Bridlicový plot

Ako urobiť plot samičky?

Oplotenie okolo domu s miestom zahŕňa použitie silných a zároveň esteticky príjemných materiálov. V závislosti od prevádzkových podmienok môžu byť určité vlastnosti obetované, zatiaľ čo iné môžu byť naopak posilnené. Najspoľahlivejšou možnosťou je tehla, ale jej náklady obmedzujú možnosti použitia. Na druhej strane je sieťovo najvhodnejším riešením, ale neposkytuje vizuálnu bariéru. V tomto kontexte môže byť plot bridlice, ktorého fotografia je uvedená nižšie, považovaná za optimálnu voľbu pre technické aj prevádzkové vlastnosti a za cenu.

Tradične sa bridlica vyrába na základe zmesi azbestu a cementovej hmoty. Tento materiál je vhodný ako na strešnú krytinu, tak aj na oplotenie. Moderné úpravy bridlice zabezpečujú použitie iných zlúčenín. Napríklad z bitúmenu. Ale takéto listy nie sú tak praktické a sú drahšie. Preto je najlepšou voľbou bridlica z azbestocementovej bridlice. Mali by ste tiež venovať pozornosť forme uvoľnenia. Existujú dve odrody - plochý a vlnitý materiál. Teoreticky sú obe možnosti vhodné, ale prvá bude mať menej miesta. Okrem toho je pohodlnejšie pripojiť. Toto zohľadňuje charakteristiky štruktúry.

Venujte pozornosť hustote, hrúbke a samozrejme aj veľkosti listu pozdĺž dĺžky a šírky. Tieto parametre sa vyberajú individuálne v závislosti od konkrétnych požiadaviek. Ale existujú univerzálne vlastnosti, ktoré v každom prípade nebudú nadbytočné. Najmä bridlica z bridlice môže mať rôzne indikátory vlhkosti a mrazuvzdornosti. Čím sú tieto koeficienty vyššie, tým dlhší bude návrh oplotenia.

Podklad pre plot v podobe pásu základov

Technológia vytvárania takejto základne sa realizuje rovnakým spôsobom ako v prípade konvenčného domu. Iba parametre suterénu sa budú líšiť. Okrem toho je dôležité vopred poskytnúť kovové póly, na ktorých budú stáť listy bridlice. Práca začína označením miesta, pozdĺž ktorého prechádza oplotenie. Ďalej je vytvorený výkop a v ňom sú vytvorené jamy pre nosné prvky. Pri otázke spôsobu, ako ručne vyrábať bridlicu, dôležité miesto je obsadené správnym pomerom pevnosti základne a hmotnosťou dosiek, ktoré sa inštalujú.

V prípade použitia masívnej a ťažkej bridlice je potrebné vytvoriť základňu najmenej 20 cm širokú a tiež by mala byť vystužená kovovými tyčami. V usporiadanom výkopu sa vytvorí debnenie, po ktorom sa vystužovacie tyče umiestnia do počtu dvoch paralelných prvkov. V jamkách s odstupom 1,5-2 m od seba sú umiestnené nosné stĺpy. V záverečnom stupni sa uskutočňuje odlievanie, ktorého doba polymerizácie je približne 10 dní.

Ide o zjednodušenú verziu vytvorenia základu, na ktorom bude v budúcnosti pripojená bridlica. Označuje sa aj miesto prechodu budúceho plotu, pozdĺž ktorého sú vytvorené jamy s priehlbinami v 1 m. Ako stĺpce môžete použiť obdĺžnikový uzavretý alebo štvorcový profil. Mimochodom, v nákupe Matky je dôležité brať do úvahy nielen náklady na inštaláciu stožiarov, ale tiež vytvorenie výstužných rebier, ktorá sa bude konať pozdĺž plota, viazanie základné kôš. Ak vezmete bridlicu z vlastných rúk, mali by ste tiež poskytnúť špeciálny nástroj na rezanie profilu v súlade s konštrukčnými parametrami. Priama práca na stavbe pólov je obmedzená na inštaláciu podkladov v vytvorených jamách a následne ich nalievanie betónom.

1

Upevnenie plochých plechov je výhodné v tom, že sa môže vykonávať bez upevňovacieho materiálu. Avšak pri tomto spôsobe inštalácie bude potrebná dvojitá rada kovových rámov prebiehajúcich pozdĺž ochranného pásika pozdĺž stredu dosiek. To znamená, že je vytvorená blokovacia nosná konštrukcia, v dôsledku ktorej sú panely upnuté na oboch stranách kovovými rebrami. Na upevnenie plotu z plochého bridlice vlastnými rukami je možné a pomocou samorezných skrutiek. To však vyžaduje počiatočné upevnenie drevených kmeňov na stĺpy. Ďalšie hardvér havárie v buničiny priechod oplotenie poštou členitého, 5-1metry. Takýto systém Me je spoľahlivá, ale ak je to potrebné, demontáž alebo výmenu poškodenej časti bude ľahšie vykonávať opravy. Stačí odskrutkovať skrutky a odstrániť list, po ktorom na jeho miesto nainštalovať nový prvok, tiež zabezpečenie hardvéru.

Pokiaľ ide o pevnosť, tento hárok stráca na plochý analóg - najzávažnejšie miesta, ktoré práve padajú na upevňovacie body. Plot je inštalovaný z bridlice vlny len pomocou drevených kmeňov pomocou samorezných skrutiek. Je dôležité, aby bol hardvér vybavený gumovým tesnením a podložkou, ktorá chráni materiál pred poškodením. Miesto väzby by malo byť na kopci, zatiaľ čo otvory musia byť najskôr vytvorené pomocou vŕtačky.

Pri položení listov je veľmi dôležité inštalovať prvý prvok. Je žiaduce ho fixovať s úrovňou. Potom sa použije ďalší panel s takým prekrytím, že obidve časti v nasledujúcom dokážu uchopiť jednu samolepku. Ako počítať s tým, ako vytvoriť plot bridlice, musíte správne určiť počet použitých spojovacích prvkov. Zdá sa, že čím viac je, tým lepšie. Ale množstvo otvorov s upevňovacími bodmi nie je vždy prospešné. Je dôležité dodržiavať rovnováhu. Optimálna frekvencia upevnenia spojovacích prvkov - dva paralelné rady skrutiek s intervalmi 50 cm.

Ak spektrum pevnostných charakteristík modernej bridlice môže ľahko nájsť modifikáciu pre výstavbu spoľahlivého plotu, potom dekoračné vlastnosti vecí nie sú také jednoduché. Samozrejme, samotní producenti sa už dlho neobmedzovali na vydanie "naked9raquo; listy obyčajnej šedej farby. Pri inštalácii môže však farba v továrni zaostávať a tieto miesta je potrebné pokryť novou štruktúrou, ktorá bude pridelená. Preto stojí za to po prvom očakávaní laku po inštalácii celej konštrukcie. Nie je ťažké maľovať plot z bridlice vlastnými rukami - ide o bežnú maľovanú operáciu pomocou valčeka alebo kefy. Je oveľa dôležitejšie nestrácať si s voľbou samotnej farby. Mal by to byť kompozícia odolná voči zrážkam a mechanickému namáhaniu.

Na rozdiel od kovu je bridlica úplne bez rizika vzniku korózie a prehrievania na slnku. Samozrejme, pokiaľ ide o pevnosť, porovnanie nebude v prospech azbestocementových plechov. Ale pre požiadavky na bežné súkromné ​​oplotenie jeho vlastnosti budú dosť dosť. Tiež k oplotenie pozemku plantážach významným aspektom je, že príjem z bridlice je vypnutá, takže jeho založenia môže vytvoriť prekážku plamene v ohni. A pod podmienkou starostlivého fungovania môže štruktúra stáť niekoľko desaťročí - materiál nie je deformovaný a nepodlieha ničeniu pod vplyvom zrážok. Je pravda, že ochranné vlastnosti bridlice závisia od konkrétneho zloženia.

Jednou z hlavných nevýhod azbestocementovej bridlice je toxicita jej zložiek. Samozrejme, hovoríme o minimálnych ukazovateľoch, ale profesionálni stavitelia naďalej odporúčajú zohľadniť túto nuansu pri inštalácii plotu. Najmä v blízkosti tohto plotu je nežiadúce zabezpečiť miesta na oddych, ihriská a tiež rozbiť lôžka s poľnohospodárskymi plodinami. Navyše, plot bridlice je pozoruhodný pre jeho značnú váhu. Napriek tomu cementová základňa si vyžaduje inštaláciu kapitálovej základne pre inštaláciu nosných prvkov.

Kovový profil ako alternatíva

Jedným z priamych konkurentov azbestovo-betónového materiálu z hľadiska aplikácie pre plotové zariadenie je kovový profil. Mimochodom, dokonca aj vo forme, to sa v mnohých ohľadoch podobá zvlnenej bridlice. Len zvlnenie v tomto prípade nie je zaoblené, ale s pravými uhlami. Metal je vhodný na montáž, je šetrný k životnému prostrediu, ale vyžaduje aj špeciálny dizajn a môže byť veľmi hlučný, keď prší. Pokiaľ ide o spoľahlivosť, plot plochého bridlice s hrúbkou 6 až 7 mm úplne zodpovedá zaťaženiu, ktoré plech odolá. Ale aj tu veľa závisí od povahy mechanických efektov. Bridlica pod ťažkými bremenami môže prasknúť a potom musíte vymeniť celý panel.

Pokiaľ ide o kovové ploty, si zachovávajú celkovú integritu, ale pre ich vonkajšiu deformáciu vo forme záhybov a záhybov sa vyžaduje oveľa menej úsilia. Pokiaľ ide o technické a prevádzkové vlastnosti, takéto poškodenie neovplyvní, ale vzhľad sa môže poškodiť. Navyše, pri výbere valcovanie kovov by mali zvážiť kvalitu ošetrenie proti korózii a tepelnú odolnosť dekoračného poťahu, pretože nie každá farba vydržala vykurovania s horúcim železom listami pod slnkom.

Plot bridlice s vlastnými rukami - rozpočtový spôsob, ako chrániť miesto

Obnovením súkromného vlastníctva sa majiteľ usiluje o to, aby bol krásny a chránený pred hlukom a ruchom mesta. Plot, umiestnený na obvode objektu, organicky dopĺňa exteriér a skryje dvor z vonkajších výhľadov. V tomto prípade nemusí byť drahé a masívne. Samotný plot môže byť vyrobený z rúrok bridlicového - rozpočtového materiálu, ktorý sa zmení na funkčnú konštrukciu zhotovením pomocou nástrojov.

Slate - rozpočtový materiál pre plot

Bridlica je stavebný materiál vyrobený z azbestového cementu. Pre vysokopevnostné výrobky to nie je ten prípad, takže ploty z bridlice Odporúča sa dať preč z cesty (aby nedošlo k poškodeniu odraziť kola kameň) .ale Ak chcete vymedziť priestor medzi susedmi, vytvoriť klietky pre zvieratá, alebo oddeliť dvore objektu zo záhradný plot vyrobený z bridlice bude najúspornejšia verzia plotu.

Výhody bridlice sú:

 • Nízke náklady;
 • Jednoduchá montáž;
 • Protipožiarna odolnosť;
 • Možnosť sfarbenia v akejkoľvek farbe.

Nevýhody materiálu sú tiež k dispozícii. Napríklad pri spracovávaní azbestovo-cementových dosiek s vrtákom alebo bulharským, nevstreknite vytvorený prach. Bridlica nie je medzi materiálmi šetrnými k životnému prostrediu. Životnosť materiálu závisí od miesta inštalácie. V chladných oblastiach nebudú bridlicové ploty trvať dlho. V priaznivých podmienkach stúpa životnosť a akrylový náter pomôže predĺžiť životnosť plotu.

Príprava na inštaláciu oplotenia

Rovnako ako akákoľvek stavebná firma, výstavba plotu bridlice vlastnými rukami si vyžaduje prípravu a dôslednú prácu.

Montáž plotu z bridlice

Najprv musíte skladuť materiály, z ktorých bude vytvorený plot.

 1. Bridlica - vlna alebo plochá. Druh materiálu, ktorý si majiteľ zvolí podľa vlastného uváženia, neexistuje žiadny zásadný rozdiel medzi listami. Ale plochá bridlica sa ľahšie pripevní k rámu.
 2. Oceľové rúrky, ktorých priemer dosahuje 100 mm. Bude použitý na vytvorenie regálov. Ak je priemer potrubia príliš malý, dizajn bude nespoľahlivý. Ale tiež neodporúča pánovi kúpiť potrubie s priemerom viac ako 100 mm.
 3. Drevený nosník je 100 x 50 mm. Bridlicové dosky budú k nemu pripevnené.
 4. Kovový hák vo veľkosti 85 x 50 mm - prestaví sa na kostru na upevnenie dreveného bloku.
 5. Piesok, štrk, cement - z nich sa pripravuje betónové riešenie, ktoré bude potrebné pri inštalácii stĺpov.
 6. Upevňovacie prvky: čapy Ø 10 - 12 mm a skrutky so širokou kapotou (ich šesťhranná hlava je vhodná pre kľúč).

Z nástrojov v práci je užitočné:

 • Plumb bob;
 • level;
 • Bulharčina;
 • povraz;
 • kladivo;
 • Zváracia jednotka;
 • Súbor kľúčov;
 • Vŕtajte vŕtačky.

Po rozhodovaní o veľkosti budúceho plotu a zakúpení bridlicových listov a chýbajúcich materiálov musí vlastník nainštalovať rohové stĺpiky a umiestniť zostávajúce prvky vo vzťahu k nim.

Spôsoby inštalácie plotových stojanov

Usporiadajte všetky akcie podľa pokynov:

 1. Kopanie vrtov pod stĺpmi. Hĺbka jámy je vytvorená tak, že nie sú menšie ako 2 bajonety lopaty. Ihneď premiešajte roztok potrebné na plnenie prvých podkladov.
 2. Rúra na výrobu stĺpov sa rozrezáva na rovnaké kusy. Ich dĺžka závisí od výšky koncipovaného plotu, ktorý je postavený z bridlice s vlastnými rukami, plus malý materiál, ktorý bude v jamke.
 3. Inštalácia regálov sa vykoná ich spustením do jamy a ich naplnením sutinami. Vertikalita každej podpory je kontrolovaná úrovňou budovy. Vychyľované stĺpce správne a konkretizujú otvory.
 4. Akonáhle sú štyri rohy pripevnené, medzi nimi sa ťahá šnúra a jamkové jamy pre ostatné nosné prvky sú umiestnené.

Upevnenie železného rohu a dreveného nosníka strávili, čakali kalenie betónu. Zmes dobre zachytáva asi týždeň, ale ak sa práca musí vykonať čo najskôr, odporúča sa počkať 2 dni. Ďalej sú z rohu vytvorené rovnaké dĺžky v rovnakej veľkosti ako priemer rúrky. Malá chyba na väčšej strane je povolená.

Po odrezaní rohu v trubici urobte otvory, ktoré zodpovedajú priemeru kolíkov. Vyvŕtajte otvory v hornej a dolnej časti. V strede segmentu rohu sú tieto otvory presne vyvŕtané. Potom pripevnite roh na vlasy. V dôsledku toho by ste mali dostať polici, na ktorej bude neskôr umiestnený lúč. Táto metóda upevnenia dáva ploty stien a pevnosti bridlice.

Upevnenie dreveného bloku je rôzne:

 • V procese pripevňovania rohu k podperu je tiež vyvŕtaný lúč, ktorý je vedený priemerom hlavice a celá konštrukcia je okamžite spojená čapom. V dôsledku toho sa časť bude konať na samotnom pracovnom mieste.
 • Roh je opatrne pripevnený kolíkom a vyvŕtanými otvormi v poli v blízkosti nosiča. Prostredníctvom otvorov priťahuje lúč do rohu.

Pripojíme listy a obohacujeme štruktúru

Montáž plotu z bridlice vlastnými rukami sa vykonáva pomocou skrutiek. Pre medzník medzi stĺpikmi ťahajte šnúru a skontrolujte jej vodorovnú rovinu a potom priložte listy k drevenému nosníku. Prvá vrstva bridlice, ktorá určuje smer celej konštrukcie, je veľmi opatrne. Zabezpečte ho pomocou 4 alebo 6 samorezných skrutiek. Všetky nasledujúce listy sú tiež upevnené skrutkami.

Montáž plotu z bridlice

Pri vytváraní plotu vlnovej bridlice pozdĺž okrajov sa musíte pokúsiť vytvoriť rôzne polovičky. Poskytnú lepšie prekrytie spojenia. Pri inštalácii každej nasledujúcej dosky sa ubezpečte, že zarovnanie je správne. Nedoporučuje sa robiť veľké zásoby. Mal by byť taký, že ďalší list zo strany sa zdal byť prirodzeným rozšírením predchádzajúceho listu.

Ak chcete dokončiť dokončenú konštrukciu, môžete vytvoriť rám plotu pomocou rohových líšt 25 x 25 mm. Podrobnosti sú ohnuté podľa rozmerov dosiek bridlice a zvárané. Na ľubovoľnej polici v bode inflexie urobte rez, ktorý uľahčuje ohýbanie. Rámy z rohov sú pripevnené kovovými doskami a zvarené.

Keďže bridlica vyzerá bezvýznamne, aby sa plot stal efektívnejším, pomôže akrylová farba pre externé práce (nie pre olej). Jasný plot vyzerá oveľa príjemnejšie a náter farby ho chráni pred agresívnym vplyvom prostredia.

Môžete zdobiť povrch bridlice cementovou maltou. Plot je spevnený a kresby sú aplikované na zamrznutú sieť cez šablóny. Dokončovacia kompozícia sa miesi z portlandského cementu a dosiahne konzistenciu hustého cesta. Povrch listov bridlice je vyrovnaný rozložením vrstvy dekoratívnej kompozície a následným nanášaním vzorov.

Ako variant zdobenia bridlice stojí za zváženie omietky. Podľa vlastného vkusu si majiteľ vyberie farebnú omietku alebo dáva plotu nádherný vzhľad a vytvára farebné postriekanie na omietnutom ozdobnom podklade.

Ako predĺžiť životnosť plotu z bridlice

Ako môžete vidieť, bridlicový plot sa veľmi ľahko montuje vlastnými rukami. Je úsporná v stavebníctve a nevyžaduje každodennú údržbu. Ale aby sa dizajn udržiaval čo najdlhšie, majiteľ musí vedieť niektoré triky:

 • Listy materiálu by nemali byť pripevnené k zemi. Nechajte priestor na vetranie 10 cm. Ak to povoľujú finančné prostriedky, je lepšie položiť pásovú základňu na pieskový vankúš s výškou 5 až 10 cm medzi podperami.
 • Maľovanie bridlicových listov s obyčajnou farbou je plýtvaním peňazí. Zvýšte trvanie pomôcky na oplátku na akrylovom alebo alkydakrylovom podklade, určené na vonkajšie použitie.
 • V blízkosti plotu bridlice by nemali vysádzať stromy s krehkými vetvami. So silnými vĺnmi vetra sa môžu konštrukcie pretrhnúť a zničiť. Zoznámte sa s vzdialenosťou, ktorú môžu stromy a kríky umiestniť vo vzťahu k plotu.

Stojí to za to postaviť plot, ktorý sa používa, kontroverzná otázka. Ak majiteľ potrebuje dočasný dizajn nepredstaviteľného druhu, potom starý materiál príde vhod. Ale spolupráca s ním bude musieť byť veľmi opatrná z dôvodu zvýšenej krehkosti a čiastočnej straty pôvodných vlastností. Ak je uzatvorená konštrukcia dlhé roky, je lepšie, aby ste ušetrili a kupovali nové listy.

Nebojte sa zdanlivo vytvárať plot vlastných rúk listov bridlice. Za málo peňazí dostanete rozpočtovú verziu plotu, ktorá má estetický vzhľad a nebojí sa zmien počasia. Návrh bude vhodný nielen na vidieku alebo na vidieku chatu, ale aj v moderných uliciach súkromného sektora veľkého osídlenia. Bridlica je nehorľavý a netoxický materiál, takže susedia nebudú odolávať tomuto plotu. Najdôležitejšou vecou je vopred rozhodnúť o hraniciach vašich stránok a nezaobstarávať územie iných ľudí.

Ako si vybudovať plot s vlastnými rukami

Je ľahké postaviť plot lacného a spoľahlivého materiálu. Stačí pochopiť pomocou spojovacích prvkov, označenie a plán budúcej konštrukcie. Napríklad bridlica z bridlice bude trvať dlhšie ako z nespracovanej dosky. A v súkromnej ekonomike sa používa aj starý strešný materiál - z nej je možné kresliť zadnú časť pozemku. Ukazuje sa, že práca je vhodná a nová a už používaná bridlica.

Vlastnosti použitia bridlice pre stavbu plotu

Bridlica je jedným z najjednoduchších a lacných materiálov na výrobu plotu. A každá strana plotu bude vyzerať čisto. Moderná bridlica je vhodná pre vidiecke oblasti aj pre domy v meste.

Bridlica je vyrobená z azbestocementu, takže maximálna sila nie je možné očakávať. Je ľahké odhadnúť, že aj najtenšie železo je stabilnejšie. Existuje však vývoj v používaní bridlice. Predná časť plotu by mala byť umiestnená ďaleko od cesty tak, aby náhodný zvyšok pod kolesami nepoškodil listy. A zvyčajné bariéry medzi susednými miestami, ktoré sa dajú vykonať z bridlice, sú najjednoduchšie, s takouto prácou sa vyrovná aj jedna osoba.

Tento materiál je známy dlhý čas. Získava sa zmiešaním portlandského cementu, azbestu a vody. Rovnomerne rozložené vlákna azbestu vytvárajú silnú sieť, čím zvyšujú húževnatosť a spoľahlivosť materiálu pri jeho natiahnutí.

Výhody a nevýhody používania bridlice pre plot

 • nízke náklady;
 • priemerná požiarna odolnosť;
 • možnosť dekoračnej úpravy akéhokoľvek náteru;
 • jednoduchá inštalácia.
 • azbest v kompozícii nie je materiál šetrný k životnému prostrediu;
 • keď žiarovka exploduje;
 • životnosť závisí od konkrétnej polohy. A čím nižšia je teplota v zime, tým rýchlejšie sa objavia praskliny. Ak chráníte akrylátom (farbou), životnosť sa zvýši;
 • Pri práci s bridlicou je ochrana povinná. Je potrebné nosiť konštrukčné respirátory, aby sa do dýchacieho traktu nedostal prach.

Typy bridlice používané na ploty

Vlnité plechy vytvorené z azbestocementu majú tvarovaný tvar. Materiál má nasledujúce výhody:

 1. Nesvieti.
 2. Nie je deformovaný kvôli poveternostným podmienkam.
 3. Odoláva akémukoľvek významnému zaťaženiu.
 4. Nepodlieha korózii.
 5. Nespoliehajte kvôli vlhkosti alebo vlhkosti.
 6. Neprehrievajte na slnku.
 7. Lacné náklady.
 8. Predáva sa v každej stavebnej predajni. Vlnitá bridlica nehorí a nedeformuje sa od vlhkosti a chladu

Ploché bridlice majú rovnaké zloženie, rozdiel je iba v tvare.

Obidva typy bridlice majú chyby, ktoré môžu byť vyhladené. Vzhľad materiálu sa v priebehu času zhoršuje, slabne, slabne. Ak ho však pokryjete špeciálnymi látkami, môže sa mu zabrániť.

Plochá alebo vlnová bridlica pre plot je slabým, presnejšie krehkým materiálom. Nezabudnite na hmotnosť takejto stavebnej jednotky, je dosť veľká v porovnaní s rovnakým plechom.

Ak sa rozhodnete kúpiť bridlicu a nepoužívajte starú zo strechy domu alebo prístavby, mali by ste mať na pamäti, že je ľahšie namontovať a nakladať ploché listy.

Montáž plotu z bridlice vlastnými rukami

Nie je ťažké vytvoriť plot bridlice. Na nie príliš veľkej lokalite môže byť táto práca vykonaná za niekoľko dní.

Príprava na výstavbu: označenie územia

V rozložení plotu nie je žiadna dôležitá vlastnosť. Tento pracovný moment je jednoplošný s rozložením pre akýkoľvek typ plotu. Na začiatok je potrebné vyčistiť časť územia, na ktorom sa bude konať stavba. Ďalej musíte vytiahnuť závit a nainštalovať ho tak, aby po celej dĺžke opakoval líniu budúceho plotu. Značky sú zvyčajne pripevnené k kolíkom, stĺpikom, oceľovým výstužám alebo iným zvyškom stavebného materiálu. Presnosť veľkosti a umiestnenia nite pozdĺž celej dĺžky budúceho plotu z bridlice je hlavnou požiadavkou na označenie.

Pri výpočte stavebného materiálu sa zistí požadovaný počet stĺpov pre celý plot. V procese označovania je potrebné umiestniť referenčný bod na svoje miesto. Medzi jednotlivými piliermi sa zachová určitá vzdialenosť, s nedbanlivým postojom k tejto fáze, ďalšie práce sa stanú komplikovanejšie. Koniec koncov všetky listy bridlice majú rovnakú veľkosť. Je pod ním a plánuje rozloženie pilierov.

Dobrý stavebný trh alebo supermarket môže ponúknuť:

Všetky tieto materiály sú určené na strešné inštalácie, ale sú tiež ideálne na oplotenie. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tieto vlastnosti:

Pri nákupe nového materiálu na plot, mnohí preferujú flexibilnú bridlicu. Pravdepodobne nebude zlomiť silný vietor. Taký stavebný materiál má obdĺžnikový tvar, jeho povrch je buď plochý alebo vlnitý. Nevýhodou je nasledujúca skutočnosť: uvedená životnosť je iba 15 rokov a každých 5 rokov je potrebné vymeniť ochrannú vrstvu. Interiér flexibilnej bridlice je predmetom spaľovania.

Video: flexibilná polykarbonátová bridlica

Výpočet požadovaného množstva materiálu

Štandardné rozmery vlnitého bridlice sú 1750 x 1135 milimetrov.

Dlhá strana listu je zvyčajne upevnená vodorovne. Materiál vlny musí byť namontovaný na prekrytie plotu, pre ktorý je zásoba 125 mm. Takže je ľahšie počítať dĺžku plotu. Nie je ťažké odhadnúť, že jeden meter konštrukcie bude vyžadovať jeden list, nastavený vodorovne vlnou.

Čo je zaujímavé, je, že pri práci s vlnovou bridlicou by ste sa nemali obávať nesprávneho značkovania, pretože listy môžu skrývať všetky chyby medzi pólmi.

Plochý materiál je k dispozícii v štyroch veľkostiach:

 1. Dĺžka je 3 metre, šírka je 1,5 metra.
 2. Dĺžka je 2 metre, šírka je 1,5 metra.
 3. Dĺžka je 1,75 metra, šírka je 1,13 metra.
 4. Dĺžka je 1,5 metra, šírka je 1 metr.

Najčastejšie sa pokúšajte zakúpiť tretiu možnosť, venujte pozornosť hrúbke. Tento parameter by mal byť nastavený na 10 mm, potom sa plech sám váži 40 kg. Na porovnanie: hrúbka 8 mm je už ľahšia - 30 kg.

Vypočítajte množstvo materiálu je veľmi jednoduché: musíte merať celkovú dĺžku plotu a rozdeliť na jeden list. Presnejšie, o množstvo, ktoré zostáva bez prekrývania. Po obdržaní potrebného počtu jednotiek je potrebné zakúpiť s 2 alebo 3 kusmi.

Príklad výpočtu počtu listov vlnovej bridlice

Predpokladajme, že celková dĺžka obvodu je 40 metrov. K dispozícii je vlnová bridlica 1750 až 1135 mm v množstve 40 jednotiek (pracovný povrch jedného listu je 1 m). S maržou kúpiť 40 listov, a 42-43, pretože manželstvo a chyby v stavebníctve sú nevyhnutné.

Potrebné nástroje na stavbu plotu

Pri inštalácii sami, je lepšie pracovať v pároch, ale bez ďalšej sady nástrojov, ktoré nemôžete zvládnuť:

 • bulharský alebo skrutkovač s reznou hlavou;
 • vŕtačky;
 • zváracie stroje;
 • kľúče;
 • hladiny;
 • olovnica bob;
 • stavebné kladivá;
 • upevňovacie skrutky.

Podrobná príručka k vytvoreniu bridlicového plotu

Práca sa vykonáva podľa nasledujúcej postupnosti:

 1. Ručne vŕtajte pozdĺž obvodu označenia, aby ste zaistili otvory pre stĺpy. Ak takýto nástroj neexistuje, bežná lopata je prevezená do práce a opatrne kopať hlboké, ale nie široké dutiny. Pokúste sa urobiť tak, aby bolo ďalšie riešenie nalievania ekonomické. Jamky tvorí tretinu dĺžky stĺpikov.

Video: ako správne maľovať tyče pre plot

Dokončenie a dekorácia plotu bridlice

Chrániť, zdobiť a udržiavať tento typ plotu nie je ťažké. Stačí stať sa niektorými zavedenými pravidlami:

 1. Bridlica sa neviaže na samotný povrch zeme. Odstráňte vzdialenosť 10 až 15 centimetrov od spodného bodu, usporiadaním špeciálneho spodku. Takže materiál zostane suchý.

Akékoľvek mechanické poškodenie dosky je vopred premyslené, inak je jej životnosť niekoľkokrát znížená.

Video: Inštalácia bridlicového plotu

Bridlica bola vynájdená pre strechu, nie je vždy možné vytvoriť spoľahlivé ploty alebo bariéry z nej. Zastavte sa na tomto materiáli len vtedy, ak je po konštrukcii veľký zvyšok alebo v obchode nie je vhodný moderný materiál. Aj keď na dvore na vidieku, kde je pravdepodobnosť krádeže dobrého materiálu príliš vysoká, bude najlepším riešením spojenie starých bridlíc na tyče.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+ 86 = 89