Kovový plot

Kovové ploty a ploty

Kovové ploty nie sú ničím iným ako vynikajúca verzia silného a spoľahlivého plotu, ktorý nielenže môže ochraňovať súkromné ​​vlastníctvo, ale prináša atraktívny vzhľad chránenej oblasti. Mnoho majiteľov takých plôch potvrdí, že vysoká kvalita materiálu umožňuje dlhú dobu používať plot, bez obáv o bezpečnosť osobného majetku.

Návrh kombinovaného plotu z kovových profilov a murovaných stĺpov

Výroba kovových plotov je možná na objednávku. V takom prípade, ak máte potrebné parametre, obráťte sa na výrobcu, aby ste sa dohodli na vlastnostiach a vlastnostiach budúceho plotu. Aké schopnosti sú obdarené kovovými ploty, rovnako ako ich typy a vlastnosti, budeme ďalej zvažovať.

Kvalitatívne charakteristiky kovových plôch

Kovový plot, bez ohľadu na to, čo je, je v prvom rade spoľahlivosť, ktorá sa znižuje na vlastnosti najviac odvodeného materiálu.

Variant zariadenia kovového živého plotu

Uvažujme o najzákladnejších výhodách, ktoré prinášajú používanie produktov v globálnom meradle.

 1. Pevnosť a spoľahlivosť. Kovové ploty, ak máte na mysli ich kované alebo zvárané ich druhy, majú vysokú pevnosť. Kov takmer nie je deformovaný, má zvýšenú odolnosť voči nárazom a inému mechanickému poškodeniu. Kované plot sa môže stať spoľahlivou ochranou absolútne akéhokoľvek domu, ktorý ho chráni pred vniknutím nežiaducich hostí.
 2. Dlhodobá prevádzka. Vďaka vynikajúcej kvalite a výkonu kovu je plot odolný. Po inštalácii takéhoto plotu nemôžete premýšľať nad jeho nahradením už viac ako 10 rokov.

Plotové kované prvky, polykarbonát a tehla

1

Výber vzorov pre plot kovových tyčí

Okrem výhod je pre budúcich majiteľov kovových plôch dôležité, aby pochopili, že životnosť plotu do značnej miery závisí od toho, ako sa stará. Čokoľvek môže povedať, kov je materiál, ktorý skôr alebo neskôr začne hrdzaviť.

Príkladom originálneho plotu vyrobeného z kovového profilu

Navyše, malé škrabance môžu viesť aj k hrdzaveniu, ktoré poškodzujú nielen vzhľad, ale aj integritu samotného plotu. Vyhnite sa tomu pomôcť včasnú úpravu povrchu kovu pomocou antikoróznych povlakov, ako aj odstránenie hrdzavých oblastí. Odporúča sa maľovať plot aspoň raz za tri roky av prípade potreby ešte častejšie.

Odrody kovového oplotenia a ich vlastnosti

Kovové ploty a kovové ploty môžu byť vyrobené v rôznych konfiguráciách a majú odlišné funkčné zaťaženie.

Rozmery a konštrukcia oplotenia z kovových rúr a profilov

V tomto ohľade existuje klasifikácia, ktorá nám umožňuje podmienene rozdeliť všetky kovové ploty do niekoľkých skupín, čím pomáhame spotrebiteľovi rýchlejšie rozhodnúť o výbere konkrétneho druhu.

Kované ploty: vlastnosti a zásady inštalácie

Ploty z kovového kovania sú skutočne považované za elitu a sú inštalované hlavne na miestach s vyššou dôležitosťou. Dekorácia kovového plechu s kovacími prvkami robí plot jedinečným, atraktívnym, premenou na umelecké dielo. Hlavnou výhodou tohto plotu je jeho neuveriteľná pevnosť, ktorá umožňuje jeho používanie po celé desaťročia.

Žiadne mechanické poškodenie a zrážka nie sú schopné spôsobiť poškodenie a deformáciu, čo je pre plot dôležité.

Príklad kované výzdoby plotu pre vidiecky dom

Montáž kovaných plotov môže byť vykonaná vlastnými rukami, jediná vec, ktorú je potrebné zvážiť, je skutočnosť, že štruktúra a jej prvky môžu mať pôsobivú váhu. V tomto ohľade sa odporúča použiť výťah, ktorý vám umožní zdvihnúť všetky prvky do požadovanej výšky bez toho, aby ste vynaložili svoje vlastné úsilie.

Takže zvážte možnosť samoinštalácie.

 1. Vykonať meranie oploteného územia, pre ktoré sa má materiál zakúpiť. Treba pamätať na to, že okrem plotových častí budú potrebné nosné stĺpiky, pre ktoré bude rozložené zaťaženie celého plotu. Potrebný počet takýchto stĺpcov možno vypočítať so zameraním na skutočnosť, že sa zvyčajne inštalujú každé dva metre.

Výber originálnych vzorov pre kované ploty

Výkres oplotenia z kovových prvkov

Takže jednoduché manipulácie môžu poskytnúť dekoratívny kovový plot, ktorý sa stane skutočnou podporou a ochranou, rovnako ako pýchou každého domova.

Mierne ľahšia voľba, ktorá je ideálna pre rozpočtové oplotenie, je plot z kovu. Kovový profil plotu je plochý valcovaný plech z kovu, ktorý je potiahnutý špeciálnym postrekom, čo umožňuje použitie plechu v otvorenom priestore. Najčastejšie tento plot zaisťuje kvetinové záhony a kvetinové záhony, ale môže to byť aj plnohodnotný plot v krajine alebo zeleninovej záhrade.

Hlavnou výhodou tohto plotu je jeho rýchlosť a jednoduchosť inštalácie, ktorú robia sami. Okrem toho je tento plot nenákladný a umožňuje vám ušetriť rodinný rozpočet, ktorý kombinuje vynikajúcu kvalitu a dostupnosť. Cena profilu je úplne závislá od jeho hrúbky a hrúbky ochranného povlaku.

Ak chcete inštalovať takýto plot na vlastnom pozemku, je potrebné dbať na dve veci: betónovanie stĺpov a starostlivá práca s profilovými listami. Takže po zakúpení potrebného množstva profilu, ako aj samorezných skrutiek pre kovové a horizontálne guľatiny je potrebné inštalovať nosné stĺpiky. Za týmto účelom sa pomocou záhradných vrtákov vyrábajú jamy pod tyčami, kde sú nainštalované tyče a sú naliate betónom. V odľahčenej verzii môžu byť stĺpy pokryté zeminou a pevne ju zasahovať. Keďže plech je dosť ľahký, nie je potrebné vytvárať základy.

Keď sú póly pripravené, do nich sa zvárajú guľatina - priečniky, na ktorých budú profily profilované. Plot je nainštalovaný z vlnitej lepenky dostatočne rýchlo. Listy s samoreznými skrutkami sa naberajú na guľatine vo vzdialenosti 10-15 cm. Poslednou etapou inštalácie je spracovanie horného okraja plotu. Na tieto účely existujú špeciálne uzávery, ktoré robia ostré hrany bezpečné a nie traumatické.

V skutočnosti je plot paralelné kovové segmenty upevnené na dvoch zaostávajúcich miestach.

Exteriér a dekorácia kombinovaného plotu z kovových plotov a tehál

Ploty z kovových plôch sa dobre používajú v záhrade a v parku, aby zabezpečili záhony a predné záhrady, ale možno ich nájsť aj ako plot. Veľká rôznorodosť takýchto plotov na trhu vám umožňuje vybrať si väčšinu nepredvídateľných a originálnych možností a pri absencii tak urobte objednávku v továrni na vlastných náčrtoch.

Kovový plot je zobrazený vo forme sekcií, ktorých dizajn úplne zodpovedá názvu. Úseky sú zvárané zváraním na nosné stĺpiky, ktoré v tomto prípade môžu byť buď súčasťou základov, alebo samostatná jednotka. Malá špecifická hmotnosť umožňuje používať konvenčné rúry ako podperu.

Samostavba zahŕňa inštaláciu podporných pólov, ku ktorým sú ploty zvárané z kovového stĺpika. To je v podstate celá technológia, naplniť si silu každého nováčikov staviteľov.

V prípade, že inštalácia nefunguje, môžete využiť pomoc špecialistov, ktorí tento problém vyriešia v dvoch počtoch. Cena takýchto služieb však môže byť najviac nepredvídateľná.

Nemenej populárne a v dopyte po usporiadaní chatových domov je kovová sieťovina pre plot. Je to vynikajúci a lacný spôsob, ako ochrániť oblasť infiltrácie, a pritom ho neprijímať ďalšie slnečné svetlo a teplo.

Plot vyrobený zo zváraného drôteného pletiva je jednoduchý a jeho inštalácia bude schopná dokonca aj tých najzkušenějších. Aby bola inštalácia vykonaná správne, je potrebné určiť parametre plotu, a to jeho výšku.

Z tohto indikátora záleží úplne na tom, do akej hĺbky sú oporné rúrky usadené.

Nenákladná možnosť dôstojného oplotenia vyžaduje opatrnosť pri práci, ako aj dodržiavanie všetkých noriem a požiadaviek. Keď už hovoríme o inštalácii v skratke, treba poznamenať, že potrubia, na ktoré bude mriežka namontovaná, musia byť dostatočne hlboko do zeme, aby sa plot mohol hladko a nedeformoval, keď je vystavený silnému vetru.

Pripravený plot zo zváraného pletiva v krajine

Minulé leto v dachi bol z kovového profilu inštalovaný plot. Inštalácia bola dostatočne rýchla, pri inštalácii nevznikli žiadne problémy. Potešený z ceny tohto plotu: na rozdiel od iných druhov náš plot bol oveľa lacnejší. Pre mňa je dôležitá výhoda, že v plotu nie sú žiadne praskliny a otvory, to znamená, že v mojom letnom chate môžem urobiť čokoľvek, vediac, že ​​ma nikto nevidí!

Ako vytvoriť kovový plot

 • Krém na exotické nôh huba
 • Kapsuly od parazitov
 • Komplexné zariadenie Sustalife na rekonštrukciu kĺbov

Kovový plot je plot, ktorý nie je z hľadiska spoľahlivosti nižší ako podobné konštrukcie z kameňa alebo betónu. V tomto článku vám povieme, ako vytvoriť takýto plot, zvážte jeho typy a funkcie.

Výstavba kovových plôch

Štrukturálne sú kovové ploty rozdelené do troch hlavných typov:

 • Slepé ploty. Vyznačujú sa nepretržitým plátnom, ktoré sa spoľahlivo ukrýva z vonkajšieho územia lokality.

Odrody kovových plôch

Najbežnejšou variantou takéhoto oplotenia je sieťovina, ktorá je upevnená na oporných miestach. Materiálom pre takúto mriežku je drôt, z ktorého sa pomocou pletenia a bodového zvárania vytvárajú štvorcové alebo diamantové články.

Takýto plot je vytvorený spojením kovových mriežkových prvkov elektrickým zváraním. Niekedy sú kombinované s kovanými výrobkami. Zvárané časti plotových častí často predstavujú umeleckú kompozíciu. Ak je vhodne prispôsobená štýlu domu, zvarovaný plot poskytne svojim majiteľom a ich hosťom značné estetické potešenie.

Vytváranie kovaných plotov si vyžaduje veľa síl, presnosti a skúseností, takže to robia ručne profesionálni majstri. Výsledkom ich starostlivej práce môže byť skutočné umelecké dielo. Kované ploty často odlišujú individualitu a prísnu krásu.

Plot z profilovaného plechu

Obľúbenosť tohto typu kovových plôch je spôsobená dostupnou cenou použitých materiálov, nízkou hmotnosťou a spoľahlivosťou.

Výhody a nevýhody kovových plôch

Pevnosť a spoľahlivosť kovových plôch je potvrdená dlhodobou praxou ich používania. Okrem toho inštalácia takýchto konštrukcií má niekoľko významných výhod:

 1. Poskytuje spoľahlivú ochranu domova pred zvedavými očami a inváziou nežiaducich hostí.

Problémy vytvorené výstavbou takéhoto plotu sú oveľa menšie. Patria sem nasledujúce:

 • Významná hmotnosť materiálov, najmä pre zvárané a kované ploty. Vytvára určité nepríjemnosti pri preprave a montáži oplotenia.
 • Prečítajte si prehľad komplexného lieku proti hemoroidom Proctolol
 • Ako schudnúť na 20 kg - skutočné recenzie o Guarchibao

Technológia montáže kovových plôch

Plot z profilovaných plechov

Na upevnenie týchto stupňov ochrany požadovaný trubiek profilu obdĺžnikového prierezu pre vytvorenie oporné piliere a rám, profilované plechy, skrutky, "bulharské" skrutkovač, vŕtačka, rýľ, úroveň budovy, kladivo kábel a kolíky. Ak budú póly zhotovené z tehál, bude potrebná dodatočná cementová malta a ochranné uzávery.

Pre montáž kovového oplotenia požadovanej podpory siete, "pletivo", drôty, skrutky, skrutkovač, úroveň budovy, štipce, šnúry, pásky, betónové M400 a vrták rýľ.

Takéto oplotenie sa môže uskutočňovať metódou kovania za tepla alebo za studena. Posledná uvedená metóda je vhodná pre nezávislé vykonávanie. Na jej realizáciu budete potrebovať stroje na dekoratívne zakrútenie sekcií časti kovaného plotu, zváracieho stroja, bulharského, zámočníckeho zveráka a sady domácich nástrojov.

 1. S pomocou kolíkov, pásky a kábla rozlomte obvod budúceho plotu vzhľadom na umiestnenie všetkých regálov.

Pri použití kameňa, betónu alebo tehly na výrobu regálov je poradie inštalácie kovového plotu rovnaké. Oceľový stĺp v tomto prípade bude hrať úlohu vystužujúcej tyče vo vnútri dekoračnej podpery. V súvislosti s nárastom hmotnosti konštrukcie bude potrebný silný základ pre kované ohradenie s kamennými stojanmi. Preto pred montážou kovových výstužných stĺpov pozdĺž obvodu budúceho plotu je potrebné kopať zákop a položiť do neho kovový rám s tyčami s priemerom 12 mm.

Pred vytvorením kovového plotu je vhodné opýtať sa na náklady na základné materiály. Cena jedného listu vlnitej lepenky je 300 rubľov a rolovacia sieť "rabitsa" je 500 rubľov. Predvalky na kované ohrádenie môžu byť kúpené alebo použité kov, ktorý je k dispozícii na farme na mieste.

Kovové oplotenie: výhody a vlastnosti

Ploty z kovu sú veľmi obľúbené vďaka trvanlivosti a rôznym možnostiam. Takéto ploty sú vytvorené v továrni a na mieste sú ľahko a jednoducho zmontované bez zapojenia špecialistov. Štýlový vzhľad štruktúr spojených s kovanými prvkami, ale mnohí dávajú prednosť najkratším možnostiam.

Je možné chrániť krajinu s pozemkami s rôznymi materiálmi. Kovový plot je vysoko náročný vďaka niekoľkým funkciám. Sú to:

 1. Spoľahlivosť a trvanlivosť. Kovové oplotenie je ťažké deformovať alebo mechanicky poškodiť, takže táto možnosť je vhodná na inštaláciu v akejkoľvek krajine alebo v predmestí.
 2. Trvanlivosť. Zvýšenie životnosti akéhokoľvek kovového oplotenia môže byť včasná úprava povrchov.
 3. Zvýšená bezpečnosť. Akýkoľvek kovový plot má vysokú spoľahlivosť, samozrejme, ak nie je vyrobený z plotov alebo ostnatého drôtu. Masívny plot kovových tyčí alebo pevný plot nebude tak ľahko prekonať.
 4. Ľahká starostlivosť. Včasné spracovanie kovového povrchu sa stane spoľahlivou ochranou pred koróziou a hrdzou.

Je tiež dôležité, aby moderný plot vyrobený z kovu bol k dispozícii v rôznych konfiguráciách - zváraných, profilovaných, vyrobených z vlnitej lepenky alebo kovania. Preto je ľahké si vybrať možnosť, ktorá je vhodná pre exteriér samotnej chaty.

Najvhodnejším spôsobom, ako vybaviť plot pre danú lokalitu, je použiť rol-net-rabitsu. Po prvé, je to lacné. Po druhé, je veľmi jednoduché inštalovať. Samotný materiál je oceľový drôt s nízkym obsahom uhlíka a poskytuje tak flexibilitu. Kryt môže byť z ocele, pozinkovaný alebo na báze polyméru. Najlacnejšia je pozinkovaná oceľ, preto je tento materiál najpopulárnejší medzi kupujúcimi. Z nedostatkov materiálu pre plot môžeme rozlíšiť náchylnosť k rôznym vplyvom a otvorenosti, ktorú nemajú radi všetci majitelia pôdy.

Trvanlivosť, bezpečnosť, estetika - hlavné rozdiely v kovaných plotyach, ktoré budú ekologicky zapadnúť do konštrukcie ktoréhokoľvek územia. Všetky návrhy tohto typu sú rozdelené do troch typov:

 1. Ochranné ploty sú jednoduché a lacné. Vo väčšine prípadov sú tieto konštrukcie razené sekcionálne škatuľky, ktoré sa dodávajú hotové, ktoré sa môžu zhromažďovať len na mieste. Ak chcete dekorovať povrch plôch, môžete to urobiť pomocou prídavných dekorácií vo forme ozdôb.
 2. Dekoratívne ploty z kovu na báze kovania sú prezentovateľné vzory, ktoré sa líšia v umeleckom prevedení na základe špeciálnych náčrtov. V dekoratívnych konštrukciách sú kované prvky na základe svoriek a záložiek a pri ich výrobe sa používajú iba jednotlivé dielce.
 3. Kombinované ploty sú vytvorené na základe hotových štandardných šablón, ale môžu byť upravené v súlade s kreatívnymi nápadmi zákazníka.

Hotové kovové ploty pomocou kovania sú vytvorené z profilových rúr, prútov a pásov rôznych veľkostí. Na maľovanie povrchov sa používajú rôzne kompozície a v niektorých prípadoch sú patinované. Najdôležitejšou výhodou kované ploty v individualite je druhá taká konštrukcia, ktorú pravdepodobne nebudete môcť splniť.

Zváraný plot je konštrukcia, ktorá je rýchlo namontovaná a úplne chráni súkromný majetok pred vonkajším svetom. Výhody tohto typu zahŕňajú:

 • množstvo dizajnových riešení;
 • vynikajúce bezpečnostné vlastnosti;
 • jednoduchosť prevádzky;
 • trvanlivosť.

Prezentované niekoľkými druhmi sú moderné kovové ploty. Fotografie zobrazujú všetky rôzne vzory. Zvárané ploty môžu byť profilované, kované a zvislé na základe mriežky.

Takéto ploty sú požadované v usporiadaní obchodných centier, zdravotníckych zariadení, hospodárskych území. Okrem jednoduchosti montáže a možnosti prezerania oplotenej plochy sa tieto dizajny vyznačujú svojou trvanlivosťou a estetikou.

Kované svařované ploty sú oveľa estetickejšie vďaka kované časti, vďaka čomu sa plot dosahuje individuálneho vzhľadu. Odporúča sa ho pripevniť na ochranu detských ihriskov, chát, záhrad a domova. Výhody tohto riešenia zahŕňajú: rýchlosť montáže, trvanlivosť prevádzky a možnosť samoobsluhy. Ale tieto štruktúry sú oveľa drahšie.

Pletivo zvárané ploty môžu byť umiestnené na mieste s akýmkoľvek reliéfom. Plotová časť tohto typu kovu prechádza veľmi dobre, takže tieto štruktúry sa často používajú na vymedzenie plôch v záhradách a pozemkoch. Okrem estetiky a cenovo dostupných nákladov priťahujú pozornosť rýchlou inštaláciou a jednoduchou údržbou.

Takéto ploty sú ideálne z hľadiska pomeru ceny a kvality, okrem toho, že spĺňajú požiadavky na spoľahlivosť a trvanlivosť. Profilovaný plech dobre zapadá do tehlových stĺpov, ale je tiež možné inštalovať kovové oplotenie. Hlavná vec je, že celá konštrukcia je spoľahlivá a vydrža akékoľvek zaťaženie. Obľúbenosť profilovaných plechov je vysvetlená skutočnosťou, že úplne pokrývajú miesto z nezaujímavých očí. Navyše, dizajny sú k dispozícii v rôznych farebných riešeniach, čo otvára veľké príležitosti na premýšľanie prostredníctvom dizajnu exteriéru.

Profily - moderné a praktické

Najlepším profilovaným fóliom je najpopulárnejší a najskúsenejší materiál, ktorý zaisťuje vytvorenie spoľahlivého systému oplotenia pre dom alebo vilu. Jedinečné výkonové vlastnosti zabezpečujú vlastnosti samotného materiálu - oceľové plechy, ktoré majú reliéfny povrch. Profilované fólie sú vytvorené pod plnou kontrolou GOST, takže je vysoko kvalitné. Výhody týchto návrhov sú: lacné náklady a rýchla inštalácia.

Je tiež dôležité, aby bol kovový profil k dispozícii v širokej škále tvarov a veľkostí, výšky vĺn a miesta určenia. Najvhodnejšie pre konštrukciu plotu je kovový profil C-8, ktorý je ľahko odolný voči rôznym faktorom. Inštalácia je tiež jednoduchá, vyžaduje prípravu kovových stĺpikov, priečnikov, odberových tyčí a samorezných skrutiek.

Takéto oplotenie je otvorená konštrukcia založená na zváraných kovových rúrach. Takýto plot vyrobený z kovu poskytuje dobrú prenosovú kapacitu svetla, líšia sa jednoduchosťou a trvanlivosťou. Podstata návrhu je, že plot sa skladá zo zváraných profilov na báze kovu. V dnešnej dopyte sú 3D ploty, ktoré majú na vonkajšom povrchu horizontálne ohyby v tvare V. Takéto ploty majú panely z pozinkovaných tyčí, ktoré sú navyše pokryté zlúčeninami polyméru. Vďaka takýmto plotovým plotom je zabezpečený estetický vzhľad územia.

Moderní výrobcovia navrhujú postaviť akýkoľvek plot kovu (profil) a je možné vybrať dizajn, ktorý bude vyzerať najviac autentický v konkrétnom exteriéri. V závislosti od účelu, ktorý sledujete, si môžete vybrať buď jednoduchú zábradlie z sieťoviny alebo plot z vlnitej lepenky, alebo originálne návrhy používajúce kované prvky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 36 = 46