Chrobáky v kuchyni fotografie a meno

Malé čierne chyby v kuchyni - ako chrániť zásoby potravín pred škodcami

S hmyzom môže dokonca aj tá najzodpovednejšia hosteska čeliť vo svojom dome. Nikto nie je imúnny voči nákupu obilnín alebo sušeného ovocia infikovaných škodcami. Ak sa "nezvaní hostia" nedajú vylúčiť včas, môžu sa objaviť aj na podlahe a stenách. Naučte sa, ako sa vysporiadať s chybami v kruhu a ako zabrániť ich opätovnému získaniu.

V kuchyni boli chyby ↑

Dôvody pre vznik "nezvaných hostí" ↑

Malé čierne chyby v kuchyni môže dôjsť v dôsledku výrobcov neúprimnosť sa nelieči drti v súlade s pravidlami, a v dôsledku nesprávneho skladovania zakúpeného produktu.

Dokonca aj nákup pohánky alebo ryže v tesne uzavretom obale nebude poskytovať úplnú záruku bezpečnosti, takáto krupica môže byť tiež infikovaná hmyzom

Chrobáky môžu "migrovať" do nádoby s krupiérom zo susedných pohárov stojacich na poličke. Čaj, sušené ovocie, cestoviny, múka, korenie - to všetko môže slúžiť ako jedlo pre hmyz.

Hlavné odrody kuchynských škodcov ↑

Hnedé brouky s veľkosťou až 3,5 mm prinášajú potomstvo 4 krát za rok. Nakazené hruschakami môžu byť akékoľvek obilniny, múka a škrob. Khrushchakovia robia produkt hrubými a nevhodnými pre potraviny.

Mlyny a pekárne sú zvyčajným biotopom tohto hmyzu. V kuchyni sa mukedy stretávajú s mŕtvou múkou. Samičie moochook položí vajíčka v trhlinách medzi policami a do záhybov vreciek na balenie. Hmyz reprodukuje 2-3 krát ročne, trvanie jeho života je 3 roky. Na fotografii nižšie vidíte brouky v múke - mukoidy.

Chrobáky a larvy

Tento škodca s dĺžkou 2 až 4 mm je svetlý alebo tmavo hnedý a môže byť konzumovaný rozmanitejšie. Jeho ponuka môže zahŕňať: obilniny, čaj, múku, sušienky, sušienky, orechy, sušené ovocie, liečivé rastliny. Keď sa chyby stali príliš veľa, možno ich vidieť aj na stenách. Ak máte v kuchyni hmyz, fotografie s menami im pomôžu identifikovať.

1

Hmyz-škodcovia sa cítia skvelo vo vlhkom a teplom prostredí

Nájdenie sypkých hmôt v rozcuchaných zhlukov, na web, alebo larvy kokónov, môžeme hovoriť o preniknutie do kuchyne mory. Toto je názov múky a stodoly. Butterfly motýli sa nekrmia obilninami, na ukladanie vajec je potrebný voľný produkt.

Hneď ako sa objavia húsenice, rozšírili sa po celej kuchyni a hľadali miesto na vytvorenie kokonu.

Mole je schopný rýchlo "chytiť" územie kuchyne. Takže čo najskôr začať bojovať s "nepriateľom"

Dôležité! Pri nákupe obilnín dbajte na integritu balenia a trvanlivosť produktu. Pri najmenšom pochybnosti sa zdržať nákupu.

Hmyz veľmi miluje fazuľa, najmä bielu odrodu. Zrná sa dostanú do obilia a vypestujú všetky živiny.

Na ochranu fazule alebo hrášku pred zrnami sa semená kôpru umiestňujú do vrecúšok s fazuľami

Aké je nebezpečenstvo kontaminovaných potravín ↑

Mnohí sa pýtajú na otázku: "Je možné jesť obilniny v jedle po odstránení chrobákov z nich?". Odborníci neposkytujú poradenstvo pri príprave jedál z potravín poškodených škodcami. V procese životnej činnosti hmyz necháva v nich výkal a škrupiny lariev. Okrem toho chrobáky jesú jadro zŕn, zatiaľ čo zvyšok sa stáva horký a dostane nepríjemný zápach.

Dôležité! Po konzumácii pokazených potravín sa môžu vyskytnúť alergické reakcie a žalúdočná nevoľnosť.

Ak sa v kuchyni objavia malé chyby, budú musieť začať veľké čistenie a prehodnotiť všetky skrinky, zásuvky, strúhanky a nádoby na obilniny. Aj keď eliminujete viditeľný hmyz, larvy, ktoré si zachovajú, môžu zostať v štrbinách.

V teple domáceho predpokladu sa chyby z infikovaného produktu rýchlo rozšíria do kuchyne

 1. Obilniny sa zahrievajú v sušiarni 20 minút pri teplote 60 ° C a potom sa nalejú do tesne uzavretých nádob. Keď sa krúpy zahrievajú, chrobáky zomrú, ale nepríjemný zápach v krupici zostane. Navyše pri tejto liečbe sa stratia vitamíny a proteíny produktu.
 2. Špecialisti na zdravú výživu odporúčajú ponechať balenie pohánky alebo ryže v mrazničke niekoľko hodín. Ak je kŕdeľ napadnutý škodcom, hmyz zahynie, ale výhody zostanú.
 3. Ak chcete zbaviť chrobákov v fazuli, namočte strukoviny do slaných vôd a potom niekoľkokrát opláchnite vodou. Zriedené zrná budú plávať na povrch a ľahko sa môžu oddeliť od celých a neporušených zŕn.
 4. Po zistení chýb umyte kuchynské skrinky mydlom a vodou, má dezinfekčné vlastnosti. Po vyčistení povrchu roztokom octu. Zásuvky a zámky môžu byť spálené vriacou vodou.

Tip: Ak chcete zabiť škodcov na ťažko dostupných miestach, môžete použiť insekticídy (všetky potravinové výrobky musia byť najskôr odstránené z kuchyne).

Udržiavanie poriadku a čistoty v kuchyni môžete minimalizovať riziko hmyzu

Ak sa chyby dostali do kuchyne, zbavte sa očividne rozmaznaných výrobkov bez ľútosti - neprinášajú zdravotné výhody. Uistite sa, že ste vykonali súbor opatrení na dezinfekciu skríň a políc.

 • Nekupujte príliš veľa obilnín, neuchovávajte ich v plastových alebo papierových vreciach. Sklenená alebo plastová nádoba s uzatvoreným vekom je najvhodnejšou voľbou pre skladovanie sypkých výrobkov.
 • Dajte pod suchú horúcou korenie alebo lobules dvojica surového cesnaku v každej nádobe s krúp - chrobáky tieto pachy nemajú radi. Niektoré ženy v domácnosti dávajú v krupici drvený prášok klinčekov, pred umývaním sa krupica umyje.

Suché huby, psie ruže, fazuľa má zmysel držať vo vákuovej nádobe na uskladnenie jedla

 • V spodnej časti nádoby položte bielizeň so soľou a bobkový list. Soľ vykazuje dezinfekčné vlastnosti a absorbuje vlhkosť. Môžete tiež použiť suchú citrónovú kôru alebo gaštan - to všetko odpudzuje hmyz.
 • Potravinovým škodcom nemajú radi kovové predmety. Vložte kus jedlej fólie alebo bežnú kovovú lyžicu do nádoby s voľnými výrobkami.
 • Z času na čas utrite kuchynské police ocotom. Umyte skrinky nezabudnite vyschnúť.
 • Na skladovanie sypkých výrobkov použite uzavreté sklenené alebo plastové nádoby.

Rada. Existujú aj ľudové prostriedky proti škodcom hmyzu. Zmiešajte kyselinu boritú, práškový cukor a múku v rovnakých pomeroch. Výrobok rozotrite na regáloch skrinky a komory.

Kde a v čom je potrebné skladovať obilniny ↑

Jedným z dôvodov vzniku hnedých chrobákov v kuchyni je porušenie trvanlivosti obilnín.

 • Váhový pohánka, ryža a rezance môžu byť skladované po dobu šiestich mesiacov, pšeničné obilie - 3 mesiace, kukurica - 4 mesiace.
 • Múka možno skladovať na poličke na jeden rok, ovsené vločky - 7 mesiacov. Dlhá životnosť ryže Basmati je 18 mesiacov.

Správne varená kaša je nielen chutná, ale aj užitočná. Toto vyhlásenie platí len pre kvalitatívne, neinfikované škodcov obilnín

 • Mancus sa skladuje v drevených kontajneroch alebo tkaninových vreciach s reťazcami. Sklenená nádoba je vhodná pre ryžu. Ovesné vločky sú optimálne uložené v nádobe v chladničke. Pohánka sušená v panvici a uložená v kovovej nádobe.
 • Orechy a sušené ovocie by mali byť uskladnené v chladničke a nie na policovej skrini.
 • Môžete uložiť pohánku alebo ryžu v ľanovej taške, ktorú potrebujete na viazanie. Pred použitím sa má vak ponoriť vo vriacej vode so soľou (5 lyžice soli na 1 liter vody) a vysušiť.

Dôležité! Vždy vyhoďte výrobky, ktoré vypršali, aby sa zabránilo výskytu chýb v kuchynskej skrini.

Chyby v múke: rozpoznať nepriateľa ↑

Ako chrániť zásoby pred nepríjemným hmyzom

Vysoká vlhkosť a vysoká teplota sú optimálne podmienky pre vývoj akéhokoľvek hmyzu. Počas niekoľkých dní sa brouci môžu objaviť u infikovaných škodcov obilnín alebo múky z lariev. Preto, ak je vo vašom dome alebo apartmáne suchá a chladná špajza, je najlepšie skladovať sypké výrobky v nej.

Rovnako ako pri akomkoľvek materiáli, ktorý sa používa na ozdobu okien, musia byť rímske záclony starostlivé. Pred umývaním rímskych závesov si prečítajte informácie.

Ako vymazať rímske záclony: malé triky pre dokonalé výsledky

Vzhľad byte nie sú recenzie aplikácií ako mravce neprináša šťastie - tento hmyz môže šíriť cez kuchyňu a vliezť do najviac na samote.

Ako sa zbaviť mravcov v kuchyni: efektívne ľudové metódy a účinné insekticídy

Kto nemá sen o veľkej a priestrannej kuchyni, kde nájde všetko svoje miesto? Sny sú sny, ale väčšinou je potrebné vyrovnať sa s domorodými 5-8 metrov štvorcových. ,

Chyby v kuchyni: ako sa zbaviť nezvaných hostí

Aby sa zabránilo chrobáky, hostiteľ 'vo vašej kuchyni, aby sa ich zbaviť hneď tento nepríjemný jav ako chyby v kuchyni, to sa stane, bez ohľadu na to, ako často ste vykonávali generálne upratovanie. Vyzerajú ako z ničoho. V skrini kuchynskej skrinky sa škodlivý hmyz mohol ľahko presunúť priamo z úložiska - do vrecka čerstvej obilnín alebo múky.

Často sa brouci nachádzajú v baleniach múky a obilnín. Často sa usadzujú v fazuli. Po usadení sa v jednom semená, v krátkom čase budú chrobáky vyčnievať všetky zrná.

Hermetické balenie produktov nie je zárukou, že v obsahu nie sú žiadne parazity. Vo vašom dome sa môžu dostať priamo z tovární a sýpky.

Lietajúci jednotlivci sa mohli susedným spôsobom pohybovať z obilnín, makarónov, sušeného ovocia zakúpeného na váženie.

Parazity vo forme chýb sa môžu dostať do vašej kuchyne akýmkoľvek spôsobom

V suchých krúpaní usadiť obilníka, malý hruschak a červené mucoyud:

 • Červená moruše - je malý, približne 2 mm dlhý, hmyz hlboký je hrdzavohnedý s dlhými anténami. Sú priťahované k výrobkom, ktorých obsah vlhkosti je vyšší ako 15-17%. Ich obživu znečisťujú obilniny a iné potraviny. Charakteristickou črtou práce mukoydy sú sitá preosiate na múku;
 • Malí Khrushchakovia - malé hnedé brouky približne 3 mm s krátkymi anténami. Vchádza do kuchyne s múkou alebo škrobom, z ktorého sa dotýka trhlín a kontajnerov s inými výrobkami. Potom sa ich zbavenie nebude jednoduché. Potravinové zásoby, ktoré poškodili Khrushchakovia, sa rozmnožujú. Ich použitie môže viesť k rozrušeniu a otravám žalúdka;

Výrobky pokazené malými hrušákmi sa stávajú hrudkami Červené mulčidlá sú veľmi malé, môžu pokaziť nielen jedlo, ale aj nádoby

Mlynčeky na chlieb sú obzvlášť živé a môžu sa vysádzať aj v tabaku

 • Chlieb na chlieb - najnárodnejší a všežravý medzi ostatnými druhmi chrobákov. Predstavujú hmyz do 4 mm, jeho telo má valcovitý tvar hnedých odtieňov pokrytých vlasmi. Oni sú vysadené v obilninách, fazule, múky, čaj, káva, sušienky, orechy, krmivo pre zvieratá a dokonca aj tabak.

Ako dostanem chyby z kuchyne?

Hneď ako si všimnete, že sa v kuchyni objavili malé chrobáky, mali by sa okamžite vykonať opatrenia. Paraziti budú nielen pokaziť vaše rezervy, ale tiež sa množia. Ak ich nevyriešite okamžite, zbavenie sa neskôr bude oveľa zložitejšie.

Ak neodstránite parazity ihneď po detekcii, budú časom obsadiť celú kuchyňu a zbaviť sa bude veľmi ťažké

Ak boli chyby zlikvidované v malom množstve a ihneď sa našli, môžete sa pokúsiť zachrániť krúpy. To bude vyžadovať:

 • Prefiltrujte ho cez sito;
 • Predhriať v rúre pri teplote +100 ... + 120 ° C;
 • Pred varením namočte do slaných vôd a dôkladne ich opláchnite.

Bohužiaľ, táto metóda je nepoužiteľná pre fazuľa. Ak v obale sú parazity vŕtané len niekoľko zŕn, larvy s najväčšou pravdepodobnosťou už žijú v ostatných.

Stupeň napadnutiu hmyzom kódov produktov je vysoká, napríklad obilnín je lepšie vyhodiť, aby sa nestali zdrojom šírenia na iné potraviny, a nie škodlivé pre zdravie vašej rodiny.

Ako sa zbaviť mukemidov a hruschakov?

Dokonca aj keď je zlikvidovaný produkt vyhodený, je pravdepodobné, že parazit má čas na uloženie vajec do vašej kuchyne. Aby ste sa ich zbavili, budete potrebovať:

Postupujte podľa podrobných pokynov, ktoré vám pomôžu získať tieto trochu špinavé triky:

 1. Kuchynské skrinky opláchnite niekoľkokrát teplou vodou a octom.
 2. Obilniny, v ktorých sa nevyskytol žiaden hmyz, odstráňte "do karantény" v chladničke alebo na balkóne.
 3. Ak po týždni sú výrobky čisté, umiestnite ich do sklenených pohárov s viečkami.
 4. Vstavané skrine police ležala Laurela a olúpané strúčiky cesnaku, dvere do lepidla pásku muškátového orieška.

Sklenené kontajnery, ktoré obsahujú obilniny, by sa mali jedenkrát za mesiac umyť na prevenciu. Toto opatrenie pomôže chrániť pred výskytom lariev na stenách riadu.

Zbavenie chýb v kruhu (video)

Aby sme sa zbavili brúsky, je nevyhnutné odstrániť prístup k nemu tak k výrobkom, ako aj k odľahlým prístreškom. Ak to chcete urobiť:

 1. Zatvorte trhliny v podlahe, okenný parapet, drevené výrobky a nábytok.
 2. Na skladovanie obilnín, fazule a iných výrobkov na voľne ložené látky použite hermeticky uzavreté nádoby.
 3. Sladké, sušené ovocie sa má uchovávať v chladničke.
 4. Ak chcete zbaviť brúsky pomôže vŕtať, je potrebné rozložiť na regáloch a zásuvkách.

Ak chcete boj proti brúska broom by mala starostlivo uzavrie trhliny v podlahe Nasadené na regáloch a zásuvkách vŕtačky pomôžu zbaviť sa brúsneho chrobáka

Aby sa zabránilo výskytu parazitov vo vašej kuchyni, veľké výrobky by mali byť uložené v zapečatenej nádobe

Aby nepozvaní hostia už chované, obilniny po zakúpení mieste na dva dni v mrazničke, potom zasypal ich do sklenenej nádoby s vekom. Pri čistení zistený rozdiel sa bezprostredne vyberie do vriacej vody. Umyte kuchynský nábytok mydlom a sódom. Potom sa šatne, stoly, police stierali roztokom octu.

Odstránime parazity hmyzu (video)

Je ťažké odstrániť parazity, ale je to možné. Pravidelne vykonávajte preventívne opatrenia a potom určite nezachytia svoj všadeprítomný nos do vašej krupice.

Kto sú oni - malé hnedé chyby v byte?

Ľudské obydlie priťahuje veľa hmyzu. existujú priaznivé podmienky v miestnosti vedie k rýchle množenie, rýchly nárast ich počtu. Čo môžete očakávať od malých hnedých chrobákov, ktoré napadli byt? Aké nástroje používať? A prečo sa objavili v dome? Ako rýchlo sa zbaviť nechcených hostí?

Kto sú tieto chyby a odkiaľ sú?

Hnedé alebo čierne malé chyby v byte - je to kozheedy. Hmyz preniká do miestnosti cez okná, praskliny v stene, podlahu, ventilačné poklopy. Časté usadzovanie bytov chrobákmi sa pozoruje vo viacpodlažných domoch. Okrem toho sa kozheed môže dostať do domu na oblečenie, vlasy, topánky.

Skinheads sú považované za najnebezpečnejších nepriateľov múzeí, archívov, knižníc, obchodov s papierom. Podstatne poškodzujú prírodné tkaniny, kobercové cesty, kožušiny a kožené výrobky. Životný cyklus hmyzu zahŕňa:

 • vajíčko
 • Larva s 5 vekmi;
 • bábika;
 • Imago.

Tvar tela dospelého hmyzu je oválny, nepresahujúci 5 mm. Farba hnedá alebo čierna. Imago žije menej ako larva vo všetkých fázach. Samica si vyberá miesta na zhromažďovanie vajec s hromadou alebo hrubým povrchom. Môžu to byť koberce, tkanina, kožušina, vlna, záhyby výrobkov. Chovná sezóna trvá od apríla do júna. Kozheedy ako jasné svetlo, tak často v infikovanej miestnosti sa nachádzajú na parapetoch alebo v stropných svetlách. Oplodnené samice umiestňujú vajíčka v dávkach po dobu 2 až 10 dní. Po dobu 10 dní je maximálny počet vajec 100 kusov. Po dokončení šľachtiteľskej misie zomreli chyby. Vajcia sú obdĺžnikové, biele a veľmi malé - približne 2 mm. Trvanie vývoja embryí priamo závisí od teploty prostredia. Môže trvať od 2 do 55 dní.

Existuje niekoľko typov domácich kôz. Niektorí radšej žijú v obývacej izbe, spálni, štúdiu. Iní sa dostanú do kuchyne a obchodu s potravinami. Larvy sú obzvlášť nebezpečné. Dospelý chrobák môže jesť šťavu z rastlín alebo vôbec bez jedla. Charakteristickou črtou všetkých chrobákov je, že majú rád sucho. Kúpeľňa, kúpeľňa, ktorú nepriťahujú. Hnedá chyba sa pohybuje málo, dotýka sa to hore nohami pri dotyku. Počas nebezpečia smrti. Po položení vajíčok zahynú dospelí brouci.

Larvy začínajú hľadať potraviny a intenzívne sa stravujú, hneď po narodení. Predtým ako vyrastú, musia prejsť piatimi etapami vývoja. Podstúpte plienku, odbočte z húsenice do chrobáka. Dĺžka húsenice v poslednej fáze vývoja je približne 7 mm. Telo je pokryté silnými vilkami, trochu pripomínajúc šupinatým telom. Larva rodu Anthrenus rada byť na povrchu textilných krytín, odevov. Larvy rodu Attagenus žijú v suchom, sypkom jedle. Môžu sa nachádzať na spodnej časti škatúľ, obalov, kobercov, pod parketami. Na rozdiel od dospelých chrobákov, larvy nemajú radi jasné svetlo. Žije v tieňových zónach, trochu osvetlené alebo v tme.

Počet línií a celková dĺžka vývoja larvy závisí od výživy, vlhkosti a teploty. Najvýhodnejší rozsah je od 20 do 30 stupňov. Pri nepriaznivých podmienkach môže byť larva v stave relatívneho odpočinku, keď sa zastaví vývoj. Posledná mäso končí s pupation. Fáza šteňa trvá od 4 do 20 dní. Mladé chyby, ktoré sa dostali von z chrysalis, zostávajú v "kolíske" niekoľko dní. Potom začnite hľadanie partnera pre párovanie. Za rok sa ukáže 1 generácia kozheedovcov.

V byte boli chyby - všetci obyvatelia stratili pokoj. Neznáme stvorené dohnať strach, nie je jasné, čo sa od nich očakáva. Škody spôsobené chybami v byte sú škody na majetku a jedlo. Môžu kaziť drahé interiérové ​​predmety, knihy, pogryzt koberce, kožušinové výrobky. Zvlášť kožušinový kabát trpí. Vrecia, tašky, zle uzavreté plechovky s krúpy, múka, škatule sa dostávajú do kuchyne. Môžu žiť v skriniach, chlebačkách, na policiach. Samozrejme, mozog môže byť očistený od chrobákov, vyčistiť larvy. Ale vajcia zostávajú.

Nebezpečenstvo chýb pre ľudí je obzvlášť nebezpečné. Vniknutie do jedla spolu s jedlom spôsobuje alergiu. Je ťažké predstaviť si reakciu. Môže to byť zvyčajné začervenanie, vyrážka na koži alebo záchvaty udusenia, kašeľ, príznaky otravy. Ak sa chcete obávať uhryznutia malých chýb, nie je to potrebné. Ľudská koža nie je pre nich zaujímavá. Napriek tomu, keď sa posúdi podľa mena, môže to byť podozrenie.

Larvy kazia prírodné veci rovnakým spôsobom ako mól. Otroval cez otvory a kosil vily. Nevidíte chybu pre dospelých, možno by ste si mohli myslieť, že prápor pracuje. Kontrolné opatrenia sú podobné, ale majú svoje vlastné zvláštnosti.

Ako sa zbaviť malých chýb

Ak sú v byte chyby, nečakajte, kým nesedia posledné topánky alebo pohovku. Okamžite konať. Pri používaní chemikálií sa ich môžete rýchlo zbaviť. Rovnako účinné sú aj bežné metódy boja. Pri vykonávaní dezinsekcie v miestnosti sa steny a zadná strana nábytku spracujú vo výške 1,5 metra od podlahy. Na tomto území bývanie chrobákov končí. Nemá zmysel použiť vyššie jed.

Zničenie chýb v nábytku, oblečení a interiérových predmetoch

 1. Ľudová metóda, ktorá vám umožňuje zbaviť sa škodcov bez veľkého úsilia - zmrazenie. Beetle je termofilný tvor. Avšak, ona trpí pomerne nízka teplota. Ak chcete zabiť chyby s mrazom, musíte chladnúť byt na -11 stupňov. Na tejto úrovni udržujte teplotu 3 hodiny. Metóda je účinná, ale má niekoľko odtieňov. Chyba sa môže skrývať v byte kdekoľvek. Zahrejte a zostať nažive. Postup budete musieť vykonať niekoľkokrát. Byt je potrebné pripraviť. Odstráňte kvety, zakryte domáce spotrebiče a spotrebiče. Chráňte systém vykurovania. V opačnom prípade bude škoda väčšia ako v živých chybách v byte.
 2. Permethrin roztok môže ochrániť oblečenie, nábytok a vnútorné predmety po celý rok. Pripraví sa roztok slabej koncentrácie 0,005%. Prostriedok sa umiestni do striekacej pištole alebo do nádoby s rozprašovačom. Spracované vo vzdialenosti do 20 cm od povrchu. Zničí malé hnedé chyby a zabráni ich opätovnému objaveniu.
 3. Zbaviť sa malých hnedých chrobákov môže byť proti múčnatku. Používajú sa insekticídne aerosóly. Napríklad Reid, Raptor, Antimol, Armol, Clean House. Môžete sa zbaviť chýb za 2 hodiny. Existuje však malý odtieň. Špecialisti zistili, že malé chyby sú schopné vyvinúť imunitu voči jedom a niektoré insekticídy vykazujú odpor. Ak droga nefungovala, môžete vyskúšať iný deň za niekoľko dní.
 4. Používajú sa prach a prášok. Môžete sa zbaviť malých hnedých chrobákov a čiernych lariev. Zvyčajne trieť výrobok do nábytku, tkaniny, posypané pod parketou, pozdĺž soklových dosiek. Prášok sa zriedi vo vode, vleje sa do fľaše s rozprašovaním a produkt sa naleje do ťažko dostupných miest.
 5. Aby ste sa zbavili malých chýb, môžete použiť pilulky alebo fumigátory. Takéto lieky sa vyrábajú na ničenie lariev mory. Môžete použiť Molemor, Antimol, Nimol. Dajte na oblečenie alebo do skriniek na regáloch.
 6. Z malého hmyzu, ktorý sa objavil v kobercoch, sa môžete zbaviť insekticídov na báze chlorpyrifosu, allethrinu, bendiokarbu. Látky nezkazujú vzhľad kobercov, nenechávajte škvrny. Spočiatku by ste mali vakuovať výrobky a potom ich ošetriť insekticídom z postrekovacej pištole. K roztoku sa odporúča pridať PPH insekticídy. Takéto látky znižujú mieru pôrodnosti v chybách.
 7. Ak chcete zbaviť malých chýb v odevoch alebo kožušinových výrobkoch, môžete použiť aerosóly. Výrobok sa spracováva a umiestni do plastového vrecka na niekoľko hodín. Potom zaveste na čerstvý vzduch na vetranie. Tiež príde v prípade prevencie. Iba po ošetrení bez vysielania.

Zvyčajne, keď sa objavili chyby v byte, začínajú prezerať všetko, čo je v dome. Niekedy môže dôkladné celkové čistenie chrániť pred škodcami a použitie insekticídov sa nebude vyžadovať.

Aby ste sa zbavili dospelých jedincov a lariev, musíte ich všetko dôkladne vysať. Pozrite sa na všetky miesta, kde sa zhromažďuje prach, odpadky. Chrobáky v byte môžu byť všade - od podlahových dosiek, po regály a kvetináče. Podlaha sa umyje pridaním octu, čpavku alebo mydlovej bázy. Dospelé chyby cítia viac ako larvy. Ale je to tiež dôležité. Taška s obsahom po čistení by sa mala čistiť a umyť horúcou vodou. Vajcia môžu zostať na nej.

Malé predmety, na ktoré sa môžu pozerať čierne chyby, sa môžu preniesť na mráz alebo ich poslať do mrazničky. Po 3 hodinách si to zoberte. Všetko, čo sa dá umývať v horúcej vode, potom žehliť parou železnou. Zvlášť dávajte pozor na švy a záhyby. Ak je všetko vykonané so špeciálnou starostlivosťou, môžete sa zbaviť 1 čistenia. Na prevenciu prania podlahy s pridaním octu ešte niekoľko dní.

Zbavte sa čiernych chrobákov a ich lariev v potravinách môžu byť rovnaké metódy, ktoré sa používajú na potravinové mory.

 • Ak sa objavil hmyz, je potrebné čistiť v skrinkách, na regáloch, kde sú uložené potravinové rezervy, potraviny.
 • Skontrolujte všetky obilniny, múku, sušené ovocie, orechy. Beetle môže byť v akýchkoľvek produktoch. Silne infikované budú musieť byť vyhodené. Zvyšok môžete spracovať. Umiestnite 2-3 hodiny v mrazničke, alebo vyprážajte v rúre. Potom je dobré umyť a vysušiť. Bohužiaľ múka bude musieť byť vyhodená. Z chrobákov sa môžete zbaviť lariev, vajíčka zostanú. Nie je príliš príjemné používať takýto výrobok na prípravu výrobkov.
 • Umyte skrinky vodou a ocotom alebo amoniakom.
 • Ak stále máte pochybnosti, môžete dezinfikovať. Stačí použiť aerosól.
 • Nové potravinové výrobky, obilniny, sa musia skladovať v zapečatených nádobách.

Chrobáky v byte sa snažia nezachytiť vaše oko, viesť skrytý životný štýl. Potom komplikujte proces boja. Larvy hnedých malých chrobákov v mladom veku sú citlivejšie na jedy. Rýchlo sa ich môžete zbaviť v období od mája do októbra. Konečne sa zbaviť chýb v byte je potrebné dezinfikovať miestnosť. Účinné drogy z malých chýb v byte:

Každá z nich obsahuje insekticídy kontaktu. Keď chyba alebo čierna húsenica zasiahne telo, spôsobuje paralýzu a potom smrť. Počas kontroly škodcov by sa mali dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Prostriedky individuálnej ochrany sú povinné. Je potrebné chrániť ruky gumovými rukavicami, dýchacími orgánmi alebo maskou. Noste oblek s dlhými rukávmi a nohavicami.

 1. Liečivo by sa malo rozprašovať v polohe nataženého ramena. Na povrch by nemal byť väčší ako 20 cm. Zvyčajne sa na to, aby sa zbavil hmyzu, stačí vykonať 1 ošetrenie miestnosti. Ak sa v apartmáne po chvíli objavia živé chyby, potom prežili vajíčka. Budem musieť znovu dezinfikovať.
 2. Pomocou moderných insekticídov, napríklad Executioner, Get, je možné zabezpečiť priestorovú ochranu po celý rok. Mikroenkapsulované prípravky zostávajú na povrchu až 6 mesiacov. V tomto prípade nemusíte opakovane spracovávať. Larvy zomrú po narodení.
 3. Po kontrole škodcov by mala byť miestnosť vetraná do 2 hodín. Potom ľahko čistite v byte. Umývanie je potrebné v tých miestach, kde je možný kontakt s rukami. V zostávajúcej - nechajte na dlhšie expozície.

Ak sa liek používa v kuchyni, jedlo by malo byť skryté v plastových vreckách, v chladničke. Alebo ho odneste do inej miestnosti v byte. Noste oblečenie v šatníku.

Ak chcete zabrániť výskytu chýb v byte môžu byť jednoduché opatrenia. Toto sú základné pravidlá, ktoré pomôžu zbaviť sa nepotrebných problémov.

 • V teplej sezóne by okná mali mať mriežku s malými bunkami.
 • Všetky trhliny v byte na opravu. Môžete použiť omietku, montážnu penu. Vykonajte kozmetickú opravu.
 • Na ventilačných poklopoch by mala byť mriežka. Zabraňuje vzniku hmyzu zo susedných bytov.
 • Pred odoslaním sezónneho oblečenia na uskladnenie v skrinkách ošetrite roztokom permethrinu. Keď je čas nosiť, umyte to predtým.
 • V zime je potrebné pravidelne vetranie apartmánu. Usporiadajte periodické kolísanie teploty.
 • Kožušinové výrobky na ošetrenie aerosolom a umiestnite ich do plastových vreciek.
 • Pravidelne si prezerajte všetky veci, ktoré sú uložené v skrinkách.
 • Na regáloch skriniek môžete umiestniť tablety z múrov, sekcií. Môžete tiež použiť bylinky s ostrým zápachom, silným mydlom. Položte cesnak, levanduľ, v rohoch skriniek.
 • Udržujte kuchyňu v čistote. Vyčistite drobky z stolov, skryte všetky potraviny v chladničke alebo vreciach. Krupu a múku je potrebné skladovať v plechovkách s viečkami alebo inými zapečatenými nádobami.

Zbavte sa kozheda v byte môže byť pomerne rýchlo, ale určiť, kedy sa hmyz objavil v byte je ťažké. Škodca sa skrýva z očí ľudí a skrýva sa dobre v rôznych prasklinách. Je ľahšie zabrániť jej výskytu preventívnymi opatreniami. Chrobáky v byte budú žiť dlho, ak neprijmeme opatrenia, samy o sebe nezmiznú nikde. Naopak, budú skúmať nové a nové územia doma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 9 = 10