Riadiace kroky

Samonavíjacie schodisko

Za účelom zníženia rozmerov schodisko s nedostatkom priestoru, namiesto toho interscalene pad vyrobený navíjačky, šírka dráhe pohybu, ktorá sa rovná šírke priamych krokov. Tieto fázy nie sú príliš pohodlné, pretože ide po schodoch dole, ich šírka sa zmenšuje, keď sa blíži stred a jednoducho nevhodné pre zdvíhanie nôh. Zároveň sa na druhej strane kroky stávajú oveľa širšie ako ľudské kroky. Za účelom zníženia nepohodlia stojí na odbočke vybaviť zaoblené steny schodiska, aby sa zmenšila veľkosť krokov, a tým aj náklady na ich výstavbu.

Aby sa znížili uvedené nevýhody, mali by sa použiť dve metódy:

 1. Schody môžu byť usporiadané len vtedy, ak je horizontálna vzdialenosť medzi rovnobežnými pochodmi ¼ šírky schodov;
 2. Ak chcete vypočítať šírku krokov, použite jednu z navrhnutých metód, ktorá je založená na proporcionálnom rozširovaní koncov priečok v dôsledku šírky priamok.

Ak vezmeme napríklad rebrík, ktorý má dve rovnobežné a otáčajú na pochod navíjacích krokov uvedených výpočtov šírku kroky, ktoré nahradia platformu medzi podlahou, výpočty sú vykonávané nasledovne:

 1. V strede pochodu je nakreslená čiara ABC - stredná čiara pohybu, podľa ktorej sa použije šírka zdvihu. V tomto prípade musí línia začať od zaobleného vrcholu tak, že krok umiestnený v strede je rozdelený vertikálnou líniou slnka presne na polovicu. V dôsledku toho získavame ordinálne delenie. Čím viac priamych krokov sa stane, tým pohodlnejšie bude schodisko a prechod z priamych krokov na dráhu bude hladší. Po zachytení troch rovných schodov nakreslite čiaru pozdĺž horizontálnej línie DE a chráňte najvyššiu z nich. Práve s tým začína šírka kroku, ktorá spája stred A s dvomi znakmi na línii pohybu. Po zatiahnutí čiarou pred priesečníkom čiar s čiarou DE a získaním ďalšieho segmentu musí pokračovať od D do E, aby sa našli ďalšie body. Pripojte získané body k príslušným bodom číselnou hodnotou, ktorá je označená polovicou čiary pohybu. Konečným výsledkom uskutočnených výpočtov bude horizontálna projekcia tvaru prietokom schodov vľavo. Analogicky vypočítajte pravú stranu.
 2. Ďalšia metóda účtovania je nasledovné: pohybujúce sa od bodu B na línii pohybu, meranie šírky z predmetu v súlade s pravidlami, tak, že vertikálne usporiadaná rad ET rozdelená na dve polovice pozdĺž strednej fáze. o počte priamych krokov na báze (3) získať segmentu AB z vertikálne orientované črty DV a stráviť šikmú líniu AU k nej. V tejto dĺžky segmente môže byť ľubovoľný, a to by mal byť umiestnený v ostrom uhle s ďalšie aplikácie značenie 7 na to, ktoré bude zodpovedať siedmych krokoch. Jedna časť sa môže rovnať 3-10 mm v závislosti na veľkosti papiera pre kreslenie schémy.

Rovnakým spôsobom sa robia výpočty schodíšť s dvoma letiskami.

Rozmery rebríka s otáčaním v pravom uhle sa počítajú pomerne graficky. Táto možnosť, najviac v dopyte po nezávislú výrobu dráh, preto ich výpočet by mal byť zvážený podrobnejšie.

Užitočné video o výpočte počtu a výšky krokov akéhokoľvek schodiska:

Schodisko s dvoma krokmi s pravouhlým otočením

Pri tvorbe grafického výpočtu stojí za to prispôsobenie pre ich nepresné výsledky. V tomto prípade sa rozmery môžu zmeniť pri výkrese, ale s podmienkou, že kroky zostanú nezmenené v šírke a čiara pohybu nebude ovplyvnená. Niektoré kroky môžu byť zmenené na koncoch v smere zväčšovania alebo znižovania, pričom rovnaká šírka prechádzky v strede zostáva.

Odstránením rozmerov z vyplneného výkresu zosúdajte rozmery všetkých krokov s doplnkom. Celkové množstvo na jednej strane sa musí zhodovať s veľkosťou krokov v zadanej časti.

To sú všetky kľúčové body nezávislej výroby schodiska. Berte na vedomie, že bez určitých zručností nie je pravdepodobné, že by ste mohli túto prácu dokončiť.

1

Toto video opisuje inštaláciu rebríka s otočnými krokmi:

Copyright © 2012-2018. Čiastočné alebo úplné kopírovanie materiálov je povolené iba s priamym aktívnym odkazom.

adresár

hodnota

Pri navrhovaní trenažéra je dôležité dodržiavať minimálnu veľkosť vo vnútri schodiska.

Kroky riadenia by nemali končiť ostrým uhlom, na úzkej strane.

Príklad nesprávne vykonaných únikových krokov.

SMA - 152 mm (vo vzdialenosti 305 mm od úzkeho okraja plochy)

DIN - 100 mm (vo vzdialenosti 150 mm od úzkeho okraja schodu)

Podľa SMA by odchýlka rozmerov úzkych strán schodov (vo vzdialenosti 305 mm od úzkej hrany) nemala presiahnuť 10 mm.

štruktúra

Schodisko výpočtovej techniky.

Uzavreté schodisko je schodisko so stúpačom. To znamená, že pod chybou je základ, ktorý slúži ako dodatočná podpora.

Štandardy pre DIN a SMA.

Stupeň celočíselnej lepenia triedy B 40 Pine 1.2

Drevené schody na schody z masívneho dreva Borovica parketové lepenie hrúbky 40 mm. Môžete si kúpiť pre výrobu schodov s zaubezhnymi schody.

Krok lepenia parkiet 40 Popol 1

Drevené schody pre popolové schody z masívu Ashwood parketového lepenia hrúbky 40 mm. Môžete si kúpiť pre výrobu schodov s zaubezhnymi schody.

Náhradný skrutkový skrutkovač na vlasy 14.100 (Zipbolt 14.100)

ZIPbolt 14100 vhodné spojovacie prvky na výrobu drevených výrobkov! Zips 14.100 spoľahlivo zabezpečuje rohové spoje drevených výrobkov: nábytok, kuchyne, drevené schody.

Rýchla komunikácia

Máte otázku, ale trochu času - nechajte kontakt: Pošta, Telefón, Skype, ICQ a budeme vás kontaktovať

Zdieľajte to

Copyright © 2008-2018 Kupi-Lestnicu.ru. Všetky práva vyhradené.

Povolenie sa poskytuje na kopírovanie materiálov stránok v online publikáciách s povinným označením aktívneho hypertextového odkazu

Ako vypočítať veľkosť štartovacej dráhy?

V architektúre dráhy schody sú známe už dlhú dobu, a schodiská s zabezhnymi schody boli postavené aj v bohatých domoch. Napriek určitým nepríjemnostiam pri pohybe pozdĺž nich sú tieto kroky niekedy nenahraditeľným architektonickým prvkom, ktorý umožňuje vstup do schodov do existujúcich oblastí. Schody s zaubezhnymi schody môžu byť postavené s vlastnými rukami, pre ktoré musíte pochopiť, ako vypočítať dizajn.

Kroky na parenie sú schodiská s rôznymi šírkami behúňov pozdĺž dĺžky. U takejto konštrukcie je šírka behúňa rovná šírke krokov v doprednom letu schodísk, je uložený len v oblasti stredovej osi, pričom vnútorná hrana je značne zužuje, a na vonkajšej strane, naopak, rozširuje. Tento systém sa používa pri odbočovaní schodiska sa stavia v obmedzenom priestore s cieľom úspory. Podobné konštrukcie nahrádzajú otočnú plošinu.

Hlavnými výhodami takéhoto zariadenia sú: úspora priestoru, originalita a estetika, zabezpečenie plynulého prechodu konštrukcie, všestrannosť vo výbere materiálu. Nevýhody zahŕňajú: určité nepríjemnosti posunutia, riziko úrazu v úzkej časti behúňa v tme, komplikovanie výpočtu a inštalácie konštrukcie. Napriek tomu sú tieto dizajny široko používané a sú veľmi obľúbené.

Podstata konštrukcie schodiska s mierne šikmými schodmi je znázornená na obr. 1 (Obrázok 1 Konštrukcia krokov), kde je zobrazený najbežnejší rotačný systém. Takéto prvky sa používajú pri otáčaní pochodu alebo pri vytváraní štruktúry skrutiek. Počas otáčania sa môže zvoliť ľubovoľný uhol, ale spravidla sa vykonáva otočenie o 90 ° alebo 180 °. Preto môže byť celá rotačná inštalácia tvaru L alebo tvaru U. V zásade, ak je potrebné zabezpečiť obrat do veľkého uhla, môže byť použitý systém, ktorý umožňuje, aby sa vykonával v 2-3 etapách.

Rebríky so zaubezhnymi schody môžu byť vyrobené z dreva, kovu a betónu. Drevené diely s bežcom sa odporúčajú robiť len pri schodoch z dreva, inak rotačný systém zníži spoľahlivosť celej konštrukcie. Pri konštrukcii drevených prvkov systému sa zvyčajne používajú tri metódy:

 1. Spôsob lúča zahŕňa inštaláciu zvislými stĺpikmi z veľkosti prierezu najmenej 10 cm Detail nosič pripevnený k rezu od:. Vytvoreného v drážke tyče, do ktorej je tesne vložený úzky okraj behúňa.
 2. Použitie kosurov mierne komplikuje proces inštalácie. Na doske kosoura vyrezal zuby na inštaláciu dielcov. Vnútorný kosoor má menšie zuby a vonkajšie má širšie zuby. V výrezoch sú dosky behúňa na obidvoch stranách bezpečne upevnené.
 3. Kombinovaná metóda: vnútorný okraj metódy lúča a vonkajšia - pomocou šikmého.

Schéma inštalácie pristávacích dráh.

Kovová konštrukcia je zostavená z kovových profilov a oceľového plechu. Všetky prvky systému sú upevnené zváraním. Takéto štruktúry sa najčastejšie vykonávajú zvonku štruktúry (na ulici). Pri výrobe kovového rebríka nemožno zabúdať na šmykľavosť materiálu: plech musí byť použitý perforovaný alebo perforovaný samostatne. V prípade potreby sa oceľové rúry používajú ako vertikálne regály.

Schodišťové schody z betónu sa vyrábajú, keď je postavené betónové schodisko. Ich konštrukcia je možná len so všeobecnou konštrukciou, ale pravidlá pre výpočet prvkov sú podobné predchádzajúcim prípadom. Pri navrhovaní by sa mala poskytnúť dôležitá podmienka: výška príslušných prvkov musí zodpovedať výške schodov samotného rebríka.

Pri inštalácii rebríkov s drevenými výstupkami pripravte nástroj vopred:

Varianty schodíšť s zaubezhnymi schody.

 • bulharčina;
 • elektrická vŕtačka;
 • skrutkovač;
 • hoblík;
 • píla;
 • dláto;
 • kladivá;
 • súbor;
 • brúsny brúsny papier;
 • ruleta;
 • olovnica bob;
 • úroveň výstavby;
 • pravítko je kovové.

Schodisko so schodiskovými schodmi bude mať potrebnú spoľahlivosť a pohodlie za predpokladu, že sa vykoná správny predbežný výpočet. Výpočet rebríka s krídlovými prvkami musí brať do úvahy množstvo dôležitých podmienok stanovených vo veľkosti stupňov dráhy:

Obrázok 2. Schéma výpočtu rebríka.

 1. Minimálna šírka behúňa (vnútorný okraj) by mala byť aspoň 100 mm a maximálna šírka (vonkajší okraj) by nemala byť väčšia ako 400 mm.
 2. Šírka kroku v úseku priechodu (v strede behúňa) sa považuje za najmenej 200 mm.
 3. Výška vypočítaného prvku sa odoberá v rozmedzí 12-21 cm a zodpovedá výške schodov na schodisku.
 4. Najväčší priemet okraja kroku je 45 mm.

Pri výpočte krok za krokom by sa mali brať do úvahy aj tieto odporúčania (poznámka: a - šírka behúňa, výška vo výške):

 1. L-tvar: a-in = 125 mm; a + b = 470 mm; krok -2b + a = 610-650 mm.
 2. Systém v tvare U: medzera medzi letmi by mala byť väčšia ako ¼ šírky behúňa.
 3. Rebrík je namontovaný v celkovej výške najmenej 2,2 m.

Najvhodnejšou možnosťou na výpočet veľkosti príslušného dizajnu je grafická metóda, ktorá vám umožňuje distribuovať všetky potrebné časti štruktúry v určenom poradí. Na obr. 2 schému výpočtu najžiadanejšieho systému s otáčaním 90 °. Všetky potrebné vysvetlenia sú uvedené priamo na diagrame. (Obrázok 2 Schéma výpočtu rebríka)

Video s hlavnou triedou na výrobu a inštaláciu krokov.

Seamstresses sú veľmi zaslúžene obľúbené pri výstavbe schodíšť v uzavretých priestoroch. Takýto dizajn sa môže robiť vlastnými rukami, ale je potrebné urobiť predbežný výpočet a zohľadniť všetky odporúčania špecialistov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

65 − = 59