Plot z trstiny

Ako urobiť plot stodoly?

Počul som, že môžete vytvoriť zaujímavý plot jednoduchých rákosov. Chcel by som sa naučiť tajomstvá technológie.

Technológia závisí od dizajnu.

Môžete sa dostať na veľký stôl, a ak ho nemáte, stačí použiť veľký list drevotriesky alebo dosiek. Rast trhať lepšie od augusta a na jeseň. Vystrihnite trstinu a nechajte ju vysušiť až do jari. Po vyzdvihnutí listov. Maslo vetvičky na stôl hornej vrstve 10 cm alebo viac, a Lay typ Jacks zmiešaných spodnej hlavou, v takom prípade, že sa neotáča na jednej strane husto v iných tenké. A šiť drôtom alebo silnou niťou. Jasný príklad firmvéru je vždy na dosah ruky - pozrite sa na metlu.

V dôsledku toho tieto "maty9quot;

Takéto polotovary môžu byť vyrobené z rôznych dĺžok.

Môžete ich tiež pripevniť k drevenému rámiku a urobiť si napríklad napríklad tu peknú snúbenicu.

1

alebo je to jednoduchšie

Pleshi je tu taká opatrovateľka vo vrstve jednej trstiny Nehovorím, príliš krehká sa to ukáže, nie je to bambus.

Vo všeobecnosti môžete použiť rôzne typy tkania.

Napríklad, tak by som rád tento druh viniča alebo vetvičky z kríkov alebo stromov. pevnejšie.

A ak spojíte fantáziu do väzby, potom to môžete skúsiť. Schémy viazania sa môžu tiež požičať z plôch z vínnej révy, vetvičky.

V našom regióne, môžete často vidieť ploty z tŕstia pre pera vykonané nasledovne: na drevené stĺpy podporu laty pribité na oboch stranách v dvoch až troch radoch a vertikálne v priestore medzi lamelami jednoducho vložiť rákosie. Ale je to možné a vodorovne tu

a potom sa môžete pokryť hlinkou, potom stenu ukáže alebo stenový plot.

Pre kuchynské záhrady, letné chaty, kvetinové záhony môžu byť vyrobené tu s takým tkanie, pri pohľade na obraz technológia je okamžite zrozumiteľné.

Neexistujú žiadne špeciálne technológie pre túto firmu, potrebujeme len dosť odložených trstiny a než kosenie. Jeden sa vyrovnať s tak ťažké potreba asistenta, potom budete musieť postaviť špeciálny stroj pre tkanie reed rohože a tu z rohoží budete prebudiť, aby sa plot.

Ako urobiť plot stoniek

Čo bude trvať, aby ste vytvorili plot trstiny?

Najskôr potrebujete palicu. Môžete si to buď sami obstarávať, alebo zamestnávať zamestnancov v tomto procese. Reed má schopnosť postupne získať späť vodné plochy, takže ostré rákosie mať žiadny problém, a to aj na jazerách a močiaroch, ktoré sú v súkromnom vlastníctve. Najlepším obdobím zberu surovín je koniec leta alebo začiatok jesene. Odrezané rákosy sa čistia z listov a sušia sa pod vrcholom až do jari.

Ak chcete odstrániť trstinu z trstiny, budete potrebovať pracovný stôl. Je dôležité, aby jeho dĺžka nie je menšia než 2 m a šírka je o niečo väčšia ako plánovaná šírka podložky. Tabuľka musí byť zostavené dohromady, z plochých dosiek, medzi ktoré je vľavo hrúbku medzery, tak, že sa voľne prešiel viazací drôt, ktorý sa natiahne 2-3 vrstiev.

Optimálna veľkosť cukrovej trstiny je 2,1 m, hrúbka - 10 cm. Po začiatku práce na produkcii plátna sa zručnosť objaví dostatočne rýchlo a na oddelenie jednej časti plotu trvá maximálne 5 minút.

Rastliny vo zväzkoch 15-20 cm v obvode sa rozprestierajú na stolovej lavici. Je dôležité, aby všetky tyče mali rovnakú dĺžku. Aby bol lúč na obidvoch stranách rovnakého objemu, polovica stoniek je položená v jednom smere a polovica v druhom. Táto metóda umožní, aby bol povraz rákosu rovnomerný po celej dĺžke.

Na pletené zväzky sa používa buď väzobný drôt alebo silná nylonová niť. Po položení kladiek na stôl sa cez otvor medzi prvou a druhou doskou pretláča drôt, zväzok, ktorý leží v blízkosti okraja, je pokrytý zospodu a utiahnutý uzlom. Potom sa operácia opakuje. Potom pokračujú v prepojení ďalšej šarže rákosu. Takže pokračujte dovtedy, kým nebude pripravená celá rohož.

Hotové plátna sú upevnené na vopred nainštalované drevené bloky v zemi. Ak to chcete urobiť, použite rovnaký väzobný drôt. Aby sa zabránilo zabíjaniu hlodavcov, stonky sa predbežne ošetria roztokom hustého haseného vápna. Tyče sú pokryté impregnáciou, ktorá obsahuje antiseptiká.

Plot tŕstia s vlastnými rukami: krásne a nie drahé

Plot je súčasťou lokality, ktorá ju súčasne chráni a je súčasťou krajiny.

Stavba plotu s rukami von z tŕstia možno vykonať dvoma spôsobmi - buď chcú urobiť všetko, čo najlacnejšie zo šrotu materiálov, alebo chcete niečo v ľudovom štýle, ktorý nevyzeral už nudiť plotov z profilovaného plechu a okami-sieťoviny.

Kamysh - vlastnosti, kde nájdete a ako zbierať

Rastlina je rastlina, ktorá rastie pozdĺž brehov riek a jazier, v močiaroch, na brehu alebo v plytkej vode, v pobrežných oblastiach. Tento názov je omylom nazývaný trstina, čo znamená, keď chcú postaviť plot vlastných rúk. Táto rákosina rastie na suchých pozemkoch a nie je vhodná na stavbu.

Škrabka sa tiež nazýva nesprávne. Rogoz má na vrchole šiškovú stonku, ktorá obsahuje veľa semien, ktoré sú vybavené špičatými špičkami ako púpava. Rogoz je oveľa hustší, ťažší, má hustý kmeň a listy. Pri konštrukcii je tiež menej vhodná ako obyčajná trstina.

Ak ešte nie ste istí, čo by ste mali použiť na vytvorenie plotu rákosu s vlastnými rukami, fotografia vhodnej rastliny je nižšia.

Rámy pre plot

S najväčšou pravdepodobnosťou je to vo vašej oblasti. Pozrite sa na brehy nádrží, ak ste to nenašli v blízkosti - potom pravdepodobne nemá zmysel stavať z nej, ak ju musíte odviesť z diaľky. Celý zmysel lacnej konštrukcie z improvizovaných materiálov sa stratil.

Raj (tzv. Trstina) je horľavý materiál, ale silne nepodporuje spaľovanie. Najsilnejšou vecou je spaľovanie metly - sú hlavným zdrojom nebezpečenstva. Stonky obsahujú významné množstvo vápnika a minerálov a dokonca aj v suchom stave nehorí veľa. V starých časoch boli strechy domov zo slamy alebo trstiny, trstina bola o niečo menej spálená a bola bezpečnejšia.

Plot z trstiny

Napriek tomu, ak chcete, aby oplotenie stalo dlhšie a nevytvorilo nebezpečenstvo požiaru, treba ho ošetriť retardérmi horenia. Väčšina týchto látok je tiež účinná proti tvorbe húb, baktérií, ktoré infikujú stonky, hmyz. Mimochodom, hmyzu rákosia tiež nie je veľmi rád, ale hlodavce sú schopné spôsobiť problémy - pre nich je celkom jedlý.

Ošetrenie sa môže uskutočniť pred konštrukciou, ale je to oveľa jednoduchšie spracovať po montáži plotu - je oveľa pohodlnejšie zakrývať stopky štetkou alebo valčekom a nemusíte sa obávať prideľovania špeciálneho miesta na nanášanie a sušenie.

Alternatívnym spôsobom liečby je napájanie. Stonky sú položené na nejakú neabsorpčnú základnú vrstvu o hrúbke 5 až 10 cm a napojené zo zalievacej nádoby s prostriedkom proti horeniu. Keď sú dobre namočené, zhromažďujú sa a sušia.

Pred vytvorením plotu rákosu vlastnými rukami nebude master class pre manipuláciu s retardérmi horenia nadbytočné. Spýtajte sa skúsených ľudí, či je spracovanie účinné, aké formulácie sa najlepšie používajú a ako ich správne pripraviť - zvyčajne sa predávajú ako koncentráty.

Zostavenie základne a nastavenie stoniek

Základ pre plot nesmie byť príliš silný. Faktom je, že trstiny (trstina) sú jedným z najjednoduchších stavebných materiálov, ktoré si dokážeme predstaviť. Má dutý kmeň a veľmi malú špecifickú hmotnosť. Celková hmotnosť plotu bude nižšia ako hmotnosť drevených pilotov.

Po inštalácii stĺpov vytvorte základ, na ktorom stoja stonky. Používajú sa dve technológie - tradičný plot na póloch alebo drôtený drôt alebo základňa vo forme sieťoviny s veľmi širokým krokom.

Ak používate Rabitza, potrebujete ten, ktorý má celú šírku približne 10 cm. Môžete použiť bežnú stavebnú sieť s veľkosťou ôk 10 cm, potom sa v ňom pretínajú stonky a striedajú sa - jedna je položená hore nohami a druhá je spúšťaná. V tomto prípade je plocha rovnomerne vyplnená pozdĺž celej výšky plotu. Pokúste sa urobiť vložky v jednej výške, obzvlášť starostlivo zarovnané hore. Ak niečo nefunguje - potom môžete po zostavení plotu jednoducho odrezať vrchol pozdĺž jedného radu.

Pôvodný plot s dverami

Výhody takéhoto dizajnu - malá transparentnosť plotu a väčšia tuhosť, je ťažké vytiahnuť stonky z plotu.

 • Je potrebné, aby póly dostali pomerne často, pretože králik sa bude pohybovať pod vzácnymi piliermi, najmä vzácne tkanie. Ak chcete klásť piliere menej často, budete musieť použiť dodatočné drôtené mriežky a až potom ich nosiť na rabítku.
 • Druhou nevýhodou je, že trvá veľa času a úsilia, aby sa stonky dali do rabítky. Keď vezmeme do úvahy, že vezmú veľa oplotenia, bude tu aj čas na prácu.

Oveľa praktickejšie, keď používate rabítku, spája stonky vodorovne - rovnako ako s klasickou vačkou. V tomto prípade je tuhosť plotu dosiahnutá vertikálnym stlačením, stonky zohrávajú úlohu vystuženia pre rabítku, je možné umiestniť oporné stĺpiky menej často a dodatočné drôtené mreže nebudú potrebné. Takéto tkanie však bude vyžadovať skúsenosti.

Ak je schopnosť tkanie košov - príde to v ruke, inak tam bude konštantné deformácie pri tkaní pozdĺž výšky plotu. Hlavná nevýhoda tohto tkania bude trvať ešte viac času a konce stoniek budú vyčnievať dovnútra a von, potom budú musieť byť opatrne odtrhnuté alebo uhryznuté.

Druhou možnosťou je klasický plot. Póly sa inštalujú menej často, póly sa im bili rovnakou vzdialenosťou rovnobežnou so zemou. Stĺp musí byť aspoň tri, je vhodné vytvoriť 5 kusov na 1,5-2 meter vysoký plot. Počet z nich musí byť nepárny. Namiesto pólov je dovolené používať pásky z drôtu - drôt by mal byť dobre napnutý pomocou napínacích zariadení a pevne upevnený.

Pri montáži sa stonky vkladajú medzi póly vertikálne a prepletajú sa. Keď je tkanie alternatívou - jedna stopka sa plodí jedným smerom a druhá - v druhom, ako pri tkaní košíkov. Striedajte hornú a spodnú časť stonky, ako pri tielaní plotu na mriežku rabítka. Tento typ tkajte oveľa rýchlejšie - nie je potrebné vkladať stonku zhora nadol, môžete ho natočiť na stranu a potom ju previazať pozdĺž celej dĺžky stĺpmi alebo mriežkami.

Ako samostatne vytvoriť plot trstiny - na video:

Našli ste chybu? Vyberte ho a stlačte tlačidlo Ctrl + Enter, nás informovať.

Komentáre: Plot z rákosov s vlastnými rukami: krásny a nie drahý

V skutočnosti 25 rokov žijem v bielom svete a po prvýkrát som sa dozvedel, že je možné urobiť takú krásu vlastnými rukami. Na samom brehu je malá mimo mesta. Video a článok sú veľmi jednoduché. Ale kto čelí v praxi a môže niečo povedať?

Veľký plot! Stále sme čelili problému oplotenia medzi susedmi ako niečo, čo už bolo v žalostnom stave. Zvážte túto možnosť. A peňaženka nezaútočí a susedia to pomôžu.

Ako plot z ulice, samozrejme, nezodpovedá, ale plot medzi susedmi je rovnaký. Bude potrebné sa pokúsiť urobiť, v blízkosti chaty je len jazero, kde je trstina pomerne veľa.

Nové články

Ako brúsiť rámček: vyberte nástroje

 • Ako šiť drevený dom z vonkajšej lacné, krásne a odolné

 • Ako dať murivo správne: tipy a triky

 • Kúpeľ na čiernej farbe s vlastnými rukami: výhody a nevýhody

 • Ako lepiť linoleum medzi: praktické rady

  Inštalácia vstupných kovových dverí vlastnými rukami

  Ako dať murivo správne: tipy a triky

  Ako urobiť dekoratívnu omietku sami

  Biofiltr pre septickú vlastnú ruku: prečo preplatíte?

  Tipy na to, ako urobiť dekoratívnu omietku vlastnými rukami, aby bola kvalitná a odolná

  Aká je miera zamrznutia pôdy a ako ju určiť

  Ako lepiť zrkadlo na stenu: poznámka pre majstra domova

  Vonkajšie svahy pre plastové okná: prečo sú potrebné

  Ako správne opraviť dvor: výber nástrojov a materiálov, funkcií a tipov

  Správny výpočet ondulínu na streche: niekoľko užitočných tipov

  Copyright © 2015 - 2016 Všetky práva vyhradené.

 • Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  60 − = 59