Pilotné pilóty pre súkromný dom

Aké sú základy na hromadených hromadách? Spoľahlivá technológia pre súkromný dom

Stavebný boom v posledných rokoch, a to ako nízkopodlažných súkromných a viacposchodových, vyžaduje od dodávateľov, aby používali rôzne spôsoby výstavby.

Výber metódy závisí od klimatických podmienok, terénu, typov pôdy.

Zvlášť dôležité v konštrukcii aplikácie technológií, ktoré umožnia štruktúre vykonávať svoje funkcie po mnoho rokov. A v tejto veci má obrovská úloha kvalitatívne postavený základ. Dnes existuje mnoho typov základov, čo je vysvetlené rozmanitosťou pôd, na ktorých sa má stavať konštrukcia, av konečnom dôsledku závisí pevnosť a stabilita štruktúry.

Jedným z najspoľahlivejších je základ na hnaných hromadách. Tento typ nadácie sa používa už mnoho storočí na výstavbu budov na nestabilných pôdach.

Hnaným vlasom je železobetónová tyč, zvyčajne štvorcová časť, veľkosť od 150 do 500 mm a dĺžku od 3 do 25 metrov.

Proces upchávania rukou nie je možný, na tento účel sa používajú špeciálne kladivá, zvyčajne hydraulické, na stavebných strojoch.

Jeden koniec tejto podpory je nasmerovaný na lepšiu penetráciu do zeme. Dĺžka a úsek sú vypočítané individuálne a závisia od typu pôdy a od hmotnosti konštrukcie.

Je dôležité, aby sa: v každom prípade, Spodný koniec podpery musí spočívať na tvrdom podklade. Iba v tomto prípade bude nadácia odolávať tlaku domu, a keď je pôda upokojená, zostane nehybná.

1

Napríklad pri výstavbe jednopodlažného alebo dvojpodlažného kostra na hlinených pôdach, ktoré prevládajú v našej krajine, stačí použiť pilotové železobetónové pilóty s dĺžkou 3 až 4 metre a priemerom 150-200 mm.

Základy na hromadených pilotoch môže byť typ dosky a pásky. V prvom prípade je plocha podpory na zemi maximálna a tento typ je najspoľahlivejší na nestabilných pôdach. Typ pásu má menšiu stopu, ale stále postačuje pre stabilnú polohu konštrukcie.

Základy hnaných hromád prevezmú ich inštalovať:

 • vo forme hromadného poľa, pri použití pilótovej základne, najmä na výstavbu viacpodlažných domov;
 • v sérii. V tomto prípade sú podpery upchaté v radoch pod budúcimi stenami budovy vždy pod rohmi a križovatkami stien v určitej vzdialenosti od seba. Táto metóda sa používa v nízkopodlažných konštrukciách a konštrukciách rámových domov;
 • vo forme samostatných pilierov, inštalované v najproblematickejších, z hľadiska pôdy, miest.

V prípade, že je potrebné prenášať zaťaženie hotovej konštrukcie na nestabilnú pôdu, odporúča sa vybudovať základňu. Odporúča sa použiť v bažinatých a rašelinových pôdach, Ak je nestlačiteľná hustá vrstva pôdy v dostatočnej hĺbke.

Nevyhnutný počet hromád, zabitých do hĺbky stabilnej pôdy, spojený do jedinej konštrukcie s grilovaním, bude spoľahlivou podporou pre rámový dom akéhokoľvek druhu.

FAQ: stojí za zmienku, že viac ako 60% všetkých viacpodlažných budov je postavených na základoch s využitím hnaných hromád. To len potvrdzuje spoľahlivosť základov tohto typu.

V nízkopodlažných stavbách, vrátane výstavby rámových domov, sa používajú nasledujúcich typov pilotov:

 1. Železobetón. Najbežnejší druh. Široko dostupné v ľubovoľnej lokalite, mnohé organizácie sa zaoberajú výrobou a montážou železobetónových pilót. Životnosť od 50 do 150 rokov. Môže sa líšiť podľa niekoľkých parametrov:
  • hromady s napínaním a bez napínania výstuže;
  • okrúhle, štvorcové, tvaru T a duté profily;
  • hranolová a valcovitá;
  • monolitické a prefabrikované (kompozitné);
  • hromady s rozšíreným, viazaným alebo dutým piatym.
 2. drevený. Najčastejšie sa používajú pri stavbe drevených zrubových domov a rámových domov s drevenou základňou. Môžu byť vyrobené z niektorých druhov dreva, sú menej spoľahlivé, ale v individuálnej konštrukcii sa často používajú na pôde. Takéto hromady sú zvyčajne vyrobené z dubu, smrekovca, cédru a iných tvrdých skál. Použite drevené pilóty v priemere 20-40 cm, dĺžka od troch do 8 metrov. Pri použití na tvrdých pôdach je dolný špicatý koniec hromady vybavený oceľovým hrotom s popruhom na topánky. Životnosť nadácie na drevených chůdách závisí od klímy a pôdy v určitej oblasti, ale spravidla nie je kratšia ako 50 rokov s riadnou prevádzkou.
 3. oceľ. Môžu byť vyrobené z rôznych valcovaných výrobkov - kanálových tyčí, koľajníc, rúr, atď. Používajú sa zriedkavo, hlavne pre dočasné stavby alebo hospodárske budovy. Približná životnosť je 40 - 60 rokov.

Aby sme získali dôveru v spoľahlivosť základov pilót pri stavbe konštrukcie, Je potrebné správne vypočítať počet pilotov a hĺbku ich hromádky.

V závislosti od typu pôdy sa pri stavbe rámového domu môže hĺbka hromadenia vlasov pohybovať od troch do desiatich metrov a veľkosť prierezu od 150 do 250 mm.

Je dôležité, aby sa: presne vedieť o type pôdy, ktorá prevažuje v danej lokalite, nájdete v špecializovaných adresároch, alebo to môže urobiť špeciálna organizácia.

Dávame Príklad výpočtu základov pilotáže na stavbu dvojpodlažného domu na hlinených pôdach, ktoré zaberajú asi 80 percent územia našej krajiny.

Najprv musíte vypočítať celková hmotnosť domu. Je to jednoduché, ak odhadujete, koľko materiálu sa vynaloží na stavbu a ich hmotnosť v kubických metroch. Všetky údaje o hmotnosti materiálu sú voľne dostupné.

Napríklad stavba domu si vyžiadala 60 cm3 rezivo z modřínu. Hmotnosť jedného kubického metra polovice (a to je vhodná pre stavbu) smrekovca je asi 800 kg. Jednoduchým násobením zistíme, že celková hmotnosť zrubového domu bude asi 50 ton.

Pridajte tu veľa prekryvov, strechy, dokončovacie materiály a nezabudnite na betónový gril. Rovnaký výpočet objemu zistite, že ide o približne 80 ton. A nakoniec, je to veľa nábytku a všetko, čo bude v dome. Dostávame približne 10 ton.

Sumarizáciou výsledkov získame celkovú hmotnosť hotovej konštrukcie v rozsahu 140 ton. Pridajte k spoľahlivosti 30 percent akcií a získajte 182 ton.

Tlak, ktorý má jednu železobetónovú hromadu dĺžky 4 metre, je podľa jednotlivých strojárskych zoznamov od 10 do 40 ton v závislosti od pôdy. Pri priemernom zaťažení 20 ton na hromadu nie je ťažké to vypočítať v tomto prípade len 9 pilotov, v súlade so všetkými normami.

V praxi rovnaké, pre konštrukciu rámu domčekov, hromady hromady hromád na zakončení základov so vzdialenosťou najviac 2,5 metra pre rovnomernejšie zaťaženie konštrukcie na roštu.

informácie: podobným spôsobom môžete vypočítať pre každý terén a akýkoľvek druh hromady.

Takže všetky materiály sú vybrané, potrebné výpočty, môžete začať konštrukciu:

1. Prvá fáza sa uskutoční vyčistenie územia pilotovanie a dodanie materiálov. Je potrebné odstrániť trávnik a hornú vrstvu pôdy.

2. Vykonáva sa označenie budúceho nadácie, a miesta riadenia pilotov.

3. Keď je všetko označené, znova Kontrolujeme úroveň a geometriu budúce nadácie.

4. Vyskytuje sa proces vedenia pilót s strojom s hydraulickým alebo pneumatickým kladivom. Počas ponorenia hromady je potrebné dodržiavať striktne vertikálnu úroveň hromady. Okrem toho skúsení majstri nevyhnutne zaznamenajú neštandardné správanie podpory pri potápaní, ak narazí na prekážku alebo naopak, "utopí sa" v podzemných dutinách. V tomto prípade sa podpora predlžuje alebo sa mierne prenáša na stranu.

5. Potom, čo všetky podpery sú ponorené do zeme, otdolbit vrchole veže aby získali prístup k príslušenstvu a Zarovnajte všetky podpery v rovnakej výške.

6. Ďalej, v závislosti od typu nadácie, alebo debnenie na pásku urastený, buď fit podlahové dosky, ak je základom pilotná doska.

7. V prípade pilótovej základne, V debnení sa vystužovací rám vyrába a naplní sa roztokom. Po 28 dňoch je nadácia pripravená na výstavbu budovy.

Grillage je súčasťou základovej konštrukcie, ktorá spája podpery do jedinej konštrukcie a je podporou pre steny budovy. Nie je povinným prvkom. Základňa na pilótových železobetónových pilotoch s grilovaním je stabilnejšia a silnejšia ako bez nich.

vlastnosti: Ak je konštrukcia z dreva, nesmie sa stavať gril. V takomto prípade zohráva úlohu grillage spodné okraje samotnej budovy.

Dokončené môže byť z kovu alebo železobetónu.

V prvom prípade sa používajú hotové kovové výrobky, zvyčajne kanál, nosník I alebo koľajnica. Sú stohované na úrovni na hromadách nahromadených a zváraných na tyče výstuže vychádzajúce z podpery. Prvky sú spojené zvarom alebo skrutkami. Tento typ grilu je vynikajúci pre dočasné alebo nebytové budovy, napríklad manzardy, kúpeľne, letné pavilóny.

Železobetónová mreža sa vyrába nalievaním malty do hotového debnenia s vopred položenou a pevnou sieťovinou.

Grillage sa stane tri typy:

 • suspenzie. Je umiestnený na slušnej vzdialenosti od zeme, priestor pod podlahou nie je izolovaný. Používa sa pri stavbe kúpeľní, manzardov, sezónnych chát;
 • malá hĺbka. Ponorí sa do malej hĺbky v zemi. Podpora neslúži na ochranu podzemného priestoru domu pred prudkým poveternostným vplyvom;
 • pochovaný. Pre jeho konštrukciu je výkop vykopaný, podobne ako základňa pásky. Je to ďalšia podpora pre stavbu, posilňuje základy pilót, je skvelá pre výstavbu hlavného celoročného rámového domu.

Tie by mali skúmať, ako budete stavať základy poháňaných pilotov: klady a zápory základne, na základe dlhoročných prevádzkových skúseností.

 1. Pilové podpery umožňujú výrobu výstavba na všetkých druhoch pôdy, s výnimkou skalnatých. Vzhľadom na dĺžku až 40 metrov podporujú nosníky konštrukcie na husté nosné vrstvy, čo umožňuje ignorovať všetky nevýhody nestabilných pôd.
 2. Hromady majú vysokú odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam, ich životnosť dosahuje 150 rokov.
 3. Vďaka vystuženiu môžu vlasové podpery vydržať nielen vertikálne, ale aj horizontálne zaťaženia, čo je obzvlášť dôležité pri použití na "plávajúcich" pôdach.
 4. Výstavba hromady základov netrvá dlho. Jedna podpera dlhá 4 metre je pochovaná v priebehu niekoľkých minút.
 5. Minimálny počet vykopávok a použitie stavebného materiálu.
 6. Môže sa vykonať inštalácia základne pilóty po celý rok a za akýchkoľvek klimatických podmienok.

nedostatky základňa na zhromažďovanie a skladovanie nie je veľká:

 1. Napriek všetkým výpočtom existuje vždy pravdepodobnosť Zneužitie pôdy, pretože neexistuje spôsob, ako zistiť, čo je v skutočnosti v hĺbke mnohých metrov. V dôsledku toho - návrh alebo skreslený základ.
 2. Pri pilotovaní je potrebné použiť špeciálne vybavenie.
 3. Ťažkosti pri výstavbe suterénu alebo podzemná garáž.

Ďalšie typy pilótových nadácií, ktoré sú prezentované na našich stránkach (podľa typu hromádok): tlačené, vŕtanie.

Vizuálne vizuálne sledovať proces hromadenia hromadiel rôznych veľkostí a zodpovedajúcim spôsobom s rôznymi technikami vo videu nižšie:

Berúc do úvahy všetko, čo je uvedené vyššie, možno vyvodiť záver, že hromada hromady základov je najspoľahlivejšou možnosťou pre súkromný dom, ako aj pre výstavbu budov akéhokoľvek druhu, takmer v akejkoľvek lokalite. Jeho dlhoročné skúsenosti vo všetkých typoch stavieb sú dobrým dôkazom.

Nedávno sa veľa organizácií zaoberá výrobou a montážou pilót pre minimálne množstvo porovnateľné s výstavbou základov iných druhov, čím sa zabezpečuje prístupnosť a prevalencia.

Na trhu s vykurovacími zariadeniami je pomerne veľa rôznych modelov. Líšia sa cenou, funkcionalitou a princípom vykurovania. Jedným z týchto zariadení je plynový konvektor, ktorý ...

Výber termoregulátora pre elektrickú teplú podlahu

Konštrukcia elektrických teplých podláh pozostáva z vykurovacieho okruhu a regulátora teploty. Regulátory teploty sa tiež nazývajú termostaty alebo termoregulátory, pretože udržiavajú konštantné (statické) ...

Robíme spoločne opravu elektrickej teplej podlahy

Elektricky vykurovaná podlaha umožňuje v akejkoľvek miestnosti dosiahnuť príjemné teplo zhora a rovnomerne rozložené. Takýto efekt nie je možné dosiahnuť bežným vykurovaním vykurovacieho telesa, ktoré ...

Povedzme, že ak si postavíte dom na piesočnej pôde na brehu jazera, ako je moje, potom v každom prípade je potrebný pilotný základ, ktorý je upchaný do zeme. Takže dom nevedie a nebude ničenie. Osobne som nenašiel cestu.

Chcel by som vám povedať o mojej vlastnej skúsenosti! Naša manželka a ja máme dom postavený na základech na hromadách chvostov. Tento dizajn je naozaj stabilný a spoľahlivý - že sme si overili sami seba! Dom stál 2 desaťročia - nič sa nestalo. Robíme len kozmetické opravy, pretože v hlavnom meste jednoducho nepotrebujeme kvôli nedostatku problémov v tejto časti.

Súhlasím s tým, že základňa pilóty zostáva najspoľahlivejšou, ale ... takým základom pre jednoduchý domov? ak chcete, potom vyvstáva otázka - alebo máte silný podzemnej vody alebo pohybujúce zem (prečo by sa postaviť budovu na mieste), podľa mojich skúseností (som pracoval ako murár 20 rokov), viem, že tieto nadácie robiť pri stavbe naozaj veľký (výškových budov, škôl a atď.) a nesie obrovské zaťaženie na zemi alebo s "ťažkou" pôdou. Jo, a nezabudnite, že potom budete musieť naliať ďalšie raft základ, a to stojí veľa peňazí, a potom je tu montáž FBS a prekrývajúcich sa blokov - a až potom pripravený socket, je potrebné takýto odpad? Pre jednoduchý domov sú vhodné aj skrutky, ak máte problémy so zemou.

Dobré popoludnie! Dostali sme pozemok na výstavbu súkromného domu. Po začatí výstavby sa ukázalo, že podzemné vody ležia v hĺbke nie viac ako jeden meter. Ak chcete postaviť dom, spoločný základ nefunguje. Bolo rozhodnuté vytvoriť základ železobetónových pilotov s dĺžkou 4 metre. Ich hlavnou výhodou je rýchla konštrukcia, dlhá životnosť, možnosť montáže do pôdy, kde je voda blízko. V dôsledku toho bol dom postavený rýchlejšie.

Nadácia na železobetónových pilotoch: klady a zápory

Železobetónové pilóty zachytia trh nízkopodlažnej konštrukcie. Jeden vzhľad betónových tyčí inšpiruje dôveru. Nemenej dôležitú úlohu zohrávajú združenia s "veľkými bratmi", ktoré tvoria základ výškových budov. Napriek tomu niektorí považujú tento základ za najspoľahlivejší, zatiaľ čo iní - sú nedôverčiví.

Určitá odpoveď na otázku "kto má pravdu?" Nenájdeme. Pravdou je, že železobetónové pilóty majú svoje výhody a nevýhody, rovnako ako každý iný výrobok. Hovorme o tom podrobnejšie v tomto článku.

Čo hľadať

Pilotná železobetónová konštrukcia je založená na spevnenom betóne s vysokou pevnosťou. Zariadenie KKZM vytvára základy pre železobetónové pilóty z betónu M300. Výrobky spĺňajú požiadavky GOST 19804-2012.

Podpery prenášajú zaťaženie z konštrukcie na zem. Spravidla sú vyrobené z betónu s odolnosťou voči mrazu na vyššej úrovni, to znamená, že výrobok odoláva silným teplotným zmenám. To je veľmi dôležité pre založenie bytového domu v našej klíme. Pri výbere hromádok dávajte pozor na triedu mrazuvzdornosti, ktorá musí byť aspoň f150 alebo f200.

Výhody železobetónových pilót

Je možné porovnať železobetónové pilóty, možno len s pilotami. A prvá vec, ktorú konkrétne podporuje, je vyhrať nosnosť. V závislosti od veľkosti úseku a druhu pôdy jeden kus odoláva zaťaženiu od 9 do 60 ton. Napríklad, spárovaný s malou hĺbkou grilu 600x400 mm, môžete bezpečne vybudovať trojpodlažný tehlový dom. Takáto nosnosť sa nemôže pochváliť kovovými vlasmi.

Ďalšou výhodou je materiál, z ktorého sú vyrobené. Betón je prakticky sa nerozkladá v pôde. Z tohto dôvodu životnosť presahuje 100 rokov. Okrem toho tento druh pilotov, a má svoje výhody, ako je odolnosť voči tlakových rozdielov, požiarnu odolnosť a ochranu proti vlhkosti, ako aj zariadenia, je prakticky nemožné posun od osi konštrukcie.

Môžete montovať železobetónové pilóty do jedného až dvoch dní. Prečítajte si viac o tomto ...

Pri inštalácii železobetónových pilotov sa používa mini-štetovnica. Stroj na hnacom stroji sa pohybuje nezávisle na neprípustnosti, nečistote a snehu. Vďaka nastaveniu končatín môže jednotka zablokovať hromady aj na malých svahoch. Môže sa prevádzkovať celoročne pri teplote od -25 do + 40⁰.

Pomocou takejto inštalácie môže byť do jednej pracovnej zmeny upchatá až 40 železobetónových pilót so sekciou 150x150 mm. To znamená, že základ pre vidiecky dom je naozaj nastavený na jeden deň. Dodanie vozidla na stavenisko je možné pomocou vlečného vozíka.

Nevýhody železobetónových pilotov zahŕňajú nedostatok ekonomickej realizovateľnosti. Napríklad, ak porovnáme w / w a skrutku hromady, prvé náklady viac, majú väčšiu nosnosť, ale v oblasti pilóty usporiadané rovnakým spôsobom, ako druhé. Počas inštalácie nemôžu rásť, pretože štandardná dĺžka je 3 metre. Ak sa v lokalite vyskytnú veľké výkyvy, potom nebudete môcť používať minipilot, pretože to nebude mať nikde nainštalovať. V tomto pláne skrutka podporuje výhru. A nakoniec, ak sa rozhodnete použiť pilótový základ, mali by ste brať do úvahy, že bez ohľadu na jeho typ bude problematické vybaviť prízemie a niekedy to nie je možné.

Čo môžete stavať na hnaných hromadách? Prakticky rovnako ako na skrutkové hromady: ploty, garáží, hál, domov z baru, guľatiny, tehly, pórobetón a betónových blokov, rámu panelových domov, sauny, altánov a priemyselných stavieb. Nainštalovať mólo alebo kotvisko je nepravdepodobné, že bude fungovať. Pokiaľ ide o výstavbu nízkopodlažných bytových a penziónov sú najlepšie železobetónové pilotmi s časťou 150x150 mm a 200x200 mm do 3000 mm na dĺžku.

Rada: Pri výbere zvážte typ budovy a pôdu. Ak sa rozhodnete vybudovať kúpeľ alebo na parcete napojenej pôdy, potom sú skrutkovacie pilóty ideálne. Ak je projekt murovaným domom, je lepšie vybrať betónové pilóty.

Pri objednávaní základov pilót z výrobného závodu KKLM môžete ušetriť veľa, prečítať si ďalšie informácie o možných zľavách a vypracovať žiadosť:

Pri objednávaní základov pilót z výrobného závodu KKLM môžete ušetriť veľa, prečítať si ďalšie informácie o možných zľavách a vypracovať žiadosť:

Inštalácia základov postavených na hnacích pilotoch

Založenie pilótových železobetónových pilotov pod viacpodlažnou budovou

Hromada základov je robustná konštrukcia, ktorá umožňuje hromadám prenášať zaťaženie konštrukcie na nestlačiteľné vrstvy pôdy umiestnené dostatočne hlboko.

To platí najmä vtedy, keď sú pôdy slabé (rašelinové alebo bažinaté). K nadácii, aby odolal hmotnosti budovy, musí pevne spoliehať na pevnú zem. Tu platí pravidlo: čím väčšia je plocha základne konštrukcie, tým menší je jej tlak na pôdu.

Na výpočet zaťaženia na každom podklade sa v štádiu návrhu vypočíta hmotnosť celej konštrukcie. Výsledný indikátor je rozdelený počtom inštalovaných pilotov.

Regály sú ponorené takým zaťažením, ktoré budú musieť vydržať. Označenie skutočnosti, že podpera dosiahla pevnú vrstvu a je pripravená vydržať danú záťaž, zastaví svoj postup v hĺbke.

Pilotovanie železobetónových pilotov nie je možné manuálne. To si vyžaduje pneumatické kladivo. Počet a frekvencia podporných miest sa líši a závisí priamo od celkovej hmotnosti konštrukcie. Ale sú nevyhnutne inštalované pod predpokladanými stenami, na križovatke stien a v rohoch.

Po stĺpiku sa urobí orezávanie nosníkov podpier v rovnakej výške. Potom začne budova budovy.

Železobetónové pilóty

Hnacie pilóty sú tyče so štvorcovým prierezom a jeden zaoblený koniec, vyrobené zo železobetónu. Sú ponorené do zeme šokovou metódou. Základňa na hnaných pilotoch je odolná a vykazuje dobré technické vlastnosti.

Tento typ hromady je spoľahlivá a stabilná základňa s maximálnou nosnosťou, ktorá je v porovnaní s inštaláciou základov a skrutiek TISE stabilnejšia a odolnejšia.

Pre tento typ môžu byť použité aj drevené pilóty z masívneho dreva. Sú vyrobené z dubu, borovice, popola a ďalších tvrdých odrôd, ktorých tvrdosť môže byť určená metódou Brinell.

Často skrutkované polotovary sú nahradené rúrkami s kužeľovitým hrotom. Hnacie potrubia majú lepšiu nosnosť ako hromady namontované ponorením. Napriek tomu, že sa používajú konštrukcie rovnakej veľkosti, tlmené prvky vykazujú lepšie pevnostné charakteristiky.

Výroba pilotov tohto typu je upravená ustanoveniami Štátnej normy, podľa ktorých musí mať značka betónu pevnosť 300 kgf / cm2.

Betóny s takýmito parametrami v skúškach pevnosti a stlačenia sú považované za ťažké.

Používajú sa na výstavbu trvanlivých budov, pristávacích dráh a cestných nadjazdov.

Pri inštalácii iných typov základov na pilóty sa používa riešenie s nižšou technickou charakteristikou.

To platí aj pre stavbu konštrukcií na vrtaných pilotoch alebo TISE.

Rámcové a drevené domy na hromadených pilotoch

Dom "rám" na pilotovej nadácii

Pre pilótové podklady v drevených alebo rámových budovách sa používajú hromady s dĺžkou 3 alebo 4 metre s priemerom 150 alebo 200 mm. To znamená, že je zvolený menší priemer ako pre ťažké tehlové konštrukcie v niekoľkých poschodiach.

Takáto veľkosť sa považuje za dostatočnú na to, aby zabezpečila, že hromada vstúpi do pevnej vrstvy zeminy a základ získal potrebnú nosnú kapacitu.

Použitie tohto typu hromady je však problematické z dôvodu potreby zakúpenia vhodných malých strojov na ich upchanie.

Používanie ťažkých zariadení je zakázané bezpečnostnými predpismi a SNiPs. Na vykonanie práce v súlade s vyššie uvedenými požiadavkami je potrebná určitá veľkosť staveniska.

Takže najbližšia budova by mala byť aspoň 25 metrov.

Práca nadácie

Základňa na podpierkach je dobrá, pretože môže byť použitá pre akúkoľvek pôdu vrátane slabých pôd: mobilné, rašelinové alebo bažinaté.

 • čistenie staveniska z vegetácie;
 • dodanie častí konštrukcie, ktorá sa má inštalovať;
 • označenie základov, ktoré sa majú inštalovať.

Inštalácia pilótovej jednotky

Vyprázdňovanie sa uskutočňuje nasledovne. Prvok je namontovaný vertikálne s hlavou smerujúcou nahor. Zhoduje sa zhoda medzi bodom a osou. Potom sa začne proces hromadenia.

Nárazová časť kladiva je znížená a frekvencia hromadenia hromady každej hromady je najprv vypočítaná o 1 meter, potom o 0,1 m pred "poruchou". Priemerný indikátor "poruchy" sa vypočítava počtom zásahov na základe prvku.

Pri kladení kladivom sa meria ponorenie a stanoví sa únosnosť konštrukcie. To umožňuje zabrániť nedostatkom pri ďalšej konštrukcii.

V tomto štádiu je možné zabezpečiť prázdnotu, narazili na kamene a iné prekážky v pôde. V prípade, že hromada pri potápaní narazí na prekážku, môže dôjsť k falošnému odmietnutiu. Preto sa tento typ nadácie nevzťahuje na stavbu pilótového podkladu na skalnatých miestach.

Iný scenár je možný, keď v prítomnosti dutín v zemi, štruktúra je silne ponorená po náraze. V tomto prípade je nosná kapacita substrátu výrazne znížená.

Počas celého procesu zhromažďovania sa musí overiť presnosť stĺpovitosti pilótovej štruktúry.

 • Pri dodržiavaní všetkých požiadaviek sa prostredníctvom hnacích pilotov vytvorí kvalitatívny a spoľahlivý základ.
 • Náklady na inštaláciu nadácie na hromadách zodpovedajú nákladom na iné typy nadácií.
 • V prítomnosti zariadení na hromadenie a vysoko manévrovateľných zariadení proces technológie trvá krátky čas.
 • Objem fyzických nákladov je podobný objemu s podobnými technológiami.
 • Pilótové základy vykazujú vynikajúcu spoľahlivosť, trvanlivosť a vynikajúcu únosnosť.
 • Pri usadzovaní základov na chodníkoch je potrebné premýšľať o tom, ako izolovať a ozdobiť prízemie.
 • Ak sú pôdy na stavenisku opuchnuté alebo spadnuté, môžu sa výrazne znížiť stabilizačné charakteristiky základov.

Pilotom poháňané hromady viazané železobetonovou mrežou

Ak je to potrebné, aby bola štruktúra dlhšia trvanlivosť, použite konštrukciu pilótovej základne s mriežkou. Takéto dôvody možno rozdeliť na:

Pri usporiadaní týchto dvoch typov zostáva určitý priestor medzi zemou a pásikom. Vrstva piesku, štrku alebo horniny pod pásikom je naplnená.

Nedáva zem (v prípade dierovania), aby zostal na grille. Navyše, za prítomnosti tejto medzery grillage nezdvihne nadáciu.

Rovnaká metóda sa používa aj pre verziu dosky pilótovej základne.

Materiály na výrobu vlasových podperov

Drevené hromady

Drevené hnacie pilóty s nízkou odolnosťou proti vlhkosti a kovové výrobky majú nižšie ukazovatele únosnosti.

Takéto prvky sú vyrobené z oceľových rúr, kanálových tyčí atď.

Ich hlavnou výhodou je ich nízka hmotnosť v porovnaní s ostatnými.

Takéto podpery môžu byť dostatočne hlboko upchaté a postupne zvyšujú svoju dĺžku.

Železobetón - pilóty so štvorcovou časťou majú špicatý koniec s oceľovou topánkou.

Pri nízkopodlažných budovách sa používajú mikro-korálky s dĺžkou do troch metrov.

Výhody železobetónových pilotov

Hromady železobetónových vlasov

 • Dobrý indikátor nosnosti a tolerancie zaťaženia bez zníženia výkonu.
 • Dlhá životnosť - asi 100 rokov.
 • Hlboko padajú do zeme.
 • Zvýšená pevnosť vďaka konštrukčným vlastnostiam - vnútorná výstuž.
 • Vysoká odolnosť proti vlhkosti, odolnosť voči ohňu, odolnosť voči zmenám atmosférického tlaku.
 • Pohodlie skladovania. Výrobky sú uložené v stohu, nevyžadujú žiadne špeciálne podmienky.
 • Rýchlo nainštalujte, výhodne skráťte čas prípravných a inštalačných prác.

Treba pamätať na to, že pred začatím potápania a stĺpikov by sa všetky podložky mali dôkladne očistiť od špiny.

K zakúpenej podpore sa musia poskytnúť podporné dokumenty o dodržiavaní stanovených noriem, informácie o výrobcovi, kvalita betónu, dátum výroby konkrétnej dávky atď.

Dobré výrobky sú tie, ktoré majú hladký povrch bez trhlín a triesok.

K tomuto článku nie sú žiadne pripomienky. Zanechajte prvý komentár.

2017 © Foundation Club

Kopírovanie materiálov je povolené s uvedením zdroja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 3 =