Kanalizácia v súkromnom dome bola zničená v tom, čo robiť

Čo robiť, ak je toaleta upchaté: mechanické a chemické metódy. Tipy "skúsený": ak boli kanalizácie tiahnuté - čo robiť

Niekedy sa v každom dome môže stať nepríjemná situácia - voda na toalete prestala odísť. Problém môže byť komplikovanejší, ak sa stane v viacposchodovej budove a byt je na prvom alebo druhom poschodí.

Čo robiť, ak sa toaleta alebo kanalizačné potrubia kohúti po tom, čo všetky nečistoty začali zaplavovať byt a majitelia sú vo veľmi nepohodlnej polohe.

Čo robiť, ak je toaleta upchaté: hlavné prejavy problému

Takáto nepríjemná situácia môže nastať, ak:

 • na toalete bol nepríjemný zápach - to je prvý znak problematickej priechodnosti stúpačky, ktorý vyrovnáva tlak v kanalizačnom potrubí;
 • ak sa po vyčerpaní začne objavovať bahnitá voda v toalete - to znamená, že hydraulická uzávierka je upchatá, existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa tam dostane jeden alebo viac cudzích predmetov;
 • voda z nádrže začala príliš plynúť do otvoru - počas pádu nie je misa úplne naplnená a pomaly opúšťa potrubia. To môže naznačovať, že je prerušená priepustnosť kanalizačných potrubí a v nich sa objavujú soli a fekálne zátky.

Ak ste vytvorili takýto korok na toalete, musíte urobiť nasledovné:

1) otvorte hlavu trubice ventilátora;

2) demontujte kryt spodnej revízie stúpača;

3) potrubie pod revizou zablokujte pomocou špeciálnej zátky, ktorá je zasunutá cez otvor uvoľnený z krytu;

4) sklopte stúpanie ventilátora pomocou komínového kefa alebo inštalačného kábla;

5) odstrániť zostávajúci odpad z auditu;

1

6) pre obnovenie integrity systému, potrebujete zátku a skrutku krytu revízie;

7) vráťte hlavu stúpača.

Ak nie je stúpajúci ventilátor, budete musieť v systéme nainštalovať spätný ventil, ktorý bude počas vypúšťania vody odvzdušňovať korok zo vzduchu. Ak nie je žiadny ventil, voda prechádza potrubím oveľa dlhšie, čo urýchľuje výskyt usadenín, čo znižuje priemer ventilu každý deň.

Čo robiť doma, ak je toaleta upchaté?

Ak je uzáver hydraulickej uzávierky, môže sa tento problém vyriešiť mechanickým alebo chemickým čistením. Pred odstránením korku však najprv musíte preskúmať oblasť uzáveru v tvare S. Na to urobte gumovú rukavici na ruke a ponorte ju do záchodu. Ak sa v odtoku nachádza cudzí veľký predmet, musí sa odstrániť pred mechanickým čistením, inak môže dôjsť k hlbšiemu skĺznutiu a odtok bude úplne zablokovaný.

Samotný proces čistenia vyzerá takto:

1) najskôr musíte zatvoriť všetky kanalizačné otvory v kúpeľni av kuchyni;

2) potom zozbierajte 5 litrov teplej vody a naneste gumové rukavice;

3), potom musíte vziať piest na rukoväť a umiestniť ju do odsávacieho otvoru;

4), potom musíte nalievať vodu do toalety tak, aby úplne pokryla "sucker9raquo ;;

5) Nakoniec treba vykonať niekoľko vratných pohybov s vysokou frekvenciou.

Navyše, skôr než začnete pracovať s piestom, odporúča sa nalejeť 5 litrov teplej vody. To je potrebné v prípade, že sa do záchodu dostane "odpad, ktorý je rozpustný vo vode" - pomôže to korok mäkšie.

Vo všeobecnosti proces vyzerá veľmi jednoducho. Avšak, nezabudnite vyplniť pre prevenciu záchod aspoň raz za niekoľko mesiacov, jeden z najúčinnejších čistiacich prostriedkov ( "Krot9raquo," Flup9raquo, atď.).

Čo mám robiť, ak sa kanalizačné potrubie upchne?

Ak je kanalizácia vo vašom dome zanesená mastnými nánosmi, najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom je nalievať do drezu vriacu vodu. To taví tuk a vyčistí rúrku. Ak je sifón zablokovaný, bude potrebné ho demontovať a dôkladne vyčistiť od nahromadenia tuku na stenách.

Ak je problém vážnejší, ako ste pôvodne mysleli, potom môžete vyčistiť potrubie s chemikáliami. Na vyriešenie problému je vynikajúca alkálie, ktorá sa dá zakúpiť v každej predajni sanitárnej keramiky, zvyčajne sa predáva vo forme prášku alebo gélu.

V ostatných prípadoch sa kyselina často používa, ale je potrebné s ňou pracovať veľmi opatrne, pretože sa môže spáliť, ak zasiahne exponovanú pokožku. Ak chcete problém úspešne vyriešiť, použite jednu z týchto chemikálií, prísne dodržiavajte pokyny.

Dôležité! Nemiešajte zásadité a kyslé, môže to mať za následok nežiaduce dôsledky.

Ak chemický efekt nefunguje správne, je čas prejsť na mechanické metódy. Napríklad môžete použiť piest alebo inštalačný kábel, každá z týchto možností je ideálna pre obyvateľov súkromných domov.

Pred začatím mechanického čistenia, aby ste zvýšili účinnosť, nezabudnite do potrubia naliať špeciálny nástroj. Ak používate inštalačné lano, musíte s ním pracovať veľmi opatrne, ak máte plastový systém potrubia.

Proces práce s vodovodným káblom vyzerá takto:

1) Najskôr odvíjajte kábel a vložte ho do vypúšťacieho otvoru. Ak je to potrebné - otvorte uzáver, môže to narušiť prácu. Potom kábel ponorte do otvoru, kým nedosiahne bod blokovania. Aby nedošlo k zmätku spojky potrubia s upchávkou, kábel mierne vytiahnite smerom k sebe a opäť ju skúste posunúť dopredu. Ak kábel spočíva a nepôjde ďalej, potom ste dosiahli zablokovanie;

2) Ďalej, pomocou kábla, začať trením pohyby na zničenie odpadu zhromaždeného v kanalizačnom potrubí. Aby ste zjednodušili prácu, odporúča sa čas od času vylejeť vriacu vodu do vypúšťacieho otvoru;

3) ak máte pocit, že voľný priechod začal byť skúmaný, môžete vytiahnuť kábel a naliať horúcu vodu alebo čistiaci prostriedok do otvoru.

Ak máte podobnú situáciu - nestrácajte čas, čím skôr začnete vyriešiť problém, tým skôr sa zbavíte.

© 2012-2018 "Názory žien". Pri kopírovaní materiálov je potrebný odkaz na zdroj!

Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

E-mail: [email protected]

Redakcia: +7 (965) 405 64 18

Metódy čistenia odpadových vôd a odstránenie blokády

Pri vstupe do nového predmestského bývania sú majitelia často ohromení radosťou, pozitívne emócie "porazili fontánu". A aké sklamanie chápe majiteľov, ktorí po nejakej dobe zistili, že voda v kuchynských drezoch a kúpeľniach "stojí", preniká nepríjemnou vôňou cez obydlie. Záver je jeden - kanalizácia v súkromnom dome bola upchatá.

Čistenie potrubí v dachi sa vyznačuje širokou škálou metód a schopnosťou pracovať s vonkajšími potrubiami. Existujú tri spôsoby, ako vyriešiť problém:

Každá z týchto možností má svoje výhody a nevýhody. Preto musíte v prvom rade pochopiť, aký druh zablokovania pred vami, zoberte do úvahy, ktoré materiály boli použité počas inštalácie systému. A potom sa rozhodnite, ako odstrániť upchatie a vyčistiť kanalizačné potrubia.

Mechanická metóda eliminácie blokád

V každom kanalizácie nakoniec tvorili usadeniny rôzneho odpadu: tuku a vápnitých nájazdy vlasových zátok alebo látkových kúsky, komunálneho odpadu a ďalšie. Postupne upchatie múru, v konečnom výsledku, dopravná zápcha, ktorá tesne pokrýva časť potrubia a núti obyvateľov, aby premýšľať o tom, čo robiť, keď je upchatý odtok. Začnime najjednoduchšou metódou - mechanickou. Obsahuje možnosti:

1. Vriaca voda. Často to stačí na zlomenie tuku. Jemne naplňte, v malých častiach. Keď je odtok vypustený, opäť rúru opláchneme veľa vriacej vody (nie menej ako 5-7 litrov).

2. Vantuz. Aby ste zabránili zablokovaniu, musíte zbierať trochu vody v umývadle alebo vane, pevne pripevniť šálku piestu k umývadlu a silným a častým trhnutím odstrániť korok. Niektorí odborníci odporúčajú pred aplikáciou namazať okraje gumy pomocou vazelíny. Súčasne je potrebné zasunúť otvor na vypúšťanie prebytočnej vody.

Keď kupujete piest, dávajte pozor na silu jeho prvkov. Krátka plastová rukoväť s pákou je pohodlná, ale veľmi krátka. Naproti tomu rukoväť vyrobená z dreva alebo tvrdého plastu bude trvať najmenej 7-10 rokov. Gumová misa by mala byť hustá, pružná a ťažká.

3. Vodovodný kábel - hlavný asistent iného vodovodu. Je kovová tyč alebo rúrka, na jednej strane, v ktorej je rukoväť pre otáčanie na druhej strane - špičkou v tvare špirály, alebo čistenie kefy s kovovými "ihly". Pracovná časť je znížená do odtoku a krúživými pohybmi prestávok upchatie kanalizácie. Ale pozor pri práci s plastovými a plastových rúr, alebo v miestach záhybov, vložiek a odchýlky môžu poškodiť kanalizácie.

4. Demontáž kanalizácie. Vzácny, ale môže stať, je, že zablokovanie potrubného systému v súkromnom dome sa vzpiera penetračný lano. Zásoby vápna alebo nerastov sú zhutnené a vytvárajú zátku prakticky cementovej tvrdosti. V tomto prípade je kovová tyč alebo gumové kladivko "testované" potrubie po celej dĺžke až do "vstupu" do odpadových vôd (žumpy, betónových krúžkov, septický, integrovaný SPS) priestor detekovaná prekážka. Časť je rez špeciálnymi nožnicami alebo zváranie, razba rmutu a získanie vypraného integritu systému.

Chemická metóda čistenia odpadových vôd

Chemikálie sú pomerne populárne medzi obyvateľmi kvôli ich účinnosti a jednoduchosti použitia. Postupujte len podľa pokynov a pri práci s nimi buďte opatrní, inak sa môžu vyskytnúť popáleniny. Medzi aktívne činidlá:

1. lúh sodný alebo alkalický, lepšie známy ako "mole" a jeho analógy. Rozpúšťa prakticky všetky druhy tukov, bielkovín, soli mastných kyselín. Nepoužívajte na plastové rúrky, pretože ich chemická korózia, najmä na kĺby.

2. Kyselina chlorovodíková. Do tejto skupiny patrí Tiret, pán Svaly, káčanie. Odstráňte hroty vlasov, vápenné usadeniny, tukové usadeniny, zvyšky potravín. Zabezpečte rýchle odstránenie upchávok v rúrkach z ocele, polypropylénu a kovového plastu. Nebezpečný pre medené a gumené potrubia, nie vždy efektívne pre toalety.

Nikdy nezmiešajte alkalický a chloridový čistiaci prostriedok. Môže dôjsť k veľmi aktívnej reakcii s postriekaním, penením, ktoré poškodí potrubia a pravdepodobne aj osoby v okolí.

3. Vnútroštátne metódy: najčastejšie v kurze je kombinácia "octu + sóda". 200 až 300 g hydrogenuhličitanu sodného sa naleje do zásobného roztoku, po niekoľkých minútach sa naleje 100 až 200 g kyseliny octovej. Je žiaduce ihneď uzavrieť otvor otvorom tak, aby reakcia prebiehala vo vnútri potrubia a nie vonku. Vylučuje malé upchávky z kalcinovaných a mastných usadenín, potravinového odpadu, papiera.

Občas niektorí remeselníci používajú kyselinu akumulátora, ale táto metóda je plná riedenia a následného zničenia rúrok.

Čistenie kanalizácie v súkromnom a vidieckom dome pomocou chemických činidiel by sa malo vykonať s prihliadnutím na typ čistiarne. Ak je to len jamka alebo betónové prstence, je to v poriadku. Ale pre komplexné septiky, autonómne kanalizačné stanice, kde sa baktérie používajú na rozklad odpadu, je takáto metóda kategoricky neprijateľná.

Automatizovaný spôsob čistenia kanalizácie

Výrobcovia autonómnych zariadení umiestňujú svoje výrobky ako samočistiace. Avšak pred "vchodom" do CNS v potrubiach môže vzniknúť preťaženie, ktoré nie je možné mechanicky pôsobiť a chemické čistiace prostriedky sú kontraindikované. Preto je v priebehu kurzu "ťažké delostrelectvo" - čistenie kanalizácie pomocou automatických čerpadiel, kompresorov a vysokotlakových prístrojov. Jej podstatou je, že rúry sú "fúkané" prúdom vody alebo vzduchu.

1. Hydrodynamický spôsob čistenia spočíva v tom, že rúrka je zavedený tzv čistiaci hadica (odolná plastová rúrka pletené alebo PVC Shell) s injektory prostredníctvom čerpacie vysokotlakové čerpadlo pod tlakom až do 200 atmosfér je aplikovaný prúd vody, ktorý eroduje a robí upchatiu v septiku alebo jamke. Zariadenie je spravidla vybavené špeciálnymi tímami na čistenie kanalizácie.

2. Elektromechanická metóda je podobná práci s inštalačným káblom, iba korok je čistený špecializovaným elektrickým nástrojom s kefovou hlavou. Častejšie sa používa na odstránenie blokád z handier, tesnení a iných odpadkov v domácnostiach.

3. pneumodynamic systém predpokladá prítomnosť vysokotlakového zariadenia (Karcher vysávače s hadicou na čistenie trubiek) alebo kompresor s možnosťou pripojenia pružnej trubice. Schéma úpravy odpadových vôd je podobná hydrodynamickej metóde, ale namiesto vody sa používa stlačený vzduch. Metóda je dobrá, pretože je sama osebe dosiahnuteľná. Riziko poškodenia potrubia je minimálne.

Nezabudnite, že napriek ubezpečeniam výrobcov, septik môže pretekať spodnými sedimentmi, bahnom, spracovateľskými výrobkami. Preto pravidelne s pomocou výstupnej posádky kanalizácie s čerpacou stanicou a siltos vyčerpať obsah čistiarne. Spoločnosti zaoberajúce sa kanalizáciou a riešením problémov ponúkajú ďalšie služby: video diagnostiku, prenájom zariadení, opravy systémov a ďalšie služby.

Ceny služieb v priemere v Moskve a v regióne Moskva nepresahujú hranice ukazovateľov:

Prevencia blokády v súkromnom dome

Tvárou v tvár raz s problémom preťaženia kanalizácie, veľa premýšľajú o prevencii. Medzitým nie je ťažké zabrániť "ochoreniu" potrubia. Počas fázy inštalácie:

 • Inštalácia rôznych filtrov a jemných ôk.
 • Montáž maziva.
 • Rezanie kĺbov, zahĺbenia, otáčania pomocných ramien: "inšpekčné poklopy" s tesnením a "čistiacimi otvormi", uzavreté zátkou.

Pri nepretržitom používaní systému:

 • Časté zavlažovanie sliviek s množstvom vriacej vody;
 • Preventívna úprava odpadových vôd s presýteným roztokom chloridu sodného;
 • Najmenej raz za rok, volanie do zariadenia na likvidáciu odpadových vôd na čerpanie sedimentov a umývanie čistou vodou, aby sa predišlo znečisteniu.

Kanalizácia, rovnako ako akýkoľvek iný prvok vidieckeho domu, potrebuje neustálu starostlivosť, upratovanie a opravu. Všetky náklady na riadne vedenú udalosť sa splácajú v dôsledku spoľahlivosti a dlhej životnosti systému.

Súčasťou komplexu prác na konštrukcii strechy sú odkvapy, ktoré tvoria žľaby a kanalizačné potrubie. Správna inštalácia žľabov je zárukou bezpečnosti.

Usporiadanie vodovodného systému v dacha nie je ľahká úloha. Ak je studňa, zariadenie bude potrebné na čerpanie vody do domu. ,

Jedným z najspoľahlivejších spôsobov zásobovania vodou v sektore individuálneho rozvoja je jeho vlastná studňa. Voda odtiaľ je napájaná čerpadlom, najčastejšie -.

Čo robiť, ak je kanalizácia upchaná: 4 spôsoby, ako vyriešiť problém

Obyvatelia súkromných domov a mestských bytov často čelia vyčistenej kanalizácii. Dôvodom to môže byť len maličkosť, ale problém je tu veľa problémov. Preto otázka, ako čistiť - ak je kanalizácia zablokovaná, je doteraz relevantná.

Zanesené kanalizačné potrubie

Skôr ako začnete vyriešiť problém, musíte zistiť, prečo vznikol, určuje poradie akcií.

Najčastejšie je kanalizačné potrubie vytláčané z týchto dôvodov:

 • ak sú potrubia kovové, mohli by len koróziou alebo usadeninami na svojich stenách počas rokov prevádzky zúžili priemer potrubia a jednoducho postrádajú kapacitu;

Vklady na stenách potrubia niekedy znižovali priepustnosť

 • V kanalizácii by mohli byť zachytené cudzie predmety organickej aj anorganickej povahy;
 • Počas kladenia potrubia mohli vzniknúť chyby, napríklad príliš veľa zákrutov vo veľkom uhle alebo nedostatočného sklonu potrubia;

Nie je potrebné ponáhľať domov a premýšľať, čo robiť v prípade upchaté kanalizačné potrubie, vo väčšine prípadov možno tento problém vyriešiť samostatne. Aj keď, ak chyby boli vyrobené v dizajne kanalizačného potrubia alebo jednoducho ju prežil, objem prác je významná.

Existuje mnoho spôsobov, ako vyriešiť problém vyvŕtaných kanalizácií.

Najčastejšie sa tento problém bojuje týmito spôsobmi:

 • pomocou rôznych kvapalín. Preto je potrebné pokúsiť sa zmäkčiť alebo dokonca čiastočne rozpustiť zátku vytvorenú v potrubí;
 • ak existuje istota, že došlo k zablokovaniu v sifóne, potom ju možno jednoducho rozobrať a vyčistiť ručne;

Ak došlo k upchávaniu na prístupnom mieste, najlepšie je rozobrať problémovú oblasť

na mechanické metódy čistenia je možné priradiť ku všetkým známym piestom a sanitárnemu lanu;

 • v prípade nesprávnych výpočtov v návrhu alebo porušovaní technológie kladenia potrubia do príkopu, budete buď musieť pravidelne čistiť kanalizáciu alebo otvoriť problémové oblasti a odstrániť chyby;
 • nie je potrebné odmietať metódy boja proti kanalizačným upchatikám ľudí pomocou improvizovaných prostriedkov. V prípade núdze to môže byť skutočná spása a cena riešenia problému bude minimálna.

Použitie kvapalín - metóda 1

Hneď je potrebné povedať, že takýto prístup je účinný len v prípade, že zátka, ktorá sa vytvorila v potrubí nie tak silnom. Výber typu tekutiny závisí od toho, čo spôsobilo upchatie kanalizácie.

Takže, ak je príčinou zmrazený tuk (pomerne bežný problém v kuchyniach), potom môžete vyriešiť problém aj s bežnou vriacou vodou. Celý pokyn je nalievať do rúry 1-2 litre teplej vody, korok sa jednoducho roztopí.

Na ten istý účel môžete použiť zakúpené alkalické kvapaliny. Tiež účinne ovplyvňujú tuk a rýchlo odstraňujú sladinu.

Na foto - čistiacich kvapalinách pre rúry

Ak je potrubie upchaté, vrátane tuhého komunálneho odpadu, môžete vyskúšať kyselinu. Čiastočne rozpúšťa pevné inklúzie a zátka sa rýchlo rozpúšťa.

Nepoužívajte spoločne s alkalickými ani s kyselinami, v dôsledku neutralizačnej reakcie sa účinnosť kvapalín stane nulovou.

Mechanická metóda čistenia odpadových vôd - metóda 2

Čo mám robiť, ak je kanalizácia upchaná a zakúpené kvapaliny sú bezmocné? V takomto prípade musíte rameno s piestom a pokúsiť sa vyriešiť problém pomocou fyzickej sily.

Pracujte s piestom nasledovne:

 • naplňte vodovodné armatúry vodou;
 • Pripevnite gumenú nádobku k otvoru a pokúste sa tlačiť vodu do potrubia, existuje možnosť, že kork sa zhroutí.

Schéma - zásada čistenia kanalizácie

Pre väčšiu účinnosť je možné kombinovať použitie piestu a kvapalín.

Niekedy tieto metódy samy nefungujú, ale spoločne dávajú dobrý výsledok.

Vodovodný kábel je vážnejšie zariadenie na čistenie a mechanický efekt bude priamo na sladine. Tento nástroj vyzerá ako tenký ohybný kábel, ktorý musí byť starostlivo zasunutý do potrubia, až kým sa necíti ľahký odpor.

Princíp činnosti vodovodného kábla

Koniec kábla sa môže opierať o spojenie potrubia, aby sa nepoškodili potrubia, ktoré potrebujete, aby ste "trochu odviedli" a skúste znova posunúť kábel dopredu.

Ak zostane odpor, potom s najväčšou pravdepodobnosťou kábel oprel proti kaši.

Vratné pohyby musia zničiť zástrčku. Keď sa odpor začne oslabovať, úspech musí byť zabezpečený vriacou vodou alebo zakúpenými kvapalinami.

Výhody tejto metódy čistenia možno pripísať tomu, že kábel je flexibilný a preto bez akýchkoľvek problémov dosiahne kaše. Dokonca aj pri diaľkovom upchávaní môžete všetko robiť sami.

Ľudské metódy boja proti zanášaniu kanalizácie - metóda 3

Z mnohých nekonvenčných spôsobov boja proti hrotom sa rozlišuje niekoľko najúčinnejších:

 • pomocou bežného čerpadla;
 • pomocou hadice;
 • vytvára tlak v kanalizácii.

Prostredníctvom bežného čerpadla sa do potrubia vstrekuje vzduch. Podľa princípu fungovania je to takmer kompletný analóg práce s ventilom vzduchu s tým rozdielom, že možný tlak je obmedzený výkonom čerpadla a silou potrubia.

Zariadenie, podľa princípu pôsobenia pripomínajúceho čerpadlo, vytvára pokles tlaku v potrubí

Príliš horlivé nie je potrebné po vytvorení prebytočného tlaku, ak sa zástrčka ihneď nezhasne, je potrebné prudko otvoriť potrubie tak, aby bol tlak vyrovnaný. Potom sa tento proces opakuje, vďaka takémuto otočeniu sa skôr alebo neskôr rúra očistí.

Hadica sa používa namiesto inštalačného kábla. Výhodou hadice je v tomto prípade to, že sa môže podávať prúdom vody pod tlakom. Vďaka tomu bude korok v potrubí jednoducho rozmazaný a problém zmizne.

Namiesto kábla je možné použiť tenkú hadicu

Tlak v kanalizácii môže byť zvýšený o jednu pôvodnejšiu metódu, preto sa bude musieť zapojiť niekoľko ľudí. V každej inštalácii sa vložia zástrčky a napíše sa voda. Synchrónne sa zátky otvoria a kanalizačné potrubie sa umyje. Je spravodlivé povedať, že účinnosť tejto metódy nie je vysoká.

Toto je v prvom rade otázkou hodnoty. Ak je rodinný rozpočet schopný bez problémov vydržať neplánované výdavky, potom je najlepšou voľbou volanie špecialistov. V tomto prípade nemusíte utrácať peniaze na špeciálne kvapaliny a zariadenia.

Odborníci zvyčajne používajú metódu hydrodynamického čistenia rúrok

Pokiaľ chcete zavolať, ak je kanalizácia upchaná, môžete sa obrátiť na miestnu pohotovostnú službu alebo na niektorú súkromnú organizáciu, ktorá sa zaoberá aktivitou odpadu. Súkromné ​​kancelárie sú ešte výhodnejšie, pretože pracujú nepretržite.

O otázke, čo robiť: ak bola kanalizácia v súkromnom dome trámená - každý si vyberie odpoveď. Niektorí ľudia neváhajú na chvíľu, volajú príslušné služby, iní ani túto možnosť neberú do úvahy a robia všetko sami. V každom prípade odporúčania uvedené v tomto článku umožnia vyriešiť problém s vysokou pravdepodobnosťou aj bez pomoci špecialistov.

Videá v tomto článku zobrazujú techniky používané na čistenie kanalizácie.

Stále máte otázky? Opýtajte sa ich v našej skupine vkontakte

Čo je kúpeľňa vo vašom dome?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 48 = 51