Plot 3 d

Nainštalujte 3D plot

3D plot je prezentovaný vo forme trojrozmerných líšt v tvare V, s ktorými môžete chrániť územie vily už mnoho rokov.

Klasické 3d plot s okrúhlymi piliermi

Výhody a nevýhody výstavby

Obvod 3D mriežky má nasledujúce výhody:

 1. Sila. Vzhľadom na prítomnosť kovových tyčí sa zvyšuje pevnosť pri priečnom zlomení. Okrem vertikálnych prvkov sú v štruktúre vytvorené vodorovné spojovacie tyče.
 2. Trvanlivosť. Kovové ploty 3D Fensys sa vyrábajú pomocou technológie viacvrstvového lakovania. Prvá vrstva je zinok, ktorý zabraňuje korózii. Ďalšou vrstvou je nanokeramika. Dodatočne chráni štruktúru pred koróziou a vplyvom vonkajších faktorov. Polymérová vrstva - ochrana pred poškodením. Ploty 3D môžu trvať asi 60 rokov.

Fenceys Plotová zábrana

Maximálna výška plotu je 2 m. V prípade potreby si môžete objednať od výrobcu 3D model požadovanej výšky.

Schéma s rozmermi 3d plotov

Predmetný dizajn pozostáva z týchto prvkov:

1

 1. Zvárané profily. Prezentované vo forme tyčí (priemer 3,5-5 mm). Výška plátna - 2 m, šírka - 2,5 m.
 2. Plotové stĺpy. 3D plot pre letné sídlo je doplnený okrúhlymi alebo štvorcovými stĺpmi s otvormi na upevnenie mriežky s polymérnym krytom. Podpery sú vybavené zástrčkami, ktoré zabraňujú vnikaniu nečistôt a vlhkosti dovnútra. Môžete nainštalovať 3D plot s pólmi vysunutými zospodu (sú betónované na zem) alebo s nosnými prvkami s plochým dnom (na upevnenie na tvrdý povrch).
 3. Spojovacie prvky (svorky, svorky, skrutky).

Späť na obsah

Typy konštrukcie a spôsoby fixácie

Môžete si kúpiť 3D model pre dacha s vhodnou formou buniek. Táto funkcia dáva každej sekcii určitý vzor. Pri výbere plotu sa berú do úvahy hrúbka a rozstup medzi tyčami. Existujú nasledujúce typy konštrukcie:

 • plot s polymérovým povlakom;
 • pozinkované nosné prvky a zvárané profily;
 • pozinkovaný plot - kov, z ktorého je vyrobený, nepodlieha spracovaniu;
 • Galvanizovaný 3D model s povlakom z polyméru je považovaný za najdrahšie, ale najspoľahlivejšie oplotenie akéhokoľvek územia.

Odborníci rozlišujú dva druhy upevnenia daného dizajnu:

Pri inštalácii 3D plotu s konzolami je poškodený ochranný povlak kovu (pri vŕtaní stĺpov). Svorky nepoškodzujú plot.

V procese samostavby nesmie byť ohrozená integrita nanokeramického povlaku nosníkov a panelov. V tomto prípade sa venuje zvláštna pozornosť rozdielu výšky úsekov (maximálne 25 cm).

Ak je 3D mriežka inštalovaná na juhu, potom hĺbka jamky pre podpery by mala byť 90 cm. Na spevnenie plotových pólov použite výstuž.

3D-mriežka je inštalovaná vlastnými rukami pomocou nasledujúcich nástrojov:

 • ruleta, 5-10 m dlhá;
 • laserová hladina;
 • Svorky v tvare U;
 • skrutkovač alebo skrutkovač;
 • miešačka betónu.

Pred začatím inštalácie sa odporúča určiť spôsob inštalácie podporných pólov:

 1. Betónovanie. Vyrába sa do celej hĺbky podzemnej časti stĺpov alebo čiastočne. Prvá technika sa aplikuje na slabé a ľahké sypké pôdy. V tomto prípade sa sieťové moduly inštalujú až po úplnom vytvrdnutí roztoku. Druhá metóda je vhodná pre silnú pôdu. Stĺpy sú vedené k zemi o 1 m, ale iba nakonvertujeme hornú časť pohrebiska.

Rozmerový výkres pre stĺpové betónové stĺpy

Schéma návrhu 3D plotu na skrutkách

3D plot sa montuje podľa nasledujúcich pokynov:

 1. Ruleta sa používa na označenie územia a na výstavbu podpery - úroveň stavby. Stĺpce sú nastavené v rovnakej výške as určitým krokom medzi nimi. V opačnom prípade stratí 3D sieť svoju estetiku, silu a stabilitu.
 2. Vŕtané jamy pod stĺpikmi sú potrebné do hĺbky väčšej ako 1/4 celkovej výšky podpery. V tomto prípade výrobcovia odporúčajú zvážiť hĺbku zamrznutia pôdy v regióne. Ak je hodnota tohto indikátora veľká, hĺbka by mala byť väčšia v porovnaní s počiatočnou konštrukčnou hodnotou.
 3. V pripravených jamách nastavíme póly, naplníme roztok. Na podporu prvkov boli v striktne vertikálnej polohe, použite medzery. Osobitná pozornosť sa venuje pilierom, na ktorých bude fixovaná brána a 3D sieť. Ak sa táto podmienka počas prevádzky nedodrží, konštrukcia sa uskutoční.
 4. Mriežka je namontovaná 24 hodín po inštalácii stĺpov. Na jeho opravu používame svorky v tvare U. Ak chcete túto prácu urobiť, odborníci odporúčajú používať skrutkovač (na uľahčenie a urýchlenie procesu inštalácie).

Poradenstvo výrobcu o výstavbe oplotenia

 1. Stĺpiky 3D plotu sa odporúčajú betónovať do otvorov (25x25 alebo 30x30 cm) s hĺbkou 40 cm, berúc do úvahy ich konfiguráciu.
 2. Pri nalievaní na zosilnenie pilierov sa používa dizajn "ježka".
 3. Na rovnom povrchu sú položené dva stĺpiky, upevňovacie body musia byť na vrchu. Pri zohľadnení konfigurácie sú matice M8 alebo M6 utesnené v podpere.
 4. Ďalšou etapou je položenie útesov na podpery panelov. Na jeho upevnenie použite držiaky a zodpovedajúce skrutky. V tomto prípade sa neodporúča utiahnuť skrutky, pretože v budúcnosti bude potrebné nastaviť sekcie na podperách.
 5. Medzi otvormi položíme tyč a potom zdvihneme panel a namontované nosné prvky. Stĺpy uložené v otvoroch, ktoré nahradia mriežku pre tyče. V blízkosti každého stĺpika je upevnená prídavná mriežka s improvizovanými materiálmi.
 6. Nasledujúca podpora je položená na zemi, na ktorej umiestnime ďalšiu časť plotu. Neťahajte skrutky. Panel (z voľnej strany) sa zaoberá prekryvami predchádzajúceho prvku podpory. Na prvých dvoch póloch pevne utiahnite skrutky.

Pripevnenie mriežky na ploty

Ak zopakujete vyššie uvedené pokyny, môžete plotr pripevniť sami, aby ste dali požadovanú dĺžku.

Potrebujeme plot - len 132 m! Mali by zahŕňať bránu a bránu.

3D plot - moderná verzia transparentného oplotenia

Aké ploty v týchto dňoch nevidíte? A zvyčajné drevené, a z profilovaného plechu, a tehla, a kované. Všetci majú svoje výhody, ale nie sú bez nevýhod. Avšak, pokiaľ ide o plot z zvarovej mriežky 3D, možno povedať, že nemá žiadne nedostatky, s výnimkou absolútnej transparentnosti takéhoto plotu.

Fragment hornej časti plotu

Mriežka dostatočne hrubých kovových tyčí slúži ako chrániace konštrukciu a zároveň nebráni svetlo, neskrýva krásu domu a pozemku, opticky rozširuje svoje hranice.

Samozrejme, všetky tieto výhody sa môžu pochváliť krásnejšími kované ploty a mnohí im budú dávať prednosť, a to aj napriek vysokým nákladom na takéto výrobky. A 3D ploty budú aj naďalej získavať popularitu vďaka takým vlastnostiam ako nízka cena a rýchlosť inštalácie.

3D ploty sú prierezové konštrukcie zvárané z oceľových tyčí, ktoré sú pripevnené k nosičom pomocou špeciálnych svoriek. Dodatočná tuhosť plotu je pripevnená k ohybom v tvare V vertikálne umiestnených tyčí vystužených vodorovnými tyčami (viď obrázok vyššie). Tento horizontálny priestorový profil tiež dal dizajnu názov 3D.

Je ideálny pre výstavbu plôch pre vidiecke chaty, obytné chatové osady, školské plochy, parkoviská, športové a skladové komplexy, továrne atď.

Rozsah pôsobnosti sa neobmedzuje len na súkromné ​​domácnosti

3D plot od výrobcu je dodávaný pripravený na inštaláciu a pozostáva z nasledujúcich prvkov:

 • Očné profily s šírkou 2,5 metra s niekoľkými vodorovnými výstužami zváranými z oceľových pozinkovaných tyčí. Výška úseku môže byť odlišná, v štandardnej verzii je 1,5 až 2,5 metra. Štandardná veľkosť mriežky je 50x200 mm, ale môže byť zmenená na žiadosť zákazníka.

Pre informáciu. Minimálny priemer tyče je 3,7 mm, ale môže byť silnejší. Napríklad plot zváranej mriežky Gitter 3 D je vyrobený z tyčí s priemerom do 5 mm.

 • Podporné stĺpiky s kruhovým alebo štvorcovým prierezom s montážnymi otvormi a hrúbkou steny od 1,5 do 2 mm. Stĺpy sú vybavené špeciálnymi zátkami, ktoré zabraňujú prenikaniu atmosférickej vlhkosti do nich.

Pozor prosím. V závislosti od spôsobu inštalácie môžu byť póly doplnené prírubou alebo skrutkovými podperami.

 • Špeciálne upevňovacie prvky - kovové alebo plastové spony a svorky.

Všetky komponenty sú odolné voči klimatickým vplyvom. Zvárané pletivo má práškový alebo PVC povlak, nosné tyče sú na požiadanie zákazníka práškovo potiahnuté v ľubovoľnej farbe tabuľky RAL.

Neustále rastúca popularita plôch 3 D je získaná vďaka mnohým svojim vlastnostiam a charakteristikám.

 • Vysoká transparentnosť zaisťuje nerušený pohyb prieniku vzduchu a slnečného svetla na výsadbu a výsadbu, neobmedzuje prehľad. Súčasne takýto plot spoľahlivo chráni miesto pred neoprávneným prístupom k neho od nežiaducich hostí. Preto sú ploty 3D predovšetkým v dopyte po dachoch, pozemkoch a iných územiach, kde sa pestujú ovocné, zeleninové a kvetinové plodiny.
 • Nízky náklad v porovnaní s mnohými inými typmi plôch je ďalším dôležitým faktorom ovplyvňujúcim výber takéhoto plotu.
 • Voľba akejkoľvek farby, ktorá zodpovedá konštrukcii objektu a budovám, ktoré sú na ňom umiestnené.

Podporné stĺpiky a mriežky môžu mať jednu alebo inú farbu

 • Vysoká rýchlosť inštalácie. 3 D ploty sú veľmi rýchle a ľahko zmontované z jednotlivých častí kvôli špeciálnym spojkám. Väčšinu času je potrebné k inštalácii piliera, ale ak to nie je vlastnými rukami, a využiť služby odborníkov z profesionálnych techník a nástrojov, montáž trvá len veľmi málo času, a to aj na veľmi dlhé trate.

Vŕtanie pôdy na inštaláciu podložiek

 • Kvalita a spoľahlivosť. 3 plot odmieta všeobecné presvedčenie, že lacné nemôže byť vysokej kvality. Technológia výroby je založená na kruhovom zváraní, vďaka ktorému sa takmer nemožno zlomiť tyče mriežky. Preto jeho spoľahlivosť nie je nižšia ako plné kovové alebo kamenné ploty.
 • Trvanlivosť. Poskytuje kvalitnú vonkajšiu ochranu všetkých konštrukčných prvkov.
 • Ľahkosť. Každá sekcia má malú hmotnosť, ktorá vám umožňuje inštalovať ploty na dávanie 3D bez použitia technológie a veľkého počtu asistentov.
 • Jednoduchá obsluha. V priebehu svojej služby, ktorá môže dosiahnuť 15-20 rokov, 3D plot nevyžaduje od vás žiadnu starostlivosť alebo opravu.
 • Estetický a moderný vzhľad.

Výroba 3D plotov vykonávajú mnohé ruské podniky na dovážaných zariadeniach podľa európskych technológií a noriem.

Zváracia linka na výrobu 3D oplotenia

Medzi najobľúbenejšie patria ploty TerraFence, Fensys, City, Gitter. Všetky z nich majú vysokú kvalitu, dlhú životnosť a počas celej prevádzky nevyžadujú údržbu a dodatočné investície.

Montáž plôch zo zváraného pletiva

Ako už bolo spomenuté, vďaka modulárnemu dizajnu je 3D plot ľahko a rýchlo namontovaný na podpery pomocou špeciálnych spojovacích prvkov. Môžete to urobiť sami bez toho, aby ste mali nejaké skúsenosti. Hlavnou úlohou je presné označenie a vysoko kvalitná inštalácia pólov po obvode plotu.

Existuje niekoľko základných spôsobov inštalácie stĺpikov: betónovanie, zalisovanie, inštalácia na prírubách a skrutky. Po prečítaní videa prezentovaného na tejto stránke môžete pochopiť, ako je implementovaná jedna z nich.

A potom budeme stručne povedať o každom z nich.

 • Betonovanie sa môže vykonávať čiastočne alebo v celej hĺbke podzemnej časti podpery. Prvá možnosť sa používa na dostatočne silných pôdach. Stĺp je uložený v zemi približne o 1 metr, ale iba v hornej polovici pohrebného betónu. Kompletné betónovanie sa používa na ľahkých a slabých pôdach.

Pozor prosím! Návod vyžaduje, aby sa inštalácia sieťových modulov na póly vykonávala až po úplnom vytvrdnutí betónu.

 • Mäso s troskami. Stĺp je inštalovaný v predtým vyvŕtanej diere s minimálnou hĺbkou metra, po ktorej sa postupne naplní pieskom a štrkom s podielom 5 až 20 mm a opatrne sa vtláča. V tomto prípade by ste mali monitorovať vertikálnu pozíciu podpory.

Pre informáciu. Táto metóda je vhodná pre plyšové a bažinaté pôdy s vysokým obsahom hliny.

 • Inštalácia na prírubách sa vykonáva, keď už existuje hotový pásikový základ. Príruby zvárané na stĺpiách majú niekoľko montážnych otvorov, ktorými sú upevnené k základom pomocou kotvových skrutiek.

Stĺpik s prírubou

 • Montáž na skrutky na plot sa vykonáva rýchlo a bez nadmernej nečistoty. Hromady s prírubami sú jednoducho zaskrutkované do zeme, po ktorých sú k nim pripevnené základy stĺpov.

Ploty na vytváranie 3D sú najjednoduchšie nainštalovať na skrutky

Táto metóda je najrýchlejšia a najmenej náročná na prácu zo všetkých. Inštalácia úsekov môže začať bezprostredne po inštalácii nosičov bez čakania na sušenie betónu.

Pri každej z týchto metód je potrebné dodržiavať presný rozstup medzi podperami, ktorý sa rovná šírke jedného modulu - 2,5 metra.

Táto časť diela zvyčajne nespôsobuje ťažkosti ani pri samoinštalácii. Výroba 3D plotov zahŕňa výrobu modulov rovnakej šírky a usporiadanie otvorov v stĺpikoch pre ich upevnenie.

Preto po inštalácii podpery budete musieť upevniť panely na podložkách len pomocou špeciálnych nástrojov, ktoré sú súčasťou súpravy: svorky, svorky alebo prítlačné dosky so skrutkami a maticami.

Varianty upevnenia na golier a na šoku

Jediným problémom je vytvorenie rohov. Vzhľadom k tomu, že na každom stĺpci je len jeden rad otvorov, druhý bude musieť vrtávať vrták na kov s určitým priemerom. Hoci jednoducho môžete použiť kovové skrutky na pripevnenie úseku na podperu.

Každý druh ploty má svoje výhody. Drevený plot - krásny a ekologický, kameň alebo betón - je pevný a odolný, plot z profilovaného plechu je ľahko inštalovateľný a udržiavaný.

3D sieť má všetky vyššie uvedené výhody, ale takmer žiadne nedostatky. Preto nie je prekvapujúce, že je to jej výber stále väčšieho počtu majiteľov domov a manažérov rôznych podnikov.

Plot 3 d

Silné a spoľahlivé

3D ploty sú kovové ploty, pozostávajúce zo zváraných železných tyčí. Sú vyrobené z pozinkovanej ocele, ktorá zaručuje pevnosť a trvanlivosť výrobkov. Takéto návrhy sa stávajú veľmi obľúbenými vzhľadom na vysokú kvalitu a rozumnú cenu. Široko používaný na území vidieckych domov, priemyselných zariadení, športových a detských ihriskách, parkovísk, vzdelávacích inštitúcií a iných.

Výhody návrhu 3D plotov

Najdôležitejšou výhodou 3D plotov je štrukturálna pevnosť . Dosiahne sa pomocou vertikálnych kovových tyčí s volumetrickými ohybmi vo forme vlny. Takéto ohyby posilňujú silu priečneho lomu. Môžu sa vykonávať na viacerých miestach.

Okrem vertikálnych tyčí sú v štruktúre spojené horizontálne tyče.

Okrem pevnosti, 3D oplotenie má niekoľko výhod:

Dlhodobé využívanie takýchto plôch je spôsobené tým, že používajú technológiu viacvrstvového lakovania.

Zvyčajne sa používajú tri typy ochranných materiálov:

 1. Prvá vrstva je zinok. Dáva štruktúre špeciálnu odolnosť voči korózii.
 2. Po nanášaní zinku sa aplikujú nanokeramické látky. Pôsobí ako dodatočná ochrana proti koróznym procesom a vplyvu rôznych environmentálnych faktorov (ultrafialové, vysoké a nízke teploty).
 3. Poslednou vrstvou je polymérny povlak. Chráni výrobky pred poškriabaním, čipmi a inými poškodeniami.

V priemere 3D ploty slúžia približne 60 rokov.

Nízke náklady na oplotenie sú možné z dôvodu nízkych nákladov na suroviny a ľahkej montáže. Pri inštalácii môžete tiež uložiť, pretože výrobca je vybavený podrobnými pokynmi na inštaláciu.

Kovové konštrukcie vyzerajú dobre na akomkoľvek území. Široký farebný sortiment výrobkov prispieva k vytvoreniu unikátneho dizajnu lokality, umožňuje vybrať požadovaný odtieň v kombinácii s okolitou krajinou.

Priehľadnosť plôch nezabraňuje prieniku slnečného žiarenia do nádvoria a vizuálne rozširuje jeho hranice.

Konštrukcia je ľahká, čo umožňuje sami nainštalovať 3D ploty bez toho, aby ste museli používať ťažké zariadenia a veľké množstvo ľudí.

Tyče kovovej mriežky sú také silné, že je takmer nemožné ich zlomiť. Je ťažké dostať sa k votrelcovi na oplotenom území.

Z akých komponentov tvoria 3D ohrádky?

Výška 3D oplotenia je, zvyčajne maximálne 2,0 m. Ale ak chcete, môžete si objednať dizajn akejkoľvek výšky.

Takéto ploty sú sekčné konštrukcie, čo výrazne zjednodušuje proces inštalácie.

3D oplotenie pozostáva z nasledujúcich komponentov:

 1. Kovové profily alebo plátna. Ich šírka je v priemere 2,5 m, výška 1,5 až 2 m a veľkosť oka 0,050 - 0,2 m. Priemer tyčí sa pohybuje od 3,5 mm do 5 mm;
 2. Podporné miesta. Sú okrúhle a štvorcové. Na póloch musia byť otvory na upevnenie kovových sietí. Na hornej strane nosičov sú namontované špeciálne zátky, aby sa zabránilo vniknutiu vlhkosti a nečistôt. Spony sú s predĺženou spodnou časťou pre ďalšie betónovanie do zeme alebo s plochým dnom na pripevnenie na tvrdý povrch;
 3. Spojovacieho materiálu. Môžu to byť kovové alebo plastové svorky a svorky, skrutkové spojovacie prvky.

Prípravné práce a inštalácia konštrukcie

3D ploty sú veľmi rýchlo zmontované kvôli pripravenosti jednotlivých častí a špeciálnych spojov. Najťažšou časťou editačného procesu je montáž nosných pólov.

Ak však zamestnáte skúsených odborníkov, tento postup nebude trvať veľa času.

Technológia inštalácie 3D oplotenia sa skladá z niekoľkých etáp:

 • Označenie územia. Najskôr sú definované uhlové značky. Sú inštalované dočasné podpery, ku ktorým sú pripojené šnúry. Pri linke napnutého kábla je nainštalovaná samotná konštrukcia plotu. Je veľmi dôležité vopred premýšľať, kde bude vchod správne vypočítavať všetko.
 • Montáž ložiskových podperov. Existuje niekoľko možností na montáž pilierov. Pri montáži na tvrdý povrch, ako je betón, sú stĺpiky upevnené pomocou kotvových skrutiek. Inštalácia metódou betonáže zahŕňa zhromaždenie stĺpov hlboko do zeme. Vykonajte to pri kopaní dier v hĺbke jedného metra. Stred jamiek sa podopiera a naleje do betónu. V spodnej časti každého otvoru je žiaduce naliať trochu sutiny, čo dodatočne stabilizuje podporu.

Ďalšou metódou je inštalácia na skrutky. Takéto hromady sú zaskrutkované do zeme a na ich základových skrutkách sú upevnené oporné póly. Pri inštalácii podpery je potrebné dodržať vzdialenosť medzi nimi, ktorá sa rovná šírke jednej kovovej časti.

 • Montáž oplotenia. Táto fáza je najjednoduchšia, pretože sú predtým vybavené špeciálnymi spojovacími prvkami na upevnenie úsekov v ložiskových tyčiach a skrutky a svorky vhodné na upevnenie sú umiestnené v súprave so zábradlím.
 • V súvislosti s praktickosť, hospodárnosť a trvanlivosť, 3D plot sú čoraz viac využívané ako ploty pre rôzne územia.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  13 − 7 =