Plot z tehál a kovový plot fotografie

Plot z kovového plotu (euro plot) s vlastnými rukami

Výber oplotenia pre stránky nie je jednoduchá úloha - je potrebné, aby boli spoľahlivé, odolné, krásne. Všetky tieto požiadavky sú splnené plotom vyrobeným z kovového plotu (euro plot). Stúpanie je problematické - nie tuhosť. Prelomenie je "nudné" - zvyčajne amatéri chuligánstva sú obmedzené na skutočnosť, že pár lamiel je ohnutá. Krása je samozrejme subjektívne kritérium, ale také ploty vyzerajú lepšie ako ten istý pevný plot vyrobený z vlnitej lepenky. Navyše nie sú tak vystavené vetru, čo vám umožňuje ušetriť na stĺpoch. Dodatočné plus - sú očistené. Vo všeobecnosti je to dobrá voľba.

Čo je to kovový plot?

Kovový plot z pozinkovanej oceľovej ocele. Na plechu sa vytvorí reliéf, po ktorom sa nareže na pásové stehy, potiahnuté ochrannými zlúčeninami, maľované. Získané popruhy s určitou výškou. Typicky výška -. 150 až 180 cm pre montáž plotu potrebujú viac nosné stĺpy (zvyčajne 60 * 60 * 2 mm), je tetiva (dva alebo tri priečniky, ktoré prebiehajú medzi pólmi), a spojovací materiál.

Vyzerá dosť pevne

Hrúbka kovu môže byť od 0,4 do 1,5 mm. Najbežnejšia je oceľ s hrúbkou 0,5 mm. Šírka tyče je od 80 mm do 128 mm, dĺžka je až 2 metre.

P a M profilov kovových plôch

K dispozícii sú kovové ploty s rôznym profilom: P (obdĺžnikové), tvar M a polkruhové. V tvare M majú viac rebier, respektíve majú väčšiu tuhosť. Existujú však aj tie v tvare U, ktoré majú drážky v zadnej časti. Tu je v tomto prípade ťažké povedať, ktorý z nich bude tvrdší. S najväčšou pravdepodobnosťou, druhá, najmä ak sú jeho okraje rolované.

Každá spoločnosť má svoje vlastné profily

1

Polkruhy majú tiež väčšiu tuhosť, ale sú ťažšie tvarovateľné a zvyčajne majú vyššiu cenu. Pre väčšiu pevnosť je možné vytvoriť aj ďalšie drážky pozdĺž dlhej strany.

Vo všeobecnosti platí, že čím väčšie sú drážky tuhosti, tým lepšia odolnosť dosky sa ohýba po celej dĺžke. Ale s komplikáciou terénu sa cena stáva vyššou. Vzhľadom na to, že je sama o sebe dosť veľká, zvyčajne sa musí nájsť kompromis. V každom prípade musí tyč vydržať vaše pokusy ohnúť sa.

Čo treba hľadať pri výbere

Keď si vyberiete kovový plot, odporúča sa pozrieť na dávku ponúkanú naživo. Deklarovaná môže byť rovnaká hrúbka kovu, ale v praxi sa ukazuje, že okraj tyče z jednej dávky môže byť ohnutý prstom a druhá strana takéto zameranie zlyhá. A to je od jedného výrobcu. Prípad ako kovová dávka, ale je zriedka stabilný.

Valcovaná hrana, niekoľko vrstiev ochranných náterov - to sú známky dobrého kovového plotu

Stále dávajte pozor na okraje - je lepšie, ak sú valcované. Po prvé, je to atraktívnejší vzhľad, a za druhé, tuhosť plotu, po tretie, ostrý okraj je ohnutý a je nemožné ublížiť. Nevýhodou pikety s valcovaním je jedna - vyššia cena, pretože je potrebné špeciálne vybavenie a dodatočný čas spracovania.

Pokiaľ budeme hovoriť o výrobe určitých firiem, populárny evroshtaketnik veľký linka ( «veľký Line"), Barrera Grande, "Nova", "TPK Metallokrovli Center», FinFold, UNIX ( «Unix").

Je potrebné pochopiť a v spôsobe farbenia. K dispozícii je železný plot s obojstrannou a jednostrannou maľbou. Na jednej strane je zadná strana pokrytá vrstvou pôdy bez farbenia. Má teda šedú farbu. Plot kovového plotu natretý na jednej strane, vnútorná časť profilu je šedá. To nie je tak zlé - nezachyti sa. Ak sa vám táto možnosť nepáči, alebo kúpiť s obojstrannou maľbou, alebo maľovať sami. Farba sa odoberá "pre strechy" a vyberie sa vhodný odtieň. Všimnite si, že farba-brúsený kov vyzerá ... nie veľmi. Ak existuje striekačka, vzhľad bude dobrý, hoci nie dokonalý.

Takto je "opačná strana" plotu natretý z jednej strany kovového plotu

Tiež je potrebné vziať do úvahy, že existujú dva typy farbenia kovového plotu:

Prvá metóda je oveľa spoľahlivejšia, pretože aplikačná technológia vyžaduje špeciálne vybavenie a prísny súlad s touto technológiou. Výsledkom je, že takýto plot môže vydržať zvýšené mechanické namáhanie. Dokonca aj v prípade poškodenia povlaku (hoci by sa to malo skúšať), kov nehrozí, pretože stále existujú ochranné nátery, ktoré zabraňujú vzniku hrdze.

Polymerová vrstva - najlepšia voľba pre dnešok

Práškové lakovanie, teoreticky, nie horšie. Ale iba v prípade, že bol vyrobený v súlade s pravidlami: na ošetrený kov spôsobil ochranný povlak, a na neho - prášková farba a pečie sa v špeciálnych komorách. Ale ide o to, že môžete aplikovať farbu v "garáži" a nejako sa môže spáliť na tom istom mieste. Výsledok bude úplne iný. Okrem toho sú hotové listy čínskeho pôvodu. V nich sa farba nanáša v predajni, ale často priamo na neoprevedenom povrchu ocele. Vonku nemôžete definovať všetky tieto nuansy a po najmenšom poškriabaní sa objaví hrdza. Takže polymérny povlak je "bezpečnejší".

Čo môže byť plot z kovových plôch

Kovové oplotenie sa môže páčiť, alebo nie, pretože chuť nemyslí. Z praktického hľadiska však určite využívajú drevené analógie. Akonáhle ste si založili, nepamätáte si plot už dlhé roky. Nie je potrebné maľovať, aby mal slušný vzhľad, pretože kvalitná farba trvá roky bez viditeľných zmien. A to je jeden z dôležitých faktorov, ktoré si ľudia myslia o inštalácii takéhoto plotu.

Možnosť bez založenia

Na podklade pásky

So základom a stĺpmi slínkových tehál

Existuje jednostranný a dvojradový (obojstranný, šachovnicový) spôsob montáže pásov kovového plotu. Keď sú dva riadky, tyče sú umiestnené na oboch stranách reťazca a tak sa navzájom prekrývajú o jeden centimeter. Preto by mala byť vzdialenosť medzi lamelami o niečo menšia ako je šírka stopky. S touto inštaláciou bude požadovaná latka na meter plotu o 55-60% viac. Ale plot sa ukáže takmer neviditeľný - len z určitého uhla vidíte malú časť oblasti. A to napriek skutočnosti, že plot nebude kontinuálny a všetky "kúzla" pevného plotu vás neovplyvní.

Metódy montáže kovového plotu: v jednom a dvoch radoch

Najčastejšie sú popruhy zabezpečené vertikálne, ale existuje aj horizontálna inštalačná metóda - môže to byť aj jednoradová alebo dvojradová. Horizontálne oplotenie vyzerá viac ako "exotické". Pri dvojriadkovom (obojstrannom) úprave sú tyče všeobecne nepriehľadné.

Horizontálne oplotenie plotu

Nevýhodou tohto spôsobu inštalácie je, že sú potrebné špeciálne póly a stredné póly, ktoré poskytnú požadovanú tuhosť konštrukcie. Ďalšia nuance: lamely sa zvyčajne vyrábajú v dĺžkach do 180 cm, musia sa objednať dlhšie, čo si vyžaduje ďalšie peniaze. Takže buď budeme musieť uverejňovať častejšie, alebo preplatok za vlastnú veľkosť.

Pri inštalácii v jednom riadku môžu byť medzery medzi lištami odlišné. Presná vzdialenosť je zvolená ľubovoľne, v závislosti od toho, koľko "transparentného" chcete vytvoriť plot. Najčastejšie je vzdialenosť medzi kolíkmi 35 až 50% šírky lišty. Ale toto nie je pravidlo, existujú menšie aj väčšie medzery.

Pri inštalácii "šachu", ak nechcete vidieť váš dvor pod uhlom, tyče by mali pokrývať 50% šírky čalúnenia alebo viac. Ak nie je "viditeľnosť" dôležitá, môžete ich nastaviť tak, aby sa okraje prekrývali iba o 1 cm.

Výška plotu sa vyberá v závislosti od želania majiteľov. Ak chcete maximalizovať nádvorí bol uzavretý pred zvedavými očami, dĺžka popruhov by mal byť 180 cm. S ohľadom na skutočnosť, že sú mierne zvýšené nad zemou, to je dosť pre drvivú väčšinu ľudí nie sú schopní sa pozerať do svojho územia.

Výška je voliteľná

Ak sa vám to nestará, uvidíte niečo cez plot alebo nie, môžete si vziať a 1250 mm a 1500 mm. V prvom prípade sa plot končí niekde na úrovni hrudníka okoloidúcich, v druhej na úrovni očí alebo mierne nižšej (približné usporiadanie pozri na obrázku), a to je nepodložené.

Šírka priechodného zvislého plote kovu -. 200-250 cm je v takej vzdialenosti vykopanej pólov a, a potom sa pripevní medzi dvoma a troma priečnymi nosníkmi. Tieto priečne nosníky sa nazývajú "lagy" alebo "bowstrings". Pre plot s výškou až do 150 cm postačujú dva krížové členy, pre vyššie tri sú lepšie.

Existuje niekoľko odrôd plniacich rozpätí (vzdialenosť medzi stĺpikmi). Najjednoduchší spôsob inštalácie priamej metódy je, keď všetky pásy majú rovnakú dĺžku. Na vrchole tohto plotu môžete umiestniť lištu v tvare U vyrobenú z rovnakého materiálu (predáva sa na rovnakom mieste ako euro sud). Okrem estetického zaťaženia pokrýva aj časti kovu, ktoré zvyšujú životnosť plotu.

Typy plôch z kovových plotov

Všetky "vlny" vyžadujú rezanie väčšiny tyčí na určitú vzdialenosť. Jedna "vlna" na rozpätí sa vykonáva v krokoch po 50 alebo 25 mm. V kroku 50 mm je rozdiel vo výške medzi najkratšími a najdlhšími lamelami významný, ale oplotenie vyzerá jemnejšie. V prípade "vlny" s rozstupom 25 mm alebo s "dvojitou vlnou" je tento rozdiel menší. Horné pruhy sú tu oveľa menej často, ale môžu byť tiež inštalované. Iba v mieste zlomu "vlny" bude musieť rezať boky a ohýbať.

Pri montáži plotu z kovového plotu v strednom pruhu Ruska sa odporúča inštalovať tyče z profilovaného potrubia 60 * 60 mm (môže to byť 60 * 40). Pri priečniciach je vhodnejšie použiť rovnakú profilovanú rúrku, ale s úsekom 40 x 20 mm. V tomto prípade plot bude odolávať zaťaženiu vetra a snehu.

Pri inštalácii kroku inštalácie sú stĺpy 2 metre. V prípade dvoch priečok, sa pripája tak, že okrajové pásy pred tým, než bolo 25 až 35 cm od shtaketiny Ak je výška 150 cm alebo viac, vo vzdialenosti 30-35 cm, kratšia. - 25 cm, s výškou plotu nad 1,5 m. je lepšie urobiť tri zaostávania, a to nielen v regiónoch so silným vetrom. Jednoducho s dvoma zaostávami sa dosiahne príliš veľká vzdialenosť medzi spojovacími prvkami, kvôli čomu je možné ľahko otvárať latky.

Približne v tejto vzdialenosti je potrebné zaistiť oneskorenie pri inštalácii plotu kovových plôch

Existujú dva spôsoby upevnenia pruhov: na samorezné skrutky a na nity. Na obidvoch stranách tyče na každej priečnej tyči sú namontované samorezné skrutky a nity. To znamená, že ak sú priečniky dve, pre každý lištu potrebujeme 4 samorezné skrutky / nity, ak tri, potom spojovacie prvky, ktoré potrebujete 6 kusov na tyč. Môžete samozrejme pripevniť jednu skrutku alebo nýt na priečnik a nastaviť ho uprostred. Ale v takom prípade tlačenie plotu rukami je jednoduché - a nie je nutné šplhať cez plot.

Takže hore rýchlejšie, ale to je "čisto dekoratívne" plot

Ktorý typ spojovacích prvkov si vyberiete? Samonavíjacie skrutky sa ľahko inštalujú - to je ich plus. Ale sú tiež ľahko roztrhané, čo za určitých okolností môže byť mínus. Nity vyžadujú viac času na inštaláciu, ale aj ich odstránenie je oveľa zložitejšie. Čo si vybrať? Na prednej časti plotu alebo v prípade, že plot zostane dlho neobsadený (dávajúc sezónnu návštevu), rozhodne stojí za to dať nity. Samozrejme, ak útočníci dostanú cieľ, budú sa vyrovnať s nity, ale bude to ťažšie. Pri inštalácii plotu medzi susedmi v domoch s trvalým pobytom je celkom možné upevniť kovový plot na samorezné skrutky.

Ako ste si asi všimli, kovový plot sa vyrába takmer rovnakou technológiou ako vlnitý plech a list je lacnejší. Preto má veľa ľudí nápad, vytvoriť plot, prelomením profilovaného plechu na pásy. V zásade to možno urobiť, ak ste schopní strihať striktne pozdĺž trate bez zjavných odchýlok. Na rezanie je však potrebné použiť nožnice na rezanie kovu alebo na ruku. BULGARIAN v žiadnom prípade nie je možné, pretože spaľuje ochranný kryt. Takže práca nie je jednoduchá a vezme si veľa času. Ak vás to nevystraší, môžete to vyskúšať.

Pre malé ploty nájdete v skladoch alebo od výrobcov neštandardné

Aký je nedostatok vlastného plotu od proflista? Všetko je zrejmé: okraj je zriedkavo rovnomerný, pretože je to ťažké robiť ručne. Navyše rez je nechránený a môže začať hrdzavit. Samozrejme, je možné rozmazanie profilov naniesť na základný náter / farbu, ale aby sa zabezpečilo, že všetky vrstvy ležia perfektne, je potrebný absolútne čistý povrch. To znamená, že miesta na rezy musia byť najskôr poprášené (nie je to tak ťažké, ale trvá to čas), potom tiež odmasťovať. Len v tomto prípade bude ochranný povlak naozaj kvalitatívny.

Je žiaduce pokryť okraje - to prinesie domácemu plotu veľkú tuhosť, pretože na proflistu je zriedkavé vytvoriť ďalšie reliéfy. Vďaka svojej veľkosti a striedaniu vĺn "drží" tvar.

Plot z kovového plotu: cena, fotografie, montáž

Každý plot má dve funkcie: chrániť územie a slúžiť ako prvok dekorácie. Plot je vizitkou domu alebo farmy. Čo vidí návštevník ako prvý. Súčasne by tento dekoračný prvok mal správne plniť svoju hlavnú funkciu: chrániť miesto pred nezvanými hosťami, ľuďmi a divými zvieratami. Plot z kovového plotu (ako na fotografii) dokonale zvládne obe úlohy.

Podobne ako drevený plot, takýto plot sa skladá z vertikálnych lamiel, vodorovných tyčí a stĺpov (stĺpy nie sú nevyhnutne kovové, ale to je preferovaná možnosť).

Kovové časti plotu z plotu sú ošetrené ochranným polymérom. Povlak je tónovaný v rôznych farbách.

Kvôli tejto vlastnosti môžu byť vyrobené z kovového plota demonštrácie v celkovom dizajne oblasti: farbe vlečky obalu alebo výmurovkou, alebo profilované plechové strechy, pre celkový rozsah farieb s inými prvkami záhradnej architektúry.

Je tiež možné mať dvojtónové farby: na vonkajšej strane svetlé, pokojnejšiu farbu zvnútra.

Stožiare na oplotenie môžu byť:

Plot je postavený na nasledujúcich základoch:

 • pilóty, kovy alebo drevo;
 • Betónové stĺpy;
 • pásové monolitické podklady z tehál alebo betónu;
 • pilótové a páskové základy.

Pri výbere nadácie sa riadia charakteristiky pôdy, výber pilierov je otázka spoľahlivosti, estetiky a hospodárnosti.

Skvele vyzerajú kombinovaný plot plotu (ako na fotografii): základy, základňa a stĺpy z tehál, okná - kovové trámy a kolíky.

Ale najjednoduchšie inštalovať, lacné a pomerne spoľahlivé možnosti sú kovové stĺpy. Často sa na tento účel používa dutá trubica s optimálnym priemerom 0,6 metra. Keďže toto je nosná časť plotu, podpery sú dôkladne prehĺbené do zeme a betónované.

Pre ploty plotu kovového plotu sa používajú profilované rúry, optimálne 2 až 4 centimetre (môže byť viac).

Skrutky - profilové pásy z pozinkovanej ocele s dekoratívnym povlakom z polyméru. Farba: tehla, červená, zelená, modrá, kovová, atď. Profil má rôzne tvary.

Horná časť tyčí je zaoblená, špicatá, vo forme tridentu. To tiež prináša určitý dôraz na štylistiku stránky. Na šírku existujú dva základné štandardy, 10 a 12 centimetrov. Môžu byť umiestnené blízko seba alebo v intervaloch s rôznymi krokmi.

Často je dodávaný plot spoľahlivejší a lepšie ukrýva vnútorné územie z očí do očí, vzácne vyzerá viac dekoratívne a nebráni prirodzenému vetraniu miesta.

 • Cenovo dostupná cena.
 • Jednoduchá inštalácia.
 • Nie je potrebná stála starostlivosť a časté opravy (ako v prípade dreveného plotu).
 • Možnosť opakovaného použitia, demontáže a inštalácie inde.
 • Kovový plot nie je náročný na dizajn lokality: tento plot je rovnako vhodný pre klasický aj avantgardný štýl.

Pozor prosím! Samotný kovový plot je pre zlodejov dosť atraktívny. Aby ste zabezpečili, že plot nie je rozobratý, odporúča sa počas inštalácie použiť antivandalové upevnenie a zváranie.

Cena za ploty z kovového plotu závisí od typu základu, výška plotu, frekvencia lamiel, ale jedna "doska" štandardnej výšky (1,7-1,8 metra) stojí 50 rubľov, t.j. bežný meter plotu bude stáť v priemere 300 rubľov, čo je oveľa lacnejšie ako tehlový alebo kamenný plot.

Plot je ponúkaný mnohými firmami na internete. Je lepšie, samozrejme, vybrať tých, ktorí sa osvedčili dobre.

1. Dôležitá fáza inštalácie plotu z kovového oplotenia. Nerovnomerné časti, nerešpektovanie intervalu medzi "doskami" povedie k tomu, že plot bude vyzerať škaredo.

2. Celková dĺžka vodorovných pruhov - obvod lokality vynásobený dvoma. Dĺžka jedného priečnika je vzdialenosť medzi piliermi. Môže byť zložená. Záhyby sú od 2 do 12 metrov. Optimálna vzdialenosť medzi podperami je 2,5 - 5 metrov.

3. Hĺbka jám pod pólmi na plot od plotu je asi 0,5 metra alebo viac. Nádrže je možné vyrobiť pomocou zemného vrtáku. Podpery sú inštalované v súlade s úrovňou, jamy sú nanesené s betónom a fixované s dištancami, kým betón nie je úplne nastavený.

4. Ak sa drevo používa na podpery alebo koľajnice, je potrebné ošetriť všetky drevené prvky antiseptickými zmesami.

5. Ak je stĺpik inštalovaný bez krytu, ponechajte určitú vzdialenosť od spodného rezu lamiel k zemi. Vzdialenosť by mala byť dostatočne veľká, aby kontakt so zemou a podzemnou vodou nepoškodil materiál plotu a zároveň minimálne, že človek alebo túlavý pes nemôže šplhať pod plot.

6. Upevňovacie prvky - skrutky s podložkami, samoreznými skrutkami atď. Plot z kovového plotu by mal byť pripevnený k špeciálnemu pozinkovanému, v bodoch upevnenia sa vytvoria inak hrdzavé škvrny.

Ploty z kovových plôch: inštalácia, výber, cena

Ploty vytvorené z plotu môžu byť rôzne vo forme, farbe. Je možné meniť vzdialenosť v lúmene. To vám umožní vytvoriť atraktívny vzhľad plotu, ktorý perfektne zapadá do dizajnu lokality, takže je zaujímavejší.

Nižšie je niekoľko fotiek niektorých možností.

Tento plot je obľúbený. Existuje niekoľko hlavných dôvodov.

 1. Dokonale dopĺňa terén každého terénu.
 2. Môže byť zaujímavé kombinovať s inými stavebnými materiálmi, ktoré sa podieľajú na vytváraní plôch.
 3. Existujú možnosti pre organickú kombináciu s murivo alebo kameňom. Je tiež zaujímavé pozrieť sa a jeho kombinácie na báze kovu alebo betónu.
 4. Nekomplikovaná inštalácia umožňuje ho aktívne používať vo väčšine domácností. Inštalácia je jednoduchá aj pre tých, ktorí nemajú špeciálne schopnosti. Nemusíte utrácať ďalšie peniaze na prácu pracovníkov zamestnaných pri inštalácii plotu.
 5. Jednoduchá údržba môže byť hlavným dôvodom jeho masívneho používania. Súčasne sa vykonáva aj odstraňovanie porúch, ktoré sa vyskytujú počas prevádzky. Takéto škody môžu byť spôsobené vonkajšími prírodnými faktormi, ktoré sa menia počas celého roka.
 6. Spoľahlivosť. Ak používate vysoké prvky, potom spolu s výzdobou sa stáva spoľahlivým prvkom ochrany miesta pred vniknutím cudzincov.
 7. Je potrebné poznamenať, že plot vám umožní pestovať rastliny priamo v blízkosti prvkov konštrukcie. To je obzvlášť dôležité pre majiteľov pozemkov domácností.

Ceny za kovové ploty

Náklady priamo závisia od materiálu a veľkosti. Rovnako dôležitým parametrom je hrúbka kovu, z ktorého je vyrobená.

Nižšie sú najčastejšie typy, ceny pre ne na predmestí, ktoré pomáhajú zistiť, koľko stojí táto položka.

Plotová inštalácia vlastnými rukami

Na vykonanie inštalácie je potrebné vykonať sériu postupných krokov.

 1. To je vopred pripravený stĺpy podpier. Zvyčajne sú vyrábané na báze kovových rúr alebo tyčí na drevenom základe s veľkou hrúbkou.
 2. Tiež je potrebné pripraviť úzke koľajnice s použitím kovu.
 3. Je potrebné venovať pozornosť priečniky, ktoré sú tiež vyrobené na báze kovu. Je to potrebné nielen z ozdobného hľadiska, ale aj ako prvok na vytvorenie dodatočnej štrukturálnej tuhosti.
 4. Ďalej vypočítajte dĺžku a výšku.
 5. Potom sa vypočítava vzdialenosť medzi vertikálnymi prvkami, ktoré vykonávajú podporné funkcie. Zároveň vykonávame výpočty podľa veľkosti.
 6. Predbežne pripravujeme prípravné práce na príprave budúceho oplotenia.
 7. V pilieroch spodné časti sú ošetrené horúcou živicou. Tým sa odstránia procesy spojené s rozpadom. Obdobie služby preto bude oveľa dlhšie.
 8. Teraz sme oslobodení od burín, trávy linky budúceho oplotenia.
 9. Potom roztiahneme majáky na údajnom území plotu, urobíme značku miest, kde budú umiestnené póly. Malo by sa to pamätať Dĺžka medzi nimi nesmie presiahnuť tri metre. V opačnom prípade budú previsnuté časti, ktoré rýchlo povedú k rozbitiu.
 10. Inštaláciu vykonávame v zemi. Pre väčšiu spoľahlivosť je vhodné ich naplniť betónovým roztokom. To je dôležité najmä pre kovové póly.
 11. Teraz po stuhnutí roztoku je možné pokračovať na inštaláciu vodorovných vodidiel medzi stĺpmi. Tu treba mať na pamäti, že je možné predbežne upevniť vodiace lišty a potom namontovať na nich konštrukčné prvky. Taktiež existuje možnosť, keď je úsek predbežne vytvorený, a potom sa pripevní k stĺpikom pomocou rovnakých vodítok.
 12. Počas inštalácie na vodiacich lištách je potrebné mať na pamäti, že vzdialenosť by mala byť na úrovni šírky jednotlivých prvkov. Upevnenie sa vykonáva pomocou skrutiek a pomocou hrebeňov alebo samořezných skrutiek. V situácii, keď sú póly vyrobené z kovu, sú vodiace lišty inštalované na rohoch, ktoré sú predbežne zvarené s týmito konštrukčnými prvkami.

Ploty z tehál a kovových plôch

Tento typ zahŕňa komponenty vyrobené z kovu s hrúbkou rádovo 4,5 milimetrov.

Pri montáži je potrebná sada nástrojov vrátane vŕtačky, zváračky a skrutkovača.

 1. Pôvodne navrhnuté.
 2. Teraz musíte pripevniť rám. Na tento účel sa jamy vykopávajú na určené miesta. Sú to nainštalované stĺpiky. Ďalej sa nadávkuje.
 3. Po založení základov sa vykoná zhruba murovanie pol metra od suterénu.
 4. Okrem toho sa odporúča, aby kovové stĺpy boli murované. Tým sa vytvorí zaujímavejší vzhľad.
 5. Počas výstelky ich tehál musíte najprv pripraviť rohy na úrovni zamýšľaného upevnenia budúcich vodcov. Za týmto účelom sú zvarené takým spôsobom, že potom sú výčnelky nie menšie ako desať centimetrov.
 6. Teraz vyrobené montáž vodorovných vodidiel. To sa dá dosiahnuť jednak zváraním, jednak použitím skrutiek.
 7. Potom sú namontované všetky vertikálne komponenty. Táto práca sa vykonáva pomocou skrutkovača, skrutky. Môžete tiež použiť samorezné skrutky na kov. Neodporúča sa upevňovať zváraním, pretože to spôsobí problémy pri vykonávaní opráv. Plot je pripravený na prevádzku.

Stručne a v podstate - o inštalácii a inštalácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 − 14 =