Ploty z plotu euro

Plot z euro suda. Druhy. Náklady. Metóda montáže

V súčasnej dobe je euro vozík čoraz viac dopytu a populárny, pretože je praktický a nevyžaduje špeciálnu údržbu pri prevádzkovaní materiálu. Kovové oplotenie - dobrá alternatíva k konštrukcii dreva, vlnitej lepenky alebo betónových profilov. Plot z eurokolíka má vysokú pevnosť, jednoduchú inštaláciu, rozumnú cenu a atraktívny vzhľad.

Aký je materiál?

Euro plotové ohrady sú kovové dosky ohnutého tvaru s rôznou farebnou paletou. Výrobok je vyrobený z vysoko kvalitnej pozinkovanej ocele o hrúbke 0,5 mm, potiahnutej vrstvou polyméru, ktorá chráni materiál pred účinkami atmosférických zrážok. Výška kolíkov môže byť od 500 do 3000 milimetrov; šírka - od 78 do 128 milimetrov. Euroskel sa vyrába spôsobom valcovania, ktorý zabezpečuje pevnosť, tuhosť, spoľahlivosť produktu. Vzhľad umožňuje používať ju na ploty predných záhrad, kvetinových záhonov, pozemkov.

Kovový plot sa používa na výrobu:

 • ochranné oplotenie;
 • Ploty vykonávajúce ozdobné a ochranné funkcie.

Výrobky určené na ochranné ploty majú zvýšenú hrúbku lamiel až do 2 milimetrov, ktoré sa vyrábajú valcovaním za tepla. Profil v tvare W poskytuje zvýšenú trvanlivosť a na ochranu proti vandalom, špeciálne upevnenie kolíkov k kovovému rámu eliminuje možnosť demontáže.

Materiál sa rozdeľuje na typy, v závislosti od toho sa náklady na oplotenie od vozňa euro a jeho výhodná oblasť použitia líšia.

 • Výroba každého výrobku zvlášť. S touto produkciou prechádza každá shtaketana sama. V dôsledku toho sú charakteristické vysoké ceny a kvalita materiálu.
 • Výrobky sú odrezané z vlnitej lepenky s jedným listom. Okraje tohto plotu nemajú estetický vzhľad. Cena tohto materiálu je nízka.

Spôsob spracovania:

 • Dosky so zvinutými hranami - výrobky sú spracované na okrajoch, majú vysokú kvalitu a estetický charakter.
 • Rozvinuté kolíky - výrobky sú lacnejšie a nevyzerajú tak krásne.

Podľa typu maľby:

 • Polymér Euroshield jednostranný alebo obojstranný.
 • Výrobok sfarbený práškom.

Z plotu euro je možné postaviť plnohodnotný plot. Okrem luxusného vzhľadu má materiál ďalšie výhody:

1

 • trvanlivosť;
 • spoľahlivosť;
 • sila;
 • stability;
 • ľahko sa prepravuje a inštaluje;
 • hospodárstva.

Predtým, než začnete s výstavbou plotu, je potrebné vypočítať, koľko stojí plot od plotu. Výpočet nákladov je časovo náročná úloha. Cena vozíka euro sa pohybuje od 1 250 do 2 000 rubľov na 1 bežný meter a závisí od faktorov, ako je typ, veľkosť a výrobca.

Okrem komponentov a materiálov výpočet zohľadňuje aj charakteristiky lokality. Celková cena na konkrétnej lokalite sa dá rýchlo určiť pomocou kalkulačky so špeciálnym programom. Konečná cena plotu z vozňa euro je špecifikovaná individuálne pre každého zákazníka. Závisí to od rôznych faktorov, ktoré sú k dispozícii na konkrétnom stavenisku.

Plot z eurozóny je veľmi ľahko inštalovateľný. Ak chcete nainštalovať, potrebujete takéto materiály a nástroje:

 • kovové stĺpiky s priemerom 60 milimetrov, hrúbka steny kovu najmenej 2 milimetre;
 • priečne zaostávanie;
 • samorezné skrutky alebo nity;
 • Doska v tvare U;
 • shtaketiny;
 • drvený kameň;
 • lopata;
 • level;
 • ruleta;
 • skrutkovač.

Ak chcete inštalovať plot z eurovrelu, ktorého cena, ako už bolo spomenuté, sa môže líšiť, bude to trvať niekoľko krokov. Inštalácia bariérovej konštrukcie začína ako každá stavba predbežnými prácami: čistenie a označovanie územia.

Potom môžete pokračovať vo výrobe rámu na upevnenie plotu. Je založená na stĺpoch z kovovej rúrky požadovanej dĺžky. Vo vykopaných otvoroch s hĺbkou 0,5 metra sa nastavia póly, ich vertikála sa kontroluje na úrovni. Ďalej sú naklonené o ďalších 50 centimetrov do zeme. Jamy sú plnené drveným kameňom a starostlivo zabalené. Horizontálne póly (lag) sú na stĺpiky privarené. Spodná lišta musí byť upevnená vo výške 40 centimetrov od zeme a horná v nadmorskej výške 20 až 30 centimetrov od vrcholu podpery. Potom sa nainštaluje brána a brána so zámkami.

Na ochranu rámu pred koróziou musí byť ošetrený základným náterom a pokrytý farbou. Stĺpy zhora by mali byť uzavreté zátkami, aby sa voda a nečistoty nedostali dovnútra. Keď sú tieto práce dokončené, útočníci sú pripevnení na koľajniciach pomocou samorezných skrutiek s tesnením alebo extrakčnými nity požadovanej farby. Rozpätie medzi nimi by malo byť v rozmedzí 2 až 7 centimetrov. Odporúčané číslo pre inštaláciu na jeden bežiaci meter je od 6 do 9 kusov, v závislosti od šírky dosky. Ak je hore zhora bez zaoblenia, potom môže byť horná časť orezaná tyčou, vďaka ktorej bude mať štruktúra dokončený vzhľad.

Plot vyrobený z eurovrelu je spoľahlivou obalovou štruktúrou, ktorá vás poteší a okoloidúci s jeho atraktívnym vzhľadom po mnoho rokov.

Plot z eurovrelu s vlastnými rukami: inštrukcie, fotografie, ceny

Každý majiteľ súkromného domu alebo dacha uprednostňuje trvalý a moderný typ oplotenia pre svoj pozemok, ktorý sa úspešne zapadne do miestneho rohu prírody. Súčasne najdôležitejšie úlohy, s ktorými sa zaoberať výberom materiálu: nízka cena, praktickosť a spoľahlivosť.

Najvhodnejšou možnosťou, ktorá spĺňa všetky požiadavky - plot s euro-barel s vlastnými rukami. Podobne s ním drevený plot má nižšiu pevnosť a trvanlivosť a vyžaduje aj neustálu starostlivosť a farbenie.

Evroshtaketnik rozpore nielen odolné, ľahko sa udržuje, nevyžaduje spracovanie antiseptický farby, ale aj dlhú dobu udrží krásny, estetický vzhľad. Významnou výhodou tohto oplotenia je jednoduchý dizajn a schopnosť rýchlo pripevniť plot vlastnými rukami, čo výrazne znižuje náklady a rýchlosť celého procesu.

pozinkovaný oceľový plot - modernizovaná verzia kovovým plotom a má dobré vetranie, nízka hmotnosť, vysoká požiarna odolnosť, dlhá životnosť, optimálny výkon tuhosti a pevnosti a odolnosti voči korózii.

Podľa metód technologického spracovania a výroby sa rozlišuje niekoľko druhov eurovrelu.

 1. Spôsobmi spracovania okraja je piketár (rake):
  • so zvinutou hranou úseku; Valcované časti profilu zvyšujú pevnosť a dávajú produkt atraktívnejší vzhľad.
  • s neinfláciou. Výrobok s neosvetlenými okrajmi má nižšiu cenu, ale nie veľmi atraktívny vzhľad.
 2. Pri spôsobe výroby sa rozlišujú nasledujúce:
  • Spracované lamely. Pri individuálnom strihaní každej časti, aby sa zlepšila kvalita výrobku, sa každá samostatná koľajnica spracováva na valcovacom stroji. Toto spracovanie odstraňuje zubaté hrany a zvyšuje cenu hotového výrobku;
  • Nezpracované lamely. Pri masovej výrobe sa lamely odrezajú z jedného profilovaného plechu. Konce plotu nie sú obrobené, čo znižuje ich kvalitu a náklady.
 3. Spôsobom zafarbenia:
  • jednostranné farbenie polymérom;
  • obojsmerné farbenie polymérom.

Práškové lakovanie zabezpečuje pokrytie koľajníc na oboch stranách rovnakou rovnou vrstvou farby. Pri jednostrannom lakovaní je zadná strana matná a náklady na výrobok sa výrazne znižujú.

Varianty plotu z eurobariéry

Možnosti sa líšia v podobe rake a existujú:

 • priama;
 • vlna, krok 50 mm;
 • vlna, krok 25 mm;
 • dve vlny;
 • s jednostranným šitím, krok medzi koľajnicami 40 mm, 18 kusmi lamiel na rozpätie;
 • s obojstranným šitím, krok medzi koľajnicami je 70 mm, 29 kusov lamiel na jeden rozpätie;
 • v šachovnici.

Varianty plôch z eurovrelu, foto:

Plot s jednostranným šitím.

Oplotenie z plotu s obojstranným šitím

Plot z euro suda v šachovnici.

Priemerné náklady na meter plotu závisí od spôsobu spracovania farby, výška, spôsob montáže (buď samostatne, alebo v poradí), počet metrov plotu, plotové rozmery (dĺžka - 50 cm - 3 m, šírka - 8 - 11 cm).

V závislosti od šírky a dĺžky kolíkov sa môže požadovať jeden na meter oplotenia od 6 do 8 kusov. V závislosti od typu materiálu mení spoločnosť výrobcu kvalitu hotového výrobku, výšku tyče, hrúbku náteru.

Vzhľadom na všetky faktory, cena sa pohybuje od 500 do 1000 rubľov na meter lineárneho plotu. Pre možné doručenie do vzdialeného regiónu alebo ceny mesta od 25 do 30 rubľov za kilometer.

Inštalácia plotov vlastnými rukami je zodpovednou činnosťou, preto pri výbere materiálu na oplotenie je potrebné vziať do úvahy všetky výhody, rad výhod, rozdielov a odrôd vozíka euro.

Materiál musí byť veľmi pevný a pevný, aby odolal značným zaťaženiam, povrchovému tlaku, nárazu na množstvo nepriaznivých podmienok vrátane počasia.

Je potrebné brať do úvahy jednoduchosť v podmienkach samo-zostavovania plotu. Pickup, upevnený pomocou skrutiek, nepotrebuje ďalšie upevnenie, takže je možné ľahko nahradiť poškodený prvok.

Hodnota latkový prejavuje vysokými kapacitami dizajnu, ktoré umožňujú montáž svoje ruky na jednom, a na oboch stranách plotu, rovnako ako zvoliť ktorýkoľvek farbu alebo kombináciu niekoľkých. V prípade potreby obnovte vzhľad štruktúry, môžete ju premaľovať v akejkoľvek inej farbe.

Všeobecne platí, že dosť veľká konštrukcia má relatívne malú hmotnosť, čo značne uľahčuje inštaláciu, prepravu, inštaláciu, ovplyvňuje kvalitu a relatívne nízku cenu.

Vysoko kvalitný materiál použitý pri výrobe evroshtaketnika - pozinkovaná oceľ valcovaná za studena je vysoko odolný proti poveternostným vplyvom a má dlhú životnosť asi na päťdesiat rokov.

Veľký rozsah pri výbere veľkostí vám umožňuje vybrať výšku plotu, bránu pre takmer akúkoľvek chuť a požiadavky (od polovice metra až tri metre dlhý plot).

Najbežnejšia forma usporiadania stojana n tvaru, avšak existujú ďalšie známe odrody: priamy n konštrukcia v tvare, s tvare oblúka a ohýbanie dovnútra oblúkovito prehnutý s ohybom smerom von, trojuholníkové a lichobežníkové.

Príručka pre vlastnú výrobu

Plot z eurovrelu s vlastnými rukami - je rýchly, vysoko kvalitný a pohodlný. Ale skôr ako začnete pracovať na inštalácii plotu, musíte objasniť všetky pravidlá a predpisy prijaté vo vašej oblasti týkajúce sa umiestnenia a konštrukcie plotu, aby ste ju neskôr museli demontovať. Je vhodné spresniť, kde prechádzajú plynovody a obecné vedenia, aby nedošlo k ich poškodeniu alebo zablokovaniu. Aby ste predišli riziku nesprávnej inštalácie, je potrebné starostlivo prečítať pokyny vyvinuté výrobcom.

Pred výstavbou nového plotu je potrebné vyčistiť a označiť obvod pozemku, na ktorom bude zariadenie vykonané. Z miesta odstráňte všetky nepotrebné položky, odpadky a to, čo bude zasahovať. Inštalácia samotného plotu sa vykonáva v niekoľkých etapách:

 1. V prvej etape, urobte označenie dĺžky pozemku pomocou úrovne, kolíkov, lana. Určená vzdialenosť medzi stĺpmi úseku je vybraná od 1,5 do 2 metrov. Teraz, keď je známe, koľko sekcií a stĺpcov bude, nie je ťažké vypočítať množstvo materiálov potrebných na prácu. Je potrebné zvážiť hustotu regálov a vzdialenosť medzi nimi. Aby sa získal požadovaný celkový počet materiálov pre jeden úsek, požadovaná celková plocha sa delí dvoma a vynásobí počtom častí.
 2. Pripravte jamy pre stĺpy. S lopatou, manuálnou alebo automatickou benzínu vrták do zeme kopať diery na póloch s hĺbkou 55 cm. V prípade, že plot je veľký obvod alebo v chladnom období zamrznutej pôde, ako kotva Truck je nepostrádateľný pri práci.
 3. V pripravených jamách, podporné tyče. Uprostred prehĺbenia jamy fixujte rúrku v kolmej polohe a zatlačte do hĺbky 1,1 m do jamy, potom do jamy nalejte drvený kameň a nalejte betón. Ak chcete skontrolovať presnú pozíciu nainštalovaného postu, použite úroveň budovy. Postup sa opakuje pre každé jednotlivé pracovné miesto.
 4. Pri inštalácii priečnych nosníkov je spodná časť pripevnená na vzdialenosť 30 cm od zeme, a horná časť je 30 cm od začiatku konštrukcie. Pokyny podrobne opisujú upevnenie priečneho oneskorenia. Spravidla sa inštalácia začína od dolného oneskorenia a jeho konce sú vložené do prídržných krúžkov kolóny. Začnite s inštaláciou od prvého dolného zaostávania a postupne sa pohybujte hore. Inštalácia horného oneskorenia sa vykoná neskôr.
 5. V ďalšej fáze, od spodnej časti stavby, plot. Lamely zaistené v rovnakej vzdialenosti od seba. - 4-5 cm evroshtaketnika Pretože panely sú upevnené na priečnom oneskorením, potom začať so spodnou koľajnicou, postupne blíži centrálne meškanie a potom namontované na hornej oneskorením posledná položka.
 6. Pomocou lepidla a skrutiek namontujte kryciu dosku. Samostatné skrutky by mali byť súčasťou plotu. Ale ak potrebujete zakúpiť si samo seba, je najlepšie konzultovať špecialistu s cieľom nákupu kvalitného nástroja. Niekedy sa lepidlo používa na lepenie laty.
 7. Inštalácia brány - posledná fáza inštalácie. Pred ich inštaláciou namontujte stĺpiky na následné upevnenie samotnej brány. Nainštalujte bránu podľa priloženej výrobnej inštrukcie a venujte pozornosť detailom pri inštalácii konzol, slučiek, západiek.
 8. Koniec koncov náterom všetky oplotenie a o deň neskôr začne maľovať.

Na fotografii je jednostranné upevnenie z koľajníc kontrastných farieb.

Ak sa rozhodnete, čo je oplotenia sa lepšie hodí pre domáce alebo krajiny hacienda, potom evroshtaketnik nielen dokonale zapadajú do prírody, ale aj pre mnoho rokov poteší svojím moderným, slušné a milé rodiny a všetkých svojich susedov.

Vďaka veľkému množstvu farebných kombinácií, konštrukčných odrôd plotov si môžete vybrať svoj chuť a výrazne zmeniť, rovnako ako zdôrazniť individualitu vzhľadu vašej stránky. Praktickosť, spoľahlivosť, dostupnosť v cene spôsobujú, že vozík euro je celkom obľúbeným materiálom nielen medzi súkromnými obchodníkmi, ale aj majiteľmi kancelárskych budov.

Možnosti montáže plotu z plotu euro sú na video. Materiál z kanála Fence Pro.

Podrobný návod na inštaláciu plotu z plotu euro

Dnes si obrovské množstvo stavebných materiálov umožňuje realizovať akékoľvek dizajnérske nápady do života a urobiť si doma, miesto, byt alebo iné miesta útulné, krásne a chránené pred vonkajšími vplyvmi. Tá sa týka najmä plôch, ktoré sú postavené okolo dachov alebo jednoduchých domov v meste.

Zatiaľ čo majitelia vyberajú materiál, z ktorého sa rozhodli vytvoriť plot, spoliehajú nielen na jeho vzhľad, ale aj na odolnosť, pevnosť a celkovú kvalitu. Jedným z mnohých stavebných materiálov, ktoré majú uvedené vlastnosti, je euro-barel.

Plot z europain pre karavan

Kovový európsky barel nedávno a veľmi rýchlo získal popularitu. To je spôsobené tým, že je na trhu vysoko kvalitné a pomerne nedávno, preto nie je príliš vyčerpaný materiál, ktorý sa môže použiť na vyčnievanie z celkovej hmotnosti rovnakého typu oplotenia. Taký materiál má tvar "tvaru", z ktorého okraje sú malé krídla (dosky).

Vďaka tomuto dizajnu plotov je veľmi odolný a má veľmi atraktívny a nezvyčajný vzhľad. Okrem toho je vďaka tomuto dizajnu veľmi ľahké a inštalácia sa vykonáva pomocou rovnakých dosiek, čo je veľmi výhodné a nezkazuje vonkajší estetický vzhľad.

Rovnako ako akýkoľvek iný materiál, kovový eurobar pre dacha má množstvo výhod, ktoré ho odlišujú od iných odrôd.

A aby ste sa presne dozvedeli, či je vhodný pre vaše oplotenie, je potrebné preskúmať všetky výhody Euro-plotu. Začneme ich rozoberať:

 • Vysoká trvanlivosť plotu. Vzhľadom na dizajn má materiál vysokú tuhosť a je schopný vydržať pôsobivé zaťaženie. Ľahko odoláva nárazom akýchkoľvek poveternostných podmienok, ako aj vonkajším tlakom na povrch.
 • Konštrukcia poskytuje pomerne malú váhu. To má samozrejme veľký vplyv na kvalitu plotu, uľahčuje inštaláciu a ospravedlňuje relatívne nízku cenu.
 • Jednoduchá inštalácia. Na upevnenie sú lamely zašroubované samoreznými skrutkami a nevyžadujú si ďalšie upevnenie. V prípade poškodenia môže byť ľubovoľný prvok veľmi jednoducho nahradený vlastnými rukami.
 • Atraktívny vzhľad je možné vyzdvihnúť akúkoľvek farbu, ktorú potrebujete, av prípade potreby môžete premažiť dizajn inou farbou alebo obnoviť existujúcu farbu.
 • Inštalácia vlastnými rukami môže byť z jednej alebo oboch strán plotu. Táto funkcia výrazne rozširuje návrhovú hodnotu materiálu.
 • Kovové eurové barely dokonale odolávajú počasiu, majú dlhú životnosť.
 • Má širokú škálu veľkostí. Dĺžka koľajníc môže byť od polovice metra a dosahuje až tri bežiace metre. To vám umožní vytvoriť ploty a brány takmer akúkoľvek primeranú výšku.

Vo všeobecnosti je tvar kovového eurovreliva tvaru "n", ale tvar nie je vždy rovný a môže byť mierne odlišný.

Existujú nasledujúce najobľúbenejšie a najbežnejšie odrody:

 • Priama forma tvaru písmena P.
 • Reiki vo forme oblúka. Navyše v tomto prípade môže byť oblúk buď zakrivený smerom von alebo konkávny dovnútra.
 • Trojuholníkové lamely.
 • Reiki v podobe lichobežníka.

Rozdiel v tvare: v tvare n, vo forme oblúka, hrable v podobe lichobežníka

Na druhej strane z týchto odrôd je možné vyrobiť takéto druhy plôch:

 • Direct.
 • Zvlnený.
 • Vlnitý trojuholník.
 • Malý kúsok dreva.
 • Vo forme lichobežníka.
 • Vo forme krídel. Pri tomto spôsobe má stred rezov tvar konkávneho polkruhu a medzi sekmi sú vytvorené vrcholové pyramídy.

Výberom vhodného vzhľadu koľajníc a variantu ich umiestnenia si budete môcť vybudovať veľmi krásny a jedinečný plot od suda Euro. Bude mať vysokú pevnosť, trvanlivosť a vynikajúci estetický vzhľad.

Vytvárame značkovanie a materiál vypočítavame

Počiatočným štádiom výstavby nového plotu bude vyčistenie a označenie obvodu, v ktorom sa uskutoční inštalácia konštrukcie. Musíte odstrániť celú dĺžku nepotrebných kríkov, pahýľ, starých plotov a iných vecí, ktoré budú zasahovať. Po vyčistení obvodu je potrebné rozdeliť celú dĺžku na dva a pol metrov, každý stĺpec bude budúcim stĺpcom.

Keď presne poznáte počet sekcií a stĺpcov, môžete ľahko vypočítať požadované množstvo materiálu. Aby ste to dosiahli, mali by ste tiež rozhodnúť, ako pevne budú umiestnené regály.

Ak inštalujete s medzerou, ktorá sa rovná šírke koľajnice, musíte rozdeliť celkovú plochu o dve a dostanete potrebné množstvo materiálu na jednu sekciu. Potom vynásobte túto hodnotu počtom oddielov a získajte celkový počet materiálov.

Takto budú brány rovnakej výšky a veľkosti ako jedna časť. Ak chcete získať vyššiu alebo inú šírku brány, brána by mala byť posudzovaná samostatne. Počet stĺpcov nie je potrebný, toto číslo poznáte aj od označenia.

Konštrukcia vozíka euro nepotrebuje pásovú základňu, na jej konsolidáciu stačí betón iba v každom stĺpci oddelene. Preto je vykopaná jamka, najmenej sedemdesiat centimetrov hlboká, desať centimetrov drveného kameňa sa naleje na dno a pevne zabalené, slúži ako vankúš. Stĺp je zasunutý do jamy, vyrovnaný, klinovitý a vyliaty betónom. Nie je potrebné vykonávať žiadne ďalšie upevňovacie operácie.

Metódy inštalácie pólov

Sú plánované veľké a ťažké brány, potom pod nimi by mali mať póly väčší priemer a hrúbku stien. Podpora pod hradbami je teda hlbšie strávená a priemer betónových jám má byť mierne zvýšený.

Úseky pozostávajú z horizontálnych mostov a zvislých koľajníc. Jumpery sú pripevnené k stĺpikom zvonku, ak je plánované obojstranné oplotenie, potom musia byť koľajnice inštalované na oboch stranách. Sú upevnené samoreznými skrutkami, skrutkami alebo metódou zvárania.

Schéma plotu z plotu kovového euro

Plot vyrobený z eurovrevu kovu je vyrobený tým, že skrutky koľajnice s dvoma skrutkami na každý z jumperov.

Ukáže sa, že na jednej kovovej tyči potrebujete štyri skrutky na kov. Brány sú vytvorené rovnakým spôsobom ako princíp, ale sú navyše pripevnené závojmi, na ktorých sa otočia.

S cieľom zlepšiť kvalitu by mal byť plot vyrobený z eurovrevu kovu perfektne inštalovaný na úrovni. Štruktúra potom nebude vytvárať nadmerné napätie a inštalácia bude ľahšia.

Na odkrytie stĺpikov pozdĺž jednej čiary je potrebné opraviť dva extrémne, natiahnuť dva vlákna medzi nimi, jeden na hornej sekunde pozdĺž spodného okraja. Potom by sa mala každá následná podpora nastaviť pomocou napínacích nití.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 3 =