Plot z tehál

Ako urobiť tehlové plot sám

Konštrukcia tehlového plotu je mimoriadne náročná úloha. Navyše, takýto plot môže stáť drahý. Výsledok však stojí za to. Po dokončení všetkých prác získate spoľahlivý, odolný a veľmi estetický plot, ktorý dokáže vyzdobiť lokalitu a chrániť ju pred akýmkoľvek zásahom.

Moderný stavebný trh ponúka obrovský výber tehál, veľa originálnych riešení farieb. Taktiež môžete kombinovať tento prírodný materiál s ostatnými - s vlnitou lepenkou a kovovým kovaním, s prírodným kameňom alebo sklenenými blokmi. Týmto sa plot premeniť na skutočne exkluzívny dizajn.

Ako vytvoriť tehlový plot s vlastnými rukami bez náboru špecialistov? Toto bude uvedené v tomto článku.

Najprv budeme musieť starostlivo pripraviť priestor, na ktorom bude postavený estetický plot. Postupnosť krokov v tejto fáze by mala byť nasledovná:

 • úplne vyčistiť územie akejkoľvek vegetácie, vykoreniť korene, ak je to možné, správne vyrovnať povrch pôdy a odstrániť zvyšky;
 • nakresliť náčrt budúceho plotu;
 • na základe výkresu vykonáme značkovanie. Ak to chcete urobiť, po celom obvode budúceho plotu vytiahnite kolíky a vytiahnite kábel medzi nimi. Je potrebné poznamenať umiestnenie brány a brány, ako aj určiť dĺžku každého rozpätia, so zameraním na výšku a hrúbku plotu.

Po všetkých týchto manipuláciách môžete začať budovať. Hlavnou etapou je položenie základov, ktorých kvalita určuje pevnosť a spoľahlivosť celého plotu.

Tehla plot, aj v kombinácii s inými materiálmi bude mať dosť veľkú váhu. Preto pod ňou položte základňu stuhy, ktorá je schopná vydržať zvýšené zaťaženie. Hĺbka výskytu závisí od rôznych faktorov, ale vo veľkej väčšine prípadov je to 35-50 centimetrov.

Usporiadanie základne sa uskutočňuje podľa nasledujúcej schémy:

 • Výkop je pripravený ručne alebo pomocou rýpadla;
 • na dno je položený štrk (štrk) a piesok. Toto všetko je starostlivo zabrúsené na zvýšenie sily;
 • Debnenie je zostavené z dosiek, do ktorých je položená oceľová výstuž;
 • nalievanie betónu. Tento postup by sa mal vykonávať postupne v niekoľkých etapách;
 • asi o týždeň neskôr, keď sa betón stáva dostatočne silný, sa vykonávajú hydroizolačné práce.

Menej populárne, ale celkom spoľahlivé je stĺpcový základ pre tehly. Vo svojej konštrukcii sa používajú póly, ktoré sú vykopané do zeme v miestach, kde sa nachádzajú oplotenie.

Pre tehly plotu sú stĺpiky vyrobené z rovnakého materiálu. Odporúča sa však predbežne betónovať do suterénu oceľové potrubie. Značne zjednoduší pokladanie nosných prvkov a zabezpečí ich zvýšenú pevnosť. Priestor medzi rúrkou a vnútornou tehlovou stenou sa môže naliat 'betónom, pridávajúc k nemu drobné kamene alebo malé kamene.

Na stĺpiky, ktoré sú určené na inštaláciu brány alebo brány, ako aj na inštaláciu rozpier z iných materiálov, je potrebné inštalovať vložené časti. Sú privarené priamo na potrubie a zvyšujú pevnosť celej konštrukcie.

1

Na ochranu proti vlhkosti na stĺpoch sú často nosené špeciálne čiapky. Zvyčajne sú vyrobené z kovu, ale výber materiálov na tento účel závisí výlučne na vašich vkusných preferenciách.

Tento postup sa vykonáva pomocou tradičnej cementovej suspenzie, ktorá je schopná zvládnuť ťažké bremená a dlhodobo vydržať akékoľvek agresívne environmentálne vplyvy. Najlepšie je, ak sa murivo vykoná v súlade s nasledujúcimi pravidlami:

 • nutne namočiť tehly pred pokládkou, aby sa zabezpečila čo najlepšia priľnavosť k cementovej malte;
 • s pomocou nechtov nastaviť takzvané poryadovki v rohoch, čo zabezpečí dokonale rovný povrch budúcej steny;
 • v procese práce neustále kontrolujeme úroveň. K tomu môžete buď povraziť povraz alebo použiť prefabrikovaný drevený rám. Výhodnejšie je druhá metóda, pretože zabraňuje vzniku nepravidelností.

Po dokončení muriva sa švy medzi nimi ošetria cementovou maltou. Tiež môžete použiť špeciálne polymérové ​​zlúčeniny, ktoré poskytujú dodatočnú ochranu medzery a sú k dispozícii v rôznych farbách.

Nainštalujte bránu a bránu

Poslednou etapou výstavby plotu je inštalácia brány a brány. Tieto prvky plotu môžu byť vyrobené z rôznych materiálov - vlnitej lepenky, kovaných alebo zváraných kovových konštrukcií, polykarbonátu a ďalších. Ideálne - pripevniť plátno k rámu s kovovými rohmi, ktoré eliminujú plachty a tiež zdôrazňujú nádherný vzhľad výrobkov.

K ploche sú brána a brána zabezpečené už uvedenými vloženými časťami. Práve pre nich sú pripevňovacie závesy zvárané.

Pri návrate na tému materiálov pre tieto štruktúry odporúčame použiť vlnitú lepenku. Je ľahko prístupný všetkým moderným typom spracovania a umožňuje vytvárať produkty s veľmi odlišnou konfiguráciou. Navyše nie je zlé spájať sa s dekoratívnymi kovanými prvkami umiestnenými na vrchu brány a brány.

Tehla plot vám ponúka takmer neobmedzené možnosti pre dizajn vašej stránky. Súčasne je celkom možné vybudovať ho nezávisle a riadiť sa našimi odporúčaniami uvedenými v tomto článku.

Budovanie tehly oplotenie: tipy a triky

Plot z tehál je jedným z najspoľahlivejších a odolnejších. Chráni územie nielen pred penetráciou, ale chráni ho pred vetrom a neumožňuje cudzím ľuďom ani sa pozrieť na miesto. Preto je otázka, ako postaviť tehlový plot, veľmi obľúbená medzi majiteľmi súkromných domov a nováčikmi.

Dokončený tehlový plot

Celý proces erekcie je rozdelený do niekoľkých etáp, z ktorých každý má veľký význam a správnosť jeho realizácie bude následne zobrazená v celej štruktúre.

Výkop pripravený na betónovanie pomocou výstuže, stĺpov a debnenia

Štandardná konštrukcia tehlových plôch zahŕňa výrobu silných základov (Naučte sa tiež ako vytvoriť základ pre plot). Zároveň jej hĺbka a šírka závisí nielen od konštrukcie, ktorú má nosiť, ale aj od typu pôdy.

V tejto príručke sa štandardný dizajn použije na vylúčenie pohyblivých švov a piesku.

 • Najprv je potrebné vykopať výkop, ktorého šírka by mala byť o 10 cm väčšia ako očakávaná hrúbka plotu.
 • Jeho hĺbka je zvyčajne asi 100 cm, ale v tomto prípade môžete trochu ušetriť a vystrihnúť na 60 cm.
 • Ďalej si všimnite umiestnenie stĺpikov. Pokyny, ktoré hovoria o tom, ako postaviť tehlový plot s vlastnými rukami, odporúčajú, aby vzdialenosť medzi nimi nebola väčšia ako 300 cm, a otvory pre dvere a brány na oboch stranách oddelené stĺpmi.
 • Po vyznačení miest sa v zákopu začnú vytvárať ďalšie drážky pod hromadami. Použite vŕtačku, ktorá je prehĺbená o 40 cm.
 • Vo výsledných vybraniach sú vložené hromady alebo rúry s priemerom približne 60 mm, ktoré sa betónujú na úrovni dna výkopu.
 • Potom urobia drevené debnenie, zdvíhajúc ich 10-15 cm nad zemou. Je v tejto nadmorskej výške a začne murovaný plot.
 • Ďalej je potrebné umiestniť kovovú výstuž do výkopu a vytvoriť kostru na betónovanie. Zároveň je lepšie spojiť všetky prvky drôtom, takže keď zmršťovanie nepreruší spojenie.
 • V ďalšom štádiu vylejeme betón. Musí byť husto zabalené palicou. V suteréne je tiež možné umiestniť drenážne otvory položením potrubia v roztoku na svahu smerom k ulici.
 • Potom je potrebné počkať niekoľko dní, až podklad úplne vyschne.

Tip! Odtokové potrubia sú najlepšie používané plasty. Málokedy sa upchávajú a nerozkladajú.

Podrobný návrh inštalácie murovaného plotu s typickým základom a vyznačením požadovaných rozmerov

Zvyčajne pokyny, ktoré hovoria o tom, ako urobiť tehlový plot, neuvádzajú, že vlhkosť má negatívny vplyv na murivo. Táto skutočnosť by sa však nemala zabúdať a je potrebné prijať opatrenia na jej ochranu.

Preto pred pokládkou je potrebné položiť na základovú vrstvu hydroizoláciu z fólie alebo strešného materiálu.

 • Po ukončení ochrany proti vlhkosti musíte po celej dĺžke plotu vytiahnuť dlhý závit. Bude slúžiť ako referenčný bod pre každý rad muriva, ktorý bude jeho okrajom.
 • Ďalej budeme postaviť tehlový plot, ktorý bude umiestnený uprostred suterénu. Vodorovná os je ovládaná závitom a zvislá rovina. Treba poznamenať, že tehly horného radu musia prekrývať spodnú časť.

Technológia pokladania tehál

 • Ak sa na prácu používa obkladový materiál, nesmiete silne znečistiť povrch maltou. Je potrebné pracovať veľmi opatrne pomocou malej gumenej špachtle a vlhkej špongie.
 • Stĺpy sú vytvorené umiestnením muriva okolo potrubia a jeho otváraním dovnútra.
 • Ak je potrebné inštalovať dodatočné prvky vo forme kovaných železných mriežok alebo iných materiálov, musia byť v murive zviazané minimálne dva rady.

Ukladanie tehál, ktorý vyžaduje následné opláštenie

 • Tiež výstavba tehlového plotu si vyžaduje malý nárast. Na to je kovový drôt rozmazaný po celej dĺžke konštrukcie 3-4 radov. Bude slúžiť ako druh zväzku v materiáli.

Tip! Po nasadení 5-6 riadkov je potrebné vytiahnuť lano z dolného rohu jedného okraja plotu do horného rohu druhej strany. Zobrazia sa chyby v práci, ktoré je možné opraviť pomocou kladivka s plastovým alebo gumovým hrotom.

Pracujte s úrovňou a niťou na kontrolu kvality pokládky

Vzhľadom na otázku, ako vytvoriť tehly, musíte venovať pozornosť ochrane celej konštrukcie pred vlhkosťou. Na tento účel môžete použiť špeciálne čiapky, ktoré sa nosia na stĺpoch (pozrite si aj článok Čiapky na plotoch: schôdzka a inštalácia). Rovnako je možné použiť rovnakú ochranu pre celú štruktúru.

Ak nie je žiadna túžba na inštaláciu takýchto prvkov alebo ich cena presahuje rozpočet, je možné urobiť akýsi druh hydroizolácie sami.

Inštalácia krytov na plot, aby sa zabránilo vlhkosti

 • Ak to chcete urobiť, položte celú rovinu vrchu muriva ruberoidom, ktorý je pripevnený klincami.
 • Potom sa kvapalné sklo pridáva do cementovej suspenzie a dôkladne sa mieša.
 • Keď zreteľne pozorovaná vlhkosť v zmesi ostane zmizne, je potrebné ju položiť na vrchol štruktúry, čím sa vytvorí hojdačka ako štítová strecha.
 • Keď robia takýto vrchol svojimi vlastnými rukami, potom na zvýšenie ochrany proti zlodejom vložte do neho fragmenty rozbitého skla s bodmi smerujúcimi nahor. Takéto rozhodnutie však výrazne zhoršuje vzhľad.

Možnosti spojov v murive

 • Stojí za zmienku, že je možné pripísať záverečnú fázu a šitie švíkov. Na daných fotografiách je možné vidieť rôzne varianty tohto technického príjmu. Na tento účel použite špeciálne špachtle s určitým zárezom, ktoré sa prenášajú na kĺby muriva a vytvárajú krásnu rímsu alebo drážku.

Tip! Niektorí majstri používajú pri pokladaní malé množstvo malty, aby netečie. Potom pridávajú farbivo do cementovej zmesi a používajú ju na utesnenie švíkov. Tak sa ukazuje veľmi krásna kombinácia tehál a farebných výšiviek.

Farebné šitie šitia pomocou špeciálneho nástroja

Po preskúmaní navrhovaného videa je jasné, že postavenie plotu tehál alebo kameňa je dosť pracovitý a zodpovedný proces. Pri jeho vykonávaní je potrebné neustále robiť merania, aby sa predišlo výskytu defektov v podobe deformácií, hrbolov alebo žľabov. Avšak pri prísnom dodržiavaní pokynov na inštaláciu môže táto práca dokonca urobiť nováčik.

Tehlový plot s vlastnými rukami

Spoľahlivé oplotenie vášho domu alebo pozemku je najdôležitejšou úlohou, ktorú musíte urobiť hneď po zakúpení pozemku. Najviac racionálne riešenie v tomto prípade bude použitie tehly oplotenie. Samotné vykonanie inštalácie nebude ťažké a prijatý objekt bude môcť dlhodobo a spoľahlivo slúžiť svojmu majiteľovi.

Takže, ako urobiť tehlový plot s vlastnými rukami? Prvá vec, ktorú majiteľ potrebuje, je nákup materiálov. Vyžaduje si cementovú zmes, tehlú, pieskovú, štrkovú a prirodzenú výstuž, ktorá bude "nosným" komponentom na oplotenie.

Nákup tehla bude určený parametrami zvoleného materiálu a veľkosťou tehlového plotu postaveného vlastnými rukami. V závislosti od hrúbky (v jednej alebo dvoch tehloch), výška (ktorá môže dosiahnuť viac ako tri metre) a dĺžka plotu, ako aj parametre samotného materiálu, je tiež potrebné počítať.

Pokyny na výstavbu tehlového plotu

Ak chcete začať s výstavbou tehlového plotu vlastnými rukami, musíte vykonať inštaláciu základov a nosných tvaroviek.

Na vyznačenom území, ktoré by malo byť dokonale rovnomerné, sú značky umiestnené pod "stĺpmi". Môžu byť umiestnené vo vzdialenosti 1,5 až 4 metre. Vo vyťažených priehlbinách (každý vo výške 1,5 metra) je vložená podpera. Je nastavená podľa úrovne sklonu a vo vzťahu k ostatným prvkom. Stojí za zmienku, že by sa mala vytvoriť ideálna hladká línia a úplne vyrovnaný riadok.

Po vyrovnávaní sa drvený kameň a piesok nalejú do mierne zväčšenej depresie. Tieto vrstvy sú maximálne stlačené pre pevnosť konštrukcie. Je dokončený prvý krok pri výstavbe tehly s vlastnými rukami. Môžete pokračovať v naliatí základov.

Najpraktickejšou možnosťou bude inštalácia páskovej základne. K tomu musíte vykopať výkop a nainštalovať debnenie. Potom, čo je pieskový vankúš usporiadaný pre bezpečnejšie ukotvenie a až potom sa vystužuje.

Akonáhle sa kotva položí, je možné vyrobiť betón a naliať sa do získaného substrátu, to znamená, že je nutné betón naliat 'do otvorov a základne. Zmrazenie konštrukcie závisí priamo od použitých materiálov a od hĺbky vyťaženého miesta. Často používané parametre sú hĺbka 50 cm a šírka 25 cm. Táto fáza vytvárania tehlového plotu s vlastnými rukami, ktorého video je v článku, sa dá podrobnejšie študovať.

Po úplnom vytvrdnutí betónu môžete pokračovať v okamžitom pokládke tehál. Ale medzi získanou základňou a hlavnou časťou by mala byť vysoko kvalitná vodotesnosť. Pre túto úlohu môžete použiť ruberoid alebo mastic.

Najjednoduchšie murivo je jednostupňový dizajn s poltruhovým posunom. Má atraktívny vzhľad. V prípade potreby môžete použiť materiály rôznych farieb a vytvoriť vzory.

Stavba začína obkladyvaniya podporné komponenty. Na prekrytie každého "piliera" budú potrebné štyri prvky. Betón by mal ležať na základni a medzi tehálmi. Súčasne by kompilácia mala byť hustá. Je potrebné vykonať poklepanie, aby ste rovnomerne rozložili zmes a čiastočne ju kompaktovali.

Prvý riadok je umiestnený z postu na miesto. Nasledujúca vrstva nad prvým podobne. A tak kým sa nedostanete plný plot. Nezabudnite, že vrchol môže byť jednoduchý alebo vyrobený vo forme malej lišty. Preto je potrebné položiť tehlu predtým položené.

Existuje veľa možností a rôznych plôch vyrobených z tehál v ich vlastných rukách. Fotografie, ktoré sú uvedené v článku, pomôže určiť najvhodnejší druh.

Foto plot z tehál vlastnými rukami

Video o stavbe tehly s vlastnými rukami

 • prečítať

Plot z neporiadanej dosky vlastnými rukami

Plot z polykarbonátu

Plot z mriežky Gitter vlastnými rukami

Plot z oka sietí vlastné ruky

Plot z vlnitej lepenky s vlastnými rukami

Páčia sa vám článok? Ukážte to svojim priateľom:

 • prečítať

Plot z neporiadanej dosky vlastnými rukami

Plot z polykarbonátu

Plot z mriežky Gitter vlastnými rukami

Plot z oka sietí vlastné ruky

Plot z vlnitej lepenky s vlastnými rukami

Áno, no, je to jedna vec robiť, ste mučený! Lepšie je najať brigádu a nie ľutovať peniaze, ako zničiť chrbát a zdravie. Takýto plot tehlovej v celej letnej sezóne bude robiť. Bol by som urobiť niečo jednoduchšie, napríklad plot z vlnitej lepenky. Pokiaľ ide o peniaze a prácu, ukazuje sa, že je oveľa menej, komu potrebujú tieto poníky

Bolo to veľmi zaujímavé čítať, ako vytvoriť tehlový plot s vlastnými rukami. teraz mám rovnakú prácu na dachu. Chápem, že je to veľmi časovo náročné a vyžaduje si zvláštnu pozornosť, preto sa budem riadiť vašimi pokynmi a odporúčaniami, ktoré nájdete vo videu. Sama, je nepravdepodobné, že sa vyrovnať, budem rozrušiť celú rodinu, aby mi pomohol v samostatnej stavbe tehly plot. Ako som pochopil, je veľmi dôležité vytvoriť silný základ, inak by mohol tento ťažký plot viesť a zlomiť v dlhodobom horizonte. Som uznal cenu takéhoto plotu vo firme, je meter asi 12-15 tisíc rubľov, čo je samozrejme veľmi veľa! Preto som sa rozhodol vybudovať mojich vlastných rúk, odporúčam vám to. Po skončení práce sa pokúsim nahrať fotografiu tu, ak je to možné, ale na jednu vec napíšem, ako som to urobil!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 38 = 48