Pilotné pilóty

Založenie hromadených hromád

Ak je stavba plánovaná na slabej ploche, potom je najlepšie vybrať základ na stĺpikoch ako základ. Aby bola budova schopná odolávať budove, základňa potrebuje podporu, ale ťažko ju nájde na problémovej ploche, preto je potrebné hlbšie hlbšie hlbšie hlbšie hlbšie dohliadať, čo sa deje pomocou inštalácie hromád.

Základňa pilóty je štruktúra vo forme súboru hromád, ktoré sú potrebné na prenesenie bremena z konštrukcie na zem. To sa robí s cieľom presunúť hmotnosť budovy na pevnú podperu, je potrebné riadiť hromady do hĺbky, v ktorej sa nachádza nestlačiteľná zem, schopná vydržať zaťaženie. Tu je pravidlo, ktoré zobrazuje závislosť zaťaženia na zemi od základnej plochy. Hovorí sa, že čím je oblasť väčšia, tým nižšie je zaťaženie aplikované na zem.

Existuje niekoľko typov základov pilót, ale budeme konkrétne opisovať základ typu pilóty. Hromadiace pilóty sú druhom štvorcového prierezu so špicatým koncom, ktorý je ponorený do zeme a upchatý pneumatickým kladivom. Taký základ je veľmi silný a má vysoké technické vlastnosti. Namiesto železobetónových pilót môžete použiť tie, ktoré sú vyrobené z dreva, ale len tvrdé drevo, ako je popol, borovica, dub alebo iné. Pilotové pilóty majú väčšiu únosnosť ako tie, ktoré sa jednoducho vrhnú do hotových studní.

Vo fáze návrhu sa vypočíta celková záťaž štruktúry, ktorá sa delí na počet pilotov. Môžete teda vypočítať záťaž na jednu. Zhodnotenie každého prvku je potrebné pri výpočte hmotnosti, ktorú môže vydržať. Ak sa v procese upchávania dosiahne potrebná pevná vrstva pôdy, štepenie sa ďalej neuskutočňuje. Toto je znakom správnosti inštalácie.

Manuálne nie je možné manuálne vykonať, pretože upchatie sa vykonáva špeciálnym kladivom, ktoré sa týka stavebného zariadenia. Po tom, ako sú všetky pilóty vystavené na správnych miestach, ich vrcholy sú rezané na rovnakej úrovni, aby ste mohli úspešne namontovať dom zhora.

Výhody a nevýhody používania hnaných pilót

Každý typ pilótového nadstavby sa výhodne líši od ostatných typov podľa nasledujúcich parametrov:

 • Jednoduchosť usporiadania, ktorá nevyžaduje výkopy alebo výkopy.
 • Montáž pilotov je možná na takmer ľubovoľnom pozemku, s výnimkou skalných hornín.
 • Je možné použiť hromady akéhokoľvek materiálu, ktorý bude ziskový a vhodný pre určitú štruktúru.
 • Časti majú veľkú nosnosť a môžu vydržať značnú váhu.
 • Takáto nadácia môže byť použitá dlho, asi 100 rokov.
 • Pevnosť môže byť zvýšená posilnením vnútornej štruktúry.
 • Hromady majú odolnosť voči vlhkosti, odolnosť voči zmenám teploty a vonkajším vplyvom (označuje železobetón).
 • Prvky nadácie sú vhodné na skladovanie a prepravu.

1

Ale nie sú len výhody pri použití takejto nadácie, je tu aj určitý zoznam nedostatkov, ktoré nemožno ignorovať:

 • Vopred sa bude musieť rozhodnúť, ako bude vybavené suterén.
 • V prípade výskytu opuchov alebo pôdy typov pôdy na mieste existuje riziko, že nadácia nebude taká stabilná ako za iných podmienok.

Ak existuje taká situácia, ako je opísaná v druhej nevýhode, potom by ste nemali odložiť konštrukciu a hľadať inú stránku - existuje jedna cesta von. Táto inštalácia grillage na hotové pilótové nadácie. Takáto základňa môže byť buď baliaca hromada alebo vlasová páska.

Pri inštalácii takejto základne je potrebné ponechať medzeru medzi pásikom a pôdou, ktorá sa potom naleje s drveným kameňom a pieskom, aby nedošlo k poškodeniu už existujúceho grilu. Táto metóda pomôže odstrániť príčinu zväčšenia grillage.

Na základe záverov môžeme povedať, že nedostatky nadkladu sú oveľa menšie ako zásluhy a vždy môžete nájsť cestu a obísť negatívnu situáciu.

Tiež je potrebné venovať pozornosť povrchu prvkov. Nemalo by obsahovať čipy a trhliny, malo by byť hladké a rovnomerné.

Ako bolo uvedené vyššie, hromady môžu byť úplne odlišné materiály. Pozrime sa na ich hlavné typy:

 1. Wood. Takéto prvky nadstavby môžu byť zakúpené hotové alebo vykonané nezávisle. Ak chcete ich vykonať sami, musíte mať kvalitný materiál v dostatočnom množstve. Vyžaduje sa iba masívne drevo. Priemer hromádok nemôže byť tenší ako 18 cm, tým je hrubší, tým lepšie. Koniec, určený na zabitie v pôde, je zaostrený a chránený oceľovou kapotou, ktorá sa nazýva "shoe9raquo; a je určený na ochranu konca pred poškodením pri vstupe do zeme. Na konci, ktorý zostane na povrchu, musíte dať oceľový krúžok, ktorý ho ochráni pred roztrhnutím pri úderoch kladivom. Negatívnym momentom použitia drevených pilotov je, že nie sú veľmi odolné, odolné voči vlhkosti a podliehajú rôznym druhom poškodenia parazitmi a hubami. Ale všetko toto sa dá vyhnúť, ak sa postaráme o ich spracovanie špeciálnymi látkami, ktoré sa teraz ponúkajú na veľkom počte stavebných trhov.

 • Častejšie sa používajú kovové pilóty. Môžu byť vyrobené z rôznych potrubí, kanálových tyčí a iných materiálov. Sú charakterizované nízkou hmotnosťou a možnosťou hromadenia do väčšej hĺbky. V prípade potreby môžete tiež zväčšiť dĺžku kovovej časti. Ale musia byť ošetrené antikoróznymi materiálmi.

 • Železobetónové pilóty majú niekoľko výhod v porovnaní s inými typmi, ktoré boli uvedené vyššie.

 • Založenie hromadených hromád

  V prvom rade sa uskutočňujú prípravné práce, ako je vyčistenie miesta úlomkov a nadmernej vegetácie, dodávka materiálu a potrebných nástrojov, práca na usporiadaní lokality.

  Rozloženie poľa musí byť vykonané v súlade s projektom, ktorý musí byť vytvorený vopred. Označené meraním pásky a pomocou geodetických nástrojov. Tie miesta, kde sa majú hromadiť hromady, musia byť označené hromadami, na ktorých je napísané množstvo pilotov.

  Po prijatých opatreniach je možné spustiť priamu pilotáž v zemi. Takáto práca sa vykonáva pomocou ťažkého vybavenia, ktoré je potrebné vopred postarať.

  Pozrime sa podrobnejšie na technológiu pripojenia jednotlivých hromádok:

  1. Technológia sa pohybuje na vhodnom mieste pre kladenie.
  2. Hromada s pomocou zdvíhacieho zariadenia je nastavená striktne vertikálne na vyznačenom mieste tak, aby nadpisy vzhliadli.
  3. Potom sa nárazové kladivo zostupuje a začne sa hromadiť, čo najprv ide o rýchlosť ponorenia 1 metr a potom 0,1, kým sa hromada nezapadne na pevnú zem a pokračuje ďalej.

  V tejto fáze, aby sa zabránilo takejto nepríjemné veci, ako dostať hromadu kamenia, pretože môžu dať falošný dojem, že hromada dosiahol požadovanej úrovne, ktorý v ďalšej operácii bude mať vplyv na kvalitu konštrukcie.

  1. Po tom, ako sú všetky hromady zhášané, musíte hlavy odrezať na jednu úroveň.
  2. Ak je potrebné vybaviť mrežovinu, musíte namontovať debnenie rovnú šírke základov.
  3. Vnútorná výstužná klietka je zabudovaná.
  4. Celá stavba sa naleje s vysoko kvalitným betónom a ponechá sa až do úplného vytvrdnutia a náboru pevnosti.

  Pri problematických pôdach sa používa inštalácia pilótového podkladu. Stane sa spoľahlivou a pevnou základňou, ale iba vtedy, ak je kvalita materiálu pre piloty a kompetentnú inštaláciu, pred ktorou sa vykonávajú všetky požadované štúdie a výpočty.

  Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

  Dmitrovská diaľnica, 163a, budova 1, -1 poschodie

  Pilotné pilóty

  Hnané pilotov zvané články, ktoré majú štruktúru jadra, zvyčajne kruhový alebo štvorcový prierez, vyrobený z materiálu odolného proti nárazom, ponorené do zeme kladivom, lisovanie alebo vibro.

  V podstate hnacie hromady produkujú:

  • z kmeňov vysoko odolného dreva, ktoré slabo hnijú (napríklad smrekovec),
  • oceľové rúry s hrúbkou steny 3,5 mm,
  • z rôznych oceľových profilov,
  • železobetónu, ťažkých tried.

  Oblasti použitia pilótových pilót

  V podstate sa používajú ako základové zariadenia pre základy:

  • v stavebníctve, pre jednopodlažné a viacpodlažné stavby;
  • pri priemyselnej budove budov a stavieb rôzneho stupňa zložitosti;
  • pri výstavbe dopravných zariadení (mosty, nadjazdy, nadjazdy);
  • pri konštrukcii rôznych inžinierskych a hydraulických konštrukcií (lôžka, móla, prívody vody).

  Pilotné pilóty nie sú v stavbe vymeniteľné v povodňových oblastiach riek, na rovinách, v oblastiach s permafrostom, ako aj počas stavebných a inštalačných prác v zimnej sezóne.

  Majú železobetónové pilóty len v certifikovanom výrobnom závode, ktorý má špeciálne vybavenie s prísnym dodržiavaním technických podmienok, ktoré stanovuje GOST 19804-2012 Piloty z výroby železobetónu. Všeobecné špecifikácie. " Tieto normy boli schválené v januári 2014 piatimi krajinami SNŠ a Ruskom.

  Železobetónové pilóty sú konštruované z jemnozrnnej ťažkej betónovej zmesi, ktorá musí mať pevnosť v tlaku najmenej B15 alebo značku uvedenú v technickom návrhu stavebného projektu. Pri konštrukcii jednej časti sa používa drvený kameň s rozmermi frakcií do 40 mm a pre duté pilóty vo forme škrupín do 20 mm.

  Dôležité je poznamenať, že aj hromady sú rozdelené na povahu interakcie s pôdami na:

  • Závesy, ktoré sa spoliehajú na ťažko stlačiteľné pôdy, ležiace v určitej hĺbke;
  • Regály, ktoré sú podporované ich základňou priamo na skalnatom teréne.

  Takže pod podmienkou, že hromada bude ležať na skalnatých a veľkých detritívnych typoch pôdy, je potrebné použiť betón najmenej B25 podľa tabuľky pevnosti pre akúkoľvek dĺžku výrobku.

  K udeleniu špecifické vlastnosti a odolnosť proti nárazu, vystužené pilotov, a pomocou tepla typu dotovaného armatúru z A240 až A800, a oceľová značky z Br1200 do Br1500, a ako cievky, mriežky, a svorky - jednoduchý za studena tiahnutého. Súčasne sa aplikuje technológia výroby metódou napnutého alebo nepružného pozdĺžneho zosilnenia.

  Vyrobené železobetónové pilóty sú označené podľa tvarov, veľkostí a použitých technológií.

  Dekódovanie písmen podľa existujúceho GOST znamená:

  80,30-4 SP-A800 - hromada plný štvorček, Celý výrobný, priečne vystužená dĺžke tyče 80 dm (8 metrov), s prierezom 30 cm strán, s predpínacie oceľovou výstužou a A800 triedy typu výstuže №4.

  Najpoužívanejšie štandardné železobetónové pilóty, ktoré majú štvorcový úsek o veľkosti 30 alebo 40 cm a dĺžke od 3 do 14 metrov. Ak je však pri konštrukčných výpočtoch potrebná dĺžka hromady viac ako štandard, vyrába sa ako kompozitná. Celková dĺžka potápania pre železobetónové pilóty je 25 metrov.

  Kovové pilóty sú vyrobené z rôznych oceľových profilov, oceľových alebo liatinových potrubí, s povinným stavom hrúbky steny 3,5 mm, kužeľovitého hrotu na konci.

  Vyrábané priemyselné pilóty majú priemer 159 až 630 mm. Typicky je východiskový materiál pre tieto pilotov sú štandardné ocele alebo liatiny, ktoré sú kónické tipy a dva druhy koncového viečka, jeden pre priame riadenie a druhý pre zvýšenie dĺžky (výkres).

  Pri nestabilných pôdach na kovových pilotoch sa kotvové zariadenia vyrábajú buď vo forme technologických výrezov a otvorov, alebo vo forme zváraných prídavných zariadení. Aby sa dosiahla väčšia sila, po ponorení sa dutina vlasov naleje do betónu.

  Hoci kovové hromady veľkých priemerov môžu byť vyrobené až do dĺžky až 90 metrov, zvyčajne sa používajú pre malé a jednoduché kovové rámové konštrukcie. A tu sú kovové hromady malých úsekov, ktoré sa zvyčajne vyrábajú v remeselných podmienkach a namontované pomocou improvizovaných prostriedkov, sú široko používané na konštrukciu malých chalúp.

  Základňa pilóty je navrhnutá tak, aby prenášala celé zaťaženie z konštrukcie, ktorá je na ňom umiestnená, cez grilovanie a hromady na zem. Na tomto základe slúžia len vrstvy podmienene nestlačiteľnej zeminy, ktoré sú v niektorých prípadoch v určitej hĺbke.

  Pri výstavbe civilných a priemyselných zariadení výpočet nadácie vykonáva iba kvalifikovaný dizajnér v štádiu projektovania. Pri súkromnej stavbe chaty (až do dvoch poschodí) môžete urobiť jednoduchý výpočet, ale v každom prípade musíte poznať zloženie miestnych pôd.

  Celý výpočet pilótové základy na základe skutočnosti, že každý jednotlivý vlas je schopná odolať určitú záťaž, a je popísaná pomerne jednoduchý vzorec, ktorý určuje počet požadovaných pilotov:

  kde Pn je celková záťaž (hmotnosť) konštrukcie,

  Нс - nosnosť jednej hromady,

  1,2 - faktor bezpečnosti.

  Plné zaťaženie pilótové založenie zhrnul hmotnosti základu, všetky stavebné konštrukcie (steny, podlaha, strop, strecha, atď), užitočného zaťaženia (hmotnosť ľudí, nábytok, vybavenie, atď.) A snehové zaťaženie.

  Dvojpodlažný veľkosť chata 8 až 10 metrov, sa skladá z pile-rostverkovogo nadácie s ložiskom hrazdené steny, s drevenými trámami, s priečkami zo sadrokartónu a strechy mäkké strechy bude mať hmotnosť asi 62 ton. Pridať zaťaženie snehom pre centrálnej časti ruských regiónov 110 kg / m2, a vynásobiť 1,2 - násobok zaťaženie, v dôsledku získania plné zaťaženie:

  Za predpokladu, že náš dom stojí na type tabuľky spraše únosnosti pôdy vybrať jednu oceľovú hromadu priemeru pilóty 89 mm a celkovou dĺžkou 3,0 m, ktorý bude 4,3 tony.

  Z tohto dôvodu získame so zaokrúhľovaním požadovaný počet pilotov: 85 ton / 4.3 = 20 pilotov.

  Napríklad, bežný meter betónové pilóty s našróbovaným prierezu 30x30 mm, je z 10 €, a cenovka za meter oceľová trubka porovnateľný s priemerom 273 mm a hrúbkou 6 mm, steny začína na asi 25 €.

  Ale ak, aby sa výstavba chalupy nie viac ako dve podlažia a stavebná plocha približne 100 m2, rozšírený výpočet poradia nákladov pre rôzne typy nadácie bude nasledovné:

  • hromádka od 1800 €,
  • blokový pás od 2100 €,
  • monolitická páska od 2500 €,
  • doska (švédsky tanier) od 3100 €.

  Pri tomto výpočte sa nezohľadňujú rôzne stavebné podmienky, ako je zloženie pôdy na stavenisku, množstvo stavby, odľahlosť od hlavných komunikácií atď.

  Technologický postup inštalácie základov hnaných pilót presne zodpovedá slovnému hromadeniu. Štepenie pilót do zeme nastáva v dôsledku aplikácie periodického nárazu vertikálneho zaťaženia v špeciálnych prípadoch naklonených. Potápačské zariadenie sa nazýva dieselový alebo hydraulický mól, ktorý je zasa namontovaný na základe samohybnej technológie. Najlepšie je zoznámiť sa s procesom ponorenia železobetónovej hromady pomocou hydraulického kladivá pomocou príkladu videa:

  Pri hnacích pilotoch s dĺžkou do 12 metrov a priemerom do 600 mm sa používajú multifunkčné stroje, ktoré sa môžu háčikom zdvihnúť a mať kladivo v kladivu. Napríklad domáce automobily na báze KAMAZ, ako napríklad UMMC-12 alebo URAL-BM-811.

  Pre konštrukciu chaty s použitím pilotovacej základne boli vynájdené ľahké univerzálne stroje, ktoré výrazne zjednodušujú a znižujú proces inštalácie, ako vo videu:

  V dôsledku toho: máme dobré dôvody vybrať si vlastné pilóty, ktoré nám umožnia využiť svoje nepopierateľné výhody, ako napríklad:

  1. Vysoká únosnosť;
  2. Možnosť zariadenia na akýchkoľvek druhoch pôdy;
  3. Možnosť montáže v značnej vzdialenosti od základne a komunikácie;
  4. Možnosť montáže kedykoľvek počas roka, za všetkých poveternostných podmienok,
  5. Relatívne nízke jednotkové náklady na prácu.

  Zanedbateľné výdavky, rýchlosť montáže a absolútna univerzálnosť hnaných pilotov z nich robia nevyhnutnú konštrukciu základov modernej konštrukcie.

  Aké sú základy na hromadených hromadách? Spoľahlivá technológia pre súkromný dom

  Stavebný boom v posledných rokoch, a to ako nízkopodlažných súkromných a viacposchodových, vyžaduje od dodávateľov, aby používali rôzne spôsoby výstavby.

  Výber metódy závisí od klimatických podmienok, terénu, typov pôdy.

  Zvlášť dôležité v konštrukcii aplikácie technológií, ktoré umožnia štruktúre vykonávať svoje funkcie po mnoho rokov. A v tejto veci má obrovská úloha kvalitatívne postavený základ. Dnes existuje mnoho typov základov, čo je vysvetlené rozmanitosťou pôd, na ktorých sa má stavať konštrukcia, av konečnom dôsledku závisí pevnosť a stabilita štruktúry.

  Jedným z najspoľahlivejších je základ na hnaných hromadách. Tento typ nadácie sa používa už mnoho storočí na výstavbu budov na nestabilných pôdach.

  Hnaným vlasom je železobetónová tyč, zvyčajne štvorcová časť, veľkosť od 150 do 500 mm a dĺžku od 3 do 25 metrov.

  Proces upchávania rukou nie je možný, na tento účel sa používajú špeciálne kladivá, zvyčajne hydraulické, na stavebných strojoch.

  Jeden koniec tejto podpory je nasmerovaný na lepšiu penetráciu do zeme. Dĺžka a úsek sú vypočítané individuálne a závisia od typu pôdy a od hmotnosti konštrukcie.

  Je dôležité, aby sa: v každom prípade, Spodný koniec podpery musí spočívať na tvrdom podklade. Iba v tomto prípade bude nadácia odolávať tlaku domu, a keď je pôda upokojená, zostane nehybná.

  Napríklad pri výstavbe jednopodlažného alebo dvojpodlažného kostra na hlinených pôdach, ktoré prevládajú v našej krajine, stačí použiť pilotové železobetónové pilóty s dĺžkou 3 až 4 metre a priemerom 150-200 mm.

  Základy na hromadených pilotoch môže byť typ dosky a pásky. V prvom prípade je plocha podpory na zemi maximálna a tento typ je najspoľahlivejší na nestabilných pôdach. Typ pásu má menšiu stopu, ale stále postačuje pre stabilnú polohu konštrukcie.

  Základy hnaných hromád prevezmú ich inštalovať:

  • vo forme hromadného poľa, pri použití pilótovej základne, najmä na výstavbu viacpodlažných domov;
  • v sérii. V tomto prípade sú podpery upchaté v radoch pod budúcimi stenami budovy vždy pod rohmi a križovatkami stien v určitej vzdialenosti od seba. Táto metóda sa používa v nízkopodlažných konštrukciách a konštrukciách rámových domov;
  • vo forme samostatných pilierov, inštalované v najproblematickejších, z hľadiska pôdy, miest.

  V prípade, že je potrebné prenášať zaťaženie hotovej konštrukcie na nestabilnú pôdu, odporúča sa vybudovať základňu. Odporúča sa použiť v bažinatých a rašelinových pôdach, Ak je nestlačiteľná hustá vrstva pôdy v dostatočnej hĺbke.

  Nevyhnutný počet hromád, zabitých do hĺbky stabilnej pôdy, spojený do jedinej konštrukcie s grilovaním, bude spoľahlivou podporou pre rámový dom akéhokoľvek druhu.

  FAQ: stojí za zmienku, že viac ako 60% všetkých viacpodlažných budov je postavených na základoch s využitím hnaných hromád. To len potvrdzuje spoľahlivosť základov tohto typu.

  V nízkopodlažných stavbách, vrátane výstavby rámových domov, sa používajú nasledujúcich typov pilotov:

  1. Železobetón. Najbežnejší druh. Široko dostupné v ľubovoľnej lokalite, mnohé organizácie sa zaoberajú výrobou a montážou železobetónových pilót. Životnosť od 50 do 150 rokov. Môže sa líšiť podľa niekoľkých parametrov:
   • hromady s napínaním a bez napínania výstuže;
   • okrúhle, štvorcové, tvaru T a duté profily;
   • hranolová a valcovitá;
   • monolitické a prefabrikované (kompozitné);
   • hromady s rozšíreným, viazaným alebo dutým piatym.
  2. drevený. Najčastejšie sa používajú pri stavbe drevených zrubových domov a rámových domov s drevenou základňou. Môžu byť vyrobené z niektorých druhov dreva, sú menej spoľahlivé, ale v individuálnej konštrukcii sa často používajú na pôde. Takéto hromady sú zvyčajne vyrobené z dubu, smrekovca, cédru a iných tvrdých skál. Použite drevené pilóty v priemere 20-40 cm, dĺžka od troch do 8 metrov. Pri použití na tvrdých pôdach je dolný špicatý koniec hromady vybavený oceľovým hrotom s popruhom na topánky. Životnosť nadácie na drevených chůdách závisí od klímy a pôdy v určitej oblasti, ale spravidla nie je kratšia ako 50 rokov s riadnou prevádzkou.
  3. oceľ. Môžu byť vyrobené z rôznych valcovaných výrobkov - kanálové tyče, koľajnice, rúry atď. Používajú sa zriedkavo, hlavne pre dočasné stavby alebo hospodárske budovy. Približná životnosť je 40 - 60 rokov.

  Aby sme získali dôveru v spoľahlivosť základov pilót pri stavbe konštrukcie, Je potrebné správne vypočítať počet pilotov a hĺbku ich hromádky.

  V závislosti od typu pôdy sa pri stavbe rámového domu môže hĺbka hromadenia vlasov pohybovať od troch do desiatich metrov a veľkosť prierezu od 150 do 250 mm.

  Je dôležité, aby sa: presne vedieť o type pôdy, ktorá prevažuje v danej lokalite, nájdete v špecializovaných adresároch, alebo to môže urobiť špeciálna organizácia.

  Dávame Príklad výpočtu základov pilotáže na stavbu dvojpodlažného domu na hlinených pôdach, ktoré zaberajú približne 80% územia našej krajiny.

  Najprv musíte vypočítať celková hmotnosť domu. Je to jednoduché, ak odhadujete, koľko materiálu sa vynaloží na stavbu a ich hmotnosť v kubických metroch. Všetky údaje o hmotnosti materiálu sú voľne dostupné.

  Napríklad stavba domu si vyžiadala 60 cm3 rezivo z modřínu. Hmotnosť jedného kubického metra polovice (a to je vhodná pre stavbu) smrekovca je asi 800 kg. Jednoduchým násobením zistíme, že celková hmotnosť zrubového domu bude asi 50 ton.

  Pridajte tu veľa prekryvov, strechy, dokončovacie materiály a nezabudnite na betónový gril. Rovnaký výpočet objemu zistite, že ide o približne 80 ton. A nakoniec, je to veľa nábytku a všetko, čo bude v dome. Dostávame približne 10 ton.

  Sumarizáciou výsledkov získame celkovú hmotnosť hotovej konštrukcie v rozsahu 140 ton. Pridajte k spoľahlivosti 30 percent akcií a získajte 182 ton.

  Tlak, ktorý má jednu železobetónovú hromadu dĺžky 4 metre, je podľa jednotlivých strojárskych zoznamov od 10 do 40 ton v závislosti od pôdy. Pri priemernom zaťažení 20 ton na hromadu nie je ťažké to vypočítať v tomto prípade iba 9 pilotov, v súlade so všetkými normami.

  V praxi rovnaké, pre konštrukciu rámu domčekov, hromady hromady hromád na zakončení základov so vzdialenosťou najviac 2,5 metra pre rovnomernejšie zaťaženie konštrukcie na roštu.

  informácie: podobným spôsobom môžete vypočítať pre každý terén a akýkoľvek druh hromady.

  Takže všetky materiály sú vybrané, potrebné výpočty, môžete začať konštrukciu:

  1. Prvá fáza sa uskutoční vyčistenie územia pilotovanie a dodanie materiálov. Je potrebné odstrániť trávnik a hornú vrstvu pôdy.

  2. Vykonáva sa označenie budúceho nadácie, a miesta riadenia pilotov.

  3. Keď je všetko označené, znova Kontrolujeme úroveň a geometriu budúce nadácie.

  4. Vyskytuje sa proces vedenia pilót s strojom s hydraulickým alebo pneumatickým kladivom. Počas ponorenia hromady je potrebné dodržiavať striktne vertikálnu úroveň hromady. Okrem toho, skúsení remeselníci nutne všimnúť abnormálne podporu správanie ponorenie keď narazil na prekážku alebo naopak "utopeniu" v podzemných dutín. V tomto prípade sa podpora predlžuje alebo sa mierne prenáša na stranu.

  5. Potom, čo všetky podpery sú ponorené do zeme, otdolbit vrchole veže aby získali prístup k príslušenstvu a Zarovnajte všetky podpery v rovnakej výške.

  6. Ďalej, v závislosti od typu nadácie, alebo debnenie na pásku urastený, buď fit podlahové dosky, ak je základom pilotná doska.

  7. V prípade pilótovej základne, V debnení sa vystužovací rám vyrába a naplní sa roztokom. Po 28 dňoch je nadácia pripravená na výstavbu budovy.

  Grillage je súčasťou základovej konštrukcie, ktorá spája podpery do jedinej konštrukcie a je podporou pre steny budovy. Nie je povinným prvkom. Základňa na pilótových železobetónových pilotoch s grilovaním je stabilnejšia a silnejšia ako bez nich.

  vlastnosti: Ak je konštrukcia z dreva, nesmie sa stavať gril. V tomto prípade hrajú úlohu grilla spodné okraje samotnej budovy.

  Dokončené môže byť z kovu alebo železobetónu.

  V prvom prípade sa používajú hotové kovové výrobky, zvyčajne kanál, nosník I alebo koľajnica. Sú stohované na úrovni na hromadách nahromadených a zváraných na tyče výstuže vychádzajúce z podpery. Prvky sú spojené zvarom alebo skrutkami. Tento typ grilu je vynikajúci pre dočasné alebo nebytové budovy, napríklad manzardy, kúpeľne, letné pavilóny.

  Železobetónová mreža sa vyrába nalievaním malty do hotového debnenia s vopred položenou a pevnou sieťovinou.

  Grillage sa stane tri typy:

  • suspenzie. Je umiestnený na slušnej vzdialenosti od zeme, priestor pod podlahou nie je izolovaný. Používa sa pri stavbe kúpeľní, manzardov, sezónnych chát;
  • malá hĺbka. Ponorí sa do malej hĺbky v zemi. Podpora neslúži na ochranu podzemného priestoru domu pred prudkým poveternostným vplyvom;
  • pochovaný. Pre jeho konštrukciu je výkop vykopaný, podobne ako základňa pásky. Je to ďalšia podpora pre stavbu, posilňuje základy pilót, je skvelá pre výstavbu hlavného celoročného rámového domu.

  Odporúčame vám študovať skôr, ako vytvoríte základy hnaných pilotov: výhody a nevýhody tohto nadácie založené na dlhoročných skúsenostiach v prevádzke.

  1. Pilové podpery umožňujú výrobu výstavba na všetkých druhoch pôdy, s výnimkou skalnatých. Vzhľadom na dĺžku až 40 metrov podporujú nosníky konštrukcie na husté nosné vrstvy, čo umožňuje ignorovať všetky nevýhody nestabilných pôd.
  2. Hromady majú vysokú odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam, ich životnosť dosahuje 150 rokov.
  3. Vďaka vystuženiu môžu vlasové podpery vydržať nielen vertikálne, ale aj horizontálne zaťaženia, čo je obzvlášť dôležité pri použití na "plávajúcich" pôdach.
  4. Výstavba hromady základov netrvá dlho. Jedna podpera dlhá 4 metre je pochovaná v priebehu niekoľkých minút.
  5. Minimálny počet vykopávok a použitie stavebného materiálu.
  6. Môže sa vykonať inštalácia základne pilóty po celý rok a za akýchkoľvek klimatických podmienok.

  nedostatky základňa na zhromažďovanie a skladovanie nie je veľká:

  1. Napriek všetkým výpočtom existuje vždy pravdepodobnosť Zneužitie pôdy, pretože neexistuje spôsob, ako zistiť, čo je v skutočnosti v hĺbke mnohých metrov. V dôsledku toho - návrh alebo skreslený základ.
  2. Pri pilotovaní je potrebné použiť špeciálne vybavenie.
  3. Ťažkosti pri výstavbe suterénu alebo podzemná garáž.

  Ďalšie typy pilótových nadácií, ktoré sú prezentované na našich stránkach (podľa typu hromádok): tlačené, vŕtanie.

  Vizuálne vizuálne sledovať proces hromadenia hromadiel rôznych veľkostí a zodpovedajúcim spôsobom s rôznymi technikami vo videu nižšie:

  Berúc do úvahy všetko, čo je uvedené vyššie, možno vyvodiť záver, že hromada hromady základov je najspoľahlivejšou možnosťou pre súkromný dom, ako aj pre výstavbu budov akéhokoľvek druhu, takmer v akejkoľvek lokalite. Jeho dlhoročné skúsenosti vo všetkých typoch stavieb sú dobrým dôkazom.

  Nedávno sa mnohé organizácie zaoberajú výrobou a inštaláciou pilót pre minimálne množstvo porovnateľné s výstavbou základov iných druhov, čím sa zabezpečuje dostupnosť a prevalencia.

  Na trhu s vykurovacími zariadeniami je pomerne veľa rôznych modelov. Líšia sa cenou, funkcionalitou a princípom vykurovania. Jedným z týchto zariadení je plynový konvektor, ktorý ...

  Výber termoregulátora pre elektrickú teplú podlahu

  Konštrukcia elektrických teplých podláh pozostáva z vykurovacieho okruhu a regulátora teploty. Regulátory teploty sa tiež nazývajú termostaty alebo termoregulátory, pretože udržiavajú konštantné (statické) ...

  Robíme spoločne opravu elektrickej teplej podlahy

  Elektricky vykurovaná podlaha umožňuje v akejkoľvek miestnosti dosiahnuť príjemné teplo zhora a rovnomerne rozložené. Takýto efekt nie je možné dosiahnuť bežným vykurovaním vykurovacieho telesa, ktoré ...

  Povedzme, že ak si postavíte dom na piesočnej pôde na brehu jazera, ako je moje, potom v každom prípade je potrebný pilotný základ, ktorý je upchaný do zeme. Takže dom nevedie a nebude ničenie. Osobne som nenašiel cestu.

  Chcel by som vám povedať o mojej vlastnej skúsenosti! Naša manželka a ja máme dom postavený na základech na hromadách chvostov. Tento dizajn je naozaj stabilný a spoľahlivý - že sme si overili sami seba! Dom stál 2 desaťročia - nič sa nestalo. Robíme len kozmetické opravy, pretože v hlavnom meste jednoducho nepotrebujeme kvôli nedostatku problémov v tejto časti.

  Súhlasím s tým, že základňa pilóty zostáva najspoľahlivejšou, ale ... taký základ pre jednoduchý domov? ak chcete, potom vyvstáva otázka - alebo máte silný podzemnej vody alebo pohybujúce zem (prečo by sa postaviť budovu na mieste), podľa mojich skúseností (som pracoval ako murár 20 rokov), viem, že tieto nadácie robiť pri stavbe naozaj veľký (výškových budov, škôl a atď.) a nesie obrovské zaťaženie na zemi alebo s "ťažkou" pôdou. Jo, a nezabudnite, že potom budete musieť naliať ďalšie raft základ, a to stojí veľa peňazí, a potom je tu montáž FBS a prekrývajúcich sa blokov - a až potom pripravený socket, je potrebné takýto odpad? Pre jednoduchý domov sú vhodné aj skrutky, ak máte problémy so zemou.

  Dobré popoludnie! Dostali sme pozemok na výstavbu súkromného domu. Po začatí výstavby sa ukázalo, že podzemné vody ležia v hĺbke nie viac ako jeden meter. Ak chcete postaviť dom, spoločný základ nefunguje. Bolo rozhodnuté vytvoriť základ železobetónových pilotov s dĺžkou 4 metre. Ich hlavnou výhodou je rýchla konštrukcia, dlhá životnosť, možnosť montáže do pôdy, kde je voda blízko. V dôsledku toho bol dom postavený rýchlejšie.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  + 75 = 83