Kuchynský dřez v kuchyni bol upchatý

Ako odstránim zablokovanie kuchynského drezu?

Každý dom v kuchyni alebo v kúpeľni má umývadlo, ktoré, bohužiaľ, je náchylné k tvorbe blokád. Takéto nepríjemnosti vytvárajú veľa nepríjemností - zasahuje do práce a najčastejšie sa šíri nepríjemnou vôňou.

Príčinou zablokovania môžu byť zvyšky potravín alebo malé predmety, ktoré by mohli preniknúť dovnútra v dôsledku nedostatku ochrannej siete v umývadle. Odpad sa rozkladá a tvorí usadeniny tuku vo vnútri potrubia. Ďalším dôvodom je nepresnosť pri inštalácii systému odpadových vôd. Ak máte v kuchyni takú obtiažnosť, nepanikujte a nevyzývajte špecialistov, pretože problém je možné vyriešiť nezávisle. Takže, čo robiť, ak je umývadlo v kuchyni upchaté?

Chemikálie z upchávania v kuchyni

Ak nie ste fanúšikom špinavých rúk a nepríjemným čistiacim prostriedkom, skúste použiť chemikálie, ktoré si môžete kúpiť v špeciálnom obchode.

Chemikálie rozkladajú tuky a prenášajú ich do kvapalného stavu, vďaka ktorému je zablokovanie eliminované, častice odpadu vytekajú do kanalizácie.

Takéto prostriedky sa predávajú v dvoch formách: buď ako kvapalina alebo vo forme prášku. Z kvapalných látok stojí za to vyskúšať "Mr. Muscle" a z prášku "Mole", v ich zložení obsahujú veľké množstvo alkálie, ktoré rozdeľujú tuky dokonale do potrubia. Nezabudnite, že chemikálie sú pre pokožku nebezpečné - pri používaní používajte rukavice.

Nápravné prostriedky ľudí na upchatie v kuchynskom dreze

Ak chcete odstrániť upchatie v umývadle v kuchyni pomôže a spôsoby našich babiek, alebo ako sa nazývajú národné prostriedky. Pri použití týchto metód buďte opatrní, môžu poškodiť plastové rúrky. Najbezpečnejším liekom je sóda, ktorá sa nachádza vo vašej kuchynskej skrini.

Naplňte otvor na pečenie sóda (stačí 2 lyžice). Ak chcete dosiahnuť lepší účinok

a odstrániť pretrvávajúce blokády pridajte stolný ocot (dosť 2 lyžice) a nechajte päť hodiny.

1

Po uplynutí času vypláchnite umývadlo horúcou vodou cez drez. Rovnaké činidlo sa môže použiť na prevenciu, pričom dávkovanie sa zníži na polovicu.

Čo robiť, ak soda nepomohla pri odstraňovaní záhybov vašej škrupiny? Používajte obyčajné citróny alebo kyselinu citrónovú. Stlačte dva citróny do toho istého odtokového otvoru a nepoužívajte umývadlo po dobu 1 hodiny. Ak nepomôže žiadny z chemických a ľudových prostriedkov, budete pravdepodobne musieť rozbiť ruky a použiť mechanické prostriedky, ako napríklad piest, kefa alebo lano.

Mechanické prostriedky zablokovania v kuchyni

Ak nie je zablokovanie príliš hlboké, použite ruff, čo je určite vo vačke. Zasuňte ho do vypúšťacieho otvoru v umývadle a s ostrým pohybom sa pokúste vyčistiť upchatie. Ak je ruha krátka, pripojte k nej drôt alebo iný flexibilný dlhý predmet.

Ale nie vždy jednoduché ruff pomáha riešiť problém blokády. Jeden z najpopulárnejších vynálezov na čistenie nečistôt v kuchynskom dreze je piest. Venturiho trubica pozostáva z dvoch prvkov, z ktorých jedna je rukoväť z dreva a druhá je piest, zvyčajne z gumy.

Spôsob použitia piestu nie je taký komplikovaný:

 • Do drezu čerpáme vodu, o niečo menej ako polovicu, umiestnime piest nad vypúšťací otvor a začneme translačné pohyby, trikrát zatlačíme na rukoväť nástroja;
 • Čím rýchlejšia je vaša rýchlosť, tým väčšia je pravdepodobnosť odstránenia vytvoreného upchatia;
 • Takéto operácie je potrebné vykonať najmenej 10-krát;
 • Celá hmotnosť, ktorú vytiahnete z kanalizačného potrubia, by sa mala odstrániť, najlepšie pomocou rukavíc.

Nepomohlo piest? Potom inštalatér potrebuje hlboké čistenie káblom a drôtom. Skôr ako začnete, najskôr musíte rozobrať sifón, ktorý je pod umývadlom. V tom sa často hromadí odpadky. Pred rozobratím sifónu vypnite vodu a nájdite kontajner, ktorý bude pod ním.

Takto chráňte podlahu pred všetkými nečistotami, ktoré sa nahromadili v sifóne.

 • Odskrutkujte spodnú časť zariadenia a počkajte, kým nevyteká všetka voda.
 • Po vyčistení sifónu a pokračujte v hlbokom čistení kuchynského drezu;
 • Do kanalizačného otvoru zatlačte drôt (kábel) s hmotnosťou nadol, otočte ho a tlačte dopredu, čím preniknete do kontaminácie vo všetkých ohyboch potrubia;
 • Zatlačte drôt čo najhlbšie, môžete zobrať predmet, ktorý zasahuje do odtoku vody a vytiahnite ho z rúrky. Mimochodom, bežná elektrická vŕtačka tiež robí dobrú prácu v tejto úlohe.

Ako môžete vidieť, nebolo to tak ťažké zvládnuť kontamináciu škrupiny, hlavnou vecou je včas pozorovať a eliminovať problém a vykonávať preventívne práce aspoň raz za mesiac. Aby ste predišli zablokovaniu, nainštalujte drvič - drvič odpadu, ktorý je umiestnený pod drez a pripojený cez vypúšťací otvor do kanalizačného systému. Nad odtokovým otvorom namontujte špeciálnu sieť.

Postupujte podľa jednoduchých pravidiel a potom vaša škrupina nespôsobí problémy a ľahko sa vyhnete upchávaniu v umývadle v kuchyni.

Fyzika alebo chémia: ako čistiť upchatý obal

Silný pach kanalizácie, pomalé odstraňovanie vody alebo jej stagnácia - jasné príznaky, že vodovodné potrubie je upchaté. Príčinou môže byť nahromadenie tukových častíc, závažnejšia kontaminácia s potravinovým odpadom alebo chyba pri upevnení potrubia. V prevažnej väčšine prípadov sa s problémom môžete vyrovnať sami. Zistili sme, ako čistiť umývadlo doma, naučiť sa nuansy a vybrať optimálnu metódu.

Príčiny upchávania ↑

Nasledujúce faktory prispievajú k vzniku dopravných zápch:

 • Mechanické - cudzie predmety vstupujú do odtoku.
 • Prevádzková - priesvitnosť liatinových rúr je znížená v dôsledku korózie a vrstvenia tuku.
 • Porušenie technológie inštalácie. Trosky sa nahromadia v oblastiach s nesprávnym sklonom potrubia.

Špecifické vône - jasné znamenie, že kuchynský dřez v kuchyni

Zanesenie nie je jedinou príčinou stagnácie vody. Pri mechanickom pôsobení sa potrubia môžu posunúť, čo vedie k zmene polohy odtoku alebo úrovne sklonu odtoku. V gravitačnom kanalizačnom systéme tieto faktory znižujú rýchlosť odtoku tekutiny - tuhé častice sa postupne nahromadia na vnútorných stenách a zužujú dutinu potrubia. V takýchto prípadoch sa nedá vyhnúť improvizovaným prostriedkom, bude potrebná profesionálna inštalácia.

Zvyšky potravín by sa nemali vkladať do vypúšťacieho otvoru

Čo môžem urobiť, ak je umývadlo v kuchyni upchaté? Najdôležitejšou vecou nie je panika. Možno, že na vyriešenie problému stačia najjednoduchšie kroky:

 • Ak sú rúrky oceľové, nalejte do odtokového otvoru vriacu vodu, ak plastové rúrky - nechajte horúcu vodu z vodovodu.
 • Mix kúsku sódy s 0,5 šálky soli, pridajte pohár teplej vody, premiešajte až do rozpustenia, nalejte do umývadla a počkajte 10-15 minút. Rúry vypláchnite pod silným tlakom vody.
 • Ak máte vysávač s funkciou fúkania, obalte ho hadičkou tenkou handrou a pevne ju vložte do vypúšťacieho otvoru. Zapnite zariadenie - silný prúd vzduchu zatlačí zástrčku.

Ak tieto opatrenia nepomohli vyčistiť škrupinu, budete musieť použiť vážnejšie zbrane.

Najbežnejšie miesto kontajnmentu je sifón, ktorý spája drez do kanalizačného systému. Na druhom mieste je vlnitá trubica odtoku, na treťom - vzdialenejšom úseku potrubia. S takýmto dopravným zápchami sa môžete vyrovnať pomocou mechanického čistenia, piestu alebo inštalačného kábla.

Ako čistiť sifón pod umývadlom ↑

Najjednoduchší spôsob umývania plastového modelu:

 • Umiestnite nádobu pod sifón.
 • Odskrutkujte prídržné krúžky hore a dole.
 • Opatrne odstráňte sifón z potrubia.
 • Odstráňte zvyšky, opláchnite vnútorné steny horúcou vodou s odmasťovacími prostriedkami.
 • Zostavte štruktúru.

Čistenie liatinového sifónu je náročnejšie - musíte odskrutkovať skrutky a vyčistiť celý systém pomocou kábla. Ak často ucpávate umývadlo, je lepšie inštalovať moderné plastové rúrky.

V záhyboch zvlnenia sa hromadí veľké množstvo nečistôt

Ako odlupovať vlnitý drez v umývadle ↑

Na zvlnené časti sa veľmi rýchlo nahromadia tuky, mydlo a malé čiastočky nečistôt. Takéto slivky by sa mali pravidelne čistiť a umyť:

 • Odskrutkujte rúrku z umyvadla.
 • Vypustite vodu do vedra alebo inej nádoby.
 • Uvoľnite spodnú časť od kanalizačného kanálu.
 • Strečte skúmavku, aby narovnal záhyby.
 • Zatvorte jednu stranu celofánového vrecka a upevnite ho elastickým pásom.
 • Naplňte rúrku horúcou vodou a čistiacim prostriedkom.
 • Druhú stranu zatvorte rovnakým spôsobom.
 • Starostlivo vezmite konštrukciu oboma rukami a pretrepte vodu a urobte kruhové pohyby.
 • Vytiahnite zástrčky, nalejte vodu a znova vložte zvlnenie.

Táto metóda sa najčastejšie používa, keď potrebujete okamžite odstrániť upchatie v umývadle v kuchyni alebo v kúpeľni. Ak trvá čas, je ľahšie zakúpiť nový vlnitý drez a nahradiť ho.

Metóda "Dedovski" sa dobre vyrovná s malými zátkami, pozostávajúcimi z malých častíc potravinového odpadu a trosiek. Najefektívnejšie s drevákmi je klasický vantuz, pozostávajúci z dreveného držiaka a hustého gumového krytu. Mnoho plastových modelov má čisto dekoratívnu povahu a pri prvom použití sa rozbije.

Ako čistiť drez z upchatia s piestom

Ak chcete prepichnúť upchatie v kuchynskom dreze, do nej vložte horúcu vodu (kontajner by mal byť približne polovične naplnený) a inštalujte spodnú časť piestu na vypúšťací otvor. Nárazom stlačte nástroj kvôli poklesu tlaku. V dôsledku týchto krokov sa korok vytlačí a voda prechádza do kanalizácie.

Dôležité: Pri dvojprúdovom umývaní musíte zakúpiť dva kliešte. Ak dôjde k zablokovaniu, používajú sa súčasne - zvyšuje sa sací výkon. Ak nie je druhé zariadenie, zatvorte druhý odtok s navlhčenou handričkou a zaistite ju rukou.

Ako používať inštalačný kábel ↑

Čo ak sa umývadlo ucpe a vyššie uvedené metódy nepomáhajú? Najpravdepodobnejšie je nečistota nahromadená v kanalizačnom potrubí a môže byť čistená iba pomocou inštalačného kábla. Jedná sa o špirálovitý drôt s rukoväťou na jednej strane a mini-vŕtačkou alebo kefkou na druhej strane. Hrúbka základne je zvolená pre veľkosť trubky. Na trhu sú manuálne a elektrické modely. Ten sa otáča pomocou skrutkovača alebo vŕtačky, kábel sa navinie na špeciálny bubon.

Elektrické príslušenstvo

Postup je jednoduchý:

 • Koniec kábla s vrtákom sa vloží do odtokového potrubia a nasmeruje ho smerom k zamýšľanému premiestneniu zástrčky.
 • Počas jazdy jemne posúvajte kábel s rukoväťou.
 • Akonáhle budete cítiť prekážku, urobte niekoľko opatrných pohybov dopredu a dozadu, čím eliminujete upchatie.
 • Len opatrne odstráňte vodovodný kábel a umyte ho.
 • Potrubie opláchnite horúcou vodou alebo koncentrovanou soľankou, aby ste zabránili zničeniu zástrčky.

Dôležité! Vodovodný kábel je vhodný na odstraňovanie prekážok v kovových rúrach - odstráni nielen odpadky, ale aj časť nahromadenej hrdze. S plastom by ste mali dávať pozor, aby ste nepoškodili tenké steny.

Mechanické metódy možno doplniť domácou "chémiou":

 • Odstráňte vodu, ktorá sa nahromadila v umývadle.
 • Nalejte do drezu pohár sódy a naplňte ho rovnakým množstvom octu.
 • Zatvorte dieru pevne a ponechajte ju pol hodiny.
 • Po 30 minútach pridajte asi 0,5 litra vriacej vody.
 • Nechajte niekoľko minút stáť a opláchnite veľkým množstvom teplej vody.

Je zaujímavé: Soda môže byť nahradená dvojicou tabliet "Alka-Seltzer". Vložte ich do vypúšťacieho otvoru, nalejte pohár octu a po 10 minútach opláchnite vodou.

Soda a ocot sú najjednoduchšie zbrane proti zablokovaniu

Najlepšie 5 najlepších obchodných nástrojov na čistenie potrubia ↑

Výrobcovia chemikálií pre domácnosť presne vedia, čo treba vyčistiť v kuchynskom dreze. Tekuté, gélové a práškové (granulované) výrobky sú na trhu. Granuly pracujú najaktívnejšie, ale gély sú menej nebezpečné pre zdravie. Nasledujúce značky sa ukázali ako najlepšie:

 • Chirton "Čisté vodné toky". Modravé granule na báze dusičnanu sodného a hydroxidu sodného odstránia blokády za 15 minút a odstránia nepríjemný zápach z kanalizácie. Dávkovanie je veľmi výhodné - vrecko je určené na jednu náplň. Minus je pomerne štipľavý zápach, ale rýchlo zmizne.
 • Gél s chlórom, hydroxidom sodným a hydroxidom draselným, aktívne prísady. Účinné ako prevencia, funguje dobre ako núdzová pomoc. Lacná, bezpečná pre plast, má neutrálnu chuť. Nevýhody - dlhodobé (nie menej ako hodina), ktoré nie sú vhodné pre hliníkové potrubia.
 • Chyby "Pothan". Granuly na báze povrchovo aktívnej látky a lúhu vo veľkom balení (600 g). Veľmi efektívne a rýchle (3 minúty), ale veľmi žieravé a nebezpečné pre zdravie. Lepšie je používať na boj proti vážnym upchatiam, pre prevenciu stojí za to, že vyriešite riešenie jemnejšie.
 • Sanox "čisté zásoby". Fľaša stačí na dve aplikácie, vhodné pre všetky druhy rúr. Amfotérne povrchovo aktívne látky, doplnené hydroxidom sodným, sa vyrovnávajú s prevenciou, ale nie sú schopné veľkých pokút.
 • Mole (rôznych výrobcov). Kompozícia obsahuje povrchovo aktívnu látku, modifikovanú kyselinu octovú a rovnaký hydroxid draselný a sodík. Práca trvá 1,5 až 8 hodín, ale výrobok je lacný a predáva sa takmer vo všetkých obchodoch s hardvérom.

Nový dizajn nástroja s časovým testom

Množstvo gélov a práškov má rovnaký princíp, rozdiel spočíva iba v koncentrácii účinných látok. Čo sa rozhodne vyčistiť umývadlo pred zanesením? Pre zložité prípady sú vhodné koncentrované látky, v jednoduchých situáciách je lepšie použiť ľahké formulácie (preventívne). Bez ohľadu na zvolenú značku vždy noste rukavice a masku na tvár. Neukladajte na umývanie vody: čím viac kvapaliny, tým menej nečistôt zostáva v rúrkach.

Dôležité: Pri čistení plastových rúr by ste mali byť opatrní, lebo sa dajú ľahko poškodiť. Na hladký vnútorný povrch sa tukové usadeniny prakticky nedodržiavajú. S malými zátkami, chemikáliami pre domácnosť alebo plunžerom dobre manipulujte.

Tak to vyzerá ako hydrodynamická tryska

Ťažké delostrelectvo - hydrodynamické čistenie potrubí ↑

Ak sa vám nepodarilo vyčistiť ucpaný shell v domácnosti, musíte sa obrátiť na pomoc špecialistov. V arzenáli profesionálnych inštalatérov existuje hydrodynamické zariadenie, ktoré ničí dopravné zápchy v mieste ich pôvodu. Hadice s pevnou dýzou sa spustí do kanalizačného potrubia, ktorého typ závisí od účelu zariadenia a od špecifických podmienok. Voda je podávaná cez hadicu pod vysokým tlakom, ničí blokovanie a prepláca povlak zo stien rúry. Tryska vytvára prídavný mechanický tlak.

Dôležité: Špecializované vybavenie je pomerne drahé, ale nedávno výrobcovia ponúkajú hydrodynamické trysky pre mini-umývačky automobilov.

Čistenie potrubia pomocou hydrodynamickej dýzy

Aby sme si nemysleli, ako vyčistiť škrupinu blokády, stojí za to vykonať preventívnu údržbu:

 • Nenechávajte zvyšok potravín a tukov z misiek do kuchynského drezu.
 • Používajte plastové alebo kovové mriežky.
 • Najmenej raz za týždeň vypláchnite odtok s horúcou vodou (kovové rúry - vriaca voda) raz za 2-3 týždne s použitím špeciálnych preventívnych opatrení.
 • Zmeňte alebo opláchnite zvlnené sifóny včas.

Prevencia - najlepší spôsob, ako vyriešiť chyby v kuchyni

Ak žiadna z vyššie uvedených metód nepomohla vyrovnať sa s upchatím, s najväčšou pravdepodobnosťou sa korok vytvoril v hĺbke kanalizačného systému alebo dôvodom je vážne porušenie technológie. V tomto prípade musíte kontaktovať odborníkov.

Video: hydrodynamické čistenie potrubia ↑

Video: aké metódy eliminácie upchatia sú efektívnejšie ↑

Je ťažké si predstaviť modernú kuchyňu bez mikrovlnnej rúry: nielenže môže rýchlo zahriať večeru a rozmraziť jedlo, ale tiež pripraviť vynikajúce jedlo bez.

Boj o tuk: ako čistiť mikrovlnku za 5 minút

Praktické dokončovacie materiály, vstavaný nábytok a funkčné domáce spotrebiče nemôžu, ale prosím, oko v kuchyni. Ale pre úplné pohodlie a pohodu.

Chopper pre kuchyňu v dreze - ako vybrať a správne používať dávkovacie zariadenie

Voda z kohútika je potom hnedá, potom biela, a v kotlíku vločky chuť bez vône vápna? Unavený platiť za vodu a nepiť ju? Takže je čas premýšľať.

Rodina a mama

Vzdelávanie, zdravie, vývoj detí. Časové riadenie pre matky

Ako a ako odstrániť upchatie v dreze

Zvyšovanie vody v umývadle v kuchyni z dôvodu hustých dreván je nepríjemnou udalosťou pre ktorúkoľvek milenku. Korok sa v potrubiach postupne formuje od pravidelnej akumulácie kontaminantov a vo veľkom rozsahu úplne blokuje odvodnenie vody. Okrem ľudského faktora je vzhľad konektora uľahčený špecifickým zariadením a stavom potrubia v domácom komunikačnom systéme. Bez ohľadu na príčiny, ktoré ovplyvňujú vzhľad blokád v potrubí, mali by ste vedieť, ako vyčistiť podstielku do kuchynského drezu doma rôznymi spôsobmi.

Ako čistiť podstielku v kuchynskom dreze doma rôznymi spôsobmi

Než začnete eliminovať upchatie v dreze, musíte pochopiť dôvody jeho výskytu. Zo zdrojov tvorby blokovacej zátky závisí výber toho, ako ju odstrániť. Hlavné príčiny ucpania rúr sú:

 • Zlý stav vodovodného systému. Postupom času je korodovaný a zničený. Hrdza sa zhromažďuje na stenách potrubia a zužuje priechod na vypúšťanie vody. Zvyšky potravín, jedlého tuku a ostatného odpadu z domácností, ktoré sa usadzujú na miestach postihnutých koróziou, úplne zablokujú rúry a vytvárajú upchatie;
 • Zásoby solí ťažkých kovov v tečúcej vode. Ťažké nárasty na stenách potrubí nahromadené pod vplyvom tvrdých vôd sú zhutnené a ďalej vytvárajú upchávky, ktoré zabraňujú priechodu vody;
 • Akumulácia tuku, potravín, vlasov a ostatného domáceho odpadu. Malé častice potravy a tuku po umývaní riadu sa náhodou dostali do vlasov na vodné rúrky a cudzie predmety sa stávajú častou príčinou upchatia potrubia v umývadle v kuchyni;
 • Špecifická konštrukcia plášťa, ktorá ovplyvňuje tvorbu upchatia v sifóne. Zanesenie nečistôt a mastnoty sa často vyskytuje v sifóne dreva kvôli zvláštnostiam jeho štruktúry. Malý priemer, zakrivená alebo plochá konštrukcia, tesnosť - ovplyvňujú ich postupné upchávanie potravinovým odpadom počas prevádzky.

Zoznámenie sa s dôvodmi, ktoré spôsobili tvorbu korku vo vodovodnom potrubí, je potrebné vybrať vhodnú metódu ako odstrániť podstielku v umývadle v kuchyni doma s improvizovanými prostriedkami.

Mechanická metóda eliminácie upchatia

Táto metóda znamená nezávislé odstránenie blokády pomocou prostriedkov a fyzického úsilia osoby.

 1. Vantuz. Spôsob čistenia potrubí od stagnujúceho bahna a vody s pomocou existujúceho vzduchotesného domu sa zvyčajne používa na prvom mieste. Vantuz je určený na čistenie vodovodných potrubí, ľahko sa používa a je vždy po ruke takmer vo všetkých domácnostiach. Aby ste zabránili zablokovaniu pomocou piestu, je potrebné umývať umývadlo horkou vodou o 1/3. Potom je potrebné niekoľkokrát intenzívne čerpať vzduch piestom podľa princípu inflácie čerpadla. Vysoký tlak sa vytvorí v kontajneri pod plunžerom s maximálnym úsilím a blokovanie sa vytiahne z rúrky;
 2. Vodovodný kábel. Používa sa na čistenie rúr z komplexných prekážok. Konštrukcia kábla obsahuje špirálovité drážky na zaskrutkovanie a na konci koncovú dýzu na rozbitie zástrčiek. Pri posúvaní kábla je potrebné ho zasunúť hlboko do plášťa, až kým nezaklapne blokovacej zástrčke. Možno bude potrebné vynaložiť dodatočné úsilie na zaskrutkovanie kábla do nej a vytiahnutie alebo zatlačenie blokovania z potrubia. Počas čistenia by ste mali pravidelne zapínať vodovodný kohútik na opláchnutie vodného potrubia od častíc nečistôt. Ak nie je zablokovanie odstránené samotným káblom, odporúča sa obrátiť sa na príslušnú službu v oddelení bývania alebo správcovskej spoločnosti, aby ste zavolali odborníkov;
 3. Vysávač s funkciou vyfukovania vzduchu. Drobné upchávky v umývadle je možné odstrániť pomocou vysávača s funkciou vyfukovania vzduchu. Predbežne je tenká tkanina natiahnutá na jej hadičku, takže keď je pripevnená k otvoru plášťa, jeho uloženie je čo najtesnejšie. Po vyfukovaní upchávky prúd vzduchu vytiahne zástrčku. Po ukončení procedúry sa odporúča vložiť vodu na odstránenie nečistôt.

Chemikálie na odstránenie blokády

Ak nemôžete zablokovať mechanickými prostriedkami, môžete sa obrátiť na špecializované chemické prostriedky. Výber profesionálnych liekov určených na čistenie vodných potrubí od prekážok je dosť rozsiahly. Je určená cenovou a kvalitatívnou charakteristikou. Zaslúžená popularita sa používa takými prostriedkami ako pán Muscle, Tiret, Mole. Ich účinnosť pri odstraňovaní blokády sa testuje viac ako jedenkrát.

Ak chcete odstrániť upchatie, musíte starostlivo naliať kvapalinu do otvoru plášťa a nechať ho niekoľko minút podľa pokynov. Tieto chemikálie sú veľmi účinné a dokážu sa rýchlo vyrovnať so závažnými blokádami. Ak sa výrobok dostane na povrch drezu alebo iných kuchynských predmetov, mali by sa opláchnuť veľkým množstvom vody, aby nedošlo k poškodeniu povrchu.

Chemické látky na potláčanie blokády sú silné koncentráty, ktorých aktívnou látkou je hydroxid sodný. Vysoká toxicita týchto liekov môže spôsobiť vážne poškodenie zdravia. Pri ich používaní by ste mali dodržiavať poskytnuté bezpečnostné opatrenia: noste rukavice na rukách, respirátor na ochranu tváre pred dýchaním. V prípade kontaktu s pokožkou alebo očami dôkladne opláchnite vodou.

Vyprázdnenú škrupinu môžete vyčistiť ľudovými prostriedkami. Finančné prostriedky potrebné na odstránenie blokády sú zvyčajne vždy po ruke, nie sú toxické a môžu sa s problémom rýchlo vyrovnať.

 1. Soľný roztok. Odstráňte tuk z tuby a pomôžte silnému roztoku soli. V pohári vody je potrebné rozpustiť niekoľko polievok lyžice soli, umiestniť a vylievať výsledný koncentrát do otvoru v dreze. Po aktívnom očistení piestu nechajte 5 minút;
 2. Sóda na pečenie. Tento výrobok v kuchyni je takmer vždy. Jeho pôsobenie v boji proti stagnujúcim blokádám je veľmi účinné kvôli alkalickému prostrediu, ktoré vzniká pri vtechnutí sódy do vypúšťacieho otvoru. Podobným princípom funguje známy profesionálny nástroj Mole. Na prípravu riešenia bude trvať 5 polievkových lyžíc. sodíka a 200 ml vody. Sóda na pečenie by sa mala predkalcinovať rýchlosťou 5 minút a nechať ju vychladnúť. Potom sa postupne pridáva do pohára vody a zmieša sa. V procese rozpúšťania môžu zvyšky tvoriť malú zrazeninu. Výsledný roztok sa naleje do otvoru plášťa a ponechá sa 5 až 10 minút. Potom vypustite odtokom tečúcou vodou, aby ste odstránili zvyšky zbytočnosti.
 3. Ocot a sóda na pečenie. Do odtokového otvoru sa naleje 3-5-lyžica sódy a potom sa pridá pohár octu. V dôsledku miešania sa vytvára chemická reakcia s uvoľňovaním oxidu uhličitého a tepla, čo uľahčuje rozpúšťanie bahennej zátky. Po ukončení chemickej reakcie je potrebné opäť vypláchnuť škrupinu vodou hojne.

Rada. Používanie neriedeného octu je zakázané pre plastové, chrómové a mosadzné rúry, pretože to môže spôsobiť ich nepoužiteľnosť.

Ľudské prostriedky na čistenie rúrok z blokády sú ľahko použiteľné a účinné. Aby sa však v budúcnosti zabránilo opakovaniu tohto problému, je lepšie dodržiavať opatrenia na zabránenie vzniku blokád.

Jednoduchým spôsobom, ako zabrániť zasunutiu vodovodných potrubí, je odstrániť zvyšky potravín pred umývaním riadu alebo vložením do drezu. V predajniach sa predávajú aj špeciálne mriežky pre odtokové otvory, ktoré udržiavajú všetky zvyšky z riadu. Navyše veľa moderných škrupín je vybavených špeciálnymi sieťami alebo okuliarmi, ktoré sú súčasťou vypúšťacieho potrubia, aby zachytili potravinový odpad. Menej bežným spôsobom, ako sa zbaviť blokád, je použitie odpadu. Toto zariadenie - po umytí potravinového odpadu do odtoku - ich brúsi bez použitia ostrých predmetov a naleje do kanalizácie čiastočky zeminy.

 • zbaví sa odpadu v odpadovom koši a súvisiaceho nepríjemného zápachu;
 • má univerzálne vlastnosti a vysokú spoľahlivosť: mletie nielen šupku zo zeleniny a ovocia, ale aj mäsové kosti;
 • nie je vidieť v kuchyni, pracuje takmer bez šumu;
 • ľahké ovládanie, s výnimkou umývania vodou nevyžaduje dodatočnú starostlivosť;
 • má dezinfekčné vlastnosti;
 • Kompaktný, zaberá málo miesta pod umývadlom;
 • zabraňuje zaneseniu sifónu.

Jedinou nevýhodou odpadu je špecifická veľkosť otvoru pre pripojenie k drezu. Nie je vhodný pre všetky kuchynské drezy.

Každodenné umývanie riadu v kuchynskom dreze kedykoľvek môže skončiť zastavením odtoku vody kvôli upchatiu vodného potrubia. Ak chcete vyriešiť tento problém, musíte vedieť, ako vyčistiť podstielku v kuchynskom dreze doma rôznymi spôsobmi. Ich aplikácia umožní rýchle a efektívne zbavenie sa vyvŕtaných odtokov.

Ako odstrániť upchatie v umývadle - video

Ukázal sa užitočný článok "Ako doma vyčistiť upchatie v umývadle v kuchyni"? Zdieľajte s priateľmi pomocou tlačidiel sociálnych sietí. Pridajte článok do záložiek, aby ste ho nestratili.

obrázok = noparse = true ">

Toľko rôznych spôsobov, ako odstrániť blokády, jeden alebo viac z nich v kombinácii by určite pomohlo vyriešiť tento problém!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 1 = 3