Plot krásneho dreva

Najkrajšie drevené ploty pre súkromný dom: popis a fotografické príklady

Dobrý deň, naši vážení letní obyvatelia, rovnako ako obyvatelia mestských bytov, ktorí ešte neboli dosť šťastní, aby získali svoje vlastné stránky, ale ktorí o nich tajne snívajú. Napokon hovoríme: Nezúfajte. Aj na vašej ulici prejde kolektor.

A potom, keď vyberiete doklady pre vlastnú pôdu, okamžite budete potrebovať plot! A nie všetky, ale nevyhnutne krásne a lacné, po tom všetkom, po takej významnej akvizície pre umenie kovania peňazí zvyčajne nezostáva, a rozloženie plotu kameňa alebo tehál nie je najprísnejšia vec.

Pretože z výťažku prichádzajú drevené ploty pre súkromnú domácu fotografiu, o ktorej sme sa rozhodli ukázať v našej dnešnej revízii.

Drevené ploty a ploty pre domácnosti

Začnime jednoduchým. Z najbežnejších drevených plôch, na výrobu ktorých nie je potrebné mať žiadny umelecký talent. Ale to neznamená, že takýto plot nie je vhodný pre pekný dom, pretože to jednoducho neznamená zlé.

Aby sme vám uľahčili pochopenie, rozhodli sme sa systematizovať materiál.

Takže všetky drevené ploty môžu byť celkom jasne rozdelené na ťažké, ktorých konštrukcia poskytuje základ a svetlo - tie, ktoré nepotrebujú základňu.

Začnime s druhým ako s lacnejšími.

Ako sme už zistili, na svetelné ploty budeme zapísať všetky tie drevené ploty, ktorých výroba nie je potrebné dať puzdro a pletenú výstuž. Ako stĺpec môže slúžiť ako drevený nosník a kovové alebo dokonca potrubie z azbestu.

To nie je veľmi dôležité, hlavná vec je, že sú pochované pod hĺbkou zamrznutia zeme a majú dostatočnú plochu na kontakt s pôdou. Môže to vyzerať takto:

1

Stĺpce môžu byť voliteľné

Samozrejme, najvýhodnejšie je betonovanie, pretože v tomto prípade je možné vytvoriť malú základňu okolo podpery. Drobnosti a životnosť neprekročí jeden rok. Ale to je na jednej strane a na druhej strane - ak chcete zmeniť takéto stĺpce, budete musieť skoro všetko zabrať.

Medzi výhody týchto svetelných plôch patrí lacnosť a rýchla rýchlosť inštalácie. Ak ste si vybrali jednoduchý plot, s odkazom na obmedzené finančné prostriedky, urobili ste správnu vec.

Ale majitelia, ktorí sa rozhodli vybudovať ťažké ploty, používajú strom, s najväčšou pravdepodobnosťou čisto z estetických dôvodov, pretože betónové základy plus póly z kameňa alebo tehál budú negovať akékoľvek úspory.

Možnosť tu, rovnako ako s konštrukciou pásky základ pre dom presne dva.

 1. Je možné kopať do nezmrznutého pôdy a vylejeť betón do tejto výšky.
 2. Môžete tiež nahradiť pustinistickú pôdu na rovnakom piesku alebo štrku a dúfate, že takýto vankúš zachráni pásku pred deformáciou.

V druhom prípade je však potrebné pletenú vystužujúcu sieť, ktorá tiež nepomáha šetriť peniaze, ale bude potrebovať polovicu betónu. Čo je najefektívnejšie považovať sa za seba.

Príklad schémy ťažkých priestorov je nasledujúci:

Podstata myšlienky je večný základ, na ktorom môžete ľahko zmeniť sekcie. Dnes sú drevené, vydýchnuté a zajtra sú už plachtí z vlnitej lepenky a neskôr možno a kovania budú môcť vyzdvihnúť.

Druhy materiálu pre drevený plot

Ale to nie je jediná možná "filtrácia". Mnoho ľudí uprednostňuje označenie plôch podľa materiálu, ktorý sa používa na blikanie rozpätí. Tu môžete rozlíšiť:

Ako vidíte, v obchode s plotom sa používa celý sortiment všetkých druhov rezaného materiálu a najzaujímavejšie je, že z každého z nich je možné vytvoriť krásny drevený plot aspoň pre letnú chatu alebo dokonca len pre prednú záhradu. Hlavná vec je vytvoriť vhodný nápad, a potom je to malá vec, zbaliť rukávy a uviesť ich do praxe.

No posledná divízia, ktorá nám príde na myseľ, sa nám zdá byť najlogickejšia, a to z hľadiska dizajnu, čo budeme bližšie skúmať.

Jedným z najbežnejších typov drevených plotov je plot. Návrh takej starostlivosti na prvý pohľad je dosť neurčitý. A naozaj, kde môžem získať zaujímavé nápady. Prilepené v rovnakej vzdialenosti od baru, ale vyzerajú pekne, ale za posledných sto rokov už zvládli už dosť namozolit oči.

A napriek tomu neexistujú žiadne obmedzenia k tvorivosti, vidíme príklady neobvyklého plotu.

Ale, koľko fantazie neplatí, a plot má jednu významnú nevýhodu - cez to je dvor viditeľný. A to nie vždy platí pre ľudí s domácou mentalitou. Nuž sme vyrastali na európskej úrovni, aby mali zelený trávnik a symbolické palisády.

Vždy musíme zablokovať, skrývať, a tak dnes sa šachy stávajú čoraz obľúbenejšími. Rovnako ako ten istý plot, ale v dvoch radoch. Prostredníctvom takejto už podsmatrivaesh, a čo je najdôležitejšie zmenil dizajn plotu, čo umožňuje pánom vykonávať veľmi nečakané nápady.

Môže to vyzerať ako šachová doska z okrajových dosiek

A to je cesta z kultivovanej dosky, hoci častejšie sa samozrejme používajú tradičné drevené lamely.

Tí, ktorí uprednostňujú žalúzie, určite ocenia rebrík. Tieto môžu byť buď otvorené alebo zhromaždené v prázdnom štíte. Sám však uvidíte.

Krásny plot pre záhradné miesto, bude drevený plot vo forme mriežky. Na výrobu takýchto hobľovaných drevených lamiel sa zvyčajne používajú, aj keď niektorí remeselníci tu tiež narážajú na kánony.

Napriek nekomplikovanej povahe je často možné spoznať drevené ploty ako "Rancho". Zdá sa, nudné, ale ak v rovnakom štýle, aby a brána s wicket, môžete získať veľmi originálne oplotenie, okrem toho nie je veľmi zničený.

Ako môžete vidieť, aj majitelia elitných chalúp neváhajú používať takéto ploty.

Veľmi zaujímavá a bohatá na možnosť je skupina plôch pod všeobecným názvom "Pluteka". Tu sa môžete zapísať a robiť za starých čias a moderné alpské prútie. Konštrukčné materiály sa používajú najrôznejšie z tenkých vetvičiek viniča a hobľovaných dosiek. V tomto bode, kto je na vrchole toho.

A takto môže opradenie vyzerať ako plot pre súkromný dom

Docela zriedkavé drevené ploty, ktoré však majú plné právo na existenciu. Najmä keď registrácia vykonáva odborníci. Výhody týchto plôch zahŕňajú ich trvanlivosť a spoľahlivosť. Nevýhodou je masívnosť a vysoké náklady. Koniec koncov, guľatina na ich výrobu ide veľa.

A nakoniec, posledné štandardné drevené ploty sú klasické. V takomto lete sú vyrobené z masívnych drevených štítov. Nie je to príliš originálna myšlienka, ale chute sa nehádajú.

Boli to štandardné nápady, ale nie vždy to alebo ono "plot" dizajn sa vyskytuje v jeho čistej forme. Niekedy tvorcovia vzbudzujú také umelecké myšlienky, ktoré buď nezapadajú do žiadnej z vyššie uvedených šablón, alebo kombinujú niekoľko nápadov súčasne. V tomto prípade hovoríme o dekoratívnych plotoch autora a lepšie reprezentujeme to, o čom sa diskutuje, pozrite sa na niekoľko jasných príkladov.

Napríklad tu majster krásne kombinoval "šach" s "mriežkou". Je ťažké si predstaviť, koľko sa musel rozviesť, ale výsledok bol vynikajúci.

A pre výrobu takéhoto plotu vo všeobecnosti šiel vstup do oskurennye vetvy. Dobrý príklad na tému, keď talent šetrí peniaze.

Mimochodom, ak neviete, ako farbu natáčať krásne, pozrite sa na ďalšiu fotografiu. Veselé sfarbenie spolu s nekomplikovanými ozdobami premenilo nudný plot na skutočné umelecké dielo.

Nasledujúce príklady nepotrebujú komentáre. Pozrite, možno vás inšpirujú k vytvoreniu vlastného dizajnového zázraku.

Zbohom a uvidíme sa čoskoro na stránkach stránky o dacha.

Stránka o dachi Marina Makarovej. Otočte dacha do raja

Ten, kto ukradne obsah, bude trpieť porušením plodín, inváziou škodcov, votrelcami a úplným prerastaním vetrov.

Ploty z dreva s vlastnými rukami: ako urobiť, pohľady, nápady - 49 fotiek

Drevené ploty boli vždy známe svojou popularitou. V mnohých ohľadoch sa to stalo dôvodom pre jeho pomerne lacnú cenu a jednoduchú inštaláciu. Ale dnes sa situácia trochu zmenila a teraz zo stromu vytvárajú nielen ploty, ale skutočné majstrovské diela.

Pozrime sa na to všetko podrobne.

Vytvorenie dreveného plotu v domácnosti. Postup krok za krokom

Konštrukcia dreveného plotu môže byť rozdelená do niekoľkých etáp, a to:

 1. Montáž stĺpov;
 2. Montáž priečnikov;
 3. Opláštenie nainštalovaného rámu.

Každá etapa stavby sa musí vykonať v plnom rozsahu.

Montáž podporných pólov sa uskutočňuje formou zásypov. Algoritmus činností je nasledujúci:

 1. Používam zahradnú vŕtačku, lopatku a šrot (ak je pôda zmiešaná a treba ju predtým uvoľniť) urobte otvor do hĺbky 1,5 metra s priemerom až 50 centimetrov.
 2. V spodnej časti jamy sa piesok rozprestiera a opatrne narazí. Hrúbka by mala byť aspoň 15 centimetrov.
 3. Potom je potrebné inštalovať stĺpik do stredu jamy a piesok znova.
 4. Približne vo výške 25 cm od dna by mali byť pokryté sutinami, zmiešané s pieskom a opäť všetky trambuda.
 5. Potom by ste mali skontrolovať hladkú inštaláciu podpery (mala by stáť zreteľne na vertikálnej strane).
 6. Potom je potrebné opakovať postup zaspávania piesku so sutinami a kompaktný. Takéto kroky sa musia opakovať, kým zmes nedosiahne vrchol jamy.

Priečne skrutky, ktoré sú vyrobené z dreva, je najlepšie inštalovať pomocou zátvoriek.

Inštalačný algoritmus je nasledujúci:

 1. Pre každú podperu bude potrebné použiť niekoľko upevňovacích prvkov. Zbernice sa pripravujú v dvoch dĺžkach od 10 do 15 centimetrov.
 2. Na konci každého segmentu sa musí urobiť otvor pre skrutkované spojenia.
 3. Na konci každého stĺpika urobte otvory. Tu je potrebné vziať do úvahy, že sa otvory samy zhodujú s týmito otvormi na rohu.
 4. Potom sa z hornej časti stĺpca ustúpi asi 40 centimetrov. Po vyznačení vzdialenosti by ste mali zvárať prvú časť rohu, ktorá by mala byť zatvorená.
 5. Potom by ste mali ustúpiť o ďalších 4,5 cm a zvariť teraz roh nasadený priamo hore.
 6. V budúcnosti je potrebné krok späť smerom nadol asi 1 meter a takto namontovať spodnú konzolu.
 7. Potom pomocou skrutiek do dreva musíte nainštalovať vodiace lišty.

Je potrebné dbať na skutočnosť, že vzdialenosť medzi priečnymi lagmi môže byť znížená. Avšak v tomto prípade dizajn môže znížiť svoju silu. Samotná podpera musí byť nevyhnutne nad kožou minimálne 10 centimetrov a dno by malo byť vzdialené od zeme vo vzdialenosti najviac 15 centimetrov.

Opláštenie nainštalovaného rámu

Pred začatím montáže samotných montážnych dosiek je potrebné mať na pamäti, že existuje niekoľko spôsobov.

Jedným zo spôsobov, ako je stĺpik nainštalovaný na guľatiny predtým, ako sa tieto stĺpiky namontujú do podpery, a to:

 1. Priečne zaoblenia sú vystavené potrebnej vzdialenosti medzi sebou, pričom sa udržiava rovina. To sa pravdepodobne uskutoční pomocou predpripravených podperov z akéhokoľvek materiálu.
 2. Nie je potrebné vytvárať šablónu, ktorá bude použitá na medzery medzi doskami.
 3. Dolné a horné okraje plátna sú nastavené pravítkom. Je povolené namiesto pravítka použiť akýkoľvek priečny nosník, ktorý zostal, nie je zahrnutý.
 4. Skrutky na drevo sú inštalované priamo na samotných okrajoch.
 5. Potom prebieha hotová textília a jej upevnenie na pripravené konzoly. Stojí za zmienku, že je nemožné to urobiť sami, takže je potrebný pomocník. V prípade, že kroky boli správne predtým, zostavenie hotového listu prebehne rýchlo a bez námahy.

Ak hovoríme o druhej metóde inštalácie, znamená to okamžitú inštaláciu každej dosky samostatne. V tomto prípade sa musíte pripraviť na dlhý a časovo náročný proces. Po každej inštalovanej doske je potrebné merať vzdialenosť medzi nimi (ak existuje medzera medzi doskami) a skontrolujte čistú vertikálnu.

Treba poznamenať, že niektorá z metód je obľúbená u majiteľov súkromných a vidieckych domov, aby sme povedali, ktorá z nich je lepšia ako nemožná. Všetci si vyberú možnosť pre seba, v závislosti od výberu dizajnu dreveného plotu.

Namiesto toho je možné spracovať a maľovať drevený plot

Musí sa chápať, že inštalovaný drevený plot zaberá premenlivé podnebie v každom ročnom období. Z tohto dôvodu musí byť nevyhnutne chránený pred vlhkosťou, ohňom a škodcami.

Nezabúdajte, že ultrafialové slnečné žiarenie škodí drevenému plotu z dôvodu, že v dôsledku ich nárazu sa drevo stratí vlhkosť, čím stratí svoju nosnú kapacitu a samotný vzhľad.

Z tohto dôvodu sa odporúča ošetrovať drevo špeciálnymi UV tvrdidlami, ktoré je možné zakúpiť v akomkoľvek obchodnom dome.

Táto impregnácia sa musí niekoľkokrát spracovať na základnom nátere s možnosťou hlbokého prenikania. Potom môžete použiť lak a lak odolný voči vlhkosti, aby ste pripevnili drevený plot na atraktívny vzhľad.

Vypočítajte celkové náklady jednoducho nie je možné, pretože to všetko závisí od požadovaného množstva materiálu.

Ak hovoríme o nákladoch na potrebný stavebný materiál, priemerná cena je uvedená v tabuľke:

K dnešnému dňu ešte neexistuje žiadny iný materiál ako drevo, ktoré bolo interpretované ako vyhovujúce pre realizáciu rôznych dizajnových riešení (zatiaľ čo strom je veľmi cenovo dostupný v cenovej kategórii).

Ale tento plot má vnútorný vzhľad. Nikto nepovedie, že pohľad sa zhoršil.

V tejto verzii rozhodnutia o dizajne sa pozornosť venovala každému detailu. Môžete vidieť, ako dobre sú spracované obrysy a uhly sú úplne vyrovnané. Na fotografii môžete vidieť posuvnú bránu z rovnakého dvora.

Súhlaste, veľmi málo z nás vie, aké techniky používa tento alebo oný dizajnér na realizáciu svojich fantázií. A napokon používajú: praženie, vytvárajú efekt staroveku, úspešne kombinujú drevo s rôznymi kovovými kovanými prvkami a dokonca trite drevo a farbia ho v rôznych odtieňoch.

A ako sa cítite v brutálnom štýle? Súhlasím, názor je jednoducho pôsobivý.

Na realizáciu takéhoto dizajnového riešenia potrebujete len pílovú pílu, brúsku a zručnosti na spracovanie dreva. Pomocou náradia a túžby môžete dosiahnuť účinok ošúchaného dreva.

A ako liečiť hádanky? Ak chcete, môžete najskôr nakresliť obrázok na doske a potom vystrihnúť šablónu. Stojí za to venovať pozornosť tomu, že táto práca sa považuje za šperky, pretože každá doska má svoju vlastnú jasnú veľkosť a ohyb.

V tomto prípade najťažším procesom pri konštrukcii takého dreveného plotu je jeho inštalácia (nie každý má moc urobiť takéto rozloženie).

Pre stavbu dreveného plotu z dosky na prvom mieste, musíte starostlivo zvážiť výber dosky. V žiadnom prípade by nemalo byť dovolené, aby na ktoromkoľvek mieste dosky bola iná hrúbka alebo šírka. V tejto verzii je rozlišovacím prvkom jeho prijateľná cena, ale to je kompenzované obrovským úsilím, ktoré je potrebné na vytvorenie takéhoto stvorenia.

Napriek skutočnosti, že hrúbka dosky až 1,5 cm nie je vhodná pre ploty, s jej pomocou môžete vytvoriť vynikajúcu mriežku vo forme mriežky. Súhlasím, názor nie je horší ako predchádzajúce verzie. A ak ju vyzdobíte zelenými plantážami, ktoré ju prekrížia, bude nádherný pohľad.

V posledných rokoch sa cena bez hraníc zvýšila o viac ako 15-20%, čo však nebráni tomu, aby sa udržala v nízkej cenovej kategórii. Súčasne sa často používa pri zostavovaní dreveného plotu v tomto štýle.

Ako vidíte, tento príklad jasne znázorňuje jednu z variantov návrhových riešení pri práci s doskou bez okrajov. V prípade potreby môžete dosiahnuť akékoľvek exkluzívne riešenie.

A ako navrhujete v štýle žalúzií? Súhlasím, názor je len bomba.

Krásne ploty z dreva

Vďaka malým zručnostiam práce s drevom môžete vytvoriť krásny plot v krátkom čase.

Takáto možnosť je obľúbená u mnohých majiteľov súkromných domov, pretože ich vytváranie netrvá veľa času a úsilia. Súhlasím, že názor je veľmi atraktívny.

Štandardné oplotenie, ktoré je vhodné pre súkromné ​​domy a pre predmestské oblasti. Nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti, ale zároveň má krásny výhľad.

Ak chcete vytvoriť vyrezávané ploty svojimi vlastnými rukami, musíte mať zručnosti dreva rezbárstvo.

Vytvorenie takého plotu môže trvať viac ako 3 mesiace, pretože každá malá vec zohráva veľkú úlohu. Ale stojí za to. Tento druh plotu je vhodný pre akýkoľvek interiér.

A čo s touto verziou rezania? Určite mnohí snívajú o takom plotu, pretože nielenže môžu zdôrazňovať individuálny štýl, ale vytvárajú aj ilúziu staroveku.

Dekoratívne ploty sa často používajú pri vytváraní skalných záhrad alebo jednoducho v krajinnom dizajne.

Malé drevené ploty, budú môcť zdôrazniť zvláštnosť konkrétnej rastliny, doplniť interiér poľa.

Ak je to žiaduce, môžete vytvoriť akýkoľvek dekoratívny plot konkrétnej farby. To nevyžaduje žiadne zručnosti.

Mnoho ľudí sníva o vytvorení malej rozprávky z ich stránky a úplne sa ponorí do starých čias.

Táto verzia vplyvu staroveku je vynikajúca pre oblasti, kde sa nachádzajú drevené domy. V kombinácii s rovnakým plotom si môžete vytvoriť pre seba skutočnú rozprávku.

A ak pridáte trochu dekor vo forme hrubého lana? Pohľad je jednoducho úžasný. Určite susedia prichádzajú s majstrom takého plotu s obdivom.

Ploty z vlnitej lepenky

Ak z nejakého dôvodu nie je túžba pracovať so stromom, môžete nainštalovať plot z profilovaného plechu. Tak je možné nielen predĺžiť životnosť, ale aj vytvoriť ilúziu dreveného plotu.

V prípade potreby môžete použiť profilované svetlé farby pre strom, ktorý dokonale padne do každého interiéru. Životnosť tohto oplotenia je viac ako 25 rokov.

Ďalšou možnosťou je použiť vlnitú dosku tmavších tónov, ktorá vám umožní vytvoriť ilúziu lakovaného dreva. Skvelé pre drevené domy alebo drevené plastové budovy.

V závislosti od želania majiteľa súkromného domu môže byť plot sám vykonávaný v akomkoľvek štýle.

Vysoké ploty boli vždy obľúbené u majiteľov súkromných domov. Vďaka nim môžete skryť všetko, čo sa stane na území lokality z očí vonku, aby sa plot stal krásnym a exkluzívnym.

Ďalšou možnosťou je inštalácia plotu s malými drážkami. Tento druh oplotenia je ideálny pre každý súkromný dom, bez ohľadu na jeho veľkosť a štýl.

Spravidla je inštalácia tohto druhu plotu za jeho cenu k dispozícii všetkým obyvateľom našej krajiny. Tieto ploty sú skvelé pre inštaláciu kdekoľvek, bez ohľadu na to, či ju dávajú preč alebo váš súkromný dom.

Na tejto fotografii môžete vidieť, že profilovaný plech môže kombinovať kombináciu dekoratívneho kameňa a samotného stromu. Vyzerá to skvelo a má dlhú životnosť.

Pre tých, ktorí milujú minimalizmus, je možnosť vytvoriť plot vyrobený z dreveného profilu. Tento druh prístupu k klasickému štýlu a dokonale sa hodí tak pre priamu povinnosť chrániť miesto, ako aj ako dobrý prvok dekorácie.

Pri vytváraní plotu sa tehly a drevo skvele kombinujú. Často sa snažia skombinovať dizajnérov pri vytváraní interiérov v samotnej izbe a mimo nej.

Plot sa vyrába v klasickom štýle pomocou obyčajných tehál a dosiek. Vďaka úspešne zvolenej kombinácii farebnej palety vyzerá tento plot nielen bohatý, ale aj veľmi atraktívny.

V tejto kompozícii sú kombinované vlnité prvky dreveného plotu s tehálou. Úspešne zvolená farebná paleta umožňuje jej používať v akomkoľvek merači.

Táto kombinácia stavebných materiálov sa vo väčšine prípadov používa vo vidieckych domoch a chatách.

Je veľmi ťažké rekonštruovať takýto plot svojimi vlastnými silami a človek by mal nielen zvládnuť tento materiál, ale tiež poznať zložitosť miešania špeciálneho riešenia. Ale musíte súhlasiť, že takéto ploty môžu prekvapiť aj tie najkritickejšie kritiky so svojou krásou.

Drevené ploty v kombinácii s dekoratívnym kameňom vytvárajú ilúziu starobylej pevnosti. Často sa používajú na inštaláciu v chatových domoch alebo na území súkromných spoločností.

Teraz vo svete drevených plôch začal prejavovať tendenciu používať ďalšie vzory. Umožňujú jednoduchému plotu vytvoriť niečo výnimočné a jedinečné svojou vlastnou cestou.

Zdá sa, že takýto vzor je veľmi ťažké robiť vlastnými rukami, ak len osoba nemá dostatočné zručnosti na prácu s rezbárstvom.

Môžete si objednať rezbárstvo z kompozície čínskeho štýlu, ako je znázornené na fotografii. Táto možnosť je v našej krajine celkom bežná.

Určite každý majiteľ jeho stránok by chcel nainštalovať originálny plot. Ale aké sú?

Takýto pôvodný dizajn drevených plôch v našej krajine nie je bežný. V mnohých ohľadoch to súvisí s nie lacným potešením (počiatočné náklady môžu byť z 40-50 tisíc rubľov).

Takéto dizajnové riešenie umožňuje nielen urobiť svojich susedov pozrieť sa na plot s závistom, ale tiež robí miesto veľmi bohaté a individuálne.

Ploty z dreva, horizontálne

Mnohí z našich krajanov v inštalácii plôch sa často divia - čo je lepšie vertikálne alebo horizontálne? V skutočnosti je tu rozdiel iba v chuti.

Keď už hovoríme o takomto vertikálnom plotu, môžeme s istotou povedať, že každý to dokáže sám, zatiaľ čo strávi krátky čas a peniaze. Klasický štýl je vhodný na oplotenie akéhokoľvek územia.

Fotografia ukazuje, že vertikálny plot je vytvorený pomocou komplexného dizajnu. Robiť to doma je veľmi ťažké, a ak chcete, budete musieť požiadať pomoc od špecialistov. Ale stojí za to.

Kované prvky vždy poskytovali silu a atraktívnosť. Avšak, pretože jeho značná cena nie je veľmi populárny.

Drevený plot s použitím kovaných kovových lúčov na fotografii robí to originálny svoj druh. Dáva miestu štýl a krásu. Navyše kované prvky robia návrh plotu veľmi tuhý, čo výrazne zvyšuje životnosť.

Táto možnosť kombinácie dreva, tehál a v skutočnosti kovaných prvkov robí plot takmer celoživotným. Nie je to ťažké klimatické podmienky, je ťažké poškodiť, a čo je najdôležitejšie - je to krásne a štýlové.

Väčšina našich občanov robí plot od plotu. S týmto materiálom môžete vytvoriť veľmi dobrý plot. Stačí stačiť sa pozrieť na tieto fotky.

Samozrejme, ak je tento plot natretý a potom pokrytý lakom a to sa ukáže veľmi dobre, ale aj tak dosť atraktívne. Čo je charakteristické - to môže byť vykonané v čo najkratšom čase (obdobie jeho erekcie nie je dlhšie ako 1-2 dni).

V prítomnosti divokej fantázie a veľkej túžby majiteľa miesta, môžete dať taký nádherný dizajnový plot, ktorý nikdy neprestane potešiť oči všetkých ľudí okolo vás.

Plot schodiska nie je nezvyčajný v každodennom živote majiteľov rodinných domov. Po prvé - táto odroda vám umožňuje ušetriť na palube, pretože malé medzery vám umožňujú znížiť množstvo materiálu a po druhé - nakoniec sa nakoniec ukáže veľmi dobre.

Na fotografii je oplotenie rebríka, ktorý je stále lemovaný zvnútra z vlnitej lepenky. Vďaka tomuto vonkajšiemu povrchu je veľmi efektívne miešať, zatiaľ čo vo vnútri plotu to vyzerá veľmi úhľadne.

Tento typ rebríka je vo väčšine prípadov inštalovaný v predmestských súkromných domoch. Malé medzery medzi doskami umožňujú vidieť krásnu zeleň, ktorú je možné vysadiť mimo plot.

Video nižšie ukazuje, ako vyrobiť lacný plot z dreva.

Drevené ploty a ploty pre dom (50 fotografií): účinná ochrana pozemku

Drevený plot najlepšie dopĺňa šarm prírodných materiálov vo vonkajšom dizajne

Stále častejšie, miesto masívnych a monumentálnych murovaných a kamenných plotov obyvatelia zvoliť drevené ploty a zábradlia pre domy: Foto úspešných príkladov, na mieste pre zabezpečenie výnimočné odvolaní takýchto rozhodnutí. Je to strom, ktorý je považovaný za materiál, ktorý nielenže zaručuje ochranu pred zásahom, ale tiež nie je príliš strašidelný.

Návrh moderných drevených plôch je veľmi rôznorodý a často sa kladie dôraz na vizuálny dojem

Najtradičnejší typ dreveného plotu: čistý tónovaný plot

Drevený plot: praktická dekorácia pre danú lokalitu

Ploty a ploty z dreva možno považovať za tradičnú možnosť pre našu spoločnosť. Hojnosť dreva a jeho lacnosť umožňujú tento materiál použiť aj pre veľmi bohatých ľudí. Ale v západných krajinách je strom, naopak, považovaný za znak konzistencie a úspechu majiteľov domu alebo pozemku. Takýto plot dnes nie je len štatút, ale aj elegancia, ekológia a modernosť riešenia všeobecného štýlu.

V modernom dizajne krajiny na západe, pri výbere plotov pre lokalitu, je preferovaný strom, zatiaľ čo v našej krajine, ako materiál pre ploty, kameň

Voľba v prospech plotu z dreva je často založená na jednom z faktorov:

 • Ekologická kompatibilita. V modernej technologickej dobe, umelých materiáloch a znečistenom prostredí sa každá osoba snaží obklopiť najbezpečnejšie materiály. Drevo je optimálnym riešením pre tých, ktorí sa starajú o zdravie svojich rodinných príslušníkov.

Výhody dreva ako materiálu pre plot - dobrá absorpcia zvuku, ale ak máte radi kovové ploty, môžete si vybrať kombinovanú možnosť

Jeden z najbežnejších spôsobov, ako usporiadať súkromný priestor dvora: dosky spodnej časti dreveného plotu sú navzájom pevne spojené, horné dvere poskytujú obojstranný výhľad

 • Ľahká starostlivosť. Drevený plot je tá časť domácnosti, ktorá nielenže nebude vyžadovať osobitnú pozornosť, ale bude sa cítiť ako tvorca v procese starostlivosti oň. Zručnosti tesárstva pomôžu vymeniť dosku v prípade potreby a schopnosť držať štetec v ruke vám umožní obnoviť farbu plotu a urobiť z nej elegantnejší.

Stojí za to starať sa o kvalitnú impregnáciu dreva a odolnosť voči poveternostným podmienkam, drevený plot bude trvať mnoho rokov

 • Krásne drevené ploty pre domácnosti sú tiež praktické. Zamestnanci sú spoľahlivo chránení pred nepriaznivým počasím, ako aj z očí zvedavých, také ploty s primeranou starostlivosťou trvajú dlhšie ako jeden rok. Strom je univerzálnym materiálom, ktorý môže byť užitočný v každej situácii: napríklad ako plot pre dvor, ako hranicu medzi letnými chátrami, v podobe rozdelenia záhrady na zóny.

FAKT! Aby ste zabezpečili, že plot bude slúžiť čo najdlhšie, mali by ste vybrať najtvrdšie a najspoľahlivejšie druhy dreva: napríklad dub, popol, smrekovec. Je tiež dôležité vziať do úvahy špecifickú vlhkosť a zloženie pôdy.

Populárnou technikou v dizajne krajiny je dnes vytvorenie gabionového miesta (gabión z talianskeho gabbione - "veľká klietka"), ktorý vyzerá skvele v kombinácii so stromom

Transparentné štruktúry vyrobené z drevených lamiel, ktoré nezasahujú do obojsmerného pohľadu, ale vytvárajú tieň

 • Harmony - hlavná vec, ktorá rozlišuje drevené oplotenie od kovu alebo kameňa. Živý a príjemný materiál dokonale zapadá do prostredia, a ak máte zručnosti, jeho plot sa môže premeniť na umelecké dielo.

Stále viac vlastníkov súkromných nehnuteľností uprednostňuje ľahký, prirodzený a demokratický dizajn krajiny, vrátane drevených plôch, a nie kameňa alebo kovu

Nemenej dôležitými faktormi, ktoré by sa mali brať do úvahy, sú aj ich relatívne nízke náklady (napríklad v porovnaní s podobným výrobkom vyrobeným z kovu alebo tehla) a jednoduchou inštaláciou. Je možné chrániť miesto s takým plotom v krátkom čase aj bez použitia skúsených majstrov.

Drevený plot prirodzene dopĺňa krajinný dizajn lokality

Typy a znaky drevených plôch

Pri výbere dreveného plotu pre súkromný dom si každý zodpovedný majiteľ vytvorí pre seba úplný obraz: ktoré ploty majú byť postavené, ktoré z nich sú najspoľahlivejšie, aké sú náklady na vybudovanie určitého typu plotu. Špecialisti rozlišujú tieto druhy drevených plôch, vhodné na použitie ako oplotenie:

 • Klasický plot je masívne plátno pozostávajúce z pevne pripevnených dosiek, ktoré môžu byť umiestnené tak vertikálne, ako aj horizontálne. Klasická verzia plotu môže byť posilnená základom tehál a kameňa, rovnako ako stĺpy dreva, kovu alebo kameňa.

Prirodzený vzor dreva nie je menej krásny ako vzor na prírodnom kameň alebo umelé vzory

 • Stĺpik pozostáva z vertikálne inštalovaných a tesne namontovaných guľatiny. Aby sa zabezpečila maximálna pevnosť a predĺžila životnosť kmeňov, odporúča sa inštalovať na podklad, nie v pôde. Tento druh oplotenia je dosť agresívny a je vhodný na aktívnu ochranu majetku pred zásahmi, čo je obzvlášť výhodné pre ostro ostré vrcholy guľatiny.

V súčasnej dobe sa výhonky výrazne zmenili vzhľadom na stratu naliehavosti agresívnych druhov a vyzerajú jednoduchšie. Môžu byť založené na kovových alebo kamenných základoch a nie je potrebné sledovať hustotu guľatiny

Drevený plot alebo plot naostrený a maľovaný pod farebnými ceruzkami ocenia milovníkov humoru v dizajne

 • Plot je tradičná možnosť krajiny, ktorá môže byť čo najľahšia alebo čo najskôr uzavretá. Tento typ plotov sa často používa nielen ako ochrana, ale aj ako dekorácia pre danú lokalitu. Variant "šachovnica", ako jeden z najbežnejších typov plotov, je veľmi obľúbený kvôli jeho univerzálnosti a praktickosti. Obe strany tohto plotu sú tvárové, čo značne zvyšuje jeho atraktívnosť a bezpečne upevnené v rozloženom poradí na základňu pásy tvoria hustú sieť.

Variant dreveného plotu "šach" je ľahko vytvoriť a veľmi praktický

V šachovej figúrke tvorenej doskami upevnenými na oboch stranách základových tyčí sú obidve strany tvárové

TIP! Plot môže byť extrémne originálny a atraktívny plot, pretože vám umožňuje vybrať si optimálny vzor, ​​vzdialenosť medzi lištami a tvar horného okraja.

Klasické ploty sa často používajú ako podpera pre lezenie rastlín alebo vysokých kríkov

Klasické oplotenie neobmedzuje možnosť jeho samostatnej dekorácie. V priebehu kurzu môžete začať napríklad staré drevené okná, zrkadlá a iné

 • Rybacia kosť alebo rebrík. Dosky na oplotenie sú navzájom horizontálne namontované a použitie špeciálnych tesnení zaručuje vynikajúce vetranie pri plnej opacite čepele.

Konštrukcia dreveného plotu "rybia kosť" alebo "rebrík" umožňuje rôznorodý dizajn s nízkou hmotnosťou, ľahkou starostlivosťou a praktickosťou

 • Mreža je považovaná za najviac dekoratívny druh plotu. Nachádzajú sa na kríži, v uhle 45 stupňov, alebo v krútených pásikoch v klasickom ráme pre pásy vyzerajú takmer umelecké dielo. Tento typ plotu sa často používa ako podpora pre tkanie a lezenie rastlín.

Ploty v podobe drevenej mriežky alebo tzv. "Plátky", vyzerajú najviac dekoratívne

Kombinácia dvoch typov oplotenia v jednom: "prúžok" (dekoratívna mriežka) a "šachovnica" - slávnostný pohľad z oboch strán a podpora pre vysoké rastliny

TIP! Aby sa tento plot stal výraznejším vzhľadom, navrhovatelia odporúčajú použiť kombináciu viacerých variantov usporiadania latít na jednom plátne.

 • Drevený plot v štýle kovbojského ranče je špecifický druh plotu, ktorý je vhodnejší na vymedzenie územia alebo kontrolu prístupu do určitej časti časti ľudí alebo zvierat. Tyče umiestnené horizontálne vyzerajú exoticky a sú vhodné na použitie vo veľkých priestoroch.

Rančové ploty sú prakticky nevhodné na ochranu miesta zvonku, ale vymedzenie veľmi veľkých plôch je najvhodnejšie. V malých oblastiach sa dá úspešne pozrieť zmiešané typy plôch, ako napríklad rančový plot na základe kamenného základu

Inštalácia a údržba dreva: jemnosť procesu

Medzi obyčajnými ľuďmi je názor na zložitosť výstavby plotu z dreva. Preto často majitelia nemyslia, ako robiť krásny drevený plot s vlastnými rukami, ale radšej sa obrátia na špecialistov. Avšak s kompetentným prístupom k výberu technológie a dodržiavaniu všetkých stavebných noriem, postavenie plotu na vašich stránkach nie je tak ťažké.

Drevený plot s kovovými vložkami vyzerá moderne a trvanlivo: kov neopustí, že stratí svoj tvar

V procese starostlivosti o drevené ploty je najdôležitejšou etapou predúprava dreva. Aby sa zachovala prirodzená prirodzená farba stromu, musí byť lakovaná: v takomto prípade nebudú dosky tmavnúť z vlhkosti. Špeciálne impregnácie zaručujú ochranu plotu pred škodcami a dažďami, pretože zvyčajne obsahujú insekticídy a antifungálne látky.

 • Konštrukcia akéhokoľvek plotu a vrátane dreva začína inštaláciou základne. V prípade potreby sa nainštaluje základňa alebo nainštalujú sa nosné stĺpiky (zabijú sa alebo sedia na betónovej základni).
 • Potom je základňa pripevnená k doskám a tvorí telo plotu. Spôsob ich upevnenia závisí od typu oplotenia a preferencií staviteľov. Že obdržaný plot bol silnejší, odborníci odporúčajú používať kovové rohy a už im pripevňovať dosky alebo latky.

Špeciálne impregnácie pre drevo neumožňujú stratiť farbu a chrániť pred plesňami, škodcami a poveternostnými podmienkami

Plot z dreva pre prímestskú oblasť by mal byť považovaný nielen za spôsob, ako chrániť územie, ale aj štýlové dekoratívne detaily. Prirodzená krása materiálu, zdôraznená štýlovou formou, urobí miesto ešte šikovnejšie, umožní racionálnejší prístup k riešeniu úloh krajiny a racionálne organizuje priestor.

Zatemnené nelakované drevo má vlastné elegantné, také ploty vyzerajú úspešne v celkovom dizajne v štýle krajiny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

85 − 75 =