Chyby v kuchyni, ako sa zbaviť

Ako sa zbaviť chýb v rube. Efektívne a bezpečné metódy boja proti hmyzu

Ak nájdete chyby v kuchyni, môžete predpokladať, že vaše potraviny, ako je múka a obilniny, sú ohrozené.

Úplne na odstránenie hmyzu zvyčajným preosievaním nebude možné, keďže vajcia chrobákov sú také malé, že sa ľahko preniknú do otvorov sita.

Dnes sa naučíte, ako sa zbaviť chrobákov v múke a krupici rýchlo a bez použitia škodlivých chemikálií.

Ako sa zbaviť chýb v kuchyni: typy hmyzu

Typy kuchynských škodcov

V dome sú najčastejšie nájdené chlebové pečivo, múčne huby, červené mukoydahy a jedlá.

Brúsky na chlieb sú malé lietajúce brouky svetlohnedej farby. Pri rýchlosti dosahujú 3 mm. Títo škodcovia sú priťahovaní k sušeným pekárenským výrobkom, rovnako ako káva, čaj, sušené liečivé rastliny. Dostávajú sa do bytu v balíkoch s jedlom a krmivami zakúpenými pre domáce zvieratá.

Tiež často v kuchynskej skrinke môžete vidieť chybu múky. Dĺžka hmyzu je asi 4 mm. Títo červenohnedí škodcovia sú do bytu vnášaní do vrecúšok múky alebo do balíkov so škrobom. Hmyz je ľahko preniknúť do akýchkoľvek škatúľ obsahujúcich hromadné produkty. Usadzujú nielen pšeničnú múku, ale aj v ražnej a ryžovej múke, v ovsenej vôli a krupici. Príležitostne sa dajú pozorovať v pohánke, sušenom ovocí a ryži. Múky z múky sa rýchlo množia. Vkladajú vajcia do obilia, múky, do trhlín stolov a skríň. Šrachovanie, šteňatá sa okolo domu dotýkajú hľadaním vhodného jedla.

Červený húbovitý chrobák je 2,5 mm dlhý. Dom pochádza z nekvalitnej stravy pre domácich miláčikov. Hmyz uprednostňuje konzumáciu obilnín, kukurice alebo rozmazanej múky, ktorých obsah vlhkosti presahuje 15%. Ak škodca nenájde vhodné jedlo pre seba, potom jednoducho zomrie.

Potravinový mol je ďalším škodcom múky a obilnín v kuchyni. Dospelý hmyz má vzhľad sivého motýľa s dĺžkou až 10 mm. V produktoch sa vyskytuje v dôsledku nesprávnej manipulácie a skladovania. Taktiež krtka vstupuje do kuchyne cez otvorené okná alebo vetranie. To sa často prejavuje v baleniach s cestovinami, v čaji, kakae, v balení so sušeným ovocím. Na infikovaných produktoch nájdete tenkú sieť malých žltých červov.

1

Mnoho ľudí hľadá odpoveď na otázku, ako sa zbaviť chýb v kuchyni. Faktom je, že v produktoch poškodených hmyzom sa usadia všetky druhy húb a baktérií, čo môže spôsobiť alergie a dokonca aj otravu.

Ako sa zbaviť chýb v kuchyni: spôsoby boja

Ak v kuchyni existujú chyby, mali by byť okamžite zobrazené.

1. Ak je stupeň poškodenia potravín zanedbateľný, nemusíte sa ponáhľať, aby ste ich vyhodili. V tomto prípade by sa krúpy mali odstrániť sitom a zahriať v sušiarni pri 110 ° C.

2. Tiež poškodenie škodcov môže byť zničené, ak sa hniezda hmyzu umiestni na mrazničku na jeden deň.

3. Ak nájdete chyby a larvy v fazuli alebo hrášku, môžete sa ich zbaviť nasledovne. Nalejte fazuľa so slanou vodou a nechajte na pár minút. Keď sa larvy a samotný hmyz vznášajú na povrchu, voda musí byť vyčerpaná a čisté bôby sušené.

4. Výrobky, ktoré sú vážne poškodené škodcami, by sa mali zlikvidovať, pretože tým, že ich budete jesť, môžete spôsobiť nenapraviteľné poškodenie vášho zdravia.

5. Ak chcete zabudnúť na chyby v stolovej alebo kuchynskej skrini, najskôr sa musíte zbaviť lariev a vajec hmyzu. Všetky skrinky by sa mali uvoľniť z jedla a otrieť roztokom octu. Jeden liter vody postačuje na to, aby si vzal jednu lyžicu tekutiny. Sloty krabičiek by mali byť naplnené vriacou vodou. Sklenené nádoby, v ktorých sa skladujú múka a obilniny, by sa mali dôkladne umyť mydlom a potom vyliať horúcu vodu. Ak sa na skladovanie výrobkov použili tkanivové vrecká, bol vhodný na ich spracovanie roztok soľanky. Ak chcete opláchnuť to nie je nutné, potom chyby už znova nekladú vajcia.

Ako sa zbaviť chrobákov v múke a obilninách: ľudové prostriedky

Aj v boji proti škodlivému hmyzu v kuchyni môžete použiť ľudové prostriedky:

1. Pyrethrum prášok je zachránený z múky chyby. Tento liek je možné zakúpiť v lekárni. Riadky skriniek manipulujte raz za týždeň až do úplného vymiznutia škodcov.

2. Kuchynský hmyz netoleruje ostrý zápach. Pomôže vám citrusová kôra, cesnak, bobkový list a muškátový oriešok. Po vyčistení položte tieto výrobky do rohov skriniek.

3. Zbavte sa jedla mora pomôže voňavé levandule. Môžete použiť ako malý zväzok týchto voňavých kvetov, zabalených v gázach, a levanduľový esenciálny olej, aplikovaný na bavlnené tampóny.

4. Na miestach, kde sa skladujú obilniny a múka, položte vaty s aromatickými olejmi z týchto rastlín: rozmarín, pelargón, klinčeky, bazalka alebo jedľa.

5. Vetvičky z pelyňa, umiestnené v kuchynských skrinkách, odhaľte hmyz.

6. Hmyz zabudne na vaše produkty, ak sú v rohoch skriniek umiestnené listy čerstvého vlašského orecha so špecifickým zápachom.

Ako sa zbaviť chýb v krupici pomocou boraxu

Bura je multifunkčný nástroj, ktorý sa bežne používa v každodennom živote. S jeho pomocou, môžete nielen dokonale čistiť toaletu, ale aj účinne bojovať proti plesniam, myšiam a kuchynským chybám.

1. Môžete sa zbaviť hmyzu v dome tým, že lopty podľa špeciálnej receptúry. Podľa osvedčenej metódy budete potrebovať tieto zložky:

Proso musí byť brúsené na mlynčeku na kávu. Zmiešajte všetky zložky v rovnakých pomeroch a zrolujte ich z nich. Skrinky by sa mali vopred vyčistiť a dezinfikovať. Na rohoch zriedime varené gule. Čas od času ich aktualizujeme.

2. Aj z hmyzu pomáha iná zmes. Pri príprave je potrebné:

Komponenty by mali byť jemne nasekané, nahromadené na kúsky papiera a vložené do miestností v kuchyni, kde sa usadil hnusný hmyz. Skúsenosti ukazujú, že po chvíli budú škodcovia zmiznúť.

Tieto metódy sa líšia nielen efektívnosťou, ale aj bezpečnosťou. Takže zlúčeniny s hnedou farbou sú neškodné pre domáce zvieratá a ľudí.

Ako sa zbaviť chýb v kríve: prevencia

1. Udržujte kuchynské stoly a skrinky dokonale čisté.

2. Na skladovanie krúpov a múky použite hermetické nádoby.

3. Nekupujte výrobky "v zálohe".

4. Z času na čas skontrolujte potravinové rezervy pre hmyz.

5. Plátno sáčky môžu byť tiež použité na ukladanie výrobkov. Musia sa pred použitím ponechať v polovici hodiny v silnom roztoku soli. Vyhladzujte ich po vyschnutí. V takýchto vreckách už nebude hmyz manipulovaný.

6. Keďže väčšina škodcov prechádza do domu z predajne, po zakúpení obilnín sa odporúča umiestniť ich do mrazničky na 24 hodín alebo na ohrievanie v rúre. Pod vplyvom teplôt budú larvy zomrieť a nebudú schopné zaplniť kuchyňu.

7. Aby ste predišli výskytu škvŕn z orechov a sušeného ovocia, uložte ich do chladničky.

8. Uistite sa, že kuchynský priestor je pravidelne vetraný. Veľa hmyzu netoleruje čerstvý vzduch.

9. Ak narazíte na nakúpené obilniny hmyz alebo larvy, najlepšie je okamžite odstrániť takýto nákup. Z tohto dôvodu nekupujte potenciálne nebezpečné výrobky za nižšie náklady.

10. Vetracie otvory v byte by mali byť vopred naplnené jemnou sieťou.

11. V nádobe s obilninami je žiaduce dať klinček cesnaku. Chuť výrobkov to nijako neovplyvní.

12. Uistite sa, že povrch umývadla a stolov v kuchyni je vždy suchý, pretože hmyz potrebuje stály zdroj vody.

13. Nenechávajte špinavé nádoby v umývadle dlhú dobu.

14. Zvyšné potraviny uchovávajte v chladničke.

15. Pravidelne čistite kuchyňu.

Hmyz v kuchyni nie je verdikt. Teraz už viete, ako sa zbaviť otravných škodcov, ktoré zasahujú do zásob potravín. Využívajúc jednoduché rady, navždy zabudnete na takéto nešťastia ako kuchynské chyby.

© 2012-2018 "Názory žien". Pri kopírovaní materiálov sa vyžaduje odkaz na zdroj!

Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

E-mail: [email protected]

Redakcia: +7 (965) 405 64 18

Ako sa zbaviť múky v kuchyni: účinné spôsoby a odporúčania

Ako sa zbaviť múk v kuchyni? Takáto otázka nastáva v hlave každej milenky, keď je v skrini početné malé hmyz, ktoré zaberajú zásoby potravín. Skôr nepríjemný pohľad ohrozuje nielen rozmaznanú náladu, ale aj čiastočnú alebo úplnú separáciu od poškodených obilnín. Môžete sa samozrejme pokúsiť ušetriť aspoň niečo preosievaním cez sito, ale ... "Zoradiť away9raquo; len dospelí, ale vajcia, ktoré sú nimi položené, málo a podobne ako zrná múky, ľahko prejdú cez otvory v mriežke sitka. Preto je lepšie hľadať iné riešenie komplexnej a nepríjemnej otázky: "Ako sa zbaviť chýb v krupiči raz a navždy?"

Kto žije na kuchynských regáloch?

Ak boli v kuchyni chyby - ako sa ich rýchlo a efektívne zbaviť? Treba poznamenať, že je veľa žiadateľov o obsah kuchynských liniek: chlieb, múky, červené moruše, potravinové mory. Každý z týchto druhov, ktorý zasahuje za priaznivých podmienok, značne poškodzuje produkty a aktívne sa množí. Ako sa zbaviť chýb v kuchynskej skrini?

Brúsky na chlieb sú malé chyby (až do 3,7 mm na dĺžku), ktoré sa vyznačujú neuveriteľnou vitalitou a plodnosťou. Majú čierne-hnedú farbu trupu a malú hlavu úplne pokrytú škrupinou. Dospelí nejívajú: poškodenie kuchynských rezerv je spôsobené larvami. Pri penetrácii živného substrátu sa v ňom uskutočňujú početné prechody. Na rovnakom mieste kukurica, vopred hltať v kŕmnych miestach kolísky. Inštancie, ktoré žijú v múke, lepidlo zo svojich častíc guľôčky a vydržia obdobie transformácie do imago. V priebehu roka sa rozvíja približne 3-4 generácie chlebačky, ktoré sa nachádzajú v kuchyni, oknách, múroch, podlahách priestorov len s veľkou akumuláciou. Pri nezanedbateľnom množstve hmyzu zostávajú v potravinovom substráte tajne a smerom von, nie sú znázornené. Mlynčeky na chlieb nepovažujú čaj, kávu, liečivé rastliny, viazanie kníh, zmiešané krmivo, drvené zrná; nechať v nich veľa pohybov a odložiť produkty života.

Spôsoby prenikania chýb do kuchyne

Ako sa mlynček na chlieb dostane do kuchyne? Najčastejšie to prinášajú samotní vlastníci v balíkoch s zakúpenými produktmi. Je pravdepodobné, že krúpy v regáloch v obchodoch boli pôvodne kontaminované z dôvodu nedodržania sanitárnych a hygienických noriem pre spracovanie a skladovanie výrobkov výrobcom. Takže po dlhej ceste zo skladu do obchodu, chyby, ktoré boli v jednom balení s krupié, prichádzajú ku konečnému spotrebiteľovi. Ako sa zbaviť múk v kuchyni?

Red mulder - poškodzuje zásoby kuchyne

Nie proti populácii dodávky kuchynských skriniek red mukoed - malého hmyzu (1,5-2,5 mm dlhé) hrdzavej žltej farby, vyznačuje pevnými krídlami, na ktoré sa vzťahuje s hodvábnymi chlpy telíčkom a širokým šrafovaním threadlike anténami. Rovnako ako brúska na chlieb, uprednostňuje "work9raquo; v priemyselnom meradle a žije na mlynoch, obilninách a krmivárňach, pekárňach, makarónoch. Krmivo sa spracúva obilninami, hnijúcou múkou a obilím, za predpokladu, že vlhkosť druhov nie je nižšia ako 15%. V priebehu roka za priaznivých podmienok sa môžu rozvíjať 4 generácie. Dĺžka života dospelých je 6 mesiacov. Keď sa zhromažďuje v skupinách, hluk zvyšuje vlhkosť výrobkov, znečisťuje ich výkalmi a škrupinami z lariev. Ako sa zbaviť múk v kuchyni?

Floury Khrushchak: vlastnosti biotopu

Najbežnejším obyvateľom priestoru kuchyne je mukoed Surinam (okrem múky chrobák) - červeno-červený chrobák, ktorý sa vyznačuje malou (3-4 mm) čo do veľkosti, krátka tykadlá, silné brnenie, ktorý chráni chrbát a hlavu a malé nedostatočne vyvinuté krídla. S priaznivou teplotou + 23-25 ​​° C je samica chrobáka schopná podávať 4 generácie za rok, pokladať 300-350 vajec naraz. V najrozšírenejších jedincov toto číslo môže dosiahnuť 1000. vajcia múku chrobáka (korotkoovalnye, biely) na zadnej časti je pomerne ťažké rozpoznať, pretože sú pokrytá lepivou kvapalinu, rýchlo absorbujúce častice múky a prachu. Hoci žena je tak plodná, že spojka produkuje kdekoľvek je to možné: na výrobky, látky, v trhlinách skriniek. Násadzovacie larvy sa okamžite plazujú pri hľadaní potravy, ľahko sa rozplývajú z balíkov a usadzujú sa v zásobách obilnín a múky - najvýhodnejšom produkte. Trochu potešený tým, že tento druh hmyzu nezávisle reguluje svoju silu. S výrazným nárastom, dospelí jedinci a larvy konzumujú vajíčka a kukne.

Akumulácia mukoidov môže výrazne poškodiť potravinové rezervy. Napríklad múka, keď sa hromadná infekcia znečistí, stane sa hrudkovitá, zápach zlá, nepríjemná chuť a celkovo nevhodná na konzumáciu. Potraviny poškodené hruschakom sú nebezpečné pre ľudské zdravie a môžu spôsobiť alergické reakcie, dysbiózu a dokonca aj otravu. Ako sa zbaviť chýb v kuchyni?

Ako sa zbaviť jedla?

Nepríjemným prekvapením v kuchyni je objavovanie jedla. Hmyz sa nerozširuje tak aktívne ako jeho "kolegovia", ale pokladanie vajec sa produkuje na najviac neočakávaných, často ťažko dostupných miestach. Určite prítomnosť okrídleného škodca môže byť starostlivým vyšetrením miestnosti. Na stenách a pod stropom môžete vidieť šedo-hnedé kokony; v infikovanej múke a krupici je ľahké preskúmať ružové húsenice. Takéto výrobky sú pre použitie nepoužiteľné, takže sa s nimi budú musieť rozdeliť. Taktiež sa rozlúčte s potravinovým molom pomocou jednej z nasledujúcich metód.

Múky v kuchyni: spôsoby boja

Keď zistená u obilnín a múky roztoče škodcami by mali okamžite podniknúť kroky na ich zničenie, nie je dostatok času na reprodukciu a rozvoj novo vyliahnutých vtákov. Ako sa zbaviť chrobákov v obilí a múku v kuchyni?

Jedným z účinných spôsobov, ako zabiť škodca, je zmrazenie kontaminovaných potravín v mrazničke. Nie ťažko poškodené obilniny môžu byť kalcinované v peci pri teplote 100 až 110 ° C počas 10 až 15 minút, pred ich preosievaním. Na zabránenie tomu, aby sa v rúre predohrili všetky zakúpené obilniny, pretože už môžu byť nakazené škodcom. Je ľahké odstrániť chrobáky z fazule a hrachu, ktoré sú potrebné na niekoľko minút na naplnenie slanou vodou. Keď hmyz príde, voda musí byť vyčerpaná a čisté plody strukovín sušené na suchú tkaninu. V prípade vážneho poškodenia je lepšie zbaviť potraviny. Ako sa zbaviť chýb v kuchynskej skrini inými spôsobmi?

O objednávke v kuchynských skriniach

Operácia, ako sa zbaviť chýb, sa bude považovať za úplne dokončenú, ak v kuchyni rozložíte veci do poriadku. Na tento účel by sa mali všetky police úplne uvoľniť obsah, aby sa odstránili zvyšky prebudí obilniny, medzera vyplniť s vriacou vodou, povrch utierať roztokom octu (na liter vody - lyžice octu). Potom by mali byť skrinky ponechané na jeden deň na vysušenie. Medzitým je potrebné objednať nádoby na obilniny: ich umyte roztokom na báze mydla na prádlo a potom ho ošetrujte vriacou vodou. Vaky na tkanivá, v ktorých boli obilniny skladované, by mali byť ošetrené roztokom soli a bez vyplachovania boli vysušené.

Ako sa zbaviť múk v kuchyni? Aby sa zabránilo re-infekcie chyby policové skrine odporúča posypať prášku rimbaby - prírodný organický insekticíd je bezpečné pre ľudí aj zvieratá, ale je to smrteľný jed hmyzu. Vyrobené z harmančeka z dolmata, takéto prostriedky blokujú pohyb nervových impulzov, v dôsledku ktorých sa hmyz rýchlo ochromuje a zomrie. Ošetrenie problematických plôch sa môže vykonať tiež pomocou striekacej pištole, ktorá je naplnená pyrethromom rozpusteným vo vode. Výhodou prírodného lieku je jeho všadeprítomnosť: prášok je ľahko dodávaný na ťažko dostupné miesta. Jedinou nevýhodou je neschopnosť zničiť vajcia hmyzu. Preto sa odporúča vykonať opakované ošetrenia zamerané na zbavenie sa tvorby násady.

Ako sa zbaviť múky v kuchyni ľudovými metódami?

Bežný cesnak a bobkový list sú dobrým repelentom kuchynských chýb. Stačí stačiť ich umiestniť na police skriniek alebo do nádob s obilninami a múkou. Hmyz tiež nemôžu tolerovať arómu muškátového orieška, preto sa odporúča naliať korenie na náplasti a pripojené k vnútornej steny skrine.

S obilninami je ťažké bojovať, preto je najlepšie zabrániť invázii do kuchyne. S cieľom zabrániť takým škodcom, ako drogérii chrobáka, červené mukoed, múka chrobák, odporúča sa udržiavať konštantnú čistotu v kuchyni, vzduch v miestnosti pravidelne a zabezpečiť, aby vlhkosť vzduchu bola mierna. Koniec koncov, vlhkosť je ideálnym prostredím na chov bugov.

Krupice sú produkt, ktorý sa každá chovateľka vždy pokúša kúpiť s maržou. Spotreba sa pomaly, zriedka sa kontroluje na integritu a čistotu. A v tom čase sa v ňom môžu pestovať škodlivé brouky. Preto sa neodporúča kupovať múku a obilniny vo veľkom množstve. Ihneď po zakúpení by ste mali skontrolovať produkty na prítomnosť chrobákov v priebehu jedného dňa v chladničke v mrazničke a až potom ich nalejte do hermeticky uzavretých nádob. V obaloch sa obilniny neodporúča skladovať, pretože chyby sa na ne ľahko dajú.

Sušené ovocie a orechy sú žiaduce držať v chladničke. Obilniny a múka by sa mali pravidelne skontrolovať, či sa v nich nachádzajú hmyz a vylievať na suchý povrch na účely vetrania. Pokrmy, v ktorých sa obilniny skladujú, keď sa odfarbia, opaľujú vriacou vodou a sušia.

Chyby v kuchyni: ako sa zbaviť nezvaných hostí

Aby ste zabránili chybám pri "riadení" v kuchyni, mali by ste sa ich okamžite zbaviť. Takýto nepríjemný jav ako chyby v kuchyni sa deje, bez ohľadu na to, ako často vykonávate všeobecné čistenie. Vyzerajú ako z ničoho. V skrini kuchynskej skrinky sa škodlivý hmyz mohol ľahko presunúť priamo z úložiska - do vrecka čerstvej obilnín alebo múky.

Často sa brouci nachádzajú v baleniach múky a obilnín. Často sa usadzujú v fazuli. Po usadení sa v jednom semená, v krátkom čase budú chrobáky vyčnievať všetky zrná.

Hermetické balenie produktov nie je zárukou, že v obsahu nie sú žiadne parazity. Vo vašom dome sa môžu dostať priamo z tovární a sýpky.

Lietajúci jednotlivci sa mohli susedným spôsobom pohybovať z obilnín, makarónov, sušeného ovocia zakúpeného na váženie.

Parazity vo forme chýb sa môžu dostať do vašej kuchyne akýmkoľvek spôsobom

V suchých krúpaní usadiť obilníka, malý hruschak a červené mucoyud:

 • Červená moruše - je malý, približne 2 mm dlhý, hmyz hlboký je hrdzavohnedý s dlhými anténami. Sú priťahované k výrobkom, ktorých obsah vlhkosti je vyšší ako 15-17%. Ich obživu znečisťujú obilniny a iné potraviny. Charakteristickou črtou práce mukoydy sú sitá preosiate na múku;
 • Malí Khrushchakovia - malé hnedé brouky približne 3 mm s krátkymi anténami. Vchádza do kuchyne s múkou alebo škrobom, z ktorého sa dotýka trhlín a kontajnerov s inými výrobkami. Potom sa ich zbavenie nebude jednoduché. Potravinové zásoby, ktoré poškodili Khrushchakovia, sa rozmnožujú. Ich použitie môže viesť k rozrušeniu a otravám žalúdka;

Výrobky pokazené malými hrušákmi sa stávajú hrudkami Červené mulčidlá sú veľmi malé, môžu pokaziť nielen jedlo, ale aj nádoby

Mlynčeky na chlieb sú obzvlášť živé a môžu sa vysádzať aj v tabaku

 • Chlieb na chlieb - najnárodnejší a všežravý medzi ostatnými druhmi chrobákov. Predstavujú hmyz do 4 mm, jeho telo má valcovitý tvar hnedých odtieňov pokrytých vlasmi. Oni sú vysadené v obilninách, fazule, múky, čaj, káva, sušienky, orechy, krmivo pre zvieratá a dokonca aj tabak.

Ako dostanem chyby z kuchyne?

Hneď ako si všimnete, že sa v kuchyni objavili malé chrobáky, mali by sa okamžite vykonať opatrenia. Paraziti budú nielen pokaziť vaše rezervy, ale tiež sa množia. Ak ich nevyriešite okamžite, zbavenie sa neskôr bude oveľa zložitejšie.

Ak neodstránite parazity ihneď po detekcii, budú časom obsadiť celú kuchyňu a zbaviť sa bude veľmi ťažké

Ak boli chyby zlikvidované v malom množstve a ihneď sa našli, môžete sa pokúsiť zachrániť krúpy. To bude vyžadovať:

 • Prefiltrujte ho cez sito;
 • Predhriať v rúre pri teplote +100 ... + 120 ° C;
 • Pred varením namočte do slaných vôd a dôkladne ich opláchnite.

Bohužiaľ, táto metóda je nepoužiteľná pre fazuľa. Ak v obale sú parazity vŕtané len niekoľko zŕn, larvy s najväčšou pravdepodobnosťou už žijú v ostatných.

Ak je stupeň kontaminácie výrobkov hmyzom vysoký, tieto zrná sú lepšie zlikvidované, aby sa nestali zdrojom distribúcie iných potravín a nepoškodili zdravie vašich rodinných príslušníkov.

Ako sa zbaviť húb a chruščanov?

Aj keď je zlikvidovaný výrobok vyhodený, je pravdepodobné, že parazit má čas na uloženie vajec do vašej kuchyne. Aby ste sa ich zbavili, budete potrebovať:

Postupujte podľa podrobných pokynov, ktoré vám pomôžu získať tieto trochu špinavé triky:

 1. Kuchynské skrinky opláchnite niekoľkokrát teplou vodou a octom.
 2. Obilniny, v ktorých sa nevyskytol žiaden hmyz, odstráňte "do karantény" v chladničke alebo na balkóne.
 3. Ak po týždni sú výrobky čisté, umiestnite ich do sklenených pohárov s viečkami.
 4. Na regáloch skriniek položte bobkový list a ošúpaný cesnakový klinček, lepte mušľu na dvere pomocou lepiacej pásky.

Sklenené kontajnery, ktoré obsahujú obilniny, by sa mali jedenkrát za mesiac umyť na prevenciu. Toto opatrenie pomôže chrániť pred výskytom lariev na stenách riadu.

Zbavenie chýb v kruhu (video)

Aby sme sa zbavili brúsky, je nevyhnutné odstrániť prístup k nemu tak k výrobkom, ako aj k odľahlým prístreškom. Ak to chcete urobiť:

 1. Zatvorte trhliny v podlahe, okenný parapet, drevené výrobky a nábytok.
 2. Na skladovanie obilnín, fazule a iných výrobkov na voľne ložené látky použite hermeticky uzavreté nádoby.
 3. Sladké, sušené ovocie sa má uchovávať v chladničke.
 4. Ak chcete zbaviť brúsky pomôže vŕtať, je potrebné rozložiť na regáloch a zásuvkách.

Ak chcete boj proti brúska broom by mala starostlivo uzavrie trhliny v podlahe Nasadené na regáloch a zásuvkách vŕtačky pomôžu zbaviť sa brúsneho chrobáka

Aby sa zabránilo výskytu parazitov vo vašej kuchyni, objemné výrobky by mali byť uložené v zapečatenej nádobe

Aby nepozvaní hostia už chované, obilniny po zakúpení mieste na dva dni v mrazničke, potom zasypal ich do sklenenej nádoby s vekom. V čase čistenia by mali byť objavené trhliny okamžite ošetrené vriacou vodou. Umyte kuchynský nábytok mydlom a sódom. Potom sa šatne, stoly, police stierali roztokom octu.

Odstránime parazity hmyzu (video)

Je ťažké odstrániť parazity, ale je to možné. Pravidelne vykonávajte preventívne opatrenia a potom určite nebude držať svoj všadeprítomný nos v krute.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

37 + = 46