Plot dosiek

Ako urobiť drevené oplotenie: krok za krokom inštrukcie (3 fotografie)

V posledných rokoch častejšie vidíte nielen nové drevené domy, ale aj ploty. Ľudia idú takýmto krokom vedome: získajú sa veľmi pekné výrobky. Dokonca súhlasia s pravidelným odtieňom, ale koľko bude, tak veľa a bude stáť. Ak patríte k takým milovníkom dreva, môžete byť užitočnými fotoreportami o tom, ako ľudia postavili drevený plot svojimi vlastnými rukami. Zvyčajne sa používajú zaujímavé riešenia. Možno nie vždy 100% správne, ale pracuje.

Fotografická správa 1: bežný plot dosiek (plot)

Tento plot bol nastavený s pravidelnou pomocou - potom najatý, potom dobrovoľní asistenti, ale väčšina plotu je zhromažďovaná v rukách majiteľa. Dosky boli najprv spracované a potom dodané na miesto, ktoré je už pripravené na použitie.

Toto je pohľad na stránku s nainštalovanými piliermi

Hlavná práca bola vykonaná na zimu - boli vykopané motoborom, prenajaté, jamy. Hlavná vec je vidieť, že vrták je neobývaný. Potom je proces ťažký aj na normálnej pôde. Urobili sme to: prvý deň sme vŕtali len 6 otvorov a stali sa skľúčenými: koľko viac robí všetko ostatné? No sused vyzval na výmenu čepele. S novou reznou časťou boli všetky ostatné vykonané na ľahký deň. Vykrojené mierne pod hĺbkou mraziacej plochy. Zmrazí sa na 1,2 m, hĺbka dier - 1,3 m (zaisťovacích "len v prípade, že"), pričom vzdialenosť medzi otvormi 3 m šnúra napätých medzi uhlovým značkami, označených až 3 m plôch (hádzanie doska) .. V dôsledku toho sa to presne ukázalo.

Po vyliatí hromady trosek do otvorov sa vložka vložila z ruberoidu, ktorý sa valil v dvoch vrstvách. V tejto rukáve vložené tyče 60 * 60 mm so stenou 3 mm. K nim, v spodnej časti, boli zosilnené kusy výstuže - aby sa lepšie držali, a tiež roh "štyridsať" pri upevnení budúceho oneskorenia. Podpery pred inštaláciou, alebo skôr dlho predtým, sú zafarbené a pokryté najskôr antikoróznym, potom dvoma vrstvami farby.

Posty boli nastavené do otvorov

Najdôležitejšie je správne postaviť tyče. Robili to tiež s káblom. Vystavené rohové stĺpy sú prísne na úrovni. Spočiatku bol jeden nastavený tak, aby vyčnieval o 1,8 metra, potom sa preniesol pomocou laserovej hladiny na druhú, ktorá je na rovnakej úrovni. Táto operácia sa opakovala so všetkými "krokmi". Vzpery a dorazy pomohol držať tlačidlo, kým pilierov, betón lit značku M 200. Potom, čo sa roztok uchopiť medzi vytiahol Vlákna pilierov - jedna nad vrcholky stĺpov už bolo uvedené, druhý stredná výšky - vedený to na vykazujúci ďalšie piliere.

1

Potom, čo naliali betón (za pár dní) všetky stĺpy, začali prelievať podstavec. Vyrobené prenosné debnenie z borovicových dosiek. Po reorganizácii postupne vylial sokl. Hlboko nezakryté - odstránili len trávnik. V dôsledku toho boli prijaté póly, medzi ktorými bol vyplnený betónový pás.

Pred montážou

Drevo bolo suché, farbené antiseptickou zmesou, ktorá sa mierne odfarbila. Rozjasnili sa jasné dosky. K stanoveným stĺpikom boli podpierkové tyče - pripevnené s úsekom 50 * 100 mm. Na vrchole nechali bar vedome. Po prvé, to vyzerá skôr, a za druhé, konce dosiek s otvorenými pórmi sú chránené. Tento stĺp bol upevnený na prvú dosku a pomocnú dosku, ktorá bola nastavená o tri metre neskôr. Preto boli jeden po druhom pripevnené dosky.

Začiatok montáže plotu

Pri inštalácii plotu je dôležité inštalovať prvú dosku striktne vertikálne. Skontrolujte olovnicu (niekoľkokrát oklamal úroveň, takže teraz všade, kde je zvislý dôležitý, skontrolujte olovnicu). Potom je otázka technológie. Pripojené dosky nie sú blízko, a s medzerou 1,2 cm do medzery sa udržuje stabilne, pričom hrúbka tejto platne je nájdené (obloženie) a odrezať kus rovnakej dĺžky ako plota - 1,8M práce je nasledujúci: .. A sa finálna shtaketinu obkladový pás. Na už pribitú podšívku pripevňujeme podšívku, podopierame ju pomocou závitoviek, zarovnáme hornú časť a potom ju pripevníme dvoma skrutkami na každú lagúnu. V dôsledku toho je medzera rovnaká. Takéto zaostrenie je možné, ak doska má ideálnu geometriu.

Medzery sú všade rovnaké

Pokiaľ ide o medzeru. Veľkosť (1,2 mm) bola ideálna. Ak sa pozriete vonku, nemôžete nič vidieť a z vnútra ulice vyzerá dobre.

Pohľad zo strany plotu

O výhodách dreveného plotu: susedov, ktorí mali plot z profilovaného obzavidovalis: v lete som bol na nádvorí v pohode, oni - ako v rúre, pod plotom, všetky kvety boli spálené. Máme hromadu farieb až neskoro na jeseň.

To je pohľad z boku

Fotografická správa 2: vodorovný plot neupravenej dosky "šachovnica"

Tento plot, ako z rozprávky. On sám čiastočne zhromaždil vlastník lokality. Zamestnaní pracovníci vykopali jamy, postavili póly. Práca na kovových rezacích tyčiach a varných doskách - zaslúžte si priateľa. Všetko ostatné vrátane spracovania dosky a montáže plotových častí sa vykonáva rukami majiteľa a jeho manželky (maľba).

Použité Neomietané s hrúbkou 20 mm, ploché leštené plochy na lisopilke (v súlade), ubúdať natočený nezávisle a leštené stroje, potom obalené antiseptickým "špongia" na báze vody farby kliešť. Naneste širokú kefku do dvoch vrstiev. Tu je výsledok prác.

Plot z neupravenej dosky

Na póloch sme použili kovové profilované rúry štvorcového tvaru: 60 * 60 mm, hrúbka steny 3 mm. V oboch stranách sú pripevnené hranaté dosky 150 * 30 mm. Upevnená vo vzdialenosti 10 cm od vrcholu, potom 100 cm a 190 cm. "Sendvič z dvoch dosiek bol zložený, vyvŕtaný, všetci boli pripevnení skrutkou so samostrediacou podložkou.

Ako sa stĺpy stali

Stĺpiky s celkovou výškou 3 m na 1 m sa betónmi do betónu. Sú vystavené na kábli roztiahnutom medzi predbežne vytvorenými ovládacími miestami. Postup je štandardný, neobvyklé je iba to, že vrchol (2 metre, ktorý zostáva nad zemou) je zabalený vo filme. Riešenie sa ukázalo byť správne: po preprave a betonáži bol film špinavý a drevo pod ním bolo čisté. Film sa odstránil po vysušení betónu.

Post-posted póly a prvý zostavený beh

Poradie montáže je:

 • Vyberte prvú dosku s ešte nižším okrajom.
 • Zmeriame vzdialenosť medzi pólmi, oddelíme dosku o kus o 1 cm kratší ako meraná vzdialenosť (aby sme boli normálni).
 • Namieseme rezaný koniec antiseptikom.
 • Pripevníme prvú dosku o 5 cm nad zemou, upevníme jej svorkami. Na každom okraji zvnútra zaskrutkujeme dve samorezné skrutky (45 mm).
 • Nastavenie zvislej polohy. Nájdeme stred, vložíme bar, nezostávame na zemi, okraj visí. Namontujte dve skrutky v hornej časti inštalovanej dosky.
 • Inštalácia nového popruhu. Mal by sa prekrývať aj najväčší priemer dna. Taktiež zatvára skrutky, ktoré držia strednú lištu.

Táto sekvencia sa zachováva na samom vrchole. Takže postupne sa vyberá beh. Všimnite si, že predchádzajúce pohľady majú skosené hrany, všetci vyzerajú "vonku": klesajúci dážď.

Postupne, jeden po druhom, plot sa vyvíja

Aby sa získal hladký horný okraj, boli vybrané, zdobené, zafarbené antiseptikom a následne fixované na konečné a vyrovnané všetky vrcholy v jednej línii.

Foto report 3: drevený plot plot

Jeden ďalší variant sa vykonáva prakticky "sólo". Splietaný drevený plot s vlastnými rukami bol zostavený takmer bez vonkajšej účasti. Niekedy v jeho asistentoch - v maľbách - pracovala jeho žena, druhý asistent - pes.

Ukázalo sa, že takýto plot dosky))

Pre vodorovné ohýbanie ohýbaných dosiek, ktoré sa nazýva aj oprat, niekedy rakúsky oplet, boli použité tieto materiály:

 • pre stĺpy profilové potrubie 60 * 60 mm, montážny krok 2,7 m;
 • Drevená doska, hobľovaná 100 * 20 mm, dĺžka 6 m;
 • medzikus 50 x 50 mm, ale je lepšie brať menej - je vhodnejšie ohýbať sa;

Dosky sa rozhodnú maľovať s antiseptikom s tmavým pigmentom, stĺpy sú svetlošedé. Zo vzdialenosti na tmavom pozadí ako stehy. Na koho to nie je príjemné - farba v tóne s doskami.

Farebné póly a prvé tri plaky, spletené medzi dvomi extrémmi

Najdôležitejším časom je odstránenie maľovania a sušenia dosiek. Ak sú pripravené, všetko ide dosť rýchlo: upevňovacie prvky sú minimálne, len prvá doska v úrovni je pevná, zvyšok je na ňom kladený. Dosky majú dĺžku šesť metrov, spletenú okolo troch stĺpov. Medzi pólmi je vzdialenosť asi 5,4 - 5,5 m, zvyšok vystupuje, výsledok však vyzerá ako pôvodný.

Je vhodnejšie zhromažďovať oplotenie-pletenie z dosiek nie sériami, ale vodorovne - doskami niekoľkých dosiek pozdĺž celej dĺžky

Hlavným zameraním je väzba prvých troch dosiek. Bez medzipriestorov sú jednoducho stohované: dve na jednej strane na okraji, jedna na druhej. Potom musia byť usporiadané tak, aby boli umiestnené nad sebou. Ak existujú dva asistenti, držia dosky na dvoch najbližších miestach a tretia osoba ohýba dosky a vkladá medzipriestor. Po nainštalovaní prvých troch dosiek sa spodná časť vyrovná a pripevní sa k stĺpikom (odľahčíme otvor a potom zaskrutkujeme skrutku).

Ako to vyzerá blízko a pod rohom

Ak vyrábate tkané drevené oplotenie z dosiek svojimi vlastnými rukami, je výhodnejšie, ak pri montáži nepribližujete okraje, ale horizontálne. Po prvé, spodné tri plaky boli splietané po celej dĺžke, vyrovnané a fixované. Potom zobral zvyšok - ako farba suší.

Toto je čelný pohľad. Môžete vidieť "chvosty", kde dosky skončia a začnú, ale nerozmazávajú obraz, dodávajú chuť

Jednoduchšia verzia - len tri piliere a kratšie dosky - sa zobrazuje vo videu. Tu sú stĺpy vyrobené z dreva, je zobrazená technológia ich inštalácie. Dobré video - celý proces editácie je pochopiteľný.

Vo všetkých troch príkladoch existujú dve fázy, ktoré sa dajú jasne vysledovať, čo, ak sa drevené ploty vykonáva sám, vezme veľa času. Prvým je inštalácia stožiarov a nalievanie základov alebo soklov. Druhá je práca na príprave dreva. Ak je lokalita nová, nie je obývaná, existujú problémy s bezpečnosťou a procesom maľovania a najmä brúsením - dlhým. Je logické kupovať drevo vopred a pripraviť ho a spracovať v dielni alebo v garáži. Keď je čas na postavenie dreveného plotu, odstráňte hotový materiál priamo na mieste tesne pred inštaláciou.

Ak sú všetky materiály pripravené, môžete si rýchlo vytvoriť drevený plot. Inštalácia samotného dreva netrvá dlho. Zo po celú dobu výstavby 40% času trávi na prípravu dosiek, ďalších 20% - na tréningových pracovných miest, ak sú kovové a 10% - v prípade, že drevo, dokonca 20% z ich inštalácie (póly). Preto zostava nie je tak veľa času.

Plot z neupravenej dosky. Plot z dosiek s vlastnými rukami. Ploty na letné bývanie

Farmy budú ťažiť zo všetkého, vrátane zvyškov po použití dreva. Doska alebo neupravená doska - je najvhodnejší materiál na výrobu plotu. Hlavným rozdielom tohto materiálu je to, že jeho okraje nie sú odrezané alebo čiastočne odrezané. Ale je možné použiť tieto dosky ako lát alebo oplášťovanie strechy, nosných konštrukcií, paluby a tak ďalej, to znamená, že tam, kde nie je nejaké špeciálne požiadavky týkajúce sa vzhľadu je.

Pred vytvorením plotu s vlastnými rukami, musíte to zvoliť kompetentne. Pred zakúpením tohto stavebného materiálu je potrebné venovať pozornosť niektorým bodom. Po prvé, na doskách by nemali byť žiadne uzly, pretože nielen narušujú štruktúru dreva a znižujú jeho vzhľad, ale tiež ovplyvňujú dlhovekosť materiálu. Nerezová doska sa získava z mäkkého dreva a jej kvalita sa dá hodnotiť niekoľkými parametrami:

 1. Povrch materiálu by nemal obsahovať otvory, trhliny, štiepky.
 2. Vyberte si croaker bez uzlov.
 3. Prierez musí mať správny tvar.

Výberom materiálu na vytvorenie plotu pre prímestské oblasti, mnohí používajú kamenné alebo vlnitej lepenky, ale ekonomicky najprijateľnejším riešením bude použitie dreva. Plot z neupravenej dosky môže byť umiestnený pre každého majiteľa, zatiaľ čo z tohto materiálu je možné vytvoriť veľmi originálny plot. Už sme spomenuli hlavné parametre pre výber tohto materiálu. Mimochodom, pred pokusom o inštaláciu plotu, mali by ste si byť istí, že k manipulácii s materiál ochrannej dezinfekcie - to bude nielen robiť plot povrch jasnejšie a krajšie, ale tiež pomáha chrániť pred účinkami negatívnych javov.

Ak chcete vytvoriť plot, musíme zakúpiť neomietnenú dosku a dodať ju na objekt. Okrem dosiek budete musieť zásobiť aj množstvo iných materiálov, a to profilovú rúrku, ktorá bude slúžiť ako nosné stĺpiky: jej prierez by mal byť 40x60 a dĺžka - nie menej ako tri metre. Ak chcete vypočítať počet kovových polotovarov, musíte brať do úvahy dĺžku budúceho plotu a plochu lokality. Predtým, než začnete s vlastnými rukami plot plotov, mali by ste vykonať všetky merania a naplánovať územie.

Podperné stĺpiky je potrebné vykopať do zeme a na zhutnenie je potrebný prípravný vankúš založený na štrku a piesku. by sa mala vypočítať hĺbka ponorenia pilierov, v závislosti na tom, čo správanie krajine v zimnom období, ale priemerná hĺbka nakvapkávaní. - 0,8 - 1,2 m medzi podperami je potrebné ponechať vzdialenosť asi 2,5 m fixáciu pilierov vykonáva za použitia konkrétne riešenia. zatiaľ čo samotné profily môžu byť potiahnuté zlúčeninou, ktorá ich chráni pred koróziou. Do stĺpikov, do ktorých boli vykopané, by mali byť pripevnené vodorovné úchytky, ku ktorým budú dosky pripevnené. Ich umiestnenie závisí výhradne od želania každého vlastníka lokality. Hlavným rysom lemovanie doska, ktorá môže robiť určitý druh oplotenia, a to najmä v prípade, doplnené dizajn krajiny pomocou skladieb z rezy dreva.

Čo je dobrý plot rezaného dreva?

Náklady na plot sú rozhodujúcim faktorom vysvetľujúcim popularitu tohto materiálu medzi kupujúcimi. Zároveň sa dá každému dizajnu zaujať zaujímavý vzhľad, napríklad pomocou obrázka na maľbe alebo inom návrhu. Druhou výhodou tohto plotu je jednoduchosť inštalácie, ktorú je možné vykonávať samostatne. Jedinou nevýhodou, ktorá je dosť významná, je potreba dodatočného spracovania, keďže strom musí byť impregnovaný antiseptikmi a pravidelne obnovovať lak.

Neomietané doska, a to napriek tomu, že sa javí ako odpadový produkt pri výrobe dosiek, - šetrné k životnému prostrediu materiál, ktorý možno použiť na vytvorenie ozdobné ploty, stavebné steny v stodôl a prístavieb k vytvoreniu bedňu. V tomto prípade inštalácia plotu jeho technológiou nemôže byť nižšia ako konštrukcia domu. A pretože zodpovední vlastníci dokonca vytvoriť plot na nadácii, takže je spoľahlivý, silný a trvanlivý. Je ľahké vysledovať analógiu týchto dvoch stavebných procesov:

 1. Pri stavbe domov a plôch sa používa základňa.
 2. V obidvoch prípadoch sa dosky môžu prekrývať.
 3. Doska ako stavebný materiál vyžaduje špeciálnu starostlivosť, a to impregnáciu. Z toho, čo je potrebné chrániť plot - voda, slnko, sneh, kôrovce a hlodavce. To platí aj pre drevené ploty a drevené steny.
 4. Obe procesy - budovanie chaty a inštalácia plotu - sa môžu vykonávať nezávisle.

V každom prípade doska vyžaduje špeciálnu impregnáciu z atmosférických vplyvov, ako aj kôrovcov a rozpadu. Horný okraj plotu, rovnako ako steny domu, je žiaduce pokryť strechu alebo ochranný kryt. A čo je najdôležitejšie - a steny domu, a ploty z neporavenej dosky môžu byť ľahko postavené s vlastnými rukami, ale ako, naše pokyny povedať.

Fáza jedna: vylievanie nadácie

Samozrejme, nie každý robí na základe nadácie plot neupravených dosiek, ale ak je plot dostatočne masívny, potom bez posilnenia základne je nevyhnutné. Ak chcete vytvoriť dostatočné množstvo oplotenia, ktoré by bolo dostatočne rozmazané alebo stacionárne. Prvá metóda je najbežnejšia a najhospodárnejšia. Plnenie sa uskutoční v niekoľkých fázach:

 1. Najprv sa urobí značenie: kvôli tomu sú kolíky vyvedené do rohov miesta, ktoré sú spojené s lanom. Takže vytvoríme značkovú čiaru.
 2. Každé dva až tri metre pripravujeme otvory. Stúpanie závisí od počtu a dĺžky dosiek, ktoré sa použijú na vytvorenie plotu. Studňa musí mať dostatočnú hĺbku.
 3. Kanály sme umiestnili do hotových dier.
 4. V dierach nalejeme zmes drveného kameňa, piesku a cementu. Pridajte vodu, kým nezírete kávu.
 5. Zarovnajte stĺpy a nechajte, kým sa betón vytvrdne.

Ploty na dávanie môžu byť vykonané niekoľkými spôsobmi. Nerezová doska môže byť namontovaná horizontálne, vertikálne alebo prekrývajúca sa. Najjednoduchším spôsobom je položiť dosky vodorovne: na trámy dopĺňame dosky alebo ich upevňujeme skrutkami. Keďže materiál má neošetrené okraje na odstránenie drážok, môžete ich zatvoriť na vnútornej strane pomocou rovnakých dosiek. Zvislý plot má zložitejšiu konštrukciu: na priečnych doskách zhora a zhora je potrebné materiál naplniť.

Ochrana pred škodcami - jadrom základov

Každý plot z dosiek musí byť nevyhnutne spracovaný, pretože každý prírodný materiál je vystavený širokému spektru vplyvov. Zabezpečte ochranu viacerými spôsobmi: farbou, lakom alebo antiseptickou kompozíciou. V ideálnom prípade by sa však tieto práce mali vykonávať vopred. Po prvé, dosky musia byť čistené z kôry, brúsené a namočené s antiseptickými činidlami alebo základnými nátermi - to ochráni povrch pred biologickými faktormi. V druhej etape dokončíme povrchovú úpravu, napríklad lak s farbou alebo špeciálnym náterom na drevo.

Aby sa zabezpečilo, že plot neporavenej dosky má estetický vzhľad a súčasne trvá dlhšie, je možné vykonať niekoľko činností. Napríklad, aby sa zabránilo hromadeniu vlhkosti na plotu, môžete ju zakryť improvizovaným vrchlíkom. Okrem toho môže byť plot na ozdobný vzhľad, napríklad zdobenie kvetín s kvetmi alebo maľovanie v zaujímavých kompozíciách.

Mnohí odmietajú vybudovať tradičný drevený plot, ktorý sa postupne nahrádza plotom. Vďaka tomuto materiálu je plot dokonale rovný a atraktívny. V rovnakej dobe, plot môže byť ľubovoľná výška, tvar, farba, takže predmestské oblasti originálne a štýlové. Charakteristické vlastnosti oplotenia sú:

 • univerzálnosť - drevené ploty harmonicky zapadajú do krajiny, dokonale kombinované s tehál, kameňom, betónom, kovom;
 • Jednoduchosť inštalácie - inštalácia plotu môže byť vykonaná nezávisle bez účasti odborníkov;
 • pohodlie starostlivosti, ktoré pozostáva len z včasného vyfarbenia a odstránenia porúch, ktoré sa môžu z času na čas vyskytnúť;
 • spoľahlivosť;
 • možnosť pristátia vedľa oplotenia kvetinových záhonov.

Najprv budeme potrebovať stĺpy z kovových rúr alebo masívnych tyčí. Po druhé, priamo lešenia sú úzke regály, ktoré sú vytvorené z hobľovaných dosiek. Po tretie, žily budú umiestnené medzi stĺpy: potrebujeme materiály s dĺžkou do 2,5 m a úsekom 40 mm. Ak chcete vytvoriť plot oplotenia dosiek, materiál môže byť vyrobený sami alebo kúpil už pripravený. V prvom prípade musíte tvrdo pracovať a v druhom prípade môžete vykonať inštaláciu v ten istý deň. Jediné nebezpečenstvo - plot môže byť vytvorený z nekvalitných surovín, kvôli tomu, čo môže byť konštrukcia plotu skreslená. Ak materiál potrebuje vysušiť, musíte použiť drevo pre špeciálne sušičky.

Ak chcete vytvoriť bránu, ploty z plotu, musíte dodržiavať určitú technológiu.

 1. Definujte smer plotu.
 2. Vypúšťame miesto pod plotom z trosiek, buriny.
 3. Označujeme majáky a používame vlákno na určenie miest pod pólmi.
 4. Medzi pólmi ponecháme vzdialenosť približne tri metre, inak rozpätie medzi podperami môže viesť k prehĺbeniu pod váhou kolíkov.
 5. Inštalujeme nosné stĺpiky do zeme, ak potrebujeme posilniť konštrukciu - používame cementovo-pieskovú maltu.
 6. Pre inštaláciu stĺpov je potrebné vykopať jamku približne 1,3 metra hlbokým. Vďaka štrkovým vankúšikom zabraňujeme vytláčaniu podložky pri zamrznutí pôdy.
 7. Po inštalácii stĺpikov je možné postaviť pruhy, ktoré sú pripevnené medzi pólmi, a dosky sú pripevnené k nim.
 8. Najskôr pripevníme držiak vertikálne a ostatné sú s ňou vyrovnané pozdĺž šablóny tvaru T.

Že ploty na letné sídlo boli krásne, je možné použiť rôzne spôsoby dekorácie. Povinné spracovanie, napríklad pomocou škvrny, laku alebo farby. Aby sa zlúčeniny lepšie prilepili k povrchu dosiek, musíte ich najprv očistiť brúsnym papierom. Farba chráni drevo pred mikroorganizmami a plesňou a lakom - od vlhkosti.

Napriek skutočnosti, že drevené konštrukcie sú už znova populárne, nie je potrebné vztýčiť plot okolo neho. Existuje mnoho ďalších možností. Napríklad je veľmi obľúbený pre inštaláciu vozíka na oplotenie, ktorý je vyrobený z pozinkovanej ocele a je pokrytý polymérnou kompozíciou. Tento materiál je charakterizovaný silou, spoľahlivosťou, trvanlivosťou, jednoduchou inštaláciou a nenáročnou starostlivosťou. Vytvorením takéhoto plotu sa nemôžete obávať, že to vytvorí dojem uzavretého priestoru, kde nebude žiadne svetlo. Vďaka širokej palete farieb je možné vytvoriť harmonický dizajn krajiny.

Na výrobu takýchto plôch sú póly potrebné vo forme tvarovaných rúr s úsekom 60x60. Podpery sa vlievajú do zeme do hĺbky 1,2 m, betón, ak je pôda voľná. Potom sa zvárané krížovej rúrky 40h20 a zvary sú liečení náter a náter vhodný pre farbu kovového plotu. Pripojíme bránu a bránu a vyzdvihneme potrebný hardvér. Tak, že rúrky sa nehromadí voda v tvári stĺpov možno namontovať plastové zátky. Evroshtaketnik je pripevnený k rámu pomocou skrutiek ošetrených, čím sa ponecháva medzeru medzi plotu je pomerne malý -. 2-4 cm Aby estetický vzhľad krytu, je možné dekorovať hrebeňovú latu.

Mnohí majitelia si vyberajú ekonomické ploty z neporavenej dosky. Fotografia ukazuje, že aj z takého materiálu je možné vytvoriť zaujímavú uzavretú konštrukciu. Akékoľvek plot z dreva vyzerá štýlovo a samozrejme zároveň aby ​​bolo možné demonštrovať alebo omietanie dosky v rustikálnom štýle v podobe plote alebo v duchu americkom ranči.

Kovové oplotenie je tiež obľúbené, pretože sú spoľahlivejšie a odolnejšie. Ale na druhej strane potrebujú aj ďalšie spracovanie z korózie a vlhkosti. Najhospodárnejším kovovým plotom a najjednoduchším z hľadiska erekcie je sieť Rabíča. Môžete jednoducho vytiahnuť na kovové póly alebo rám, alebo môžete vytvoriť samostatné sekcie. Komplexnejšie bude konštrukcia vlnitej siete, ktorá je preložením zakrivených drôtov. Takéto ploty sú harmonicky zdobené pomocou tkacích rastlín. Kovové kryty sa vyznačujú dlhou životnosťou, zvýšenou pevnosťou, požiarnou odolnosťou, estetickým vzhľadom a jednoduchou erekciou.

Náklady na materiály budú drahšie ako plot z vlnitej lepenky. V ideálnom prípade by sa mal použiť materiál s hrúbkou približne 0,5 mm. Takéto podlahy nebudú pokryté zúbkami a nestratia sa atraktívnosti. Najlepšie je použiť vlnitú lepenku s obojstranným povlakom z polyméru, čo zabráni škvrnám a korózii. Ak porovnáte cenu, najvýhodnejším riešením bude vybudovanie plotu kovového pletiva.

Plot je vyrobený z plastu. Vzhľadom na to, že sa moderné technológie neustále vyvíjajú a zlepšujú, dokonca aj tento materiál je spoľahlivejší, efektívnejší a kvalitnejší. Vytvorenie takéhoto plotu je jednoduché, zatiaľ čo štruktúra plotu bude silná a odolná voči tvorbe trhlín. Takýto plot bude odolný voči slnečnému žiareniu, teplotným zmenám, vysokej vlhkosti.

Plot môže byť vyrobený nezávisle a z akéhokoľvek materiálu. Mali by sa zohľadniť viaceré pravidlá:

 1. Konštrukcia ložiska musí byť vykonaná s prihliadnutím na hmotnosť plotu.
 2. Na základni ktoréhokoľvek plotu by mali byť stĺpy, ktoré sa spoľahlivo a husto prehĺbia a sú upevnené v zemi.
 3. Na základe toho, aký materiál bude plot postavený, závisí rozstup podpery.
 4. Pred vykonaním inštalácie sa musíte najprv oboznámiť s technológiou práce.

Vlastné zostavovanie je veľmi výhodné a ziskové, pretože môžete ovládať spotrebu zdrojov a ušetriť ich.

Výstavba domov

Plot na dvore alebo chalupe je vizitkou majiteľov domu. A originálne, krásne a funkčné plot, tým viac pôsobivý celok predmestskej oblasti, v dome a vlastníkmi týchto stavieb. Ale je zlé postaviť plot z tehál alebo kameňa, zo svojej podstaty, krásne a bohaté vyzerajúci, ak máte chuť a skúsenosti, takmer nemožné. Ďalšia vec, keď ako stavebný materiál použitý pre plot lemovanie doske - lacné a originálne stavebný a dekoračný materiál, môže výrazne ušetriť peniaze a vytvoriť 100% jedinečný, jedinečný, dekoratívne a veľmi funkčné plot.

Neporiadaná doska: identifikácia a typy

Čo je neomietnuté dosky jasne už zo samotného slova "neupravené" 9raquo; - to sú dosky s neliečenými, neobrezanými, nerovnými okrajmi s kôrou alebo bez kôry.

Existuje niekoľko typov neporušených dosiek:

- priamo neomietnuté dosky: doska s nespracovanými, nerovnomernými, originálnymi hranami pokrytými kôrou alebo bez nej.

- doska: Druh neomietané doska, až do nedávnej doby, bol považovaný iba výroba drevný odpad, získaný pri rezaní log a má polkruhový tvar, na jednej strane dosky pokryté kôry alebo jeho neprítomnosti.

Nerezová doska: použite

Nerezová doska - Docela lacné stavebné a dokončovacie materiály. Ale v každom prípade - šetrné k životnému prostrediu, pretože je to skutočný strom. Po preukázaní predstavivosti a vynaliezavosti môžete výrazne ušetriť peniaze, ale vytvoriť pevnú a krásnu štruktúru.

Napríklad Neomietané sa používa nielen ako východiskový materiál alebo základ pre čip, ale aj pre interiér aj exteriér domov, kúpele, tŕne,

ako aj výstavba plôch.

Nezdravé doskové ohradenie: druhy

Plot z neomietnutých dosiek, či už sú to dosky alebo priamo neomietnuté dosky, je rovnaký drevený plot. Preto môžeme rozlíšiť tieto typy plotov od neupravenej dosky.

Podľa spôsobu založenia je plot neupravenej dosky:

- neomietaná doska so závesnou páskou;

- plot z neupravených dosiek so stĺpovitým podkladom.

Podľa spôsobu kombinácie materiálov môže byť drevený plot vyrobený z neomietanej dosky nasledovný:

- plot z čistého dreva: ako základný stavebný materiál je nepoškodená doska alebo croaker, ktoré sú pripevnené k dreveným stĺpikom.

- plot z dreva a kovu: ako hlavný materiál pre plot sú neopracované dosky alebo croaker, ale póly - kov, ako brána, ktoré môžu byť z profilovaného plechu.

- plot dreva a betónu / kameňa / tehly: hlavná plot materiál - doska alebo okraj tabule, ale póly, a často tiež súčasťou základovej (pásku), z kameňa alebo tehál, alebo zdobené s nimi, ako sú nielen funkčné, ale aj dekoratívne.

- plot dreva a betónu / kameňa / tehly s prvkami kovania: Opäť platí, že základný materiál - dosky, piliere a nadácie - kameňa alebo tehál, a ďalšie dekorácie a zvyšovaním výška ploty - kované vzory.

Mimochodom samotné zariadenie plot, t. umiestnenie na neho neupravená doska:

- neporušená doska, vertikálna, kde bez ohľadu na zvolený vzor a krok inštalácie dosiek sú všetky usporiadané vertikálne. V tomto prípade môžu byť možnosti inštalácie samotných dosiek úplne odlišné:

- horizontálne nekompenzované doskové ohradenie, kde je doska alebo neupravená doska striktne horizontálna. Spôsoby pokladania a inštalácie dosky môžu byť odlišné, ale nie menšie ako výherné s vertikálnou inštaláciou dosky.

Po dohode sa všetky ploty neporušenej dosky môžu rozdeliť na:

- dočasné ploty z neopracovaných dosiek alebo dosiek, inštalovaných počas trvania akejkoľvek práce.

- funkčnosť: Často to kapitálové ploty sa zakladací zariadení, a tiež pripravené s použitím purifikovanej z kôry, spracováva osobitné prostriedky, dosky alebo lištových dosiek. Tento plot bude trvať dlhú dobu a chrániť dom pred zvedavými pohľadmi a útočníci útoky.

- dekoračné: ako základný materiál pre takýto plot, môžete použiť akúkoľvek neomietnutú dosku, prípadne s prítomnosťou kôry. Tento plot je často inštalovaný s použitím stĺpcovej základne a, bohužiaľ, ak je kôra na doskách - má krátku životnosť. V kôre je hmyz, ktorý ničí strom. A odstrániť ich z kôry pomocou insekticídov úplne, je to jednoducho nemožné.

Predtým, ako začnete stavať plot neupravených dosiek, potrebujete vedieť, ktorá doska je potrebná pre dobrý plot:

- Netkané dosky by mali byť aspoň 20 cm široké, Aby ste predišli poškodeniu a rozdeľovaniu pri inštalácii plotu.

- Hrúbka dosky pre plot by mala byť aspoň 2 cm, znova, pre trvalé a ľahšie, pohodlné a trvácne upevnenie dosky ako takej, a takisto na získanie odolnejšieho plotu.

- dĺžka neporavenej dosky alebo dosky môže byť ľubovoľná, ale výhodne rovnaká, Toto je obzvlášť dôležité pri konštrukcii vodorovného plotu z neupravenej dosky, takže rozpätia sú rovnaké a čisté.

- doska je suchá príjem - jedno z najdôležitejších kritérií, pretože nie je sušia sýček, za prvé, nie je liečená protektívnej látok a lakov, a za druhé, po inštalácii mokrej dosky, pod vplyvom vonkajšieho prostredia, môže byť rozdelená, odskrutkovať, tj úplne zničiť vzhľad a integritu plotu.

Potom, definoval charakter hrana dosku pre stavbu plotu IT, definovať, ktorým vzor dosiek a vykonávať výpočty, koľko by mali byť dosky na plot. Na toto číslo pridať ďalšie približne 15-20% populácie, v prípade dosky (na doske - odpadový produkt, a preto nie je podmienkou byť) v prípade použitia je lemovanie doska, a 5-10%.

Pre väčšiu trvanlivosť a presnosť plotu je potrebné vyčistiť kôru, v ktorej žijú a reprodukujú huby a hmyz, ako je tu znázornené

A ako spracovať plotové panely povedať odborníkom:

škvrny, impregnácia, laky alebo fasádne farby pomôžu chrániť drevené ploty pred plesňami, hubami a blednutím po dobu 8-10 rokov.

Pokiaľ ide o konštrukciu rámu pre výstavbu plotu, plotové stĺpy z dosky môžu byť akékoľvek: kov, betón, kameň, tehla a drevo.

Zvláštna pozornosť je nutná pri stavbe plotu je drevená s drevenými stĺpmi: spodnú časť dreveného stĺpa by mali byť spracované iba impregnácia, ale aj asfalt krytiny alebo pokryté geotextíliou,

a použitie ako plnenie pre drevený stĺp betónu je veľmi žiaduce, pretože môže urýchliť zničenie dreva. Je lepšie používať sutiny.

Algoritmus nastavenia stĺpikov je nasledujúci: hĺbka - nie menej ako 1 m, vzdialenosť medzi pólmi - nie viac ako 2 - 2,5 m, čím menšia, tým silnejší bude plot.

Ako urobiť plot s croaker s vlastnými rukami povedať video:

Plot neupraveného doskového videa

Vzhľad a funkčnosť neupraveného plotu:

Ploty z neomietnutých dosiek

Súvisiace články

© Portál budovy StrPort 2011-2016. Články o opravách, konštrukcii, stavebných materiáloch.

Kopírovanie informácií z lokality je možné len so súhlasom redakcie alebo s priamym odkazom na zdroj. Právny základ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + 3 =