Plot z tehál a vlnitej lepenky

Plot z tehál a vlnitej lepenky

Plot z tehál a vlnitej lepenky, čo je potrebné pre to a ako správne urobiť plot

V poslednej dobe bol plot vyrobený z vlnitej lepenky len rozpočtovou možnosťou pre obyvateľov letného obdobia. Ale časy, ako technológia, sa zmenili. Teraz, plot z vlnitej lepenky v kombinácii s inými materiálmi: tehly, drevo, kameň - to je, aj keď nie vždy lacný, ale stále atraktívne a funkčné verzie plot pre každého, či už ide o luxusnú vilu alebo malý vidiecky dom.

Ako urobiť plot z vlnitej lepenky, a čo je to tak dobré, pokúsime sa vám povedať na príklade výstavby plotu z tehál a vlnitej lepenky.

Profilované fólie: výhody a nevýhody

Profilované fólie, profilovaného alebo pozinkovaného plechu, potiahnuté vrstvou polymérového povlaku - moderné, žiadané, stavebný materiál, ktorý je široko používaný v pokrývačské práce, pre stavbu rôznych druhov plotov, stien, dočasné stavby či hospodárskych budov (garáže, prístrešky).

K dispozícii je strešná a stenová vlnitá lepenka. Tieto typy vlnitej lepenky sa líšia svojou pevnosťou a tuhosťou.

1

Na stavbu plôch a stien použite stenový profil.

Výhody profilovaného plechu sú:

 • pevné látky (vyrobené z oceľového plechu, ktorého hrúbka sa mení v závislosti od účelu plechového profilu: strešné alebo stenové)
 • Tvrdé (vďaka vystuženiam získaným počas profilovania)
 • odolnosť voči vplyvom prostredia: vlhkosti a mrazu - to všetko vďaka pozinkovanie a povlak polymérnej kompozície, farby ale nezmizne na slnku - opäť, vďaka špeciálnemu zloženiu polyméru,
 • lacné - podporuje a to ako priamo, dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený, a dopyt po plechu,
 • rôzne farby a vzorové materiály, schopné vytvoriť takmer akékoľvek účinky: murivo alebo drevo.

 • ľahko ovládateľný (ako vo forme hotových výrobkov, tak aj počas inštalácie).

Podľa nevýhody Iba to, že aj napriek svoju pevnosť, tuhosť a odolnosť proti zrážaniu, vlnitý - je dostatočne tenký, aby ľahko traumatizovaná, pri rezaní, ochranný polymérny povlakový materiál.

Avšak, táto nevýhoda je relatívna, pretože, výbere správneho nástroje pre rezanie a orezávanie plechového profilu (pílky alebo skladačky), systematicky pripraviť, nastavovanie a opravy poškodených oblastí polymérového povlaku na podlahy, bude materiál vydrží bez problémov, mnoho rokov ,

Plot z vlnitej lepenky: výhody

Plot z vlnitej lepenky Je to špeciálny typ oplotenia, ktorý kombinuje cenovú dostupnosť, jednoduchú a rýchlu inštaláciu a 100% spoľahlivosť.

Výhody plota z plechového profilu je, že je v prvom rade, pevný plot a plot, že:

- je postavená rýchlo, vďaka jednoduchej konštrukcii a je dosť cenovo prístupná pre výstavbu sama o sebe,

- je možné postaviť na mieste s akoukoľvek úľavou, bez vykonávania náročných výkopov,

- poskytuje potrebnú bezpečnosť, dôvernosť súkromného majetku, rovnako ako hluk a pyleizolyatsiyu z vozovky: vďaka možnosti výstavby plotu takmer všetky výšky (až 7 metrov na výšku) (umiestnenie archy vlnitej lepenky, horizontálne aj vertikálne)

- môže kombinovať niekoľko materiálov: drevo, kovanie, tehla a kameň. Tento plot nie je len funkčný, ale vyzerá veľmi originálne a krásne.

K dispozícii je plot z vlnitej lepenky a kombinovaný plot z vlnitej lepenky.

Druhy kombinovaného plotu z vlnitej lepenky:

- plot s vlnitými stĺpmi alebo stĺpmi zdobený kameňom,

- plot s kovaním

- plot s tehlom / kameňom a kovaním.

Tehlový plot s fotkou z vlnitej lepenky

Možnosti zdobenia tehlového plotu s použitím profilovaného plechu sú veľmi rozmanité. V prítomnosti kreatívneho myslenia a fantázie sú možnosti navrhovania takého tehlového plotu jednoducho rozmanité a neobmedzené.

Plot z tehál a vlnitej lepenky

Ako vytvoriť tehlový plot pomocou profilovaných fólií sami? Budeme sa snažiť opísať základné princípy postavenia takéhoto plotu.

Profilované fólie - materiál je ľahký, takže pre výstavbu plotu z vlnitej lepenky a tehál bude dostatok stĺpcových základov. Iba príspevky a sú tehla. Ale ak chcete vytvoriť viac kapitálového plotu so soklom, potom nie je potrebná žiadna základňa pásky.

Schematicky to bude vyzerať takto:

Teraz musíme určiť počet profilovaných plechov pre tento plot: z tohto dôvodu z dĺžky plotu musíte odpočítať šírku tehlových stĺpov vynásobenú ich celkovým počtom.

Pre stavbu stĺpov je potrebné kúpiť rúry, tehly, murivo na murivo. Oceľový plech pre upevnenie sa potrebujú nesú nosníky profilovaných trubiek menšie ako pre stavbu stĺpov s priemerom, napríklad 40H20 mm a pozinkované stlačte podložku a skrutky.

- sme určení s typom nadácie a postavíme ju,

- vytvárame póly a pravdepodobne sokle,

- namontujeme rozpätie: namontujeme ložiská a profilové listy.

- nastavenie viečka na tehlovej stene, presnejšie, na murované piliere, na ochranu proti možné pred škodlivými vplyvmi počasia a zároveň, na dekoráciu, čím sa získa úplný pohľad na hotový plot z tehál a vlnitej lepenky.

Tehlová oplotenie s profilovanou fóliou

Tehlové oplotenie vyzerá luxusne a úctivo, spoľahlivo ochráni územie dediny alebo predmestského územia pred penetráciou cudzincov. Takéto ploty dnes patria do elitného segmentu a okamžite poukazujú na vysoký spoločenský status majiteľa oploteného územia.

Ale veľmi významné náklady, ktoré si budú vyžadovať výstavbu tehly, nie sú vždy odôvodnené. Takéto ploty vyzerajú masívne a trochu monotónne a ponuré. Nie vždy sa hodia do architektonického súboru relatívne malej krajiny alebo krajiny. Oveľa atraktívnejší vzhľad kombinovaných plôch s piliermi z tehál a úsekov z vlnitej lepenky. Táto možnosť je nielen oveľa lacnejšia ako tehlový plot, ale vyzerá tiež ľahšie a elegantnejšie.

U kombinovaných plôch majú murované stĺpiky dvojaký účel. Okrem vonkajšej atraktívnosti výrazne zlepšujú konštrukciu plotu. Ploty s tehlovými stĺpikmi sú odolnejšie a spoľahlivejšie ako ľahké ploty z kovového profilovaného plechu s podperami z kovových rúr.

Murovaný plot s podlahy vyzerá elegantné a reprezentatívne doplnenie a zdobenie budova panorámu infield, a to najmä v tých prípadoch, keď fasáda krajinu alebo krajiny dom z rovnakých tehál.

Ale to v žiadnom prípade nie je nevyhnutným predpokladom. Tehla je dokonale kombinovaná s takmer všetkými modernými materiálmi, ktoré sa používajú na dokončenie fasád. Plot z vlnitej lepenky s murované piliere môže byť toľko tvárí ako veľký výber moderných typov tehál.

Úspešné plnenie estetickej funkcie, tehlové tyče sú rebrá tuhosti plotu, zabezpečujúce jeho stabilitu pod vplyvom akýchkoľvek naklápacích síl.

Menšia význam dekoratívne časť plotu, a je v tvare fólie, ktorej časť oplotenia. Okrem toho, že moderné tvarovaný list môže byť takmer akúkoľvek farbu a odtieň môže byť použitá pre výrobu vlnitej lepenky plot pod tehly vyrobené modernou technológiou fotografiu offset.

Vďaka vyššie uvedeným výhodám je tehlový a profilovaný plot zdanlivo jednou z najbežnejších možností ochrany prímestských a prímestských oblastí. A to aj napriek skutočnosti, že použité materiály, napríklad obkladové tehly, sú pomerne drahé a proces výstavby murovaných pólov je dosť dlhý a vyžaduje vysokú kvalifikáciu.

Získaný výsledok však odôvodní všetky vynaložené úsilie a zdroje. Presné tehlové stĺpy zdobia akýkoľvek dizajn, zdôrazňujúc chuť majiteľov lokality a pre silu a trvanlivosť kombinovaný plot ľahko tvrdí s tehlovým plotom.

Usporiadanie tehlových stĺpikov kombinovaného plotu

Výška tehlových stĺpov z tehál a vlnitej lepenky môže byť veľmi odlišná. To je zvolená v závislosti na zamýšľanom výške plotu sekcií, stĺpec by mala byť 100-150 mm nad hornou profilové dosky.

Veľmi dôležitou vlastnosťou plotového stĺpika je jeho časť. Najčastejšie je vytvorený pól v úseku s veľkosťou rovnajúcou sa 380x380 mm, t. J. Jedna a pol tiel. Tento prierez zaisťuje dostatočnú pevnosť a stabilitu kolóny pri najnižšej spotrebe materiálu.

Vo vnútri muriva tyče je lepšie položiť oceľovú výstuž. Tým sa zvýši stabilita stĺpikov na ohýbanie. S vystužovacími tyčami je žiaduce, pomocou elektrického zvárania, spojiť aj vložené časti, ku ktorým budú pripojené bočné vodiace prvky na inštaláciu profilovaného plechu plôch na oplotenie.

Tehlové murované stožiare, ktoré budú inštalované brány a brány, vystužia oceľovú alebo profilovú rúru. Toto je potrebné, aby odolali dostatočne veľkej hmotnosti kovových brán a krídel brány.

Horný kryt tehla ohradové stĺpiky špeciálne kovové alebo betónové klobúčiky, ktoré chránia murivo pred poškodením počas prípadného zmrazenie vlhkosti pasce vnútri.

Okrem toho tieto prvky robia výstavbu piliere úplnejšou.

Je veľmi dôležité vybrať ten správny rozstup stĺpikov, to znamená vzdialenosť medzi nimi. Ak to urobíte príliš malým, náklady na plot sa výrazne zvýšia a jeho vzhľad sa zhorší, príliš veľká vzdialenosť zvýši zaťaženie pôsobiace na plotové stožiare. Zvyčajne sa rozstup plotu volí v rozmedzí od 2,5 do 3,5 m.

Ako už bolo uvedené, v murive pilierov plotu sú inštalované kovové hypotéky. S výškou oplotenia približne 2 metre sa nachádzajú v nadmorskej výške 300 a 1600 mm od uzáveru plotu. Po dosiahnutí potrebnej pevnosti muriva sú horizontálne ploty uhlovej alebo profilovej ocele upevnené na tehly pomocou elektrického zvárania.

Do priechodov pomocou samorezných skrutiek na vlnitej lepenke sa používa konvenčný profilovaný plech alebo špeciálny profilovaný plech na upevnenie "Volna9raquo; alebo "Peak".

Typy základov pre oplotenie profilovaného plechu. Ako vytvoriť stĺpcovú, pásovú a stĺpovitú pásku pre plot od proflista v obrázkoch a diagramoch.

 • Technika inštalácie oplotenia z vlnitej lepenky

  Chcete vedieť, ako správne nainštalovať plot z profilovaného plechu? Potom tento článok je pre vás. V ňom nájdete vyčerpávajúce informácie o upevnení vlnitej lepenky na plot, na stavbe základov a ďalších komplikáciách.

 • Aký druh vlnitej lepenky zvoliť pre plot?

  Ak neviete, ktorý z mnohých typov vlnitej lepenky je najvhodnejší pre váš plot - tento článok je pre vás. Výhody a nevýhody tohto alebo druhého profilu, tipy na výber z hľadiska ceny, spoľahlivosti a dizajnu.

 • Stránky oprofnastile.ru - aktuálne a užitočné informácie o profesionálnej podlahe, jej inštalácii a použití, radu odborníkov a podrobné pokyny pre vás.

  Všetky textové materiály uverejnené na webe sú V skutočnosti chránené podľa platných právnych predpisov, na ktorých sú všetky potrebné dokumenty vrátane dohôd.

  Napriek tomu, ak chcete s vašimi čitateľmi zdieľať nejaký materiál, môžete ho opätovne vytlačiť. Pritom musíte poskytnúť článok, ktorý nie je chránený pred indexovaním pomocou hypertextového odkazu na stránku tejto stránky, odkiaľ bol materiál skopírovaný. Na jednom zdroji nemôžete umiestniť viac ako 5 článkov skopírovaných z tejto stránky.

  Plot z vlnitej lepenky a tehál vlastnými rukami - podrobný opis všetkých inštalačných prác

  Plot z profilovaných plechov a murovaných stĺpov s oceľovými krytmi

  Hľadáte najlepšiu možnosť ochrany súkromného domu alebo záhradného pozemku? Dávajte pozor na kombinovaný plot z tehál a vlnitej lepenky. Harmonicky sa zapojí do akéhokoľvek dizajnu krajiny a architektonického štýlu budovy a súčasne sa stane veľmi ekonomickým, ale trvalým riešením.

  • Profilované fólie Sú oceľové profily pokryté farebným polymérom alebo pozinkované na ochranu proti korózii. Plot takéhoto materiálu má vynikajúcu spoľahlivosť: plechy môžu byť ohnuté, ale je nemožné prelomiť ich integritu s neozbrojenými rukami. Mimochodom, poškodený list môže byť vždy nahradený novým (dokonca aj po montáži celej konštrukcie).
  • Trvanlivosť oplotenia z profilovaného plechu sa pohybuje od 25 do 50 rokov (závisí to od prevádzkových podmienok). Treba poznamenať, že tento materiál má vysokú odolnosť voči slnečnému žiareniu, zmenám teploty, ako aj atmosférickým, vetrom a mechanickým účinkom.
  • Rozsiahla škála farieb a odtieňov dáva možnosť vybrať si najoptimálnejšiu alternatívu, ktorá bude kombinovaná s fasádou budovy a ostatnými prvkami pozemku.

  Niekoľko variantov profilovaných fólií

  • Ploty z tehál a vlnitej lepenky namontované pomerne rýchlo, pretože sú to pomerne ľahké materiály. Navyše nie je potrebné prilákať špeciálne vybavenie.
  • Tehlové stĺpy výrazne zlepšujú dizajn oplotenia z vlnitej lepenky a pridávajú k nej väčšiu pevnosť a výraznosť.
  • Prechádzanie cez takýto plot je veľmi problematické, pretože jeho ostrý okraj je vážnou prekážkou pre votrelcov.

  Tehlový plot s profilovaným plechom je postavený v etapách:

  • meranie obvodu;
  • príprava nadácie;
  • výroba stĺpov;
  • upevnenie profilovaných plechov.

  Venujte pozornosť! Vlnitá doska je pripevnená jedným z dvoch spôsobov: cez nosníky (t. J. V dôsledku toho uzatvára ostatné prvky konštrukcie) alebo medzi podperami (v tomto prípade sa najčastejšie používa s tehly). V článku hovoríme len o poslednom spôsobe inštalácie.

  Druhy profilovaných plechov

  Nižšie uvádzame niekoľko tipov pre výber vlnitej lepenky na stavbu plotu s tehlovými stĺpmi. Dúfame, že vám budú užitočné.

  • Spravidla výrobcovia používajú polyvinylchlorid ako povlak pre profilované plechy. Vytvára pomerne silnú a silnú vonkajšiu vrstvu, ktorá zabraňuje mechanickému poškodeniu, opotrebeniu a korózii plechov. Textúra môže byť hladká alebo štruktúrovaná. Avšak po niekoľkých rokoch sa materiál zmizne a výrazne zmizne.
  • Okrem polyvinylchloridu sa používa aj farbenie plechu. Našťastie moderné náterové a lakové materiály spĺňajú najvyššie požiadavky na ochranu proti poškodeniu a korózii. Jeden nemôže pomôcť, ale spomenúť estetické vlastnosti: farba nasýtenia farebných vlnitých listov je veľmi dlhá. Okrem toho výrobcovia ponúkajú okrem bežných, svetelných, elektrických izolačných, termo-indikačných lakov.
  • Prítomnosť ochrannej vrstvy je povinná na oboch stranách.
  • Farba materiálu je lepšie vybrať farbu fasády budovy.
  • Odborníci odporúčajú nasledujúce parametre listu každej časti: hrúbka - 0,5 mm a viac; výška profilu - C10 - C8.

  Príklad náčrtu budúceho plotu

  Takže sme sa obrátili na hlavnú otázku - ako vytvoriť plot z tehál a vlnitej lepenky? Najskôr je potrebné určiť presnú polohu štruktúry, vybrať vhodnú úroveň nadácie a určiť hrúbku samotného plotu.

  Plot na stavenisku môže byť najjednoduchším spôsobom - v budúcich rohoch plotových kolíkov sú nainštalované a nylonové vlákno je natiahnuté nad nimi. Potom s pomocou rulety je potrebné vykonať všetky merania a vypracovať návrh budúceho plotu.

  Oplotené územie s výkopom už vykopané

  V našom článku sa napríklad uvádza montáž najužšieho oplotenia profilovaného plechu a tehál. Tehlové stĺpy budú mať bočnú jednu tlustú tlustú a prednú jednu a pol. Na posilnenie pólov sa používajú profilové rúry 40x40x2 mm a vystuženie každej druhej rady muriva s pozinkovanou oceľovou omietacou sieťou 25x25x1 mm. Okrem toho sú pre upevnenie brány použité stĺpiky s vloženými prvkami, vystužené oceľovou rúrkou 80x2, 8 mm. Tehla - "Fagot".

  Profilové rúry 40x40x2 mm

  Predtým, ako si s vlastnými rukami postavíte plot z tehál a vlnitej lepenky, musíte sa rozhodnúť, kam vykopať vykopanú zem pri kopaní zákopu.

  Majte na pamäti! 1 kocka pôdy počas kopania je uvoľnená a niekde sa zvyšuje objem 1,5 krát.

  Ak je možnosť rozptýliť nadmerné množstvo pozemku okolo budúceho plotu, nevyhovuje vám, potom ho musíte vytiahnuť. Pre tento účel sú vhodné polypropylénové vrecká (40-50 kg). Asi 30 takýchto vreciek dosahuje 1 m³. Veľmi výhodné. Horná plodná vrstva (chernozem) sa môže rozptýliť oddelene od hliny a zeminy. Vynikajúce hnojivo pre farmu a úspory pri vývoze.

  Často, pre výkon pozemných prác, sa uchýli k pomoci rýpadla, ale s výstavbou plotu, objem potrebného výkopu nie je tak veľký, len 3 kocky. Takže kopanie zákopu s rýpadlom je jednoducho nerentabilné a nepohodlné.

  Pri ručných zemných prácach bude potrebný nasledujúci nástroj:

  Príprava výkopu s objemom 4 m³ pôda bez kameňov, dvaja pracovníci budú potrebovať približne 5 hodín, berúc do úvahy prestávky.

  Debnenie sa môže vykonať hneď po vykopnutí výkopu. Spravidla sa pri zakladaní plotu zhromažďuje debnenie iba v suterénnej časti 10-20 cm pod úrovňou zeme. Ako materiál bude racionálne používať konštrukčnú polovičnú dosku - je dosť silná a lacná.

  Vyzbrojené elektrickým vrtákom a skrutkami do dreva začneme montovať debnenie. Treba poznamenať, že tlak, ktorý betón vyvíja na debnenie, je dosť vysoký, a preto sú dosky navyše pripevnené drevenými mostíkmi a murovanými podperami. To sa deje až do nasypania nadácie, pretože už zahnuté dosky budú ťažké vrátiť späť. Štít je zostavený priamo do výkopu. Začíname s hornou doskou, ktorá je umiestnená pozdĺž nitra kaprona, ktorá je natiahnutá na úrovni budúceho základu.

  Tiež je potrebné dbať na posilnenie nadácie. Na to sú užitočné 10 mm výstužné tyče. Každé 1,5 m vertikálne tyče sú umiestnené v zákopu. V prípade horizontálnej výstuže používame všetky tie isté tyče: vodorovne na oboch stranách vo vzdialenosti 10 cm od výkopu a tiež na oboch stranách vo vzdialenosti 5 cm od povrchu betónu.

  Rám z armovacích tyčí sa ľahšie montuje na povrch a potom sa spustí do debnenia už v hotovej podobe. Tyče sú upevnené žíhaným drôtom s priemerom 1 mm.

  Roh alebo rúrka na vystuženie murovaných stĺpov je namontovaná do debnenia iba vtedy, keď sú samotné debnenie a rám armatúry úplne pripravené. Sú vyrovnané pomocou úrovne budovy a pripevnené k doskám.

  Kvalitatívne dokončené debnenie a montáž rúr

  Pripravený viacúrovňový základ

  Pod murovanými piliermi je najlepšou možnosťou železobetónový základ. Priebežná monolitická páska vyzerá veľmi pevne a okrem toho nedovoľuje preniknúť do oplotenej oblasti dažďovou vodou z ulice. Šírka základne je lepšie urobiť to isté ako murované stĺpy.

  Tu je však potrebné spomenúť jeden problém. Často sa profesionálni stavitelia a domáci majstri stretávajú s dôstojnými rozdielmi na úrovni. V našom prípade, ako príklad, rozdiel hladiny presahuje 0,5 m na dĺžku 10 m. V takýchto prípadoch vznik monoúrovňovej základne vedie k nadmernej spotrebe betónu. Navyše takýto základ môže narušiť upevnenie brány. Najrozumnejšou cestou z tejto situácie je prelomiť pásku nadácie na niekoľko oddelených častí s rôznou úrovňou aspoň 10 cm.

  Treba poznamenať, že hrúbka základov sa tiež môže meniť. Napríklad pod stĺpikmi môže byť základňa plnej šírky a pod profilovanou fóliou môže byť užšia. Pozitívnou stránkou tejto možnosti je zníženie pozemných prác a úspora betónu. Mínus - montáž debnenia je oveľa komplikovanejšia. Ako príklad uvádzame príklad homogénneho základu.

  Pokiaľ ide o hĺbku základne pod oplotenia. Najoptimálnejšia je vzdialenosť, ktorá sa rovná hĺbke zamrznutia pôdy v oblasti výstavby. V našom príklade je toto číslo 1 metr.

  Pamätajte, že základy musia v prvom rade zabezpečiť spoľahlivé fungovanie brány, ktorá sa pri zváraní upevní na profilové rúry v tehlových póloch. Na tých miestach, kde bude plot mať menej zaťaženia, to znamená, že pod listy z vlnitej lepenky môže byť hĺbka základov znížená na 50 cm.

  Pozor prosím! Forma suterénu by sa mala rozšíriť na dno jamy. To sa robí tak, aby pôsobilo proti tangenciálnej sile zeme, čo môže znížiť životnosť plotu a narušiť normálnu prevádzku brány.

  Miešačka betónu - veľmi užitočná v stavebníctve

  Teraz poďme hovoriť o konkrétnych prácach, ktoré treba urobiť pri stavbe plotu. Ak chcete ušetriť energiu a čas, základ sa musí naliať do plotu pomocou betónového mixéra. Je lepšie ho umiestniť vedľa debnenia, aby sa ťažký betón mohol ručne prenášať ručne.

  Takže postup miešania betónu v miešačke betónu:

  • Umieste betónový mixér pod uhlom 35-45 ° a naplňte sutiny. Prečo zničiť? Je to najväčší agregát a nedovoľuje, aby cement a mokrý piesok priľnuli k stenám.
  • Potom musíte betónový mixér pridávať do betónu a polovicu požadovaného objemu vody.
  • 0,5 požadovaného piesku zaspáva po zmiešaní drveného kameňa s vodou.
  • Po 30 sekundách miešania musí byť zmiešavač umiestnený v uhle 60-70 °, sušiť piesok a cement sa neriadi vlhkého muriva. Potom pokryjeme cement a zostávajúci piesok.
  • Zostávajúca voda sa naleje po betónovej miešačke znova na 35-40 °.
  • Všetka táto zmes je dobre miešaná asi 2 minúty a ak nevidíte zmiešané kusy, mieša sa betón.

  Je dobré vedieť! Ideálne zaťaženie v zariadení - maximálny objem 0,5. Najväčšie zaťaženie sklonu zvyšuje dobu varenia skutočne vysoko kvalitného betónu.

  Ďalej uvádzame približné zloženie betónovej zmesi v objeme požadovanom na zakladanie plotu z tehál a vlnitej lepenky.

  Pre 1 podiel cementu značky PTS-400 sa bežne prijíma:

  • 6 drvený kameň;
  • 0,7 vody;
  • 3 piesok;
  • pritlačenie vzduchu 0,1% hmoty cementu.

  Tip! Zvyčajné kvapalné mydlo dokonale nahradí prísun vzduchu a plastifikátor. 10 ml mydla na 1 kbelík z cementu. V tomto prípade bude betón vhodnejší a stáva sa odolnejší voči mrazu.

  Tekuté mydlo pre domácnosť

  Ako urobiť plot z vlnitej lepenky a tehla, ak v ruke nie je žiadny miešač betónu? Betón je možné pripraviť ručne. Tu je malá inštrukcia:

  • Vezmite zásobník s objemom približne 100 litrov a naplňte ho 1 vedro z cementu a 3 lopatky piesku. Zmiešame ich v suchej forme. Pri mixéri môže byť záhradný hrad vhodný.
  • Nalejte 10 ml do prázdneho vedra a naplňte ho vodou. Na povrchu by mala dostať veľa peny, a betónová zmes rovnako plastifikuje, tým lepšie, tým viac peny budú. A to znamená, že betón bude ľahšie miesiť a hromadiť.
  • Táto mydlová voda sa zmieša s predtým pripravenou suchou zmesou.
  • Keď máte homogénnu hmotnosť, nalejte do neho 6 kôstkov sutín a dobre premiešajte.

  Nedostatok miesenia s vlastnými rukami - veľa času (pripraviť 100 litrov betónu trvá asi pol hodiny). Okrem toho, kvôli zvýšenému objemu vody, betónová zmes sa stáva menej trvanlivou. Ale bohužiaľ, s menším množstvom vody, miešanie betónu rukou je veľmi, veľmi ťažké.

  Po naliatí základov sa betón ihneď pokryje polyetylénovou fóliou, aby sa zabránilo rýchlemu vysychaniu povrchu. Počas horúceho počasia (25-30 ° C) sa celá terénna podlaha robí asi za týždeň.

  Zvyčajne, tehly pre oplotenie profilovaných fólií sú položené s obrátených tehál (napríklad, ako na fotografii nižšie - tehla "Fagot"). Samozrejme, pre túto prácu je lepšie zapojiť skúseného masona a pomocného pracovníka.

  Pre murovanie sa používa cementovo-piesková malta. Pripravený je pomer 1 až 3 (opäť pre plasticitu pridaním tekutého mydla). Pokladanie sa vykonáva postupne - 0,5 m vysoký v 1 pracovnom dni. Súčasne s kladením je rovnaká medzera vyplnená medzerou medzi oceľovým stĺpcom a tehál. Každý rad je vystužený špeciálnou mriežkovou mriežkou 50x50x4 mm pre väčšiu pevnosť.

  Odporúčaná vzdialenosť medzi murovanými piliermi pri stavbe plotu z profilovaného plechu nie je väčšia ako 3 m. Výška závisí od nasledujúcich parametrov:

  • dizajn samotného miesta;
  • estetika oplotenia;
  • zaťaženie vetrom;
  • výška profilovaných plechov.

  Na upevnenie vlnitej lepenky v murovanej stavbe sa nachádzajú vložky, rohy (v strede, pod a nad stĺpikmi). Tri spomaľovanie stačí na spoľahlivé upevnenie trojmetrových plechov.

  Poslednou etapou dekoratívneho vyhotovenia stĺpov je inštalácia krytov. Dajú tehlové stĺpy úplný vzhľad a tiež ich chránia pred pádom do vlhkosti. Takéto kryty sú vyrobené z betónu alebo pozinkovanej a lakovanej ocele. Životnosť vysokokvalitných výrobkov sa rovná životnosti vlnitej lepenky.

  Dekoračný a ochranný kryt pre stĺpy

  Tip! Po uprednostnení konkrétnych vetiev je najlepšie nakupovať tie, ktoré sú farbené minerálnym pigmentom. Pod vplyvom vonkajších podmienok sa maľba od nich neodplaví a ich farba nezmizne s časom.

  Betónové kryty sú umiestnené na vrchu stĺpov na cementovo-pieskovom malte. Ak chcete nainštalovať oceľové kryty, budete potrebovať ďalšie upevňovacie hmoždinky, s ktorými budú pripevnené zospodu k tehly.

  Kryty dávajú plotu úplný a originálny vzhľad

  Táto fáza konštrukcie plotu môže byť spustená po tom, čo bol betón ponechaný v debne najmenej niekoľko dní. Na ručné oblúkové zváranie je vytvorený rám z profilového potrubia 20x40x2 mm. Potom bude k nemu pripojená a vlnitá doska.

  Tu je schéma pre zostavenie takéhoto rámca:

  1. Profilové rúry rezáme do zvislých dĺžok požadovanej dĺžky;
  2. Na vertikálnych kusoch umiestňujeme značky na tých miestach, kde sa zvárajú vodorovné rúrky (zásoba 30 cm od každého okraja plotu);
  3. Na označených miestach na jednej strane zadržujeme horizontálne potrubia;
  4. Skontrolujeme stavbu na správnej polohe potrubia;
  5. Horizontálne rúry kompletne zvárame.

  Montáž rámu je oveľa pohodlnejšie vykonať dvoma pármi pracovných rúk. Pri zváraní bude stačiť zvárací stroj s maximálnym výkonom 6,5 kW. Po zváraní musí byť rám namaľovaný. Je vhodný alkydový email PF-115. Ak sa však na rúrach objaví hrdza, je potrebné vopred použiť konvertor hrdze.

  Tento diagram ukazuje, ako umiestniť oceľové vertikálne a horizontálne potrubia

  Montáž vlnitej lepenky na rám a upevnenie na stĺpiky

  Všeobecná schéma výstavby

  Poslednou etapou výstavby plotu je inštalácia vlnitej lepenky. Predtým, ako sa dostanete do podnikania, je lepšie zakryť základňu lepenkou, aby nedošlo k poškodeniu spodného okraja profilovaných plechov.

  Potom sa značka umiestni na značku, aby sa skrutky zaskrutkovali. Meraním Profil trubky 20h40h2 mm vlnitej lepenky pripojenú k spodnej časti drážok prostredníctvom jediného vlny s pozinkovanej strešné skrutkami 4,8h30 mm s gumovým tesnením. Na 1 m profilovaných plechov sa vyžadujú 6 samorezných skrutiek. Laminované plechy sú lapované. Samorezné skrutky by mali byť skrútené nižšou rýchlosťou. To má zaistiť, aby sa ostria skrutky neprehriali a nepripájali steh.

  Docela roztomilý, šetrný a bezpečný

  Netreba dodávať, že ploty z vlnitej lepenky a tehál nie sú drahé. Tento oplotenie trvá dva týždne stavebných prác (bez času nečinnosti) a približne 50 tisíc rubľov rozpočtu. Táto suma je vypočítaná pre 6 murovaných pólov a samotný plot je dlhý 9 m.

  Ak poznáte obvod uzavretého priestoru, môžete ľahko vypočítať požadovaný počet profilovaných plechov a murovaných stĺpov. Ak to chcete urobiť, rozdelte dĺžku plotu o dĺžku listu vlnitého plechu, ktorý ste vybrali pre seba. Pracovné miesta sa zvyčajne umiestňujú nie viac ako 3 m od seba.

  Venujte pozornosť! Výška plotu je takmer neobmedzená. Výrobné listy si môžete objednať vo formáte, ktorý potrebujete. V takom prípade je možné vybudovať hotový plot.

  Celková cena plotu zahŕňa nasledujúce komponenty:

  • cement;
  • prísada do betónu;
  • profilované plechy;
  • profilové rúry;
  • vystužené tyče;
  • viazací drôt;
  • samorezné skrutky.

  Zdá sa, že takýto jednoduchý dizajn a vyzerá ako veľkolepý!

  Potrebné nástroje pre konštrukciu:

  V tomto článku sme sa pokúsili podrobne popísať proces výstavby plotu profilovaného a tehla. Viac informácií možno nájsť v tematickom videu, pripravené špeciálne pre tých, ktorí chcú budovať spoľahlivé, trvanlivé, krásne a zároveň cenovo dostupný, plot na mieste!

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  3 + = 13