Po schodoch chodníka

Rebrík v tvare L s vlastnými rukami - ako urobiť rohové schodisko

V prípade, že miestnosť bude inštalovaná v tvare písmena L schodisko, je možné, že za účelom zníženia veľkosti na schodiskách a ušetriť miesto potrebné na opustenie miesta a namiesto toho robiť prevíjačky.

Rebrík s otočnými schodmi je kompaktnejší ako dizajn s intersticiálnou platformou. Zároveň rebríky majú rad nevýhod, z ktorých najdôležitejšie sú nepravidelné radiálne kroky a výsledné vlastnosti.

V tomto článku vám povieme, ako správne navrhnúť rebrík so zebrovými krokmi, aby ste ho mohli používať, bolo pohodlné a bezpečné.

Bezpečnostné požiadavky na schody

Aby sa vylúčili konštrukčné chyby, musia byť uhlové rebríky správne navrhnuté výpočtom krokov krok za krokom, berúc do úvahy nasledujúce požiadavky:

 • Hĺbka schodov v najširšej časti by nemala presiahnuť 40 cm a na úzkych - nie menej ako 10 cm;
 • V strede musia byť všetky kroky rovnakej hĺbky, ale nie menšie ako 20 cm;
 • Výška schodu sa môže pohybovať od 12 do 22 cm;
 • Okraj behúňa by nemal vyčnievať viac ako 4 cm;
 • Pri navrhovaní schodov v tvare l dodržujte nasledujúce vzorce (kde e je hĺbka javiska, j je výška stúpacieho stúpača):
 1. výhodný vzorec: e - j = 12 cm;
 2. bezpečnostný vzorec: e + j = 46 cm.
 3. krokový vzorec: 2j + e = 62 (60-64) cm;
 • v prípade, že početne rebrík otočiť o 180 °, pričom vzdialenosť medzi pochody musí byť najmenej ¼ šírka stupeň, v opačnom otáčaní do kroku hĺbky úzkej časti bude príliš malé (menšie ako 10 cm), čo je neprijateľné;
 • Vzdialenosť od schodov k stropu musí byť minimálne 200 cm;
 • Výpočet rebríka so striedanými krokmi

  Po určení základných rozmerov zakriveného schodiska na základe videa je potrebné vypočítať konfiguráciu a počet účastníkov.

  Najskôr je potrebné určiť stred oblúka, ktorý sa zhoduje s vnútorným polomerom rebríka, tj bodom "A". Potom určite počet gramofónov: čím viac z nich, tým menej je potrebný uhol otočenia a komfortnejší bude pohyb po schodoch.

  Predpokladajme, že pristávacie dráhy budú krokmi siedmeho vrátane. Potom sa na začiatku ôsmeho kroku vykoná priamka DE. Linka AB rozdeľuje rebrík do ľavej a pravej časti. V strede pochodu je potrebné nakresliť krivku eso, zodpovedajúcej čiary pohybu. Z AB na línii pohybu sa rovná ½b, kde b - šírka bežného kroku. Získame bod 1. Ďalej z neho uvoľníme segment, ktorý sa rovná b a označte bod 2. Zodpovedajúcim spôsobom označujeme zvyšné body 3-7 v pravidelných intervaloch.

  Potom bodmi 1 a A nakreslíme priamku k priesečníku s DE. Tiež máme priamku dvoma bodmi na pozemku a A. DE získať bodu 1 a 2. DE prepustiť na úsekoch trate, rovné časti 1-2, a označiť ich číslica 3, 4, 5, 6 a 7, v tomto poradí. Teraz pripojte bod 3 na riadok pohybu eso s bodom 3 na linke DE, potom pripojte zodpovedajúce body 4, 5, 6, 7. Takto sa určuje konfigurácia krokov. Podobný výpočet sa robí pre pravú stranu rebríka s otočnými schodmi.

  Výpočet otáčacieho schodiska o 90 stupňov

  Rovnako ako v prípade rebríka v tvare U, je tu bod "A" a priamy reproduktor je držaný. Existujú dve možné miesta pre tieto kroky:

  1
  1. priamy reproduktor rozdeľuje uhlový krok na polovicu;
  2. Dva kroky, ktorých hrany susedia s priamym AU.

  V druhom prípade, podobne ako rebrík v tvare písmena U, je pohybová línia eso. Na krivočiarnej časti sú dĺžky b (šírka priameho kroku). Počet účastníkov je určený. Predpokladajme, že bude kroky 1, 2, 3 a 4. Potom, až do konca fázy 4, priamky U, kde "B" - križovatka priame EB a CA. Ďalej, z bodu "A" náhodne meškanie segment AD, a to označené body 2, 3 a 4 tak, že interval A2 sa rovná na dve časti, v intervale 23 - tri, 34 - štyri. V jednej často trvá ľubovoľný interval 1 štandardnej jednotky (cm, dm).

  Teraz pripojíme body 4 a B. Z bodov 2 a 3 do priesečníka s AB vykresľujeme čiary rovnobežné so segmentom B4. Body získané na úseku AB sú spojené s bodmi 3 a 2 na línii pohybu ac. Tieto trate určujú konfiguráciu štádií dráhy.

  V prípade, keď rovná AC rozdelí krok na polovicu, výpočet schodiska sa vykoná podobným spôsobom.

  Schody s otočením o 90 stupňov - ako si vyrobiť vlastné ruky

  Ukážeme, ako vytvoriť pristávací rebrík pomocou príkladu konštrukcie s nasledujúcimi parametrami:

  • dĺžka schodiska je 2294 mm;
  • šírka - 930 mm;
  • výška stropu je 2683 mm.

  Rohové schodisko sa skladá z dvoch pochodov. V dlhom pochodu 8 krokov sa horná časť zhoduje s prízemím druhého poschodia. V dolnom pochodu sú 2 kroky. A tri kroky sú bezchybné, ktorých uhol natočenia je 30 °. Konštrukcia dreveného schodiska bude vyzerať takto:

  Drevené schodiská s rotáciou sa vykonáva v dvoch rozmeroch sa Kosour 50h300h3000 mm, z ktorých jedna je upevnená na stene, a druhý - na nosnom stĺpe s rozmermi 100h100h2500 mm. Je tiež nutné zakúpiť veľkosť kroku 900h300h40 mm točňa 900h900h40 mm, z ktorých budú vystrihnuté prevíjačky a stĺpiky.

  Drevené schodisko so schodiskovými schodmi, ktoré majú túto formu a parametre, sa realizuje v niekoľkých etapách.

  Najskôr by ste mali pripraviť šablónu, ktorá je obdĺžnikový trojuholník, ktorého nohy sa rovnajú hĺbke behúňa a výške stúpačky. Pre pohodlie by mal byť trojuholník pripevnený k lište, ako na fotografii. Pomocou tejto šablóny označíme šikmú a vyrezáme prebytok pomocou kotúčovej píly. Treba pamätať na to, že v najtenšej časti by šírka kosury nemala byť menšia ako 15 cm.

  Potom môžete nainštalovať podporný stĺpec. Predtým v stĺpiku musíte dutú drážku, do ktorej bude vložený šikmý predmet.

  V rohu je postavená improvizovaná nosná konštrukcia, ktorá bude opierať ozdobný kôš a slúži ako základ pre kroky pristávacej dráhy.

  Horné konce šikmých ponožiek sú upevnené pomocou kovových rohov.

  Po upevnení nosných prvkov je potrebné získať nasledovné:

  Pri inštalácii kosurov je dôležité monitorovať úroveň, aby neskôr boli kroky striktne horizontálne. Najčastejšou chybou neskúsených majstrov je to, že paralelnosť je považovaná za horizontálnu. Ale podlaha môže byť nerovnomerná, takže stačí určiť tento parameter pomocou úrovne.

  Strihacie stupne sú rezané z obdĺžnikovej dosky 900x900x40 mm. Pre rebrík s otočením o 90 stupňov stačí tri kroky. Aby sme ich vytvorili, rozdelíme dosku na tri časti s čiarami vychádzajúcimi z jedného rohu. Výrezy sú nastavené podľa dĺžky.

  Po určení, aký lak pokrýva rebrík, položíme na schody minimálne 3 vrstvy.

  Montáž schodišť so striedanými schodmi

  Na zaistenie krokov drážka reza drážky, ktorých výška je o niečo menšia ako hrúbka dosky. Takže zabezpečíme spoľahlivé upevnenie schodov zo schodov. A z vonkajšej strany - dokončujeme nosnú konštrukciu tak, aby mohla byť položená na schodoch.

  Z vonkajšej strany rebríka sú otočné schody pripevnené k nosnému rámu pomocou samorezných skrutiek. Vnútorné konce schodov sú vložené do rezov a sú lepené PVA lepidlom zmiešaným s pilinami na spevnenie konštrukcie.

  Ďalej pripojíme priame kroky pomocou dlhých samorezných skrutiek so zapustenými hlavami. Spodný úsek schodov sa bude vyrábať na strunách, aby sa skrýval vystupujúci uhol trenažéra.

  Koniec struny je rozrezaný kolmo na podlahu, aby ste mohli nainštalovať vstupný stĺpik.

  Teraz musíte nainštalovať balík. Niekedy sú pomocou krokov pomocou samorezných skrutiek pripevnené zospodu, ale táto metóda je nespoľahlivá. Je lepšie použiť hmoždinky - drevené tyče valcovitého tvaru.

  Na tento účel sa v krokoch vyvŕta otvor, ktorého priemer je o niečo menší ako úsek hmoždinky a je naplnený lepidlom. Podobná jamka sa vytvára v zábradliach a je veľmi dôležité, aby bola presne v strede. Ak balík má obdĺžnikový tvar, stred je definovaný ako priesečník uhlopriečok obdĺžnika. Pokúste sa vŕtať otvory čo najpresnejšie, aby sa ukázali byť prísne zvislé, pretože pozícia zábradlí bude závisieť od toho.

  Medzi prvým a posledným stĺpikom sa tiahne lano, pozdĺž ktorého je u všetkých zábradlí vyznačený uhol sklonu zábradlí. Ďalej na označených značkách sú vrchnáky stojanov odrezané. Takže pripravujeme balustrády na inštaláciu zábradlia.

  Madlo je možné upevniť pomocou jednoduchých samorezných skrutiek (vpotay) a skryť upevňovacie body pomocou tmelu.

  Jednoducho schodiškový rebrík s krokmi je pripravený. To sme dostali.

  S touto výrobnou metódou pôsobí záťaž na spodnú fázu otáčania pozdĺž vlákien stromu, čo je nežiaduce, pretože to oslabuje štruktúru. V tomto prípade bude potrebné ešte posilniť javisko s podložkou, čo sme urobili.

  Winder schodisko

  Schodisko s chodníkmi: konštrukčné prvky

  Prečítajte si v tejto publikácii:

  Na otázku, čo je schodisko, môžete rýchlo odpovedať, že ide o veľmi úspešnú kombináciu bežného pochodu a točitého schodiska. Druhý v tomto tandeme nahrádza prechodovú platformu, vďaka ktorej je miesto uložené, keď je nainštalovaný. Vo všeobecnosti, výhody schodiska pre dom tohto dizajnu je veľmi veľa. Po prvé, toto je malá oblasť pre inštaláciu. Po druhé, pohodlný pohyb (v porovnaní s točitým schodiskom). A po tretie, je to štýlový, atraktívny, dokonca možno povedať, jedinečný a bohatý vzhľad. Ide o takýto produkt, o ktorom budeme diskutovať o tomto článku z webovej stránky stroisovety.org, v ktorej budeme chápať zvláštnosti schodiska so vzletovými a pristávacími dráhami.

  Schodisko v tvare L s fotografiami s horlivým schodiskom

  Schodisko s zaubezhnymi kroky: požiadavky na výrobu

  Ako každý iný výrobok, ktorý osoba používa vo svojom živote, schodisko s bežcami musí mať určité vlastnosti. Korešpondencia s nimi a určuje požiadavky, ktoré boli predložené na jeho návrh.

  1. Kroky sú ich šírka. Najväčšia časť by nemala presiahnuť 400 mm a v najužších 100 mm. Malo by byť zrejmé, že prekročenie týchto hraníc vytvorí predpoklady pre nepríjemné pohyby na schodoch.
  2. Medzi zákrutami na rovných častiach rebríka by všetky kroky mali mať rovnakú šírku.
  3. Výška krokov. Pre ľahký pohyb (tak, aby sa človek nedostal nad nimi a nemusel zdvihnúť nohu príliš vysoko), výška schodov by mala byť približne 120-220 mm.
  4. Výčnelok je previs horného stupňa nad spodnou časťou, z bezpečnostných dôvodov by opäť nemal presiahnuť 40 mm.
  5. Rebrík v tvare písmena U, ktorý má dve otáčky a tvorí 180 stupňov. V nich by vzdialenosť od jedného pochodu k druhému nemala byť menšia ako štvrtina šírky schodov. V opačnom prípade sa ukáže nejednotnosť vo výške krokov - dostanete kroky menšie ako 100 mm vysoké, čo porušuje technické požiadavky, ktoré robia schodisko pohodlné a bezpečné.
  6. Tu je vzdialenosť od pochodu k prekrytiu obmedzená, najmenej 2 m. V opačnom prípade výroba schodiska s otáčacími stupňami s otočením nefunguje.

  Schodisko s horlivým schodiskom fotografie

  Ak chcete splniť všetky tieto požiadavky, vytvoriť spoľahlivé, pohodlné a krásne schodisko s vlastnými rukami, môžete urobiť iba predbežný výpočet jeho dizajnu. Tento prípad je v zásade jednoduchý a prístupný pre každého technicky myslenia.

  Výpočet schodiska so stupňovitými schody: základný princíp

  Ako bolo uvedené vyššie, je veľmi jednoduché vypočítať jednoduchý otočný rebríkovitý rebrík v tvare písmena L s krokmi vzletovej a pristávacej dráhy - celkovo ide o výpočet výšky schodov a určenie ich počtu. Takéto výpočty sú veľmi jednoduché.

  1. Najprv určujeme výšku medzi podlahou prvého poschodia a spodnou časťou podlahy. Stačí ju vziať a zmerať ju ruletou.
  2. Výsledný údaj je rozdelený na niekoľko krokov, takže vzdialenosť medzi nimi vo výške spĺňa požiadavky a je v rozmedzí od 120 do 220 mm. Napríklad, ak máme výšku od podlahy k podlahe rovnú 2500mm, potom ju rozdelíme do 20 krokov, dostaneme 125mm. V skutočnosti je to trochu nízky krok (napriek tomu, že veľkosť je v tolerancii), takže je lepšie pokúsiť sa pridať ešte jeden - rozdelenie 2500 mm o 21 krokov, dostaneme 119 mm. A ak rozdelíte 2500 o 22 krokov, potom ich výška už bude 113,6 mm. Môžete ísť smerom k zníženiu počtu krokov - ak je ich počet 19, výška medzi nimi bude 131,5 mm. Ak znížite počet krokov o jednu, výška sa zvýši na 138,8 mm. Všeobecne platí, že existuje veľa správnych variant výpočtov, ktoré nepresahujú požiadavky, a tu najdôležitejšou vecou je nájsť pre seba najvhodnejšiu možnosť. Prax ukazuje, že optimálna výška schodíka je vzdialenosť približne 180 mm, čo v našom prípade zodpovedá približne 14 krokom.

  Výpočet rebríka s krokmi fotografie

  Všeobecne platí, že pre nevedomého človeka ide o skutočnú hádanku, ktorá sa dá ľahšie vyriešiť opačným smerom a nie z požadovaných rozmerov, ale z priestoru, ktorý je k dispozícii pre schodisko. Na jednej strane to nie je úplne správne, ale týmto spôsobom môže byť z rebríka vytlačené maximum. Stranou tohto prístupu je silná strmosť schodiska. V takejto situácii je štandardný priamy pochod vybavený špeciálnymi krokmi nazývanými husi.

  Rebrík so zaubezhnymi kroky vlastné ruky: vlastnosti výroby

  Konštrukcia schodiska je považovaná za zložitú - je veľmi ťažké ho vypočítať a je to tak ťažké urobiť sami. Ale, ako sa hovorí, pre mysliteľku nie je nič nemožné - robiť rebrík s bežiacimi krokmi v tomto smere nie je výnimkou. Tu hlavnou vecou je správne premýšľať o postupnosti diel, ktoré možno rozdeliť na dve hlavné etapy.

  1. Otočná, zapezhnaya časť. Najprv musíte vypočítať polohu rohovej podpery - spravidla sa určuje na základe šírky rebríka (800 a viac milimetrov). Ak je bielizeň časť konštrukcie umiestnená v rohu, potom táto vzdialenosť musí byť ustúpená z oboch stien. Všeobecne platí, že umiestnenie navíjača v rohu značne uľahčuje proces výroby rebrík - kroky v tomto prípade môže byť namontovaný priamo na stenu, a to je ďalší krok. Jeden koniec je pripevnený k podperu a druhý na stenu - po nasadení otočných schodov alebo ich kovových rámov môžete bezpečne prejsť na pochodovú časť schodiska.

  Ako urobiť schodisko so schodiskom schody Foto

  Kovové schodisko so schodiskovými schodmi Foto

  A proces výroby schodíšť s zaubezhnymi schody je dokončená, ako je inštalácia zábradlí a zábradlia. O tom, ako sa to deje, si môžete prečítať v iných článkoch našich stránok.

  A na záver, téma, ako urobiť schodisko s zanezhnymi kroky, poviem pár slov o materiáloch, z ktorých je vyrobená. V zásade je tu všetko, ako v prípade schodov iných návrhov - najobvyklejšími možnosťami sú kov, drevo a ich kombinácia. K tomu, aby to všetko, pokiaľ ide o stanovenie jednotlivých prvkov a valných zhromaždení, aby sa po schodoch na kovovom ráme - s drevom, veci sú trochu zložitejšie, pretože je nutné pracovať s hmotou špecializovaného zariadenia. V prvom vyhotovení nemusí len bulharčinu a zváracie stroje - na rozdiel od tejto výhode, môžete tlačiť nevýhodu squeakiness, to stane, pretože z kombinácie materiálov - to páči alebo nie, ale stále príde hodina, kedy dôjde k poškriabaniu.

  Autor článku Alexander Kulikov

  • Ako postaviť verandu: murovaná verzia s vlastnými rukami

  Existuje veľa technológií, ktoré umožňujú postaviť verandu do domu, ale iba jeden z nich je naozaj jednoduchý a prijateľný pre nezávislé ...

  Balkón - dobrá vec, ale nie každý dom alebo byt je prítomný. V zásade platí pre osobu s peniazmi ...

  Samonavíjacie schodisko

  Aby sa zmenšili rozmery schodiska s nedostatkom voľného priestoru, namiesto medzihviezdnej plochy sa vytvoria bežce, pričom šírka pozdĺž línie pohybu sa rovná šírke priamych schodov. Tieto kroky nie sú príliš výhodné, pretože ide o schody po schodoch, ich šírka sa zmenšuje, keď sa blíži k stredu a práve nepríjemná na nastavenie chodidla. Zároveň sa na druhej strane kroky stávajú oveľa širšie ako ľudské kroky. Aby sa zmenšili nepríjemnosti, na začiatku je vhodné vybaviť zaoblené steny schodiska, aby sa zmenšila veľkosť schodov a následne aj náklady na ich stavbu.

  Aby sa znížili uvedené nevýhody, mali by sa použiť dve metódy:

  1. Schody môžu byť usporiadané len vtedy, ak je horizontálna vzdialenosť medzi rovnobežnými pochodmi ¼ šírky schodov;
  2. Na výpočet šírky schodov použite jednu z navrhnutých metód, ktorá je založená na proporcionálnom rozširovaní koncov priečok v dôsledku šírky priamok.

  Ak vezmeme napríklad rebrík, ktorý má dve rovnobežné a otáčajú na pochod navíjacích krokov uvedených výpočtov šírku kroky, ktoré nahradia platformu medzi podlahou, výpočty sú vykonávané nasledovne:

  1. V strede pochodu je nakreslená čiara ABC - stredná čiara pohybu, podľa ktorej sa použije šírka zdvihu. V tomto prípade musí línia začať od zaobleného vrcholu tak, že krok umiestnený v strede je rozdelený vertikálnou líniou slnka presne na polovicu. V dôsledku toho získavame ordinálne delenie. Čím viac priamych krokov sa stane, tým pohodlnejšie bude schodisko a prechod z priamych krokov na dráhu bude hladší. Po zachytení troch rovných schodov nakreslite čiaru pozdĺž horizontálnej línie DE a chráňte najvyššiu z nich. Práve s tým začína šírka kroku, ktorá spája stred A s dvomi znakmi na línii pohybu. Po zatiahnutí čiarou pred priesečníkom čiar s čiarou DE a získaním ďalšieho segmentu musí pokračovať od D do E, aby sa našli ďalšie body. Pripojte získané body k príslušným bodom číselnou hodnotou, ktorá je označená polovicou čiary pohybu. Konečným výsledkom uskutočnených výpočtov bude horizontálna projekcia tvaru prietokom schodov vľavo. Analogicky vypočítajte pravú stranu.
  2. Ďalšia metóda účtovania je nasledovné: pohybujúce sa od bodu B na línii pohybu, meranie šírky z predmetu v súlade s pravidlami, tak, že vertikálne usporiadaná rad ET rozdelená na dve polovice pozdĺž strednej fáze. Pomocou počtu priamych schodov (3) získate segment AB z vertikálne umiestnenej línie DV a nakreslite naklonenú líniu AC smerom k nemu. V tomto prípade môže byť dĺžka segmentu ľubovoľná a mala by byť umiestnená v ostrom uhle s ďalšou aplikáciou 7 značiek na ňu, čo bude zodpovedať sedem krokov. Jedna časť sa môže rovnať 3-10 mm v závislosti od mierky papiera na vytiahnutie obvodu.

  Rovnakým spôsobom sa robia výpočty schodíšť s dvoma letiskami.

  Rozmery rebríka s otáčaním v pravom uhle sa vypočítavajú graficky proporcionálnym spôsobom. Táto možnosť, najviac v dopyte po nezávislej výrobe pristávacích dráh, preto ich výpočet by mal byť zvážený podrobnejšie.

  Užitočné video o výpočte počtu a výšky krokov akéhokoľvek schodiska:

  Schodisko s dvoma krokmi s pravouhlým otočením

  Pri tvorbe grafického výpočtu stojí za to prispôsobenie pre ich nepresné výsledky. V tomto prípade sa rozmery môžu zmeniť pri výkrese, ale s podmienkou, že kroky zostanú nezmenené v šírke a čiara pohybu nebude ovplyvnená. Niektoré kroky môžu byť zmenené na koncoch v smere zväčšovania alebo znižovania, pričom rovnaká šírka prechádzky v strede zostáva.

  Odstránením rozmerov z vyplneného výkresu zosúdajte rozmery všetkých krokov s doplnkom. Celkové množstvo na jednej strane sa musí zhodovať s veľkosťou krokov v zadanej časti.

  To sú všetky kľúčové body nezávislej výroby schodiska. Berte na vedomie, že bez určitých zručností nie je pravdepodobné, že by ste mohli túto prácu dokončiť.

  Toto video opisuje inštaláciu rebríka s otočnými krokmi:

  Copyright © 2012-2018. Čiastočné alebo úplné kopírovanie materiálov je povolené iba s priamym aktívnym odkazom.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  + 54 = 59