 26 =