Plot z dosky

Ako urobiť drevené oplotenie: krok za krokom inštrukcie (3 fotografie)

V posledných rokoch častejšie vidíte nielen nové drevené domy, ale aj ploty. Ľudia idú takýmto krokom vedome: získajú sa veľmi pekné výrobky. Dokonca súhlasia s pravidelným odtieňom, ale koľko bude, tak veľa a bude stáť. Ak patríte k takým milovníkom dreva, môžete byť užitočnými fotoreportami o tom, ako ľudia postavili drevený plot svojimi vlastnými rukami. Zvyčajne sa používajú zaujímavé riešenia. Možno nie vždy 100% správne, ale pracuje.

Fotografická správa 1: bežný plot dosiek (plot)

Tento plot bol nastavený s pravidelnou pomocou - potom najatý, potom dobrovoľní asistenti, ale väčšina plotu je zhromažďovaná v rukách majiteľa. Dosky boli najprv spracované a potom dodané na miesto, ktoré je už pripravené na použitie.

Toto je pohľad na stránku s nainštalovanými piliermi

Hlavná práca bola vykonaná na zimu - boli vykopané motoborom, prenajaté, jamy. Hlavná vec je vidieť, že vrták je neobývaný. Potom je proces ťažký aj na normálnej pôde. Urobili sme to: prvý deň sme vŕtali len 6 otvorov a boli skľúčené: koľko viac robí všetko ostatné? No sused vyzval na výmenu čepele. S novou reznou časťou boli všetky ostatné vykonané na ľahký deň. Vykrojené mierne pod hĺbkou mraziacej plochy. Zmrazí sa na 1,2 m, hĺbka dier - 1,3 m (zaisťovacích "len v prípade, že"), pričom vzdialenosť medzi otvormi 3 m šnúra napätých medzi uhlovým značkami, označených až 3 m plôch (hádzanie doska) .. V dôsledku toho sa to presne ukázalo.

Po vyliatí hromady trosek do otvorov sa vložka vložila z ruberoidu, ktorý sa valil v dvoch vrstvách. V tejto rukáve vložené tyče 60 * 60 mm so stenou 3 mm. K nim, v spodnej časti, boli zosilnené kusy výstuže - aby sa lepšie držali, a tiež roh "štyridsať" pri upevnení budúceho oneskorenia. Podpery pred inštaláciou, alebo skôr dlho predtým, sú zafarbené a pokryté najprv antikoróznym, potom dvoma vrstvami náteru.

Posty boli nastavené do otvorov

Najdôležitejšie je správne postaviť tyče. Robili to tiež s káblom. Vystavené rohové stĺpy sú prísne na úrovni. Spočiatku bol jeden nastavený tak, aby vyčnieval o 1,8 metra, potom sa preniesol pomocou laserovej hladiny na druhú, ktorá je na rovnakej úrovni. Táto operácia sa opakovala so všetkými "krokmi". Vzpery a dorazy pomohol držať tlačidlo, kým pilierov, betón lit značku M 200. Potom, čo sa roztok uchopiť medzi vytiahol Vlákna pilierov - jedna nad vrcholky stĺpov už bolo uvedené, druhý stredná výšky - vedený to na vykazujúci ďalšie piliere.

1

Potom, čo naliali betón (za pár dní) všetky stĺpy, začali prelievať podstavec. Vyrobené prenosné debnenie z borovicových dosiek. Po reorganizácii postupne vylial sokl. Hlboko nezakrytý - odstránený iba trávnik. V dôsledku toho boli prijaté póly, medzi ktorými bol vyplnený betónový pás.

Pred montážou

Drevo bolo suché, farbené antiseptickou zmesou, ktorá sa mierne odfarbila. Rozjasnili sa jasné dosky. K stanoveným stĺpikom boli podpierkové tyče - pripevnené s úsekom 50 * 100 mm. Na vrchole nechali bar vedome. Po prvé, to vyzerá skôr, a za druhé, konce dosiek s otvorenými pórmi sú chránené. Tento stĺp bol upevnený na prvú dosku a pomocnú dosku, ktorá bola nastavená o tri metre neskôr. Preto boli jeden po druhom pripevnené dosky.

Začiatok montáže plotu

Pri inštalácii plotu je dôležité inštalovať prvú dosku striktne vertikálne. Skontrolujte olovnicu (niekoľkokrát oklamal úroveň, takže teraz všade, kde je zvislý dôležitý, skontrolujte olovnicu). Potom je otázka technológie. Pripojené dosky nie sú blízko, a s medzerou 1,2 cm do medzery sa udržuje stabilne, pričom hrúbka tejto platne je nájdené (obloženie) a odrezať kus rovnakej dĺžky ako plota - 1,8M práce je nasledujúci: .. A sa finálna shtaketinu obkladový pás. Na už pribitú podšívku pripevňujeme podšívku, podopierame ju pomocou závitoviek, zarovnáme hornú časť a potom ju pripevníme dvoma skrutkami na každú lagúnu. V dôsledku toho je medzera rovnaká. Takéto zaostrenie je možné, ak doska má ideálnu geometriu.

Medzery sú všade rovnaké

Pokiaľ ide o medzeru. Veľkosť (1,2 mm) bola ideálna. Ak sa pozriete vonku, nemôžete nič vidieť a z vnútra ulice vyzerá dobre.

Pohľad zo strany plotu

O výhodách dreveného plotu: susedov, ktorí mali plot z profilovaného obzavidovalis: v lete som bol na nádvorí v pohode, oni - ako v rúre, pod plotom, všetky kvety boli spálené. Máme hromadu farieb až neskoro na jeseň.

To je pohľad z boku

Fotografická správa 2: vodorovný plot neupravenej dosky "šachovnica"

Tento plot, ako z rozprávky. On sám čiastočne zhromaždil vlastník lokality. Zamestnaní pracovníci vykopali jamy, postavili póly. Práca na kovových rezacích tyčiach a varných doskách - zaslúžte si priateľa. Všetko ostatné vrátane spracovania dosky a montáže plotových častí sa vykonáva rukami majiteľa a jeho manželky (maľba).

Použité Neomietané s hrúbkou 20 mm, ploché leštené plochy na lisopilke (v súlade), ubúdať natočený nezávisle a leštené stroje, potom obalené antiseptickým "špongia" na báze vody farby kliešť. Naneste širokú kefku do dvoch vrstiev. Tu je výsledok prác.

Plot z neupravenej dosky

Na póloch sme použili kovové profilované rúry štvorcového tvaru: 60 * 60 mm, hrúbka steny 3 mm. V oboch stranách sú pripevnené hranaté dosky 150 * 30 mm. Upevnené vo vzdialenosti 10 cm od hornej časti a potom na 100 cm a 190 cm. Tvoril "sendvič z dvoch dosiek, prevŕtaná, všetky skrutky s samostrediace podložkou.

Ako sa stĺpiky

Stĺpiky s celkovou výškou 3 m na 1 m sa betónmi do betónu. Sú vystavené na kábli roztiahnutom medzi predbežne vytvorenými ovládacími miestami. Postup je štandardný, neobvyklé je iba to, že vrchol (2 metre, ktorý zostáva nad zemou) je zabalený vo filme. Riešenie sa ukázalo byť správne: po preprave a betonáži bol film špinavý a drevo pod ním bolo čisté. Film sa odstránil po vysušení betónu.

Post-posted póly a prvý zostavený beh

Poradie montáže je:

 • Vyberte prvú dosku s ešte nižším okrajom.
 • Zmeriame vzdialenosť medzi pólmi, oddelíme dosku o kus o 1 cm kratší ako meraná vzdialenosť (aby sme boli normálni).
 • Namieseme rezaný koniec antiseptikom.
 • Pripevníme prvú dosku o 5 cm nad zemou, upevníme jej svorkami. Na každom okraji zvnútra zaskrutkujeme dve samorezné skrutky (45 mm).
 • Nastavenie zvislej polohy. Nájdeme stred, vložíme bar, nezostávame na zemi, okraj visí. Namontujte dve skrutky v hornej časti inštalovanej dosky.
 • Inštalácia nového popruhu. Mal by sa prekrývať aj najväčší priemer dna. Taktiež zatvára skrutky, ktoré držia strednú lištu.

Táto sekvencia sa zachováva na samom vrchole. Takže postupne sa vyberá beh. Všimnite si, že predchádzajúce pohľady majú skosené hrany, všetci vyzerajú "vonku": klesajúci dážď.

Postupne, jeden po druhom, plot sa vyvíja

Aby sa získal hladký horný okraj, boli vybrané, zdobené, zafarbené antiseptikom a následne fixované na konečné a vyrovnané všetky vrcholy v jednej línii.

Foto report 3: drevený plot plot

Jeden ďalší variant sa vykonáva prakticky "sólo". Splietaný drevený plot s vlastnými rukami bol zostavený takmer bez vonkajšej účasti. Niekedy v jeho asistentoch - v maľbách - pracovala jeho žena, druhý asistent - pes.

Ukázalo sa, že takýto plot dosky))

Pre vodorovné ohýbanie ohýbaných dosiek, ktoré sa nazýva aj oprat, niekedy rakúsky oplet, boli použité tieto materiály:

 • pre stĺpy profilové potrubie 60 * 60 mm, montážny krok 2,7 m;
 • Drevená doska, hobľovaná 100 * 20 mm, dĺžka 6 m;
 • medzikus 50 x 50 mm, ale je lepšie brať menej - je vhodnejšie ohýbať sa;

Dosky sa rozhodnú maľovať s antiseptikom s tmavým pigmentom, stĺpy sú svetlošedé. Zo vzdialenosti na tmavom pozadí ako stehy. Na koho to nie je príjemné - farba v tóne s doskami.

Farebné tyče a prvé tri plaky, spletené medzi dvoma extrémami

Najdôležitejším časom je odstránenie maľovania a sušenia dosiek. Ak sú pripravené, všetko ide dosť rýchlo: upevňovacie prvky sú minimálne, len prvá doska v úrovni je pevná, zvyšok je na ňom kladený. Dosky majú dĺžku šesť metrov, spletenú okolo troch stĺpov. Medzi pólmi je vzdialenosť asi 5,4 - 5,5 m, zvyšok vystupuje, výsledok však vyzerá ako pôvodný.

Je vhodnejšie zhromažďovať oplotenie-pletenie z dosiek nie sériami, ale vodorovne - doskami niekoľkých dosiek pozdĺž celej dĺžky

Hlavným zameraním je väzba prvých troch dosiek. Bez medzipriestorov sú jednoducho stohované: dve na jednej strane na okraji, jedna na druhej. Potom musia byť usporiadané tak, aby boli umiestnené nad sebou. Ak existujú dva asistenti, držia dosky na dvoch najbližších miestach a tretia osoba ohýba dosky a vkladá medzipriestor. Po nainštalovaní prvých troch dosiek sa spodná časť vyrovná a pripevní sa k stĺpikom (odľahčíme otvor a potom zaskrutkujeme skrutku).

Ako to vyzerá blízko a pod rohom

Ak vyrábate tkané drevené oplotenie z dosiek svojimi vlastnými rukami, je výhodnejšie, aby ste pri montáži nezahádzali rozpätia, ale aby ste mohli ísť vodorovne. Po prvé, spodné tri plaky boli splietané po celej dĺžke, vyrovnané a fixované. Potom zobral zvyšok - ako farba suší.

Toto je čelný pohľad. Môžete vidieť "chvosty", kde dosky skončia a začnú, ale nerozmazávajú obraz, dodávajú chuť

Jednoduchšia verzia - len tri piliere a kratšie dosky - sa zobrazuje vo videu. Tu sú stĺpy vyrobené z dreva, je zobrazená technológia ich inštalácie. Dobré video - celý proces editácie je pochopiteľný.

Vo všetkých troch príkladoch existujú dve fázy, ktoré sa dajú jasne vysledovať, čo, ak sa drevené ploty vykonáva sám, vezme veľa času. Prvým je inštalácia stožiarov a nalievanie základov alebo soklov. Druhá je práca na príprave dreva. Ak je lokalita nová, nie je obývaná, existujú problémy s bezpečnosťou a procesom maľovania a najmä brúsením - dlhým. Je logické kupovať drevo vopred a pripraviť ho a spracovať v dielni alebo v garáži. Keď je čas na postavenie dreveného plotu, odstráňte hotový materiál priamo na mieste tesne pred inštaláciou.

Ak sú všetky materiály pripravené, môžete si rýchlo vytvoriť drevený plot. Inštalácia samotného dreva netrvá dlho. Z celkovej doby výstavby sa 40% času venuje príprave dosiek, ďalších 20% - pri príprave stĺpov, ak sú kovové, 10% pri dreve a 20% pri inštalácii (stožiare). Preto zostava nie je tak veľa času.

Plot dosiek: rôzne možnosti a konštrukcia s vlastnými rukami

Pokiaľ ide o ochranu majetku, doska sa najčastejšie presúva do poslednej roviny. Tento materiál považujú mnohí za dočasnú a nevytváračskú možnosť.

Avšak v posledných rokoch sa výrazne zmenil dizajn plotov. Z primitívnych "rebríkov" sa premenili na majstrovské diela drevenej architektúry. Vynikajúci vzhľad, ľahká inštalácia a minimálne náklady priťahujú pozornosť mnohých majiteľov predmestského bývania.

V tomto článku Vám ponúkame prehľad moderných plotov z rady a praktické odporúčania pre ich výrobu. Dúfame, že po oboznámení sa s prezentovanými možnosťami zmeníte svoj názor a vytvoríte krásny a praktický plotový palubný plot v dacha svojimi vlastnými rukami.

Ak chcete nainštalovať drevený plot, nemusíte stratiť svoju predstavivosť a otestovať svoje dizajnérske talenty. Desiatky zaujímavých druhov plôch už boli postavené a zachytené na fotografii.

Najjednoduchšia verzia je vodorovný plot vyrobený z dosky. Jeho cena je minimálna a estetické vlastnosti sú vysoké. Pred inštaláciou by mal byť chrobák obohatený o brúsenie, zjemnený pečením a lakom. V opačnom prípade bude jeho vonkajšie spojenie s pasienkom pre dobytok.

Ďalším tipom. Drevený plot z neporovnanej dosky vyzerá ideálne s drevenými budovami. Na fotografii nižšie sa biela farba stien zámku a stĺpy vstupnej skupiny nezhodujú s dreveným plotom.

V tomto prevedení sú bežecké dosky upevnené medzi dvoma drevenými stĺpmi. Z dažďa sú konce stojanov chránené šikmou tyčou. Najzraniteľnejšie miesto - kontakt dreva a betónu vyžaduje kvalitatívnu izoláciu. Tu je potrebné používať moderné impregnácie - antiseptiky alebo pokrytie horúcim bitúmenom.

Veľmi krásne v plotu vyzerá ako krokodíl, olúpané z kôry a inštalované prekrytie. Je pribitý na drevené stĺpy. Predná hrana je pokrytá okrajovou doskou. Jednoduchý baldachýn z dosiek korunuje konštrukciu.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je "umelá" doska. V tomto prípade sú okraje dosiek rezané tak, že tvoria symetrický vzor.

Ak chcete vytvoriť farebný kontrast, drevené podušky na tyčiach sú ošetrené tmavou škvrnou.

Spôsob "dekoratívneho sústruženia" je rovnako akceptovateľný ako pre dosku, tak aj pre okrajovú dosku. V druhom prípade dostaneme estetické oplotenie. S priamym pohľadom vyzerá hluchý. Avšak vzhľadom na medzery medzi lamelami je tento dizajn nielen dobre vetraný, ale aj čiastočne prenáša slnečné lúče.

Spájajú rastliny ako tieto ploty a rýchlo ich premenia do kvitnúcich mreží.

Na druhej strane poznamenávame, že najlepším základom pre upevnenie ohradových dosiek sú kovové tyče. Kompromisnou možnosťou je zabudovanie oceľových svoriek z profilových rúrok do betónu. Dajú drevené stojany a upevňujú ich skrutkami.

Trochu fantazijnej a jasne vyzerajúcej gougebel-Obapol sa zmení na návrhárske ploty chrániace "Berendeye kráľovstvo".

Podpery pre tento plot môžu byť rezané z lacného guľatého dreva. Prírodná forma tohto materiálu dokonale zapadá do "krajinného dizajnu" zvoleného pre tento plot.

Klasický plot (hobľovaná doska so zaobleným okrajom) zostáva skutočným prvkom plotovej konštrukcie. Jediná podmienka - nemaľujte ju matnou zelenou alebo hnedou farbou. Lepšie ošetrite lamely s antiseptikom a niekoľkokrát sa otvárajte dobrým lakom. Drevo po takom ladení bude hrať zlaté odtiene a bude stáť o 10 rokov dlhšie.

Ak máte radi farebné drevo, použite pre tento účel tmavohnedú farbu. Spoľahlivo chráni plot od vlhkosti a dáva mu vznešený vzhľad.

Blokový plot z okrajovej dosky vyzerá lepšie, keď vertikálne pruhy nie sú nainštalované na jednej strane, ale na oboch stranách sa prekrývajú. Táto schéma inštalácie vytvára rytmickú stupňovitú štruktúru. Konce dosiek sú pokryté zhora hobľovanou tyčou. Dekoratívna rámová konštrukcia a spodok plotu.

Nerodí oplotenie nebude vyzerať nudné, ak jeho oblúkový okruh obsahuje oblúkové mriežky z tenkej tyče.

Výberom materiálu pre plot, dávajte pozor na dosku terasy. Je silný, expresívny a odolný. Pripevnite ho k kovovým stĺpikom nainštalovaným v betónovom podklade.

Na fotografii je zobrazená varianta dvojsmernej horizontálnej inštalácie terasovej dosky (amerického plotu). Na zväčšenie tuhosti uprostred rozpätia sú zvislé tyče.

Takýto plot nemožno nazvať lacným, ale je veľmi trvanlivý a krásny. Terasová doska je vyrobená z farebného drevotrieskového kompozitu a nepotrebuje maľovanie.

V štruktúre plotu môže byť doska kombinovaná s lištou. Nižšie vidíme verziu plotu, v ktorej je lišta nainštalovaná z vonkajšej strany a doska je pripevnená zvnútra. Jeho kĺby nie sú viditeľné, pretože sú pokryté lištou. Hnedé zafarbenie dreva na rozdiel od bielej základne dáva štruktúre pevný a hladký vzhľad.

Vpredu je tento plot plný. Na strane plotu na spodnej strane dosky. Toto rozhodnutie bolo prijaté na zlepšenie oblasti vetrania.

Daleko od Ruska z Ameriky, ale romantika kovbojského ranče sa dostala k nám. Na priestrannom pozemku, vzdialený od ostatných budov, vyzerá jemne nízko oplotený štýl krajiny. Jeho základom sú hrubé drevené stĺpy, na ktoré sú na jednej strane horizontálne pribité tri pásy dosiek. V hornej časti je drevená tyč krížová, čím zatvára otvorené "okná" sekcií.

Ak vám niekto povie, že môžete ploty opustiť, nepochybujte. Dnes je to najdynamickejšie téma. Zdá sa, že prútený plot dosiek je skvelý a existuje veľa možností pre jeho inštaláciu.

Doska na prútený oplotenie by nemala byť veľmi hrubá. Preto, ak ste v sklade zakúpili hranu "tridsať", môžete ju bezpečne roztiahnuť z oboch strán na hrúbku 25 mm. Optimálna šírka tyče je od 8 do 10 cm.

Najjednoduchšia verzia tohto plotu sa podobá stenu letného altánku. Keď sú z drevených lamiel vyrobené okenné panely, sú pripevnené na stĺpiky. Na kontúre pre kontrast môžete rám namaľovať z tmavého doska.

A tu je ďalší, nie menej zaujímavý plavený plak.

Tu je tenká hobľovaná doska s hrúbkou 25 mm a dĺžkou 2,5 metra rozložená na stĺpiky v šachovnici. Ohyb je pripevnený k pôvodnému spôsobu inštalácie: konce dosiek sa striedavo upevňujú na jednej a druhej strane dreveného stĺpika. V strednej časti rozpätia je vertikálny stojan, ktorý fixuje ohyb. Miesto upevnenia dosiek na regáloch je pokryté doskami.

Vertikálne pletenie z dosiek nie je horšie. V tomto prípade je zrejmé, že odpoveď na otázku, ktorá doska je lepšie použiť pre plot, je zrejmé: na dĺžke 2 metre je latka najľahšie ohnutá, s hrúbkou nie väčšou ako 16 mm a šírkou 8 cm.

Každý má rád prútený plot, ale môže sa zlepšiť kombináciou s plotom.

Tento dizajn je dosť ťažko inštalovateľný, ale jeho malebný vzhľad ospravedlňuje všetky vynaložené úsilie.

Tí, ktorí chcú postaviť exkluzívny plot z dosiek, by sa mali obrátiť na skúseného pána. Len on bude môcť zostaviť návrh zachytený na tejto fotografii.

Každá doska pre takýto plot je vyrezaná samostatne, na základe šablóny profilu. Na svojich koncoch a bočných plochách sú rezné hroty rozrezané, čím sa dosky spájajú dohromady podľa princípov hádaniek, upevňujú sa na stĺpiky a spodný pás.

Praktické odporúčania pre montáž plotu z dosiek

Poradie, ktoré sme uviedli o priebehu článku, by malo byť doplnené parametrami hlavných prvkov plotu:

 • Veľkosť prierezu drevených stĺpov je 10x10 cm.
 • V prípade použitia oceľových profilov musí byť jeho prierez najmenej 40x40 mm (stenu 2 mm).
 • Horizontálne tyče (behúne) by mali mať úsek najmenej 30x50 mm s krokom 2 metre.
 • Pre uľahčenie montáže drevených nosníkov musia oceľové stojany zvárať upevňovacie dosky "uši" s otvormi v nich vyvŕtanými pre samorezné skrutky.

Vo fáze nákupu materiálu vzniká otázka, ako vypočítať, koľko dosiek je potrebných pre plot. Je to jednoducho vyriešené. Ak je plot pevný, jeho celková dĺžka by mala byť vynásobená výškou a hrúbkou zakúpenej dosky.

Pre mrežový plot plotu sa výpočet vykoná inak. Pri zohľadnení zvoleného kroku, tyče určujú ich počet o 1 bežný meter plotu. Získané kusy sa vynásobia celkovou dĺžkou plotu a v prípade potreby sa prenesú na kubické metre, vynásobením celkovej plochy hrúbkou jedného stĺpca.

Ďalším dôležitým bodom - ako maľovať plot dosiek? Ak šetríte kvalitu farby, potom sa musí plot opäť častejšie aktualizovať. Preto odporúčame zakúpiť drahé farby na vonkajšiu prácu. Pred aplikáciou ošetrite dosku horkým ľanovým olejom alebo antiseptickou impregnáciou. Spotreba farby a impregnácie bude minimálna pri použití na hobľovanú dosku. Berte na vedomie túto nuanciu pri výbere materiálu.

Vzhľadom k veľkej ploche palubného plotu ho namaľujte valčekom alebo striekacou pištoľou. Pasy a nedostatky spáchané počas práce sú korigované štetcom.

Komentáre (0)

Nové na stránkach

Sadenice vyvíjajú a vytvárajú vegetatívnu hmotu v obmedzenom objeme substrátu. A tento zväzok.

Zima - náročný test pre domáce zvieratá. Obzvlášť ťažké nosiť nosnice. Krátka.

Novoročné poviedky s darmi a zloženie slávnostného menu sa týkajú zdobenia domáceho interiéru.

Komfort chaty vybudovanej ďaleko od plynovodov je nepredstaviteľný bez kachlí. V chlade.

Pokrytie územia prímestskej oblasti sa považuje za samostatnú etapu usporiadania s plánovacími zónami a.

Spoločná fráza o živote psa v dnešnej dobe platí iba pre túlavých psov. ,

Nákup pozemku a plánovanie budúceho domu, musíte premýšľať o umiestnení.

Za posledných 10 rokov sa uskutočnila aktívna diskusia o seminároch a fóraach pre zeleninu a záhradníctvo.

V dnešnej dobe je ťažké nájsť osobu, ktorá o doskách nič nepočula.

Pri pohľade na tašky s cementom a hromadou piesku nie každý developer cíti sám seba.

Všetky pravidlá pre vytvorenie plotu s vlastnými rukami

Ochranná doska ošetrená ochrannými prostriedkami trvá oveľa dlhšie

Výstavba krásneho a udržateľného oplotenia vo vidieckom dome alebo na dachu je pre mnohých majiteľov nehnuteľností nevyhnutná. Vodítko poskytuje psychologickú pohodlie a chráni pred neočakávanými "útokmi" susedných kurčatá alebo deti, čo umožňuje odpočinok v altánku alebo si prečítať knihu na lavičke, bez obáv z zvedavými očami z okoloidúcich.

Drevený plot s vlastnými rukami je ľahko dosiahnuteľný, stačí len zásobiť znalosti, trpezlivosť, materiály a nástroje. Ale predtým, než začneme výrobný proces, oboznámime sa s stručnými informáciami o štruktúrach dreva.

Výhody dreveného plotu

Drevený plot - ekologický a atraktívny dizajn

Spolu s kovovými ploty sú stále viac populárne drevostavby. Aké sú výhody majiteľa dreveného plotu:

 • ekologická zlučiteľnosť a bezpečnosť drevených budov;
 • vytvorenie jedinečnej vidieckej atmosféry (staré "šľachtické hniezdo", kovbojská farma);
 • jednoduchosť spracovania materiálov z dreva;
 • široký výber drevín, ako je dub, popol, lipa, vrba, lieska a iné;
 • lacnejší materiál v porovnaní s tehál alebo kameňom.

Nevýhody stromu s riadnym spracovaním a prípravou sa ľahko odstránia, hlavnou úlohou je vybrať si správnu ochranu pred ničením a nepriaznivými faktormi. V tomto prípade pomôže povinné ošetrenie stromu antiseptikmi a rôznymi zlúčeninami.

Drevené ploty sa vyznačujú tak typom "surovín" na oplotenie, ako aj konfiguráciou, spôsobom usporiadania dosiek, typom základov alebo podperami.

Druhy stĺpov a základov pre oplotenie dreva

Použitie kovového materiálu pre piliere

Hlavnou časťou konštrukcie s hmotnosťou sú stĺpy. V mnohých prípadoch vykonávajú nielen podpornú funkciu, ale aj dekoratívnu funkciu. Podpery na drevený plot môžu byť kovové, tehlové, drevené:

 1. Kovové stožiare pre plot sú najbežnejším typom, sú odolné a odolné.
 2. Tehlové stĺpy dávajú ploche pevnosť a vyzerajú skvele. Jedinou negatívou sú vysoké náklady na tehly.
 3. Drevené stĺpy pre drevený plot - klasický dizajn. Konštrukcia stožiarov sa realizuje ako z guľatiny, tak aj z obdĺžnikových nosníkov. Predbežne bude potrebné vykonať liečbu antiseptikom a tlačiť nosiče.

Na ochranu stromu pred nepriaznivými faktormi pri kontakte so zemou je potrebné postaviť plot na základe pásu alebo stĺpika.

Základy pásu sú inštalované pre ťažké ploty z tehál alebo betónu. Konštrukcia dreveného plotu v kombinácii s murovanými stĺpmi vyžaduje aj základovú stuhu.

Kolumnalové základy sa vyrábajú pre ľahké drevené konštrukcie alebo sieťoviny, keď hlavné zaťaženie zaberá stĺpiky.

Ľahký a originálny dizajn dosiek pre chaty

Aké typy oplotenia sú vhodné na usporiadanie chát a čo pre vidiecky dom?

Prútený plot z vŕby alebo lieska je vhodný pre dacha. Avšak pred jeho vybudovaním budete musieť pripraviť tyče pre plot a zakryť ich ochrannými impregnáciami.

A ak si vytvoríte drevený plot vo svojom vlastnom národnom štýle, potom bude vyhovovať ruskej chate a inej vidieckej chate. Najmä tradičný prútený navrhuje veľa variantov tkania pletencov a vzorov.

Jeden druh plotu - "prútený" z dosiek. Dekoratívne oplotenie, umožnenie vzduchu a vytvorenie koše. Nie je jednoduché postaviť takýto plot, ale stojí za to. Tento typ bude vyzerať krásne na prednej strane súkromného domu, najmä ak je zarámovaný kameňom.

Plot je najjednoduchší druh, tento súčasník našich starých rodičov sa vyznačuje jednoduchosťou konštrukcie a inštalácie, je vhodný na akomkoľvek území s vhodným rámcom.

Konštrukcia plotu "mriežka" sa vykonáva pomocou koľajníc umiestnených v rôznych smeroch. Smer môže byť vertikálny, horizontálny a diagonálny. V kombinácii s kovovými alebo tehlovými tyčami mriežka vyzerá zaujímavo a zaberá drahý vzhľad, ktorý je medzi majiteľmi domčekov a chát.

V chate je mriežka konštruovaný pre podporu popínavé rastliny (viniča, rôzne farby, rovnako uhorky) a použité ako dekoratívny prvok v zariadení alebo upínací tŕň priečelím.

"Ranč" - "priehľadný" pohľad na šermiarske farmy a územie pre prechádzky koní. Dosky sú pripevnené jeden pod druhým s veľkými medzerami. Pri inštalácii častejšej prepravky sa dizajn v krajine úspešne používa pri oplotení záhrady.

Schematické znázornenie spôsobov tkania dosky na oplotenie

Najmodernejší typ plotu je plot dosky, nie je to tak ťažké stavať sám, ako sa zdá na prvý pohľad.

Budete potrebovať:

 1. Podporné stĺpiky dlhé 3 metre.
 2. Dosky hobľované s dĺžkou 6 metrov a hrúbkou 25 mm.
 3. Klinec alebo skrutky.
 4. Úroveň.
 5. Boer benzín.
 6. Drvený kameň a betón.
 7. Lopata.
 8. Stredné dosky 2 m dlhé, 25 mm hrubé.

Vzdialenosti medzi podperami nie sú väčšie ako 3 metre, pri použití tenkých dosiek by sa vzdialenosti medzi stĺpmi mali znížiť na 2,5-2 metrov.

Vzdialenosť medzi hlavným a medziľahlým stĺpikom by mala byť rovnaká ako dĺžka dosky plus 3-4 cm.

Podporné póly sú žiaduce, aby boli betónované, pretože široké rozpätie vytvára zvýšené zaťaženie nosníkov a zvyšuje oplotenie plachty.

Pomoc! Plachtenie je vlastnosť objektov vnímať kinetickú energiu vzduchu, ak sa objekt zvýši plachtenie, ľahko podľahne nárazom vetra a môže "odletieť".

Vzdialenosť medzi zemou a spodným okrajom plotu by mala byť minimálne 10-15 cm. Aby ste zabránili posunu konštrukcie nadol, namontujte priečnu tyč upevnenú klincami alebo skrutkami do dreva.

Na ochranu pred hnilobou sa dno drevených stĺpov (100 x 100 mm) spracuje horúcou živicou alebo sa jednoducho vypestuje až do výskytu uhoľnej kôry. Horná časť je vyrezaná pod uhlom, takže deštruktívny účinok snehu alebo dažďa na strom bude klesať. Na kovových rúrach alebo profiloch (40 x 40 mm, hrúbka kovu 2 mm) naneste základný náter a vrchný kryt uzavrite "záplaty".

Náčrt označujúci smer tkania dosky pre plot

Najskôr je potrebné vytvoriť označenie územia pomocou kolíkov a závitov. Označujeme a merať vzdialenosti medzi podporami, nezabudneme na bránu a bránu. Na značkovacej čiare pozdĺž lana vyvŕtajte otvory s priemerom 25 cm a hĺbkou 100 cm.

Pokrytá pieskom na dne jamy, potom sa štrkových 1/3 dĺžky, zhutniť a nastaviť póly, ich tmelenie a vyhladenie výšky s pomocou vyrovnanie.

Zatiaľ čo cement zväčšuje, spracujeme hobľované dosky základnou a impregnáciou škodcov.

Inštalujeme vertikálne dosky s hrúbkou 25 mm a šírkou 100 mm medzi nosníky, ktoré slúžia na vytvorenie vzoru "tkania".

Prvá spodná lišta je umiestnená vo vzdialenosti 15-20 cm od zeme a pevne ju upevní pomocou samorezných skrutiek. Podobne upevnite horný nosník. Tkanie začína od vrcholu. Zrúcame dosky, ako tkanie koša v objednávke šachovnice.

Po skončení práce pokryjeme povrch plotu ľanovým olejom po vysušení - lakom alebo 2-3 vrstvami smaltu.

Vytvorenie plotu "mriežky" z dosky v dvoch verziách

Jednoduchý a praktický plot od mriežok

Pri konštrukcii plotu vznikajú pomerne často protikladné ciele. Prvou úlohou je otvorené letné s funkciou podpory hrozna. S touto úlohou sa vysporiada s tradičným mriežkovým plotom, pre rastliny je postavený s otvormi s priemerom najmenej 10-15 cm.

Ak chcete nainštalovať rošt, vytvorte "rám" stojanov väčšej šírky a hrúbky. Potom urobte "mriežku" a položte lamely paralelne a kolmo. Umiestnenie regálov v rovnakých intervaloch v uhle vzhľadom na seba vyžaduje presnosť a dobré oko.

Stĺpiky sú nastavené na základe rozmerov šírky roštu a priečne nosníky sú namontované na podperách. Medzi nimi sú skrutky rozpery, po ktorých je samotná "mriežka" pevná.

Druhou úlohou je otvoriť sekciu dacha a vietor tak, aby pôda rýchlejšie vysušila a zatvorila ju pred zvedavými vyhliadkami susedov. V takomto prípade vám pomôže mriežkový plot z dosiek, svojimi vlastnými rukami môže byť vyrobený aj z nespracovanej dosky. Neobvyklosť tohto plotu je, že vo svojom dizajne sa podobá na žalúzie, a preto je to nazývané.

Stĺpy pre tento typ sú inštalované ako kovové, tak aj drevené, príprava a inštalácia drevených stĺpov sa vyskytuje rovnako ako pri "plotovom" plotu. Kovové rúry zhora sú obložené doskami, na ktoré sú pripevnené horizontálne dosky - lamely.

Nastavenie "taniere", spočíva v upevnenie strešnej skrutkami (35 až 50 mm) na prvej doske pod uhlom tak, že sa spodná hrana lamely mohli držať vedľa 1.7-2 cm.

Taktiež položte nasledujúce pod spodný okraj predchádzajúcich dosiek, vyplňte plot. Posledná lamela je nainštalovaná bez naklonenia.

 • Všetko o inštalácii plotu z dosky vlastnými rukami
 • Nuance pri výbere a montáži ostnatých plôch
 • Aplikácia akrylových farieb na maľovanie plotov

K tomuto článku nie sú žiadne pripomienky. Zanechajte prvý komentár.

Kopírovanie materiálov je povolené len s uvedením zdroja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 22 = 27