Toaleta bola upchatá

Toaleta bola upchatá: ako ju čistiť sami?

Podstielka na toalete je bežná, ale to nie je ani nepríjemný problém. Rovnako ako všetky problémy sa prejavuje, keď sú úplne nepripravené a nemôžu čakať na pomoc odkiaľkoľvek. V hlbokom večeri alebo počas série sviatkov, ktoré nenechávajú šancu pomôcť kancelárii pre bývanie, musíte vyriešiť problém sami, ako si vyčistiť toaletu sami, ak sa to vtiahne. Budeme uvažovať o metódach dostupných doma, princípoch ich fungovania a spôsoboch aplikácie.

Fotografia z webu http://goodhome.by/

Zanesené toalety - čo robiť doma

Voda prestala zlúčiť z toalety do kanalizácie, ale nie je to katastrofa a umožňuje oneskorenie pre bojové záťaže, ochromujúce domáce rutine v domoch a bytoch s jednou kúpeľňou. Jediný pravý spôsob, ktorý možno v tejto situácii nazvať najefektívnejšou, neexistuje.

Účinnosť každej metódy nezávislého čistenia toalety je určená tak typom upchávania, ako aj jeho polohou a stupňom intenzity. Po prvé, musíte zostať pokojný a postupovať podľa jasného algoritmu, výsledkom ktorého bude neobmedzený tok vody z vášho bytu. Postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

 • Diagnostika typu upchávania;
 • Určenie umiestnenia upchatia;
 • Výber spôsobu boja, ktorý vychádza z typu a umiestnenia a jeho aplikácie;
 • Preventívne opatrenia na zabránenie opätovnému výskytu situácie.

Čo robiť na diagnostiku upchávania na toalete

Nie je ľahké rozpoznať, čo spôsobilo zablokovanie sliviek. Presné pochopenie povahy prekážky však pomáha okamžite vybrať účinný spôsob jej odstránenia a nestráca čas na neefektívne činnosti. Rôzne typy prekážok v rúrach môžu vznikať prudko alebo sa postupne vytvárajú, akumulujú sa a časom sa zvyšujú.

Fotografia z lokality http://prokommunikacii.ru/

Prudko vznikajúce blokády v toalete sa zvyčajne odstraňujú mechanickými metódami pomocou špeciálnych nástrojov alebo improvizovaných nástrojov, ktoré budú uvedené nižšie. Náhle vzniknuté bariéry môžu byť reprezentované objektmi, ktorých veľkosť im neumožňuje jednoducho prechádzať ohyby kanalizačného kanálu. Môže sa úmyselne alebo nedobrovoľne umyť textilné výrobky (handry, ponožky atď.), Potravinárske výrobky, hygienické výrobky alebo pevné predmety. Po prechode do pamäte je možné určiť, čo presne slúžilo ako primárny zdroj problému a rozhodnúť sa, akú metódu použiť na jeho odstránenie.

Dokonca aj v prípade, že odpad z veľkých rozmerov by mohla zmyť raz, bez toho, aby porušovali odtok vody, môžu uviaznuť v odtokového kanála a hromadia sa šablónou príčinu postupne vytvárajú blokádu. A potom problém je, čo robiť, ak je záchod upchatý, môže sa postaviť v najviac nečakaný moment.

1

Príčinou dlhotrvajúceho upchávania sú nahromadenie prekryvných vrstiev na vnútorných stenách potrubia alebo uviaznutie v dutine objektov. Štruktúra usadenín môže byť organická (vlasová, tuková) alebo anorganická (minerálne soli obsiahnuté vo vode). Existuje chronická obštrukcia náhleho zastavenia odtoku alebo jeho postupnou ťažkosťou, ktorá sa zhoršuje s plynutím času. V tomto prípade sa toalety môžu čistiť doma mechanickými alebo chemickými prostriedkami, ale kombinovaný efekt bude najefektívnejší.

Určite miesto pred čistením toalety pred zanesením

Názor, že umiestnenie prekážky nezáleží na jej odstránení, je zásadne nesprávne. Blokovanie, ktoré sa nachádza v potrubí s veľkým priemerom alebo v značnej vzdialenosti od toalety, s najväčšou pravdepodobnosťou nebude podliehať samostatnej eliminácii a bude vyžadovať zapojenie špecialistov z bytového úradu.

Spočiatku je potrebné určiť, či porušenie odtoku ovplyvňuje len záchodovú misku. Pokúsiť sa vypustiť vodu v kúpeľni umývadlo a drez - možným zapojením trubku pri východe z bytu, a potom sa snažiť vyriešiť problém, že je potrebné do najbližšieho prístupového bodu k nemu. Ak existujúce ťažkosti pokrývajú všetky odtokové miesta, blokovanie môže byť mimo vášho bytu a pokusy o seba-boj nie sú naozaj úspešné. Zistite, od susedov žijúcich nad vami, či majú podobné problémy. Vyhľadať miesto, upchatie môže byť sedmokráska obyvatelia stúpacích rúrok zhora nadol, čím sa výberu najbližší prístup bariéru v dutine rúrky sa.

Ak je spoľahlivo zistené, že problém ovplyvňuje iba váš byt alebo toaletu, je pravdepodobnosť úspešnej sebestačnosti dostatočne vysoká a stojí za to priamo do boja.

Čo robiť s vrhmi v toaletách - domácich metódach

Spôsoby odstraňovania prekážok v potrubiach, ktoré sú k dispozícii v domácnosti podľa princípu prevádzky, sa dajú rozdeliť na mechanické a chemické. Každý z nich má svoje vlastné miesto použitia, ale najčastejšie si vyžaduje kombinované použitie, zamerané nielen na okamžité obnovenie odtoku, ale aj na úplné čistenie vnútorného povrchu potrubia.

Ak je spoľahlivo známe, že príčinou zablokovania je vstup veľkých predmetov do drenážneho kanála, zvolí sa mechanické odstránenie bariéry, pretože chemikálie nemôžu efektívne rozpustiť takéto prekážky. Náhodne alebo zámerne odmyté jablko, handrička alebo kus papiera dokonale vyhovuje tejto metóde eliminácie a nevyžaduje ďalšie použitie iných prostriedkov.

Chemická expozícia je uprednostňovanou metódou na kontrolu postupne sa rozvíjajúcich upchávok a zakladá jej mechanizmus na aktívnych chemických reakciách, ktoré rozpúšťajú látky, ktoré spôsobili ťažkosti. Treba poznamenať, že vklady vytvorené na prilepených objektoch v slivke si vyžadujú kombinované použitie obidvoch metód. Objekt, ktorý slúži ako základ blokovania, je mechanicky eliminovaný a zúženie lúmenu vytvoreného okolo neho je eliminované chemickým účinkom.

Ako čistiť toaletu doma, ak je upchané. Mechanické metódy

Mechanické metódy vplyvu sa uplatňujú pomerne široko, vďaka mimoriadne atraktívnej kombinácii efektívnosti a prijateľných nákladov. V tejto skupine boja proti drevám je potrebné rozlišovať tieto odrody:

 • Priame čistenie rukou;
 • Používanie improvizovaných prostriedkov;
 • Použitie piestu;
 • Použitie vodovodného kábla.

Ručné čistenie je prípustné v prípadoch, keď je bariéra umiestnená ďalej ako sifón. Zvyčajne ide o prudko spôsobené zablokovanie spôsobené pokusmi o vyprázdňovanie odpadu alebo odpadu do kanalizácie. Vyzbrojené vysokými rukavicami pre domácnosť, panvou alebo vedierkom na zloženie extrahovaných predmetov, môžete sa dostať k podnikaniu. Voda z toalety by mala byť nasávaná na najnižšiu možnú úroveň a mala by sa preskúmať drenážny kanál. Mäkké predmety, ako sú handry alebo žuvky, môžete ľahko odstrániť prstami a tvrdšie by mali byť stiahnuté zakriveným drôtom.

"Láhev" a takzvaná "bábika" sú ručne vyberané nástroje vhodné na domáce riešenie otázky "ako čistiť toaletu, ak je upchané?" Princíp ich fungovania je založený na vytvorení hydrotraktúry, ktorá tlačí prekážku do potrubia väčšieho priemeru. Fľaša, ktorá je vhodná na toaletu, by mala byť odrezaná v spodnej časti. Po pevnom utiahnutí korku sa fľaša pomaly ponorí do vody, až kým nedôjde k pocitu odporu vzduchu. Potom, s ostrým pohybom, fľaša je stlačená do záchodovej misy a tiež je prudko zatlačená. Manipulácia sa niekoľkokrát opakuje, kým sa nedosiahne výsledok.

Produktom ľudovej "báječnej" bábiky je pradenie okolo paličky alebo mopu vo forme hrotu. Veľkosť "bábiky" by mala korelovať s priemerom výstupu a algoritmus ďalšieho chodu zodpovedá algoritmu opísanému pre plastovú fľašu. Vytvorený hydraulický náraz má dostatočnú silu na to, aby prekážku posunul a postupne ju tlačil do spoločnej kanalizačnej siete.

Foto z lokality http://dretun.ru/

Pri rozhodovaní o tom, ako na prečistenie toaletný piest, ak je zanesený, že je potrebné mať na pamäti, že je priemer gumené časti nástroja musí byť väčšia ako na výstupe, ktorá bude účinne vytvorí vákuum a následnú vodný ráz, dierovanie upchatie. Pre zvýšenie účinnosti manipulácia môže byť vykonaná piest uzatvárajúce otvor vypúšťací a prepadovú vaňou, umývadlom a kuchynský drez.

Foto z lokality http://bathidea.ru/

Ak je odtok vody v celom byte obtiažny, je vhodné, aby piest utiekol všetky odtokové miesta, uzatvoril veko s vekom a upevnil ho ťažkým predmetom.

Ak je v arzenáli dostupných nástrojov k dispozícii inštalačný kábel, problém vylúčenia možno považovať za vyriešený. Vedieť, ako čistiť WC misku pomocou lana, vykonať túto prácu nebude ťažké. Pružný kovový kanalizácie kábel má špicatý hrot špirály, ktorý je schopný preniknúť aj tvrdých vápenatých usadenín a pohodlné držadlo, ktoré dáva postupne presadzoval rotáciou nástroja. Je lepšie uskutočniť tieto manipulácie spoločne, aby jedna osoba vykonávala tlačné pohyby a druhá rotačná. Po zablokovaní vzorky a voda začala prúdiť, je potrebné vykonať niekoľko pohybov sem a tam, rozbil vytvorené na vnútorných stenách depozícii.

Fotografia z lokality http://vvannoi.ru/

Kompletné čistenie povrchu rúry nie je úlohou vodovodného kábla, takže po vylúčení upchatia je potrebné konsolidovať dosiahnutý efekt s použitím chemicky aktívnych zlúčenín.

Ako čistiť podstielku na toalete s chemikáliami

Chemické látky určené na boj proti upchávaniu sú dostupné v priemyselnej výrobe aj v domácej výrobe. Bez ohľadu na to, ktorý z prostriedkov sa použije, je potrebné prijať opatrenia na ochranu rúk pred agresívnymi vplyvmi, ktoré môžu spôsobiť vážne popáleniny.

Najjednoduchší spôsob, ako rozpustiť upchávanie je použitie vriacej vody, pod vplyvom, ktorého tuky obsiahnuté v organických látok prechádzajú od pevnej látky do kvapalného stavu, je rúrka zmäkol a pohybuje v kanalizácii. Táto metóda nie je vhodná pre anorganické husté zablokovanie a má veľmi obmedzenú účinnosť.

Chemická reakcia alkálie a kyseliny sa široko používa pri eliminácii blokád. Ručné práce, ktoré boli použité na vytvorenie takejto reakcie, sú jedlá sódy a ocot, ktoré sa nachádzajú na policiach väčšiny kuchýň. Pred začatím práce sa voda z toalety naplní do minimálnej úrovne vhodným spôsobom, aby sa vytvorila dostatočná koncentrácia roztoku v stokovej žiarovke. Do toalety sa naleje dávka sódy na pečenie, po ktorej je potrebné vydržať pauzu 15 minút, ktorá je potrebná na usadzovanie alkalických látok na povrchu blokády. Potom sa do toalety vleje 200 ml 9% octu a oxid uhličitý uvoľnený z neutralizačnej reakcie zničí vrh na menšie časti, ktoré môžu prechádzať lumenom trubice. Ak dvojaký opakovanie manipuláciou nepriniesla výsledky, je nutné pristúpiť k metódam.

Odporúčania na použitie aktívnych kyselín, ako je kyselina chlorovodíková, na boj proti znečisteniu, by sa mali liečiť opatrne. Napriek výraznému a rýchlemu účinku takéto kyseliny nevratne zničia zmes moderných rúrok a sú vhodné ako prostriedok na odstránenie upchatia v toalete len pomocou kompletne liatinového kanalizačného systému.

Foto z lokality http://meclean.ru/

Chemický priemysel ponúka hotové zmesi, ktoré sú slabo kyslé roztoky, ktoré odstraňujú bariéry v drenážnych systémoch. Mnoho výrobcov a formy uvoľňovania (granule, prášky, kvapaliny a gély) vám umožňujú vybrať si optimálny nástroj, ktorého aplikácia prináša dobrý výsledok s jasným dodržiavaním odporúčaní výrobcu.

Foto z lokality http://my-fort.ru/

Čo robiť, aby sa zabránilo upchatiu toalety? Pravidelne vykonávané preventívne opatrenia vás môžu ochrániť pred stresmi spojenými s výskytom blokád. Je to dosť, aby sa ubezpečil, že kanalizácia nie je cudzie predmety. Nie je nutné umývať toaletný odpadmi, ochranu a hygienu, aj keď v súčasnej dobe je to najpohodlnejší spôsob, ako sa ich zbaviť. Následné opatrenia na odstránenie upchatia budú vyžadovať oveľa viac času a úsilia. Minimálne raz za tri mesiace bude Prevencia upchatia chemickými prostriedkami a potom sa piestom a klampiarske had zostáva pre vás zbytočné nástroje sadá prach na zadných policiach špajze.

Napriek tomu, že je teraz presne známe, ako čistiť toaletu v domácnosti, ak je upchané, postarajte sa o svoje nervy a nevypláchnite žiadne cudzie predmety do kanalizácie!

Nikdy som nepoužíval piest a myslím, že je to zvyčajne zlý nápad a nepomôže! Prvá možnosť naliať typ chémie, "krtek", ak to pomohlo, je to dobré, ak nie, potom nič lepšie nemôže byť kábel.

Vantuz tiež pomáha pri upchávaní toalety, ktoré musia byť stále schopné používať, ale kanalizačný kábel je najradikálnejším riešením problému, vždy sme vždy pomáhali vyčistiť toaletu.

Dobrá rada pre vás. Ani stráviť cent a bude vyzbrojený do budúcnosti)))

Zrazu vrh na záchod: čo robiť doma?

Takmer všetci čelili takému problému: toaleta bola upchatá, čo robiť doma? Niektorí sa rozhodnú zavolať inštalatérske práce na reklamu alebo z administratívy bývania. Takéto rozhodnutie však zďaleka nie je vždy účelné. Odborníci môžu pri volaní prísť až po niekoľkých dňoch. A čaká na tak dlhú dobu z úplne zrozumiteľných dôvodov, jednoducho nemôžete, najmä v bytovom dome. Je nevyhnutné prijať rozhodnutie a vykonávať núdzovú prácu doma vlastnými silami. Aby bolo možné riešiť kompetentné riešenie problému, je potrebné poznať príčiny a povahu vzniku tohto nepríjemného javu. Znamená to, že z toho, čo bolo toaleta zničené, môžete rýchlo nájsť spôsoby a prostriedky na jeho vyčistenie.

Správanie na toalete spravidla pochádza z viny samotných vlastníkov. Samotné zariadenie na inštaláciu nemôže byť zalomené. Jedinou výnimkou je, keď je prístroj v činnosti desaťročia a vypúšťaná voda je bohatá na vápnik. To vedie k vytvoreniu hustého vápenatého usadeniny na vnútorných stenách sanitárnej keramiky. Postupom času sa priechodný otvor zužuje tak, že premyvatelná kvapalina prechádza cez ňu so značnými ťažkosťami. Ale to sa stáva tak zriedkavo, pretože inštalatérstvo sa tak dlho nepoužíva.

V podstate dôvody, prečo je toaleta upchaté, sú nasledovné:

 1. 1 Nesprávna montáž. Keďže výrobok je pripojený na kanalizáciu pomocou vlnitej rúrky, na dosiahnutie úplnej vodotesnosti spojov sa používajú tesnenia. Chybou je nadmerné množstvo tejto látky. Zmrazené v kanáli pokrývajú do značnej miery. Na tejto ríse sa vlákna, vlasy a iné predmety oneskoria a postupne zúžia kanál. Skôr alebo neskôr upchajú odtok. Zvlnenie môže v priebehu nepríjemnej inštalácie narušiť a zablokovanie toalety vyplýva z toho, že odpad, ktorý je vypúšťaný do kanalizácie, je upchaný do ohybov.
 2. 2 Tvorba tukových ložísk. Odtok dreva v toalete je dosť bežný. Zvyčajne ide o tuky a pečený tuk v horúcom stave. Do studenej vody sa rýchlo ochladzujú a prilepia sa na steny vnútorných kanálov záchodovej misy. Tieto usadeniny nie sú ovplyvnené tlakom vody alebo vákuom. Nový tukový odpad však bude pokračovať v procese zúžení drenážnych kanálov.
 3. 3 Porušenie technológie recyklácie domového odpadu. Najčastejším dôvodom, prečo voda po vyplachovaní nevyteká, sú hygienické podložky. Keďže nechceli byť videní inými, mnohé dámy nechali tieto veci osobnej hygieny do toalety. Sorbent, ktorý je v nich obsiahnutý, okamžite napučia. V dôsledku toho sa tesnenie uviazne a úplne blokuje vodný prúd. Ďalšou chybou je vyplachovanie výplne mačky. Lisované piliny výrazne zväčšujú objem pri kontakte s vodou.
 4. 4 Oprava v byte. Po použití cementovej malty a tmelu zostáva znečistený obal. Spravidla sa prádlo prepláchne a kvapalina sa spojí s toaletnou miskou. Ťažké častice klesajú na dno kanálov a zmrazia. Vznikajú veľmi silné usadeniny. Pomôžu zabezpečiť, aby toaleta bola neustále upchatá.

Ak je toaleta upchaté bezprostredne po inštalácii a ak je dodržaná technika inštalácie, môže to byť štrukturálna chyba produktu. V snahe o kompaktnosť výrobcovia zabudnú na túto koncepciu ako na šírku pásma kanálov sanitárneho zariadenia.

Ak je toaleta náhle upchatá, je potrebné zistiť dôvod. Správna diagnóza závisí od voľby metódy a prostriedkov na odstránenie problému. Po prvé, je potrebné pochopiť, či bola v kanalizačnom potrubí vytvorená toaletná misa alebo upchatá. Ak to chcete urobiť, otvorte kohútiky v kúpeľni a v kuchyni a skontrolujte, ako funguje umývadlo. Ak je všetko v poriadku, troska sa vytvorila v toalete.

Potom sa musíte pokúsiť nájsť miesto, kde bola vytvorená bariéra. Najprv musíte vytiahnuť tekutinu, ktorá naplnila misku na okraj. Na to môžete použiť lopaty a pololitrovú nádobu. Potom musíte na ruku dať gumenú rukavici a zatlačiť ju čo najhlbšie do vypúšťacieho otvoru, môžete použiť hustú celofánovú tašku. Ak je cudzí predmet prilepený blízko, môže sa cítiť dotykom. V takom prípade sa ho môžete pokúsiť extrahovať rukami. Ak sa v hlbinách záchodu vytvorí upchanie, budete musieť použiť jeden z dostupných prostriedkov čistenia inštalačných prípravkov.

Použitie štandardného ventilu vzduchu

Vantuz je najjednoduchšie, ale pomerne efektívne zariadenie na odvodnenie slivky v inštalačných prípravkoch. Na rukoväti je pripevnená gumená polokošele. Princípom čistenia je vytvorenie vysokého tlaku alebo vákua v miestach zablokovania. Pred začatím práce je potrebné prijať opatrenia na posilnenie tohto zariadenia. Aby sa zabránilo tomu, že gumová kapuca vyskočila z rukoväte (čo sa stáva pomerne často), musí byť na stromček zaskrutkovaná 2-3 malými skrutkami.

Technika použitia piestu je pomerne jednoduchá. Najprv sa musíte pokúsiť použiť vákuum. Zariadenie je čo najviac zatlačené do vypúšťacieho otvoru. Vytvárajú sa tlaky, po ktorých sa piest prudko trhne na seba. Akcia by sa mala opakovať niekoľkokrát. Ak to nepomôže, potom sa použije tlak. Uzáver sa privedie k okraju odtoku a je zarovnaný pozdĺž plášťa kvapaliny. Potom sa výrobok stlačí pevne. Operácia sa opakuje, kým sa nedosiahne požadovaný výsledok.

Ak piest nie je po ruke, potom to nie je problém. Nie je potrebné behať za ním do železničného obchodu. Vymeňte toto zariadenie za plastovú fľašu s objemom 1500 ml. Jeho priemer zodpovedá veľkosti odtoku väčšiny toaletných misiek. Na fľaši je potrebné odrezať dno na obrázku a zaskrutkovať zátku zátkou. Spôsob prevádzky je podobný akcii s piestom.

Daleko nie je vždy možné vyriešiť problém s tureckou toaletou pomocou vantuzy. Tlak vody a vákuum sú bezmocné proti stlačenej a stlačenej prekážke v umývadle. Takéto upchávky môžu byť zničené iba mechanickým pôsobením. Aby ste to dosiahli, je najlepšie použiť špeciálny vodovodný kábel. Pre prácu doma je dosť na to, aby mali výrobky dlhé až 5 metrov.

Vodovodný kábel je oceľový vlek, skrútený zo silného oceľového drôtu. Niektoré modely sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Na jednom konci je stlačená rukoväť, prispôsobená na otáčanie. Druhý koniec je vybavený závitovým hrotom. Špička je upevnená vymeniteľnými dýzami vo forme vrcholu, háku a skrutky. S ich pomocou sa vykonáva dierovanie, oslabenie upchatia alebo zachytenie jeho oddelených fragmentov.

Pred začatím čistenia sa odporúča pripraviť odpadovú nádobu a handry na čistenie nečistôt, ktoré sa pri takejto práci nevyhnutne objavia. Koniec kábla s dýzou je zasunutý do odtoku a zasunutý hlboko do neho. Akonáhle je odpor, je potrebné spustiť otáčanie rukoväte v smere hodinových ručičiek. V závislosti od typu cudzieho objektu, ktorý zablokoval vypúšťanie, je rozbitý alebo vytiahnutý. Postup čistenia sa opakuje, až kým voda nezačne voľne prúdiť z toalety.

Ak sa bloky pravidelne vytvárajú a majú hustú štruktúru, odporúča sa zakúpiť napínací inštalačný kábel. Napínací mechanizmus otočí ohybnú hadicu do druhu oštepu, ktoré ľahko prenikne najsilnejšími bariérami. Po dokončení práce musí byť vodovodný kábel očistený od nečistôt, vysušený a namazaný s motorovým olejom alebo tuhou na ochranu pred koróziou. Výrobok uchovávajte na suchom mieste v hustom, naolejovanom handričku.

Aplikácia chemikálií

Nie každý byt v odľahlom mieste udržiava vodovodný kábel. To je tak špecifické, že to majú len profesionálni inštalatéri. Dokonca aj v obchode s hardvérom nie je vždy možné nájsť tento výrobok, pretože to nie je veľký dopyt. Zostáva využívať výsledky chemického priemyslu. Našťastie sú prezentované v pomerne širokom rozmedzí v takmer každom obchode domácich chemikálií. Prostriedky na odstránenie blokády sa vydávajú vo forme gélov, roztokov a práškov.

Pred zakúpením prípravku na čistenie toalety musíte zistiť, z čoho sa skladá kanalizácia. Na kov sa vzťahujú určité obmedzenia. On môže trpieť pomerne veľa z vystavenia zásadám alebo kyselinám. Pokiaľ ide o keramiku a plasty, prakticky neexistujú žiadne obmedzenia. Aby ste pochopili rozsah rôznych liekov, odporúčame si prečítať si pokyny na obale. To pomôže urobiť správnu voľbu. Je to o tom, že niektorí ľudia môžu mať alergiu.

Účinok chemických prostriedkov je založený na rozpúšťaní organických zložiek upchávania a rozpadu pevnosti a štruktúry mechanických predmetov zachytených v dreze.

Môže to trvať od 30 minút do 2-3 hodín. Lieky sa pridávajú do zásoby v množstvách, ktoré sú špecifikované inštrukciou. Predbežne z misy musíte vytiahnuť tekutinu, aby bola koncentrácia lieku v správnom stave. Ak je to potrebné, postup namočenia sa opakuje, kým voda nezačne voľne prúdiť cez odtok.

Ak v blízkosti nie je špecializovaný obchod, môžete využiť potravinovú chémiu, ktorá je v každom dome. Ide o sódu a ocot. Po prvé, do drezu sa naleje balík sódy. Potom sa nalial pohár potravinárskeho octu. Výsledkom miešania týchto látok je koncentrácia alkalických kovov, ktorá koroduje takmer všetko. Po 20-30 minútach do záchodovej misy nalejte 1-1,5 litra horúcej vody. To posilní účinok alkalických látok a rozpustí zvyšné tuky. Po niekoľkých minútach sa môžete pokúsiť vypláchnuť toaletu. Ak sa nepodarí dosiahnuť pozitívny výsledok, musíte prejsť na iné metódy.

Stáva sa, že toaleta sa náhle upchala a po ruke neexistuje žiadny prostriedok na vyriešenie problému. Ak chcete pomôcť prísť obyčajná voda, ohriať na bod varu. Pomocou vysokej teploty je možné zničiť takmer všetky prekážky organického pôvodu. Ale musíte veľmi opatrne použiť vriacu vodu. Pri prudkom poklese teploty môže fajanica, z ktorej je toaletná misa vyrobená, môže prasknúť. Preto musí byť predhriate teplou vodou a sušičom vlasov. Potom môžete bezpečne nalievať niekoľko litrov vriacej vody do umývadla. Ak je sóda, pridávanie do vody iba zvýši čistiaci účinok. Keď je voda trochu chladná, musíte vložiť ruku do umývadla a pokúsiť sa zničiť prekážku. Ihneď po tom je potrebné vypustiť vodu z nádrže.

Je to o niečo ťažšie odstrániť problém s upchatým záchodom, ak sa pri zvlnení vytvorí upchanie.

Pre to potrebujete:

 • vypnite prívod vody do nádrže;
 • Odpojte flexibilnú hadicu;
 • odskrutkujte a odstráňte upevňovacie skrutky;
 • presunúť záchodovú misku od tela;
 • Odstráňte zvlnenie z toaletnej misy a vytiahnite ju z plastovej rúrky.

Ak je zvlnenie dostatočne natiahnuté, potom zmizne potreba rozobratia toaletnej misy. Stačí rozdrviť vlnitú rúrku a odpojiť ju od kanalizácie.

Po demontáži nebude čistenie blokovania veľmi ťažké. Ak to chcete urobiť, akékoľvek praktické veci. Najjednoduchší spôsob čistenia toalety a rúrok je použiť flexibilnú sprchovú hadicu. Je ľahké odstrániť, má dostatočnú flexibilitu a tvrdosť na preniknutie do najnepriaznivejších miest odpadových vôd.

Bojujeme s vrhom na toalete správne

Je ťažké si predstaviť pohodlný dom bez správne pracujúcich inštalácií. Jednou z najnepriaznivejších situácií spojených so sanitárnymi zariadeniami je upchatie kanalizácie. Čo ak je toaleta upchaté? Môžete samozrejme zavolať pána, ale niekedy je potrebné urýchlene a nezávisle vyčistiť blokáciu. Môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi, ako je uvedené nižšie.

Čo robiť, ak je toaleta upchaté

Táto metóda pomáha, keď dôjde k upchatiu spôsobenému veľkým množstvom organickej hmoty vstupujúcej na toaletu. Chemikálie na odstránenie blokády spravidla obsahujú zásady, keď sa organický odpad rozpúšťa a vytvára voľný sediment. Táto práca sa musí robiť opatrne, aby sa zabránilo zásadám na koži a očiach. Tekuté prostriedky sa nalejú do záchodu, vyschnú sa a ak nie je voda na toalete, pridajte ju v množstve uvedenom na obale. Po chvíli sa vrh rozpustí a voda opustí. Alkali nie sú nebezpečné pre liatinové a plastové rúry, ak sú rúrky oceľové - treba ich dôkladne používať. K dispozícii sú tiež produkty založené na kyselinách, ktoré sa dajú použiť iba na plastové rúrky. Samostatné čistenie špeciálnymi prostriedkami nie vždy pomôže, po chvíli sa to môže zopakovať alebo kombinovať chemickú metódu s mechanickou.

Chemická metóda čistenia záchodovej misy

Mechanická metóda - vodovodný kábel

Táto metóda je účinnejšia, keď sa musíte dostať von z toalety, náhodne alebo úmyselne do nej vložiť hygienické utierky, handry, laná. Pre ne môžu byť organické odpady zrazené, čo vedie k upchatiu, ktoré sa nedá odstrániť chemickými prostriedkami samotnými.

Ak chcete vytiahnuť zablokovanie, použite na konci konvektorový kábel so špirálou. Hrúbka kábla musí byť najmenej 5 mm a dĺžka musí byť dostatočná pre stúpacie potrubie. Kábel je jemne zavedený do vypúšťacieho otvoru a zatlačený dovnútra, zatiaľ čo otáčaním rukoväte na druhom konci. Je lepšie pracovať spoločne. Akonáhle kábel spočíva na zablokovaní, musíte ho chvíľu otočiť a opatrne ho vytiahnuť. Je pravdepodobné, že handrička alebo utierka sa na špirále uchopia na koniec lana a vytiahnete ich von.

WC vyčistite káblom

Ak to nepomôže, musíte ďalej tlačiť kábel ďalej a pokúšať sa zasunúť zástrčku do stúpačky. Kanalizačný stojan má veľký priemer, je priamy, takže prekážka prechádza bez problémov. Ak ste náhodou tlačiť viečko, umývanie záchodu a potrubia s veľkým množstvom vody, aby sa zabránilo upchatiu stúpačky. Po vyčistení lana ako je to možné pre zabránenie naliať do záchodovej zariadenia pre chemické čistenie - a zároveň upchávanie ukladanie organických látok v rúrkach je oveľa rýchlejší, a plaketa na oplátku spomaľuje útržky papiera a toaletné tvoriť novú zástrčku.

Pomáha v ťažkých prípadoch, keď sa zablokovanie nedá chemicky rozpustiť, kábel neprechádza cez ňu a voda vôbec nejde alebo veľmi pomaly odchádza. Znamená to, že trubica je zanesená hustou zátkou z hromady papiera, ťažko rozpustných zvyškov potravín, plnidla z mačiek, piesku alebo iných malých častíc. Metóda je skôr špinavá, takže by ste sa mali predtým zásobiť gumovými rukavicami.

Je potrebné vziať starý nepotrebný uterák, otočiť ho a zložiť ho na polovicu. Uterák sa skrúca a vytvorí silný hrubý zväzok. Konce musia byť viazané lanom. Toto turbína je zavedená do vypúšťacieho otvoru a naďalej ju zasúva do potrubia. Pri plnení priesvitu potrubia sa krúžok pohybuje ako plunžer, ktorý je v tomto prípade neefektívny, pretože neblokuje celé potrubie a nevytvára tlak. Pri pohybe vpred sa pokúšajú posunúť korek. Najčastejšie sa to dá robiť pomerne rýchlo, po ktorom voda drasticky vstupuje do potrubia. Toaleta sa umyje a rúry sa opláchnu veľkým množstvom vody.

Ručné čistenie záchodovej misy

Môže byť použitá v prípade, že je zablokovanie pomerne hlboké a voda je aspoň pomalá, ale opúšťa. Túto metódu napomáhajú organické bloky a prienik malých častíc, ako je napríklad plnivo alebo piesok. Na toalete sa zavádza hadica, ktorej druhý koniec je pripojený na kohútik, potom je voda zapnutá, prednostne horúca. Nastavením hlavy sa dosiahne rozmazanie upchatia až po jeho úplné rozpustenie. Táto metóda sa nedá použiť, ak je toaleta úplne naplnená vodou - riskujete striekajúcej vode.

Hydraulická metóda čistenia

Keď potrebujete naliehavú výzvu na inštaláciu

Samotné zablokovanie potrubia do stúpacieho potrubia nie je nebezpečné, ak sa voda neodplaví. Ak sa s tým nechcete obťažovať sami, môžete počkať na príchod inštalatérov. Existujú však situácie, keď otrasenie môže ohroziť zaplavenie bytu odpadovou vodou. Ak je na toalete voda a jej úroveň stúpa sama o sebe - blokovanie sa vyskytlo vo stúpacom priestore pod podlahou. Pri odvádzaní vody do kanalizácie v horných podlažiach sa jej výška vo stúpacom stúpaní zvýši, kým podľa princípu komunikácie nádoby nedosiahne úroveň toalety. Potom odpadové vody z stúpačky môžu nielen vyplniť záchod, ale prepad. Ak chcete vyriešiť tento problém na strane techniky fail - potrebu zavolať inštalatéra, ktorý prostredníctvom auditu poklopov pomocou dlhého kábla stúpačky bude čistiť a odstrániť upchatie.

Aby sa predišlo zablokovaniu, je potrebné si uvedomiť: toaletná misa nie je žumpa. Hádzanie v ňom okrem toho prírodné odpadové toaletného papiera môže len - je vyrobený špeciálne pre tento účel, máčať vo vode, sa rozkladá na vlákna a podporuje ukladanie nej organickej hmoty, po ktorej dohromady bezpečne prúdiť do stúpacej rúrky. Ostatné typy papierov, vrátane papierových uterákov, sa správajú, keď sú zásahy na toalete vykonané inak a môžu spôsobiť upchatie. Tiež by ste nemali hádzať hygienické výrobky do toalety, plniva z misky, zvyšky potravín a iné odpadové produkty. Tým sa predĺži životnosť inštalácie a vaše pohodlie nebude zatienené blokádami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

49 − 44 =