Plot z dreveného plotu

Ako urobiť plot s dreveným plotom s vlastnými rukami? fotografie

Drevo je už dlho jedným z najpopulárnejších materiálov v oblasti stavebníctva. Používa sa na stavbu zrubových domov, vytváranie interiérových objektov a rámov pre okná. Tento zoznam zďaleka nie je úplný. Materiál je šetrný k životnému prostrediu, s jeho pomocou môžete vytvoriť atmosféru pohody a komfortu v priestoroch.

Prečo si vybrať plot

Drevo môže byť v základe plotom, ktorý stojí ako jeden z najbežnejších typov oplotenia, ktoré platí najmä v otázke rodinných domov. Pomocou tohto plotu môžete určiť hranice pozemku a nezatrahovať územie. Budovanie plotu dreveného plotu s vlastnými rukami, môžete mu dať akýkoľvek tvar a výšku. Vzdialenosť medzi prvkami môže byť tiež individuálne zvolená, vďaka čomu sa dizajn stane originálnym a atraktívnym vzhľadom, ktorý dopĺňa exteriér krajiny.

Obľúbenosť tohto oplotenia je vysvetlená určitými parametrami, medzi nimi:

Vytváranie plotu dreveného plotu s vlastnými rukami, môžete zadať dizajn v akejkoľvek krajine. Dokonale sa kombinuje s inými materiálmi a ekologicky vyzerá dokonca aj s výrobkami z tehál, kameňa, kovu a betónu. Vytvoriť taký plot je dosť jednoduché, takáto práca je možná pod akýmkoľvek majstrom domu a vily. Odborníci sa nebudú musieť uchýliť k pomoci.

Je to tak jednoduché, že sa o takéto oplotenie postará. Jeho povrch môže byť natretý av prípade potreby aj nahradený niektorými prvkami, ktoré boli počas sezóny poškodené. Vytvorením plotu dreveného plotu s vlastnými rukami môžete vytvoriť pomerne vysokú konštrukciu, ktorá bude spoľahlivá ochrana majetku. Ako jedna z hlavných výhod plotu je možnosť vysadenia rastlín na základni.

Ak chcete postaviť plot, mali by ste pripraviť niektoré materiály, medzi nimi:

Podpery môžu byť vyrobené z hrubých trámov alebo kovových rúr. Pokiaľ ide o plot, má vzhľad samostatných koľajníc, ktorých šírka je pomerne malá. Z hobľovaných alebo okrajových dosiek môžete urobiť záhyby. Priečne pásy pre plot budú umiestnené horizontálne, ich dĺžka by mala byť rovná hranici 2 až 2,5 m.

1

Základom žíl budú tyče, ktorých prierez je 40 mm. Ak sa rozhodnete vytvoriť plot s dreveným plotom svojimi vlastnými rukami, materiál sa dá kúpiť hotový alebo vykonaný samostatne. Prvý prístup vám umožňuje šetriť čas. Plot je možné inštalovať v deň nákupu. Avšak mínus môže slúžiť ako surové nízko kvalitné drevo, ktoré je základom plotu.

Ak máte čas, potom môžete urobiť plot sám, pretože strávil niekoľko dní na to. Výsledok môžete zaručiť. Najprv určite dĺžku plotu, rozstup medzi podperami, výšku konštrukcie a veľkosť plotu. Ak sa rozhodnete pre kúpu dreva, potom by ste mali uprednostniť sušené výrobky. Keď sa materiál sám pripravuje, majstri sa zvyčajne podávajú a spracúvajú s vrchom kože. Podperné stĺpiky dreva zospodu sú spracované horúcou parou. To eliminuje rozpad a výrazne predlžuje životnosť dreva.

Plot dreveného plotu s vlastnými rukami, fotka, o ktorej môžete v článku uvažovať, sa robí na základe pilierov. Ale najprv územia v smere plotu by mali byť vyňaté z vetiev stromov, kríkov a buriny, ktoré sú schopné zasahovať do konštrukcie. Na mieste sú natiahnuté čipky a miesta na inštaláciu stĺpov sú označené. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť 3 m alebo menej. Ak sú rozpätia vyhotovené príliš dlho, priečniky môžu prepadnúť pod hmotnosťou tyče.

Podpery sú zvyčajne inštalované v zemi, ale ak chcete, aby bola štruktúra odolnejšia, potom by ste mali používať technológiu nalievania malty z cementu a piesku. Výroba drevených plotom s rukami zahŕňa inštaláciu podpier na štrkové lôžko, ktoré by vylučovali stláčanie piliere na zemnom bodom mrazu. Závory by mali byť upevnené vertikálne, pokrývajúce vrstvy pôdy a betónu.

Na ploche plotu by mali byť stĺpiky čo najrovnejšie. Medzi nimi sú niekedy inštalované žily. Inštalácia plotu zvyčajne vykonáva jedným z dvoch spôsobov, na prvej priečke vytvorenému medzi podperami a montáž oplotenia. Druhá technológia predpokladá samostatné zostavenie rozpier, keď sú pripojené k nosným blokom. Zvyčajne je rozstup medzi kolíkmi rovnaký ako šírka dosiek. Priečne pásy sú upevnené na drevených stĺpoch pomocou skrutiek, klincov alebo skrutiek. Brány sú pripevnené k kovovým pólov rohov na zaistenie dreva.

Odporúčania pre inštaláciu pólov

Pred začatím práce vždy prečítajte pokyny. Plot z dreveného plotu s vlastnými rukami sa zhromažďuje až po inštalácii pólov. Namiesto kolíkov, ktoré sú v štádiu značenia nasmerované do zeme, je potrebné vybudovať jamy. Ich hĺbka by mala byť 50 cm alebo viac. Pri inštalácii podpory nemožno dôverovať oku, je lepšie použiť olovo alebo úroveň. Spodok jamy musí byť betónovaný. Aby sa stĺpec nezmáčal, odporúča sa vytvoriť dočasné rozpery, ktoré držia výrobok, kým sa zmes nestuhne.

Ak si položiť otázku, ako sa robí drevené tyčový plot s rukami, je dôležité, aby sa lepšie zoznámiť s konštrukciou montážnej techniky. Pokračovať v tomto procese je potrebné iba po bezpečnom držaní stĺpov v betónovej zmesi. Ak to chcete urobiť, po nalievaní musíte počkať približne 2 dni. Ďalšia práca bude pripomínať zostavu dizajnéra.

Upevňovacie prvky sú nainštalované na miestach. Meradlá sú pripevnené k upevňovačom pomocou samorezných skrutiek. V tomto štádiu je potrebné uviesť miesta, kde by mal byť umiestnený plot na chatách. Na tento účel použite značku alebo ceruzku. To vám umožní sledovať dodržiavanie vzdialenosti medzi prvkami plotu. Pri skrutkovaní koľajníc je lepšie použiť skrutkovač.

Pred začatím práce odborníci odporúčajú čítať nápady. Plot z dreveného plotu môže vyzerať veľmi originálne. V mnohých ohľadoch je jeho vzhľad determinovaný dekoračnou úpravou. Okrem toho aplikácia ochrannej vrstvy umožňuje predĺžiť životnosť konštrukcie. Ak hovoríme o čerstvo nasekaných doskách, potom nepotrebujeme používať filmotvorné látky, lebo sa zhoršujú, ale netrvajú dlho. Je potrebné vyčistiť povrch dreva stredne zrnitým brúsnym papierom. Nanášanie laku chráni materiál pred vlhkosťou. Môžete použiť jeho transparentnú odrodu alebo škvrny.

Inštalácia plotu z dreveného plotu s vlastnými rukami môže zabezpečiť použitie nosičov z rôznych materiálov, medzi nimi:

V každom prípade by sa mala pozorovať rovnaká vzdialenosť medzi prvkami, pripravené časti budú umiestnené medzi podperami. Pre dodatočnú tuhosť môžu byť stĺpy doplnené základňami vo forme zarážok, ktoré idú na stranu. Po naliatí betónu a jeho vytvrdnutí môže byť výsledná drážka pokrytá pôdou.

Často nedávno sa na oplotenie používa kovový plot. Má polymérovú vrstvu, takže nie je potrebné maľovať. Ale ak chcete, aby bol exteriér prírodnejší, potom je lepšie používať drevo, je pokryté v záverečnej fáze škvrnou a špeciálnymi antiseptickými prostriedkami. Takže bude možné zachovať prirodzenú farbu materiálu a vylúčiť vplyv negatívnych faktorov na ňu.

Požadované materiály a nástroje:

• ruleta, úroveň konštrukcie, silné motúzy;

• kovové rúry alebo drevené guľatiny na výrobu podpery;

• priečne nosníky (prozhiliny) z kovu alebo odolnej drevo mäkkého dreva 50x100 mm (na 30 m ploty potrebuje 10 pólov a 20 prozhiliny tri metre);

• pilová píla so strednými zubami;

• sekáč so širokým čepeľom;

• Montážne konzoly a skrutky na upevnenie priečnikov na stĺpiky;

• samorezné skrutky alebo pozinkované nechty;

Brúsny papier na brúsenie dreva;

• ľanový olej, farba a štetec na farbenie.

Aby bol plot hladký, mala by byť krajina starostlivo vyrovnaná. Pred vyrovnávaním sa vyčistí plocha, kde sa plánuje vyčistenie plotu, a vykorenia stromov a kríkov. Korene mnohých rastlín (topoľ, vŕba, psíka, atď.) Sú pomerne húževnaté, a preto by sa mali odstrániť aj malé odrezky. Inak, po pár rokoch zostávajúce korene môžu dať bohatý zisk a poškodiť plot.

1. Na obvode miesta na mieste budúcich podpôr sú brány a brány zabité malými stanové kolíky, medzi ktorými je reťazec natiahnutý. Plotu bol dokonale rovný pred začatím inštalácie oporných pilierov by mala byť niekoľkonásobne pochopiť ich polohu pomocou vodováhy.

Na obvode plotu je bič

Montáž kovových podperov

Medzi piliermi je napnutá struna

1. Pri príprave drevených pilotoch sloty (dva na každý pól) 30 cm hlboké. Ich umiestnenie vymeryat úrovni budov.

Upevnenie podpery na drevenú dyhu pomocou svorky

Dosky sú pripevnené malou medzerou

Malovanie oplotenia a dekorácie

Aby strom neabsorboval príliš veľa náterov, pred lakovaním je pokrytý ľanovým olejom a nechá sa vysušiť. Pri lakovaní používajte akúkoľvek mrazuvzdornú farbu, škvrny alebo ozdobné laky.

Typy plotov z plotu

Možnosti dekorácie ploty z plotu

Rozhodnite sa ako urobiť plot dreva

V posledných rokoch móda pre drevené budovy vedie k tomu, že čoraz viac developerov si myslí, že kovový plot nemusí byť najlepším riešením. Pokiaľ ide o trvanlivosť, možno áno, ale z hľadiska estetiky je to menej ako drevo. Drevené oplotenie trochu stratilo svoju popularitu kvôli svojmu krátkému životu: drevo s neustálym vystavením slnku a vode rýchlo klesá. Na zvýšenie životnosti musí byť ochranný náter v podobe farby neustále obnovovaný. Pri dlhom predĺžení trvá dlhý čas a vyžaduje značné množstvo farby. Tento problém sa stal menej akútnym, pretože nové dezinfekcia v poslednej dobe objavili, predĺžiť dobu služby plotu, rovnako ako zabezpečenie odolnosti proti škvrnám na niekoľko rokov. Termín sa pohybuje od 2-3 rokov do 5-7. Závisí to od typu antiseptickej impregnácie a od výrobcu, ale hľadanie "dlho-hrať" nie je ťažké: v akomkoľvek viac alebo menej veľkom obchode.

A tieto impregnácie nenarážajú textúru stromu: všetky žily sú viditeľné. Jednoducho menia farbu, zvyčajne na tmavšiu farbu. Takýto plot dreva vyzerá pevne a bohatý. Dokonca aj jednoduchý plot, a ešte ťažšie, a ešte viac.

Jednoduchý plot z tónovaných antiseptických dosiek vyzerá pevne

Dôležité je, že drevený plot môžete dať sám, ak je to potrebné, aj bez prilákania pomocníkov. Ešte dôležité: značná časť práce - príprava dreva - môže byť vykonaná nie na mieste, ale, povedzme, v garáži alebo dielni. A začnite to dlho pred začiatkom výstavby. Napríklad od jesene až na jar a samotná konštrukcia začína už s plynulým teplým počasím.

Strom je veľmi plastový materiál a najjednoduchšia vec sa dá urobiť, aby vyzerala ako umelecké dielo. Platí to aj pre ploty. Ak chcete, môžete vytvoriť taký "cukrík", ktorý je veľmi drahý na to. Existuje niekoľko drevených plôch.

Najjednoduchší je plot. Ide o súbor okrajových dosiek alebo pásov rovnakej šírky, zvyčajne priložených vertikálne k dvom alebo viacerým priečnym vodičom.

Schéma dreveného plotu z vertikálne klenutých dosiek - ploty

Môžu sa líšiť v hornej časti. Podlaha je 90 ° - najjednoduchšia možnosť, ale nie najlepšia, nielen z hľadiska estetiky. Horná časť tejto stopky, dokonca farebná, je vystavená intenzívnemu vystaveniu vlhkosti, v dôsledku čoho sa povlak na tomto mieste zničí ako prvý. A póry dreva v kolmom rezu ostávajú otvorené. Dážď, hmla, tavenie snehu / ľadu sú absorbované tým, čo vedie k zničeniu dreva. Aby ste tomu zabránili, odrežte vrchol nie 90, ale na 45 °. Ak sa pozriete na takú tabuľu v profile, horná časť bude skosená (pozri obrázok nižšie).

Na odvalovanie vody z vrcholov kúskov dreva ich odrežte pod 45 °

Vzdialenosť medzi dvoma priľahlými striketanmi sa volí podľa vašej túžby. Môžete vytvoriť nepretržitý plot, úzko sa prispôsobiť, môžete - priesvitný, ponechať medzeru 1-2 cm a môžete úplne priehľadné - s veľkou vzdialenosťou rovnou šírke dosiek alebo ešte viac. Takéto možnosti sú populárne pre vnútorné ploty, ktoré sú viac povolané na rozdeľovanie zón a označenie hraníc, než na ochranu niečoho od niečoho. Pre vonkajšie ploty, ktoré vychádzajú na ulicu, zvyčajne vyberajú solídnu inštaláciu, môžu - s veľmi malou vzdialenosťou, takže dosky nemajú "puchilo" v mokrom počasí.

Priehľadná verzia plotu je zdobená malými rezmi

Pridajte rôzne rezané dosky. Môžu byť naostrené rôznymi spôsobmi - so zaobleným vrcholom, vo forme piiek, trojuholníkov, lichobežníkov. To všetko v rôznych verziách a kombináciách.

Niektorí dokonca robia skutočne umelecké diela: vyrezávaný plot vyžaduje veľkú vytrvalosť. Práca je pekná, ale výsledok stojí za to.

Urobte si rýchlosť a šablónu pomocou šablóny. Z preglejkového listu vystrihnite vzorku a prineste ju do ideálneho stavu. Potom na túto šablónu odstráňte všetky ostatné. Môžete ho vystrihnúť nástrojovou pílou alebo frézou.

Jigsaw pre tento prípad si môžete kúpiť. Rovnako, aj pri tejto položke na pamäti, bude lacnejšie nakupovať ako hotové vyrezávané stehy. Nevýhodou je, že čas prebieha dlhú cestu a Shtaketi sa ukáže byť nerovnaký: potom trochu napravo vyjde súbor, potom mierne doľava. Hrany sa potom ešte musia spracovať brúsnym papierom.

Ak chcete kúpiť frézu, ak ho neplánujete, je to nerentabilné. A tí, ktorí to už majú, si môžu kúpiť plávajúce hlavy a urobiť si s nimi plot. Výška reznej časti mlyna sa rovná hrúbke dosky, ktorá sa spracováva a hlava sa opiera o šablónu.

Frézovanie plotov šablónou

V obidvoch prípadoch je potrebné nejako fixovať šablónu na obrobku. Môžete to urobiť tenkými klincami alebo prilepením obojstrannej lepiacej pásky na šablónu.

Ak sa však kreatívne priblížite k procesu, dokonca aj z tenkých lamiel môžete vytvoriť krásny drevený plot: klincovanie v rôznych uhloch.

Takú krásu je ľahké urobiť (poznámka: vrcholy na 45 °)

Ešte ľahšie sa robia autori tohto dreveného plotu: sú nelineárne len z výšky, s dôrazom na reliéfný pruh, pribitý zhora. To mimochodom je druhým spôsobom, ako výrazne zvýšiť životnosť dreveného plotu - tyč zavrie prístup k vode k najzraniteľnejším otvoreným prierezom). Tiež nelineárnosť je pripevnená na lamely na povrchu vo forme rámov a drevo vo vnútri je namaľované svetlejšou farbou. Súhlasím, pôvodne.

Neštandardný prístup a dekoratívnosť plotu sa mnohokrát zvýšil

Plot z dreva "šach" alebo "šach"

V skutočnosti je to jeden z poddruhov plotu. Dosky sú plnené striedavo z jednej strany priečneho nosníka na druhú. Ukáže sa zaujímavý trojrozmerný pohľad.

Princíp inštalácie kolíkov do plotu "šach" alebo "šach"

Ak sa pozriete na tento oplet presne opačný, vyzerá to ako hluchý, ak je po stranách, potom z určitého uhla bude viditeľná určitá časť nádvoria cez medzeru. Stupeň transparentnosti je regulovaný vstupom jedného panela a druhým. Môžete sa uistiť, že viditeľnosť je nulová. Ak je napríklad šírka tyče 10 cm, vzdialenosť medzi nimi by nemala byť väčšia ako 6 cm. Bez ohľadu na to, ako vyzeráte, nič nevidíte. Nevýhodou je veľká spotreba dreva. Ale veľmi krásne ploty sú získané, najmä v kombinácii s tehlovými alebo kamennými stĺpmi a figurálnymi vrcholmi.

Značka zo šachovnice a vodorovné ploty. Ale tu musíte mať na pamäti, že je veľmi výhodné lezúť po takom plotu: dosky, ako kroky. Je pravda, že každý plot nie je taká vážna prekážka. Skôr je to ochrana pred zvedavými očami, ako z vážnych pokusov o atentát.

Drevený plot - horizontálne šachy

Vyzerá to, že tento "šach" je slušný a pevný. Príspevky môžu byť ľubovoľné: kovové, drevené, kamenné, betónové. Ak sú kladené kovové stĺpiky, sú vyrobené z profilu s hrubostennými rúrami (3 mm). Nad úrovňou terénu na prednej strane a na zadnej strane šitého dosiek (na stĺpiky s skrutkami alebo skrutkami), ktoré sú väčšie ako šírka profilu: pôsobí na stranách, ktoré by mali na 3-6 cm Dostávame tak vodítko, do ktorého je doska .. Dosky sa potom upevnia zvnútra na plášť stĺpikov.

Ďalší typ vodorovného plotu sa nazýva "rybia kosť". To je pomenované tak, že dosky sú navzájom úzko spojené a prekrývajú sa na spodnej doske. Profil vyzerá ako vianočný stromček, ako ho deti kreslia.

Drevené ploty "rybia kosť" vytvárajú kontinuálny povlak

Je ťažšie vyliezť sa na takýto plot. Upozorňujeme, že na vrchole je ochranný štít. Chráni najzraniteľnejšiu časť plotu, výrazne predlžuje jeho životnosť a tiež odkláňa čas ďalšej maľby. Koniec koncov, zvyčajne horný a spodný kryt najviac poškodený. Zospodu je tento plot chránený soklom, zhora - zorníkom.

Z horeuvedeného opisu sa líšia tým, že sa dosky vzájomne nezapadajú. Sú pripevnené pod uhlom, ale s určitým odstupom. Tento typ plotu nevytvára pevnú stenu a vidieť na dvore, hoci je potrebné sedieť alebo dokonca ľahnúť - závisí od uhla sklonu.

Plot nazvaný "žalúzie" - pri pohľade na jeho zariadenie, pochopíte prečo

Tento typ plotu je veľmi neekonomický - spotreba dreva je zvyčajne veľká. Zložité a montáž: pre každú dosku pripojte lištu (roh) alebo pílu v drážke stĺpika.

Ale pri tejto konštrukcii je zabezpečené dobré vetranie. To je dôležité, ak je podnebie alebo terén mokrý. Nemôžete vytvoriť pevný plot: pod ním bude lúpež a špina vo dvore nebude nikdy vyschnutá.

Plaketa z dosky - krásny plot

Nezvyčajne to vyzerá ako plot, ktorý je ohnutý medzi stĺpy dosiek. Sú prepojené medzi piliermi ako tradičný plot. Vyrobte si ho len z dlhých dosiek.

Plot "plait" z dosky

Najčastejšie sa nachádzajú v horizontálnej verzii. Kĺby sú menšie a dlhé okná sa ľahšie ohýbajú.

Horizontálna sieť dosiek pre plot

K dispozícii sú aj vertikálne pásy. Ak chcete im konečný vzhľad, sú pripevnené v hornej a spodnej časti s lištami - držia okraje dosiek a chránia ich pred poveternostnými vplyvmi.

Vertikálne vyrobené rakety

Ako urobiť takú krásu, pozrite sa na video. Skutočne jednoduché, ale výkon je vyžadovaný slušným.

Z tenkých, a nie veľmi, dosiek urobiť rôzne mriežky: s rôznymi uhlami, frekvencia usporiadania lamiel, atď Tieto ploty hrajú ozdobnejšiu úlohu a používajú sa buď na oplotenie vo vnútri zlodejovej vody, na záhrade - alebo na prednom vchode - na označenie hraníc, ale nie na pokrytie krásy.

Stačí sa diviť, akú krásu môžu ľudia robiť z kúska dreva. Naozaj krásna. A niektorí, hoci nie sú veľmi zložité.

Možno niekto môže inšpirovať tieto fotky starých drevených plotov, budú môcť opakovať ...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

− 3 = 2