Drevený plot s vlastnými rukami

Vlastnosti inštalácie dreveného plotu pre súkromnú rezidenciu vlastnými rukami

Silný plot okolo domu je dôležitou potrebou. Vysoký plot nielen chráni majetok, ale vytvára pocit psychického pohodlia.

Drevené ploty boli vždy považované za ideálnu možnosť oplotenia. Sú vyrobené z čisto ekologických materiálov a sú úplne jednoduché v samostatnej konštrukcii. Správne postavené a dobre upravené ploty z dreva môžu trvať až štyri desaťročia.

Všetky produkty tohto typu môžete rozdeliť do dvoch veľkých skupín:

 1. plot. Skladá sa z drevených dosiek, ktoré sú pripevnené k stĺpikom. Príspevky v tejto situácii zohrávajú úlohu spoľahlivej podpory. Existujú rôzne možnosti zdobenia plotu: môžu to byť zaujímavé kresby, rezbárske práce. Dosky je možné upevniť horizontálne i vertikálne.

Plot z dreva

Ak vezmeme do úvahy drevené ploty podľa návrhu, možno rozlíšiť nasledujúce možnosti:

 1. plot. Tento dizajn je najpopulárnejší. Zoberte vertikálne dosky, ktoré sú pribité na priečniky. V dôsledku toho sa vytvorí plot. Jeho horná časť môže mať rôzne tvary, ktoré dodávajú ploche ďalšie dekoratívne.

1

Zabezpečenie bambusu

Aký druh dreva vytvoriť plot

Odborníci odporúčajú používať ihličnatých stromov. Môže to smrekovec alebo smrek, céder, borovica. Treba mať na pamäti, že borovica nie je príliš silná. V zásade platí, že pre drevené ploty je vhodný akýkoľvek druh dreva, hlavnou vecou je, že by mal byť vysoko kvalitný. Ak chcete uložiť, môžete bezpečne vziať jedľa alebo borovica. Pred použitím musí byť drevo dobre ošetrené antiseptikom s olivami.

Ako sa pripojiť plot z dreveného plotu učiť z tohto článku.

Ako jednoduché je vybudovať prútený plot dosiek s vlastnými rukami nájdete tu.

Aké sú výhody plotu z vlnitej lepenky pod stromom, ktorý si môžete prečítať v tomto článku.

Príprava nástrojov na inštaláciu

 • suché sakéty z ihličnatých alebo listnatých druhov stromov. Mali by byť kvalitne leštené a špeciálne ošetrené proti parazitom;
 • zinkované spojovacie prvky. Pred použitím nechtov je potrebné predlžiť ľanový olej;
 • priečniky;
 • podporné tyče;
 • lopata (môžete použiť vŕtačku);
 • piesok;
 • čipky;
 • kolíky;
 • cement.

Krok-za-krokom stavba dreveného plotu s vlastnými rukami

Drevené kolíky sú odoberané asi 60 cm dlhé. Každý musí byť ostrejší. Potom sa vykoná plán lokality a kolíky sa tiahnu po celom obvode územia.

Potom je potrebné, aby kolíky boli naklonené šnurovaním. Musí byť dobre napnuté.

Označenie územia pod podporou

Je potrebné určiť požadovanú výšku plotu. Je dôležité, aby nebol príliš vysoký (pretože môže pristáť k pristátiu) alebo je príliš nízky (aby sa nezobrazoval priestor pre prezeranie). optimálna priemerná výška je 1,5 až 2,5 metra.

Dosky sa vyrežú na určenú dĺžku. Bude potrebné ich spracovať na brúsku a urobiť polkruhový alebo trojuholníkový profil. Ak potrebujete ušetriť čas, môžete si kúpiť hotové dosky.

Prichádza čas, keď sa vytiahne jeden kolík a na ich miesto Studňa je vyvŕtaná s hĺbkou asi 50-80 cm pod podporou pre budúce oplotenie. Aby ste pracovali rýchlejšie, je lepšie to urobiť pomocou vŕtačky. Ak nie je prístup k vŕtačke, potom je možné vytvoriť pravidelné lopatky.

Vŕtanie jamy pod stĺpy

Vopred pripravené podpery môžu byť teraz zakopané do zeme. Tyče môžu mať úsek 50 x 50 mm alebo 75 x 75 mm. Pre inštaláciu nosníkov musí byť striktne zvislá, pre väčšiu presnosť sa odporúča použiť olovnicu. Studne sú plné zeme a husto pošliapané. Ak chcete konsolidovať výsledky práce a robiť plot robustný, podpora by mala byť posilnená.

V hornej časti každého panela je klinec zakrútený a sú potiahnuté okolo obvodu pevne zviazaným šnurovaním. To sa musí urobiť správne zarovnajte výšku plotu.

Žily (časť 10 * 2,5 cm) sú pripevnené k nosníkom klincami. Mali by byť umiestnené v rovnakej vzdialenosti od seba. Toto sa vykonáva vo výške približne 20-30 cm nad úrovňou pôdy. Klince by mali mať vhodnú veľkosť, aby prepichli žily a vyčnievali zo zadnej strany niekoľko centimetrov. Vyčnievajúce časti nechtov musia byť starostlivo zložené.

Približný výkres dreveného plotu pre stavbu vlastnými rukami

Nehty pripravené na plot sú prilepené na nechty. Ak chcete vytvoriť nudný plot, potom dosky sú pribité tam a späť. Medzi nimi môžete nechať malú vzdialenosť od jedného do piatich centimetrov.

Maľovanie a spracovanie plotu zo stromu

Fázy inštalácie dreveného plotu boli dokončené, ale stále je ešte veľa práce. Je potrebné chrániť drevené ploty pred nepriaznivým počasím a hmyzom. Na tento účel sa prijímajú osobitné opatrenia, najmä - spracovanie a lakovanie.

Ako ochranný materiál odporúčajú používatelia bežného ľanového oleja. Náprava je bežná a cenovo dostupná za jeho cenu. Ak to financie umožňuje, potom v stavebných predajniach ponúka veľa možností pre silnejšiu a drahšiu ochranu stromov.

Po vysušení aplikovanej ochrannej vrstvy môžete začať maľovať.

To je dôležité! Malovanie dreveného plotu by sa malo opakovať jedenkrát za dva, maximálne tri roky.

Drevené ploty majú mnoho výhod: ide o ekologickú kompatibilitu materiálu a krásny vzhľad, spoľahlivú ochranu a dlhú životnosť. K stromu plne odhalili tieto vlastnosti, musíte správne namontovať plot a bez toho, aby chránil drevo pomocou sušiaceho oleja a farby.

Ako predĺžiť životnosť dreveného plotu

Pre dodatočnú ochranu pred dažďom a snehom odporúčajú mnohí odborníci inštaláciu špeciálneho štítku na vrchu plotu. Aby ste to dosiahli, budete musieť nainštalovať špeciálne prídavné lamely, na ktoré môže byť pripevnené priezor.

že chráňte spodnú časť plotu, je potrebné neustále:

 • Odstráňte prebytok trávy Veľa vegetácie v blízkosti plotu vedie k zvýšeniu vlhkosti. To môže spôsobiť skoré rozpad stromu.
 • Po odstránení nadmernej trávy pozdĺž plotu sa naleje tenká vrstva štrku. To umožní, aby sa na tomto mieste nehromadilo prebytočná vlhkosť.

Dekoratívne drevené oplotenie

Ako môže predĺžiť životnosť oplotenia z dreva stále vo fáze výstavby:

 • Uistite sa, že v mieste inštalácie a veľkých húštinách nie sú žiadne hniezda.
 • Impregnujte drevo špeciálnymi antiseptickými vlastnosťami ešte pred začatím výstavby.
 • Po inštalácii pokryte celú konštrukciu základnou. To posilní plot a poskytne vynikajúcu ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Primer je možné iba v teplom počasí, keď je strom úplne suchý.
 • Ďalší základný náter sa dodáva s farbou, ktorá obsahuje prírodné oleje. To zdvojnásobuje pevnosť materiálu. Vrstva oleja by mala sušiť približne 24 hodín pred aplikáciou druhého. Potom bude materiál dobre impregnovaný.

Keď sa pripravujú materiály, existujú nástroje, ako aj voľný čas, stavba dreveného plotu vlastnými rukami je prácou, ktorú dokonca aj začiatočník môže robiť v stavebníctve. Je však dôležité nielen správne nainštalovať plot, ale aj poskytnúť mu stálu starostlivosť a ochranu. Potom bude drevený plot trvať štyridsaťpäť rokov.

Podrobné pokyny pre video o konštrukcii oplotenia z dreva

Vo videu - samostatná konštrukcia dreveného plotu:

Fotogaléria rôznych drevených plotov

Na fotografii sú príklady realizácie rôznych dekoratívnych a neobvyklých drevených plôch inštalovaných na predmestí. Niektoré nápady vám môžu pomôcť pri výbere vlastných riešení.

Ploty z dreva s vlastnými rukami: ako urobiť, pohľady, nápady - 49 fotiek

Drevené ploty boli vždy známe svojou popularitou. V mnohých ohľadoch sa to stalo dôvodom pre jeho pomerne lacnú cenu a jednoduchú inštaláciu. Ale dnes sa situácia trochu zmenila a teraz zo stromu vytvárajú nielen ploty, ale skutočné majstrovské diela.

Pozrime sa na to všetko podrobne.

Vytvorenie dreveného plotu v domácnosti. Postup krok za krokom

Konštrukcia dreveného plotu môže byť rozdelená do niekoľkých etáp, a to:

 1. Montáž stĺpov;
 2. Montáž priečnikov;
 3. Opláštenie nainštalovaného rámu.

Každá etapa stavby sa musí vykonať v plnom rozsahu.

Montáž podporných pólov sa uskutočňuje formou zásypov. Algoritmus činnosti je nasledujúci:

 1. Používam záhradnú vŕtačku, lopatku a šrot (ak je pôda zmiešaná a treba ju predtým uvoľniť) urobte dieru do hĺbky 1,5 metra s priemerom až 50 centimetrov.
 2. V spodnej časti jamy sa piesok rozprestiera a opatrne narazí. Hrúbka by mala byť aspoň 15 centimetrov.
 3. Potom je potrebné inštalovať stĺpik do stredu jamy a piesok znova.
 4. Približne vo výške 25 cm od dna by mali byť pokryté sutinami, zmiešané s pieskom a opäť všetky trambuda.
 5. Potom by ste mali skontrolovať hladkú inštaláciu podpery (mala by stáť zreteľne na vertikálnej strane).
 6. Potom je potrebné opakovať postup zaspávania piesku so sutinami a kompaktný. Takéto kroky sa musia opakovať, kým zmes nedosiahne vrchol jamy.

Priečne skrutky, ktoré sú vyrobené z dreva, je najlepšie inštalovať pomocou zátvoriek.

Inštalačný algoritmus je nasledujúci:

 1. Pre každú podperu bude potrebné použiť niekoľko upevňovacích prvkov. Zbernice sa pripravujú v dvoch dĺžkach od 10 do 15 centimetrov.
 2. Na konci každého segmentu sa musí urobiť otvor pre skrutkované spojenia.
 3. Na konci každého pruhu urobte otvory. Tu je potrebné vziať do úvahy, že sa otvory sami zhodujú s týmito otvormi na rohu.
 4. Potom sa z hornej časti stĺpca ustúpi asi 40 centimetrov. Po vyznačení vzdialenosti by ste mali zvárať prvú časť rohu, ktorá by mala byť zatvorená.
 5. Potom by ste mali ustúpiť o ďalších 4,5 cm a zvariť teraz roh nasadený priamo hore.
 6. V budúcnosti je potrebné krok späť smerom nadol asi 1 meter a takto namontovať spodnú konzolu.
 7. Potom pomocou skrutiek do dreva musíte nainštalovať vodiace lišty.

Je potrebné dbať na skutočnosť, že vzdialenosť medzi priečnymi lagmi môže byť znížená. Avšak v tomto prípade dizajn môže znížiť svoju silu. Samotná podpera musí byť nevyhnutne nad kožou minimálne 10 centimetrov a dno by malo byť vzdialené od zeme vo vzdialenosti najviac 15 centimetrov.

Opláštenie nainštalovaného rámu

Pred začatím montáže samotných montážnych dosiek je potrebné mať na pamäti, že existuje niekoľko spôsobov.

Jedným zo spôsobov, ako je stĺpik nainštalovaný na guľatiny predtým, než sa tieto stĺpiky namontujú do podpery, a to:

 1. Priečne zaoblenia sú vystavené potrebnej vzdialenosti medzi sebou, pričom sa udržiava rovina. To sa pravdepodobne uskutoční pomocou predpripravených podperov z akéhokoľvek materiálu.
 2. Nie je potrebné vytvárať šablónu, ktorá bude použitá na medzery medzi doskami.
 3. Dolné a horné okraje čepele sú nastavené pomocou pravítka. Je povolené namiesto pravítka použiť akýkoľvek priečny nosník, ktorý zostal, nie je zahrnutý.
 4. Skrutky na drevo sú inštalované priamo na samotných okrajoch.
 5. Potom prebieha hotová textília a jej upevnenie na pripravené konzoly. Stojí za zmienku, že je nemožné to urobiť sami, takže je potrebný pomocník. V prípade, že kroky boli správne predtým, zostavenie hotového listu prebehne rýchlo a bez námahy.

Ak hovoríme o druhej metóde inštalácie, znamená to okamžitú inštaláciu každej dosky samostatne. V tomto prípade sa musíte pripraviť na dlhý a časovo náročný proces. Po každej inštalovanej doske je potrebné merať vzdialenosť medzi nimi (ak je medzera medzi doskami) a skontrolujte čistú vertikálnu.

Treba poznamenať, že niektorá z metód je obľúbená u majiteľov súkromných a vidieckych domov, aby sme povedali, ktorá z nich je lepšia ako nemožná. Všetci si vyberú možnosť pre seba, v závislosti od výberu dizajnu dreveného plotu.

Namiesto toho je možné spracovať a maľovať drevený plot

Musí sa chápať, že inštalovaný drevený plot zaberá premenlivé podnebie v každom ročnom období. Z tohto dôvodu musí byť nevyhnutne chránený pred vlhkosťou, ohňom a škodcami.

Nezabúdajte, že ultrafialové slnečné žiarenie škodí drevenému plotu z dôvodu, že v dôsledku ich nárazu sa drevo stratí vlhkosť, čím stratí svoju nosnú kapacitu a samotný vzhľad.

Z tohto dôvodu sa odporúča ošetrovať drevo špeciálnymi UV tvrdidlami, ktoré je možné zakúpiť v akomkoľvek obchodnom dome.

Táto impregnácia sa musí niekoľkokrát spracovať na základnom nátere s možnosťou hlbokého prenikania. Potom môžete použiť lak a lak odolný voči vlhkosti, aby ste pripevnili drevený plot na atraktívny vzhľad.

Vypočítajte celkové náklady jednoducho nie je možné, pretože to všetko závisí od požadovaného množstva materiálu.

Ak hovoríme o nákladoch na potrebný stavebný materiál, priemerná cena je uvedená v tabuľke:

K dnešnému dňu ešte neexistuje žiadny iný materiál ako drevo, ktoré bolo interpretované ako vyhovujúce pre realizáciu rôznych dizajnových riešení (zatiaľ čo strom je veľmi cenovo dostupný v cenovej kategórii).

Ale tento plot má vnútorný vzhľad. Nikto nepovedie, že pohľad sa zhoršil.

V tejto verzii rozhodnutia o dizajne sa venovala pozornosť každému detailu. Môžete vidieť, ako dobre sú spracované obrysy a uhly sú uhladené v plnom rozsahu. Na fotografii môžete vidieť posuvnú bránu z rovnakého dvora.

Súhlaste, veľmi málo z nás vie, aké techniky používa tento alebo oný dizajnér na realizáciu svojich fantázií. Ale používajú: praženie, vytvárajú efekt staroveku, úspešne kombinujú strom s rôznymi kovovými kovanými prvkami a dokonca trite drevo a farbia ho v rôznych odtieňoch.

A ako sa cítite v brutálnom štýle? Súhlasím, názor je jednoducho pôsobivý.

Na realizáciu takéhoto dizajnového riešenia potrebujete len pílovú pílu, brúsku a zručnosti na spracovanie dreva. Pomocou náradia a túžby môžete dosiahnuť účinok ošúchaného dreva.

A ako liečiť hádanky? Ak chcete, môžete najskôr nakresliť obrázok na doske a potom vystrihnúť šablónu. Stojí za to venovať pozornosť tomu, že táto práca sa považuje za šperky, pretože každá doska má svoju vlastnú jasnú veľkosť a ohyb.

V tomto prípade najťažším procesom pri konštrukcii takého dreveného plotu je jeho inštalácia (nie každý má moc urobiť takéto usporiadanie).

Pre stavbu dreveného plotu z dosky na prvom mieste, musíte starostlivo zvážiť výber dosky. V žiadnom prípade by nemalo byť dovolené, aby na ktoromkoľvek mieste dosky bola iná hrúbka alebo šírka. V tejto verzii je rozlišovacím prvkom jeho prijateľná cena, ale to je kompenzované obrovským úsilím, ktoré je potrebné na vytvorenie takéhoto stvorenia.

Napriek skutočnosti, že hrúbka dosky až do 1,5 cm nie je vhodná pre ploty, môže sa použiť na vytvorenie vynikajúcej mriežky vo forme mriežky. Súhlasím, názor nie je horší ako predchádzajúce verzie. A ak ju vyzdobíte zelenými plantážami, ktoré ju prekrížia, bude nádherný pohľad.

V posledných rokoch sa cena bez hraníc zvýšila o viac ako 15-20%, čo však nebráni tomu, aby sa udržiavalo v nízkych cenových rozpätiach. Pritom sa často používa pri stavbe dreveného plotu v tomto štýle.

Ako vidíte, tento príklad jasne znázorňuje jednu z variantov dizajnových riešení pri práci s nerezovou doskou. V prípade potreby môžete dosiahnuť akékoľvek exkluzívne riešenie.

A ako navrhujete v štýle žalúzií? Súhlasím, názor je len bomba.

Krásne ploty z dreva

Vďaka malým zručnostiam práce s drevom môžete vytvoriť krásny plot v krátkom čase.

Takáto možnosť je obľúbená u mnohých majiteľov súkromných domov, pretože ich vytváranie netrvá veľa času a úsilia. Súhlasím, že názor je veľmi atraktívny.

Štandardné oplotenie, ktoré je vhodné pre súkromné ​​domy a pre predmestské oblasti. Nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti, ale zároveň má krásny výhľad.

Ak chcete vytvoriť vyrezávané ploty svojimi vlastnými rukami, musíte mať zručnosti dreva rezbárstvo.

Vytvorenie takého plotu môže trvať viac ako 3 mesiace, pretože každá malá vec zohráva veľkú úlohu. Ale stojí za to. Tento druh plotu je vhodný pre akýkoľvek interiér.

A čo s touto verziou rezania? Určite mnohí snívajú o takom plotu, pretože nielenže môžu zdôrazňovať individuálny štýl, ale vytvárajú aj ilúziu staroveku.

Dekoratívne ploty sa často používajú pri vytváraní skalných záhrad alebo jednoducho v krajinnom dizajne.

Malé drevené ploty, budú môcť zdôrazniť zvláštnosť konkrétnej rastliny, doplniť interiér poľa.

Ak je to žiaduce, môžete vytvoriť akýkoľvek dekoratívny plot konkrétnej farby. To nevyžaduje žiadne zručnosti.

Mnoho ľudí sníva o vytvorení malej rozprávky z ich stránky a úplne sa ponorí do starých čias.

Táto verzia vplyvu staroveku je vynikajúca pre oblasti, kde sa nachádzajú drevené domy. V kombinácii s rovnakým plotom si môžete vytvoriť pre seba skutočnú rozprávku.

A ak pridáte trochu dekor vo forme hrubého lana? Pohľad je jednoducho úžasný. Určite susedia prichádzajú s majstrom takého plotu s obdivom.

Ploty z vlnitej lepenky

Ak z nejakého dôvodu nie je túžba pracovať so stromom, môžete nainštalovať plot z profilovaného plechu. Tak je možné nielen predĺžiť životnosť, ale aj vytvoriť ilúziu dreveného plotu.

V prípade potreby môžete použiť profilované svetlé farby pre strom, ktorý dokonale padne do každého interiéru. Životnosť tohto oplotenia je viac ako 25 rokov.

Ďalšou možnosťou je použiť vlnitú dosku tmavších tónov, ktorá vám umožní vytvoriť ilúziu lakovaného dreva. Skvelé pre drevené domy alebo drevené plastové budovy.

V závislosti od želania majiteľa súkromného domu môže byť plot sám vykonávaný v akomkoľvek štýle.

Vysoké ploty boli vždy obľúbené u majiteľov súkromných domov. Vďaka nim môžete skryť všetko, čo sa stane na území lokality z očí vonku, aby sa plot stal krásnym a exkluzívnym.

Ďalšou možnosťou je inštalácia plotu s malými drážkami. Tento druh oplotenia je ideálny pre každý súkromný dom, bez ohľadu na jeho veľkosť a štýl.

Spravidla je inštalácia tohto druhu plotu za jeho cenu k dispozícii všetkým obyvateľom našej krajiny. Tieto ploty sú skvelé pre inštaláciu kdekoľvek, bez ohľadu na to, či ju dávajú preč alebo váš súkromný dom.

Na tejto fotografii môžete vidieť, že profilovaný plech môže kombinovať kombináciu dekoratívneho kameňa a samotného stromu. Vyzerá to skvelo a má dlhú životnosť.

Pre tých, ktorí milujú minimalizmus, je možnosť vytvoriť plot vyrobený z dreveného profilu. Tento druh prístupu k klasickému štýlu a dokonale sa hodí tak pre priamu povinnosť chrániť miesto, ako aj ako dobrý prvok dekorácie.

Pri vytváraní plotu sa tehly a drevo skvele kombinujú. Často sa snažia skombinovať dizajnérov pri vytváraní interiérov v samotnej izbe a mimo nej.

Plot sa vyrába v klasickom štýle pomocou obyčajných tehál a dosiek. Vďaka úspešne zvolenej kombinácii farebnej palety vyzerá tento plot nielen bohatý, ale aj veľmi atraktívny.

V tejto kompozícii sú kombinované vlnité prvky dreveného plotu s tehálou. Úspešne zvolená farebná paleta umožňuje jej používať v akomkoľvek merači.

Táto kombinácia stavebných materiálov sa vo väčšine prípadov používa vo vidieckych domoch a chatách.

Je veľmi ťažké rekonštruovať takýto plot svojimi vlastnými silami a človek by mal nielen zvládnuť tento materiál, ale tiež poznať zložitosť miešania špeciálneho riešenia. Ale budete súhlasiť, také ploty môžu prekvapiť aj tie najkritickejšie kritiky so svojou krásou.

Drevené ploty v kombinácii s dekoratívnym kameňom vytvárajú ilúziu starobylej pevnosti. Často sa používajú na inštaláciu v chatových domoch alebo na území súkromných spoločností.

Teraz vo svete drevených plôch začal prejavovať tendenciu používať ďalšie vzory. Umožňujú jednoduchému plotu vytvoriť niečo výnimočné a jedinečné svojou vlastnou cestou.

Zdá sa, že takýto vzor je veľmi ťažké robiť vlastnými rukami, ak len osoba nemá dostatočné zručnosti na prácu s rezbárstvom.

Môžete si objednať rezbárstvo z kompozície čínskeho štýlu, ako je znázornené na fotografii. Táto možnosť je v našej krajine celkom bežná.

Určite každý majiteľ jeho stránok by chcel nainštalovať originálny plot. Ale aké sú?

Takýto pôvodný dizajn drevených plôch v našej krajine nie je bežný. V mnohých ohľadoch to súvisí s nie lacným potešením (počiatočné náklady môžu byť z 40-50 tisíc rubľov).

Takéto dizajnové riešenie umožňuje nielen urobiť svojich susedov pozrieť sa na plot s závistom, ale tiež robí miesto veľmi bohaté a individuálne.

Ploty z dreva, horizontálne

Mnohí z našich krajanov v inštalácii plôch sa často divia - čo je lepšie vertikálne alebo horizontálne? V skutočnosti je tu rozdiel iba v chuti.

Keď už hovoríme o takomto vertikálnom plotu, môžeme s istotou povedať, že každý to dokáže sám, zatiaľ čo strávi krátky čas a peniaze. Klasický štýl je vhodný na oplotenie akéhokoľvek územia.

Fotografia ukazuje, že vertikálny plot je vytvorený pomocou komplexného dizajnu. Robiť to doma je veľmi ťažké, a ak chcete, budete musieť požiadať pomoc od špecialistov. Ale stojí za to.

Kované prvky vždy poskytovali silu a atraktívnosť. Avšak, pretože jeho značná cena nie je veľmi populárny.

Drevený plot s použitím kovaných kovových lúčov na fotografii robí to originálny svoj druh. Dáva miestu štýl a krásu. Navyše kované prvky robia návrh plotu veľmi tuhý, čo výrazne zvyšuje životnosť.

Táto možnosť kombinácie dreva, tehál a v skutočnosti kovaných prvkov robí plot takmer celoživotným. Nie je to ťažké klimatické podmienky, je ťažké poškodiť, a čo je najdôležitejšie - je to krásne a štýlové.

Väčšina našich občanov robí plot od plotu. S týmto materiálom môžete vytvoriť veľmi dobrý plot. Stačí stačiť sa pozrieť na tieto fotky.

Samozrejme, ak je tento plot natretý a potom pokrytý lakom a to sa ukáže veľmi dobre, ale aj tak dosť atraktívne. Čo je charakteristické - to môže byť vykonané v čo najkratšom čase (obdobie jeho erekcie nie je dlhšie ako 1-2 dni).

V prítomnosti divokej fantázie a veľkej túžby majiteľa miesta, môžete dať taký nádherný dizajnový plot, ktorý nikdy neprestane potešiť oči všetkých ľudí okolo vás.

Plot schodiska nie je nezvyčajný v každodennom živote majiteľov rodinných domov. Po prvé - táto odroda vám umožňuje ušetriť na palube, pretože malé medzery vám umožňujú znížiť množstvo materiálu a po druhé - nakoniec sa nakoniec ukáže veľmi dobre.

Na fotografii je oplotenie rebríka, ktorý je stále lemovaný zvnútra z vlnitej lepenky. Vďaka tomuto vonkajšiemu povrchu je veľmi efektívne miešať, zatiaľ čo vo vnútri plotu to vyzerá veľmi úhľadne.

Tento typ rebríka je vo väčšine prípadov inštalovaný v predmestských súkromných domoch. Malé medzery medzi doskami umožňujú vidieť krásnu zeleň, ktorú je možné vysadiť mimo plot.

Video nižšie ukazuje, ako vyrobiť lacný plot z dreva.

Ako urobiť drevený plot pre súkromný dom s vlastnými rukami

Dnes drevený plot získava popularitu znova. Moderné analógie z iných materiálov, samozrejme, nie sú horšie, ale od nepamäti ľudstvo oceňuje a oceňuje prirodzenosť dodnes. Nič sa nedá porovnávať s prirodzenosťou dreveného masívu. Na našich stránkach nájdete niekoľko odrôd drevených plotov a plôch pre dom a podrobné pokyny ako vytvoriť vlastné ruky.

Hlavné typy drevených plôch

Pre každého majiteľa súkromného domu je vlastným plotom osobitná pýcha. Ale skôr, ako začnete stavať, musíte vybrať typ konštrukcie. Typy drevených plôch pre súkromné ​​domy a fotografie im:

Drevené oplotenie. Typom je to najstaršia verzia, ktorá je medzi sebou navzájom prepletená špeciálnym spôsobom a pritláčaná do kolená. Drevené oplotenie pod starým prúteným prácam (na fotografii nižšie, ktoré je možné zvážiť podrobnejšie) je veľmi neobvyklé, nie je ťažké to urobiť sám, ale bohužiaľ má krátku životnosť.

Napriek tomu, že meno pripomína americké filmy o kovbojoch, treba poznamenať, že na území našej krajiny boli takéto stavby postavené už dávno. Chránili záhrady, zeleninové záhrady, v poľnohospodárstve, v zóne pasúcich sa zvierat. Podľa návrhu - je prilepený na nosník z dreva niekoľko dosiek (zherdin).

To je tiež druh starých plôch, ktoré môžete urobiť sami. Stávky na vrchu sú zaostrené pod uhlom 40 stupňov. Má pôsobivý vzhľad

Atraktívny vzhľad, takýto otvorený drevený plot pre dacha, ktorý jednoducho vytvára vlastné ruky, slúži častejšie ako prvok výzdoby poľného priestoru alebo pre jeho zónovanie. Dekoratívne drevené oplotenie nie je zvlášť silné. Môže sa to robiť priamym prechodom alebo pozdĺž uhlopriečok koľajníc alebo úzkych dosiek.

Tradičný typ oplotenia z dreva je oplotenie. Najjednoduchšia verzia výroby: dosky vo vertikálnej polohe sú pripevnené k žilám a tie, ktoré zase k dreveným stĺpikom prechádzajúcim do zeme. To je najhospodárnejší a najrýchlejšie postavený spôsob, ako chrániť vaše stránky. Zdá sa, že sa to stalo tak populárnym. Jednoduchá obsluha, robte to sami rýchlo a ľahko a pri správnej starostlivosti bude trvať dlhú dobu.

Ďalšou rozlišovacou vlastnosťou tohto plotu je to, že jasne vymedzuje hranice bez toho, aby zamlžoval samotnú lokalitu.

Oddelenie drevených plotov technológiou montáže

Drevené ploty nájdete na fotografii vyššie:

 1. Bez nadácie. V tomto prípade budú potrebné iba drevené stĺpiky alebo kovové podpery.
 2. Na základech. Podkladová časť nadácie sa vyrába súčasne s dreveným lúčom.

Pokiaľ ide o povrch, môžete to urobiť ľubovoľným materiálom, berúc do úvahy vaše prednosti: kameň, vlnitej lepenky, tehla. Drevený plný plot so základňou vždy vyzerá slušne, štýlovo, dôkladne. Aby bolo potrebné utrácať veľa peňazí, existuje možnosť znížiť náklady na výstavbu - je to urobiť drevený plot s vlastnými rukami od začiatku do konca.

Stupne montážnych drevených plôch

Štátny štýl (Country) bol vždy a stále zostáva na vrchole módnych trendov. Drevené ploty sú najjasnejším prvkom a jednoduchosť liniek, dokonca bez vyzdobenia, vždy vyzerá moderne a elegantne. Urobte to vlastnými rukami nie je vôbec ťažké. Ako urobiť drevený plot zložitejší dizajn? Najprv musíte rozhodnúť o výrobnom materiáli.

Podrobné pokyny na inštaláciu plotu zo stromu

Ak ste už rozhodli o materiáli, vyberte pomery: tvar, výška dreveného plotu. Iba potom bude možné pokračovať priamo na stavbu. Ako si vytvoriť drevený plot, výkresy a podrobné pokyny nájdete nižšie.

 • Prvým krokom je označenie územia.

 • Ďalej je potrebné vypočítať počet pólov vyrobených z dreva, plôch a pruhov.
 • Na zemnú časť tyče sa musí zaobchádzať s dechtom.
 • Potom sa značenie vykonáva pomocou predpätého kábla pod lištou (odporúčaná vzdialenosť je 3 metre).
 • Otvory vybuchnú. Hĺbka otvorov by mala byť rovnaká ako hĺbka podstielky - to je asi 1,5 metra. Otvory je možné kopať trochu.
 • Myslite dobre na jednu nuanciu: ak máte v pláne urobiť vysoký a ťažký drevený plot, potom v takom prípade pripevnite kovovú platňu k podrážke podpery. To je nevyhnutné pre stabilitu a že pod vplyvom gravitácie sa plot nedarí.
 • Drevené podpery sú inštalované vertikálne na pieskovom vankúši 12 cm, po ktorom sú malé časti pôdy a piesku pokryté dierou. Dôkladne naraziť. Ak chcete vytvoriť pevnejší otvor, môžete vylejeť betón.

 • Po inštalácii pólov musíte vypočítať a lokalizovať miesta na upevnenie žíl dreva zhora a dole.
 • Picket je vybraný podľa predvoleného vzoru, ale je možné ho urobiť rovnomerne, odrezaním na tesnú šnúru.

Na zjednodušenie práce si môžete zakúpiť pripravený plot s výkresmi alebo bez nich.

Ponúkame malý videoklip s výberom krásnych drevených plôch:

Ako urobiť plot s vlastnými rukami

Ďalší typ: drevené ploty s vlastnými rukami Šachovnicu na fotografii môžete jasne vidieť rozdiel s predchádzajúcou.

V porovnaní s predchádzajúcim sa šachovnica javí ako ozdobná. Hlavným rysom inštalácie je, že ho môžete dosiahnuť v akomkoľvek prevedení: hustý alebo s voľným priestorom.

Pracovné miesta sa inštalujú rovnakým spôsobom, ako je opísané vyššie. Po inštalácii je potrebné pripojiť nosníky. Môžete rezať v drevených póloch drážky v kovu musia byť zvárané zvariacimi rohmi, ktoré budú umiestnené lúče.

Určte, v akej pozícii chcete vytvoriť šachovnicu: vodorovnú alebo vertikálnu, nastavte vodiace lišty. Pri vertikálnej šachovnici sú horizontálne a naopak s horizontálnou šachovnicou sú vertikálne.

Ďalej po inštalácii vodiacich prvkov môžete začať inštalovať dosky. Nastavte ich striedavo, ako je znázornené na obrázku vyššie (jeden na každej strane). Môžete ich pripevniť buď klincami, alebo samočinnými skrutkami.

Drevený plot

Rovnako je veľmi obľúbený plot dreveného horizontálneho rebríka, takže sa budeme podrobnejšie zaoberať. Vytvoriť takú štruktúru s vlastnými rukami je rovnako jednoduché ako predchádzajúce. Nainštalujte podpery podľa rovnakého (vyššie opísaného) princípu.

Ďalej je potrebné opraviť na oboch stranách dekoratívne obloženie dreva - to bude vodítka. Spravidla sa na tento účel používa kanál, je ľahšie a jednoduchšie vkladať dosku pod uhlom do nej. V tomto prípade sa sám rozhodnete, akým uhlom chcete vytvoriť kožušinový strom. Poloha je tiež vybraná podľa preferencií. Smer môže byť buď vertikálny alebo horizontálny.

Dôležité! Nezabudnite spolu s doskami namontovať tlmiaci materiál medzi nimi. Je to potrebné pre ventiláciu a ochranu materiálu pred hnilobou.

Drevený plot pre dáždnik s vlastnými rukami. Fotografia zobrazuje niektoré modely hotových prác.

Po dokončení práce ošetrujte plot s antiseptikom a farbite dizajn.

Záujem o dlhovekosť plotu zo súboru stromu

Ako materiál pre výrobu drevené ploty potrebné zvoliť druh dreva, ktoré sa vyznačujú pevnosťou: popolček, moruše, arabská guma, dub, osika, sibírskeho.

Mimochodom, posledná možnosť je naozaj večný materiál, nezhoršuje sa vodou, ale naopak robí silnejší. Je tiež potrebné obmedziť používanie borovicových stromov na vytvorenie drevených blokov. Nepoužívajte breza, ak nechcete často meniť, má najnižšiu hustotu medzi ostatnými.

Tyče na oplotenie používajú drevo a kov alebo ako alternatíva k drevenému obloženiu. Strom by nemal byť zlikvidovaný. Dnes, vďaka modernej technológii, sú k dispozícii špeciálne kovové konzoly. Preto sa nemôžu hlboko zakopávať podpery z dreveného masívu. Konzoly sú betónované a potom je k nim pripevnený drevený nosník.

Najzraniteľnejšie časti dreva sú tie, v ktorých je rez vyhotovený cez vlákno. Ak chcete predĺžiť životnosť dreva v plotových blokoch, položte dosky vodorovne alebo vytvorte ochranný štít. Drevo je zraniteľné, ak pôsobí priamo na vzduch:

 1. So zvýšenou vlhkosťou, napučiava a je ovplyvnená hubami.
 2. Ak je vzduch príliš suchý, praskne a trhliny.

Ako spracovať drevený plot na zníženie rizika poškodenia a znehodnotenia? To možno dosiahnuť vďaka impregnácii antiseptické a maľovať špeciálnych materiálov: švédske farbou, namočiť horúci ľanový olej, jachta lak.

Švédska farba si môžete pripraviť sami doma. Na tento účel zmiešajte nasledujúce zložky:

 • Železo vitriol - 260 gramov.
 • Oxid železitý je 260 gramov.
 • Konvenčná stolová soľ -260 gramov.
 • Žitná múka bude vyžadovať 580 gramov.
 • Sušený olej, môžete použiť ľanový olej - 240 gramov.
 • Voda je asi 4,5 litra.

Prietok tejto zmesi bude približne 200 ÷ 300 ml / m2. Očakávaná farba je zlatá. Ak potrebujete inú farbu, nahraďte ju okr alebo peroxid mangánu.

Spôsob prípravy švédskej farby s rukami: múka zmieša sa 3 litre vody variť pastu, a potom sa nechá prejsť sitom do zmesi zhluky boli znovu dať na oheň pridaním soli a síran železa. Za stáleho miešania, kým varené až síran úplného rozpustenia, miešanie sa v malých dávkach k zmesi prvej laku, potom vodou.

Takýmto jednoduchým spôsobom môžete vytvoriť svoju vlastnú vynikajúcu impregnáciu a ošetriť drevo touto zmesou.

Str. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

Dmitrovská diaľnica, 163a, budova 1, -1 poschodie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 2 = 1