Plot z dreveného plotu

Ako urobiť plot s dreveným plotom s vlastnými rukami? fotografie

Drevo je už dlho jedným z najpopulárnejších materiálov v oblasti stavebníctva. Používa sa na stavbu zrubových domov, vytváranie interiérových objektov a rámov pre okná. Tento zoznam zďaleka nie je úplný. Materiál je šetrný k životnému prostrediu, s jeho pomocou môžete vytvoriť atmosféru pohody a komfortu v priestoroch.

Prečo si vybrať plot

Drevo môže byť v základe plotom, ktorý stojí ako jeden z najbežnejších typov oplotenia, ktoré platí najmä v otázke rodinných domov. Pomocou tohto plotu môžete určiť hranice pozemku a nezatrahovať územie. Budovanie plotu dreveného plotu s vlastnými rukami, môžete mu dať akýkoľvek tvar a výšku. Vzdialenosť medzi prvkami môže byť tiež individuálne zvolená, vďaka čomu sa dizajn stane originálnym a atraktívnym vzhľadom, ktorý dopĺňa exteriér krajiny.

Obľúbenosť tohto oplotenia je vysvetlená určitými parametrami, medzi nimi:

Vytváranie plotu dreveného plotu s vlastnými rukami, môžete zadať dizajn v akejkoľvek krajine. Dokonale sa kombinuje s inými materiálmi a ekologicky vyzerá dokonca aj s výrobkami z tehál, kameňa, kovu a betónu. Vytvoriť taký plot je dosť jednoduché, takáto práca je možná pod akýmkoľvek majstrom domu a vily. Odborníci sa nebudú musieť uchýliť k pomoci.

Je to tak jednoduché, že sa o takéto oplotenie postará. Jeho povrch môže byť natretý av prípade potreby aj nahradený niektorými prvkami, ktoré boli počas sezóny poškodené. Vytvorením plotu dreveného plotu s vlastnými rukami môžete vytvoriť pomerne vysokú konštrukciu, ktorá bude spoľahlivá ochrana majetku. Ako jedna z hlavných výhod plotu je možnosť vysadenia rastlín na základni.

Ak chcete postaviť plot, mali by ste pripraviť niektoré materiály, medzi nimi:

Podpery môžu byť vyrobené z hrubých trámov alebo kovových rúr. Pokiaľ ide o plot, má vzhľad samostatných koľajníc, ktorých šírka je pomerne malá. Z hobľovaných alebo okrajových dosiek môžete urobiť záhyby. Priečne pásy pre plot budú umiestnené horizontálne, ich dĺžka by mala byť rovná hranici 2 až 2,5 m.

1

Základom žíl budú tyče, ktorých prierez je 40 mm. Ak sa rozhodnete vytvoriť plot s dreveným plotom svojimi vlastnými rukami, materiál sa dá kúpiť hotový alebo vykonaný samostatne. Prvý prístup vám umožňuje šetriť čas. Plot je možné inštalovať v deň nákupu. Avšak mínus môže slúžiť ako surové nízko kvalitné drevo, ktoré je základom plotu.

Ak máte čas, potom môžete urobiť plot sám, pretože strávil niekoľko dní na to. Výsledok môžete zaručiť. Najprv určite dĺžku plotu, rozstup medzi podperami, výšku konštrukcie a veľkosť plotu. Ak sa rozhodnete pre kúpu dreva, potom by ste mali uprednostniť sušené výrobky. Keď sa materiál sám pripravuje, majstri sa zvyčajne podávajú a spracúvajú s vrchom kože. Podperné stĺpiky dreva zospodu sú spracované horúcou parou. To eliminuje rozpad a výrazne predlžuje životnosť dreva.

Plot dreveného plotu s vlastnými rukami, fotka, o ktorej môžete v článku uvažovať, sa robí na základe pilierov. Ale najprv územia v smere plotu by mali byť vyňaté z vetiev stromov, kríkov a buriny, ktoré sú schopné zasahovať do konštrukcie. Na mieste sú natiahnuté čipky a miesta na inštaláciu stĺpov sú označené. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť 3 m alebo menej. Ak sú rozpätia vyhotovené príliš dlho, priečniky môžu prepadnúť pod hmotnosťou tyče.

Podpery sú zvyčajne inštalované v zemi, ale ak chcete, aby bola štruktúra odolnejšia, potom by ste mali používať technológiu nalievania malty z cementu a piesku. Výroba drevených plotom s rukami zahŕňa inštaláciu podpier na štrkové lôžko, ktoré by vylučovali stláčanie piliere na zemnom bodom mrazu. Závory by mali byť upevnené vertikálne, pokrývajúce vrstvy pôdy a betónu.

Na ploche plotu by mali byť stĺpiky čo najrovnejšie. Medzi nimi sú niekedy inštalované žily. Inštalácia plotu zvyčajne vykonáva jedným z dvoch spôsobov, na prvej priečke vytvorenému medzi podperami a montáž oplotenia. Druhá technológia predpokladá samostatné zostavenie rozpier, keď sú pripojené k nosným blokom. Zvyčajne je rozstup medzi kolíkmi rovnaký ako šírka dosiek. Priečne pásy sú upevnené na drevených stĺpoch pomocou skrutiek, klincov alebo skrutiek. Brány sú pripevnené k kovovým pólov rohov na zaistenie dreva.

Odporúčania pre inštaláciu pólov

Pred začatím práce vždy prečítajte pokyny. Plot z dreveného plotu s vlastnými rukami sa zhromažďuje až po inštalácii pólov. Namiesto kolíkov, ktoré sú v štádiu značenia nasmerované do zeme, je potrebné vybudovať jamy. Ich hĺbka by mala byť 50 cm alebo viac. Pri inštalácii podpory nemožno dôverovať oku, je lepšie použiť olovo alebo úroveň. Spodok jamy musí byť betónovaný. Aby sa stĺpec nezmáčal, odporúča sa vytvoriť dočasné rozpery, ktoré držia výrobok, kým sa zmes nestuhne.

Ak si položiť otázku, ako sa robí drevené tyčový plot s rukami, je dôležité, aby sa lepšie zoznámiť s konštrukciou montážnej techniky. Pokračovať v tomto procese je potrebné iba po bezpečnom držaní stĺpov v betónovej zmesi. Ak to chcete urobiť, po nalievaní musíte počkať približne 2 dni. Ďalšia práca bude pripomínať zostavu dizajnéra.

Upevňovacie prvky sú nainštalované na miestach. Meradlá sú pripevnené k upevňovačom pomocou samorezných skrutiek. V tomto štádiu je potrebné uviesť miesta, kde by mal byť umiestnený plot na chatách. Na tento účel použite značku alebo ceruzku. To vám umožní sledovať dodržiavanie vzdialenosti medzi prvkami plotu. Pri skrutkovaní koľajníc je lepšie použiť skrutkovač.

Pred začatím práce odborníci odporúčajú čítať nápady. Plot z dreveného plotu môže vyzerať veľmi originálne. V mnohých ohľadoch je jeho vzhľad determinovaný dekoračnou úpravou. Okrem toho aplikácia ochrannej vrstvy umožňuje predĺžiť životnosť konštrukcie. Ak hovoríme o čerstvo nasekaných doskách, potom nepotrebujeme používať filmotvorné látky, lebo sa zhoršujú, ale netrvajú dlho. Je potrebné vyčistiť povrch dreva stredne zrnitým brúsnym papierom. Nanášanie laku chráni materiál pred vlhkosťou. Môžete použiť jeho transparentnú odrodu alebo škvrny.

Inštalácia plotu z dreveného plotu s vlastnými rukami môže zabezpečiť použitie nosičov z rôznych materiálov, medzi nimi:

V každom prípade by sa mala pozorovať rovnaká vzdialenosť medzi prvkami, pripravené časti budú umiestnené medzi podperami. Pre dodatočnú tuhosť môžu byť stĺpy doplnené základňami vo forme zarážok, ktoré idú na stranu. Po naliatí betónu a jeho vytvrdnutí môže byť výsledná drážka pokrytá pôdou.

Často nedávno sa na oplotenie používa kovový plot. Má polymérovú vrstvu, takže nie je potrebné maľovať. Ale ak chcete, aby bol exteriér prírodnejší, potom je lepšie používať drevo, je pokryté v záverečnej fáze škvrnou a špeciálnymi antiseptickými prostriedkami. Takže bude možné zachovať prirodzenú farbu materiálu a vylúčiť vplyv negatívnych faktorov na ňu.

Požadované materiály a nástroje:

• ruleta, úroveň konštrukcie, silné motúzy;

• kovové rúry alebo drevené guľatiny na výrobu podpery;

• priečne nosníky (prozhiliny) z kovu alebo odolnej drevo mäkkého dreva 50x100 mm (na 30 m ploty potrebuje 10 pólov a 20 prozhiliny tri metre);

• pilová píla so strednými zubami;

• sekáč so širokým čepeľom;

• Montážne konzoly a skrutky na upevnenie priečnikov na stĺpiky;

• samorezné skrutky alebo pozinkované nechty;

Brúsny papier na brúsenie dreva;

• ľanový olej, farba a štetec na farbenie.

Aby bol plot hladký, mala by byť krajina starostlivo vyrovnaná. Pred vyrovnávaním sa vyčistí plocha, kde sa plánuje vyčistenie plotu, a vykorenia stromov a kríkov. Korene mnohých rastlín (topoľ, vŕba, psíka, atď.) Sú pomerne húževnaté, a preto by sa mali odstrániť aj malé odrezky. Inak, po pár rokoch zostávajúce korene môžu dať bohatý zisk a poškodiť plot.

1. Na obvode miesta na mieste budúcich podpôr sú brány a brány zabité malými stanové kolíky, medzi ktorými je reťazec natiahnutý. Plotu bol dokonale rovný pred začatím inštalácie oporných pilierov by mala byť niekoľkonásobne pochopiť ich polohu pomocou vodováhy.

Na obvode plotu je bič

Montáž kovových podperov

Medzi piliermi je napnutá struna

1. Pri príprave drevených pilotoch sloty (dva na každý pól) 30 cm hlboké. Ich umiestnenie vymeryat úrovni budov.

Upevnenie podpery na drevenú dyhu pomocou svorky

Dosky sú pripevnené malou medzerou

Malovanie oplotenia a dekorácie

Aby strom neabsorboval príliš veľa náterov, pred lakovaním je pokrytý ľanovým olejom a nechá sa vysušiť. Pri lakovaní používajte akúkoľvek mrazuvzdornú farbu, škvrny alebo ozdobné laky.

Typy plotov z plotu

Možnosti dekorácie ploty z plotu

Spôsoby inštalácie plotu z dreveného plotu vlastnými rukami

Drevený rustikálny plot v rustikálnom štýle

Len pred 50 rokmi bolo možné vidieť ploty z dreveného plotu vo väčšine vidieckych domov. Ale boli to isté typy vertikálnych štruktúr. Teraz spoľahlivý a odolný plot od plotu môže byť postavený v rôznych konfiguráciách a dokonca aj v kombinácii s iným materiálom. Ploty sa ľahko vztýčia pomocou správneho výpočtu a prípravy materiálu. Poslúži ako spoľahlivá ochrana lokality a zdobí ju svojim vzhľadom.

Každý chce urobiť svoj domov krásnym a plot je prvkom vidieckeho priestoru, ktorému venujú pozornosť ako prvú. Preto je dôležité dať tomuto prvku maximálnu estetiku. Jeden z materiálov, ktoré spadajú do kategórie estetických a ohybných pre jedinečné budovy, možno považovať za drevo. Ak máte zručnosti na prácu s drevom a túžbu vybudovať plot okolo seba, potom otázka, ako urobiť plot z plotu, sa rozhodne sama.

Picket Fences nainštalovaný vlastnými rukami, s aplikovaným predstavivosti a trochou zručnosti, bude to vyzerať skvele na každom teréne a na pozadí každej budovy.

Spoľahlivosť dreveného oplotenia závisí od zvoleného dreva pre jeho výrobu, ako aj od rozmerov jedného plotu. Ak urobíte správnu voľbu, plot bude trvať mnoho rokov.

Robiť si správnu starostlivosť o neho nie je vôbec ťažké. Všetko, čo by hostiteľ urobil, je včas aplikovať ochranné látky na povrch. Rovnako dôležité je, aby oplotenie plotu takmer nezakrylo oblasť a má vynikajúcu vzdušnú kapacitu. V jeho blízkosti môžete pestovať rastliny, ktoré potrebujú slnečné svetlo.

Typy vertikálneho pokladania plotu

Tradične pri vytváraní dreveného plotu sú kolíky inštalované vertikálne. Ale je tiež možné mať vodorovný dizajn. Tento dizajn je vyrobený z niekoľkých dosiek alebo pólov. Iným spôsobom sa tento typ oplotenia nazýva "ranč". Je vhodný na vytvorenie rustikálneho štýlu.

Môžete dokonca nakloniť lamely na jednej strane, a potom dostanete ešte viac neobvyklého oplotenia. A vzhľadom na to, že uhol sklonu môže byť odlišný, nemožno zvážiť možnosti vytvárania neobvyklých vzorov.

Atraktívny vzhľad má plot "šach". Vyzerá krásne nielen z vonkajšej strany, ale aj zvnútra. Zvláštnosť usporiadania drevených častí spočíva v tom, že kolíky sú inštalované na oboch stranách, ale sú navzájom posunuté. Priestor je na jednej strane uzavretý tyčou s druhou a naopak.

Schéma zariadenia klasického oplotenia pre samostatnú erekciu

Plot z dreveného plotu je tak ľahko inštalovateľný, že nepotrebuje ani veľa nástrojov na jeho inštaláciu.

Na výrobu samotného plotu, okrem dreva, budeme potrebovať:

 • spojovacie prostriedky - klince alebo skrutky;
 • ručná píla alebo skladacia píla;
 • skrutkovač;
 • ochranný prostriedok na povrchovú aplikáciu. Tieto výrobky zahŕňajú vodu odpudzujúcu a antiseptickú impregnáciu, rovnako ako lak, škvrny a farby;
 • lopata na vyhĺbenie jamy pod podpornými piliermi;
 • Kladivo, ak boli vyberané klince ako upevňovacie prvky;
 • úroveň stavby, aby boli všetky prvky plotu nainštalované presne.

Môžete si kúpiť drevo a urobiť si z neho sám, alebo si môžete kúpiť piketu už pripravený. V druhom prípade budete musieť platiť viac, ale bude menej práce.

Venujte pozornosť! Pred vytvorením plotu z plotu je dôležité vykonať správny výpočet materiálu z dreva. na obvodových oblastí, a šírok shtakentin a medzery medzi nimi základe vypočítava požadované množstvo drevených prvkov. Napríklad, ak je šírka jedného shtaketiny 4 až 6 cm šírky medzery, a pričom je puzdro v pláne dlhý 30 m, potom sa pre výpočet množstva 30 m, ktoré sa majú rozdeliť o 10 cm, to znamená podľa celkovej šírky jednou medzerou a jeden shtakentiny.

Koľko potrebujete, závisí od zvoleného dizajnu. Napríklad, ak je plot postavený s medzerami, bude to preň menej materiálu ako pre neslušnú štruktúru rovnakej dĺžky.

Je dôležité, aby ste nezabudli vypočítať všetko v tej istej jednotke merania. Jednoducho expresné metrov centimetrov, a potom 3000 bude musieť byť delené 10. Po vykonaní výpočtu sa ukáže, že pre takýto plot bude potrebovať 300 kusov shtaketin. Okrem materiálu na výrobu plotu, a je nutné dosky pre nohy. Takéto póly by mali byť dostatočne dlhé a silné. Musíme si pamätať, že padnú aspoň pol metra.

Stohovanie plotu v rozloženom poradí

Proces montáže prvého radu plôch v rozloženom poradí

Plot môžete nainštalovať z plotu tým, že pracujete v nasledujúcom poradí:

 1. Značenie. Je potrebné určiť, kde budú umiestnené podporné stĺpiky. V tomto prípade silné lano napnuté po obvode môže pomôcť. Optimálna vzdialenosť medzi podperami je 2-3 metre. Vzhľadom na to je potrebné urobiť značky na mieste v miestach, kde budú vykopané jamy.
 2. Vykopávajte depresie. Ich priemer by mal byť väčší ako priemer nosnej kolóny. Výpočet hĺbky jamy závisí od toho, koľko bude výška budúceho plotu. Najčastejšie presahuje 1 meter.
 3. Montáž stožiarov do pripravených drážok. Ak sú drevené, môžete to jednoducho urobiť nanášaním ochranných látok na povrch. Je možné položiť drevený plot a pomocou kovových pólov, v tomto prípade je nutné v drážke položiť betónovú zmes.
 4. Potom, čo bude nainštalovaná podpora, môžete začať pripojiť k nim prozhiliny alebo guľku - čím silnejší doska, ktorá by mala byť rovnobežná s povrchom zeme, ktorá je kolmá k nosným pilierom. Sú potrebné aspoň dve žily. Ich počet závisí od celkovej výšky konštrukcie.
 5. Výpočet vzdialenosti medzi nimi sa tiež môže meniť. Záleží tiež na výške namontovaných stráže, a spôsobu ich upevnenie shtaketin. Hlavná vec nie je priblížiť spodné krajina prišla na menej ako 25 cm a horné by nemala stúpnuť príliš vysoko, okraje sú pribité shtaketin týčil sa nad ňou najmenej o 25 cm.
 6. Keď je dokončená inštalácia žíl, môžete pristúpiť k upevneniu samotného plotu. Pri inštalácii prvého prvku je lepšie použiť úroveň budovy tak, aby sa celý plot nestal krivým. Ak nie je žiadna úroveň, môžete použiť namiesto toho olovenú čiaru, ktorá sa dá ľahko robiť sami pomocou ťažkého zaťaženia a závitov. Ak chcete pripojiť všetky ostatné čapy, postačí len určiť šírku medzery. Môžete ju rovnať šírke popruhu a merať požadovanú vzdialenosť bez problémov pomocou jednej z regálov. Je však možné vytvoriť špeciálne koľajnice s potrebnou šírkou, aby bolo možné používať len na to, aby sa mohli uvoľňovať.
 7. Keď sa po celej dĺžke plota bude pribitý koľajnici, môžeme byť spokojní s prácou už urobili, pretože v podstate klasický oplotenie je pripravený.

Ak chcete vytvoriť "šachovú hru", budete musieť ísť na druhú stranu, aby ste nainštalovali iný rad kolíkov. Aby sa predišlo deformáciám a nepresnostiam, je potrebné správne namontovať prvú koľajnicu. Mala by byť umiestnená presne oproti rozdielu medzi dvoma susednými strikeetmi na druhej strane. Po inštalácii tejto koľajnice zostane len na nalepenie všetkých zvyškov, meraním dĺžky medzier pomocou šablóny.

Hotové konštrukčné maľby

Ak chcete maľovať plot z plotu svojimi vlastnými rukami nie je ťažké, ale stále musíte byť opatrní s podrobnosťami. Kvalita tejto práce závisí od trvanlivosti nielen vrstvy farby, ale aj celej štruktúry. Pre vysokokvalitnú povrchovú úpravu je potrebné vyčistiť drevo kontamináciou a potom predbehnúť látkou schopnou preniknúť hlboko do konštrukcie.

Môžete použiť niekoľko vrstiev. Pred aplikáciou ďalšieho materiálu musíte počkať, kým sa nevysuší predchádzajúca vrstva. Mnohí výrobcovia môžu zaistiť, že pred lakovaním nie je potrebné naniesť na povrch. Ale napriek tomu je lepšie nedávať pozor na toto tvrdenie a vykonať primer. To bude mať pozitívny vplyv na dlhovekosť dreva a na hospodárnosť hlavného povlaku.

Farba je tiež lepšia v niekoľkých vrstvách. Po aplikácii prvej vrstvy je najlepšie po sušení brúsiť brúsnym papierom. Pri maľovaní je lepšie použiť kefu a nie valček, pretože vám umožní dosiahnuť ťažko dostupné miesta. Ale ak je túžba urýchliť proces, môžete si vziať valec, ale iba v tomto prípade je potrebné mať na pamäti, že potom budete musieť na mnohé miesta maľovať štetcom.

 • Všetky pravidlá pre vytvorenie plotu s vlastnými rukami
 • Metódy budovania bambusových plôch v krajine
 • Nuance pri výbere a montáži ostnatých plôch

K tomuto článku nie sú žiadne pripomienky. Zanechajte prvý komentár.

Kopírovanie materiálov je povolené len s uvedením zdroja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 13 = 21