Kamenný plot

Kamenný plot s vlastnými rukami: výber materiálu, pokyn

Ploty z kameňa, používané človekom od nepamäti. V súčasnosti sú prírodné prírodné materiály vrátane kameňa na vrchole popularity. Obrovská rozmanitosť prírodného kameňa často vedie k zmätku obyvateľov. Preto je dôležité vybrať a urobiť správnu voľbu určitého typu kameňa, vhodného na stavbu plotu, koncipovaného dizajnu.

Výber materiálov (porovnávacia tabuľka)

- podiel 105-300 mm - 2500 rubľov / m3;

- Dlažobný kameň pre gabiony - 70-130 mm - 300 rubľov / m3.

Rovnako dôležitým stavebným materiálom pre kamenné ploty je umelý kameň. Jeho cena je oveľa nižšia ako cena prírodného kameňa.

Plot z škrupiny

Pred výstavbou kamenného plotu s vlastnými rukami, potrebujete určiť jeho presnú polohu, vypracovať plán výstavby, plán nadácií, ako aj odhadnúť požadovaný objem stavebných materiálov.

Ak je pozemok a vlastníctvo domu v tesnej blízkosti susedov, mali by ste zabezpečiť svoj písomný súhlas s výstavbou budovy. S cieľom vyhnúť sa nezrovnalostiam a sporom o hraniciach pozemkov je potrebné pripraviť a usporiadať balík dokumentov na výstavbu v úrade technického inventára. Tieto činnosti vám umožnia postaviť plot bez komplikácií a problémov.

Do prípravných fáz výstavby prírodného kameňa môžete tiež zahrnúť:

1
 • vyčistenie pôdy zo všetkých druhov nečistôt a jej usporiadanie (vyrovnanie);
 • označenie založenia nadácie podľa schém a výkresov. Označenie (plotové línie, brány, brány) v teréne sa vykonáva pomocou káblov pripevnených na stĺpiky;
 • nákup stavebných materiálov - kameň, piesok, cement, výstuže;
 • nákup potrebného náradia - zvárací stroj, lopata, nádrž na prípravu cementovej malty alebo malý betónový mixér.

Ďalším krokom pri výstavbe kamenného plotu je usporiadanie základov.

Plot z pieskovca

Vykopávanie výkopu pod základňou sa uskutočňuje podľa vyrobených značiek. Vzhľadom k tomu, že kameň je pomerne ťažký a silný stavebný materiál, základňa by mala ľahko odolávať správnemu zaťaženiu a zabezpečiť spoľahlivosť a pevnosť konštrukcie.

Vytvárajú sa ploty z kamenného materiálu výhradne na základe pásky založenej na železobetónových blokoch alebo tehloch. Vo fáze založenia nadácie je potrebné dodržiavať nasledujúce požiadavky a pravidlá:

 • pripravený šírka Základ musí byť väčšia, než je hrúbka plotu o 15,0 cm hlboký priekopa vykopaná na 80,0 cm Ak je plot postavený do výšky 2 m, hĺbka priekopa sa zvýši na 10,0 cm na meter plotu.;
 • Najprv je aplikovaný pieskový vankúš, ktorý nie je menší ako 50,0 mm, ktorý sa rozleje a pošliapa;
 • potom je murivo železobetónových blokov vyrobené s maltou a prídavnou spojovacou výstužou s priemerom od 30,0 do 40,0 mm;
 • potom sa umiestni do drážky vystužená kostra, okolo ktorého sa usadiť debnenie obvodové dosky, sa týči nad zemou približne 20,0-30,0 cm, a celá konštrukcia je naplnená roztokom;
 • demontáž debnenia sa vykonáva po niekoľkých týždňoch (3-4 týždne), po konečnom vytvrdnutí zálievky;
 • otvory brány a brán vyžadujú inštaláciu nosných stĺpikov, takže oporné časti sú zakopané a vyplnené železobetónom.

Vápencový plot

Na urýchlenie stavebných prác musia byť všetky póly postavené súčasne. Pri konštrukcii kamenných krytov sa široko používajú plávajúce formy (debnenie). Aby ste to dosiahli, je potrebné urobiť potrebné množstvo sekcionálneho debnenia zo samorezných skrutiek a dosiek s výškou približne 150 mm. Vnútorné parametre zodpovedajú veľkosti základov. Pre jeden stĺpec sú potrebné 2 kusy skladacieho debnenia.

Po vytvorení kostrových prvkov by ste mali postupovať podľa nasledujúceho algoritmu:

 • Pripevnil debnenie a položil pôvodnú vrstvu kameňa. Sú položené tak, aby boli čo najbližšie k skladacej forme a navzájom;
 • ďalšie husté plnenie vyplní všetky praskliny a dutiny;
 • potom sa ďalšie debnenie upevní samořeznými skrutkami a náplň s kameňom a maltou je podobná.

Za deň alebo dva sa môžu odstrániť spodné časti demontovateľných foriem a začať s výstavbou nasledujúcich vrstiev. Dutiny objavené po demontáži debnenia musia byť ihneď naplnené roztokom. V miestach zafixovania oneskorenia by ste mali uvoľniť kovové rohy, ktoré sú zvárané na potrubiach.

Vytvorené a postavené stĺpy by mali byť chránené pred účinkami atmosférických zrážok. Perfektnou možnosťou je inštalácia plastových alebo kovových uzáverov.

Plot v žule

Konštrukcia steny plotov začína aplikáciou značiek na základoch. Rozpätia kamenných plôch sú už vyrobené s tyčami na 100,0 mm, to znamená, že stena sa pohybuje smerom dovnútra o 50,0 mm od vonkajšej a vnútornej strany. Na okrajoch steny pomocou úrovne vytvára symetrickú inštaláciu kameňov. Optimálna veľkosť kameňov pre pokládku steny je až 25,0 cm.

Na napätí medzi úsekmi sú priadza orientované počas následného pokladania steny. Pre pohodlie práce a pevnosť konštrukcie kameňov sa odporúča položiť rovnú stranu smerom hore, opatrne vyplniť medzery a dutiny medzi nimi pomocou cementovo-pieskovej malty.

Riadky murovacích stien sa odporúčajú s bandážovaním. Pre horný rad rozpätia plotu je ten kameň vybratý rovnako vo veľkosti. Tento výber umožní, aby horná časť plotu bola vyrovnaná.

Dlažobný plot

Povrchová úprava a spájanie sú konečné procesy výstavby plôch z prírodného a umelého kameňa.

Švy z kamenného muriva môžu byť vyšívané tromi spôsobmi: hlboké, konvexné a plytké. Prvá možnosť vizuálne zvyšuje množstvo muriva.

 • Škrabka - pás kovu (4 mm x 150 mm x 2,5 mm), ktorého koniec je umiestnený výstupok ( "zubov") s rozmermi 10,0 mm x 20,0 m;
 • ploché hrebene a kefy s kovovým napnutím;
 • kúsky handier a penovej gumy.

Krok za krokom hlboké basting vyzerá takto:

 • čistenie kameňov a švíkov pomocou kovovej kefy;
 • vytvorenie čistých, obdĺžnikových priehlbín až 20,0 mm pomocou čistiaceho prostriedku;
 • umytie švov a kameňov penovou gumou.

Ak ignorujete švy, vonkajšia príťažlivosť kamenného plotu sa výrazne zhorší.

Hlavnou výzdobou prírodného kameňa je textúra a farba. Preto postavené ploty z prírodného kameňa sú sebestačné a nevyžadujú použitie dekoratívnych detailov na zlepšenie vzhľadu. Ak je to žiaduce, horná časť stĺpov môže byť vybavená chytrými vodotesnými konštrukciami - kapucňami s vrcholmi.

Často monumentálne kamenné ploty zdobia prelamované kovania, rôzne lampy a "živé" ozdobné prvky - popínavé rastliny -lianami (vínna réva, ruže).

Plátky slepých plôch je možné oživiť pomocou sklenenej mozaiky, panelu z plastových fliaš a použitých CD. Použitie určitých ozdobných detailov závisí od preferencií a želaní vlastníkov pozemkov, na ktorých sú postavené kamenné ploty.

Ploty z kameňa majú mnoho pozitívnych výhod, ale napriek tomu existuje niekoľko nedostatkov:

 • vybudovanie kamenného plotu - pomerne dlhý a namáhavý konštrukčný postup;
 • na výstavbu takýchto zariadení vyžaduje základ;
 • vysoké náklady na niektoré materiály z prírodného kameňa.

Výstavba kamenných plôch oveľa drahšie ako bane dreva alebo kovu. Usporiadanie nadácie, náklady na prírodný materiál, náklady na jeho dopravu, zaplatenie prípadnej dodatočnej pracovnej sily si vyžiada značné investície do fondov. Zníženie finančných nákladov môže byť vykonávaním samotných stavebných prác.

V súčasnej dobe prijímať majstrovské kurzy (video tutoriály) na stavbu kamenných stavieb, vrátane oplotenia, nie je zložité, stačí ísť do "YouTube" a použite vyhľadávač pre výber vhodného klip. Príklad plot vápenca s hlbokými stehy:

Nižšie je niekoľko fotografií, na ktorých môžete vidieť rôzne prevedenie kamenného plotu:

"Mosaic" kamenný plot.

Kamenný plot z buta neponúka žiadne mechanické, chemické a atmosférické vplyvy.

Zaujímavá verzia plotu z kameňa v mriežke.

Plot z prírodného kameňa zdobený kovaním.

Pieskovcové ploty sú všeobecne bežné a majú nezmenený úspech.

Rovnako populárne s majiteľmi domov sú kombinované ploty.

Video nižšie ukazuje, ako správne položiť sutinu. Vysvetľuje funkcie rohovej knihy.

Kamenný plot s vlastnými rukami

Doteraz používatelia používajú rôzne materiály a ich kombinácie, ako aj technológiu na výstavbu plotu. Jeden z najsilnejších je kameň. Bude dlhodobo slúžiť a bude spoľahlivo chrániť majetok pred neoprávnenými narušeniami. Vo väčšine prípadov sa profesionálni stavitelia zaoberajú erekciou. Ale ak je čas, môžete vytvoriť kamenný plot s vlastnými rukami. Aby ste to urobili, musíte brať do úvahy rady odborníkov a postupovať podľa podrobných pokynov uvedených v tomto článku.

Charakteristiky kameňa a jeho hlavné typy

Kameň pre plot sa už dlho používa. Dokonca aj v dávnych dobách ho ľudia používali na ochranu svojich domovov. V modernej konštrukcii a krajinnom dizajne sú prírodné materiály veľmi obľúbené. Široká škála prírodných a umelých kameňov vás môže viesť k zmätku. Je dôležité vybrať správny druh kameňa, ktorý bude zdôrazňovať zamýšľaný štýl a smer.

Variety prírodných kameňov sú veľa. Medzi nimi je niekoľko najpopulárnejších:

 1. Dlažobný kameň (kamenný kameň). Zcela bežná a cenovo dostupná možnosť. Napriek svojej jednoduchosti je to jeden z najodolnejších kameňov. Dlažobný kameň má v podstate šedú farbu, ktorú nie každý páči. Ale môžete si kúpiť červeno-hnedý dlažobný kameň.
 2. Štrk. Nemenej populárne veci. Vďaka rôznym frakciám môžete vytvoriť plot akéhokoľvek tvaru. Mnohé z nich kombinujú veľký a malý štrk. Druhá možnosť je vhodná na plnenie železného rámu. Často sa kombinuje s tehálou, aby sa vytvoril silný plot.
 3. Dolomitový kameň. Má plochý tvar, rozdielne veľkosti a hrúbku. Ten sa ťaží v horských povrchových baní. Vďaka svojej vysokej kvalite bude prírodný kameň nielen atraktívny, ale aj odolný.
 4. Vápenec. Tento kameň je rozdelený na niekoľko druhov, menovite škrupinový, mramorový, machový. Vďaka svojej jemnosti je vápenec veľmi ľahko ovládateľný. Preto je táto možnosť zvolená mnohými nováčikmi, ktorí sa rozhodli experimentovať s plotom. Jedinou nevýhodou je absorpcia vlhkosti. Aby sa zabránilo deštrukcii vápenca predbežne ošetreného hydrofobizátorom.
 5. Pieskovec. Po dlhé roky sa pieskovec používa na postavenie plôch na miestach. Medzi výhody patrí vysoká pevnosť, mrazuvzdornosť a odolnosť proti vlhkosti.
 6. Booth. Extrahujú ju z pieskovcových kameňov, vápencov a dolomitov. Tento kameň má nepravidelný tvar. Dĺžka rebra môže byť od 15 do 50 cm. Môže byť použitá nielen na stavbu, ale aj na oplotenie.

Nemenej populárne v posledných rokoch je možnosť oplotenia umelého kameňa. Jeho cena bude niekoľkonásobne nižšia ako prírodný kameň. Vo väčšine prípadov sa na jeho výrobu používa betón, do ktorého sa pridajú pigmenty. Získané výrobky sa ťažko odlišujú od prírodného kameňa.

Pred výberom je potrebné preskúmať stav podzemných vôd, okolie a tiež zohľadniť atmosférický vplyv.

Výhody a nevýhody plotu z kameňa

Pred stavbou odborníci odporúčajú oboznámiť sa so všetkými pozitívnymi stranami plotu z prírodného kameňa. Hlavné výhody:

 • životnosť nie je kratšia ako pol storočia a s ešte kvalitatívnejším a pravidelným znášaním;
 • pretože kameň je prírodný materiál, znamená to - je úplne ekologický a bezpečný;
 • veľké množstvo cien, ktoré sa líšia od typu kameňa a jeho zlomkov;
 • zvýšená požiarna bezpečnosť;
 • Jednoduchosť inštalácie (s touto prácou je možné zaobchádzať samostatne);
 • estetické vlastnosti kameňa harmonicky zapadajú do akejkoľvek krajiny;
 • možnosť kombinácie s rôznymi materiálmi.

Schéma inštalácie

Napriek prítomnosti veľkého zoznamu pozitívnych strán, plot z kameňa má niekoľko nevýhod:

 • vysoká cena (ceny niektorých materiálov sú veľmi vysoké);
 • aby sa zabezpečila pevnosť celej konštrukcie, bude vyžadovať základ.

Ak pracujete na vytvorení kamenného plotu svojimi vlastnými rukami, môžete výrazne znížiť náklady.

Existujú rôzne kamenné ploty, tu sú niektoré kombinácie kameňa a iných materiálov:

 1. Drevo a kameň - to je originálna kombinácia, pomocou ktorej môžete získať harmonický plot miesta. Celkom zložitý proces, ktorý vyžaduje osobitnú pozornosť, ako aj špeciálne zručnosti a predbežný vývoj.
 2. Kameň v mriežke. Medzi najnovším dizajnovým know-how, gabiony (z francúzskeho znamená "kamene v mriežkach") sa stali veľmi populárnymi. Základom plotu bude mriežka hrubého kovového drôtu, ktorá je naplnená štrkom malých a stredných frakcií. Okrem toho môžete použiť pozostatky stavebných materiálov (tehla, štrk, kameň). Forma plotu môže byť ľubovoľná - to všetko závisí od dizajnu. V dôsledku toho je možné získať plot s vysokou pevnosťou.
 3. Kameň a tehly. Najčastejšia kombinácia materiálov. Na vstavaných základov tehál položili stĺpy a niekoľko radov pre základňu. Vo výsledných letoch medzi stĺpmi ležal kameň. Táto kombinácia vám umožní vytvoriť prezentovateľný plot. Vysoká pevnosť, vytrvalosť, odolnosť voči náhlym zmenám teploty a zrážok ju robia obľúbenou.

Ak sa rozhodnete vytvoriť plot gabionov, môžete navyše používať živé tkáčske rastliny. Toto riešenie vyzerá veľmi originálne.

Etapy stavebných prác

Ak neviete, ako vytvoriť kamenný plot s vlastnými rukami, môžete sa oboznámiť s nasledujúcou technológiou:

 1. Nalievanie základov pásky. Treba poznamenať, že to môže byť vykonané dvoma hlavnými spôsobmi: betón, kamenivo a malta. Je nepochybné, že technológia s buta bude jednoduchšia, ale takáto základňa nebude veľmi spoľahlivá. Preto je lepšie používať betón, ktorý v dôsledku starnutia v priebehu niekoľkých mesiacov bude silný. Spustite ďalší krok až po úplnom vyschnutí substrátu.
 2. Hydroizolácie. Zvláštna pozornosť sa venuje hydroizolácii základov, ktoré sa vykonávajú v dvoch etapách. Prvá musí byť vykonaná pred nalievaním betónu pomocou strešnej plsti. Sú pokryté oboma stenami a dnom. Druhá fáza sa vykonáva po úplnom vysušení nadácie. Rovnaký strešný materiál sa položí na pripravenú plochu. Vďaka vodotesnosti sa voda nedostane do konštrukcie a nezačne ju zničiť.
 3. Murivo z kameňa. Hlavným procesom je murivo. Hlavným a dosť namáhavým procesom je výber kameňov vo veľkosti a tvare. Ak je to potrebné, môžete prestrihovať dlažobné kocky, ale bude to trvať veľa času a úsilia. Samotná technológia závisí úplne od typu kameňa. Napríklad pre pieskovec a upravený dlažobný kameň sa môže použiť murovaná muriva. Pri výbere sutiny stojí za zváženie technológie nastavenia debnenia. Najprv je potrebné odstrániť stĺpy, ktoré by mali byť širšie ako rozpätia.
 4. Spracovanie švov. Po úplnom vytvorení plotu môžete začať utesňovať všetky švy. Ak vám chýba tento dôležitý bod, príťažlivosť plotu sa stratí. Pre príliš hlboké švy je potrebné použiť dodatočné riešenie. Ak dôjde k veľkej kontaminácii kameňov, je potrebné prebytok vyčistiť kovovou kefou. Pri niektorých druhoch kameňov je potrebné odstrániť nezakusený roztok.

Dekoratívny plot dokončený nasekanou žulou

Niekedy je potrebné zmeniť vzhľad alebo dizajn plotu. Zmeniť krajinu, prítomnosť nedostatkov alebo veľa nezrovnalostí. V tomto prípade je drvená žula, ktorá dokáže oplotenie plotu dokonalé.

Na vykonanie práce je potrebné použiť fasádny základ. Po úplnom vysušení sa použije špeciálna lepidlá alebo cementová malta, do ktorých sa pridá zmäkčovadlo. Drvená žula je pevne pripevnená k pripravenému povrchu. Nezabudnite na rozšírenie švíkov a na konci utrite povrch.

Na dekoratívnu výzdobu kamenného plotu je možné použiť rôzne kombinácie plochých materiálov a stavebných omietok.

Výstavba plotu akéhokoľvek druhu kameňa je náročný proces. Výsledok však poteší každého. Investovaná práca, čas a náklady budú splatené prijatou pokutou a pôvodným druhom, ako aj vysokokvalitným plotom. To bude slúžiť majiteľom na mnoho rokov, bez straty svojej atraktívnosti.

Naučte sa z poskytnutého videa o funkciách vytvárania kamenného plotu:

Nižšie je niekoľko fotografií, na ktorých môžete vidieť rôzne prevedenie kamenného plotu:

Oplotenie oplotenia

Zaujímavá možnosť

So striekaním kamenných drobek

Kombinovaný plot

Z dlaždíc

Z divokého kameňa

Dokončená štiepanou žulou

Z umelého kameňa

Ploty z kameňa - odrody, konštrukcia vlastnými rukami

Keď premýšľame o konštrukcii plotu, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je rozhodnúť materiál. A ak hlavné kritériá sú stabilita, odolnosť a pevnosť, potom kameň je najlepším z možností.

Ploty z kameňa sú známe od dávnych čias.

Boli to skutočné mohutné steny, ktoré by odolali nielen náporu zlého počasia, ale tiež zadržali nepriateľa.

Stavať je možné s vlastnými rukami. Navyše nebudete mať len ochranu pred nežiaducim prenikaním, ale aj krásnym prvkom dizajnu krajiny.

Výhody a odrody kamenných plôch

Prečo by ste si mali vybrať tento typ oplotenia?

Pretože jeho výhody sú nasledovné:

 • životnosť je prakticky neobmedzená a bude závisieť skôr na kvalite malty používanej na jeho stavbu než na kameň;
 • kameň je prírodný materiál a v dôsledku toho je pre ľudí v okolí a prírodu ekologický a bezpečný;
 • širokú škálu cien v závislosti od odrody kameňa;
 • zvýšila požiarnu bezpečnosť;
 • na to, aby bol tento systém zavedený sám osebe;
 • jeho vzhľad je vhodný pre takmer akýkoľvek štýl a harmonicky sa mieša do okolitej krajiny.

Ploty z kameňa možno klasifikovať.

Na výstavbu plotu sa používajú tieto druhy prírodného kameňa:

 • Najlacnejšou možnosťou je prírodný kameň, ako je dlažobný kameň alebo kamenný kameň. Aj keď je lacná, jeho sila je veľmi vysoká. Samozrejme, môžete výrazne ušetriť tým, že ju vyberiete sám na poliach. Ale bude to šedá, temná farba, ale nie je žiadny spor o vkusoch. Ale je lepšie vybrať červeno-hnedý dlažobný kameň. Má zaoblený tvar, ktorý dáva plotu určitú drsnosť. Ak chcete mať hladký povrch, potom kameň musí byť rozbitý pomocou kladiva, aby ste dostali rovinný povrch na štiepku. Pamätajte si zároveň na bezpečnostné opatrenia. Náklady na takýto materiál na 1 kg sú okolo 4 rubľov.
 • Najčastejšie používané materiály sú štrk rôznych frakcií a štrku. Zvyčajne tiež vyberte červeno-hnedú farbu. Používajú sa menej často kvôli skutočnosti, že ide o malý materiál. Najčastejšie, aby sa dala taká pevnosť oplotenia, rohy a základňa sú z tehál. A vo všeobecnosti, plot tehly a kameňa vyzerá zaujímavo. Cena je 10-15 rubľov. za 1 kg.
 • Dolomitový kameň - ploché, má inú veľkosť, tvar a hrúbku, ťažené v lomoch, kde explodujú skaly.
 • Vápenec má niekoľko odrôd. Je to škrupina, mramor, mech. Cena za 1 štvorcový. m čelí asi 250 rubľov. Okrem toho je mäkká skala, ktorá je veľmi ľahko ovládateľný, ale tam je nevýhoda - absorbuje vlhkosť a pokazí v chladnom a vlhkom podnebí, takže je nutné vopred ošetriť kameň hydrophobizator.
 • Pieskovec sa používa dlho a je tiež veľmi populárny. Je odolný, dobre znášal mráz, odolný voči vlhkosti. Môže mať leštený povrch (väčšinou sa nepoužíva pri stavbe dacha), tesannuyu. Môže to byť aj štiepaný materiál.
 • Kameň lomu má nepravidelný tvar, dĺžka rebra je od 15 do 50 cm, je získaná z dolomitov, pieskovcov a vápencov. Používajú sa na konštrukciu aj na obkladanie.

Tiež si môžete vybrať, či to bude divoký kameň alebo spracované.

V poslednej dobe popularita začala získavať umelý kameň. Je lacnejšia než prirodzená a vo svojej podstate je to bežný betón, ktorý dostal vzhľad prírodného materiálu. Životnosť 50 rokov, životnosť je mierne znížená s plotu usporiadanie v nízkom mieste alebo v blízkosti cesty.

Ak nie ste odborník, potom rozlišovať takýto kameň od prirodzeného je takmer nemožné. Na trhu tovarov nájdete umelý kameň akejkoľvek farby a štruktúry (hladký, štiepaný, drsný, roztrhnutý kameň a iné).

Širokú aplikáciu získal takzvaný francúzsky kameň. Vyrába sa pomocou špeciálneho stroja, ktorého princíp môžete pozrieť na video.

Môžete tak výrazne ušetriť na konštrukčnom materiáli. Najobľúbenejší typ bloku škváry bol na Kryme a konkuroval shellu.

Ako urobiť kamenný plot?

Ak sa rozhodnete postaviť plot vyrobený z prírodných materiálov, mali by ste vedieť, že sa jedná o pomalý proces, ktorý je časovo náročné a ťažké.

Stavebná technológia je nasledovná:

 • označujeme budúci plot;
 • založiť základ;
 • Postavíme plot.

Zdá sa, že všetko je jednoduché, ale hlbšie sa pozrieme na vyššie uvedené kroky.

Prvá fáza nezávisí od použitého materiálu a je vykonávaná rovnako pre všetky typy ohradených plôch. Najprv sa vykoná predbežné výkres plot definujú dĺžku, počítanie počtu potrebných materiálov v závislosti na predpokladanej výšky. Rovnako paralelne určiť výšku výšky zo všetkých strán lokality.

Výstavba kamenného plotu zahŕňa inštaláciu dostatočne pevného podkladu, pás s pokládkou kostry výstužných tyčí s hydroizoláciou. O niekoľko dní neskôr urobia debnenie na výstavbu podporných stĺpov. Je lepšie vystupovať z dosiek, veľkosť je rovnaká ako veľkosť stĺpika. Potom nainštalujeme debnenie na základňu, pripevníme ho k mriežke a vykonáme murivo.

Ak vyrábate dlažobný kameň, skúste vyzdvihnúť kamene s rovnakým priemerom (lepšie 20-30 cm). Riešenie pre lepenie prvkov sa vykonáva nasledovne: cement sa zmieša s pieskom (preosievaným, stredným, bez nečistôt z ílu) v pomere 1: 3. Môžete pridať farbu hnedú pre krásu (4 lyžice na 10 kôstkov). Zmes by nemala byť kvapalná, rozšírila sa. Keď práca prebieha, tvar kameňa sa dá nastaviť kladivom.

Na základovku nanášame maltu a potom ju položíme na rovnú stranu smerom von, tesne na seba. Všetky vytvarované dutiny by mali byť starostlivo uzavreté roztokom, aby sa zabránilo pádu na kameň, pretože je ťažké očistiť zamrznutú zmes a na to použiť kovovú kefu. Najdôležitejšie je nepoužívať vodu, pretože hrozí nebezpečenstvo prenikania cementu do kameňa, čo vedie k strate jeho prirodzenej farby (to sa stáva sivou).

Po dokončení položenia prvého riadku sa druhý spustí až po dni, pretože roztok musí vytvrdnúť. A keď úplne nedokončíte sériu, nemôžete zastaviť prácu. Ak však stále prerušujete, musíte neustále zalievať murivo tak, aby sa nezmrazilo.

Dokončená výstavba textílie plot kamene a po čistení môže byť vykonané spárovanie, ktorá bude obsahovať objem skrine a príťažlivosť. Robte to s úzkou špachtľou do hĺbky asi 1-1,5 cm.

Nad bránou pre krásu môžete vytvoriť oblúk. Špecialista potrebuje asi 100 dní na prácu asi 40 dní, trochu rýchlejšie - od dolomitu, pieskovca, vápenca, pretože je ľahšie spracovateľné. Ak sa rozhodnete urobiť všetko sami, je lepšie zavolať niekoľkým asistentom.

Komentáre (0)

Nové na stránkach

Sadenice vyvíjajú a vytvárajú vegetatívnu hmotu v obmedzenom objeme substrátu. A tento zväzok.

Zima - náročný test pre domáce zvieratá. Obzvlášť ťažké nosiť nosnice. Krátka.

Novoročné poviedky s darmi a zloženie slávnostného menu sa týkajú zdobenia domáceho interiéru.

Komfort chaty vybudovanej ďaleko od plynovodov je nepredstaviteľný bez kachlí. V chlade.

Pokrytie územia prímestskej oblasti sa považuje za samostatnú etapu usporiadania s plánovacími zónami a.

Spoločná fráza o živote psa v dnešnej dobe platí iba pre túlavých psov. ,

Nákup pozemku a plánovanie budúceho domu, musíte premýšľať o umiestnení.

Za posledných 10 rokov sa uskutočnila aktívna diskusia o seminároch a fóraach pre zeleninu a záhradníctvo.

V dnešnej dobe je ťažké nájsť osobu, ktorá o doskách nič nepočula.

Pri pohľade na tašky s cementom a hromadou piesku nie každý developer cíti sám seba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

40 − = 32