ZD tapetu na stene

3D stenový papier - trojrozmerná tapeta pre steny, aké druhy sa stávajú, ako lepiť a kde kúpiť

Svet neostáva, 3D technológie pevne vstúpili do nášho života a postupne pokrývajú stále viac svojich sfér. Ide najmä o dekoráciu interiéru s 3D tapetami.

3D filmy, 3D hry, maľby, kresby na asfalte 3D sú najjasnejšími príkladmi toho, ako môžete cítiť veľkú časť obrazu na rovnom povrchu.

Spomínate si na dojmy sledovania vášho prvého filmu 3d? Súhlasím, je to neuveriteľné, báječné, veľmi vzrušujúce! Existuje úplný zmysel pre skutočnosť, čo sa deje a vy, a nie na strane, ale v tejto skutočnosti! Zdá sa, že je potrebné len dostať ruku a môžete sa dotknúť všetkého, čo vidíte.

3d wall-paper pre tapetu - trojrozmerný obraz

Chcete vytvoriť takúto realitu doma? Teraz je to možné, vďaka 3D fotografickým tapetám. Ale o všetkom v poriadku ...

Máte záujem o tému 3D dekorácie? Odporúčame vám, aby ste sa oboznámili so žiadnym menej zaujímavým materiálom pre výzdobu - 3D panely na steny.

3D tapety sú veľkoformátové širokouhlé obrazy pre steny, v skutočnosti nové slovo v oblasti povrchových materiálov. Ich hlavným rysom je, že vytvárajú 3D efekt, efekt obrazu objemovej. Zdá sa, že obraz pochádza z roviny steny priamo do priestoru.

Výhody 3D tapiet:

 • odolná proti opotrebeniu;
 • ľahko čistite s akýmkoľvek čistiacim prostriedkom;
 • prakticky nezmení časom;
 • netoxický, t.j. vyrobené z materiálov šetrných k životnému prostrediu;
 • protipožiarne (ošetrené nehorľavým základným náterom).

Tieto tapety spĺňajú všetky moderné požiadavky na dokončovacie materiály, ktoré vám budú slúžiť viac ako desať rokov.

Čo je to 3D tapeta - plusy a mínusy

1

Možno ich jedinou nevýhodou je, že kresba v čase vás môže obťažovať!

Stojí za zmienku, že nemôžete kúpiť tapetu 3d pre steny, pretože je to dosť drahá konečná srsť. Rozširovanie cien je tiež skvelé a závisí od veľkosti, zložitosti obrazu, materiálu základne, rozmanitosti fotografických tapiet. Okrem hotových riešení teraz môžete objednať 3D tapety takmer akejkoľvek veľkosti.

3D tapety v interiéri alebo kde je možné ich použiť

Rozsah tapiet s trojrozmerným obrázkom je neobmedzený.

 • V reštauráciách, baroch, hoteloch. Tento dizajn miestnosti prekvapí návštevníkov svojou originálnosťou.
 • V nočných kluboch. Ak pridáte trojrozmerný fantastický obraz po obvode celej sály na ohlušujúce stopy a hru svetla - efekt bude úžasný.
 • V každom obytnom dome. V detskej izbe s trojrozmernou tapetou sa vaše dieťa cíti v rozprávke. V malých miestnostiach pomocou 3D tapety môžete viditeľne rozšíriť priestor. A v priestranných miestnostiach táto tapeta pomôže rozdeliť ju do niekoľkých zón. Odvážne zdobia svoju kúpeľňu a kuchyňu - tento náter je nepriepustný. 3D tapety sú dokonalé nielen pre steny, ale aj pre strop. Realistický obraz blikajúceho hviezdneho neba alebo fantasknej krajiny bude každému obľúbený.
 • V reklamnom priemysle. Vaše reklamné stojany s 3D obrazmi, vystavené v miestach s vysokou priechodnosťou ľudí, pritiahnú pozornosť potenciálneho kupujúceho oveľa rýchlejšie ako tradičné.

Takže 3D tapety sú univerzálne tapety, ktoré sa dajú použiť všade.

Navyše tkanina s trojrozmerným efektom sa používa na lepenie vonkajších povrchov miestnosti. Na fotografii nižšie je originálny a veľmi kreatívny nápad s návrhom garážovej brány.

3d tapety na garážových dverách

Foto tapety s trojrozmerným efektom môžu byť štandardné, jednoduché a panoramatické.

Meno hovorí samo o sebe, typická veľkosť tapety. Na takejto tapety nie je zvolený trojrozmerný obrázok, spravidla ide o geometrické obrázky, abstrakcie alebo vzory, ktoré nevyžadujú kreslenie.

Štandardná 3D tapeta (roll) s červeným ornamentom Štandardná 3D tapeta (roll) so zelenou ozdobou

Predstavte určitý fragment obrazu na paneli ľubovoľnej (alebo skôr danej) veľkosti. Môže byť použitý na lepenie na stenu ako nezávislý prvok alebo na obrys ozdobený rámom.

Jednoduchý 3D papier s efektom streamingu 3D tapety čierne a biele

Najpopulárnejší a neuveriteľnejší typ náteru pre steny. Jedná sa o jedno plátno, určené na okamžité vloženie celej steny alebo dokonca dvoch. Dĺžka takejto plachty môže dosiahnuť niekoľko desiatok metrov. V apartmánoch sú umiestnené pozdĺž obvodu celej miestnosti.

Panoramatický 3D tapety - drevo Panoramatické 3d tapety - nočná obloha

Keďže hovoríme o trojrozmerných obrázkoch, stojí za zmienku dva ďalšie typy tapiet - fluorescenčné a LED.

Veľmi efektívne bude vyzerať fluorescenčné tapety. Pri dennom svetle - to je obyčajná trojrozmerná tapeta s jasným vzorom. Ale s nástupom temnoty sú transformované: začínajú vyžarovať mäkké, tečúce svetlo.

Zvýraznenie hrá rozhodujúcu úlohu pri používaní tohto typu tapety. Dodávajú sa tam žiarivky, ktoré sa nazývajú aj čierne žiarovky. Vďaka nim nadobúda obraz zvláštny realismus, ožíva.

Žiarivá tapeta pre steny s trojrozmerným obrazom Tapeta s fluorescenčnou stenou

No, najzaujímavejšie v tejto sérii budú LED tapety (s podsvietením LED).

Dá sa povedať, že je celý elektronický systém, ktorý sa skladá z veľkého počtu LED diód, čo je obraz zmeniť mnohokrát podľa potreby a nálady.

Najzaujímavejšie je, že sa vzdialenými či dokonca mobilné aplikácie si môžete vybrať požadovanú farbu, jas a zloženie zakaždým radikálne mení dizajn miestnosti.

LED tapetový papier Účinky tapety LED na steny

V tomto prípade stojí za zmienku, LED tapety čínskej výroby sa nelíši spoľahlivosť, rovnako ako cesty v inštalácii a údržbe.

Podsvietenie 3D tapety na kuchynskej zásterke

Predaj a výroba tohto typu tapety sa zaoberá tlačiarenskými spoločnosťami. Najjednoduchší spôsob objednania hromadných tapiet cez internet.

Okrem navrhovaných štandardné prevedenie, môžete si objednať tapetu s exkluzívnou príbeh, alebo v ich súčasnej skice (napríklad fotografiu), alebo využiť služby odborníka, ktorý je založený na želanie vytvoriť nový príbeh s trojrozmerným efektom. Samozrejme, že exkluzivita bude musieť platiť, ale výsledok stojí za to!

A nezabudnite pri výbere 3D fotografických tapiet: ich štýl musí zodpovedať celkovej koncepcii miestnosti.

Technológia lepenia 3D foto tapety sa nijako nelíši od použitia vinylových alebo netkaných tapiet. Napriek tomu je potrebné pracovať opatrne, tk. poškodenie takéhoto drahého povlaku bude škoda. Aby bolo všetko úspešné, postupujte podľa odporúčaní.

 1. Veľmi dôležitú úlohu zohráva stav samotnej steny. Mal by byť perfektne vyrovnaný, bez čipov, drsnosti a iných defektov. Postarajte sa o to vopred (odstráňte starú tapetu, otvory zashpaklevat a ďalšie prípravné práce).
 2. Panoramatické tapety vyžadujú osobitnú pozornosť. Vkladanie bude vyžadovať nielen presnosť, ale aj podporu ďalších 2-3 ľudí.
 3. Vzhľadom k tomu, že sú prilepené na 3D tapetový koniec, potom sa pri najmenšej odchýlke naruší účinok trojrozmernosti. Preto, spočiatku "na suchý" rozložiť všetky časti na podlahe, aby sa celý obrázok.
 4. Za účelom vylúčenia možnosti odchýlok začať lepenie objem photowall so správnou značkovacie - úroveň použitia (stupeň, platný, hladký nakresliť zvislú čiaru v mieste, kde bude ukotvený pásma). Ako viete, najdôležitejšou vecou je začať správne, ostatné skupiny zostanú ploché.
 5. Použite lepidlo pre ťažkú ​​tapetu, ktorá sa nanesie na stenu (na tapetu nie je potrebné aplikovať lepidlo).
 6. Dávajte pozor na teplotu v miestnosti, ideálne + 20-25 stupňov. Prirodzene by nemali existovať prievany a zmeny teploty. A tieto požiadavky sa zachovajú počas lepenia aj po ňom počas dňa.
 7. Okraje sa odrežú až po úplnom vyschnutí.

3D fotografie tapety na steny - je univerzálny vrchný náter, ktorý zdobí, oživí každú miestnosť a aby bolo jedinečné. Skúste, odvážte sa a splňte svoje sny!

3d tapety - fotka zaujímavých variantov

Creative 3d wall paper - stopa Kreatívne 3D tapety na steny - odtlačok prstov 3d tapety na steny - zoo-kreatívne

3d tapety v miestnosti pre teenagerov 3d tapety v spálni 3d tapety - hory, rokliny Nástenné 3D tapety s guľatými balvanmi 3D tapety s efektom tmavých tehál 3D Eiffelova veža v spálni 3D tapety vo vnútri obývacej izby 3D nástenná maľba - Abstrakcia 3D stenový papier na stenu - kreatívna mapa 3D wallpaper na stenu - športové auto 3D tapety na stenu - Hulk

Komentáre (0)

Informačný projekt o výstavbe domu s vlastnými rukami. Úplné alebo čiastočné kopírovanie materiálov stránok je možné len po dohode s administrátorom

Originálne 3D tapety pre steny - fotografie pre obývaciu izbu

Trojrozmerný obraz je vždy zaujímavý pre vnímanie. Hlasitosť, farebné efekty, ilúzia úplného ponorenia do priestoru obrazu prinášajú úžasné emócie. Efekt 3D obrazu môže pracovať na uvoľnení alebo naopak na tónovanie tela. Krásne obrázky pomáhajú odstrániť únavu, psychický stres alebo len oddýchnuť od nadmernej informácie. Zvyčajne fotografie s vynikajúcou kvalitou umožňujú zvážiť najmenšie detaily. V obývacej izbe sú trendové 3D tapety najlepším riešením pre dekoráciu stien, ako je vidieť na fotografii prezentovaných interiérov, ktoré zaujali svojou krásou a prirodzenosťou obrazu.

3D tapety v jemných farbách v interiéri obývacej izby

Vďaka 3D tapetám vzniká atmosféra vytvorená v miestnosti. Slávnostný, útulný alebo pohodlný interiér poteší majiteľov aj hostí domu. Trojrozmerný obraz, ktorý preniká do miestnosti zo steny obývacej izby, zachycuje všetku pozornosť a okamžite sa ponorí do predmetu fotografie. Tento dizajn bude príjemnou témou pre diskusiu, predmetom preskúmania a napodobňovania.

Každá téma na tapetu s 3D obrazom je jasne štylizovaná a ľahko sa stáva súčasťou projektového projektu. Okrem toho sú tieto tapety lepené nielen na stenách, ale aj čiastočne na strop alebo dvere. Hlavnou úlohou je určiť, ako sa budú kombinovať s dokončením stropu, podlahy, nábytku a textílií. Takáto tapeta je dobrým riešením nielen pre vytvorenie nového interiéru, ale aj pre vykonávanie kozmetických opráv. Pri výbere správneho obrázka a výmene niektorého príslušenstva môžete získať úplne novú obývaciu izbu. Časové a materiálne náklady budú minimálne.

3 D tapety pomôžu umiestniť originálny interiér

3 D tapety vo svetlých farbách pomôže vizuálne zvýšiť obývacia izba

3 D tapety nie sú nákladný spôsob, ako dať originality miestnosti

Pojem 3d pochádza z trojrozmerného. Toto je trojrozmerná. Každý objekt možno považovať za trojrozmerný, pretože má tri rozmery - šírku, dĺžku, výšku. Vytváranie fotografických tapiet je vytvorené vďaka špeciálnym technológiám a trojrozmernej grafike. Zatiaľ čo proces sa vždy posúva dopredu, môžeme očakávať, že v blízkej budúcnosti bude veľa dekoratívnych materiálov mať podobné vlastnosti.

Jednotlivé objednávky preberajú zákazníkovu voľbu akéhokoľvek obrazu a výrobu tapiet na špeciálnom materiáli. Fotografické tapety vo vnútri obývacej izby na fotografii majú 3D obraz kvôli špeciálnym časticam, ktoré odrážajú svetlo a lámajú ho v požadovanom smere. Okrem výberu obrázkov pre takéto tapety si pamätajte špeciálne osvetlenie a pravidlá jeho umiestnenia. Najlepšie sú svetelné zdroje s ultrafialovým svetlom. Prispievajú k dimenzionálnosti obrazu na stene. Tieto jednoduché triky pomôžu plne ukázať krásu a realitu moderných fotografických tapiet.

Obrázky širokého formátu majú určitú hlasitosť. Práve tento zväzok je dôvodom ich popularity. Pocit pohybu fotografií zo steny do miestnosti je prekvapujúci a fascinujúci. Technológia výroby je podobná vytváraniu fotografických tapiet:

 • Modelovanie obrazu v počítači;
 • Výber farieb pomocou špeciálnych programov;
 • Tlač na roliach.

Letný les vo formáte 3 D

Veľká ruža na tapety v obývacej izbe

3 D tapety je skvelé pre malý obývacia izba

Papier môže mať niekoľko typov - netkaný, vinylový alebo papierový. 3d tapety sú rozdelené do niekoľkých typov:

 1. Štandardné. Obrázky bez výberu kresby. Môžu to byť vzory, geometrické tvary, ozdoby;
 2. Single. Sú to sebestačné obrázky alebo malé fragmenty, ktoré sa dajú prilepiť k stene alebo priehradke miestnosti. Môžu byť zarámované a majú rozdielne veľkosti.
 3. Panoramatická. Na takýchto plátnach sú umiestnené globálne obrazy a líšia sa ich veľkosťami. Okamžite sa inštalujú na niekoľko stien a robia príbehy veľmi realistickými;
 4. Fluorescent. Malá žiara miestnosti v tme je dosiahnutá vďaka obsahu špeciálnych látok v zložení náteru na tapety. Pri použití žiariviek v noci sa obraz stáva fantastickým;
 5. LED svetlo. Takéto obrazy sa zvyčajne používajú spolu s dodatočným osvetlením. Jedná sa o celý systém, ovládaný panelom a zmenou obrazu podľa vlastného uváženia. Je to najdrahšia a najkomplikovanejšia registrácia.

Veľké kvety na tapety v obývacej izbe

Ozdoba vo formáte 3 D bude dobrou voľbou pre obývaciu izbu

Ak chcete získať lesk na povrchu tapety, je laminovaný. Povrchy s matným efektom majú zvyčajne hrubú textúru. Najlepšie materiály na výrobu najdrahších luxusných kópií sú viskóza a hodváb. A na zvýšenie odolnosti proti opotrebeniu a pevnosti sa aplikuje špeciálny povlak.

Širokoformátové návrhári obrázkov používajú na riešenie niekoľkých problémov naraz - jasný dizajn, korekcia veľkosti miestnosti, spojenie všetkých dekoratívnych prvkov v jednom štýle:

 • Veľké objemné obrázky zdobia celú stenu alebo jej jednotlivé časti. Napríklad rozdeliť miestnosť na tematické oblasti;
 • V malých miestnostiach takéto obrázky ľahko poskytnú optický nárast priestoru;
 • Pre väčšiu prirodzenosť by farba všetkých stien mala byť v jedinom svetelnom rozsahu. Teplé odtiene urobia miestnosť pohodlnejšou a chladnejšie sú priestrannejšie.

Teplé farby pomôžu urobiť obývacia izba čo najkomfortnejšia a útulnejšia

Zdôraznenie v obývacej izbe sa odporúča len pre 3D tapety

Dôležité! Všeobecnú koncepciu obývacej izby by mali podporovať len 3D tapety. Je lepšie, aby fotografia na stene bola pokračovaním všeobecnej témy a nie samostatným kričiacim objektom.

 • Abstraktné výkresy sú ideálne pre moderné alebo špičkové izby. Pre klasiku sú panoramatické obrázky prijateľnejšie. Samozrejme, obraz na panorámu musí zodpovedať zákonom žánru celej obývacej izby;
 • Niektoré verzie 3D tapiet dokonale zodpovedajú stenovými panelmi alebo dekoratívnymi výliskami.

Pri príprave povrchu na lepenie 3D tapety sa uistite, že všetky plochy sú ploché. Dokonca aj malé chyby môžu poškodiť plátno a narušiť obraz. Pri upevnení na stenu sa zvolí lepidlo, ktoré sa aplikuje priamo na stenu. Pri práci s 3D tapetami pre steny dodržujte teplotný režim a sledujte absenciu prievanu. Existuje niekoľko príkladov dizajnu pre obývaciu izbu.

Vynikajúcou možnosťou by bola tapeta 3 D so zelenou vegetáciou

Jasný prízvuk v bielom obývacej izbe vo forme ružových lístkov

Veľké kvety na 3 D tapety pridávajú živú sviežosť

Nápady na interiér s 3D tapety

Pri zdobení miestnosti sa zvyčajne berie do úvahy jej účel a podľa toho si vyberajte štylistický smer. Obývacia izba môže vykonávať akýkoľvek kreatívny projekt. V priestranných domoch ubytovať mnohých hostí a slúži ako miesto na rôzne dovolenky. V malých bytoch, okrem prijímania hostí, je obľúbeným miestom pre komunikáciu celej rodiny. Niektoré myšlienky sú veľmi jednoduché:

 • Pohľad na zasnežené hory v bielych a modrých tónoch. Na jednej strane modré odtiene dobre fungujú na duševnom stave človeka, rýchlo upokojujú a naladia sa do obchodnej nálady. Na druhej strane sa miestnosť v chladných odtieňoch stáva oázou čerstvosti v horúcom období, pričom sa zvyšuje malá miestnosť;
 • Téma vesmíru sa môže odrážať na jednej zo stien a stropu. Tajomné planéty, hmloviny, obrazy hviezd a lodí ponúkajú celý priestor miestnosti na podporu tejto témy. Podporujú to pevné steny, laminované šedo-béžové tóny, zabudované reflektory;
 • Panoramatický výhľad na domy a záhrady je vynikajúcim zázemím pre umiestnenie čalúneného nábytku v obývacej izbe. Nachádza sa na gauči, môžete mať plný pocit, že ste v lese častejšie pri vodopáde. Alebo na záhrade, medzi kvitnúce šeříky;

Lesná stezka na 3 D tapety bude vynikajúcou voľbou pre obývaciu izbu

Morská vlna vo vnútri obývacej izby

 • Fotografia večerného mesta vytvorí atmosféru odpočinku na streche megakity alebo ľahko podporí náladu strany;
 • Pobrežie azúrovej pláže na stenu, prútený nábytok, tropické drevo a koberec, ktoré opakujú farbu piesku, vytvoria úplnú ilúziu prítomnosti na pobreží. Príslušná hudba a koktaily pomôžu relaxovať po pracovnom dni vlastníkom bytu;
 • V obývacej izbe mladého dievčaťa sú celkom primerané pestré farebné kvety, motýle a ozdoby. Veľa mäkkých viacfarebných vankúšov, krásne kreslá, zlaté a strieborné nábytkové dekorácie vytvoria romantickú a zasnúbenú náladu.

Veľké ruže budú vynikajúcou voľbou pre obývačku dievčaťa

Jemné čerešňové vetvičky zdobia každú obývaciu izbu

 • Obraz múzea, starého hradu alebo umeleckej galérie je vhodný pre milovníkov pokoja a pohodlia. Klasický štýl bude organicky vziať také 3D tapety;
 • V priestranných obývacích izbách veľkých vidieckych domčekov sa používajú obrazy obrovských kvetov. V závislosti od farby interiéru môžu byť čajové ruže, biele chryzantémy alebo obraz kvitnúceho poľa;
 • V obývacej izbe v ekologickom štýle si vyberajte obrázky z dažďového pralesa alebo krajiny s vodopádmi, zvieratami a kvetmi.

Elegantný vodopád v obývacej izbe na 3 D tapety

Pri výbere tapety sa nezabudnite zamerať na veľkosť, výšku a stupeň osvetlenia miestnosti. V malých miestnostiach príliš veľký obrázok nebude veľmi vhodný, pretože vytvára tlakový efekt. A naopak, vo veľkých miestnostiach sa jemné kreslenie stratí a bude to nevhodné. Môžete brať do úvahy radu návrhárov na aplikáciu fotografických tapiet v interiéri:

 • V malých obývačkách je lepšie použiť tapety s vizuálnym pohľadom. Lepte lepšie na celú plochu steny. Táto technika vám umožňuje maximalizovať priestor;
 • Jemné pastevné farby znižujú tlak veľkého vzoru a tmavá časť miestnosti je opticky odstránená;
 • Vo vnútri priestrannej obývacej izby s dostatkom slnečného svetla môžete použiť akúkoľvek tapetu. Veľký obraz, trojrozmerná štruktúra, lesk alebo viacfarebná farba je možné ľahko umiestniť na každú stenu. Jediná vec, ktorú musíte venovať pozornosť, je nábytok. Ak je tapeta jasná, potom nábytok je lepšie vybrať pokojnejšie farby. A naopak, ak je jasným prízvukom nábytok, potom by tapeta nemala nútiť všetku pozornosť. Lesk na tapety je prijateľný na stenách na bočnej strane okna. Pri priamom zásahu svetla bude oslnenie, ktoré deformuje obraz;
 • Ak chcete rozdeliť miestnosť na zóny, mali by ste si vybrať vzorec podľa významu každého miesta. Pre relaxáciu a vysokokvalitné odpočinkové krajiny sa budú približovať fotografie rastlín, nádrží. Pre časť miestnosti, určená pre príjem hostí, organicky zapadajú do abstraktných kresieb, fotky večerných megacities.

Lesné háje v malej obývacej izbe

Nočné mesto v malej hale

Moderné 3D nátery majú výhody, ktoré nemožno ignorovať. Spĺňajú bezpečnostné požiadavky a sú vyrobené pre každý projekt. Okrem toho majú určité vlastnosti:

 • Odolnosť proti opotrebovaniu;
 • Ochrana pred UV žiarením. Vďaka tomu si dlho uchovajú svoj atraktívny vzhľad a nezmiznú;
 • Ľahko podliehať vlhkej starostlivosti;
 • Nie je toxický;
 • Ohnivá odolnosť vďaka spracovaniu so špeciálnym zložením.

Obal na stenu s objemom 3d vytvára originálny obývací priestor. Môžete poraziť akýkoľvek príbeh. Či už je to letná kaviareň alebo kvetinové polia, rieka alebo pláž, je dôležité len vybrať si vhodný nábytok a detaily interiéru.

Pláž v obývacej izbe vám pomôže cítiť 24-hodinovú letnú náladu

Dokonalé rozdelenie pomôže zvýšiť a obnoviť miestnosť

V malej obývačke sa odporúča v interiéri použiť 3D tapety, ako je znázornené na fotografii. Samostatné stránky sa zvýšia a miestnosť sa obnoví.

Tip! Pozrite si 3D obrázok vopred. Ak chcete, aby sa obraz stal veľkolepým a objemným, musíte sa naň pozrieť z určitej vzdialenosti. Ak je miestnosť príliš malá, 3D efekt sa nemusí zobraziť.

Ak na stenách nie je možnosť vložiť 3D tapety, potom stojí za to zvážiť možnosť ich umiestnenia na strop, vstupné dvere alebo nábytok. Pri lepení na strop použite modely z fluorescenčného pravítka. Najkrajšími obrazmi bude hviezdna obloha. Vizuálny efekt sa dosiahne, renovácia interiéru je zaručená.

3D tapetový papier: fotografický katalóg interiérov, dizajnové techniky v dekorácii

Na trhu finálnych materiálov sú vždy nové novinky a nie je ľahké pochopiť taký obrovský sortiment. Tento článok detailne popisuje taký populárny typ dokončovacieho materiálu ako 3D tapetový papier: fotografický katalóg hotových riešení jasne preukáže všetky predložené informácie. Tiež budú považované za výhody a nevýhody, hlavné typy 3D fotografických tapiet, ako sa líšia a ako ich používať v interiéri bytu.

3D tapety sa často používajú na zdobenie interiérov rôznych miestností

Funkcie použitia 3D stenového papiera na steny

Existuje mnoho spôsobov, ako oživiť nudný dizajn miestnosti. Jedna z najviac praktických, efektívnych a lacných možností - nástěnný papier 3D pre steny. Foto-príklady jasne ukazujú, ako radikálne transformovaný byt vďaka tejto tapety.

Tapety na stenách sú schopné zmeniť vizuálne vnímanie

Hoci 3D tapety zapadajú takmer do akéhokoľvek dizajnu, vytvárajú najväčší dojem na diaľku. Napriek tomu na internete nájdete nádherné príklady použitia stereoskopických fotografických tapiet v interiéri malých apartmánov alebo dokonca gostinok. Hlavná vec je vybrať ten správny obrázok, veľkosť a farbu tapety a správne si vybrať miesto pre interiér.

Trojrozmerná tapeta s obrazom stromov je ideálna pre milovníkov prírody

Ak chcete zvýšiť efekt, môžete dodatočne umiestniť ultrafialové žiarovky, napríklad drevené lampy alebo lampy BLB. Svetlo, ktoré vyžaruje, je prakticky nerozoznateľné voči ľudskému oku, ale dáva obraz mimoriadne hlboké a realistické. Inštalácia takýchto svietidiel si bude vyžadovať určité finančné náklady, ale účinok trojrozmerného obrazu osvetleného v pravom uhle bude jednoducho nezabudnuteľný.

3D stenový papier - trend v dizajne interiérov

Hlavné výhody 3D fotografických tapiet

Fotografické tapety s efektom 3D sa vyznačujú dobrou odolnosťou proti opotrebeniu a spĺňajú všetky požiarne bezpečnostné požiadavky. Sú vyrobené z materiálov šetrných k životnému prostrediu a prechádzajú vzduchom dobre, čo im umožňuje používať aj v detských izbách. Tieto tapety sa nebojí vlhkosti, nečistôt, teplotným extrémom, ultrafialovému žiareniu, a starostlivosť o ne nebude mať žiadne ťažkosti - najviac ľahko zmyť nečistoty bežných detergentných alebo jednoduchý mydlom a vodou. Ich životnosť presahuje desať rokov a časom sa nehorí a nestratí ich pôvodný vzhľad.

3D tapety s obrazom mora dávajú príležitosť užívať si úžasný výhľad každý deň

3D tapety sú extrémne dekoratívne. Na rozdiel od konvenčných tapiet, ktoré sú tak populárne pred niekoľkými desaťročiami, umožňujú nielen zdobiť miestnosť, ale tiež vytvárajú ilúziu reality reality obrazu, ktorý je na nich zobrazený.

Volumetrická tapeta s obrazom horských vrcholov

3D-tapety, ako by "tlačenie" steny, dajte hĺbku priestoru, vďaka ktorému je ľahké skryť nedostatky rozloženia. S ich pomocou môžete vizuálne zväčšiť miestnosť, rozšíriť úzku chodbu, zvýšiť nízky strop. Krásne 3D tapety na stenu (fotografie na internetových zdrojov ponúkajú množstvo zaujímavých riešení) bude ústredným prvkom návrhu, a vo veľkej sále a v typickej chodby, ktoré často nemôžu nájsť žiadne miesto pre väčšinu drobného nábytku, ani pre zložité nápady.

Umývacie a umývateľné 3D tapety pre kúpeľňu

Sú tiež často používané na oddelenie priestoru do funkčných oblastí. Dosahuje sa to nielen kvôli veľkosti alebo obrazu, ale aj kvôli ich farebnému riešeniu.

Každý apartmán bude jedinečný s tapetami 3D steny. Katalógy fotografií prezentovaných na špecializovaných stránkach pomôžu urobiť správnu voľbu. Tieto isté stránky často ponúkajú zákazníkom možnosť vytvoriť tapety na základe individuálnej objednávky. Keď sa dohodnú všetky otázky, samotný proces 3D tlače trvá len niekoľko hodín.

Použitie 3D obrazov v modernom interiéri

3D tapety majú určité nevýhody. Napriek pomerne jednoduchému lepeniu musí byť povrch pod nimi najprv opatrne vyrovnaný. Akýkoľvek kĺb, dieru alebo drsnosť neguje všetky svoje výhody, vrátane realistického efektu obrazu. Pokiaľ ide o priame vlepovanie stien s fotografickými tapetami, vo väčšine prípadov máte len málo skúseností bez pomoci špecialistov. Avšak v priebehu práce je potrebné dbať na to, aby bol materiál položený veľmi rovnomerne bez toho, aby ste mali čo najmenšie skreslenie. Je pravda, že pri inštalácii niektorých typov tapety bez profesionálov, nemôžete robiť.

Trojrozmerné nástenné maľby - úžasné a neuveriteľné umenie

Užitočná rada! 3D-tapety sú vyrobené z polyesteru, takže ak sú vložené, odporúčame použiť lepidlo na ťažké tapety. Pre zvýšenú spoľahlivosť je k nej možné pridať PVA.

Foto tapety s 3D efektom môžu vizuálne zmeniť akúkoľvek miestnosť

3D tapety sa ťažko nakupujú v obchodnom dome. Najčastejšie je potrebné ich objednať na špecializovaných stránkach, ktoré ponúkajú služby rôznych tlačiarní. Tieto isté stránky poskytujú podrobné informácie o výbere fotografií, cenách 3D tapiet pre steny a správnej aplikácii.

Krásna stenová krajina v dekorácii spálne

Mimochodom, je vysoká cena považovaná za jeden z ich nedostatkov. Je niekoľkonásobne vyššia ako cena konvenčných tapiet a líši sa v závislosti od:

 • druh 3D-tapety;
 • zložitosť obrazu;
 • spôsob tlače;
 • základný materiál (netkaný, vinyl, tkanina).

Populárna tlač pre tlač na tapety - hrdinovia vašich obľúbených filmov

Ešte drahšie sú vlastné tapety, aj keď v tomto prípade si môžete vybrať nielen kresbu (môže to byť aj vaše vlastné nákres alebo fotografia), ale aj veľkosť plátna. Všeobecne platí, že vysoká cena tohto dokončovacieho materiálu je kompenzovaná ich dlhou životnosťou a jednoduchou údržbou.

3D tapetový papier je nové slovo v oblasti povrchových úprav

3D tapety: fotokatalóg hlavných typov, charakteristiky a spôsoby tlače

V online obchode je prezentovaný široký výber 3D tapiet na steny. Katalógy fotiek a ceny na týchto stránkach sú impozantné svojou rôznorodosťou. Táto abstrakcie a mestskej krajiny a prírodnej krajiny, flóry a fauny, priestor, tapety fantázie alebo anime štýle, ohromujúci imitácia drahých povrchových materiálov a ďalšie. To všetko sa však môže znížiť na niekoľko základných typov. A potom sa rozhodnite, čo je najlepšie pre konkrétny interiér, bude oveľa jednoduchšie.

Tlač na tapiet zobrazuje námorný prístav

Najčastejšie rozlišujeme nasledujúce typy 3D tapiet:

 • single;
 • štandardné;
 • panoramatický;
 • fluorescenčné;
 • LED (tapeta s podsvietením LED).

Obraz Eiffelovej veže prinesie do interiéru špeciálny francúzsky šik

Jednoduché 3D tapety majú spravidla jasné hranice a presne stanovenú veľkosť. V skutočnosti ide o fragment obrazu, ktorý je samostatným prvkom dekoru, takže nelepia celú stenu. Je navrhnutý tak, aby vytvoril jasný akcent v interiéri. Často sa dodatočne izoluje pomocou farebných hraníc alebo výliskov vo forme rámu.

Samostatné 3D tapety v miestnosti chlapca

Štandardné tapety majú obvyklý druh kotúčov a kresba na nich vyzerá ako opakujúci sa trojrozmerný geometrický vzor, ​​etnický alebo zeleninový potlač, abstrakcia. To im umožňuje používať v obyčajných apartmánoch av súkromných domoch, pretože takáto tapeta nevyžaduje striktné prispôsobenie sa vzoru a je veľmi jednoduchá inštalácia. Zlepia všetky steny v miestnosti alebo pridelia funkčné zóny. Štandardná tapeta vám umožňuje efektívne zvládnuť priestor zvýšením alebo znížením jeho priestoru. To je najdemokratickejší z hľadiska cenového typu hromadných tapiet.

Štandardná tapeta s trojrozmerným obrázkom

Panoramatická tapeta je jedno plátno, ktoré je prilepené naraz na celú stenu alebo dokonca celú miestnosť pozdĺž obvodu. Rozlišuje sa vo veľkej veľkosti (často viac ako niekoľko desiatok metrov). Z dôvodu zložitosti inštalácie by malo byť lepenie tohto typu tapety poskytované odborníkom, čo súvisí s dodatočnými finančnými nákladmi, ale výsledok stojí za to.

Originál tlače mestskej ulice na stenu v interiéri

Panoramatický tapety zmeniť izba na nepoznanie, "tlačí" svoje hranice, propagovať ten istý 3-D efekt, ktorý vytvára ilúziu autentického realizmu - častejšie je mestských, vidieckych alebo prírodné krajina, jasne modrej večernej oblohe alebo oceán.

Panoramatické 3D tapety na stenu v spálni

Žiarivka je pokrytá špeciálnou kompozíciou (obsahujúcou fosfor), ktorá sa objavuje len v tme. Vytlačený obrázok duplikuje hlavnú kresbu na tapetu. Svieca farba samotná nevytvára 3D efekt ako taký. To môže dokonca spracovať bežné tapety.

Detská tapeta s obrázkom kreslených postavičiek

Pokiaľ ide o 3D foto tapety, v priebehu dňa budú vyzerať ako bežné panoramatické tapety, a večer vďaka uvedenej kompozícii a žiarivky rozsvietia miestnosť s jemne tečúcim modravým svetlom. Toto je obzvlášť účinné na tapety zobrazujúce nočné mestské scenérie, námorné prístavy, galaxie, hlbiny oceánov.

Žiarivá tapeta je vynikajúce riešenie, ktoré dáva interiéru nezvyčajný a zaujímavý vzhľad

Venujte pozornosť! Vďaka nočnému osvetľovaniu sa žiarivky často používajú ako tapety pre detské steny. Fotografické katalógy na tematických miestach preukazujú mnoho úspešných riešení pre krásnu výmenu štandardného nočného svetla. Toto podsvietenie sa však nemôže vypnúť, ak napríklad začne narúšať spánok alebo časom dráždiť. Preto, či stojí za to, aby ste umiestnili takúto tapetu do detskej izby, alebo povedzme, spálňa je kontroverzným problémom.

Žiarivá tapeta s obrazom nočného mesta

LED tapety, v skutočnosti, tapety nie je. Sú to zložitý systém pozostávajúci z mnohých malých vstavaných špeciálnych LED čipov. Pomocou vzdialenej alebo mobilnej aplikácie môžete ľahko meniť úroveň osvetlenia, farby, odtiene a dokonca aj samotný obrázok. Tieto tapety sú celkom vhodné ako ďalšie zvýraznenie.

3D tapety vo vnútri detskej izby pre chlapca

Na rozdiel od žiarivky, LED tapety môžu byť bezpečne inštalované v detských izbách. Budú dokonale zvládnuť úlohu nočnej lampy, a keď dieťa zaspí, môžu byť vypnuté. Nevýhody tohto dokončovacieho materiálu zahŕňajú jeho vysoké náklady a zložitosť inštalácie (musí to robiť len profesionáli).

Foto tapety s pôvodným obrázkom

Pri objednávaní v online obchode by ste mali okrem požadovaného obrázka, typu tapety, vhodnosti na veľkosť miestnosti a nápadu na dizajn venovať pozornosť spôsobu tlače. Závisí to od toho, ako sú nasýtené a odolné farby na tapetách.

Abstrakcia na stene vyniká na pozadí bielych interiérov

Obrázky sú vytlačené pomocou:

 • atrament, reaguje na ultrafialové žiarenie a pod jeho vplyvom sa pevne absorbuje do plátna. Táto metóda tlače sa používa najčastejšie, pretože poskytuje najviac kontrastné a bohaté z hľadiska farby, a tiež má dobrú trvanlivosť;

 • eko-rozpúšťadlo atrament. Ide o špeciálny atrament, ktorý obsahuje rozpúšťadlo a malé pigmentové častice. Atrament sa líšia nepríjemné, aj keď nie veľmi silný zápach, a umožňuje tlačiť s extrémne dlhou životnosťou obrazy s vysokým rozlíšením, a to aj na vinylových povrchoch, ale zaschnúť po dlhú dobu;

Fascinujúce na stene vyzerajú obrázky farieb v makrofotografii

 • latexový atrament. Ekologicky šetrné, suché ihneď po aplikácii, zachovávajú pôvodnú farbu a vzhľad dlhú dobu, ale nerozlišujú ostrosť obrazu. Vďaka vysokej teplote požadovanej pre vysokokvalitnú tlač nie sú vhodné na tapety, ktorých podklad nie je tepelne stabilný.

3D tapety s obrazom starého rebríka v interiéri kúpeľne

ZD tapety v interiéri: fotky štýlových rozhodnutí

Hlavnou výhodou 3D fotografických tapiet je okrem všeobecne uznávanej estetiky aj ich schopnosť zmeniť miestnosť na rozdiel od jej rozpoznania. Umožňujú kompetentne prekonať dostupný priestor - vizuálne rozšíriť alebo znížiť miestnosť, zdvihnúť alebo znížiť strop, zvýrazniť funkčné oblasti alebo urobiť jasný veľkolepý prízvuk.

Panoramatické snímky miest sú veľmi obľúbené

3D-foto-tapety v dizajne reštaurácií a kaviarní

Vďaka svojim funkciám je trojrozmerná tapeta ideálna nielen pre súkromné ​​byty a domy, ale aj pre reštaurácie, bary, kaviarne, nákupné a zábavné centrá. Podľa štatistík pomáha 3D obraz výrazne zvýšiť atraktívnosť takejto inštitúcie a niekedy aj dvakrát.

3d tapety v interiéri kaviarne

To nie je prekvapujúce, pretože tieto trojrozmerné tapety dávajú kaviarni alebo reštaurácii osobitosť, zvláštny šarm, pomoc bez zbytočného úsilia dodržiavať spoločný štýl. Napríklad japonské tapety, z elegantných hieroglyfík a klasickej japonskej záhrady alebo rybníka s altánkom až po nočnú panoráma mesta Tokio, sú vhodné pre sushi bar alebo reštauráciu v japonskom štýle.

Obraz tapety efektívne "prúdi" do čalúnnej tlače pohovky

Najvhodnejšie 3D tapety vyzerajú v priestranných priestoroch s veľkými stropmi. Avšak, dokonca aj malý bar z tých, ktoré často usadiť sa v suteréne bude iskriť s novými farbami, v prípade, že steny sú tam až do konca fluorescenčné 3-D tapetu s podvodnou tematikou. Existujú tisíce riešení a zákazníci nemajú žiadne bariéry, s výnimkou konečných nákladov.

Jasný tapetový papier s obrazom morskej vlny

Je to zaujímavé! Optická ilúzia, vytvorená 3D tapetami, sa už dlho stala nezávislým turistickým lákadlom. Po celom svete sa vytvorili múzeá trojrozmerných ilúzií. Jedným z najznámejších je Optické iluzorné múzeum v Busane (Južná Kórea).

3D fotografické fotografie v dizajne bytov a domov

Najčastejšie v katalógoch a webových stránkach sú príklady a fotografie 3D tapety na stene v byte alebo súkromnom dome. Je to spôsobené už uvedenými výhodami tohto finišného materiálu - estetika, trvanlivosť, schopnosť transformovať priestor. Samozrejme, že veľké fotografické tapety sú drahé, ale vzhľadom na ich extrémne dlhú životnosť sa tieto náklady splácajú so záujmom.

3D tapety sa stali súčasným nálezom pre dizajnérov

Volumetrická tapeta vhodná pre takmer akúkoľvek miestnosť. Môžete vložiť 3D fototapety na stenu do haly (fotky na internete ponúkajú veľa príkladov), detskú izbu a spálňu, kuchyňu a kúpeľňu. Hlavnou vecou je zvážiť veľkosť, účel a štýl miestnosti.

Tapety, rozšírenie priestoru, v dizajne moderného bytu. Ako si vybrať tapety pre každú izbu. Obrázky najviac prospešné pre malé miestnosti. Foto stena v modernom interiéri.

V malom byte alebo v hoteli by ste nemali pokrývať jednu alebo niekoľko stien s panoramatickými tapetami. Z blízkej vzdialenosti nebude účinok a samotná miestnosť bude ešte menšia a nepohodlná. Ale jeden monochromatický alebo s jasnou farbou prízvuk malé tapety bude celkom vhodné. Môžete tiež použiť štandardné 3D tapety s abstraktným alebo geometrickým potlačou, ale pokryť ich len jednou stenou. Napríklad, ak je miestnosť úzka a dlhá, sú vložené dlhšie steny. V dôsledku toho sa priestor rozšíri a jeho celkové rozmery sa vyrovnajú.

Jednoduchá obloženie stien v interiéri malého bytu

Pri priestranných apartmánoch platia rovnaké pravidlá. Nepoužívajte žiarivkové tapety v spálňach alebo škôlkach. Chvíľu to bude rád modré svetlo vyžarované v tme, ale keď sa nudí, nebude možné ho vypnúť. Z tohto dôvodu je lepšie umiestniť tapety LED do škôlky alebo spálne a žiarivky sú vhodnejšie pre iné miestnosti. Vyzerajú dobre v hale a kúpeľni. Volumetrická tapeta sa nebojí vlhkosti, chemického alebo mechanického nárazu a v kúpeľni pomôže relaxovať a vychutnávať si pokoj, ticho a vodné procedúry.

3D tapety môžu transformovať všetky kúpeľne

Žiarivkové tapety sú ideálne ako tapety na strop. Tiež je dobrým riešením prilepenie takýchto 3D tapiet k kuchynskej stene. Fotografie na internete ponúkajú veľmi originálne príklady fluorescenčných tapiet pre jedáleň alebo zónu zástera. Jednotlivé alebo panoramatické tapety v duchu fantázie a anime, s charakterom karikatúr a rozprávok, vhodné pre deti.

Fototapety vo vnútri detskej izby pre dievčatá

Veľký otvorený priestor fantázie otvára 3D wallpaper pre steny obývacej izby. V tejto miestnosti môžete použiť takmer všetky druhy 3D tapiet - od jednej po LED. Obzvlášť efektívne bude tu, aby ste si pozreli panoramatické tapety s mestskými, vidieckymi, morskými oblasťami, ako aj abstrakcie a obrázky priestoru.

Panoramatické 3D tapety sú skvelý spôsob, ako zmeniť miestnosť bez veľkého úsilia a investícií do času

Je dôležité si uvedomiť, že 3D-tapety sa stanú súčasťou interiéru po mnoho rokov, takže ich voľba je pristupovať zodpovedne, aby miestnosť vyzerala harmonické a šťastné obyvateľov ich vzhľad po mnoho rokov.

Tapety: katalóg fotografií skutočných a štýlových variantov

Umývateľná tapeta pre kuchyňu: katalóg foto-nápadov pre návrh interiéru

Tapety, rozšírenie priestoru, v dizajne moderného bytu

Fresky na stene: fotografie, ceny, katalóg zaujímavých nápadov na dekoráciu

Kombinované tapety v hale: fotografie, dizajn 2017-2018 a populárne dizajnérske techniky

Tapety na plochu: interiéry fotografií so zaujímavým dizajnom

Super! Niečo veľmi úspešné, niečo vôbec nie je v téme, ale v podstate - veľmi cool!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 67 = 75