Kameň plot fotografie

Kamenný plot s vlastnými rukami

Doteraz používatelia používajú rôzne materiály a ich kombinácie, ako aj technológiu na výstavbu plotu. Jeden z najsilnejších je kameň. Bude dlhodobo slúžiť a bude spoľahlivo chrániť majetok pred neoprávnenými narušeniami. Vo väčšine prípadov sa profesionálni stavitelia zaoberajú erekciou. Ale ak je čas, môžete vytvoriť kamenný plot s vlastnými rukami. Aby ste to urobili, musíte brať do úvahy rady odborníkov a postupovať podľa podrobných pokynov uvedených v tomto článku.

Vlastnosti kameňa a jeho hlavné typy

Kameň pre plot sa už dlho používa. Dokonca aj v dávnych dobách ho ľudia používali na ochranu svojich domovov. V modernej konštrukcii a krajinnom dizajne sú prírodné materiály veľmi obľúbené. Široká škála prírodných a umelých kameňov vás môže viesť k zmätku. Je dôležité vybrať správny druh kameňa, ktorý bude zdôrazňovať zamýšľaný štýl a smer.

Variety prírodných kameňov sú veľa. Medzi nimi je niekoľko najpopulárnejších:

 1. Dlažobný kameň (kamenný kameň). Zcela bežná a cenovo dostupná možnosť. Napriek svojej jednoduchosti je to jeden z najodolnejších kameňov. Dlažobný kameň má v podstate šedú farbu, ktorú nie každý páči. Ale môžete si kúpiť červeno-hnedý dlažobný kameň.
 2. Štrk. Nemenej populárne veci. Vďaka rôznym frakciám môžete vytvoriť plot akéhokoľvek tvaru. Mnohé z nich kombinujú veľký a malý štrk. Druhá možnosť je vhodná na plnenie železného rámu. Často sa kombinuje s tehálou, aby sa vytvoril silný plot.
 3. Dolomitový kameň. Má plochý tvar, rozdielne veľkosti a hrúbku. Ten sa ťaží v horských povrchových baní. Vďaka svojej vysokej kvalite bude prírodný kameň nielen atraktívny, ale aj odolný.
 4. Vápenec. Tento kameň je rozdelený na niekoľko druhov, menovite škrupinový, mramorový, machový. Vďaka svojej jemnosti je vápenec veľmi ľahko ovládateľný. Preto je táto možnosť zvolená mnohými nováčikmi, ktorí sa rozhodli experimentovať s plotom. Jedinou nevýhodou je absorpcia vlhkosti. Aby sa zabránilo deštrukcii vápenca predbežne ošetreného hydrofobizátorom.
 5. Pieskovec. Po dlhé roky sa pieskovec používa na postavenie plôch na miestach. Medzi výhody patrí vysoká pevnosť, mrazuvzdornosť a odolnosť proti vlhkosti.
 6. Booth. Extrahujú ju z pieskovcových kameňov, vápencov a dolomitov. Tento kameň má nepravidelný tvar. Dĺžka rebra môže byť od 15 do 50 cm. Môže byť použitá nielen na stavbu, ale aj na oplotenie.

Nemenej populárne v posledných rokoch je možnosť oplotenia umelého kameňa. Jeho cena bude niekoľkonásobne nižšia ako prírodný kameň. Vo väčšine prípadov sa na jeho výrobu používa betón, do ktorého sa pridajú pigmenty. Získané výrobky sa ťažko odlišujú od prírodného kameňa.

Pred výberom je potrebné preskúmať stav podzemných vôd, okolie a tiež zohľadniť atmosférický vplyv.

Výhody a nevýhody plotu z kameňa

Pred stavbou odborníci odporúčajú oboznámiť sa so všetkými pozitívnymi stranami plotu z prírodného kameňa. Hlavné výhody:

 • životnosť nie je kratšia ako pol storočia a s ešte kvalitatívnejším a pravidelným znášaním;
 • pretože kameň je prírodný materiál, znamená to - je úplne ekologický a bezpečný;
 • veľké množstvo cien, ktoré sa líšia od typu kameňa a jeho zlomkov;
 • zvýšená požiarna bezpečnosť;
 • Jednoduchosť inštalácie (s touto prácou je možné zaobchádzať samostatne);
 • estetické vlastnosti kameňa harmonicky zapadajú do akejkoľvek krajiny;
 • možnosť kombinácie s rôznymi materiálmi.

Schéma inštalácie

1

Napriek prítomnosti veľkého zoznamu pozitívnych strán, plot z kameňa má niekoľko nevýhod:

 • vysoká cena (ceny niektorých materiálov sú veľmi vysoké);
 • aby sa zabezpečila pevnosť celej konštrukcie, bude vyžadovať základ.

Ak pracujete na vytvorení kamenného plotu svojimi vlastnými rukami, môžete výrazne znížiť náklady.

Existujú rôzne kamenné ploty, tu sú niektoré kombinácie kameňa a iných materiálov:

 1. Drevo a kameň - to je originálna kombinácia, pomocou ktorej môžete získať harmonický plot miesta. Celkom zložitý proces, ktorý vyžaduje osobitnú pozornosť, ako aj špeciálne zručnosti a predbežný vývoj.
 2. Kameň v mriežke. Medzi najnovším dizajnovým know-how, gabiony (z francúzskeho znamená "kamene v mriežkach") sa stali veľmi populárnymi. Základom plotu bude mriežka hrubého kovového drôtu, ktorá je naplnená štrkom malých a stredných frakcií. Okrem toho môžete použiť pozostatky stavebných materiálov (tehla, štrk, kameň). Forma plotu môže byť ľubovoľná - to všetko závisí od dizajnu. V dôsledku toho je možné získať plot s vysokou pevnosťou.
 3. Kameň a tehly. Najčastejšia kombinácia materiálov. Na vstavaných základov tehál položili stĺpy a niekoľko radov pre základňu. Vo výsledných letoch medzi stĺpmi ležal kameň. Táto kombinácia vám umožní vytvoriť prezentovateľný plot. Vysoká pevnosť, vytrvalosť, odolnosť voči náhlym zmenám teploty a zrážok ju robia obľúbenou.

Ak sa rozhodnete vytvoriť plot gabionov, môžete navyše používať živé tkáčske rastliny. Toto riešenie vyzerá veľmi originálne.

Etapy stavebných prác

Ak neviete, ako vytvoriť kamenný plot s vlastnými rukami, môžete sa oboznámiť s nasledujúcou technológiou:

 1. Nalievanie základov pásky. Treba poznamenať, že to môže byť vykonané dvoma hlavnými spôsobmi: betón, kamenivo a malta. Je nepochybné, že technológia s buta bude jednoduchšia, ale takáto základňa nebude veľmi spoľahlivá. Preto je lepšie používať betón, ktorý v dôsledku starnutia v priebehu niekoľkých mesiacov bude silný. Spustite ďalší krok až po úplnom vyschnutí substrátu.
 2. Hydroizolácie. Zvláštna pozornosť sa venuje hydroizolácii základov, ktoré sa vykonávajú v dvoch etapách. Prvá musí byť vykonaná pred nalievaním betónu pomocou strešnej plsti. Sú pokryté oboma stenami a dnom. Druhá fáza sa vykonáva po úplnom vysušení nadácie. Rovnaký strešný materiál sa položí na pripravenú plochu. Vďaka vodotesnosti sa voda nedostane do konštrukcie a nezačne ju zničiť.
 3. Murivo z kameňa. Hlavným procesom je murivo. Hlavným a dosť namáhavým procesom je výber kameňov vo veľkosti a tvare. Ak je to potrebné, môžete prestrihovať dlažobné kocky, ale bude to trvať veľa času a úsilia. Samotná technológia závisí úplne od typu kameňa. Napríklad pre pieskovec a upravený dlažobný kameň sa môže použiť murovaná muriva. Pri výbere sutiny stojí za zváženie technológie nastavenia debnenia. Najprv je potrebné odstrániť stĺpy, ktoré by mali byť širšie ako rozpätia.
 4. Spracovanie švov. Po úplnom vytvorení plotu môžete začať utesňovať všetky švy. Ak vám chýba tento dôležitý bod, príťažlivosť plotu sa stratí. Pre príliš hlboké švy je potrebné použiť dodatočné riešenie. Ak dôjde k veľkej kontaminácii kameňov, je potrebné prebytok vyčistiť kovovou kefou. Pri niektorých druhoch kameňov je potrebné odstrániť nezakusený roztok.

Dekoratívny plot dokončený nasekanou žulou

Niekedy je potrebné zmeniť vzhľad alebo dizajn plotu. Zmeniť krajinu, prítomnosť nedostatkov alebo veľa nezrovnalostí. V tomto prípade je drvená žula, ktorá dokáže oplotenie plotu dokonalé.

Na vykonanie práce je potrebné použiť fasádny základ. Po úplnom vysušení sa použije špeciálna lepidlá alebo cementová malta, do ktorých sa pridá zmäkčovadlo. Drvená žula je pevne pripevnená k pripravenému povrchu. Nezabudnite na rozšírenie švíkov a na konci utrite povrch.

Na dekoratívnu výzdobu kamenného plotu je možné použiť rôzne kombinácie plochých materiálov a stavebných omietok.

Výstavba plotu akéhokoľvek druhu kameňa je náročný proces. Výsledok však poteší každého. Investovaná práca, čas a náklady budú splatené prijatou pokutou a pôvodným druhom, ako aj vysokokvalitným plotom. To bude slúžiť majiteľom na mnoho rokov, bez straty svojej atraktívnosti.

Naučte sa z poskytnutého videa o funkciách vytvárania kamenného plotu:

Nižšie je niekoľko fotografií, na ktorých môžete vidieť rôzne prevedenie kamenného plotu:

Oplotenie oplotenia

Zaujímavá možnosť

So striekaním kamenných drobek

Kombinovaný plot

Z dlaždíc

Z divokého kameňa

Dokončená štiepanou žulou

Z umelého kameňa

Kamenný plot s vlastnými rukami

"Môj dom je moja pevnosť!". Ale aby sme plne realizovali gramotné výroky, mali by sme vážne premýšľať o oplotení - spoľahlivé, bezpečné a esteticky krásne. Ako si vybrať stavebný materiál a technológiu budovania samotnej konštrukcie je prvou vecou, ​​ktorú treba vyriešiť tým, že uvediete maximálne kreatívne zručnosti a zručnosti.

Je dôležité mať na pamäti, že "všetko nové je dobre zabudnuté staré". Pred stovkami storočí naši predkovia presne vedeli, ako vybudovať bezstarostný a zároveň trvalý plot. Sú to fragmenty kamenných plôch, ktoré prežili až do našich čias, čo dokazuje ich vynikajúce stabilné vlastnosti. A to všetko preto, že kameň je materiál prírodného pôvodu, ktorého spoľahlivosť bola skontrolovaná časom. Ale späť k hlavnej veci. Ako vytvoriť kamenný plot s vlastnými rukami?

Technológia budovania kamenného oplotenia zabezpečuje:

 • označenie plotu;
 • zakladanie základov;
 • stavba ochrannej lišty.

Než začnete stavbu plotu, prvá vec, ktorú stojí za to robiť značky, ktorá zahŕňa vytvorenie určenia predbežnej obytný plán dĺžky a výšky plotu, nesmieme zabudnúť ani na bránu a brány, a po prestávke kopať zákopy pre založenie. Majte na pamäti, že z prírodného kameňa je pomerne robustný a ťažké stavebné materiály, takže základom musia byť navrhnuté pre príslušné zaťaženie pre zaistenie pevnosti a spoľahlivosti konštrukcie.

Ako je znázornené na fotografii, postaviť si kameň s vlastnými rukami, postačí, aby ste držali 35-40 cm šírky zákopu a 70 cm hĺbky. Pri konštrukcii plotu s výškou väčšou ako 2 metre sa odporúča zvýšiť hĺbku zákopu o 10 cm pri každom metre plotu. Aby sa predišlo výskytu trhlín v podklade, mal by sa dno výkopu rozliať s troskami alebo pieskom o hrúbke 3-5 cm a položiť rám výstuže. Po nastavení debnenia pokračujte v plnení roztoku.

Kamenný plot s kameňom vlastnými rukami

Po asi 10 dní, je nutné začať stavbu debnenie pre pilierov podpory, a potom je nainštalovaný na základoch upevňovacími rošty a produkoval nasledujúci krok - pokládka.

Ak chcete vybudovať kamenný plot s vlastnými rukami, mali by ste použiť cementovú maltu s pieskom v pomere 1: 3. Na účely estetickej výzdoby môžete použiť hnedý pigment: 10 nádobiek cementovej malty sa používa 4 lyžice pigmentu.

Realizácia muriva sa uskutočňuje umiestnením kameňov plochou stranou smerom von, pevným pripevnením a nastavením tvaru kladivom. Dutiny pri murovaní sú vyplnené pieskomcementovou maltou. Treba poznamenať, že táto zmes nespadá na povrch samotného kameňa, a ak sa to stane, počkajte, kým úplne nevystrie a odstráňte ju špeciálnym kovovým štetcom. V žiadnom prípade by sa voda nemala používať, pretože sa môže spolu s roztokom dostať do kameňa a zmeniť farbu prirodzenej farby kamenného bloku.

na skutočnosti, že rýchlosť vybudovanie niekoľkých špecialistov kamenné steny je asi 35 dní pre 100 metrov báze, je nutné zavolať na pomoc niekoľkých asistentov do muriva nebolo predmetom tuhnutia. V prípade ukončenia kladenia akýchkoľvek donucovacích okolností stoja pred prácou posypeme vodou.

Technológia kladenia kamenného plotu s vlastnými rukami si môžete pozrieť na video, znova vizuálne zdôrazniť hlavné aspekty stavebného procesu.

Po dokončení všetkých prác na montáži oplotenia a odkvapkávaní kameňa môžete prejsť k vonkajšiemu dizajnu plotu a štiepeniu ševu pomocou úzkej špachtle.

Krásne kamenné ploty: nápady na realizáciu fotografií

Ak ste vždy veril, že dizajn a štýl sú dôležité iba pre interiéry a stavby, potom sa hlboko mýli. Vzhľad miesta na vidieku je rovnako dôležitý ako dizajn letnej chaty alebo vidieckej chaty, dovnútra a vonku. Len pri pohľade na fotografie kamenných plotov, budete si uvedomiť, že tieto elegantné a krásny dizajn nie sú len ochrán a obchodné úseky kariet, a dokonca ich "chuť". Starostlivé preštudovanie tohto materiálu a skúmanie fotografie štýlový, vysoko kvalitný ochrany z rôznych prírodných i umelých materiálov, určite si uvedomiť, ako je dôležité vybrať si ideálny plot, ktorý bude slúžiť nielen ako ochrannej konštrukcie, ale aj výzdoby stránke!

Oplotenie - rozmanitosť druhov

Spoľahlivý plot môže vyzdobiť lokalitu, upútať pozornosť, alebo naopak, jednoducho skrývať súkromné ​​vlastníctvo od pýchačných očí, bahna z ulice a nezvaných hostí.

Plot z prírodného kameňa

Prakticky každý kameň môže byť nazývaný materiál odolný, nenáročný na údržbu, odolné a vizuálne príťažlivý, to je prakticky nedobytný oplotenie stavby. Je však potrebné si uvedomiť, že návrh plôch nesignuje rôznorodosť. Ich vzhľad je závislá na piatich faktorov: forma kameňov, ich veľkosť, farbu balvany, na spôsobe, akým sú umiestnené, ako aj z plota-štýl (to môže byť kontinuálne, kombinované, kombinujú kameň a kovania, kovu alebo drevený plot a atď.).

Plot z tehál alebo balvanov ťažké vytvoriť delikátna, ale je celkom dobre možné, ak je to žiaduce, je štylizovaný veľmi odlišné éry, architektonické štýly, ako starovekej gréckej, orientálne, európske. Príklady takýchto môžete vidieť aj na prezentovaných fotografiách.

Kamenný plot môže mať veľmi odlišné výšky, ale spravidla je minimálna výška takých plôch výškou jeden a pol metra. Je to táto výška, ktorá účinne chráni a rovnako účinne izoluje od vonkajšieho sveta. Maximálna výška kamenných "obrov" môže dosiahnuť aj tri, štyri metre, ale častejšie sú ploty vo výške dva, dva a pol metra. Títo vykonávajú všetky svoje funkcie tak efektívne ako ich veľmi vysokí "bratia".

Typy krytov podľa typu muriva

Existujú tri hlavné druhy kamenného muriva: tis, vylepšený tis a tiež "divoký" buto:

 1. Prvá sa považuje za obyčajnú, tradičnú, pretože je potrebné brať len balvany správnej formy, ich povrch musí byť buď úplne hladký alebo štiepaný.
 2. Zdokonalené zdokonalenie muriva zahŕňa použitie kameňov, ktoré sú spracované ešte lepšie ako v prípade predchádzajúceho typu muriva. To znamená, že ich tvar by mal byť dokonalý, a povrch - veľmi hladký.
 3. Murivo "divoký" butov je vyrobený z akýchkoľvek prírodných kameňov, dokonca aj tých, ktoré majú veľmi nepravidelný tvar a ďaleko od dokonalého povrchu.

Typy oplotenia cestou výstavby

Betónový základ typ pásu potrebné pre akékoľvek kamenné stavbe, ale príspevky a socket činiť podľa ľubovôle, tieto prvky sú nevyhnutné posilniť štruktúru a dať mu pevnosť a tuhosť. V tejto sekcii, ktorá sa nachádza medzi kamennými stĺpmi môže byť vyplnená nielen s kameňmi alebo tehlami, ale aj z rôznych materiálov - podlahy, polykarbonátu, dreva, a dokonca aj kovaného kovu. Výber lacného materiálu, ako je vlnitá lepenka alebo polykarbonát, môže výrazne šetriť peniaze.

Okrem plôch vytvorených výlučne z kameňa moderné špecialisti veľmi odporúčajú zvažovať ploty so zmiešanou konštrukciou. Žiarivým príkladom je harmonická kombinácia kovaných prvkov a soklov a stĺpov z prírodného alebo umelého kameňa. Mreže takého oplotenia sú vyrobené z kovania, ktoré je bezpečne pripevnené k stĺpom z kameňa, na závesoch. V tomto prípade môžu byť stĺpy vyrobené z tehál, kameňa, žuly a akéhokoľvek iného kameňa.

Typy plôch, určené typom kameňa

Stavebné vlastnosti a vzhľad kameňov, ktoré sa používajú na vytvorenie plôch, umožňujú len výstavbu širokej škály štruktúr:

 • dolomitový kameň je spočiatku dostatočne plochý, ľahko sa volí správna hrúbka, je ľahké dať požadovaný tvar - to všetko dáva bohaté možnosti z hľadiska dizajnového oplotenia;

 • žula je veľmi ťažká a pomerne drahá, zriedka sa používa na ploty, ešte jeden mínus - na hrubom povrchu sa ľahko zhromažďuje nečistota;

 • s vápencom pôsobiť jednoduchšie, ale má strach z vlhkosti, aby sa zabránilo jej zničeniu kvôli tomu, kameň je ošetrený špeciálnym riešením, rovnaké vlastnosti platia pre pieskovec;
 • široko používaný a starý stavebný materiál shell škrupina, je porézny a mäkký, ale zároveň silný, dokonale odoláva mrazu a vlhkosti.

V závislosti od všeobecnej štylistiky lokality sa vyberá vytesaný kameň, hrubo drvený alebo stredne drvený kameň. Dnes môžete nájsť aj ploty, v ktorých sú harmonicky kombinované kamene s rôznymi povrchmi, rovnako ako kamene rôznych veľkostí a odtieňov. Je zaujímavé vidieť kombináciu hladkého a hladkého muriva, vytvoreného s použitím kusu, lešteného kameňa a muriva z drsného kameňa s prírodnými nepravidelnosťami. Dekorácia kamenných plôch poskytuje aj dostatok príležitostí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 + 4 =