Plotový háčik

Inštalácia plotu z mriežky hitera

"Gitter" je nemecké slovo, ktorého doslovný preklad je "mriežka". Mesh žlab je európska novinka v odrodách týchto materiálov, ktoré sa rýchlo a dôverne dostali na vedúcu pozíciu medzi tradičné odrody siete, a to najmä preto, že cena novosti je dosť cenovo dostupná pre širokú škálu spotrebiteľov.

Takto je plot z mriežky

Základom grilu je tkanina z oceľových pozinkovaných tyčí, ktoré sú pevne spájané spôsobom zvárania kontaktov, takže sa mriežka nazýva zváraná.

Všetky vertikálne čapy sú vybavené dodatočnými rebrami tuhosti, a preto názov - 3d mriežka.

Oceľová drôtená sieť má silnú vrstvu antikorózneho polyméru, prášku alebo galvanizácie. Pre spotrebiteľa tento typ plotu spadá do podoby zváraných úlomkov, pripravených na inštaláciu. Spolu s nimi by ste mali kúpiť všetky potrebné spojovacie prvky, ktoré sú zvyčajne zahrnuté v súprave spolu s úlomkami.

Príklady sekcií pre montáž oplotenia

Hlavným účelom tohto trendu - použitie k ochrane oblastí, ale okrem toho, relatívne nízka cena zvárané drôtené pletivo vyrobené spoločný materiál pre výrobu štruktúr pre skleníky, klietky pre zvieratá, výstuže v betóne sa naleje, špeciálna konštrukcia pre spevnenie muriva. Ale stále najbežnejšou aplikáciou 3D siete je silný plot, ktorý má množstvo výhod oproti iným typom oplotenia.

Výhody a nevýhody plotu zo zváraného pletiva

Plot už dávno prestal byť len prekážkou pre penetráciu, alebo len prostriedkom na rozdelenie hraníc susedných oblastí. Pri výbere materiálu pre plot, každý vlastník sleduje rôzne ciele a vypočítava svoje schopnosti. Čo priťahuje v tomto ohľade plot 3D siete?

1
 • Sila. Možno je to prvá požiadavka na plot, ktorý je postavený s očakávaním dlhodobého užívania.

Názvy prvkov oplotenia z mriežky hity

Plot a brána zo zváraného drôteného drôteného pletiva

Schéma pre montáž plotu háčika

Nevýhody tohto plotu je, že sieť môže byť pripísané k nesprávnej verzii tých miestach, kde je potrebné vytvoriť ochranu pred prievanom a prezeranie, a tento nedostatok je niekedy správne hustý živý plot po obvode.

Firmy, ktoré predávajú zvárané siete, spravidla ponúkajú služby, ako je dodávka na miesto a inštalácia plotu.

Proces montáže plotu hitteru

Inštalačné práce nie sú náročné na prácu, takže cena pre nich je relatívne prípustná. Ak platba za služby nie je zahrnutá v plánoch developera, je celkom možné inštalovať taký plot a sám. V takom prípade stačí kúpiť potrebný počet sekcií, spojovacích materiálov, improvizovaných materiálov a vykonať prácu.

Balík obvykle obsahuje:

 1. Hotové úseky so štandardnou šírkou 2,5 m, výška - rôzne, priemer tyče v mriežke "hitter" od 3,7 do 5 mm, štandardná bunka 50 x 200 mm, avšak pri realizácii materiálu na požiadanie môže byť ľubovoľný.
 2. Kruhové alebo štvorcové póly s pripravenými otvormi pre pripevnenie a zátky z prieniku vlhkosti.
 3. Spojovacie prvky - svorky a svorky môžu byť kovové aj plastové.
 4. Okrem montážnych podperov môžete potrebovať aj cement, piesok, štrk, sadu nástrojov.

Hlavnou etapou, ako pri výstavbe iných typov plôch, bude inštalácia pilierov.

Možnosti pre inštaláciu stĺpikov

Spôsob inštalácie závisí od účelu a výšky samotného plotu, ako aj od kvality pôdy.

 1. Kombinovaná metóda. Pripravený otvor, 1 meter hlboký, je napoly naplnený betónom, zvyšok je jednoducho pokrytý zeminou. Montáž profilov sa vykonáva iba po úplnom vytvrdnutí betónu.
 2. Plné nalievanie betónu. V tomto prípade je celý otvor vyplnený betónom. Táto metóda sa používa hlavne na miestach voľnej alebo ľahkej pieskovej pôdy. Rovnako ako v predchádzajúcej metóde sa upevňovacie práce vykonávajú až po vytvrdnutí, čo sa stane o deň neskôr.
 3. Záplňa so sutinami. Takto je podpora inštalovaná na miestach, kde sú podzemné vody blízko povrchu. Podpera je vložená do pripravenej studne, voľný priestor je pokrytý drveným kameňom a pieskom a veľmi kompaktne zhutnený.
 4. Inštalácia na základni. V prípade, že bol pripravený predtým pripravený základný pás, nosné tyče pre mriežku sú upevnené ukotvením upevňovacích prostriedkov priamo na betón pomocou prírub prilepených k nosičom.
 5. Skrutkovacie hmoždinky. Pokiaľ je to potrebné, spolu so štandardnými pólmi je možné zakúpiť skrutky, ktoré sú jednoducho zaskrutkované do zeme a horná časť nosníkov je na nich namontovaná. Montáž úsekov môže byť vykonaná okamžite, bez čakania na vytvrdenie alebo konsolidáciu. Metóda je najmenšia pracovná sila a rýchla, ale vyššia je na úkor dodatočných nákladov na skrutky.

Odrody plôch z 3D mriežky

Vysoká popularita s ochranou teritórií na rôzne účely, sieť získala skutočnosť, že iba malé detaily robia plot jedinečný pre tento konkrétny prípad. Podľa spôsobu inštalácie sú tieto typy plôch z 3D mriežok rozlíšené:

 1. Krajina. Najbežnejší typ oplotenia inštalácie štandardná výška 2 m. Používa sa na súkromné ​​priestory, záhrady, parky. Štandardné stĺpiky, štandardné profilové rúry, upevnenia, mriežka s článkami 50 x 100 mm sa používajú aj ako nosné regály.
 2. Industrial. Pre vyblednutie priemyselných priestorov je štandardná inštalácia posilnená pomocou prídavných vodorovných priečnikov v množstve dvoch pre každý úsek.

Príklad priemyselného plotu z 3D mriežky

Každý druh ploty má svoje výhody. Drevená hodnota zeleného materiálu, rôzne prevedenia, betónu a kameňa vytvoriť heavy-duty oplotenie, kované mreže ocenia fanúšikovia elegancie a priestrannosť profilové listy sú ľahko inštaluje a nevyžaduje zvláštnu údržbu. Kryt zváraných sekcií spája všetky tieto vlastnosti.

Kde nájsť cenu 1 hod plot z mriežky hitter (s polymérnym krytom)?

Chcem počítať na svojich stránkach.

Priatelia v okolí urobili rozdelenie medzi záhradnými plochami takejto siete, teraz viem, že sa nazýva hitter. Do značnej miery investovali, ale ukázalo sa to veľmi dobre. Existuje dostatočne silný plot, ktorý vyzerá harmonicky na ich mieste. Myslel som na tento plot sám. Existuje niekoľko otázok. Majú také ploty vietor? A koľko stojí plot okolo 1 metra?

Predtým som nevidel také ploty z mriežky hitteru. Vďaka článku, ktorý som stretol. Tiež sa zaujíma o vydanie ceny za 1 meter.

Typy a vlastnosti inštalácie plotu z mriežky Gitter

Mriežka Gitter sa objavila ako oveľa zaujímavejšia z vonkajších vlastností nahradenia rabítky. Okrem estetického odvolania by sme mali zaznamenať dostatočnú úroveň sily. Takéto konštrukcie sa ľahko vztýčia, sú úplne priehľadné a nezasahujú do vetrania miesta.

Typy a vlastnosti oplotenia Gitter

Gitter - rôzne zvárané siete. Oceľové tyče sú spojené spôsobom zvárania kontaktov, čo nám umožňuje získať stabilnejšiu konštrukciu, ktorá bude slúžiť omnoho dlhšie ako analóg dosky. Vzhľadom na konfiguráciu tyčí (volumetrických vĺn), plot Gitter tiež volá 3D plot.

Mriežka tohto typu je vyrobená z kovovej tyče o priemere 3 až 6 mm. Zváraná mriežka je dobre chránená pred vonkajšími faktormi, pretože je galvanizovaná a pokrytá polymérnymi materiálmi. Produkt sa predáva v hotovej forme.

Plot z mriežky Gitter sa vyskytuje v rôznych popravách, z ktorých každá sa vyznačuje viacerými vlastnosťami a špecifickým účelom:

Možnosť 1: Domovská stránka

Obvykle sa používa na usporiadanie súkromných priestorov, parkovacích plôch. Štandardná veľkosť ôk je 50 x 200 mm a výška sekcie je 2 m. V priemere je výška nosníkov 2,5 m.

Používa sa na ochranu súkromných domov, záhradných plôch, sadov a záhrad: poloha medzi stĺpikmi je 2,5 m, výška 2 m.

Možnosť 2: Atletická

Je charakterizovaná výškou do 4 m, čo umožňuje používať na tréning, športové podujatia rôznych typov. Stĺpy sú umiestnené vo vzdialenosti 2,5 m. Avšak vzhľadom na značnú veľkosť plotu je potrebné pridať niekoľko priečok do konštrukcie, zvyčajne sa odoberajú 3 ks.

Plot je určený na oplotenie otvorených športových zariadení rôznych profilov: výška 4 m. Interval medzi stĺpmi 2,5 m.

Možnosť 3: Priemyselná výroba

Používa sa ako oplotenie pre priemyselné objekty a priľahlé územia. Rozmery úsekov sú rovnaké ako v prípade variantu dacha (2x2,5 m), ale na zaistenie pevnosti sa používajú dva priečniky.

Slúži na oplotenie priemyselných podnikov, parkovísk, obchodných priestorov a iných, spevnených konštrukcií s priečnymi zaostáva- niami

Možnosť 4: Režim

Konštrukcia je podobná priemyselnému ohradeniu, ale je navyše vybavená dvoma lamelami v tvare písmena L, ktorými je upevnený ostnatý drôt. Výška úsekov je 2,5 m. Na zníženie pravdepodobnosti narušenia konštrukcie je plot navyše zakopaný v zemi.

Táto možnosť je postavená na oplotení inštitúcií režimu: "antipodkop" s hĺbkou 0,5 m, "Egoza", upevnený na konzolách "Y" na pevnom drôte.

Popísané rozdiely v prevedení poskytujú efektívnejšiu prevádzku plôch. Preto sa odporúča vybrať gitter plot v súlade s účelom objektu.

Pozitívne a negatívne vlastnosti

Obľúbenosť takýchto plôch je spôsobená viacerými výhodami, ako samotným materiálom, tak dizajnom ako celkom:

 • sila;
 • Dostupná cena: 600 až 1 700 rubľov za kus, ktoré priamo závisia od priemeru tyčí, rozmerov profilov, typu vonkajšieho krytu a variantu s polymérovou vrstvou sa ponúka v priemere 500 rubľov za meter štvorcový. m
 • Dlhodobá prevádzka, pretože sieťka je pokrytá antikoróznym povlakom
 • Nezakrýva miesto, nevytvára skleníkový efekt;
 • Jednoduchá inštalačná technológia, pretože si môžete kúpiť kompletne pripravený na sekciu
 • Docela atraktívny pohľad
 • Možnosť opravy plotu nahradením úseku
 • Nie je potrebná žiadna zvláštna starostlivosť.

Nevýhodou je len široký pozorovací uhol. Ale to je nevýhoda len pre tie objekty, kde je potrebné vytvoriť uzavretý priestor.

Najskôr je potrebné vyznačiť miesto, ktoré sa vykonáva pomocou lana a lávok, ktoré sa nachádzajú v miestach, kde sa nosníky upevnia. Je dôležité určiť rozdiel v hladinách zemského povrchu. Ak je rozdiel významný, je postavená stupňovitá konštrukcia.

Schéma plotu z rozvodnej siete

Zvyčajne je plot Gitter mesh postavený na stĺpcovom základe. Je vybavený mnohými spôsobmi:

 • Kameň z kameňa, zlomená tehla
 • Čiastočné betónovanie (malta je umiestnená iba v hornej časti otvoru)
 • Kompletné betónovanie (malta plní celú jamku)
 • Pri jazde stožiarov sa na tento účel otvára nie viac ako 50 cm, potom sa podpera vháňa do zeme
 • Použitie skrutiek.

Usporiadanie regálov (v priemere s rozmermi 50 x 50 mm) vo väčšine prípadov vyžaduje prípravu otvorov v zemi s hĺbkou aspoň tretiny výšky plotu. Zvyčajne je úroveň penetrácie 0,8-1 m.

Je potrebné, aby sa inštalácia sieťových modulov na póly vykonávala až po úplnom vytvrdnutí betónu: rôzne spôsoby montáže podpery.

Priemer otvorov by mal prekročiť veľkosť kovového stĺpika. Zvyčajne sa pripravujú otvory 20-40 cm. Hromady sa skrutkujú do pôdy až do výšky 1,5 m. To umožňuje upevnenie stĺpov na nestabilné, slabé pôdy. Pre nich nie je nutné pripravovať otvory, ale len malé otvory - až do hĺbky 15 cm.

Gitter mriežka sa ľahko inštaluje na podpery. K tomu použite svorky alebo svorky. Prvá z možností nevyžaduje žiadne ďalšie kroky na inštaláciu na stĺp, pretože sa rozprestiera na opore z oboch strán a je utiahnutá spolu so sekciou Gitter pomocou skrutiek.

Varianty upevnenia mriežky na golier a na špoku

Na inštaláciu mriežky pomocou svoriek v póloch je predvŕtaný otvorce. Vložia skrutku, ktorá vytiahne zips.

Ak na nosidlách nie sú žiadne otvory, môžete ich urobiť sami. Skrutky často používajú samorezné skrutky na kov. Podpery je možné použiť v rôznych častiach: okrúhle a štvorcové. Musíte však zvážiť, ako inštalovať sekcie.

Upevňovacie prvky sa môžu používať nielen z kovu, ale aj z plastu. Na konci práce sú horné kryty nainštalované v koncovej časti nosičov.

Takže plot materiálu Gitter na vonkajšie vlastnosti a vlastnosti je priemerná možnosť medzi obvyklým rabítkom a zváranou sieťkou s štvorcovými článkami a drôtom s veľkým prierezom.

Podľa spôsobu inštalácie tieto návrhy profitujú z väčšiny dnešných populárnych plôch a cena je celkom demokratická.

Plot z mriežky Gitter - lacné, ale spoľahlivé riešenie pre každú pôdu

Prísne a plné oplotenie

Zváraná mriežka Gitter - moderná alternatíva k všetkým známym a už zastaraným Rabitza. Dnes je to najpopulárnejší materiál používaný na ochranu stavieb, komunálnych a priemyselných podnikov, súkromných domov a chát.

Podľa konštrukcie sa ploty z rozvodnej siete Gitter veľmi nelíšia od svojich predchodcov, ale vďaka inovatívnym technológiám sa také vlastnosti ako pevnosť, spoľahlivosť a trvanlivosť značne zvýšili.

Preto sa nazýva aj 3D plot. Čo robí reliéf? Výrazne zlepšuje výkon plota.

Výrazná črta je tu jasne viditeľná - reliéf

Gitterova mriežka je zváraná časť (tiež nazývaná "karta") vyrobená z pozinkovaného oceľového drôtu, ktorý je pokrytý galvanickým, práškovým alebo polymérovým povlakom na ochranu proti korózii. Priemer drôtu môže byť od 3 do 5 mm. Štandardná veľkosť jedného zváraného profilu je 2,5x2,0 m. Veľkosť každej bunky je 50x100 mm.

Venujte pozornosť! Manažéri spoločností, ktoré predávajú rozvodnú sieť a komponenty, ak je to potrebné, sú vždy pripravené ísť na stretnutie a objednať produkt individuálnych veľkostí pre zákazníka.

Všetok drôt v zváranom profile je zváraný spolu, čo zaisťuje maximálnu spoľahlivosť a trvanlivosť celej konštrukcie. Okrem toho každá sekcia má 4 - 5 výstuh, čo jej umožňuje udržať si tvar.

Plot Gitter Gitter môže byť akékoľvek farebné rozhodnutie, to všetko závisí na vašich prianiach. To umožňuje inštaláciu priečnych zábran takmer všade, bez obáv o narušenie celkového dizajnu.

Veľmi spoľahlivá konštrukcia

Ak chcete postaviť takýto plot, navyše k samotnej mriežke bude potrebné:

 • kovové stožiare z profilového potrubia, farbené na farbe mriežky;
 • Spojovacie prvky (kovové držiaky alebo svorky);
 • zástrčky alebo špeciálne trysky na ochranu stĺpov pred vlhkosťou.

Napriek tomu, že tieto produkty sa na ruskom stavebnom trhu nedávno objavili, už sa im podarilo získať dobrú povesť, a to najmä medzi majiteľmi súkromných domov a dachov. Okrem toho je plot Gitter ideálny pre rôzne komplexy, strážené parkoviská, školy, nemocnice a iné inštitúcie.

 • výška plotu - 2 metre;
 • spôsob inštalácie pólov - bodové betónovanie;
 • rozteč stožiarov - 2,5 bežných metrov;
 • montáž panelu sa vykonáva pomocou strešných skrutiek cez držiak;
 • celý uzavretý obvod je primárny.
 • póly - profilované potrubie 60х40х2 L-3,0 (bežné metre);
 • zváraná drôtená sieť so štyrmi rebrami, vysoká 2 m, šírka 2,5 m, veľkosť každej bunky 50 x 200 mm, priemer drôtu 3 mm, polymérová vrstva (farby RAL);
 • montáž - strešné skrutky 4,2х19 (4 kusy na 1 stĺpec);
 • plastové zátky (1 kus na stĺpec);
 • voľné materiály - cement, piesok, štrk.

Pozor prosím! Zvyčajne výrobcovia alebo tí, ktorí realizujú sieť Gitter a príslušenstvo k nej, uvádzajú náklady len na materiály. Všetky práce na vybudovaní plotu, ktorý vykonávate vlastnými rukami, alebo si zaplatíte navyše za prácu špecialistov. Treba poznamenať, že cena materiálu a služieb pre dodávku a inštaláciu je veľmi príjemná.

 • výška plotu - 2 metre;
 • spôsob inštalácie pólov - bodové betónovanie;
 • rozteč stožiarov - 2,5 bežných metrov;
 • priečne detaily - 2 kusy pre každý rozsah;
 • montáž panelu sa vykonáva pomocou strešných skrutiek cez držiak;
 • celý uzavretý obvod je primárny.
 • póly - profilované potrubie 60х40х2 L-3,0 (bežné metre);
 • priečniky - profilované potrubie 40x20x2 L-2,5 (bežné metre);
 • zváraná drôtená sieť so štyrmi rebrami, vysoká 2 m, šírka 2,5 m, veľkosť každej bunky 50 x 200 mm, priemer drôtu 3 mm, polymérová vrstva (farby RAL);
 • montáž - strešné skrutky 4,2х19 (10 kusov na 1 bežný meter);
 • plastové zátky (1 kus na stĺpec);
 • voľné materiály - cement, piesok, štrk.

Obrázok znázorňuje, akým princípom je plot nainštalovaný

 • výška plotu - 2,5 metra;
 • hĺbka takzvanej "antipodkopy" - 0,5 metra;
 • spôsob inštalácie pólov - bodové betónovanie;
 • rozteč stožiarov - 2,5 bežných metrov;
 • priečky - 2 kusy pre každý rozsah;
 • montáž panelu - svorka v tvare U;
 • bezpečnostná bariéra "Egoza" je namontovaná na konzolách "Y" napínacím drôtom (nie menej ako 8 špirál na jeden rozpätie);
 • celý uzavretý obvod je primárny.
 • póly - profilované potrubie 60х40х2 L-3,0 (bežné metre);
 • priečniky - profilované potrubie 40x20x2 L-2,5 (bežné metre);
 • zváraná drôtená sieť so štyrmi rebrami, vysoká 2 m, šírka 2,5 m, veľkosť každej bunky 50 x 200 mm, priemer drôtu 3 mm, polymérová vrstva (farby RAL);
 • montáž - strešné skrutky 4,2х19 (10 kusov na 1 bežný meter);
 • plastové zátky (1 kus na stĺpec);
 • voľné materiály - cement, piesok, štrk;
 • bezpečnostná bariéra "izoza" d-500 mm (8 spirálov na každý rozpätie);
 • predpínače - oceľový drôt, 2 závity;
 • držiaky - h-500 mm v tvare Y (1 na pól).
 • výška plotu - 4 metre;
 • spôsob inštalácie pólov - bodové betónovanie;
 • rozteč stožiarov - 2,5 bežných metrov;
 • priečniky - 3 kusy na každé rozpätie;
 • montáž panelu sa vykonáva pomocou strešných skrutiek cez držiak;
 • celý uzavretý obvod je primárny.
 • póly - profilované potrubie 60х60х2 L-5,5 (bežné metre);
 • priečniky - profilované potrubie 40x20x2 L-2,5 (bežné metre);
 • zváraná drôtená sieť so štyrmi rebrami, vysoká 2 m, šírka 2,5 m, veľkosť každej bunky 50 x 200 mm, priemer drôtu 3 mm, polymérová vrstva (farby RAL);
 • montáž - strešné skrutky 4,2х19 (10 kusov na 1 bežný meter);
 • plastové zátky (1 kus na stĺpec);
 • voľné materiály - cement, piesok, štrk.

Pozitívne vlastnosti siete Gitter

Racionálne rozhodnutie podnikateľského vlastníka

Samozrejme, gitter plot bude horšia ako estetické vlastnosti z tepaného železa ploty či betónových bariér architektonických skvostov, ale napriek tomu výhody grid Gitter je ťažké preceňovať, čo vysvetľuje vysoký dopyt.

Takže jeho nesporné výhody:

 • demokratickú hodnotu;
 • rýchla a jednoduchá montáž oplotenia zo zváraných sekcií;
 • Dlhovekosť (v návode na obsluhu sa hovorí - od 30 rokov a viac);
 • vysoká pevnosť výrobkov v dôsledku dodatočných rebier a tuhosti;
 • vynikajúca odolnosť proti vetru, vďaka kvalite zváraných drôtených spojov;
 • nenáročná starostlivosť;
 • možnosť rýchlej výmeny poškodených plotových prvkov;
 • čistý, silný vzhľad;
 • Štýlové a pretrvávajúce riešenia farieb.

Dokonca aj z fotografie inšpiruje dôveru

Grid Gitter dokazuje vynikajúcu technickú výkonnosť a úspešne sa upevňuje na súčasnom stavebnom trhu. Praktickosť a spoľahlivosť tohto materiálu bola skontrolovaná v rokoch efektívnej prevádzky (pozri tiež článok Plot zvařeného pletiva - dnes to nie je o rabítke).

Napokon s pomocou takéhoto plotu môžete vymedziť hranice ktoréhokoľvek pozemku a súčasne ho neoddeliť od susednej krajiny. Viac informácií o mriežke Gitter sa môžete naučiť z tematického video materiálu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

53 − 49 =