Plot z kovového plotu

Plotová montáž z kovových plôch

Plot z kovového plotu je v modernej konštrukcii vidieckych domov dôležitý, pretože tento typ oplotenia sa odlišuje od ostatných v tom, že na materiál nie je potrebné utrácať veľké čiastky. Všetky nástroje je možné kúpiť lacno. Hlavnou výhodou plotu z kovového plotu je nízka hmotnosť. Pozitívna spätná väzba o ňom súvisí s dlhou životnosťou tohto dizajnu.

Klasický plot z kovových plôch

Pri vykonávaní funkcie ochrany má oplotenie mriežkové prvky, ktorých vzdialenosť je veľmi blízka a každý z nich je vybavený ostrým hrotom. Ak chcete vykonať príslušné výpočty pred inštaláciou celej konštrukcie, môžete použiť kalkulačku na stavbe.

Pred vytvorením plotu z kovového plotu by mali byť k dispozícii všetky hlavné body, ktoré budú spojené s oplotenia. Plánovaná konštrukcia plotu si vyžaduje primerané výpočty, počnúc obvodom uzavretého územia a končiac vonkajším vzhľadom štruktúry, berúc do úvahy jej tvar, vrátane počtu a nákladov potrebných stavebných materiálov.

Názov plotových prvkov a prvkov z kovového plotu

Potrebné nástroje a materiály

Po prečítaní pokynov na správnu inštaláciu plotu z kovového plotu môžete začať sťahovať plot. Aby ste to dosiahli, musíte si kúpiť kompletnú sadu nástrojov:

 1. Skrutkovač.
 2. Malý pomocný nástroj.
 3. Nástroje pre zemné práce.
 4. Prístroje na zváranie.

Na pripevnenie rámu na kovové kolíky sa používa skrutkovač. Malý pomocný nástroj vytvára ďalšie typy práce na inštaláciu plotu z kovového plotu. Ako nástroj na prácu so zemou a výkopom je vhodná konvenčná lopata alebo vrták.

1

Schéma zariadenia je umiestnená pod piliermi oplotenia

Ak chcete nainštalovať priečne zaoblenie, na ktoré je potrebné namontovať kovový stĺpik na plot, mal by používať zvárací stroj. Zváranie je najlepšou voľbou na vykonávanie týchto úloh. Ak chcete správne nainštalovať ploty na dachu z európskeho vozíka, mali by ste mať k dispozícii také druhy materiálov, ako sú:

Kovové armatúry namontujte do rámu pomocou pozinkovaných samorezných skrutiek. Pri konštrukcii s nízkou hmotnosťou je vhodná trubka s profilom s rozmermi 60 x 60 mm. To mu umožní odolávať vplyvu zaťaženia vetrom. Kúpiť kovový plot môže mať hrúbku 0,5-2 mm. Kov má povlak na vrchu antikoróznej vrstvy, na ktorej sa nanáša farba.

Proces pripevňovania kovových väzieb k plotu

Profilové potrubie s prierezom 20 x 40 mm je potrebné na upevnenie pozdĺžnych kmeňov bez zvárania, čo umožňuje inštaláciu kovových strikietínov. Ak sa plánuje inštalácia plotu z kovového plotu s murovanými stĺpmi, bude potrebná tehla. Horizontálne kovové tyče môžu byť nahradené dreveným lúčom, potom plot bude kombinovaný plot.

Drevený nosník je pred použitím ošetrený antiseptikom a po natrivaní by mal byť natretý. Podpery by mali byť vzdialené od seba, pretože je potrebné brať do úvahy hmotnosť stromu a plot kovu. Čím dlhšia je dĺžka tyče, tým väčšie je riziko, že nebude držať kovové kolíky.

Ako vypočítať požadované materiály

Na zabezpečenie úspory zdrojov pri výstavbe plotu bude potrebné vykonať príslušné výpočty materiálu.

Na určenie požadovaného množstva materiálov na inštaláciu plotu z kovového plotu je potrebná kalkulačka, ktorá:

 1. Vykonajte presné merania obvodu, pod ktorým musí prechádzať plot.

Nastavte šírku medzery medzi popruhmi.

 • Vypočítajte veľkosť brány a brány.
 • Vyberte spôsob upevnenia oplotenia (zváranie, ukotvenie upevňovacích prvkov, montážne spony, roh).
 • Určte požadovaný počet guľatiny, podpery, spotrebný materiál (skrutky, farby, základný náter).
 • Vzhľadom na to, že dĺžka oneskorením môže byť 2-12 m, pomocou kalkulačky na výpočet nákladov na plote materiálu by sa malo pripomenúť, že pomoc polohovanie kovu na plot musí byť vo vzdialenosti 2-3 metrov od seba. Tým sa zabezpečí jednotné zaťaženie logov. Ak náklady na materiály vám umožnia uskutočniť nákup, výber skrutiek, nemali by ste ich uložiť.

  Ak chcete zistiť počet profilovaných prúžkov, môžete použiť vzorec:

  W = 3 * (1000 mm - P3) / (133 mm + P3),

  • Ш - počet plôch (ks);
  • 3 - dĺžka plotu (m);
  • P3 je šírka medzery (mm).

  Ak je projekt navrhnutý tak, aby postavil plot "šach", bude potrebné zasunúť slepé oplotenie šikovným spôsobom. V tomto prípade by sa výsledný počet plôch podľa vzorca mal zvýšiť dvakrát. "Šach" je:

  Výber materiálu sa uskutočňuje v závislosti od účelu plotového zariadenia. Najviac ekologická verzia plotu môže byť vytvorená z dreva, takže recenzie o tom sú vždy pozitívne. Zároveň je drevo lacnejším materiálom, na rozdiel od kovu. Nie je potrebné stráviť veľa času a úsilia na inštaláciu: plot bude pripomínať rebrík.

  Možné možnosti upevnenia kolíkov k plotu

  Konštrukcia by sa mala vykonávať len z certifikovaného výrobku, ktorý zodpovedá GOST. Ak je inštalácia plotu vykonaná striedavo, potom pre tento dizajn existujú 2 typy:

  Svedectvá ukazujú, že prvá možnosť je výhodnejšia, pretože horizontálny plot sa podobá rebríku a takáto prekážka je veľmi ľahko prekonateľná.

  Ako urobiť plot z kovového plotu

  Príprava a označenie územia na výstavbu oplotenia

  Po zbere nástrojov a materiálov môžete pokračovať v inštalácii plotu. Najprv na papieri je potrebné pripraviť návrh budúceho návrhu, aby sa všetky fázy postupne uskutočňovali postupne. Výsledná štruktúra musí byť dokonale plochá. Táto úloha nie je príliš ťažké robiť všetku prácu sami. Môžete vytvoriť projekt, ktorý vytvorí kombinovaný plot.

  Pri návrhu plánu je potrebné množstvo materiálov zakúpené po výpočtoch, pred inštaláciou plotu vyčistite územie z trosiek.

  Konštrukcia novej štruktúry by mala začať po demontáži starého plotu. Tráva, kefy a iné rastliny sú odstránené, povrch je vyrovnaný.

  Schéma inštalácie plôch z kovových plôch

  Po určení všetkých rohov obvodu by mali riadiť kolíky zo stromu a ťahať lano medzi nimi. To vám umožní vykonať príslušné označenie pred začiatkom inštalácie, aby ste označili miesta, kde by sa mali nachádzať podporné miesta.

  Po oznaćení każdého bodu montáże oplotenia po celom obvode územia, ktoré musí byi chránené, sa struny odstránia a rám sa spustí napríklad z materiálov Leroy Merlin, ktoré sa preukázali v dôsledku vhodnej kvality. Preto je potrebné vykopať jamy na predtým označených miestach, berúc do úvahy hĺbku zamrznutia pôdy.

  Príprava jám na stĺpy oplotenia

  Ďalšia etapa je spojená s kopaním otvorov pre oplotenie z kovového plotu. Na tento účel sa používa konvenčná lopata pripravená vopred. Požadovaný počet jamiek musí byť určený vo fáze výpočtu materiálu.

  Pohodlným nástrojom je vrták, ktorý môže vyvŕtať hlboký otvor. Hĺbka jeho hĺbky by nemala byť väčšia ako 50 cm. Pretože oplotenie by malo byť inštalované každé 2-3 m, jamy by mali byť vyťažené tak ďaleko od seba. Na zaistenie najspoľahlivejšieho upevnenia stĺpika nestačí vyplnenie otvoru zeminou. Bude potrebné betonáž pripraviť konkrétne riešenie podľa štandardnej schémy. Zmesi môžu byť buď pripravené alebo vyrobené z piesku, cementu a vody nezávisle.

  Pri inštalácii plotu je potrebné monitorovať vertikálnosť zariadenia každého stĺpca, čo znamená použitie úrovne budovy. Určte vzdialenosť medzi pólmi, berúc do úvahy dĺžku priečnikov.

  Inštalovaná podpera musí byť fixovaná na určitý čas, pretože trvá 2 dni, kým dôjde k úplnému vyschnutiu betónu.

  Plotový plot z plotu

  Vertikálne podpery je možné upevniť pomocou vlastných rúk pomocou drevených podperiek.

  Ako nainštalovať podporu sami

  Ak je podporou profilová rúra, ktorej prierez je 40x40x4 mm, hĺbka jamy pod ňou by mala byť určená klimatickými podmienkami regiónu. Prehĺbenie môže dosiahnuť 1-1,5 m. Závesy pred betonovaním musia byť ošetrené antikoróznou kompozíciou. Pri vertikálnej inštalácii podpory je potrebné venovať osobitnú pozornosť zariadeniu rohových stĺpikov, ktoré predstavujú najväčšie zaťaženie.

  Ak chcete pevne upevniť stĺpiky v zemi, mali by ste použiť drvený kameň a dobre ho zasahovať. Vnútorná dutina podpery musí byť vyplnená betónom, aby sa zvýšila doba prevádzky konštrukcie. Na hornom konci je inštalovaná plastová zátka, takže vlhkosť neklesne. V rohoch obvodu jamy na stĺpy sa musia urobiť hlbšie, pretože majú značnú záťaž.

  Uzávery rôznych veľkostí pre oplotenie

  Piesok a štrk sú položené na dne. Dĺžka nosníkov by mala byť vypočítaná tak, aby po ich inštalácii veľkosť striketínu prekročila úroveň priečnych nosníkov o 100 až 150 mm. Montáž by mala začať od pólov v rohoch obvodu a potom môžete začať odlievať podklady cementovou maltou, vrátane piesku, drveného kameňa alebo vopred pripraveného betónu zo zmiešavača.

  Pri inštalácii nosníkov existujú predbežné miesta, kde budú potrebné priečne nosníky. Na tento účel je potrebné kontrolovať presnosť značenia vykonávaného pomocou značky, označením fixačného bodu po celej dĺžke plotu, kde bude inštalovaný kovový stĺpik. Tu je potrebná trpezlivosť, pozornosť a presnosť. Tieto činnosti sa vykonávajú po tom, ako sú jamky už pripravené pomocou vŕtačky alebo bajonetovej lopaty, a podpery sú namontované. Pomocou samorezných skrutiek namontujte priečnik po celom obvode uzavretého priestoru.

  Ako posilniť oneskorenie vlastnými rukami

  Ak kupujete konfekčné zostavy od výrobcu, vyrobené špeciálne pre stavbu plôch, nosníky v nich už majú prvky na fixáciu oneskorenia. Keď ich na seba vyrobené ploty, je potrebné posilniť konzoly, ktoré slúžia na upevnenie pozdĺžnych tyčí. Montáž spodného držiaka sa vykonáva vo výške 30 cm od zeme a vrchol - 50 cm od hornej časti stĺpika.

  Pre presnosť inštalácie sa používa stavba budovy a majáková šnúra, ktorá sa ťahá medzi podpery. Konzoly môžu byť upevnené zváraním alebo pomocou "krabov", čo je sada svoriek. Pri výrobe vlastného plotu z vlnitej lepenky je potrebné vykonať predbežné výpočty a určiť náklady na požadované materiály.

  Proces uchytenia ohraničenia oplotenia

  Ak by ste si zakúpili oplotenie od kovového plotu v Leroy Merlin, mali by ste ihneď použiť pokyny, aby ste sa oboznámili s technológiou výstavby plotov. Nakoľko je zvyčajne možné kúpiť časti jatočného tela spolu s plotom, nie je potrebné ich maľovať.

  Montáž guľatiny na podpery budúceho plotu sa môže vykonávať pomocou zváracieho stroja, potom sa miesta zvárania stĺpov ošetria antikoróznou kompozíciou. Ak v spoločnosti Leroy Merlin alebo v inom reťazci obchodov bol kúpený oddelený kovový stĺp určitej farby, potom môže byť rám namaľovaný vo vhodnej farbe, ktorá sa kombinuje s lakovaným povrchom kolíkov. Po inštalácii kmeňa je potrebné začať vytvárať značky na upevnenie kolíkov, čo je dosť namáhavá práca vyžadujúca zvláštnu pozornosť a presnosť.

  Rozmerový výkres pre upevnenie guľatiny a kovových plôch

  Kruhy môžu byť profilové rúry s prierezom 20x40x2 mm, môžete si ich kúpiť v Leroy Merlin. Sú upevnené na držiaku pomocou výkonného skrutkovača, ktorý je vybavený špeciálnym skrutkovým nástavcom.

  Ako pripevniť kovový plot

  Pri stavbe plotu pre ideálny dom je možné len vtedy, keď sa urobí všetko označenie na priečnych nosníkoch, čo umožní pohodlné spevnenie plotu. Môžete vypočítať vzdialenosť medzi nimi, ak používate kalkulačku. Upevnite kolíky na priečniky pomocou skrutkovača.

  Na upevnenie detailov je potrebné veľmi presne, inak je možné poškodiť polymérny kryt kovového plotu. Môžete začať inštalovať kolíky na ráme tým, že upevníte časti na spodný plot plotu. Spodný okraj každého prvku by mal byť zarovnaný na majákový kábel, ktorý musí byť pevne zarovnaný vodorovne medzi nosníky krytu. Často je šírka medzery v rozmedzí od 50 do 100 mm.

  Pokyny na upevnenie kovového plotu k plotu

  Posilniť plot môže nielen skrutky, ale aj skrutky alebo nity. V takom prípade by ste mali používať riveter alebo elektrickú vŕtačku. Pri montáži plotu z dvojitého profilovaného plechu by medzera medzi lamelami mala byť 80 mm. Vyberte veľkosť medzery medzi prvkami plotu môže byť voliteľná. Musí byť striktne rovnaká pozdĺž obvodu plotu.

  Výhoda, že plot má z vlnitej lepenky, je spôsobený tým, že nie je potrebné vyrovnať každý lišta vertikálne. Pre vertikálne vyrovnanie a rovnomerné rozloženie kovových vzpier v sekcii použite šablónu. Zabraňuje skresleniu a dosahuje štandardnú vzdialenosť medzi jednotlivými časťami. Pokyny pre súpravu Marlene a technológia montáže plotu zabezpečujú vzdialenosť 50 mm. Môže sa znížiť na 20 mm v krokoch po 1 cm.

  Ako nainštalovať horný plot

  Okrem plotu od výrobcu si môžete kúpiť rímsu. Tým bude vzhľad štruktúry atraktívnejší. Môžete ho pripevniť, rovnako ako kolíky, pomocou samořezných skrutiek. Ak je striktne horizontálny horný okraj, bude potrebné naň namontovať ochrannú tyč. Aby ste ho posilnili, mali by ste použiť špeciálne lepidlo alebo pevne zviazať tyč na podpery plotu.

  Priťahovaním šnúry majáku pozdĺž celej dĺžky pozdĺžnych kmeňov je potrebné zvárať profilové rúrky pozdĺž celej dĺžky rámu zváracím strojom. Zváracie miesta sú základom. Potom by mala byť konštrukcia namaľovaná a ísť do finálnej fázy domu. Na uchytenie pinov bude potrebné skrutkovačom. Samorezné skrutky by mali byť umiestnené pri pozdĺžnom zaostávaní. Vzdialenosť sa dá vybrať nezávisle, pričom 100-150 mm od zeme.

  Dokončená zostavená horná lišta plotu z plotu

  Ak si postavíte plot kovového plotu neumožňuje jeho náklady, potom môžete nainštalovať plot z vlnitej lepenky. V každom prípade, aby ste zabezpečili spoľahlivú ochranu územia pred nežiaducim prenikaním ľudí, zvierat, skryť dom od zvedavých očí okoloidúcich, mali by ste získať od výrobcu kvalitné materiály alebo súpravy. Komentár k technológii výstavby plôch z kovového plotu ukázal, že nie je ťažké. Môžete si vytvoriť vlastné.

  Ploty z kovových plôch: inštalácia, výber, cena

  Ploty vytvorené z plotu môžu byť rôzne vo forme, farbe. Je možné meniť vzdialenosť v lúmene. To vám umožní vytvoriť atraktívny vzhľad plotu, ktorý perfektne zapadá do dizajnu lokality, takže je zaujímavejší.

  Nižšie je niekoľko fotiek niektorých možností.

  Tento plot je obľúbený. Existuje niekoľko hlavných dôvodov.

  1. Dokonale dopĺňa terén každého terénu.
  2. Môže byť zaujímavé kombinovať s inými stavebnými materiálmi, ktoré sa podieľajú na vytváraní plôch.
  3. Existujú možnosti pre organickú kombináciu s murivo alebo kameňom. Je tiež zaujímavé pozrieť sa a jeho kombinácie na báze kovu alebo betónu.
  4. Nekomplikovaná inštalácia umožňuje ho aktívne používať vo väčšine domácností. Je ľahké ho inštalovať bez toho, aby ste mali dokonca špeciálne schopnosti pre užívateľa. Nemusíte utrácať ďalšie peniaze na prácu pracovníkov zamestnaných pri inštalácii plotu.
  5. Jednoduchá údržba môže byť hlavným dôvodom jeho masívneho používania. Súčasne sa vykonáva aj odstraňovanie porúch, ktoré sa vyskytujú počas prevádzky. Takéto škody môžu byť spôsobené vonkajšími prírodnými faktormi, ktoré sa menia počas celého roka.
  6. Spoľahlivosť. Ak používate vysoké prvky, potom spolu s výzdobou sa stáva spoľahlivým prvkom ochrany miesta pred vniknutím cudzincov.
  7. Je potrebné poznamenať, že plot vám umožní pestovať rastliny priamo v blízkosti prvkov konštrukcie. Toto je obzvlášť dôležité pre majiteľov pozemkov domácností.

  Ceny za kovové ploty

  Náklady priamo závisia od materiálu a veľkosti. Rovnako dôležitým parametrom je hrúbka kovu, z ktorého je vyrobená.

  Nižšie sú najčastejšie typy, ceny pre ne na predmestí, ktoré pomáhajú zistiť, koľko stojí táto položka.

  Plotová inštalácia vlastnými rukami

  Na vykonanie inštalácie je potrebné vykonať sériu postupných krokov.

  1. To je vopred pripravený stĺpy podpier. Zvyčajne sú vyrábané na báze kovových rúr alebo tyčí na drevenom základe s veľkou hrúbkou.
  2. Tiež je potrebné pripraviť úzke koľajnice s použitím kovu.
  3. Je potrebné venovať pozornosť priečniky, ktoré sú tiež vyrobené na báze kovu. Je to potrebné nielen z ozdobného hľadiska, ale aj ako prvok na vytvorenie dodatočnej štrukturálnej tuhosti.
  4. Ďalej vypočítajte dĺžku a výšku.
  5. Potom sa vypočítava vzdialenosť medzi vertikálnymi prvkami, ktoré vykonávajú podporné funkcie. Zároveň vykonávame výpočty podľa veľkosti.
  6. Predbežne pripravujeme prípravné práce na príprave budúceho oplotenia.
  7. V pilieroch spodné časti sú ošetrené horúcou živicou. Tým sa odstránia procesy spojené s rozpadom. Obdobie služby preto bude oveľa dlhšie.
  8. Teraz sme oslobodení od burín, trávy linky budúceho oplotenia.
  9. Potom roztiahneme majáky na údajnom území plotu, urobíme značku miest, kde budú umiestnené póly. Malo by sa to pamätať Dĺžka medzi nimi nesmie presiahnuť tri metre. V opačnom prípade budú previsnuté časti, ktoré rýchlo povedú k rozbitiu.
  10. Inštaláciu vykonávame v zemi. Pre väčšiu spoľahlivosť je vhodné ich naplniť betónovým roztokom. To je dôležité najmä pre kovové póly.
  11. Teraz po stuhnutí roztoku je možné pokračovať na inštaláciu horizontálnych vodiacich prvkov medzi stĺpmi. Tu treba mať na pamäti, že je možné predbežne upevniť vodiace lišty a potom namontovať na nich konštrukčné prvky. Taktiež existuje možnosť, keď je úsek predbežne vytvorený, a potom sa pripevní k stĺpikom pomocou rovnakých vodítok.
  12. Počas inštalácie na vodiacich lištách je potrebné mať na pamäti, že vzdialenosť by mala byť na úrovni šírky jednotlivých prvkov. Upevnenie sa vykonáva pomocou skrutiek a pomocou hrebeňov alebo samořezných skrutiek. V situácii, keď sú póly vyrobené z kovu, sú vodiace lišty inštalované na rohoch, ktoré sú predbežne zvarené s týmito konštrukčnými prvkami.

  Ploty z tehál a kovových plôch

  Tento typ zahŕňa súčasti vyrobené hrúbky kovu rádovo 4,5 milimetra.

  Pri montáži je potrebná sada nástrojov vrátane vŕtačky, zváračky a skrutkovača.

  1. Pôvodne navrhnuté.
  2. Teraz musíte pripevniť rám. Na tento účel sa jamy vykopávajú na určené miesta. Sú to nainštalované stĺpiky. Ďalej sa nadávkuje.
  3. Po založení základov sa vykoná zhruba murovanie pol metra od suterénu.
  4. Okrem toho sa odporúča, aby kovové stĺpy boli murované. Tým sa vytvorí zaujímavejší vzhľad.
  5. Počas ich výmurovky musí najprv pripraviť rohy na úrovni údajné určovanie budúcich sprievodcov. Za týmto účelom sú zvarené takým spôsobom, že potom sú výčnelky nie menšie ako desať centimetrov.
  6. Teraz vyrobené montáž vodorovných vodidiel. To sa dá dosiahnuť jednak zváraním, jednak použitím skrutiek.
  7. Potom sú namontované všetky vertikálne komponenty. Táto práca sa vykonáva pomocou skrutkovača, skrutky. Môžete tiež použiť samorezné skrutky na kov. Neodporúča sa pripevňovať zváraním, pretože to spôsobí problémy pri vykonávaní opráv. Plot je pripravený na prevádzku.

  Stručne a v podstate - o inštalácii a inštalácii.

  Plot z kovového plotu (euro plot) s vlastnými rukami

  Výber oplotenia pre stránky nie je ľahká úloha - musí byť spoľahlivá, odolná, krásna. Všetky tieto požiadavky sú splnené plotom vyrobeným z kovového plotu (euro plot). Stúpanie je problematické - nie tuhosť. Prelomenie je "nudné" - zvyčajne sa amatérske chuligánstvo obmedzuje na skutočnosť, že pár lamiel je ohnutá. Krása je samozrejme subjektívne kritérium, ale také ploty vyzerajú lepšie ako ten istý pevný plot vyrobený z vlnitej lepenky. Navyše nie sú tak vystavené vetru, čo vám umožňuje ušetriť na stĺpoch. Dodatočné plus - sú očistené. Vo všeobecnosti je to dobrá voľba.

  Čo je to kovový plot?

  Kovový plot z pozinkovanej oceľovej ocele. Na plechu sa vytvorí reliéf, po ktorom sa nareže na pásové stehy, potiahnuté ochrannými zlúčeninami, maľované. Získané popruhy s určitou výškou. Typicky výška -. 150 až 180 cm pre montáž plotu potrebujú viac nosné stĺpy (zvyčajne 60 * 60 * 2 mm), je tetiva (dva alebo tri priečniky, ktoré prebiehajú medzi pólmi), a spojovací materiál.

  Vyzerá dosť pevne

  Hrúbka kovu môže byť od 0,4 do 1,5 mm. Najbežnejšia je oceľ s hrúbkou 0,5 mm. Šírka tyče je od 80 mm do 128 mm, dĺžka je až 2 metre.

  P a M profilov kovových plôch

  K dispozícii sú kovové ploty s rôznym profilom: P (obdĺžnikové), tvar M a polkruhové. V tvare M majú viac rebier, respektíve majú väčšiu tuhosť. Existujú však aj tie v tvare U, ktoré majú drážky v zadnej časti. Tu je v tomto prípade ťažké povedať, ktorý z nich bude tvrdší. S najväčšou pravdepodobnosťou, druhá, najmä ak sú jeho okraje rolované.

  Každá spoločnosť má svoje vlastné profily

  Polkruhy majú tiež väčšiu tuhosť, ale sú ťažšie tvarovateľné a zvyčajne majú vyššiu cenu. Pre väčšiu pevnosť je možné vytvoriť aj ďalšie drážky pozdĺž dlhej strany.

  Vo všeobecnosti platí, že čím väčšie sú drážky tuhosti, tým lepšia odolnosť dosky sa ohýba po celej dĺžke. Ale s komplikáciou terénu sa cena stáva vyššou. Vzhľadom na to, že je sama o sebe dosť veľká, zvyčajne sa musí nájsť kompromis. V každom prípade musí tyč vydržať vaše pokusy ohnúť sa.

  Čo treba hľadať pri výbere

  Keď si vyberiete kovový plot, odporúča sa pozrieť na dávku ponúkanú naživo. Deklarovaná môže byť rovnaká hrúbka kovu, ale v praxi sa ukazuje, že okraj tyče z jednej dávky môže byť ohnutý prstom a druhá strana takéto zameranie zlyhá. A to je od jedného výrobcu. Prípad ako kovová dávka, ale je zriedka stabilný.

  Valcovaná hrana, niekoľko vrstiev ochranných náterov - to sú známky dobrého kovového plotu

  Stále dávajte pozor na okraje - je lepšie, ak sú valcované. Po prvé, je to atraktívnejší vzhľad, a za druhé, tuhosť plotu, po tretie, ostrý okraj je ohnutý a je nemožné ublížiť. Nevýhodou pikety s valcovaním je jedna - vyššia cena, pretože je potrebné špeciálne vybavenie a dodatočný čas spracovania.

  Pokiaľ budeme hovoriť o výrobe určitých firiem, populárny evroshtaketnik veľký linka ( «veľký Line"), Barrera Grande, "Nova", "TPK Metallokrovli Center», FinFold, UNIX ( «Unix").

  Je potrebné pochopiť a v spôsobe farbenia. K dispozícii je železný plot s obojstrannou a jednostrannou maľbou. Na jednej strane je zadná strana pokrytá vrstvou pôdy bez farbenia. Má teda šedú farbu. Plot kovového plotu natretý na jednej strane, vnútorná časť profilu je šedá. To nie je tak zlé - nezachyti sa. Ak sa vám táto možnosť nepáči, alebo kúpiť s obojstrannou maľbou, alebo maľovať sami. Farba sa odoberá "pre strechy" a vyberie sa vhodný odtieň. Všimnite si, že farba-brúsený kov vyzerá ... nie veľmi. Ak existuje striekačka, vzhľad bude dobrý, hoci nie dokonalý.

  Takto je "opačná strana" plotu natretý z jednej strany kovového plotu

  Tiež je potrebné vziať do úvahy, že existujú dva typy farbenia kovového plotu:

  Prvá metóda je oveľa spoľahlivejšia, pretože aplikačná technológia vyžaduje špeciálne vybavenie a prísny súlad s touto technológiou. Výsledkom je, že takýto plot môže vydržať zvýšené mechanické namáhanie. Dokonca aj v prípade poškodenia povlaku (hoci by sa to malo skúšať), kov nehrozí, pretože stále existujú ochranné nátery, ktoré zabraňujú vzniku hrdze.

  Polymerová vrstva - najlepšia voľba pre dnešok

  Práškové lakovanie, teoreticky, nie horšie. Ale iba vtedy, ak to bolo vykonané podľa pravidiel: ochranný náter bol nanesený na základný kov a prášková farba bola umiestnená nad ním a pečená v špeciálnych komorách. Ale ide o to, že môžete aplikovať farbu v "garáži" a nejako sa môže spáliť na tom istom mieste. Výsledok bude úplne iný. Okrem toho sú hotové listy čínskeho pôvodu. V nich sa farba nanáša v predajni, ale často priamo na neoprevedenom povrchu ocele. Vonku nemôžete definovať všetky tieto nuansy a po najmenšom poškriabaní sa objaví hrdza. Takže polymérny povlak je "bezpečnejší".

  Čo môže byť plot z kovových plôch

  Kovové oplotenie sa môže páčiť, alebo nie, pretože chuť nemyslí. Z praktického hľadiska však určite využívajú drevené analógie. Akonáhle ste si založili, nepamätáte si plot už dlhé roky. Nie je potrebné maľovať, aby mal slušný vzhľad, pretože kvalitná farba trvá roky bez viditeľných zmien. A to je jeden z dôležitých faktorov, ktoré si ľudia myslia o inštalácii takého plotu.

  Možnosť bez založenia

  Na podklade pásky

  So základom a stĺpmi slínkových tehál

  Existuje jednoradová a dvojradová (obojstranná, šachovnica) spôsob montáže pásov kovového plotu. Keď sú dva riadky, tyče sú umiestnené na oboch stranách reťazca a tak sa navzájom prekrývajú o jeden centimeter. Preto by mala byť vzdialenosť medzi lamelami o niečo menšia ako je šírka stopky. S touto inštaláciou bude požadovaná latka na meter plotu o 55-60% viac. Ale plot sa ukáže takmer neviditeľný - len z určitého uhla vidíte malú časť oblasti. A to napriek skutočnosti, že plot nebude kontinuálny a všetky "kúzla" pevného plotu vás neovplyvní.

  Metódy montáže kovového plotu: v jednom a dvoch radoch

  Najčastejšie sú popruhy zabezpečené vertikálne, ale existuje aj horizontálna inštalačná metóda - môže to byť aj jednoradová alebo dvojradová. Horizontálne oplotenie vyzerá viac ako "exotické". Pri dvojriadkovom (obojstrannom) úprave sú tyče všeobecne nepriehľadné.

  Horizontálne oplotenie plotu

  Nevýhodou tohto spôsobu inštalácie je, že sú potrebné špeciálne póly a stredné póly, ktoré poskytnú požadovanú tuhosť konštrukcie. Ďalšia nuance: lamely sa zvyčajne vyrábajú v dĺžkach do 180 cm, je potrebné objednať dlhšie, čo si vyžaduje ďalšie peniaze. Takže buď budeme musieť uverejňovať častejšie, alebo preplatok za vlastnú veľkosť.

  Pri inštalácii v jednom riadku môžu byť medzery medzi lištami odlišné. Presná vzdialenosť je zvolená ľubovoľne, v závislosti od toho, koľko "transparentného" chcete vytvoriť plot. Najčastejšie je vzdialenosť medzi kolíkmi 35 až 50% šírky lišty. Ale toto nie je pravidlo, existujú menšie aj väčšie medzery.

  Pri inštalácii "šachu", ak nechcete vidieť váš dvor pod uhlom, tyče by mali prekrývať 50% šírky čalúnenia alebo viac. Ak nie je "viditeľnosť" dôležitá, môžete ich nastaviť tak, aby sa okraje prekrývali iba o 1 cm.

  Výška plotu sa vyberá v závislosti od želania majiteľov. Ak chcete maximalizovať nádvorí bol uzavretý pred zvedavými očami, dĺžka popruhov by mal byť 180 cm. S ohľadom na skutočnosť, že sú mierne zvýšené nad zemou, to je dosť pre drvivú väčšinu ľudí nie sú schopní sa pozerať do svojho územia.

  Výška je voliteľná

  Ak sa vám to nestará, uvidíte niečo cez plot alebo nie, môžete si vziať a 1250 mm a 1500 mm. V prvom prípade sa plot končí niekde na úrovni hrudníka okoloidúcich, v druhej na úrovni očí alebo mierne nižšej (približné usporiadanie pozri na obrázku), a to je nepodložené.

  Šírka rozpätia vertikálneho plotu z kovového plotu je 200 - 250 cm. V tejto vzdialenosti sú medzi nimi postavené póly a medzi nimi sú upevnené dve alebo tri priečne nosníky. Tieto priečne nosníky sa nazývajú "lagy" alebo "bowstrings". Pre plot s výškou až do 150 cm postačujú dva krížové členy, pre vyššie tri sú lepšie.

  Existuje niekoľko odrôd plniacich rozpätí (vzdialenosť medzi stĺpikmi). Najjednoduchší spôsob inštalácie priamej metódy je, keď všetky pásy majú rovnakú dĺžku. Cez plot môže byť odoslaná v tvare písmena U pások z rovnakého materiálu (predáva na rovnakom mieste, kde evroshtaketnik). Okrem estetického zaťaženia pokrýva aj časti kovu, ktoré zvyšujú životnosť plotu.

  Typy plôch z kovových plotov

  Všetky "vlny" vyžadujú rezanie väčšiny tyčí na určitú vzdialenosť. Jedna "vlna" na rozpätí sa vykonáva v krokoch po 50 alebo 25 mm. V kroku 50 mm Výška rozdiel medzi najkratšie a najdlhšie tyče významné, ale plot vyzerá tenšie. V prípade "vlny" s rozstupom 25 mm alebo s "dvojitou vlnou" je tento rozdiel menší. Horné pruhy sú tu oveľa menej často, ale môžu byť tiež inštalované. Iba v mieste zlomu "vlny" bude musieť rezať boky a ohýbať.

  Pri inštalácii plotu z kovového plotu v strednom pruhu Ruska sa odporúča inštalovať tyče z profilovaného potrubia 60 * 60 mm (môže to byť 60 * 40). Pri priečniciach je vhodnejšie použiť rovnakú profilovanú rúrku, ale s úsekom 40 x 20 mm. V tomto prípade plot bude odolávať zaťaženiu vetra a snehu.

  Pri inštalácii montážneho kroku sú stĺpy 2 metre. V prípade dvoch priečok, sa pripája tak, že okrajové pásy pred tým, než bolo 25 až 35 cm od shtaketiny Ak je výška 150 cm alebo viac, vo vzdialenosti 30-35 cm, kratšia. - 25 cm, s výškou plotu nad 1,5 m. je lepšie urobiť tri zaostávania, a to nielen v regiónoch so silným vetrom. Jednoducho s dvoma zaostávami sa dosiahne príliš veľká vzdialenosť medzi spojovacími prvkami, kvôli čomu je možné ľahko otvárať latky.

  Približne v tejto vzdialenosti je potrebné zaistiť oneskorenie pri inštalácii plotu kovových plôch

  Existujú dva spôsoby upevnenia pruhov: na samorezné skrutky a na nity. Na obidvoch stranách tyče na každej priečnej tyči sú namontované samorezné skrutky a nity. To znamená, že ak sú priečniky dve, pre každý lištu potrebujeme 4 samorezné skrutky / nity, ak tri, potom spojky, ktoré potrebujete 6 kusov na tyč. Môžete samozrejme pripevniť jednu skrutku alebo nýt na priečnik a nastaviť ho uprostred. Ale v takom prípade tlačenie plotu rukami je jednoduché - a nie je nutné šplhať cez plot.

  Takže hore rýchlejšie, ale to je "čisto dekoratívne" plot

  Ktorý typ spojovacích prvkov si vyberiete? Samonavíjacie skrutky sa ľahko inštalujú - to je ich plus. Ale sú tiež ľahko roztrhané, čo za určitých okolností môže byť mínus. Nity vyžadujú viac času na inštaláciu, ale aj ich odstránenie je oveľa zložitejšie. Čo si vybrať? Na prednej časti plotu alebo v prípade, že plot zostane dlho neobsadený (dávajúc sezónnu návštevu), rozhodne stojí za to dať nity. Samozrejme, ak útočníci dostanú cieľ, budú sa vyrovnať s nity, ale bude to ťažšie. Pri inštalácii plotu medzi susedmi v domoch s trvalým pobytom je celkom možné upevniť kovový plot na samorezné skrutky.

  Ako ste si asi všimli, kovový plot sa vyrába takmer rovnakou technológiou ako vlnitý plech a list je lacnejší. Preto veľa ľudí má nápad, vytvoriť plot, tým, že roztrhne profilovaný plech na pásy. V zásade to možno urobiť, ak ste schopní strihať striktne pozdĺž trate bez zjavných odchýlok. Na rezanie je však potrebné použiť nožnice na rezanie kovu alebo na ruku. BULGARIAN v žiadnom prípade nie je možné, pretože spaľuje ochranný kryt. Takže práca nie je jednoduchá a vezme si veľa času. Ak vás to nevystraší, môžete to vyskúšať.

  Pre malé ploty nájdete v skladoch alebo od výrobcov neštandardné

  Aký je nedostatok vlastného plotu od proflista? Všetko je zrejmé: okraj je zriedkavo rovnomerný, pretože je to ťažké robiť ručne. Navyše rez je nechránený a môže začať hrdzavit. Samozrejme, je možné rozmazanie profilov naniesť na základný náter / farbu, ale aby sa zabezpečilo, že všetky vrstvy ležia perfektne, je potrebný absolútne čistý povrch. To znamená, že miesta na rezy musia byť najskôr bezprašné (nie je to tak ťažké, ale to zabere čas), potom tiež odmasťovať. Len v tomto prípade bude ochranný povlak naozaj kvalitatívny.

  Je žiaduce zakryť okraje - to samoobrábanému plotu prinesie veľkú tuhosť, pretože na profistri je zriedka vytvorené ďalšie reliéfy. Vďaka svojej veľkosti a striedaniu vĺn "drží" tvar.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  + 14 = 24